A.V. Toekomst wint burgemeester Thuysbaertprijs te Lokeren Het sportieve verhaal over de gebroeders De Feyter uit Lebbeke Atletiekertjes! «Schelderuiters» tussen de regenbuien door Rik Mestdagh lukt dubbelslag CARMELIET f\ BOKST TE Vooreerst enkele uitslagen van de internationale meeting te Brasschaat, waar enkele streekjongens een knappe in druk gelaten hebben. Zo ondermeer Verhulst die op 400 m van het einde ten aanval trok op de 800 m en knap 2de werd in I '53"8. Op de 3.000 m wist Wulssens zich knap4de te plaatsen in 8'I2"6 terwijl Laureys 6de werd in 8'20". 's Anderen daags liep de Waaslander een ganse wedstrijd op een winderige baan aan de leiding en eindigde als 3de in 8'33". Op het Belgisch kampioenschap achtkamp scholieren wist Stefaan Van Bellingen een 8ste plaats te verwerven op 23 deelnemers. De tegenstand was betrekkelijk zwaar te noemen en ons land schijnt in die discipline vooruitgang geboekt te hebben. Op de 1ste dag sprong hij 5.92 m ver bij zijn 2de poging en met zijn tweede poging in het kogelstoten kwam hij tot 10.31 m. Bij het hoog kwam de St.-Niklazenaar tot 1.75 m. Terwijl de laatste proef van de 1 ste dag de 400 m werd afgelegd in 53 "9. Op de 2de dag kwamen de 110 m horden aan de beurt en hij liet een mooie 16"4 noteren. De schijf was weerom matig met 28.72 m en het polstok bracht hem 3.20 m op. Tenslotte liet hij nog een mooie speerworp zien die 45.26 m meette. Het puntentotaal bedroeg van de Waaslander 4658. (Chris) Nieuwe aflevering van «Sport» Het nummer 3, 1979 van «Sport», driemaandelijks tijdschrift van het B.L.O.S.O. is zopas verschenen. In dit nummer vindt u o.a. volgende artikels en rubrie ken: Interviews met Reno Roelandt en Roger Moens - het jaar van het kind 1979 - sport aan de Vlaamse universi teiten - nationale schoolsportdag van NSVO en ROOS de gemeentelijke sportraad en het gemeentelijk sport beleid - sportissimo Pajottenland - omnisportbrevet - actie sportieve school 1978-79 - recreatiesport in binnen- en buitenland - trimspelen - Hoge Raad - Raad van Europa - Clearing House - Competitiesport voor minder-validen - sportgeneeskunde - tafeltennis - ka lender internationale congressen - Bloso-werking - sportsprokkels. Dit nummer kost 100 fr., een jaarabonnement (4 nummers) 250 freen abonnement op het dokumenta- tiedossier (een verzameling van een aantal Bloso- publicaties waarin «Sport» begrepen is) kost 450 fr. Men kan abonneren door het vereiste bedrag te storten op postrekening nr. 000-2005308-27 van het Nationaal Sportfonds, Nederlandse sector, 1000 Brussel. Hel was een drukte vorige zaterdagvoormiddag rond de sintel- baan te Lokeren. De plaatselijke afdeling bracht weerom de -■Burgemeester Thuysbaertprijs- voor pupillen en miniemen, zowel meisjes als jongens. De vorige edities grepen nog plaats in de Daknamstraat op hel voetbalterrein. En wegens de verhuis in de omgeving van de zwemkom en sporthal waren er enkele jaren voorbijgegaan zonder deze sportmanifestatie. Manifesta tie was het inderdaad voor de sport, maar dan door dejongsten, met klubs uit alle streken van het Vlaamse land. Wallonië had verstek gegeven deze maal. Dat de Limburgse ploeg AV. Toekomst de favoriet bij velen was, bleek normaal te zijn. In de vorige uitgaven staken ze soms met kop en schouders bo ven de anderen uit. Ook dit jaar