K. AALST: MET VAN POELVOORDE N BELLON BOUWEN AAN DE TOEKOMST Geen sprong in het (luister voor Gerda Vierde Provinciale De Voorpost - 7-9-1979 - 27 en Van Poelvoorde: namen die niet uit het geheugen van de Aaisterse voet- is weg te wissen zijn. Willy Bellon, Jan en Antoine Van lorde... Welke Eendrachtsupporter denkt niet met wee terug aan die glorierijke voetbaitijd, toen Eendracht nog erste» speelde? ten voorlijn, waar Antoine en Jan, dat geducht broeder voor de nodige punch zorgde om de aanvallen af te n! i stevige knapen, die geen inspanning schuwden om de Ibemlachtigen. En eens in het bezit van die bal ievensge- ijk waren voor elke doelman. Samen met Poliet Van den n, Etienne De Vijlder, Berken De Boeck en Walter Ele- L de huidige trainer van Eendracht Aalst schoten zij de toarten naar de hoogste afdeling... militair wereldkampioen en winnaar van de Kentish-beker, stapte voor twee jaar over naar Terjoden, dat hij een afdeling hoger bracht. Met weemoed dacht hij vaak terug aan de pe riode toen hij met Pol Gernaey, NorbertVan Nuffel, Richard Or- lans, Jef Vliers, Denis Houff en de onvergetelijke Rik Coppens in het veld stond en triomfen vierde, maar wie Willy kent, weet met hoeveel energie hij zich inzet, en dat het het heilig voetbalvuur hem nog geen se- konde verlaten heeft. Zoon Ludwig volgde hem naar S.K. Aalst en doorliep er het hele gamma van ploegen. De 25-jarige Bellon jr. is een man, die leeft voor de voetbalsport. Hij besteedt de grootste zorg ment en men ekspirement- teerde met Van den Eynde en Matthijs als laatste man. Ludwig Bellon lijkt ons noch tans de gedroomde man om als ausputzer te fungeren. Atle tisch en begaafd met het flinke kopspel van vader, zou hij op deze plaats een lange voetbal loopbaan kunnen opbouwen. Aan trainer Antoine Van Poel voorde nu om deze jongeman voldoende te motiveren en de nodige rust te brengen in de S.K.-verdediging... DE WILDE HAREN Antoine Van Poelvoorde, vroe ger met broer Jan als «enfant terrible» van Eendracht Aalst gedoodverfd, is mettertijd zijn wilde haren kwijtgeraakt. sprekende voorbeeld was wel, dat Antoine ziedend van woede over de uitsluiting van Jan door de vermaarde Arthur Blavier, Istvan Sztany aanviel en ook van het terrein verwezen werd. Wat voordien door houthakker Spronck met Jan werd uitge haald en wat Jef Vliers zich permitteerde, ontging Blavier helemaal. Een wedstrijd die de Belgische voetbalgeschiedenis inging en Eendracht een wed strijd met gesloten deuren kostte... Intussen beleefde men in het Pierre Cornelisstadion nog ette lijke dramatische momenten, maar men overleefde het. Antoine en Willy deden dat ook. Ze vonden elkaar terug. In het- Eigenaardig toch, hoe een goedvoetballende ploeg als S.K., de laatste jaren vaak als titelkandidaat gestart, uiteinde lijk toch telkens de bedreiging' moet afwentelen om niet in de vergetelheid te verzinken. Antoine en-Willy hebben jaren aan de top gevoetbald maar ha len de neus niet op voor provin ciaal vboetbal. Eerste provin ciale is een keiharde reeks en eruit raken is geen sinecure. Een sport hoger nochtans wenkt het nationaal voetbal en dat is de droom van iedere spe ler en trainer... De nabije toekomst van S.K. Aalst lijkt niet zo duidelijk. Wat zich wél duidelijk aftekent, is de vaste wil van Antoine en Willy om hun ploeg uit de naamloos heid van het peloton en de ex- equo op te tillen. Er wordt kei hard getraind, maar de beide trainers sparen ook zichzelf niet en hoewel Willy nu stilaan naar JÉ^ m* de vijftig loopt, schuwt hij geen |||p W*?' m%ï inspanning om het goede voor- iMf lm IBr ÊÈk beeld te blijven geven. Toen