DE WITTE GILLIS WAAS HEDWIG BLOEM NATIONAAL KAMPIOEN W.A.0.0. JAN B0GAERT, BENNY VERMEULEN, RENE DE BRUECKER, LUC C0LIJN, FRANCOIS NAUTS, ROGER BEELAERT EN ETIENNE DE WILDE ALS AASGIEREN lonny De Witte deed het dan maar wielrennen frik Thoelen klopt Waaslanders te Melsele Liefhebbers ielrenneN berqepsrenners UGGENHOUT BOVEN MET UC LEMMENS EN DANIEL JANSSENS **8 KORT SPORT in Kruibeke wonende Ronald De Witte was te St.- s-VVaas heer en meester en kon op het einde genoeg rsprong bijeenfietsen om winnaar te worden van een strijd die een eerder saai verloop kende. ikig waren de Waaslan- Die wedstrijd rond de kerkto- 15 bij de zaak zodat op het ren is dus geen mevaller ge- de kansen overwogen worden. Wel was er van bij jrden wie het zou kunnen ha- aanvang een ontsnapping van L Vooral Ghislain Van Lan- Rudy Hendrickx die het gezel- 'ïem toonde zich uiterst be- schap kreeg van Peter Zeyder- jjvig, maar zoals gewoonlijk veld. Cees Priem en nadien k de ene naar de andere tot van Paul Huyghelen, Silvester I Antwerpse Kruibekenaar Aarts en Tom Griep. Het zes- Lgok waagde., en een fikse tal, met een sterke Neder- jmarrage plaatste die hem te- landse vertegenwoordiging, bsde zege heeft opgebracht, bleef gedurende 40 km aan de leiding maar werd daarna te ruggepakt. Volgde de ene ontsnappings poging op de andere toch slaagde niemand erin een kloof te slaan. Wanneer uiteindelijk 20 kans hebbers de laatste ronden in gingen was het duidelijk dat de rest onherroepelijk geklopt was. Die achterblijvers slenterden als slakken, zodat de BWB- leiding besliste hen vroegtijdig te laten spurten voor de kleine prijskes. Vooraan werd het ernstig. Ie dereen wilde winnen. Als men weet dat in dit kopgroepje heel wat Waaslanders huisden kan men het best begrijpen. Albert Van Vlierberghe, Jaak Verbrugge, Willy Govaerts, Cees Priem, Franky De Gendt en Ludo Sprangers reden lek en kregen geen aansluiting meer wat de kopgroep tot 14 renners herleidde. Het was pas in de allerlaatste ronde dat Ronald De Witte toesloeg en zijn derde zege be haalde voor Gustaaf Van Roosbroeck, die de snelste was van de achtervolgers. DEVE choon 61 renners aan istart verschenen hebben kleppers er toch geen jinend kijkstuk van ge- iakt. Het werd eerder een i verloop met een ont- ping al in de eerste ki- eters welke 100 km urde. Na hergroepering shet gedaan en uiteinde- kwam een knaap uit urg de Waaslanders in en streek verschalken, organisatoren mogen blijkbaar niet bluffen ,|t het verloop. Al van bij ang trokken Johny De Ludo Frijns en Tom fep er op uit en meenden I zo ernstig dat ze vlug i ruime voorsprong kon- i opbouwen, mede ge- ran natuurlijk door het nlendig gedoe van de groep die geen jacht maak te. Vandaar dat op een be paald moment de voor sprong ruim vier minuten bedroeg maar na 90 km wedstrijd begon die te slin ken omdat er reaktie kwam in de groep. Een poging van de Zeienaar Hendrik Caethoven werd gekortwiekt. Fons De Bal waagde het maar faalde, en het duo Van De Poel en Houbrechts kreeg geen ruimte om de kloof te dichten. Dit alles bracht met zich dat na 100 km wedstrijd de lei ders van het eerste uur er aan waren voor hun moeite. Het is pas in de allerlaatste ronde dat de Nederlander Jos Schipper toesloeg, 15 seconden voorop geraakte maar daarbij bleef het. Toen waagde de 23-jarige kampioen van Limburg, Eric Thoelen het. Hij ging als een pijl uit een boog van de