lede hork ppe.mepe IlLTUURRAAD ERPE-MERE OPNIEUW OP DREEF Stuifmeel bij Chiro-Mere BURGERLIJKE STAND REEKNIEUWS Groot-Lede REEKNIEUWS Erpe-Mere RKEERSONDERWIJS TE ERPE-MERE SPROOKJE ROEPT OM MEER SPEELRUIMTE armonie sint-cecilia 21 september, 19.30u.: herhaling trommelkorpsen om 20.30u. I harmonie 22 september: 9 u., les notenleer, 10 u. samenspel voor jn, 11.30 u.: samenspel voor trommelaars en 20 u.: opening memberkermis. 23 september: 10 u. herhaling van het zangkoor. .24 september: 20 u. kermiskoncert «Rond de kiosk» 25 september: 17 u. balletschool ig 26 september, 17.30 u. herhaling voor de kleine majoretten 8.30 u. is het de beurt aan de grote majoretten. lag 27 september: om 19.30 u. herhaling van het zangkoor. KRUIS vakantie is er bij het Leedse Rode Kruis een wachtdienst iseerd Deze wachtdienst kan men tot 22 september bellen op ner 21.06.81. tG TOMBOLA WILLIAMVRIENDEN. weende nummers van de tombola MC De Williamvrienden zijn: ^3291768908 2117 14827786 8615 7019 32694919 3778 2644 5s7 3722 7764 4927 6289 1844 2830 3926 1179 6218 9607 1266 151 6414 2891 5094 7622 1513 9737 7073 3355 6078 5209 8651 118232 6809 9935 843591506944 190047100313 0718 7118 57 9229 7209 7298 7710 4919 1660 8462 9582 4205 1206 6532 *Jl28 9581 7237 7697 4839 2017 rvenummers zijn: 7038 7778 1553 ee zn kunnen afgehaald worden tot 15 oktober in het lokaal «Het Ji lisOverimpe» te Lede. ORTRAAD 6e opmerkingen en raadgevingen: Zi) traad is een adviserend orgaan ten opzichte van het schepenkol- t d pbouwende kritiek en ideeën zijn steeds welkom. De briefwisse- 1 i de sportraad wordt steeds verstuurd aan de afgevaardigde van die op zijn beurt de vereniging moet inlichten. Bij wijziging van tuur of bankrekening wordt gevraagd zo vlug mogelijk de spor- jat verwittigen. J® vURSUS tdag 8 oktober start de volgende danskursus in Eden-Roe (Steen- Lede) om 20 uur. De reeks omvat tien lessen die dooreen goede 1 aar gegeven worden op dinsdagavond. De deelnameprijs per C werd vastgesteld op 1500 frank. Niet-leden betalen 1700 frank, a jven kan nu reeds bij Herman Coppens, Grote Kapellestraat 72 )nt .98) of bij Roger Quintijn, Nieuwstraat 19(70.01.71). Het aantal lei iters is beperkt. 1e( ETSCHOOL ien aan de balletschool, verbonden aan de Koninklijke Harmonie no lecilia Lede, hebben een aanvang genomen op dinsdag 18 sep- Deze lessen gaan door in het lokaal van de Harmonie, Nieuw- nk 2 te Lede. Nieuwe inschrijvingen kunnen nog steeds gebeuren, tx nsdag tussen 17 en 19 uur in voornoemd lokaal. ONTDEK DE STER-WEDSTRIJD De Belgische unie voor visueel gehandikapten van de Braillc-liga orga niseert op vrijdag 19 oktober een grote ontdek de ster-wedstrijd ten bate van de blinden. Vanaf 21 uur kan men terecht in de zaal volkskring (Kasteeldreef) te Lede. Kaarten zijn te bekomen in de zaal tegêlfc>70 frank of bij voorbaat bij de heer voorzitter Smekens Eric, Stationsweg 1 en bij sekretaris Verleysen Jan, Ressebekestraat 27 te Erembodegem. en dit tegen 50 frank. Kandidaturen kunnen nog gericht worden aan Jan Verleysen tot 1 oktober. Aan de wedstrijd zijn tal van waardevolle prijzen verbonden. De hoofdprijs heeft een waarde van 7.000 frank (natura). Voor een gezellige avond moet men die dag Lede niet ontvluchten! OPENING SEPTEMBERKERMIS De Koninklijke Harmonie St.