Willy Bellon destijds van ÊÊ&k Eendracht naar het toenmalige rf Volharden overstapte, had hij A er al drie jaar bij de «Pool»- MM||l|t - ÊÊÊm |Sg jSË| y ploeg Rhode opzitten. ii^^^ÈÈÉÊSÈM&ÊËÈÊ i 81 W Van de Asserendries verhuisde I18# W ty j hij naar de Bethunelaan, toen «pp 18881 Wilfr de fusie tussen de «kleintjes» 4 Volharden en Adelaars een feit y werd. De groen-zwarten en de HSjl de oranje- Pierre grootse plannen met zijn klub. Zijn dromen werden echter geen werkelijkheid, hoewel de ploeg Dit zijn de nieuwe gezichten bij SK Aalst: Bert StruysHugo Mathijs, RafSchelpe, Eddx Van van den Haring op een bepaald Lierde, Hugo Coppens en Mare Westeels. (erik) Bellon junior: Eddy, zoon van ex-intemationaal Willy, moment slechts één klasje la- aan zijn lichaamskonditie en Toon, temperamentvol en goed zelfde Aalst. ere sterspeler van Eendracht Aalst en nu hulptrainer bij 9er speeldei dan de eeuwige ri- werd al op verschillende plaat- van de tongriem gesneden, had •rik) vaal en grote broer Eendracht, sen in het elftal uitgespeeld, het vaak aan de stok met de Spijtig genoeg slaagde men er Met Guy Meersman in het doel, scheidsrechters. Hij kon geen toine kent met zijn veeritg jaren nooit in zich aan het provinciaal Ludwig op de rechtsbackplaats onrechtvaardiqe beslissingen stilaan de klappen van de zweep voetbal te ontworstelen. Goede en Arnold Van Cauteren links, verdraqen en moest daarover en blijft er niet langer bij stil- wil en idealisme volstaan niet lijkt de S.K. verdediging niet breedvoeriq met de refs dis- - staan. Hier en nu is hij in Aalst altijd om het gestelde doel te van de slechtste van de reeks, kussiëren, daarin ijverig bijge- antwoordelijk voor de selektie. om er S.K. van het jarenlange bereiken. In de oefenmatchen echter staan door broer Jan. Die twee Eerste ploeg, reserven en ju- dreigende degradatiespook te Willy Bellon, eens de held van bleek de betrekkelijke zwakte zouden voor elkaar door een niors trair|en samen en Toon verlossen. Ankara en Athene, twee keer van dit verdedigend komparti- vuur zjjn neaaan en het meest le9l er f,ink de zweeP °P- Zon" 1 a y Hnr lirh-jaH to omron nx/ar Lucien Behiels, trainer bij Gerda. Voor het derde seize (eg) achterste gelederen wa- lerre Van der Meirsch, Lockefer, Frans De en Willy Bellon de on- rwbare verdedigers van alsters heiligdom. De bestond bijna onveran- uit Jos Rens en de be- 8 Willy Plas. 0 SPOEDT HEEN... en vlogen voorbij en de 0 ivan vele Eendrachtvoet- Jiepen uit elkaar over het <efnd. Van Poelvoorde stapte laar Club Brugge en later K.V. Mechelen. Daarna lij speler-trainer van S.K. dat hij naar overgangs- jloodste, om tenslotte bij irke te belanden, waar ig seizoen de III" provin- Vijfhoek Liedekerke on- hoede had. Tot vijf lijden vóór het einde lag 'hte ereplaats binnen be- "aar één van de onbegrij- spelingen van het lot be er anders over: in de e werd geen enkel punt Jewonnen en zakte men B naamloze middenmoot iklassering. Dat zijn din- ie vaker voorkomen. An- Ouder en wijzer geworden en met al hun ondervinding ten dienste van de ploeg. Toon is trainer en Willy beschouwt hij als zijn evenknie. Samen leiden ze de trainingen en zijn ze ver- mee. Voornoemd bestuurs- duo, samen met sekretarisq Cherreté en penningmeester Verbestel vormen de kern van een zeer ijverig bestuur, dat wil bouwen aan de toekomst van de klub. Verlieten Guy Renneboog en André Hendrickx de rangen van S.K. dan kwamen Eddy Van Lierde (Winnik), Patrick De Cleene, Bert Spruyt/en Hugo Matthijs, een drietal dat men bij Standaard Wetteren weg haalde, Mare Coppens (Liede kerke), Schouppe (E. Nieuwer- kerken), en Raf Schelpe (S.V. Oudenaarde) de rangen aanvul len, terwijl Roland Gits via de verzoeningskommissie terug keerde en de Spanjaard Rivera na zijn legerdienst in zijn land ook naar Aalst terugkeerde. Al met al beschikt S.K. Aalst over een niet onaardig elftal, dat onder leiding van twee erva ren mensen als Toon Van Poel voorde en Willy Bellon in staat moet zijn om binnen afzienbare tijd het balletje buiten de pro vinciale grenzen te schoppen. Wie beqaan is met het voetbal leven van deze stad, zal de S.K.