groep weg op zoek naar de Nederlander. Thoelen ging alleen door om met 10 se conden voorsprong het pleit te winnen voor Gery Van Gerwen die zich in gezel schap van zes anderen had losgewerkt, nadat Schipper gegrepen was. Richard Buckacki won de spurt van de groep voor de achtste plaats. DE UITSLAG 1Eric Thoelen (Leopolds- burg) de 140 km in 3u. 25 min. 2. Gery Van Gerwen (NL) op 10 sec.; 3. Gerard Blockx, 4. Jos Schipper (NL), 5. Willy Goovaerts, 6. André Gevers (NL), 7. Luc Raes, 8. Richard Buckacki op 20 seconden, 9. Willy Teirlinck, 10. Lievinus Clas sens, 11Etienne De Beule, 12. Alfons De Bal, 13. Wal ter Dalgal, 14. Willem Tho mas, 15. Wilfried Wese- mael, 16. Ludo VanThielen, 17. Rik Van Linden, 18. Rene Wuyckens, 19. Julien Verboven, 20. Guido Van Sweefelt, 21. Jos Van De Poel, 22. Frans Verhaegen, 23. Mare De Smet, 24. Ro ger Rosiers, 25. Rony Van De Vijver, 26. Tony Gakens, 27. Hendrik Caethoven, 28. Christian Dumont, 29. Ghis lain Van Landeghem, 30. Paul Huygelen. PM» In Halle is Hedwig Bloem Nationaal Kampioen van de WAOD-renners geworden. De man uit Hofstade - Aalst won de wedstrijd niet. Maar daar lonkte hij ook niet naar. Toen drie Nederlanders de plaat poetsten, bleef Bloem |j| gewoon zitten: de Keesjes mochten -gaan-. Die konden toch niet strijden voor het trikolore shirt. In de spurt tussen de Belgen, ging Bloem er keihard tegenaan, flitste als nummer één door de finish en mocht op het ereschavotje klimmen. Hedwig Bloem is geen jeune premier meer. als postbediende debuteerde hij des tijds bij de WAOD, de «bond van de openbare diensten», en stapte op een goeie dag zelfs naar de BWB over, waar hij verscheidene suksessen behaalde en meestal als voor al beeld kon gesteld van jongere renners, die het liefst op hun gemakje namen. Intussen fietst Hedwig opnieuw onder de WAOD-vlag. Niet zonder sukses trouwens. Dat het geen lachertje werd, die titelrace, geven we op een blaadje: er moesten 135 kilometer afgelegd en er kwamen 108 deelnemers opdagen. Als je dan ook nog weet dat het in Halle en ommeland bergop en bergaf gaat, is alles verteld, (mm) aid De Witte zou een winnaar kunnen zijn. Op brwaarde dat hij in het profwereldje zijn eigen gan- Ije gaat en zich laat omringen door jongens die in n dienst rijden. Hij heeft destijds geopteerd voor een 1ere rol. Daar weten Roger De Vlaminck en Moser ter over. Maar De Witte kan het. Dat staat als een paal jren water. In Sint Gillis-Waas reed hij naar de zege. ^een demarrage die hem greep van de felste ;urrenten hield. De presteerde ook in de lal Seis te Merksem kend. Hij finishte er als En om zijn uitste- konditie nog wat ir in de verf te zetten, hij in de fameuze it» van Brasschaat de zes. De Beule heeft een inde week achter de In Wetteren werd hij Schoonjans was er jjn eentje vandoor. Het dus sprinten voor de tweede plaats: slechts de pijlsnelle Willy Planckaert was hem te vlug af. De Hammenaar was voorts tiende in Sint-Gillis-Waas, 12* te Rummen, 22* in de Schaal Seis en 11e te Mel sele. Rik Caethoven liet ook een flits van zijn kunnen zien. In Sint-Gillis-Waas was er een Staf Van Roos broeck nodig om hem van de tweede plaats te houden. Patrick Lemo was vanzelf sprekend weer op het rendez-vous. Zijn beste re sultaten? Vierde in Wette ren en achtste te Geraards- bergen. Frans Van Vlier berghe zegde het ook in duidelijke taal: hij was in Kortemark derde, vijfde te