jiUgdpogiAQ G H J M NI 'T U <Jugendklub Ypsilon aus lalst» verbroedert .ABC»; Geen IS0P0DA- optreden in Ypsilon TENTOONSTELLING IN YPSILON tu/zen te knipË JL «Biisbiburger Zeitung» van dinsdag 28 augustus i staat het zwart op wit: «Vier Tage weilten die gischen Freunde vom Jugendklub Ypsilon aus St in Binabiburg zu Gast.» Vier dagen verbroederde [Aalsterse jeugdhuis met inwoners van het kleine habiburg. Da's een deelgemeente van Badenkirchen (eieren, Duitsland) en van 11 tot 15 augustus was men jar te gast. I allereerste verbroede- ringsaflevering is in 1977 te HEB STEEDS BU BE RAND TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN OURUREN (Pelzen) Tel. 053-77.48.54 KELLY FURS ODERMATT THEO - Geraardsbergsestraat 1 Aalst 0^ naast PolitieBureel Pelzen voor Dames, juffrouwen en heren. FEECKMAN 053-70.C2.kI De specialist in maatwerk De laaflste prtjan der matrassen, r Schuimrubber. Latex. Staalveren. Super-Buitex Bergemeersenstraat 18. Aalst nntuii o "Uw koffiehuis» specialiteit van Wafels I VORTHALS r> Tel. 053-77.76.841 I Het koffiehuis der denderstreek i LECTR0H0ME 053-21.89.53 Eledronische componenten - telefoonbeanwtoordapparaten - au- I toradio's - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met I afstandsbediening Korte Zoutstraat 12, AALST ESMEED 052-21.27.621 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen. f poorten, enz M De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde ERMAN 052-21.38.161 Michem Tapison. nylontapijt, en andere vloerbekledingen in r overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.-Gillis- I Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen 0-SP0RT 052-21.17.591 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledi| en r camping Statiestraat 21. Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. Lom, leen gerust 053-2i.6ai6i op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich- tingen bij Van den Berghe, Droeskouterstraat 12, Haaltert. 1 i E0NIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST EUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Molendries 3, AALST 053-21.63.91 1 IEUWLANDT L 053-70.28.611 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud, verbe- teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst. F VERGORDIJNEN 052-21.35.501 ploegstoften (alleenverkoop voor net gewest) v. gordijnen, gardi- r sette, tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louverdrape, vouw- I deuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen. Guido Mi- chem. Potiaulaan 11. Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60l een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig B begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten. rUANDO 052-21.40.601 P om de reeks moeili|ke Latijnse woordies volledig Ie maken quis quid, quo. quando quomodoenz: wie. wat. waar. wanneer er hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper letro Is een blik in het verleden. VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reproduces van gekende meesters Alomgekend voor salon-gamituren in leder COUPONNENHUIS 053-21.27.771 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per Moorselbaan 556, Aalst URWERKEN COVENS 053-7018.20 ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst y n 052-21.40.601 een toverformule' Neen een vergelding Uw inbreng en onze vaklui geven samen een Ign resultaat aan uw reklameproWemen Bel even naar Groep De Cuyper noteren. Toen was Ypsilon voor de eerste keer te gast in die Duitse gemeente. Sindsdien groeide ereen in ternationale vriendschap die vorig jaar Binabiburgers deed komen naar Aalst. Hoogtepunt telkens was een voetbalmatch. Eén en ander maakte wel dat onze Aalstenaars het best kun nen stellen met hun Duitse vrienden. Daarom werd ook dit jaar, met 32 klubleden, naar Beieren opgetogen. Dertien uur doet een bus daarover. In twee hotels werd men ginds onderge bracht de duur van het ver blijf, en met die akkomoda- tie was men ruim tevreden. Eerste programmapunt was een Duits-Nederlandse eu charistieviering. E.H. Michel Beckaert (onderpastoor in de Sint-Jozefparochie) droeg die viering op voor de plaatselijke bevolking en de deelnemers van de reis. Het werd een prachtige viering, helemaal in