-Cecilia richt op zaterdag 22 september een gezellig samenzijn in, in het harmonielokaal, Nieuwstraat 32 te Lede Diezelfde avond wordt de spaarkas gelicht. Vanaf 20 uur is iedereen welkom. Maandag 24 september wordt een kermiskoncert gehouden «Rond de kiosk» achter het kultureel centrum op het Leedse Dorp. Ook hier is de start voorzien om 20 uur. MISSIE-EKSPO Ter gelegenheid van de septemberkermis te Lede is er in de zaal Volkskring (Kasteeldreef te Lede) een grote missie-ekspo voorzien. Men kan er terecht op zaterdag 22 september van 19 tot 21 uur, zondag van 10 tot 12 u. en van 15 tot 21 uur, maandag van 19 tot 21 uur en dinsdag van 10 tot 21 uur. Iedereen is hartelijk welkom. GEBOORTEN D'Haese Natalie, dochter van William en van De Croock Jenny. De Smet Nathalie, dochter van Kamiel en van De Pauw Linda. Van den Eeckhout Lieve, dochter van Gustaaf en van Blondeel Marie-Josée. Slagmulder David, zoon van Kamiel en van Commerman Irène. Slagmulder Sabrina, dochter van Kamiel en van Commer man Irène. Nijs Tom, zoon van Mare en van Verleyen Marie-Christine. Leeman Jan, zoon van Emiel en van Grillaert Brigitta. Triest Liesbeth, dochter van Aimé en van Bayens Monique. Van den Bossche Diederik, zoon van Dirk en van Parmcn- tier Suzanne. Van Gysegem Thomas, zoon van Etienne en van Cannoot Arlette. Cammerman Chris, zoon van Frans en van Moerman And rea. Moens Sandy, dochter van Willy en van Goossens Sonja. Cooman Rebecca, dochter van Johny en van Van Damme Lutgart. Parrez Joeri, zoon van Johan en van De Wilde Marie-Paule. Tombeur Sabrina, dochter van Francois en van Lemmens Dianne. Van Bulck Davy, zoon van William en van Van Kerck- hove Godelieve. Op 9 september hebben de Oordegemse Klaproosjes weer bewezen dat ze heel veel waard zijn. De majoretten van de Koninklijke Harmonie Sint-Martinus hebben meegedaan aan het Belgisch Kampioenschap «Teams». Ze zijn weer twee titels rijker. Het team van de zestallen won Deelneemsters waren Bauwens Christel, Bockstaele Karine, Brondeel Rita, De Bruyker Conny, De Coensel Hilde en Moens Gerda. Ook het team van de achttallen won. Hier waren de deelneemsters Bauwens Carine, De Bruycker Karine, De Coensel Ann, De Coensel Lieve, De Moor Anja, Van Leuven Martine, Van Liedekerke Martine en Van Santé Sabine. Alle meisjes een hartelijk proficiat! De VAB-VTB-afdeling Oordegem biedt zijn leden en alle simpatisanten op 29 september een super-tuin- barbeque aan. Op een reuze-houtvuur worden op de terreinen van «Le- vet Scoone» door gespecialiseerde vaklui varkensham men en de fijnste stukjes kalfsvlees geroosterd. Tussen 19.30 u. en 20 uur worden de deelnemers ver wacht Ze kunnen dan naar eigen keuze en eetkracht de diverse groenten, sausjes, brood en vleessoorten veror beren. Alles wordt doorgespoeld met wijn van 't vat Een aangepaste verlichting en prachtige muziek zorgen voor de echte VTB-sfeer. Van nu af kan ingeschreven worden bij de bestuursleden te Oordegem. Leden 350 frank, niet-leden betalen 375 frank. In de nabije toekomst worden nog een herfstwandeling, een toeristische voordracht een toneelbezoek en een kleinkunstavond voorzien. Wat echter voor de Oordegemmenaren zeer belangrijk is, is de filmavond «Echo-Oordegem» met de première van de auteurs uit de deelgemeente zelf. Speciaal voor de studenten is een voordracht over poëzie