-ers het sukses van harte gunnen, want het Aalsters voetbalhart klopt niet alleen aan het Heilig Hart, maar ook er gens verscholen aan de Leo de Bethunelaan leeft nog een stukje voetbalhistorie van onze ajuinenstad. Wie van de ouderen denkt met met fierheid terug aan Gaston De Block en Honoré Martens, vader van internationaal voet baller Maurice en zelf ooit Rode Duivel? Toon Van Poelvoorde en Willy Bellon zullen met hun groot voetbalhart deze geschiedenis trachten nieuw leven in te bla zen. Dat het misschien zweet en tra nen zal kosten is niet erg. De beide trainers van S.K. Aalst zijn geen voetbaljuffers, maar mannen uit één stuk en als ze er in slagen om een brokje van hun mentaliteit over te brengen op deze nieuwe generatie voet ballers, dan wachten S.K. Aalst nog mooie dagen... C.A.T. Met dit spelerspotentieel pakt SK Aalst de nieuwe kompetitie aan. (erik) der zichzelf te sparen over igens. Zijn mannetjes weten er alles van. Maarfisisch zal S.K. Aalst op punt staan. Voor het moreel front zal ««vader» Willy zorgen, want de spelers kun nen met hun problemen steeds bij hem terecht. Voorzitter Muy- laert ziet een plaats in het mid den van de klassering duidelijk binnen bereik. Een aartsmoei- lijke reeks, die Eerste Provin ciale. De Waaslandse klubs Lo- kerse S.V., Vigor Wuitens Hamme en K.A.V. Dender- monde, dat van de plaatselijke middenstanders een belang rijke financiële opkikker kreeg, zijn de bijzonderste kansheb bers voor het overstapje naar het zo begeerlijke «nationaal» voetbal. Wat de financiële kant van de Aaisterse klub betreft, onder voorzitter Jozef Vermoesen doet er wat aan. Hij sponsort S.K. dit jaar en de oranjen voe len zich daar best gelu^ig Trainer Antoine Van Poelvoorde en hulptrainer Willy Bellon willen SK Aalst naar de top duwen, (erik) van Gerda Sint-Niklaas, met als tweede van rechts voorzitter Van Overloop, (ag) kalender - Gerda Laar - Gerda - Heikant Sombeke - Gerda Jerda - Eksaarde 14/10 Straatje Stekene - Gerda 2/12 Meerdonk - GErda 21/10 Gerda - Moerbeke 28/10 Rupelmonde - Gerda 4/11 Gerda - White Boys 11/11 S.K. Lokeren - Gerda 18/11 Gerda - Haasdonk 2/12 Meerdonk - Gerda 9/12 Gerda - Wachtebeke 16/12 vrij 23/12 Gerda - Meerdonk Vanaf 6/1/80 terugronde. Er zit kruim in het Sint-Ni- klase voetbal. Wie denkt dat er enkel op Sportkring ge werkt wordt heeft het mis voor. Immers in de Wase hoofdstad lopen nog drie «kleine» ploegen te kijk en te keur. Twee ervan zitten in de laagste reeks: White Boys en Gerda. Beide willen, zo het even kan dit jaar nog, naar een hogere provinciale reeks op. Bij Gerda is trainer Lucien Behiels niet aan zijn proefstuk toe. Vorige zon dag startte hij met zijn ploeg voor de derde maal. En slecht doet hij het allemaal niet. Zijn eerste seizoen bij Gerda was bijna een schot in de roos: een mooie derde plaats maar wat ben je met brons, de titel telt. Niet zonder schroom vertelde Behiels vóór de aanvang van vorig seizoen dat de titel nu zeker in het bereik lag. Maar prognoses in voetbal zijn sterk wankelbaar. Na wat heibel met een aantal spelers, een pak slechte resultaten, kon