zijn de rood-witten in de algemene klassering de koplo pers, voor een verrassend At letiek Volharding, Kortrijk, Zele, A.V. Lokeren, A.C. Nieuwe Spikes, Waasland en Vlierzele. Het sekretariaat kon de toe loop moeilijk slikken en dar bracht meer dan een half uur vertraging mee. Het is natuur lijk moeilijk een gedetailleerd verslag te brengen en over elke proef in elke reeks zonder dan de kategorie te vergeten. Wij willen alleen aanstippen met enkele knappe prestaties van de streekatlete(s)n. In de klas sering pupillen meisjes drie kamp werd Kortrijk winnaar en Volharding was de eerste streekploeg als 4de, Zele 5de, Waasland 7de en Lokeren 8ste. Bij de jongens uit die kategorie won A.C. Nieuwe Spikes het pleit en Zele werd hier 4de en vervolgens Volharding, Loke ren en Waasland. Bij de mi niemen bleek A.V. Lokeren sterk van zich af te bijten door een 2de plaats na A.V. Toe komst. Volharding eindigde op een verdienstelijke 4de plaats net vóór Zele en Waasland. Bij de meisjes kwam Volharding nogmaals een 2de plaats opei sen, na Vlierzele en met Zele als 4de, Lokeren 6de en Waas land 8ste. En nu op individueel vlak. Bij de pupillen meisjes sprong Anja Buysse van Zele 3.65 m ver war een 2de plaats ople verde. Op de 60 m noteerden wij voor dezelfde atlete 9.5 en dal bleek de beste tijd te zijn van de streekmeisjes. Ann De Vlam won het hoog met 1.20 m wat een stimulans temeer was voor de Beverse klan. In de eindklassering van de drie kamp wist Anja Buysse een knappe gedeelde 2de plaats weg te kapen. Haar puntento taal was opgelopen tot 698. Ria De Meulenaere van Vol harding eindigde 8ste met 637. Bij de miniemen meisjes wierp Els Moens (Volharding) de kogel 7.68 m ver en dat leverde een 3de plaats op. Zele aan de top over de 80 m met Permen- tier en De Beuk die beiden 11.5 lukten, en dat was de be ste crono over die afstand. Kristine Ivens heeft talent voor het hoog, dat bewees het Be verse meisje met 1.48 m te overschrijden. Nogmaals een zege voor Volharding in hel ver met Brenda Jaspers die 4.58 m liet opmeten. Kristine De Borger liep 12.2 op de 60 horden voor eigen publiek. Brenda Jaspers werd knap 2de op de 800 m in 2.32.7. Nog een Beverse zege met Backeljauw bij het hoog met 1.20 m. Bij de jongens eindigde de plaatse lijke atleet Andy Hoste op de 4de plaats in de eindklassering van de driekamp pupillen met 715 punten. Pyl van Volhar ding werd6de met 712 punten. Laatstgenoemde liet de snelste tijd noteren der streekjongens met 9" rond over de 60 m. Over 1.20 m sprongen Hoste, Muchen, Mettepenningen en Pyl. Bij het kogelstoten wierp Zeienaar De Vijl der 5.99 m. Hoste deed cm minder en Hageman was reserve voor Volharding en die gooide ook 5.99 m. In de andere groep kregen wij Regi Vermoessen die 6.28 in gooide. Bij de mi niemen sprong Filip Weyers 4.31 in ver en dat werd een 2de plaats. Op de 80 m horden was de beste streektijd voor Waas lander Brugge Wolf, met 16.2. Op de 80 in vlak was Jan Staut de beste met ll.l en Chris Strobbe sprong samen met Dullaert 1.30 in. Patrick Van Waes werd 3de in het kogelstoten met 8.02 in, op de 800 m zou hij eveneens gevieren met 2 21 "9 en Koen D'Hoye als 3de met 2'23"7. En de suksesrijke inrichting van AV. Lokeren bleek te ein digen in een happening, want de klubleiders blijven niet stil zitten en pakken op zaterdag 