ZEVEN INVALLERS ZORGEN VOOR ONVERGETELIJKE STUNT 3 Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbal kom petitie SK Beveren-Servette Genève Heb je al gehoord van de zeven..de zeven? Voetbal EUROPABEKER DER LANDSKAMPIOENEN op woensdag 3 oktober 1979 te 20 u. in het FREETHIEL-STADION te Beveren Prijzen der plaatsen: Gallant Zilver Roos 12 - Charlies Club 10 Twee waren er al gaan douchen, vijf andere knokten mee tegen de overmacht Zeven invallers dienden Goethals- Pauwels in de heksenketel van Sclessin te gooien vooraleer het slotkwartier in te gaan. SK Beveren was een echte puinhoop. Gekwetsten, zieken en geschorste spelers bij de vleet Een duidelijke 3-0 voorsprong voor de rouches die zich als onbetwistbare titelpretendenten hadden aangediend, en de vrees voor een nog afgetekender nederlaag. En toch hadden de gelegenheidsleeuwen zich manmoedig verweerd tegen een schitterend Standard. Ze bouwden op wanneer het kon, hielden bij perioden stand in het middenveld en hadden met Pfaff en Van Genechten twee sublieme uitblinkers. Toen de thuisploeg zichtbaar gas terugnam en zich vergenoegde de bal speels rond te tikken kromden elf geel-blauwen de rug, schakelden over naar een hogere versnelling en brachten de slordige Standard-verdediging enkele keren in verlegenheidtot Erwin Albert in de schaar werd gepakt en de Duitser kalm de eer redde. Zo dachten de vijfendertigduizend toeschouwers toch. De ingekomen Jan Simoen rondde echter een gave Beverse aanval suksesrijk af en met nog vijf minuten te gaan was de spanning plots om te snijden. Men kon zijn ogen haast niet geloven, maar Standard bleef achteraan krasselen en panikeerde onder een niet aflatend Waas slotoffensief. Op de stadionklok tikten de laatste sekonden weg. Een nieuwe vrijschop bracht de bal voor het doel van Preudhomme waar Albert zijn kans ging. Het leer sprong weg van het been van Renquin en bolde recht voor de voeten van de toesnellende Hoebeeck. Die mocht ongehinderd afdrukken en tussen een bos van spelers verdween de bal naast de onthutste Preud'homme in het net Het mirakel had zich voltrokken. i-Beveren. Gereis en ■i kunnen hun vreugde p na de tweede Standard- die ze heiden voorbe- moet je als trainer in zo'n indigheden beginnen? iedere dag meldde nieuwe zieke bij de lische staf. Hofkens en Buyl ;horst. Schönberger nog onbeschikbaar. Tot rmaat van ramp kreeg ook rin Albert te kampen met ag- en darmstoornissen en Ie hij fel verzwakt naar Na de matte prestaties de voorbije week en het k geraakte vertrouwen leek irdagavond een katastrofe ist onafwendbaar. Zo zag de idploeg er overigens uit: iters voorstopper en Van them linksachter, in het fden Hoebeeck, Truyens en in Pfaff! Voor de rest alle- il titularissen, jawel, jndard au grand complet, irdevol talent, energie en en- iiasme ging er onmiddellijk inaan. Het hield achteraan its drie echte verdedigers demonstreerde een onver- isde «sturm und drang» k la •pel. Opmerkelijk in die be- laze was de rust in Wase jen. Men liet zich niet zo- ir overdonderen en tikte iral in het versterkte steun de bal zuiver en kalm rond. 12' was er een eerste tf/jve van Pfaff nodig om de ir Renquin gelanceerde irdeckers van een doelpunt houden. De «Witte» werd mi later door Vosters tegen grond gekwakt, trapte zelf vrijschop en Edström te- nde met een perfekte heading ar de benedenhoek de eerste iffer aan (1-0). Het zou nog ter blijken dat de weliswaar talenteerde, maar geblokte sters geen schijn van kans i tegen de hoog opverende aK eed. Voor Herwig