het teken van verbroedering onder men sen in de Heer Jezus Kris- tus. Als dank ontving de «Belgi sche Kaplan» later op de avond een geschenk van de bevolking. Aldra werden er herinnerin gen van vorige jaren met brede lach bovengehaald en terug weggeborgen met een teug Beiers nat (reuze- potten!). D'rwerd gezongen en gesprongen, fijne ver broederingssfeer dus. Op zondagmorgen bezocht de groep een oud Beiers boe- renmuseum. Een soort mini-Bokrijk was dat. In de namiddag vond de traditio nele, maar niet minder ver wachte voetbalmatch plaats. Tegenstrevers en scheidsrechter werden met een Aalstenaar (lees: een gouden ajuin) omhangen. De match zelf verliep zoals het hoort: sportief en boei end. 7-4 was de einduitslag. Het heet dat de Ypsilonploeg in de eerst speelhelft niet al te best was (5-1), maar in de tweede helft herstelde men zich. Des avonds was er een groot dansfestijn. Tus sen twee dansen door werd hier ook 'n stapeltje dank woorden uitgesproken! De burgemeester van Ba denkirchen overhandigde aan klubverantwoordelijke Guido De Cock een uit hout gesneden gemeenteschild: «Deze verbroedering draagt er sterk toe bij om ons Europa één te maken met een zeker begrip van vele mensen voor hun me demensen uit een ander land.» Schriftelijk maakte de burgemeester zijn groeten en dank over aan onze bur gervader Dhaeseleer. Klubverantwoordelijke Guido De Cock overhan digde in naam van onze burgemeester een plakket aan burgemeester Wim- mer. Tenslotte werden ook Benno Reiter en Ghislain De Vuyst in de bloemetjes gezet; zij zijn immers de grondleggers van deze ver broedering! Tot drie uur in de morgen werd hierop met veel sieren plezier gedanst. De Beierlingen leerden wat graag onze kuskesdans en de onzen leerden het graag aan. Maandag, derde dag, be gon vroeg. Om negen uur was men reeds op weg naar de Duitse Alpen, 'n Berg tocht werd ondernomen naar het «Hochgeinhaus» (een berghut). Het weder zat bepaald goed, zodat het een reuze dag werd. Bij de terugreis werd halt gehou den bij een tot restaurant gerestaureerd oud station. Bijna om middernacht werd de slaapstee gevonden. Dinsdag was er een bezoek aan München, het Olym pisch stadion, een rondrit door de stad, met de des kundige uitleg van een be reidwillige buschauffeur uit de omgeving van München. Met een wandeling in het zeer drukke verkeersvrije De Ypsilonners die onze naam in Beieren hoog hielden. Beide elftallen: Ypsilon (rechtstaand) en Binaburg (gehurkt) Liefhebbers van «symfonische rock» hoeven zich eind'deze maand niet naar jeugdklub Ypsilon te ver plaatsen om er «Isopoda» te zien. Het overigens kontraktueel vastgelegde optreden gaat niet door. Reden? Ypsilon kreeg geen sluitend antwoord van de groep. Het zou om een verbod van hun manager gaan. Aangezien het dubbel van het kontrakt nooit terugbezorgd werd, kan Ypsilon weinig ondernemen. Gelet op het feit dat de zaal reeds gereserveerd was, pubiciteit reeds gevoerd was,... spreekt men over «misbruik van vertrouwen» en een «laffe daad». Ook wordt gewezen op de niet-nageleefde afspraak dat tijdens de vakantiemaanden in het Aalsterse geen optredens zouden doorgaan van Isopoda. Zowel op de Grote Markt, als Pallieter en Eureka trad de groep op. De vraag wordt gesteld in Ypsilons jongste klubblad of «geld het belangrijkste is geworden en muziek op de tweede plaats komt». In ieder geval bekende de groep voor de BRT-2 (Kortrijk) zender op don derdag 13 september dat voortaan meer kommerci- eel zal gewerkt worden (bv. kortere liederen, meer geknipt voor vinyl). Of dit een antwoord is op Ypsilons vraag, zal de toekomst uitwijzen. Terloops: als de kerstman zijn eindejaarsinkopen doet, zal er een tweede Isopoda-langspeler in de winkel klaar liggen) (Pd) Van 5 tot 14 oktober organi seert jeugdklub Ypsilon een tentoonstelling. Kreatief werk van eigen klubleden, zonder kommercieel - fi nanciële doeleinden zal er te kijk liggen. Bedoeling is via de geëxposeerde pen tekeningen, schilderwerk jes, akwarellen... een beeld te geven van wat in die jeugdklub leeft aan kreatief vormgevend talent. De tentoonstelling zal te be zichtigen zijn tijdens de normale openingsuren van de klub (woensdag, vrijdag en zaterdag vanaf 19 uur, zondag van 10uurtot12uur en van 15 uur