ELDEN GEZIEN PEKTAKELSTUK! Tweemaal op achterstand Doet Erwin Albert het? V.V. 5-2 Walter Ellegeert: «Vervanging van Roy op minder gunstig ogenblik maar ik moest iets doen opabeker der landskampioenen: 1/16e finale «t mm E. Aalst - Hoeselt /oorpost- 14-9-1979 - 21 APERITIF 'P,{ i Servette het strakke lo na de pauze niet meer en aan te kunnen en Be- n vaste voet kreeg in het lenveld leek er zelfs nog in te zitten. Toen Be men de denkfout al houdend te gaan spelen begrijpelijk maar gevaar- I Servette kwam op kou- j* eten terug, voelde moge eden en ging onder im- van de steeds opruk- te verdediger Coutaz op naar meer doelpunten, kwamen er: logisch en nd. De manier waarop irden toegestaan is ech ter een andere zaak: er wer den immers nogal wat takti- sche fouten begaan in de nu onzekere Beverse defensie. SK werd de keel toegesnoerd door het flamboyante slotof- fensief van Servette. Het kreunde maar begaf geluk kig niet volledig. Nu blijven de kwalifikatiedoelkansen gaaf. Het wordt moeilijk op de Freethiel. maar doen baar. Vanaf de eerste minuut trok Servette massaal ten aanval met spelers die warrelend door mekaar liepen. Bliksemsnelle Het spektakel zou echter on verminderd blijven voortdu ren. Beveren wankelde opnieuw toen de superieure spelmaker Andrey een flitsende aanval tot op het hoofd van Schnyder tilde die staalhard tegen de staander kopte. De Waaslan- ders lieten zich echter niet on betuigd en counterden snel tel kens ze daar de kans toe kre gen. echt met het allure van een hele grote ploeg. Opval lende figuur in dat geheel was de snedige en vaardige Truyens die het als aanval- Landskampioen Beveren is er woensdagavond niet in geslaagd een gunstige uitgangspositie te verwer ven op het terrein van het koele Servette Genève. Jean Janssens had geelblauw snel langszij gebracht na een erg vroege own-goal. Na de rust inkasseerde Jean-Mane Pfaff nog twee Zwitserse goaltjes. Een 3-1 eindscore is niet riant. Ze is evenmin uit zichtloos. Belangrijk is, dat Beveren de bal één keer voorbij doelman Engel knalde. Precies dat feit biedt de kampioenen uitzicht op het doorstoten naar de tweede ronde. Maar dan moet er ook gescoord worden. Tweemaal zelfs. En dient de verdediging de Servettcspitsen te ringeloren. Jean Janssens kan het vanzelfsprekend niet op zijn eentje forceren. Het wordt dus uitkijken naar de vuurkracht en de trefzekerheid van de ellen lange Duitser Erwin Albert, die het nu ook op Euro pees vlak moet waarmaken. Doet ie het? (mm) Paul Schouppe wilde de bal binnenkoppen, doch de Limburgse keeper was hem enkele frakties van een sekonde te vlug af (E. Aalst-Hoeselt 5-2). (eddy) Verslagenheid in het geel blauwe kamp. Bij de voetballers en de fans van Servette Genève kan de vreugde niet op na dit doelpunt, (dm) Het was oppassen geblazen telkens de gevaarlijke Hamberg en Andrey naar het Beverse straf schopgebied oprukten, (dm) forcing. Het bewoog daarbij uitstekend en doelpunten konden niet uitblijven. Dat snel uitgevoerde bewe gingsvoetbal werd dan lo nend nadat Marievoet een uitstekende aktie had opge zet. Nu verlengde Schouppe in de richting van Salvador die met sukses zijn hoofd onder de bal plaatst. Aalst ging daarna op zoek naar een vierde treffer. En in de 75e minuut was het zover nadat de V.V. defensie al een paar keer uitgerafeld was geweest Salvador scoorde toen zijn tweede doelpunt opnieuw met een fikse kopbal. Aan die doelpunt ging een trou wens opgemerkte poging van Geert Van Roy vooraf. Geert