voorzien. Het jeugdhuis Leeuwerik heeft nog steeds geen permanent verantwoordelijke. Door de dienst R.V.A. werden wel drie dames en een heer gestuurd. Slechts één heer bood zich vrijwillig aan. Wie Miek Verwerft in de toekomst als P.V. zal opvolgen is nog niet geweten Wel hoorden we dat het dagelijks bestuur, bestaande uit vier leden, eerstdaags zal vergaderen om een geschikte kandidaat te vinden en uit te kiezen. Enkele geïnteresseerden hebben reeds laten weten dat ze hun kandidatuur intrekken... Om welke reden ze dit doen, konden we niet achterhalen. Juist voor het ter perse gaan, konden we nog een blijde boodschap vernemen. De Klaproosjes van de Koninklijke Harmonie Sint-Martinus dongen mee naar het indivi dueel kampioenschap te BrasschaaL Op zondag 16 sep tember werd weer het beste beentje voorgezet In de kategorie seniores, de tamboer-majoors, werd Karine Bockstaele Belgisch kampioene. Christel Bauwens werd vice-kampioene, dus tweede gerangschikt Onze woord voerder meende echter dat Christel een zeer mooie uit voering bracht, maar dat ze te weinig punten toegekend kreeg! Zij noteerde geen enkele «stokval» zoals dat heet en heeft tweemaal drie draaien gedaan; wat voor het aanwezige publiek met een enorm applaus werd be loond. Anja De Moor, werd eervol tweede in de nationale kampioenschappen Zij verloor haar eerste plaats door een stokval... Toch alle drie van harte gelukgewenst! OVERLIJDENS De Winne Odila uit Lede. Meuleman Julianus uit Lede. Van Driessche Maria uit Lede. Mertens Marie uit Lede. Haleydt Robert uit Lede. De Schoenmaker Maurice uit Lede. Casteels Richard uit Oorde gem. Wauters Christina uit Lede. Van den Abeele Gabriëlle uit Wanzele. Doyen Agnes uit Lede. Marckx Achiel uit Lede. Van Geit Karei uit Lede. Van den Abeele Maria uit Wanzele. Schockaert Camilla uit Oorde gem. Coppens Johanna uit Dender leeuw. De Koker Raymondus uit Lede. De Spiegeleer Maria uit Lede. HUWELIJKEN Cobbaut Remi en Rutsaert Ka- telijn. Brantegem Edwin en Chris- tiaens Maria. Browaeys André en Van den Berghe Juliette. Leus Mare en De Martelaere Caroline. Osselaer Norbert en Van der Straeten Karine. De Cremer Herwin en Bonne- lance Chantal. Bosman Guy en Schockaert Lutgart. Bogaert Patrick en D'Hondt Ann. Van de Velde Jean-Pierre en Van den Stock Nadine. Troch Patrick en Van Caelen- berghe Els. Bogaert Luc en De Bock Mar leen. De Backer Patrick en Samson Jenny. Kerre Lionel en Boelaert Mar tine. De Boeck Gaston en Van Hauwermeiren Ingrid. Van den Steen Mare en Sonck Rita. Beelaert Luc en Putteman Lut- garde. De Vleesschouwer Robert en Bayens Sabine. di FSTFEEST GEPENSIONEERDEN lag a. s. 22 september te 15 uur gaat er een groot herfstfeest dalle gepensioneerden van Erpe-Mere door in de zaal De !re an de Nijverheidsstraat te Mere. Het betreft een organisa- 011 a de socialistische gepensioneerdenbond van Mere. d Vi EKENS SIDDEREN ka lerdag 29 september komt de Zangeres zonder Naam het bfks nachtbal van de Siddekensvrienden oppeppen. In De te Mere. Toegang vanaf 20,30 uur tegen 120 frank id< je week had een nieuwe algemene vergadering Nadat bleek dat zelfs heel z de kultuurraad Erpe-Mere plaats. Om met een wat bestuursleden afwezig de»ne lei te kunnen aanvangen, is er een nieuwe waren, mocht de heer Her- ee zifter en ondervoorzitter verkozen, nl. respektie- man