MARMOTJES WEGGESPEELD Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie OP EEN PUNT VAN DE LEIDER WOOD VENW SMmOB Rony Somers: prima flankverdediger Urbain Haesaert: «Tevreden over eerste time» fwufeii •ep;s «twtóAMAïmCH Keeper Daenen heeft de baI weggepuncht voor Lubanski en Larssen (SC Lokeren-FC Luik 4 22 - 21-9-1979 - De Voorpost SC Lokeren - FC Luik 4-1 Naar het stichtend voorbeeld van gebuur Beveren schijnt Lokeren dit seizoen op weg naar een hoofdrol in de nationale kompetitie. Na vijf speeldagen prijken de trikoloren nog alleen aan de leiding. Dat zij dit jaar helemaal vooraan te vinden zijn is zeker geen toeval. Met de wijsheid dat men in geval van winst weer alleen leider zou worden, traden zij duidelijk gemotiveerd in het veld. Standard was immers op zaterdagavond na een sensationeel wedstrijdeinde tegen Beveren, niet verder geraakt dan een gelijkspel. FC Luik zou moeten onder vinden dat met dit Lokeren niet kan gesold. Lokeren speelde een uitstekende eerste helft, rnaar zakte terug na een stevige voorsprong te hebben opgebouwd. Het elektrisch scorebord wees slechts één minuut aan toen wij reeds van Lokerse zijde een fel schot op doel kregen. Een ge strekte keeper Daenen bracht redding op dit schot van Dar- denne. Het duo Lubanski- Dardenne schijnt zich over igens voetballend goed te ver staan. Vooral wanneer ze van uit het middenveld samen kun nen oprukken zijn ze erg ge vaartijk. Een prachtige solo-ren van Mommens in de zevende mi nuut, maar zijn voorzet zou overgekopt worden. Lokeren speelde uitstekend. Technische nummertjes en vlot samenspel lokten meermaals sportief ap plaus uit bij de supporters. Lo keren was in deze faze van de wedstrijd duidelijk de sterkste en dit dan niet zozeer door de relatieve zwakte van Luik. Het lukte gewoon en het zelfver trouwen groeide. Een fout op Mommens. De vrije trap werd genomen door Verheyen en door Mommens laag uitvallend binnengekopt. Deze kopbal, laag en tegenvoets, was onbe reikbaar voor de Luikse doel man. (0-1) Een verder entoesiast en goed spelend Lokeren deed het ver moeden rijzen dat ze dit keer met zware cijfers wilden uitha len. Luik bleef, overigens spor tief, de wet van de sterkste on dergaan. In de 20® minuut kon Luik dan toch even terugslaan. Een obstruktiefout van De Schrijver op Van Toorn, onge veer twee meter buiten de grote rechthoek. De Joegoslaaf Sljivo, één van de betere Luikse spelers, plaatste zich achter de bal en schoot keihard binnen (1-1). Hoogenboom die eerst een be weging maakte naar de ver keerde hoek en bovendien uit gleed, was kansloos bij dit laag schot. Er ontstond gelukkig geen paniek bij Lokeren. Twee minuten later opnieuw Ver heyen met een vrije trap op rechts. Na wat over en weer getrap en gekop voor doel kwam de bal bij de klaarkij- kende Lubanski terecht. Deze merkte Dardenne op en kopte de bal in diens voeten. Dar denne kon het leder rustig voorbij keeper Daenen trappen (2-1). Meteen was ook de op donder van het tegendoelpunt weg. Mommens bleef één van de smaakmakers, terwijl ook Verbruggen bleef bevestigen. Bij Luik ging de meeste ver dienste naar de technisch sterke en stevig op de benen staande Sljivo, bijgestaan door een hardwerkende Kuipers. Daenen heeft zich op de bal gegooid terwijl Henrotay Mommens op afstand houdt (SC Lokeren- rC Luik 4-1). (dm) Ook Henrotay, vorig jaar nog bij Lokeren en dus dubbel gemoti veerd, speelde verdienstelijk. In