lijkt een voetbalkarrière elders wegge legd dan op de voorstopper- splaats. Standard oefende nu onver minderd pressing uit op alle Beverse spelers in balbezit. Met splijtende passes naar de vleu gels werd de verdediging keer op keer opengereten en lever den de afwisselend hoge en lage voorzetten telkens doel- puntzwangere fazen op. Sport kring kon enkel reageren door zijn wils- en werkkracht, maar had aanvallend haast niets in de pap te brokken. Wel bereikte men enkele keren de eenzame Albert in de spits maar die kon- troleerde de bal telkens on zorgvuldig. Stilaan herstelden de Waaslanders zich niettemin van de vroege opdoffer en hun spel verliep zichtbaar vlotter. De grote meneer heette Van Genechten: hij keerde om de haverklap een Luikse aanval en stimuleerde de hem omrin gende spelers tot opbouwend werk. Standard loopt uit Gaten vielen er wel langs de Beverse rechterflank. Jaspers ging meer en meer Edström vi seren, trok daarom geregeld naar het centrum zodat een Graf en zelfs Gerets alle ruimte kregen. Daar bereidde de thui sploeg ook een flitsende aanval voor met een kombinatie in de lucht tussen Edström, Riedl en Sigurvinsson. De ultieme kop stoot van de IJslander werd door Pfaff magistraal over de lat geslagen. Toen ook Jean Janssens Toen ook Jean Janssens tweemaal vooraan opdook, eerst in bui tenspel, dan met een knappe pass naar Albert (die slecht aanpakte) begon de Beverse spionkop warempel ook te zin gen en de eigen ploeg luidruch tig te steunen. Een kollektief Bevers maneuver, gedragen door de vinnig spurtende Cluy- tens, overgenomen door Al- bert, werd in extremis onder broken vooraleer Janssens een orgelpunt kon plaatsen. Vlak daarop troepte de hele ploeg weer samen voor Pfaff om drie achtereenvolgende knallen van Standard-men op te vangen. Na precies vijfenveertig minu ten spel begaven de moedige bezoekers toch nog. Edström ging na een Waalse vrijschop ongehinderd door, gaf in de loop van de meegespurte Ge rets die Riedl een gemaakt doelpunt voor de voet schoof (2-0). De scheidsrechter leek zozeer onder de indruk van de Luikse furie dat hij zonder re den bijna vijf minuten liet over spelen. Kort na oe rust leek het Wase lot bezegeld Pfaff ranselde een enorme knal van Sigur met brio uit zijn doel, stond echter machteloos toen Graf op links vrije doorgang kreeg, Van Ge nechten ontweek en voorlangs gaf. De toeschietende Voor- deckers maakte het karwei feil loos af (3-0). Een afstraffing moest het onvermijdelijk ge volg worden. Standard speelde nu echt in een zetel, een beetje te gemakkelijk eigenlijk. Hoe wel het nog verschillende mooie kansen zou kreëren be gon het al te denken aan de komende Europese opdracht en vergenoegde zich het ermee de bal vrolijk rond te tikken. een foutief tacklende Renquin. Strafschop oordeelde Ponnet terecht (maar had hij ook geflo ten bij 0-0 of 1-0?) en Erwin verminderde kalm de achter stand (3-1). Normaal gezien was er niets aan de hand en kon Standard met enigszins behou dend spel de bovenhand hou den. De Walen bleken echter zodanig van streek dat ze de fouten opstapelden en brede lanen openlieten voor de be zoekende aanvallers. Die waren al met vijf, want ook Simoen werd er ingebracht voor verde diger Vosters. Standard liet nog een reuzekans liggen toen Voordeckers een aangeven van Edström zorgvuldig naast het doel devieerde. Het onverminderd beuken van SK rendeerde honderd procent. Janssens werd immers neerge legd, trapte de vrijschop on middellijk naar het hoofd van Albert en die knikte lateraal