Tweede fciEBTiiiïïiM hem fataal Tien minuten te veel r Handbal LEBBEKE WINNAAR Te Beveren - Handbalbeker van Oost-Vlaanderen PROPAGANDA: Avanti Lsbbske - RK «Borac» Banja Luka 27-34 EUROPABEKER 1/16 finale: Avanti Lebbeke tegen B.S.V. BERN (Zwitserland). Al direkt een topper Herman Van den Broeck (Okapi) zes weken «Out». 32 - 7-9-1979 - De Voorpost Hemaco Dendermonde-Haantjes Leupegem: 72-91 De thuisploeg werd verrast door de bezoekers, die begon nen met een 5 op 5 en aan deze 3' minuut met 2-10 voorop stonden. Een agressief verde digend Hemaco werkte hard om terug te komen en het had een precieze Van Nuffel met een 3 op 3 en de penetratie kracht van Fransaer (3 op 3) en Hedwig Verstappen nodig om op gelijke hoogte te komen en dit gebeurde reeds aan de 5' minuut 10-12 en tot de 8' mi nuut bleef het gelijk 16-18. Maar Haantjes of liever Jones Leupegem was trefzeker langs Je Amerikaan, die zijn eerste misser aan het kwartier liet op- ekenen en in de eerste 20 mi- ïuten met een 9 op 10 achter '.ijn naam stond, ondanks het tlink verweer van Dirk Fran saer. De bezoekers namen voorsprong 16-23 en aan het kwartier was het 33-36. Maar de laatste minuten van de eer ste schenen de bezoekers hun beste fyzische pijlen te hebben verschoten en de snelle uitval len van Wijnendaele en Peli- caen lagen aan de bazis van een 47-44 ruststand. Een goede uitgangspozitie voor de thuisploeg. Maar in de tweede helft waren de thuisspelers nergens meer. Leupegem steunde nu op het duo Ver- gucht (30 p.) en Jones (33 p.) en bij Hemaco draaide het aanvallend vierkans met een 8 op 31 shotprestatie in de laatste 20 minuten als bewijs. Tot de 5' minuut 53-56 zat er nog iets in, maar dan ging het naar 53- 68 aan de 8* minuut en 60-81 aan de 15' minuut. Voor de Kollegeploeg betekent dit niet alleen de uitschakeling uit de beker, maar anderzijds hebben ze ook het meesterschap van Haantjes Leupegem moeten erkennen, de titelkandidaat nummer één in eerste provin ciale. Maar toch menen we dat de jongens van coach Ver smessen thuis bij machte moe ten zijn om Leupegem er onder te houden. Punten: P. Van Lembergen 0-0, Pelicaen 8-5, Wijnen daele 8-3, Fransaer 11-4, Van Nuffel 16-10, Verstappen 4-1, Verhas 0-1. (beno) Hemaco-Leupegem. Fransaert van Hemaco zal gaan skoren. tvim Panters Baasrode (+5)-Sgolba Aalter: 70-85 Beker van Oost-Vlaanderen AVANTI De thuisploeg miste de start en hierdoor konden de bezoekers gemakkelijk de vijf punten achterstand ophalen en aan de 7' minuut stond er reeds 13-20 op het bord. Die achterstand vergrootte tot 17-27 aan de 12' minuut en dan begon de thui sploeg aan een remonte. Hun individuele verdediging begon te renderen en in de aanval kwamen Vermeersch en Miel Van den Broeck goed aan hun trekken, zodat ze aan de rust hun ploeg opnieuw in de wed strijd brachten met een 34-36 stand. In de tweede bleven de Panters goed meespelen en konden ze de bevordert ngs- ploeg in moeilijkheden bren gen en zelfs na 7 minuten de leiding overnemen met een 46-45. De bezoekers moesten al hun routine aanwenden, maar Baasrode bleef goed meedraaien, tot op een 10-tal minuten van het einde ze fy- zisch leeg waren. De reden lag volgens de Panters trainer Jef Piron in de konfrontatie van enkele voordien, toen ze in het kader van de Beker van Den- dermonde een wedstrijd had den gespeeld tegen Dender- monde, waar ze felle inspan ningen hadden geleverd in de snikhete zon. Voor de bezoe kers was dit het seir om uit te lopen en nog ruim voorsprong te hemen. Punten: Dierickx 2, Van den Broeck 21, Vermeersch 21, De Beule 2, Colpin 10, Geert Moens 5, Stevens 4. (beno) ZoaiS werd verwacht heeft Avanti Lebbeke als enige Oost-Vlaamse tèrSïé N»tiona!