Sint-Gillis-Waas en 17" in de Acht van Brasschaat. Voor Ghislain Van Landeg hem werden het, naast wat prijskes, een vierde plaats in Sint-Gillis-Waas en een 11* te Izeqem. Etienne Van der Helst fi nishte twee keer bij de eer ste tien: zesde in Sint- Gillis-Waas en negende te Wetteren. Mare Dierickx was in Izegem achtste en Frank Arijs spurtte te Kor temark naar een negende prijs. Ronny Van de Vijver klom ditmaal niet boven de middelmaat uit met een elfde plaats te Sint-Gillis- Waas. Voor Wilfried We- semael, die volgende za terdag door het stadsbe stuur te Aalst gehuldigd wordt voor zijn zege in de Ronde Van Zwitserland, werd zijn dichtste prijs een twaalfde in Koersel. Ronan Onghena, de Oostvlaamse kampioen, was zevende te Merksem en dertiende in Sint-Gillis-Waas. Richard Buckacki leverde in Melsele zijn beste weekprestatie met een achtste plaats. Hij was in Wetteren 13* en in Kortemark 19". Ook Frankie De Gendt, William Tac- kaert, Johnny Van der Ve- ken, Oscar Dierickx, Etienne Van der Snickt, Johnny De Nul, José De Cauwer en Frank Van Impe toonden zich in de «inland se» kermiskoersen en ver overden her en der enkele prijzen. 00 drennen junioren is tijdens het voorbije weekeinde «Buggenhout w en» geworden met Daniël Janssens en Luc Lem- is. Beide beloften maakten links en rechts het ze ebaar. Voor Daniël Janssens zat er te Gijzegem st in. Met daar bovenop ook een vijfde prijs in je rdegem, werd het een prima weekend. Luc Lem- )p ns haalde het in Grimbergen en na afloop van de e iorenkoers te Oudegem stond ook al een Luc Lem- ar ns op het ereschavotje, d. Als aasgieren hebben ze zich op hun prooi gestort, onze strecksterren. Jan Bogaert, de nummer vijf uit het jongste wereldkampioenschap, maakte er zelfs een internationaal sukses van: hij won de proloog van de «Ronde van de Toe komst» en bleef ook dinsdag nog in de leiderstrui. Eerder won hij in eigen land: te Denderwindeke toonde hij zich de sterkste en de snelste. Sterke Jan nam ook deel aan de «open» Schaal Seis te Merksem, waar eventjes 202 profs en amateurs in het zadel klommen. Bogaert finishte er als nummer zes. Niet kwaad hij uccc! dus beter dan tientallen doorge winterde profs. De Aalstenaar René De Bruecker ontpopte zich tijdens de afgelopen dagen tot één van onze beste amateurs: hij bleef niet in eigen regio rondpleiste- ren, doch zakte af naar Tain- tegnies, waar hij de maat van zijn konkurrenten nam. In het nabije Mere vlagde hij even eens en in Haaltert mikte De Bruecker net naast de roos. Daar werd het een tweede prijs. Luc Colijn wordt uitstekend gecoacht. Luc moet mettertijd een profcarrière uitbouwen. Dus wordt in funktie van mor gen gewerkt door leidsman Hubert Van Wesemael. Zo ge beurde het dat hij in volle sei zoen met vakantie ging om op adem te komen. Het leverde wat konditioneie achterstand op, maar die was vlug opge haald. De resultaten liegen er niet om: Colijn won zowel in poeierde de snelle jongens af elfde plaats. te veel voor de stoere Zele- liam Despeels, zevende te Na- naar. Tweede was hij, en in zareth, André Van der Hae- Dcndermonde zesde. gen, zevende in Oordegem, Luc De Grauwe blijft doordu- Rudi Baeyens, achtste te Mere wen: in het Waalse Leers-Iez- en negende in Denderleeuw, Foseau was alleen gewelde- Luc Roels, achtste te Meldert, naar Erik Richter bekwaam i9« te Baardegem en 20' in hem op afstand te houden. Te Haaltert, Eddy Van den