tot 23 uur). Op zondag worden even eens kreatieve technieken (o.a. miniatuurtjes en zeefd ruk) gedemonstreerd. Officiële opening en vernis sage op vrijdag 5 oktober om 20,30 uur. «Alternatieve centrum en een bekijken en beluisteren van het pop penspel op het Münchense gemeentehuis ging men dan terug richting Binabi burg voor een afscheids feestje, met eten, muziek, zang en spelletjes. Terug waren de Beierse vrienden talrijk opgekomen, de sfeer was vlug in orde, er werd veel plezier gemaakt door spelletjes op te voeren, lie deren aan te lerenZo leerden de Binabiburgers de Vlaamse Leeuw, de Stille Kempen, Klokke Roe land Een vijftiental man nen konden geen einde maken aan het afscheid. Een ganse nacht door, tot de bus vertrok, bleven ze afscheid nemen. Met veel hartepijn werden de laatste handen gedrukt, niet zonder de hoop dat volgend jaar verder verbroederd word*-., maar dan in Ypsilon te Aalst. (Met dank aan Ypsilon voor doorgespeelde informatie en met ekskuus voor laattij dig verschijnen (Pd) jonge kunst» heet het, en de jonge kunstenaars zijn Luc Tombeur, Luc Holvoet, Erik Eelbode, Greta en Eddy De Vadder, Ann Van Huyne- gem, Annouck Eberhaerd en Hendrik De Man. (Pd) V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95| rijden mei een bromfiets van Hofman, Schoolstraat 48, Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg Gratis onder houd. Prijzen vanaf 4 900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit I voorraad leverbaar Veelkleurig Op dia's merkje het niet, maar er bestaat wel degelijk een verschil tussen een zonsopgang en een zonsondergang. Wie kan vergelijken, weet waarop we doelen: het woeste frisse onontwakenen van de morgen en het komfortabcle nog warme dageinde. Om 't eerste mee te maken moet je moeite doen, die in verhouding (je moet urenlang wach ten) niet lonend is. Voor de avondvertoning verloopt alles veel vlotter! Je ontbeert er geen nachtrust mee, en het effekt is er veel vlugger en daardoor zoveel verbluffender. Tussen beide lichtgordijnen ligt een dag. Het leven van een eendagsvlieg. Een tiental radionieuwsedities. Zeven of acht middelbare lesuren. Tweekeereen prikklok. Een middagdutje. Het verspelen van de bus en het te laat toekomen. Kortom, een dag. Er is geen reden toe om daar pessimistisch over te zijn! Altijd onder de avondstudeer lamp of het zwoele spotlight of voor de televisiebuis is toch ook alles niet. Trouwens meest ontspannend is ont spanning na een rotzware dag vol inspanningen. Hoe meer strafstudies, hoe intenser en harder gestampedanst. Zo is dat. Zo veelkleurig is een dag dat wie haagschool wil lopen welhaast een kameleon moet zijn. Om dan lang zaam te verkleuren onder natuurlijke zonsondergang of bovennatuurlijke en-of syntetischc popartificiële verlich ting. Of u daar nu walging van krijgt, van zo'n ritme, of de dagen melkt als Pallieterkoeien, daar bent u volkomen vrij in. Verlies enkel de blos op je eigen kaken niet, veelkleu rig zou niet veelkleurig meer zijn... Biososportkanipcn tijdens de kerstvakantie Ijsschaatsen, judo, omnisport, paardrijden, tenni. volley bal.... Het kan allemaal in de eerstkomende kerstvakan tie. Initiatieven van BLOSO. D'r zijn ook skikampen in Oostenrijk van december tot april. Nadere inlichtingen omtrent plaats en periode van deze sportkampen kunnen verkregen worden bi j de sportdienst, Kattestraat 33, 9300 Aalst. Tel. 053-21.57.51 toestel 282. Zonder wegwijzers is kiezen even moeilijk als een stemhokje zonder potlood. TANU Zat 22: Kwisavond. Aanvang 20 uur Aalsterse tijd. Zon 23: Autotocht naar het Brusselse Martelaren plein. Vertrek om 13 uur in de klub. Vrij 28: filmavond «They shoot horses, don't they?» Aanvang 20 uur. Zat 29: retrospektieve «The Osmonds» van 14 uur tot 18 uur. Zon 30: autotocht «De Muntschouwburg» - Brussel. Vertrek om 13 uur in de klub. Het jeugdhuis is alle dagen open van 14 uur tot 22 uur. Zaterdag en zondag van 13 uur tot 24 uur. Maandag gesloten. IJACO Zat 22: dagtrip naar Rochefort (Ardennen). Inschrij vingen in de klub (Gheraardsbergsesteenweg 81, 9440 Terjoden) JEBRON Zat 22: 20 uur: ontmoetingsavond. Woe 26: 19 uur: gespreksavond rond «Jongeren en Bijbel», Getracht wordt de draad van de laatste ge- 1 spreksavond terug te