de 36® minuut, Verheyen tot bij aflossingspunt Lubanski, die de bal terugspeelde naar Dardenne. Zijn schot ging nipt naast. Nog in diezelfde minuut van op rechts een voorzet op nieuw van Lubanski, dit keer suksesvol binnengekopt door Larsen (3-1). Even vóór rust nog een aktie van Bett, maar dit keer kon door Larsen niet wor den afgewerkt. Na het affluiten van de eerste helft door scheidsrechter Van Langenhove brak een spontaan en sportief applaus uit. leder een hoopte op een even goede tweede helft. Onmiddellijk na de rust was het reeds duidelijk dat Lokeren wat gas terugnam Acht minuten na rust een ge vaarlijk standje voor het Lo kerse doel, maar een te lang aarzelende Binst besloot naast. Even later werd Larsen geveld op de rand van het strafschop gebied Verheyen achter de bal het hoofd van Larsen, maar hij kopte te zwak in de armen van keeper Daenen. Luik bracht twee verse krachten in. De ge kwetste Kuipers werd vervan gen door Broeders en een fa lende Hodzik door Loneux. Luik speelde te statisch vooraan om voor enig doelgevaar te kunnen zorgen. Bij Lokeren opnieuw opvallend goede prestaties van Bett en Dalving. Een halfuur gespeeld in de tweede helft als we voor Dardenne een schot noteren dat nipt naast ging. Lokeren speelde nu minder gehaast en minder zuiver. In de 76® mi nuut, na prachtig voorberei dend werk van Somers, bracht deze de bal met een achter waartse voorzet tot bij Ver heyen. Hij maakte er met een laagscherend schot 4-1 van. De lichtgekwetste Verbruggen werd bij Lokeren vervangen door Roland Ingels, aan het applaus te horen nog steeds één der lievelingen van het Lo- kers publiek Ingels kwam op de rechtsachterplaats terecht en Somers verhuisde naar links. Rony Somers speelde een erg sterke wedstrijd. Tien minuten voor het einde een te late tackle van Quaranta op Bett, bracht eerstgenoemde geel op. Hoogenboom kreeg het dan toch nog even warm. Henrotay verscheen na een doorsteekpas van Sljivo alleen voor doel maar besloot op de binnenkant van de paal. Buiten Mommens is Gaspard te vlug af en kopt laaguitvallend Lokeren voor de eerste keer op voorsprong (SC Lokeren-Luik 4-1). een paar hoge ballen was het voor Hoogenboom een rustige namiddag. In de 82® minuut werd Gudjohnson nog inge haald vóór Dardenne. Lokeren teerde echter op zijn voor sprong en drong niet meer aan. Een uitstekende eerste helft van Lokeren, maar minder bemoe digend is de terugval in de tweede helft. Ondanks gerust stellende cijfers op het bord lijkt het ons toch noodzakelijk dat een profploeg de nodige disci pline moet kunnen aan de dag leggen om attraktief voetbal te blijven brengen tot bij het eind signaal. De ploegen: SC Lokeren: Hoogenboom, Verbruggen, Dalving, De Schrijver, Verheyen, Somers,' Lubanski, Mommens, Dar denne, Bett, Larsen. FC Luik: Daenen, Gaspard, Van Toorn, Philips, Wintacq, Kuipers, Henrotay, Sljivo, Hodzik, Binet, Quaranta. Scheidsrechter: de h. Van Langenhove. Aantal toeschouwers: 9.000 Vervangingen: 61' Kuipers door Broeders en Hodzik door Lonneux; 82' Verbruggen door Ingels. Doelpunten: 9' Mommens (1-0) 20' Sljivo (1-1) 22' Dardenne (2-1) 36' Larsen (3-1) 76' Verheyen (4-1) Robert COREMANS Larssen is sneller dan Gaspard en de ba! gaat voor de derde keer tegen het Luikse net I Lokeren-FC Luik 4-1). (dm) l ore FC BRAKEL-VW HAMME 0-2 zien. Het overwicht van de Hammenaars zou in die pe riode uitgesproken worden. Er stak snedigheid in