15 september weerom uit met een meeting zowel voor heren als dames en dit in alk katego- rieën. (Chris) JULIEN MICHIELS NIET OPGETOGEN Julien Michiels bleef niet onopgemerkt tijdens de fameuze 800 meter op de HeizeiNaar de Memorial Ivo Van Damrp.e.. waren de «grote kanonnen» afgezakt: de Keniaan Maina, diens landgenoot Poit en de Amerikaan Robinson. De Lebbekenaar liep al heel vlug aan de kop van het elite-pelotonnetje. Een wanhoopspoging? Op zoek naar een grote tijd? Dat laatste was het geval. In de laatste wedstrijdhelft werd Michiels letterlijk over spoeld door de superstars. Maar dat kon geen verwonde ring baren. Toch liep Julien naar een goede 1.47.8, ook al was die tijd slechts goed voor een achtste plaats. Na afloop was de atleet uit Lebbeke allesbehalve opgeto gen: «Hoe kan je nu eigenlijk een grote tijd realizeren in dit landje. Niemand blijkt bereid de rol van haas te spelen. Boit en Maina zijn namen als klokken. Maar heb je ze onderweg gezien? Ik niet. Natuurlijk zijn die kerels razendsnel in de spurt. Maar wie heeft het werk gedaan? Ik vraag me af of links of rechts geen haas bereid kan worden gevonden om Tondeur en mij naar een grote tijd te loodsen. In mijn huidige konditie, maar dan in ideale omstandigheden, kan ik ongetwijfeld 1.46 aan.» MM Vorig weekend stonden er voor LZV opnieuw twee doortochten op het programma, na een onderbreking van twee weken voor de Belgische kampioenschap pen. Zaterdag ging de traditionele wedstrijd van Roe- selare door. In het kanaal aldaar kregen de veteranen 100m te verwerken, en de andere kategorieën moesten 3 km afleggen, 's Anderendaags werd een tweede keer de doortocht van Dilbeek betwist; een soort criterium waarbij de zwemmers drie keer rond een eilandje zwemmen. Het geheel speelt zcih wel af aan de voet van een prachtig kasteel, en in een mooi natuurkader. De meest suksesvolle zwemmer van deze twee daagse was zeker Rik Mestdagh Zaterdag boekte hij een mooie overwinning. Rik zwom bij een hogere ka tegorie. en daar trof hij zijn sterkste tegenstander van vorig jaar terug: Hans Van den Broeck van Asse. In lange spurt liet de LZV-zwemmer zijn tegen stander in plan, om afge scheiden te winnen. Zon- j, in zijn leeftijdskatego- rie dan kwam hij heel wat gemakkelijker aan de zege Twee mooie trofeeën waren zeker een gepaste beloning bij deze eindevakantiepres- taties Gertrud Van Cauteren deed het ook niet slecht: 's Zater dags was zij de snelste in de schoolslagwedstrijd voor dames. Zondag moest zij echter de duimen leggen voor zus Ingrid, die te Roe- selare niet aanwezig kon zijn. Kristien Van Cauteren deed voor haar zussen ze ker niet onder Zaterdag was ook zij de snelste, dit in vrije slag bij de kadetten. Zondag moest zij echter wat gas terugnemen, maar zij bleek toch nog goed ge noeg voor de derde plaats Christina Vervaet startte tweemaal met Kristien. In Roeselare eindigde ze op de zevende plaats, en 24 uur later legde ze beslag op de vijfde plaats. In Dilbeek kwam ook Brigitte Van Eg- gelpoel aan de start bij de kadetten, en zij beëindigde haar wedstrijd op de elfde rang. In de Van Cauteren- familie wou Kris niet in de schaduw van zijn vrouwe lijke tegenhang blijven. In beide wedstrijden haalde hij de tweede plaats, telkens na Gert Vercauteren van Temse. Zondag moest hij die tweede plaats wel