Ab- Denderwindeke werd het een beele, achtste te Dendermonde De Nederlander Frank Laureys won bij de liefhebbers te Daknam. (md) riy Steveninck had dol- )C ig in eigen buurt ge- men Maar daar stak slvraat» Rudi Heyvaert 16 stokje voor. Nou ja, een ide prijs is ook niet min- is. Voor Erik Wuytack e Ihet te Zele een tweede ^ts. Voor Luc Van Baste- was derde te Oude en inScheldewindeke ad 5 a6 t rtoerzeke deed Ronny tepennmgen het uitste- ei d: vierde te Baardegem en achtste in Melsele. VoorPa- trick Van Hul noteerden we een vijfde prijs in Melsele en een tiende plaats te Zele. Gino Lauwereys was in Denderleeuw vijfde. Nog meer streekjunioren eindig den bij de eerste tien: Pa trick Van Duyse, vijfde te Moerzeke, Lieven Cooman, zesde te Oordegem, Dirk Heirwegh, zesde in «zijn» Zele, Luc Maes, zesde te Oudegem. Mare Bruys- ta i Nuffel zat er te Schel- 5 'indeke een derde en its in en te Baardegem im d hij tiende. sinck, zesde te Melsele, Bruno Vehent, vijfde te Zele en zevende in Denderhou- tem, Patrick Laureys, ze vende te Melsele, Kris Heymans, achtste te Gijze gem, Jimmy Cornelis, acht- npnpndp tP ste ,e Oordegem, Patrick rt*i7PkP in Chevalier, negende te Gij- J Dirk van Moeseke »8«n, Luc Van PuywUe, p Ie Patrick Van Wetter ™9ende 'e Oudegem Pe- In van onze betere ju- 'r,Va,n na9ecnde te m Geen renner die van Melseeen Frankie Spaer- i naar zege wandelt, keer' "ende ,e °°"tegem. Nl 'steeds vooraan finisht: De Buggenhoutse junior Luc Lemmens legt er de pees op. (c) Wetteren als in Oordegem en in een spurt voor de zevende kwam uit Baardegem met een prijs. Te Destelbergen deed hij derde prijs naar huis. Hij nam beter: Etienne won. Die man ook deel aan de Schaal Seis en staat klaar voor zijn overstapje finishte, als nummer 35. naar de profs. En Francois Nauts dan? Die Peter Van Huffel finisht om de graaide in Wachtebeke de haverklap vooraan. De Hamse palm mee. was Moerbeke- vechter botst gewoonlijk op Waas derde en 17' te Stekene. een te snelle jongen om zélf te Hoe lang was het geleden dat kunnen winnen. In Nazareth Benny Vermeulen het zegege- flitste Peter naar de tweede baar had gemaakt Een heel prijs en in Dendermonde was poosje. In Drongen, waar de er ook al een tweede plaats bij. «Grote Prijs Willem Van Wij- t In het laatste avondkriterium te nendaele» werd gereden, liet Dendermonde werd Van Huf- hij zich evenals de andere spur- fel vijfde. Toch mooi ters, verrassen. Het werd Beno Michiels, een autentieke sprinten voor de zevende amateur die niet meer lonkt plaats. Benny werd de das om- naar een «grote loopbaan», gestrikt door Etienne De Wilde toont af en toe flitsen van zijn en was dus achtste. Er kwam onmiskenbaar talent. In Mei een zege voor de stijlrijke dert was de lepe en snelle Klingenaar: in Sint-Gillis En Frankie Franssens hem te vlug nu maar duimen voor Benny... af. Het kriterium te Dender- Roger Beelaert rijgt de over- monde was geen sukses voor winningen niet aan een lang Beno: daarin was hij 20'. Mare snoer. Ditmaal was hij even- Van Gijsegem had dolgraag in wel bij de zaak: hij kwam als eigen buurt gewonnen, maar nummer één uit de massaspurt daar stak De Bruecker een waarmee het laatste avondkri- stokje voor, zodat de «Ster der terium te Dendermonde werd Junioren» van vorig jaar te afgerond. Eerder al was hij in Mere tweede werd. In Lessen diezelfde Ros Beiaardstad werd het een tiende prijs. Wal- elfde. terOngenae