êr, de Beker van Oost- Vlaanderen in de wacht gesleept. De eindraFigschik- king is volledig logisch. Inderdaad, E.V. Aalst, de enige Tweede Nationaler eindigde op de tweede plaats en de derde nationalers Ajax Lebbeke en H.B.C. Dender- monde legden respektievelijk beslag op de 3e en 4* plaats. Zaterdag, tijdens de schif tingen, liep het programma wel enigszins in het hon derd aangezien Jochewoa Aalst en At. Temse forfait verklaarden. Niettemin kre gen wij logische reekswin naars met Avanti Lebbeke, H.B.C. Dendermonde, Ajax Lebbeke en E.V. Aalst. Voor de 1/2 finale die zondag werd beslecht denden bei de Lebbeekse ploegen het dan tegen elkaar op te ne men met een logische 14-4 overwinning voor Avanti. Ajax dat bij de rust slechts met 7-4 in het krijt stond, had zich echter voorbeeldig verdedigd. In de tweede halve finale tussen E.V. Aalst en H.B.C. Dender monde ging het er span nender aan toe. H.B.C. Dendermonde dat de rust bereikte met een 3-7 voor sprong ging tijdens het tweede wedstrijdgedeelte echter volledig ten onder zodat E.V. Aalst dank zij een 14-11 overwinning de finale bereikte. In de strijd voor de 3* en 4* plaats won Ajax Lebbeke dan het pleit tegen de volle dig leeggespeelde Den- de rmondenaars met 20-12 Cijfers via een 9-5 ruststand. Dendermonde had duidelijk de inspanningen niet ver teerd die het geleverd had tijdens de voorbije om als «bijverdienste» voor de klubkas te werken op verschillende terreinen. De finale tussen E.V. Aalst en Avanti Lebbeke werd dan nog een spannend sluitstuk. De Eendrachters van voorzitter P. Verstrae- ten verdedigden zich hard nekkig en nadat zij met een 7-8 score de rust hadden bereikt moesten zij het ster kere Avanti toch een 13-16 overwinning laten. Avanti Femina bij de vrouwen Bij de vrouwen was het dui delijk dat de Beker van Oost-Vlaanderen reeds tij dens de 1/2 finale toege kend werd. Inderdaad, in de 1/2 finale dienden Aalst Sportief - en Avanti Femina elkaar te bekampen terwijl in de tweede 1/2 finale de wedstrijd R.B. Dender monde - E.V. Aalst gepro grammeerd stond. Beide wedstrijden kenden een zeer gelijkopgaand vertoon en via een 1-1 ruststand wist R.B. Dendermonde zich te plaatsen met een 3-2 zege. Uit de 1/2 finale tussen Aalst Sportief en Avanti Femina zou de vermoedelijke be kerwinnaar komen. Het Tijdens het weekeinde van 8 en 9 september wordt de sporthal te Beveren in beslag genomen door de Oost-Vlaamse handbaljeugd. Inderdaad, op zaterdag en zondag wordt daar de s Beker van Oost-Vlaanderen betwist voor miniemen en kadetten. De handbaljeugd zal op 8 en 9 september vanaf 10 uur de schiftingen betwisten en op 9 september vanaf 14 uur vinden de finales plaats. Deelnemende klubs: Miniemen: Scald ia Dndermonde I Scaldia Dendermonde II Ajax Lebbeke Avanti Lebbeke E.V. Aalst D.B.Zwijnaarde Kadetten Scaldia Dendermonde Ajac Lebbeke Avanti Lebbeke I Avanti Lebbeke II Buggenhout E.V. Aalst D.B. Zwijnaarde V/ij geloven dat het spektakel de verplaatsing beslist waard is. EVA werd een enorm spannende maar weinig hoogstaande wedstrijd. Nadat Avanti langs K. Van Düfïirns wat een belofte tot 0-2 uitliep kon Sportief aanpikken zo dat de rust bereikt werd met een 3-4 score. Aalst nam nadien lichtjes het kom- mando over (5-4 en 7-6) maar op het eindsignaal stonden beide ploegen ge lijk. Het werpen van 7 m.- worpen moest dan de be slissing brengen en hierin toonden de meisjes van trainer J. Keppens zich de betere. Aalst Sportief nam dan de derde plaats door via een 5-2 ruststand de stadsgeno ten Eendracht Vrij met 10-5 cijfers te verslagen. De finale tussen Avanti Fe mina en R.B. Dendermonde leek eerst een «makkie» voor de Lebbeekse meisjes die tot 7-1 voorsprong na men maar daarna toonde Ros Beiaard zich een waar dige finalist en naderde tot 8-5. Met een 9-5 eindscore veroverde Avanti Femina voor de tweede maal de Be ker van Oost-Vlaanderen. Uitslagen - Heren Schiftingen Avanti - Jochewoa (ff) 10-0 E.V. Aalst - Atilla (ff) 10-0 Rosis A. - Don Bosco 13-14 Buggenhout - Lok. 16- 6 H.B.C. Denderm. - Sp. Aalst 15- 9 Avanti - Grembergse S.K. 16- 5 E.V. A. - Brabo Denderbelle 10- 1 Buggenhout - Sp. A. 7-13 Rosis A. - Ajax 11-13 Lok. - H.B.C. Denderm. 