delen met Fabrice Vanholsbeke. Kris legde zich echter niet zomaar bij de gang van za ken neer, daar hij overtuigd was van onregelmatighe den bij zijn rivaal. Zijn pro test leverde echter niets op. De oudere generatie Loke raars liet zich ook weer niet onbetuigd. Jan D'Hooghe zwom zich zaterdag op de achtste plaats, en zondag eindigde hij nog een rang dichter. Hij was echter tweemaal on bedreigd winnaar in de ka tegorie 24-35 jaar. Roger Mestdagh viel bij de vetera nen ook twee keer in de ereprijzen: de schoolslag- wedstrijd sloot hij te Roese lare af op de achtste plaats, en in Dilbeek werd hij ne gende. Voor Leontine Blanckaert zat er zaterdag een twaalfde plaats in, en in Dilbeek werd ze zestiende, eveneens in schoolslag. Haar zoons waren ook van de partij: Dany Van Puym- broeck kwam in Roeselare uit op de twaalfde plaats, en in Dilbeek klom hij op tot de negende plaats. Dirk en Rudy Van Puymbroeck kwamen enkel zondag aan de start. Zij tikten in deze volgorde juist na mekaar aan, en dit op de veertiende en vijftiende plaats. Lokeren mag dus opnieuw tevreden zijn met het be haalde resultaat. De Wase klub kon opnieuw bevesti gen als sterk doortochten- team. Dit weekend worden de aktiviteiten opnieuw naar binnen verlegd, met een wedstrijd in Strombeek. Normaliter mogen wij ook hier behoorlijke resultaten verwachten. D.M. aan inschrijvingen ywrhctseizoen V.R.V. I979. Terwijl iedereen uit verlof •as, kon zelfs het barre weder, P sportieve Waas- en Schei- Panders niet thuis laten en cr een goede stemming «nwe/ig onder het toch tal- "ita publiek en een nog veel P"lere strijdlust onder de rui- fcts. ponys Al haalde Koen f^'us tweemaal een eerste Pbais en sprong zich meteen goed in de reeks pony's. A2 voor het komende kampioen schap, terwijl Peter Pauwels met Grijs tweemaal zilver kreeg. De Pony's A2 deden het al niet beter. Lue Moortgat met de steeds kleiner wordende Anny haalde eveneens 2 maal goud terwijl Fabienne Beguin met Gipsy II. een nieuwe aan winst, volledig gelijkend op de oude maar wel wat vurigbrcen 3e plaats haalde in de Barcma In de Training behaalde Wer ner Ceuleers met 2 gloed nieuwe paarden een eerste en tweede plaats in de Ba'rema A en in het progressief parcours een 3e en 6e plaats. Reeks I waarin Inge Nelis met haar Bonjour in de progressief een le plaats behaalde en zich meteen thuis voelde in deze reeks en Marc Pelentan met Duchess was er na de verlofpe riode ook weer bij en haalde zilver in de Barema A op Chrono terwijl Joske lliegcms met Patty zich reeds als 9e ver trekker op de 32 deelnemers aan de leiding reed en bleef met een foutloze omloop met 55,9 als tijd. In de reeks II haalde Banier het in de dubbels en triples met 4 strafpunten in 46, voor Aers- sens Sylvain met Quick in 49,1 en Vereecken Paul met Rex plaatste zich 4e en 5e in de Dubbels en Triples en de Kies uw lijn. In de Hoogste reeks haalde Mare De Mulder het met Pi- rouchka terwijl Bento en Meersman Frans een vergis sing van parcours behaalde, alvast aan het denken aan zijn eerste plaats welke hij haalde in de Kies uw Lijn terwijl de twee Flakken van De Potter en Van Assche hem volgden in de prijsuitreiking. Volgende week zondag, laat ste week voor het Kampioen schap. beloofd een spannende wedstrijd te worden in de ma nége Hippos te Puurs met Mo rel de Westgaver