flitste toendoor de achterhoede en lukte een preciese voorzet. Hij ver dween onmiddellijk na deze roos van het terrein bege leid door een «open doek je» Want Elegeert ver sterkte met de inbreng van Van Hauwermeiren 'zijn middenveld dat wel even de greep op de match had ver loren. Marievoet legde tens lotte de eindcijfers vast. Het werd weliswaar geen topper maar het aanvallend voet bal rendeerde en Aalst had nadat het tweemaal op ach terstand voor een markante omwenteling gezorgd. Spanning stak er tot op een zekere hoogte in deze wed strijd en er werd ook een tamelijk hoog tempo onder houden. Hoeselt V.V. kon ondanks de veiligheids maatregelen een nieuwe nederlaag niet ontlopen en deze had meer afgetekend kunnen zijn indien Trappe- niers geen steken had laten vallen. Wat hem niet kwalijk werd genomen. «Trap» had daarna trouwens een paar goede tussenkomsten. En op het harde engoed ge plaatste schot van Thijs had hij een fel opgemerkte pa rade. J.V.H. SPORT «Hetis zo dat de vervanging van Geert Van Roy, die op 22 september in het gekende bootje stapt, door de Aalsterse supporters niet in dank werd afgeno men. Deze viel inderdaad op een minder goed ogenblik. Geert had trouwens op een enige manier de vierde treffer voorbereid toen ik hem van het veld haalde, et Dat het publiek zijn inspanning appreci eerde werd duidelijk door het overigens verdiende applaus dat hem te beurt viel. Die vervanging heeft wel even stof doen opwaaien. Maar ze was naar mijn gevoelen nodig. Niet omdat Van Roy het niet waar had gemaakt maar wel door taktische overwe gingen. Het zal trouwens zeker niemand ontgaan zijn dat we rond de tijdspanne van het vierde doel punt viel het toch wzl moeilijker kregen in het mid denveld. En vandaar de inschakeling van Van Hau wermeiren en Baten. Voorzit ter Daeleman was dik tevreden met de prestatie die Eendracht had weggegeven». En wat me bijzonder aanspraakwas dat we tweemaal op achterstand werden gezet en we zeer flink en spoedig terug kwamen. Dit bewijst dat de gemoedsgesteldheid uitstekend is en dat onze spelers inhet veld komen met een zegewil. Ook heeft men kunnen vaststellen dat de konditie van Salvador in stijgende lijn gaat. iOns middenveld werkte hard en onze verdediging stond behoudens een paar schoonheidsfoutjes toch stevig op de been. Ik meen dat te St. Truiden een gelijkspel in ons bereik ligt». J.V.H. Twee hoofden gaan naar één bal: dit van de zich schrap zettende Alvarez en dit van de Aalsterse Braziliaan Salvador (E. Aalst-Hoeselt 5-2). (eddy) m driehoekjes uittekenden en bij iedere gelegenheid hard en goed op doel schoten. Resul taat: een doorsteek van Bizzini naar Sarrasin die onmiddellijk knalde en de bal via het uitge stoken been van Pol Van Ge- nechten voorbij Pfaff in de verste hoek zag verdwijnen. Men spjeelde amper twee mi nuten. Een zwaardere ojxloffer was niet denkbaar, maar Beveren reageerde prompt. Een ver uit trappen van Pfaff belandde bij Janssens die op links Coutaz in snelheid nam. naar Albert tikte en de bal van de Duitser terug kreeg. In vrije schietpositie ditmaal en Engel was een ge slagen man. 1-1 na vijf minu ten: men meende te dromen. VETTE GENEVE - SK BEVEREN: 3-1 lens, jongens, wat een avond daar op Charmilles. (tienduizend toeschouwers in het stadion en hon- [duizenden televisiekijkers bij ons volgden ver- ra spetterende partij voetbal met een ongekende siteit, vol vibraties, spanning en schoonheid. I het eerste fluitsignaal hebben de Zwitsers