Vandelsen de buiten- ka i de heren Danny Erpels en Guido Ossemerct. gewone vergadering ope- iei ts is de bijeenkomst nagenoeg helemaal gewijd nen. Immers, twee weken de goedkeuring van een aangepast advies inzake geleden zijn de afgevaar- leentelijke toelagen aan de verenigingen. Het digden ook al naar het chi- stel, dat door het bestuur en de deelgroepen roheem faidoli geroepen af werd ingestudeerd en opgesteld, kreeg de voorde algemene vergade- Ikeuring van de algemene vergadering. Globaal ring, maar toen kon men Bn versterkt het nieuwe puntensysteem een ten- niet geldig vergaderen om- om de intense werking van de verenigingen te dat amper twee leden ont- nen met grotere subsidies. braken om de vereiste PAARDEN SLACHTEN Zaterdag 22 september draait in jeugdhuis Didode opmerkelijke Film «They shoot horses, don't they?»Voor het eerst zal de Film ingeleid worden door pater Janssens, een gekend Filmrecensent. De Film zelf is een paar jaar geleden uitgebracht en geniet een ?eer grote faam. Het is van een ernstig genre. BLOEDINZA MELING Vrijdag a.s. oftewel vandaag, 21 september kan je nog in het chiroheem Faidoli te Mere deelnemen aan de bloedinzameling. Tussen 19 uur en 21 uur ben je er welkom. De rode kruisgroep van Mere verwacht dat er deze week een rekoropkomst zal genoteerd worden. BELOTTERSSEIZOENEN Op vrijdag 28 september start bij kaartersklub Octopus een nieuw seizoen. Maandelijkse belotting met een inleg van 30 frank, zonder leeftijdsbeperking, enz. enz. voor meer informa tie kan je terecht bij Octopus, Nijverheidsstraat, 8 te Mere. Aanvang te 20 uur. FANBAL VERNIEUWDE SONORBAND Zaterdag 29 september wordt opnieuw een groot evenement in de geschiedenis van de Erpse Sonorband. De muzikale groep is nagenoeg helemaal vernieuwd en degelijk gevormde muzikan ten staan momenteel op de bünhe. De groep is tevens uitgebreid, maar de kern. Inge Summerland, blijft in het midden. De hele ommezwaai zal gevierd worden op het jaarlijks fanbal op zater dag 29 september vanaf 21 uur in zaal Zanzibar te Erpe (dorp). ETEN BIJ ORANJA: kip en mosselen Tijdens het komend weekend organiseert Oranja Erpe een waar eetfestijn, in een «kip- en mosselensoepee». Op zaterdag 22 september vanaf 19 uur en op zondag 23 september tussen 12 uur en 19,45 uur kan je een giote schotel kip of mosselen verorberen ten vqprdele van de voetbal. BASKET ERPE-MERE STARTTE IN EERSTE Reeds twee matchen heeft basket Erpe-Mere achter de rug: veertiendagen geiden speelden de jongens thuis tegen Bavi Gent. Uitslag 120-80. Van het goede teveel! Vorige zondag kwamen ze met minder roem uit Hemaco terug. 71-58 was weliswaar een bevredigende uitslag. Johan De Punt raakte ge- kwest op de vijfde minuut en moest verder op de bank blijven. In het treffen zelf waren de scorers opnieuw ter plaatse. Mark Spann:3I (17-14); Johan Callebaut (6-12); Willy De Kimpe 16 (8-8); Opvallend dat Johan Callebaut^oveel missers liet opteke nen tijdens de eerste helft. Ruststand was 54-43. Zondag a.s. 23 september trekt Erpe-Mere naar Sint-Niklaas. DANSKURSUS Op vrijdag 28 september start bij K. A.V. Mere een danskursus. De lessen gaan door in het chiroheem Faidoli, Daalstraat, tel kens vanaf 19,30 uur. De lessenreeks van 10 eksemplaren wordt geleid door Guido Ossemerct. Ouders kunnen gerust hun kinde ren