als pisteover- iag te Lebbeke aan wie maar iets met sport te maken heeft r de gebroeders De Feyter wonen en het antwoord laat ;t op zich wachten. Het zijn vier uitgesponnen sportieve reis waarvan je van bij de eerste ontmoeting al een opper- te indruk krijgt. Joviaal in de omgang. Een algehele inzet jr de atletieksport die ze beoefenen en w aarvan de resulta at spijkers met koppen zijn. En zeker niet het minst hun les die hen het belangrijkst lijken en logischerwijze ook e eerste plaats komen. ly (18). Peter (16). Fran- (15) en Johan (13) lopen Hen school aan de rijksinstel- ngen in Dendermonde. De chttienjarige Freddy is de rote man in het gezin. Die jgt momenteel de zeges met pelend gemak aan mekaar, leeds van zijn twaalfde jaar is lij lid van het ambitieuse A.C. ebbcke. Bij de miniemen terd hij niet minder dan drie- laal kampioen van Oost- 'iaanderen. Op nationaal vlak erd hij evenveel keer tweede, it jaar heeft Freddy zijn pal- rares nog wat aangedikt. In .nkrijk won hij in zijn reeks internationale meeting. In scholencross was hij on gaar zowel nationaal als ivinciaal. Als eerstejaars inior won hij de Oostvlaamse ;amp steepleOp nationaal ni veau veroverde hij een vijfde ilaats maar hierbij dient ge- :gd dat degenen die voor hem :indigden allen flink wat ouder 'aren. Eigenlijk is al het op- jesomde maar een greep uit de Lebbekenaar in de /acht sleepte. Eerste en erc- ilaatsen in dagelijkse wed- itrijden veroverde hij aan de lopende band. Te lang om dat hier allemaal op ccn rijtje te plaatsen. «Je moet er uiteindelijk toch veel voor doen» zegt Freddy De Feyter. «Na schooltijd moet je je lessen voor de daar opvolgende dag voorbereiden. iSlechts na de klok van negen begin ik te oefenen. Tussen het iavondmaal en het trainen moe ten er een paar uren fysische rust zijn. In de periode van ;amens is het uiteraard nog loeilijker. Studeren tot 23 uur kroostrijk gezin. «Niets is ons te zwaar» zegt moeder Ma- riettc. «Sport is een gezonde ontspanning waarin we onze kinderen stimuleren. Maar uit eindelijk mag dat niet ten koste van de studies gaan.» Frankie nens later aan tienkamp te doen. Evenals zijn broer is hij een opperbeste student aan het Koninklijk Atheneum in Den dermonde waar hij Weten schappelijke volgt. Ook Peter beoefent de atletieksport en is vooral sterk in clubkampioen- Moeder en vader De Feyter met hun vier sportieve zonen, (c) en nadien nog ccn uurtje oefe nen komt in die periode gere geld voor». Freddy De Feyter is een sportman met ambities. Afge studeerd aan het Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs in Dendermonde waar hij schitte rend zijn A2 diploma behaalde wil hij er thans nog vier jaar bijdoen. Industrieel ingenieur worden is immers zijn betrach ting. Freddy weet dat dit nog vier jaar zware inspanningen zal vergen om dat doel te be reiken. Toch heeft hij hiervoor alles veil. In dat opzicht heeft hij de steun van zijn ouders. Beiden hebben vanzelfspre kend de handen vol met hun Niet alleen Freddy De Feyter boekt resultaten. Ook zijn vijf tienjarige broer Frankie laat zich gelden. Hij tekende een aansluitingskaart op negenja rige leeftijd. Vrijwel iedere, door A.C. Lebbeke georgani seerde meeting werd door hem met sukses afgesloten. Zopas werd hij nog kampioen van Oost-Vlaanderen, een titel die Frankie vroeger al