moest in Wetteren Etienne De Wilde pakte in optornen tegen een machtige Drongen een troostprijs: hij Luc Collijn en dat was net iets Jan Joos was derde in Sint- Gillis- Waas, Gerrit De Clercq derde te Baardegem, Alain De Smet derde te Mere en zesde in Erondegem, Hans D'Haese derde in Haaltert en Johan De Man derde te Denderleeuw. Willy De Backer deed nog be en 13' in Merchtem, Victor Van Landeghem, negende te Sint-Gillis- Waas en 17e in Daknam, Eddy De Wilde, 9' te Dendermonde, Johnny Van de Kerckhove, 10' te Moerbeke-Waas, 12' in Den derleeuw en 15' te Nazareth, Lode Beeckman, 11' in Mei ter: derde en vijfde te Dender- derten 13' te Baardegem, Wil- monde, en vijfde in de fel be- liam De Gendt, 12' te Den- twiste en hoog aangeschreven dermonde, Mare Poppe. 12' in ■■Willem Van Wijnendaele» te Dendermonde, Roland De Drongen. Bisschop. 13' te Wachtebeke, De «hoogbejaarde» Ghislain Romain Van Bever, 14' te De Clercq pakte ook heel wat Wetteren, Erik De Wilde. 14' prijzen: vijfde te Baardegem, te Denderwindeke, Danny achtste in Sirtt-Gillis-Waas en Van Haute. 15' in Wachte- Daknam en 17' te Sint- beke. Patrick Joos, 15' in Martens-Latem. Twee zesde Sint-Gillis-Waas. Franki Wie plaatsen voor Erik Arijs: in landt. 15' in Stekene. Patrick Mere en Haaltert. Voor Van de Voorde, 12' in Den- Etienne Steveninck werd het in dermonde en 16' in Meldert, Sint-Gillis-Waas een zesde Jan Van der Veken, 17' in plaats. De Hammenaar fi- Sint-Gillis-Waas, Robert Ver- nishte te Merksem. aan het slot biest, 17' in Denderwindeke, van de «Schaal Seis», als Jos Van Eetvelde, 11'te Wet- nummcr 39. Erik Bonnaerens teren en 18' in Daknam, Pa- was in Dendermonde zevende trick Annecour, ook een veld en in Wetteren 15'. rijder. 19' te Wachtebeke, Ro- Paul De Brauwer is al volop bert Veyt, 19' in Meldert. bezig aan de voorbereiding Frankie Rotthier 15' in Dak van het cyclocrosseizoen: hij nam en 20' te Meldert, en was in Wetteren zevende en te Marc Van Landeghem, 201' te Dendermonde 12'. Nog meer Daknam, deden eveneens hun streekamateurs veroverden duit in de zak. prijzen bij de eerste tien: Wil- Bi nny De Dobbelaer heeft g ok nu niet naast gefietst: n Ite te Gijzegem, vierde ir ie sele Jenny De Smet Jenny De Smet blijft winnen. Na het «zilveren» we reldkampioenschap is het Hamse meisje opnieuw in eigen land aktief. Met sukses trouwens Twee koer sen werden evenveel overwinningen: in Kalmthout finishte ze voor de Nederlandse Wivina Westdorp en in Izegem was Chris Goeminne tweede, (mm) Dirk Heirweg Het is de jonge Zeelse prof Dirk Heirweg dit seizoen niet voor de wind gegaan Nadat hij al eerder op nonaktief moest wegens ziekte, klom hij spoedig te rug naar de top. Momenteel is het opnieuw afgelo pen: hij werd geopereerd. Akute blindedarmontste king. Meteen is het gedaan met koersen tot volgend jaar. (mm) Lucien Van Impe Lucien Van Impe is op de internationale toer. Hij is zowel te gast in de kriteriums als in wedstrijden met allure. Milaan - Turijn is er me eentje: 228 km moes ten de profs afhaspelen. Lucien, die in de kaart van ploegmaat Criquielion speelde, werd twaalfde, (mm) Daniel Janssens In Oudegem werd woensdag gekoerst. De junioren hebben er een boeiende vertoning van gemaakt. Daniël Janssens, die tijdens het weekend al eens het zegegebaar maakte, toonde zich opk in het filoso- fendorp de beste en de snelste.

De Voorpost | 1979 | | pagina 29