meebrengen, «want deze vinden terzelfdertijd plezier en spel bij een bekwame jeugdleidster»Inschrijvingen bij Mevr. Van der Haegen - De Taeye, Groendal, 29 (70.09.14). Mevr. Slag- muider- De Langhe (77.72.99) of bij Mevr. De Punt - Marcella Meuleman, Kerkstraatje, 24 (77.63.23). de zoveelste keer neemt de vereniging van ou- dag 8.10.79 raad meestal vrij druk be zette mensen zijn. D\lvoor de bescherming van de kinderen op de we- het initiatief om in alle scholen van de gemeente praktisch verkeerspark te plaatsen. Hiermee wil tegemoet komen aan de grote nood aan verkeers- erricht in de leergangen van het basisonderwijs. deze veertiendaagse Het verkeerspark, be- het veilig verkeer staande uit kleine go-cars le voor een onderlinge en fietsen, waarop de kinde- oeting en wedstrijd ren door een wegenwerk de verschillende moeten passeren terwijl ze en in een gezonde alle verkeersreglementen >etitiesfeer, blijkt er dit eerbiedigen, zal dus de toer sen en ander mis te lo- van 0,6 scholen doen. Vo- Tot voor kort kreeg de rige maandag is de aktie fitter van de inrich- reeds begonnen te Mere, vereniging, de heer s Sergeant, nog geen Planning voor de opstel- ting om het park in de ling van het verkeerspark eentescholen op te stel- op iedere speelplaats van de scholen in de fusiege- an helemaal niet ver- meente Erpe-Mere. ien welke reden hier- kan zijn. Te Mere irief dateert nochtans Gemeentelijke Lagere juli School: Vanaf maandag s ons niet bekend of er 17.9.79 t.e.m. dinsdag 18.9.79 R.L.S.: Vanaf woensdag 19.9.79 t.e.m. vrijdag 21.9.79 St. Jozef Instituut: Vanaf maandag 24 .9.79 t.e.m. vrijdag 28.9.79 !t verleden moeilijkhe- gerezen zijn bij de or- satie van de verkeers- Sendaagse op de ge- 9 nte. Feit is dat de pers- espondenten bij vorige s een uitgebreide in- atie van het gemeente- uur mochten ontvan- en dat het bestuur de honoreerde met een beker. Blijkbaar komt er aar van overheidsme- Brking niets in huis. elijks heeft het bestuur W)or een valabele re- t.e.m. vrijdag 12.10.79 Burst Gesubsidieerde Vrije Meis jesschool: Vanaf maandag 15.10.79 t.e.m. vrijdag 19.10.79 Gemeentelijke Lagere Jon gensschool: Vanaf maan dag 22.10.79 vrijdag 26.10.79 Erpe Gesubsidieerde Vrije Meis jesschool: Vanaf maandag 29 10.79 t.e.m. woensdag 31.10.79 Gemeentelijke Lagere School Honegem: Vanaf maandag 5.11.79 t.e.m. vrijdag 9.11.79 Gemeentelijke Lagere School Dorp: Vanaf maan dag 12.11.79 t.e.m. woensdag 14.11.79 R.L.S.B.O.: Vanaf maan dag 19.11.79 t.e.m. vrijdag 23.11.79 meerderheid te bereiken, van jeugdhuis Dido en ver- gemeentelijk vlak realise- Achteraf heeft het bestuur tegenwoordigen een libe- ren. bij monde van de heren Er- rale en neutrale strekking. Hij stipte aan dat er in het pels en Ossemerct hun spijt Herman Vandelsen beklem- bestuur vooralsnog geen uitgedrukt over het feit dat toonde dat ze het vertrou- afgevaardigde van de kris- de leden nutteloos twee wen genieten van het voltal- telijke groeperingen aan maal moeten opgeroepen lig bestuur en vroeg de ver- wezig is? «Het is een kon- worden. De heer Erpels gadering de kandidaten met tradiktie», aldus Danny Er- sprak de hoop uit dat er in handgeklap te verkiezen, pels, «dat de groep die de nabije toekomst hiervoor Dit voorstel suitte nochtans vroeger en nu in Vlaande- een oplossing kan gevon- op hevig