10-15 Jochewoa - Grembergse S.K. (ff) 0-10 Temse - Br. Denderbelle (ff 0-10 Don Bosco - Ajax 13- 6 Sp. Aalst - Lok. 13- 7 B-jgganhout - h.b.c. D. lu-Tö Poule A 1. Avanti Lebbeke 4 p. 2. S.K. Grembergen 2 p. 3. Jochewoa Aalst 0 p. Poule B 1. E.V. Aalst 4 p. 2. Denderbelle 2 p. 3. A. Temse 0 p. Poule C 1Ajax Lebbeke 4 p. 2. D.B. Zwijnaarde 2 p. 3. Rosis Aalst 0 p. Poule D 1. H.B.C. Dendermonde6 P- 2. Sparta Aalst 4 p. 3. Lokeren 2 p. 4. Buggenhout 0 p. Halve finales Avanti Lebbeke - Ajax Lebbeke 14-4 E.V. A. - H.B.C. Denderm. 14-11 Voor de 3e en 4' plaats Ajax Lebbeke - H.B.C. D. 20-12 Finale E.V. A. Lebbeke Dat uiteindelijk Banja Luka in plaats van Belgrado par tij gaf aan Avanti Lebbeke heeft niemand die aanwezig was in de afgeladen Lebbeekse sporthal zich be klaagd. Inderdaad, dit Banja Luka staat op dit ogenblik duidelijk een trapje hoger op de Joegoslavische handballadder dan Belgrado. De ploeg van kapitein Popovic verleden seizoen nog uitgeroepen tot spe ler van het jaar is bekerhouder in Joegoslavië en tevens een rechtstreekse tegenstander van Avanti Lebbeke, onze Belgische Bekerhouder, in de Europa beker der Bekerhouders. Avanti 13-16 Vrouwen Halve finales R.B.denderm. - E.V. A. 3-2 Aalst Sportief - Avanti Femina 7-7 (8-9 penal.) Voor de 3* en 4* plaats Aalst Sportief 10 E.V. Aalst 5 Finale Avanti Femina 9 R.B. Denderm. 5 EVA. De trekking voor de 1116 finale voor de Europese Beker der Bekerhouders vond plaats einde augus tus. Avanti Lebbeke, de Belgische Bekerhouder, lootte met B.S.V. Bern uit Zwitserland een sterke maar te pakken» tegenstrever. Volgende week-ends werden voor deze 1116'fina les voorzien: op 13 of 14 oktober ontvangt Avanti de Zwitsers in de Lebbeekse sporthal op 20 of 21 oktober speelt Avanti Lebbeke te Bern. Supporters die de verplaatsing per slaap trein wen sen mee te maken kunnen inschrijven tot 20 sep tember op het secretariaat Albert I straat of bij een van de Avanti bestuursleden. De prijs zou 3.500 B.B. bedragen, hotel inbegrepen. Vertrek voorzien op vrijdag 19 oktober 's avonds - aankomst op maandag 22 oktober in de voormid dag. Uiteraard komen wij later op dit uitzonderlijk sportevenement terug. Ook de wedstrijd heeft de verwachtingen ingelost. Het technisch hoogstaand spel geschraagd door een duide lijke fysische paraatheid van de Joegoslaven, heeft alleen tijdens het wedstrijd- begin de Lebbekenaars even geïmponeerd. Daarna speelde Avanti zeer goed mee en ondanks Avanti nog niet helemaal kompetitie- klaar is zagen wij toch de Joegoslaven enkele malen verbaasd opkijken toen hun verdediging van de kaart werd gespeeld door een er- velend Avanti aanval. Het werd tevens een uiterst sportieve wedstrijd waar door toch duidelijk gesteld werd dat het hier om een wedstrijd zonder bepaalde inzet ging. Maar al bij al is het toch verheugend vast te stellen dat de tijd nu wel voorgoed voorbij lijkt dat een Joegoslavische ploeg een Belgische topklub ge woon in de vernieling speelt. Het begon niet zo best voor de thuisploeg, die na het openingsdoelpunt van De Vlieger naar een 1-5 ach terstand werd venwezen. Avanti bleek toen alle kom- pleksen overboord te heb ben gegooid en onder im puls van De Vlieger en De Smedt werd het eerste kwartier afgesloten met 6-7 cijfers. Popovic, niet voor niets een handbalgroot- Basket - 3de klasse Zaterdag wordt de basketbalkompetitie