eens op zak stak. In discus, speer, kogel, hoogspringen en hamerslinge ren is hij de te kloppen man. Frankie heeft bovendien het geluk een goede feeling te be zitten. Als tweedejaarskadet is hij veelzijdig. Bovendien doet hij ook aan vi jfkamp en is zin schappen waar hij doorgaans ereplaatsen behaald. Ook Jo han kondigt zich bij de minie men aan als een waardige at leet. Sport is ontegenspreke lijk aan de orde van de dag in het gezin De Feyter uit Leb beke. Dat vader en moeder hard moeten zwoegen om hun kinderen dat te schenken wat ze verlangen wordt door de sportieve zonen allersterkst gewaardeerd. Niet alleen om dat het waardige sportmannen en flinke studenten zijn maar vooral omdat het voorbeeldige jongens zijn, zijn vader en moeder De Feyter terecht fier op hun kroost. E.D.M. Het tiende seizoen van de basketbalklub De Vlinders uit Buggenhout wordt gevierd niet een sportgebeuren van for maat. De Klub zag bewust af van een reeks Thé-Dansants, bals of etentjes. Ze wilden in Buggenhout iets groots verwe zenlijken. Een boksgala was een aktiviteit waar de moge lijkheden van onderzocht werden. Een grote overdekte ruimte vonden ze bij de Middenstand. De jumbotent die deze week diende als tentoonstellingshal tijdens de handelsfoor blijft een dagje langer rechtstaan om de honderden sport- en boksliefhebbers een dak Boven het hoofd te bezorgen. De Vlinders opteerden voor een bokswedstrijd omdat het een sport is die in de streek sterk aanhang wint, maar toch nog plaatselijk minder aan haar trekken komt. Eerst kon takteerden ze Rudy Gauwc, deze kan wegens een opgelo pen kwetsuur niet deelnemen. De boxing Klub Zele heeft echter nog andere vedetten klaar. Eén ervan is Wies Car- meliet. Deze Weltergewicht- bokser is sinds vier jaar aan een come-back toe. Carmeliet zal te Buggenhout extra gemo tiveerd aantreden, wegens een mogelijke kans om Europees door te breken. PROGRAMMA Naast het hoofdkamp waarin Wies Carmeliet zal aantreden tegen de Italiaan Giancarlo Ba- rabotti, worden er nog zeven liefhebberskampen betwist. De namen van de deelnemers hieraan zijn op het ogenblik van het in druk gaan van ons weekblad nog niet gekend. Naast de wedstrijden zullen er ook interviews afgenomen worden van bekende figuren uit de bokssport van vroeger. Zo zullen o.a. Edmond Mcs- kens en Jozef Boeman aan het publiek voorgesteld worden. Meskens is kampioen der beide Vlaanderen geweest en Boeman was kampioen van het Belgisch Leger. Zij zullen praten over hun vroegere belevenissen in de bokssport van 25 a 30 jaar te rug. Het internationale boksgala gaat door op zondag 9 septem ber in de feesttent aan het Rus thuis van de OCMW, Groen- laan te Buggenhout. Men zal starten met de eerste kampen te 19 u. De organizatie is in han den van de Basketbalklub De Vlinders, bijgestaan door de Zeelsc Boksklub. Te 12 u. ('s middags) heeft de weging plaats van de boksers. De weegschaal zal opgesteld staan in Zaal De Vlinder. Kerkstraat. In datzelfde lokaal kunnen ook kaarten worden aangeschaft. Evenals bij Jozef Van Driessche te Zele (tel. 052-44.55.43). Ook de vol gende bestuursleden hebben thuis een kaartenvoorraad: Ronny Callaert. Brusselmans- straat 77. Buggenhout (tel. 33.42.53) en sekretaris Tony Drieghe. Rozenlaan 3 te Bug genhout (tel. 33.45.93). iivdr

De Voorpost | 1979 | | pagina 33