vinden en de vraag wordt ge steld: «wat doen wij vandaag met dat oude boek?» Zat 29: 18,30 uur in de Begijnhofkerk: starteucharis tieviering. TERLINDEN JK Terlinden organiseert op zondag 23 september in samenwerking met VAB-VTB, Ypsilon en Leeuwerik haar derde voetrally door Aalst. Het gaat om een ontspannende tocht van een tiental km. Nadruk ligt vooral op het rustig wandelen door de natuur in en rond Aalst. Een puike organisatie, origi nele vragen en opdrachten worden in het vooruitzicht gesteld. Op de prijzentafel ligt voor 25.000 frank. Zeker 2üu aeeinemers worden verwacht. Start van 13 uur tot 14,30 uur in jk Terlin den, Raffelgemstraat 8, Aalst. Leden van jeugdver enigingen, VAB-VTB betalen 30 frank. Anderen 50 frank. De opbrengst gaat integraal naar de gehandi- kapte skoutswerking in Aalst (AKABE). WETSWINKEL (Houtmarkt 5, Aalst) Iedere vrijdag van 19 uur tot 22 uur en zaterdag van 10 uur tot 12 uur gratis juridisch advies. Vrij podium op jeugdinfobeurs Van 3 tot 11 november organiseert de Aalsterse Jeugdraad met het stadsbestuur een Jeugdinfobeurs in de Keizershal- len. Onder andere Aalsterse muzikale groepen krijgen de mogelijkheid zich in dit negendaagse gebeuren voor te stellen. Dit onder de vomi van een «voorprogramma»De formule houdt in dat iedere dag 1 Aalsterse groep de kans geboden wordt om een «vrij podium» te verzorgen tussen 20 en 21 uur. Geïnteresseerd? Neem kontakt op met het Sekretariaat Jeugdinfobeurs, Jeugdservicecentrum. Kapellestraat 15. Aalst. Tel. 053-77.34.23. Tot een bedrag van maximaal 2000 fr. zullen de kosten vergoed worden. Snuffelgroep in Jebron «Het rijk Gods is midden onder U....» Voor Jebron bete kent dit: ogen goed open houden en een goede snuffelneus ontwikkelen....Een neus die ruikt wat gaande is in de wereld, en zo meer betrokken worden bij wat (in Aalst) gaande is rond allerlei projekten, waarin «mensen werken om deze stad wat menswaardiger te maken, om mensonte rende strukturen te onderkennen en er ook wat aan te doen. Konkreet start men het maandelijks een groep uit te nodi gen die zou praten over wat hen bezighoudt en bezielt hun bedoelingen en werkwijzen. Bv. Sodiga, HAK, Wets- winkcl. Amnesty International, Wereldwinkel, Kristenen voor het Socialisme, Tcle-dienst, Tclebouworde, missie en ontwikkeling. KWB. School en Maatschappij. Jonge werklozen homofilie... Geïnteresseerden weten Jebron wonen op Begijnhof 1 Aalst. 11.11.11 Kollega LH schrijft elders in dit blad wat overde startver- gadcring van 111111 in het arrondissement Aalst. Toch maar in herinnering brengen dat op dinsdag 2 oktober (20 uur jeugdservicecentrum) een algemene vegadering door- gaatom 11.11.11 in Aalst konkreet uit te werken. Op deze vergadering, waarop zoveel mogelijk verantwoordelijken uit scholen, jeugdgroepen en volwassenenverenigingen uitgenodigd worden (zowel van Aalst als de deelge meente) zal o.a. de projektkeuze gedaan worden. Ook niet te vergeten: op dinsdag 24 oktober gaat in alle lagere scholen in dit land een themadag door rond de Derde Wereld. Scholen die daarom vragen, kunnen in het jeugdservicecentrum heel wat aangepast materiaal vinden (brochures, diamontages...) en ook voor eventuele spre kers kan men hier terecht. Ook andere groepen (zo van jongeren als volwassenen) kunnen dit trouwens. Provinciale kinderdag Door het Oostvlaams Provinciebestuur en de Provinciale Adviesraad voor de Jeugd wordt op zaterdag 6 oktober een kinderdag georganiseerd. Alle kinderen zijn welkom die dag van 10 tot 17 uur in het provinciaal domein van Wachtebeke. Het wordt een fijne dag, speels en prettig zoals dat enkel bij kinderen kan. Jeugdgroepen zijn uiter aard welkom. Inkom en deelname aan alle aktiviteiten is gratis. Tenten en bezetting Pakweg een maand al wordt de Arenaweide te Deurne (Antwerpen) bezet gehouden door groen- en speelgelc- genheidminnende lieden (jong en oud van alle kleuren). Ze wordt bezet anders wordt ze volgezet. luidt het parool. Ofschoon er momenteel meer dan 120 tenten staan, nodigt men toch solidaire zielen uit van buiten het Antwerpse ook. Vooral tijdens werkweken is «hulp- welkom. Een tip voor het studerende of werkloze deel van onze bevolking, die nog vrije dagen hebben.

De Voorpost | 1979 | | pagina 17