er de L ingezet, bereidwillig gevolgd door hun Vlaamse i die hoe dan ook minstens één keer wilden sco- at kan alleen maar als je aanvalt. Het gevolg: en neer golvend spelbeeld met twee vroege jpunten, kansen en schoten bij de vleet, pracht- jbinaties en reuzesaves. Vijfenveertig minuten I werd het ritme onverminderd steil de hoogte Jjaagd: een totaalvoetbal dat je op Europees vlak t niet meer voor mogelijk houdt. Beveren hield t de rust een riante uitgangspositie aan over. :én, mijn liefje wat wil je meer. lende middenvelder helemaal waar maakte en geregeld diep spurtte. Beveren had achteraan echter alle moeite van de we reld met de steeds maar hoog ingetrapte ballen voor het hoofd van bulldozer Hamberg die Buyl van alle kanten be stookte. Van dit festival van aanvallend voetbal met goede bedoelin gen wederzijds en geleid door een buitengewoon bekwame en autoritaire Tsjechische scheidsrechter Wencl genoten de toeschouwers met volle teugen. Ook de spionkop van «les grenat» verpoosde geen moment en stuwde het zeer sterke Servette naar nog groot ser daden. |_ees dOOf blz.21 De balans die Eendracht Aalst na drie wedstrijden kan voorleggen kan gerust positief genoemd. Het puurde er immers vier punten uit. En ook het doelpuntenge- middelde valt best mee alhoewel het passief nogal hoog ligt. Men heeft nochtans wel een paar doelpunten teveel toegestaan. Zoals vorige zondag trouwens in de wedstrijd met Hoeselt V.V. Want bij de treffers die een behoudsgezinde tegenstander lukte ging de Aalsterse doelman Trappeniers zeker niet vrij-uit. Men kon gissen dat de Lim burgers die in het bekertref- fen al een 4-1 afstraffing hadden geslikt, het strategi sche bord gevoelig zouden wijzigen. Zo liep Alvarez «eenzaam» op de piek van de aanval. Doch aan deze snel opschietende spits had de Aalsterse defensie toch de handen vol. Die Alvarez zorgde voor een sensatio nele wedstrijdaanhef. Door in de 6e minuut reeds tot openingspunt te scoren. Waaruit dan ook bleek dat Eendracht zwakke kanten heeft. Aalst kwam wel even onder de indruk van deze vroeer opdoffer. Maar na enkele minuten legde het er dan duchtig de zweep op en Hoeselt kreeg het veschrik- kelijk lastig. Slechts een vijf tal minuten kon het deze stand ophouden. En Arnolis maakte met sukses een vloeiende aanvalsbewe- ging, die door een alweer zeer bedrijvige Schouppe werd ingeleid, af. Het was Ferrera die de laatste voor zet uit de voeten schudde. Tegen de «knaller» van Ar nolis had Van de Caets- beeck niet het minste ver haal. Eendracht zou dan opnieuw in de achtervolging gedrukt worden. En op nieuw lag een slippertje van Trappeniers aan de basis van deze bezoekende voorsprong. En nu profi teerde Nassen ervan. In de 20e minuut hingen de bord jes opnieuw in evenwicht. En alweer na een goede kombinatie. Toen werd in de strafschopzone de bal van man tot man getikt. De V.V. defensie wer door dit warre lende maneuver van de kook gespeeld. Uiteindelijk legde Salvador terug op Marievoet en stond de V.V. doelman machteloos. Aalst zou daarna nog meermaals de aanvalsklok luiden maar de Hoeselt verdediging bleef overeind. Zodat de 2-2 ruststand best meeviel voor de gasten. Die wel op geen inspanning keken om die cij fers op de lei te houden. Tot in de 63e minuut zijn ze er in geslaagd. Eendracht voerde trouwens na de kampwisseling opnieuw de Salvador haalt fors uit, maar dit wordt geen doelpunt voor de Braziliaan (E. Aalst-Hoeselt 5-2). eddy

De Voorpost | 1979 | | pagina 21