de ak- ties en inzake balbezit was de overheersing opvallend. Rond het kwartier werd Mare Segers ingebracht voor Brusselmans. Deze was amper een paar minu ten tussen de krijtlijnen ver schenen, toen hij langs Eddy De Malsche de bal in bezit kreeg. Zonder veel problemen plaatste hij zijn ploeg op een veilige voor sprong. Vanaf dat ogenblik waren de plaatselijke ambi ties opgedoekt. De winst voor Hamme was een feit. Om dat nog te bedreigen mistten de lokalen duidelijk trefkracht. Trainer Willy Meersman was na afloop een tevreden man. «Het werd een goede wedstrijd en een verdiende zege. Ei genlijk mag ik gans de ploeg in een adem loven, alhoe wel Rudy Maes weliswaar nog een speciale attentie verdiend. Ook defensief lie ten we ons deze keer gel den». V.W. Hamme zit duidelijk in de lift. Het nadert leider Dendermonde tot op één punt. Zoals het nu speelt kan het wellicht over korte tijd de fakkel van de buren overnemen, want die lieten Re ter tali stc Rony Somers, die momenteel zijn vijfde seizoen voor Lo keren speelt, doei het als flankverdediger erg goed. Ook zondag tegen Luik leverde hij een gave wedstrijd, zowel' opbouwend als verdedigend. Het is een polyvalente speler die er aanvallend durft uit te komen en snel terug kan, dit samen met een goed kopspel en een goede fysieke konditie zijn zijn voornaamste troeven, e-lk werd bij Willebroek weggehaald om bij Lokeren als voorspeler te fungeren. In het begin sukkelde ik nogal met een voetkwetsuur. Na genezing werd ik opgesteld in het middenveld. Uit noodzaak, door het wegvallen van drie verdedigers, kwam ik dan achteraan terecht. Volgens de trainer werd dit zo'n sukses dat ik verder als flankverde diger werd opgesteld. U bent de laatste weken naar voren getreden als een modern flankverdediger, iemand die niet konstant achte raan blijft. -Ja, het is waarschijnlijk te danken aan mijn vroegere offensieve ingesteldheid dat het mij nu mogelijk is om mee op te rukken en ook aanvallend mijn steentje bij te dragen. In de eerste plaats blijft mijn taak echter toch verdedigen en niet voortdurend naar voren gaan. In dat geval zou het verrassingselement weg zijn en komen er vroeg of laat langs uw kant toch gaten. - De verwachtingen voor zaterdagavond tegen Ant werp? De ploeg handhaaft zich momenteel in de top van de rangschikking, wat automatisch een prima sfeer binnen de ploeg meebrengt. Het zal lastig worden, maar met de ingesteldheid van de laatste weken moet het mogelijk zijn om minstens I punt weg te halen.- tegen Kemzeke beslist geen grote indruk. Zondag staat de wedstrijd tegen Wetteren op het program ma. Voor de wuitens de ge legenheid om de zegereeks verder te zetten. E.D.M. Urbain Haesaert: -Ik ben heel tevreden over de eerste wedstrijdhelft van Lokeren en eveneens over het eindre- zultaat. Dat de tweede helft niet zo denderend meer was, kwam geenszins door een taktische ingreep maar was het rezultaat van een vrij geruststellend doclpuntenverschil. Automatisch vermindert de motivatie en koncentratie bij de spelers. Dat is gewoon een psychisch, een menselijk verschijnsel. Ook dient er aangehaald te worden dat, door het snelle tempo van de eerste helft, er bepaalde spelers fysisch wel wat doorzaten. Na vijf speeldagen alleen aan de leiding, lag dat in de lijn der verwachtingen? •Onze doelstellingen voor het seizoen waren vooral ge richt op het verbeteren van de mentaliteit, een serene sfeer in de ploeg