in de derde klasse op gang geschoten. Er rijzen nu wel een paar vraagtekens, vooral dan door het feit dat er in deze reeks geen Amerikaanse inbreng meer is. Of Osiris dicht zal eindigen en of het een titelkans maakt zal reeds rap duidelijk zijn. Immers de Osiriszaal wordt zaterdagavond reeds het toneel van een topnum- mer. Schelde Gent dat insgelijks mogelijkheden heeft is de eerste voorname gast. Het wordt dus al direkt een spannend duel tussen twee ploegen die technisch en taktisch sterk voor de dag zullen ko men. En maar duimen voor de ploeg van voorzitter André Lootens. L.V.H. Baasrode-Seolba 70-85. De zoveelste korf van Sgolba. winj meester genoemd, dreef de score opnieuw op in het voordeel van de Slaven zo dat de rust aanbrak met een 12-16 score. Na de rust ging het festival door nu eerst langs Ebel en Koen Verhof- stadt en daarna dank zij een grootse Vermoesen bleef Avanti steeds in de wed strijd (14-17 en 15-18). Jammer dat Avanti niet kon beschikken over verlofgan ger M. Mertens want Ninko- vic in het doel liet gedu rende de eerste 45' een weing betrouwbare indruk. Banja keeper Velic daaren tegen bleek een echte rots in het Joegoslavische doel. Toch nog te vermelden de uitstekende prestatie van F. Cornelis die ook tegen spe lers van wereldformaat zijn natuurlijke aanleg als ver dediger liet gelden. Het werd een zeer ge slaagde ouverture voor Avanti in aanwezigheid van een 450-tal dankbare sup porters. Ploegen: Avanti: Ninkovic, Maes, De Vlieger 3, Cornelis, Moonen 2, De Pauw, Ebel 12, K. Verhofstadt 4. Vermoesen 6, De Smedt en De Batse- lier. Banja Luka: Velic, Koso 5, Pasalic 3, Petrovic 2, Krsic 4, Uncanic 6, Saracevic 3, Popovic 7, Uzeirovic 2, Go- lic 1, Kresotevic 1. EVA. Okapi Aalst en inzonderheid zijn speler Herman Van den Broeck hebben reeds met pech af te rekenen. Immers in een oefenwedstrijd met Hellas die vrijda gavond werd gespeeld te Leupegem liep de Okapi dubbelemeter een ernstige enkelkwetsuur op waarbij de gewrichtsbanden werden gescheurd. Van den Broeck onderging inmiddels al een heel kundige ingreep die hem minstens zes weken van het terrein zal houden. Hij mist dus de start van de kompetitie. Anderdeels heeft Okapi zoals verwacht Morgan toch teruggeroepen. Morgan speelde reeds een drietal oefenwedstrijden en schonk na tuurlijk voldoening. Jackson werd dan ook naar de States teruggestuurd alhoewel de Aalsterse trainers er wel iets in zagen. Hij had trouwens gestalte. V/at Okapi met het wegvallen van Van den Broeck nu niet meer heeft. J.V.H. Transfernieuws Volgende «streekspelers» wisselden definitief van klub: Van Der Cammen R. van Avanti Lebbeke naar Kraainem J.P. De Jeagher van Rosis Aalst naar E.V Aalst F. Cornelis van At. Temse naar Avanti Lebbeke H. Van Damme van S.K. Grembergen naar H.B.C. Den dermonde E. Van Goethem van E.V Aalst naar Rosis Aalst P. Bomon van Sparta Aalst naar Rosis Aalst L. Batselier van Avanti Lebbeke naar H.B.C. Dender monde Werden tijdelijk getransfereerd: F. Seghers van S.K. Grembergen naar H.B.C Dender monde R. De Meyer van H.B.C. Dendermonde naar S.K. Grem bergen T. Van Der Stappen van Denderbelle naar Jochewoa Aalst K. Vinck van Ajax Lebbeke naar Jochewoa Aalst E Van Nuffel van Avanti Lebbeke naar Buggenhout D. De Proft van Avanti Lebbeke naar Buggenhout M.Moens van Avanti Lebbeke naar Buggenhout M. Hendrickx van Denderbelle naar Ajax Lebbeke J.P. Verheyen van Denderbelle naar Jochewoa Aalst R. Keirens van Ajax Lebbeke naar Denderbelle E. Verhaegen van Jochewoa Aalst naar Ajax Lebbeke Et. Van Den Abbeel van Denderbelle naar H.B.C. Den dermonde Met dit perfekl jump schot skoort Peter Moens (4) twee plttm voor Cabrito Zele tijdens de jongste bekerwedstrijd, (bvwj

De Voorpost | 1979 | | pagina 32