verzet, gezien het ren kwantitatief het kuituur den worden, zelfs al moeten indruist tegen de vigerende leven bepaalde, zich on- de statuten daarom gewij- statuten. mondig laat in ons bestuur», zigd worden. Men is er zich Tenslotte ging men toch En hij ging verder: «Ik hoop van bewust dat de afge- over tot een geheime zeker dat de kristelijk geïn- vaardigden in de kuituur- stemming. Het resultaat spireerde verenigingen op- luidt: 52 stemmen op 60 komen voor hun rechten en voor Danny Erpels als voor- hun bestuursmandaten in- zitter; 55 op 60 voor Guido nemen, opdat deze funda- Nieuwe leiding Ossemerct als ondervoor- mentele kontradiktie opge- De bijeenkomst startte met zifter. heven zou worden en aldus de vraag of een van de ou- de openheid optimaal zou dere leden van de kuituur- Be'eid kunnen zijn», raad de vergadering wilde Onmiddellijk na zijn verkie- Hij wees erop dat de be- voorzitten, gezien ook de zing zette Danny Erpels en- leidslijn in grote lijnen de sekretaris atWezig was. De kele beleidspunten uiteen, nota van de vorige voorzit- heer Edmond Van Vaeren- Hij meent dat de nieuwe be- ter benadert. Hij hoopte berg meende dat hem een stuursploeg eendrachtig zal tenslotte te kunnen rekenen voorzitterstitel aangeboden werken aan een zestal op ieders medewerking, werd, en hij aanvaardde, hoofdlijnen van het beleid: Toen men hem uitnodigde 1. Openheid en spontaan- Uitbreiding de vergadering te leiden, héid in de algemene verga- Daarna kreeg de raad nog weigerde hij een «waarne- deringen; een verkiezing te verwer- mend» voorzitterschap. 2 informatie doorspelen ken. In de erkenningskom- Daarom ging men onmid- binnen de raad en naar bui- dellijk over tot de verkiezing ten toe (bv. naar de pers); van een nieuwe voorzitter 3. kultuurraad zal initiatie- en ondervoorzitter. ven nemen in geest van Het bleek dat er slechts één kreativiteit; kandidaat was voor elk van 4. een praktijkgericht wer- de vakante funkties, nl. ken; Danny Erpels als voorzitter 5. konkretisering van de en Guido Ossemerct als statuten en eventuele aan- ondervoorzitter. Ze zijn res- passing ervan; pektievelijk afgevaardigde 6. een autonome werking afloop bleek dat er drie af- van het Willemsfonds en met zekere volmachten op gevaardigden niet zijn ko- missie was een plaats va- kant geworden en twee kandidaten boden zich aan: Raf Vanden Abeele en Frangois Sergeant. Eerst genoemde kwam fortuinlijk uit de strijd. Ondertussen moesten de nieuwe afgevaardigden de statuten ondertekenen. Na men opdagen zodat hun vereniging niet in de kultuur raad kon opgenomen wor den: biblioteek Erondegem, VKSJ-Bambrugge en koor singhet vroo-Burst. De nieuwe verenigingen en hun afgevaardigden zijn de volgende: Algemeen boerensyndi- kaat: Jef Van Aerde N.S.B. Mere: A. Van Impe N.S.B. Burst: N. Lommers Parochiekoor Aaigem: E. De Winter Volksunie jongeren: Piet Looze Hobbyklub 'leren van ande ren': V. Wijns VTB-VAB-Mere: J.P. Van der Snickt Werkgroep ontwikkelings samenwerking: W. Hostens Fanfare St. Cecilia Erpe: F. Boterbergh. Subsidies Daarop werd de bespreking over een aanpassing van het puntensysteem tot toe kenning van gemeentelijke subsidies aangevat. Glo baal blijft het vroegere schema gehandhaafd, maar gezien er toch enkele hiaten opgemerkt werden, meende het bestuur dat een overleg met de