krijgen. Het was duidelijk dat er kwalitatief voldoende spelersmateriaal aanwezig was. Het diende alleen op de juiste manier gebruikt. Wij hebben vrijwillig en bewust spelers laten vertrekken die zich moeilijker konden buigen naar wat van hen op het veld verwacht werd. Door het nog steeds ontbreken van Lato zag onze kern er eerder smal uit. Dit werd wel gekompenseerd door het inhalen van enkele jongeren die het lot nog toe meer dan behoorlijk gedaan hebben. Denken we maar in de eerste plaats aan Bett en Verbruggen. Uiteindelijk hebben we ook nog Lohman achter de hand. Door de reglemente ring op de buitenlanders zit hij echter momenteel geblok keerd. - Gudjohnson, nu bankzitter en late invaller, lijkt nog niet in vorm. Het is bij hem inderdaad een probleem van fysische paraatheid. Hij ging met verlof naar IJsland en keerde terug met een gewichtstoename van 4 kg. Hij werkt nu hard op de training en wij hopen binnenkort te kunnen beschikken over een fitte Gudjohnson die opnieuw zal te vrezen zijn om zijn beweging en zijn opportuniteit. We moeten de spelers immers gebruiken door hun natuurlijke kwaliteiten zo maksimaal mogelijk te benutten. Larsen bijvoorbeeld heeft hel bijtijds nodig een technisch speels nummertje te lukken. Dat komt zijn mentaliteit en ook zijn verder rendement ten goede.- Zaterdagavond tegen Antwerp, zal Verbruggen, geel geschorst, er niet bijlopen. •Ik verwacht zaterdagavond op Antwerp een moeilijke wedstrijd, nu ondermeer Boeckstaens en Mariman terug zijn. Om het uitvallen van Verbruggen op te vangen is het nog niet duidelijk wal het zal worden. Eén van de moge lijkheden is het opnieuw inhalen van Ingels op rechts en Somers die dan naar de linkerflank verhuist. Lokeren heeft het nooit gemakkelijk gehad op Antwerp en zeker dit jaar dientthe great Old' niet onderschat, ook al skoort de ploeg moeilijk. Als we kunnen terugkeren met een punt zullen we reeds tevreden mogen zijn, al doen we er natuur lijk alles voor om er twee mede te brengen. R. COREMANS We hadden die mening ook, nadat we deze ploeg op S.K. Lebbeke aan het werk gezien hadden. Alhoewel het spel in de eerste helft meer evenwichtig verliep, waren het ontegenspreke lijk de blauwwitte n die de beste kansen creëerden. Dat was ondermeer het ge val met Eddy De Malsche en Paul Vermeir. Laatstge noemde schijnt weerom naar de grote forme te ste venen. Ongeveer rond het halfuur kwam Hamme op winst. Omer Van Praet had vanuit de tweede lijn het le der naar Luc Schuddinck doorgestuurd. Deze gaf de bal in de korste tijd naar de vrijstaande Rudy Maes door, die meteen zijn ploeg op voorsprong bracht. Had iedereen zich na de hervat ting aan een lokaal offensief verwacht, dan moest men al heel vlug zijn mening her- Zo maakte Dardenne er 2-1 van na een zwak ontzetten van Binet SC Lokeren-FC Luik 4-1(dm) V.W. Hamme heeft weinig problemen gekend om van F.C. Brakel de maat te nemen. Offensief en technisch sterker vooral dan in de tweede helft behaalde het een meer dan verdiende zege. We hadden er vorige week op gewezen dat de tegenstander van de voorbije zon dag geen onoverkomelijke hinderpaal zou worden. Dat is nu gebleken. Men stak het in Hamme niet onder stoelen of banken dat het uiteindelijk vlotter is gegaan dan aanvankelijk gedacht. Trainer Willy Meersman is bovendien de mening toegedaan dat Brakeise ploeg niet meer zo sterk is als vorig seizoen.

De Voorpost | 1979 | | pagina 22