er toch nog een zesde plaats af. Dit seizoen betekent misschien de doorbraak voor Gerda dat nogal flink op dreef was tijdens de transferperiode. Een titel anno 1980 zou zeker welgekomen zijn ook al stelt men dat doelwit nu niet meer voorop. Goed oefenprogramma De oefenwedstrijden die Gerda speelde waren ge woon uitstekend. Als dat een waardemeter mag zijn, springt deze Sint-Niklase ploeg in de rangschikking zeer ver. Kijk maar: op het terrein van Kallo werd met 0-2 gewonnen. Tegen het schitterende Kemzeke was de stand 3-6, eigenlijk de enige wedstrijd die men verloor. Hoogeinde-Gerda betekende een gelijke 2-2 score. Thuis tegen Robur: stand 0-0. Het derby tegen White Boys werd met een 2-0 overwinning afgesloten en tenslotte slaagden de Sint- Niklazenaars er toch maar in Waasmunster op eigen veld met 1-2 te kloppen. Gerda heeft zich flink moe ten versterken. De reden daartoe: niet minder dan zes fanionspelers verlieten de ploeg! Uiteraard, poneerde Lucien Behiels tijdens de perskonferentie van vorige week, zijn we dan op zoek gegaan naar valabele ver vangers. We zochten het niet meer in technici maar wel in spelers die inzet hadden. Immers in vierde provinciale komt een speler die door duwt veel beter tot zijn recht tegenover iemand die enkel technieker is. De transfers Spelers die de ploeg verlieten zijn: Franky De Prycker, Ronny De Prycker, Jef De Sutter (beide laatstvermel- den naar Hoogeinde), Dirk Van Boxelaer definitief naar Haasdonk, Dirk Van Royen en Rudy Van Geem, beiden definitief naar Excelsior. Brachten versterking: Guido Wuytack (SKSN), Erwin Van Camp, Mare De Wau- wer, Jean-Paul en Jean-Pier- re De Ruysscher, Mark Blommaert, Luc Van Steen- landt (definitief), Luc Van Goethem, Karei Van Pou- cke, Herman Coene (terug gekeerd na twee jaar) en Blommaert. Neem daarbij enkele talentrijke jongeren en Gerda staat paraat voor de kompetitie. De start belooft in elk geval reeds ernstig te zijn want de eerste ontmoeting gebeurt op Kieldrecht, een niet te onderschatten team. Dan speelt men thuis tegen Verrebroek en de week daarna gaat het naar Klein Laar. Ploegen tegen wie men het niet onder de markt zal hebben, daarvan is men stellig overtuigd, maar moei lijk gaat ook. Voorzitter Van Overloop is een tevreden man. Niet alleen heeft hij hoop op het verdere gebeuren maar dat de stad komt toespringen om het B-terrein op te kalefateren, vindt hij reuze. Er zijn daar immers plannen voor een betere akkomoda- tie. Daarvoor heeft de stad Sint-Niklaas 250.000 fr. uit getrokken. Nooit, stelt Van Overloop duidelijk voorop, heb ik mij verzet tegen inspanningen vanwege de stad tegenover Sportkring. Als zij een flink pak krijgen, kan men ons ook niet voorbijgaan. Als bewijs haalt hij de cijfers voor de jeugd aan: er is daar een optrek king van het vroegere bedrag van 32.000 fr. naar 80.000 fr. en dat is toch altijd goed meegenomen. Bij Gerda ziet men het zeer mooi zitten, dat was zowat de slotsom van de perskon ferentie. Andre Govaert ORGANIGRAM Erevoorzitter: August Cley- man Voorzitter: Alfons Van Overloop Ondervoorzitter: Karei Van Overloop Sekretaris: Tony Keppens Schatbewaarder: Jules Hey- len Leden: G. De Pauw, U. De Stobbeleir, J. De Wael, M. De Wael, A. Schack, H. Van Hoylandt, A. Van Mele, A. Van Pouck, J. Van Pouck, M. Vijt, A. Vleghels en F. De Pelsmaecker. Trainer: Lucien Behiels Jeugdtrainers: André De Wael, Herman De Wilde en Edmond Maes. Klubdokter: Luc D'Haen Kinesist: Dirk D'Haen Verzorger: De Middelaer Afgevaardigde bij O.W.C. en Overlegkomitee S.N.: Al fons Van Overloop en Albert Piessens.

De Voorpost | 1979 | | pagina 27