verenigin gen goede vrucht kon af werpen. Inderdaad, het bleek dat qua beloning van echt werkende verenigin gen en qua vorming van de bestuursleden er onvol doende garanties in staken. Een nieuw voorstel is dus uitgedokterd om aan ge noemde bezwaren tege moet te komen. De voorstel len werden integraal door de algemene vergadering goedgekeurd. Ook wordt gevraagd aan de gemeenteraad dat de aan wezigheid op de vergader ingen van de kultuurraad een premie zou krijgen. En voorts is er een voorstel uit gewerkt om vormingsdagen en -sessies te stimuleren. Ook hiervoor zou een te gemoetkoming voorzien worden. Al bij al herhaalde schepen De Wolf dat de niet- verplichte gemeenteuitga ven (waartoe de betoela ging aan verenigingen be hoort) slechts, met 4% mag toenemen, aldus een minis teriële onderrichting. Vroegere voorzitter Dirk De Boeck merkte tegen het einde op dat de kultuurraad nogal wat aparte posten in de begroting wil inschrijven, maar hij hoopt dat de kul tuurraad ook het bedrag er van mag weten vóórdat de gemeenteraad de begroting stemt. Schepen De Wolf be loofde de bedragen aan een advies van de kultuurraad te onderwerpen. Het was een lange boter ham, maar de meeste wa ren gelukkig dat er nu voor lange tijd schoonschip ge maakt is met de subsidiere geling, een kwestie die sommige leden het nauwst aan het hart ligt. (wh.) Vanaf Zaterdag a.s. 22 september voert de hele Chirogroep van Mere een eigen geschreven sprookje op. De weide voor het heem Faidoli zal als podium dienen. Naar verluidt wordt de opvoering een geheel-spektakel zonder voorgaande in de geschiedenis van Chiro- Mere. Aan het «spel» zijn er immers reeds maanden aan voorbereiding voorafgegaan. Gesubsidieerde Vrije La- Het sprookje «Stuifmeel» is geschreven op het jaar gere School: Vanaf maan- van het kind en wil letterlijk een aantal vragen van kinderen vertolken. Erondegem: Gemeenteschool: maandag 1.10 79 t.e.m. vrijdag 5.10.79 Aaigem Stuifmeel wil weliswaar geen verdoken protestlied zijn, maar toch zijn de an gels in het spel zeer voel baar. Men wil met de chiro groep op een lieve, ludieke manier vertellen wat de kin deren tenslotte van grote mensen verwachten. Geen zwaar gepreek, want daar luistert toch niemand naar, zegt de chiroleiding. Daarom eens geprobeerd op een vrij originele manier. Er is tot nu toe enorm veel energie in gestoken: repeti ties met de hele groep kin deren kruipen in de kleren. Tot zaterdag zal de span ning niet te breken zijn. Im mers, stuifmeel is een op voering van een leuk sprookje, door onze leiding zelf geschreven en in elkaar gebokst, eigen regie en speltechnieken opgezet. Al les is eigen werk en eigen kreativiteit. Het wordt een opvoering zoals er in de Chiro te Mere nog nooit een geweest is. En dan moet je weten dat er in de jeugd groep van alles al gebeur de. Alle leiders en leidsters lopen er drukdoende bij. Ze hopen en smeken dat het maar goed weer wordt (Dan kan het weer goed worden in chiro). Het hele spektakel heeft immers in openlucht plaats. De toe schouwer zullen wel zo voorzienig zijn, dat ze warme kledij meebrengen, want het zou kunnen koud worden, vertelt er een lei der «Dat is niet erg, maar regen willen we hier zaterdag niet zien!». Je voelt zo dat de groep helemaal naar de opvoering nie; zien!», (wh)

De Voorpost | 1979 | | pagina 15