over Preudhomme naar de inlo pende Simoen. Jantje kopte gemakkelijk nummer twee bin nen. Nog vijf minuten en de Be verse aanhang wist niet waar ze het had. Zoiets was toch on mogelijk. Maar Standard bleef blunderen. Het ging immers massaal in de aanval, zag een trap van Riedl door de voet van Pfaff gestuit, maar liet Beveren, geleid door een grootse Hoe beeck de ruimte om opnieuw op te rukken, alles in één tijd om de luttele sekonden en de vele meters te overbruggen. Hoe dat afliep verhaalden we al in de aanhef. De dolle tafereeltjes van rond tollende, buitelende, lachende geelblauwen hoeven we niet te beschrijven. De lezer kan ze er gemakkelijk bijdenken. Beve ren was op één slag weer springlevend! DE PLOEGEN: Standard: Preudhomme, Ge rets, Renquin, Garot, Poel, Plessers, Sigurvinsson, Graf, Voordeckers, Edström, Riedl. Beveren: Pfaff, Jaspers, Van Genechten, Vosters, Van Goe- them, Hoebeeck, Truyens, Pfaff T., Cluytens, Albert, Janssens. Standard-Beveren. Voordeckers komt aangespurt om het derde Luikse doelpunt binnen te duwen. Vervangingen: 57' Weibrauch i.p.v. Pfaff; 78' Simoen i.p.v. Vosters. STANDARD - SK BEVEREN 3-3 Doelpunten: 14' Edström (1-0) 45': Riedl (2-0) 51': Voordeckers (3-0) 76': Albert (3-1) 85': Simoen (3-2) 90': Hoebeeck (3-3) Gele kaarten: Van Genechten (protest), Edström en Cluytens (fout), alle drie te licht toege kend. Scheidsrechter: de heer Pon- net. Toeschouwers: 35.000 Herwig STAES Mirakuleuze ommekeer Standard heeft het zwaar ge handicapte Beveren deerlijk onderschat. Niet dat iemand uit het Wase gezelschap nog een duit gaf om de eigen kansen, integendeel. Maar de geel blauwen lieten het niet aan hun hart komen en verdedigden zich naar best vermogen. De ritmeverzwakking bij de thui sploeg werd dankbaar aange grepen en de uitval via Jans sens en Cluytens bliksems nel net niet suksesvol be sloten door Albert luidde de ommekeer in. Weibrauch kwam de aanval versterken in de plaats van een weggedeem- sterde Pfaff en direkt kwam de zwakte van de Standard- defensie aan het licht. De jonge Duitser stond immers geregeld helemaal alleen, maar liep wat onbesuisd in de buitenspelval. Op het uur forceerde Janssens een hoekschop en die belandde in de voet van de steeds beter spelende Jan Hoebeeck. Diens harde knal werd moeizaam van de doellijn gehaald door Preud homme en Garot die mekaar nog hinderden. De aanvalslust leverde Luik na tuurlijk flinke countermogelijk heden op en Pfaff was gelukkig toen Edström eerst naast de staander kopte, daarna slordig over schoot toen hij de uitlo pende Jean-Marie wilde lob ben. Daarenboven bleef Van Genechten schitteren door snelle en gevatte intercepties. Een kopbal van Albert een kwar tier voor tijd leverde onnodig paniek op en enkele sekonden later werd de Duitse spits onor- todoks in de tang genomen tussen de glijdende Gerets en Jan Hoebeeck was misschien de gelukkigste, alles zins de drukst omringde man in de kleedkamer. Hij moest zich bovendien naar de radiokabitte haasten om er Jan Wauters te woord te staan. Hoebeeck speelde een behoorlijke eerste, een machtige tweede helft. Hij was de stuwende kracht achter de late terugkeer van Beveren en tekende op de valreep het gelijkstellende doelpunt aan. Het was geen trap in het wilde weg. In een fraktie van een sekonde zag ik hoe Plessers aan de linkerpaal stond, terwijl een pak spelers Preudhomme het zicht belemmerden. Rechts gaapte een groot gat en daar mikte ik naar aldus een glunderende Hoebeeck die hoopte zijn trainers eindelijk van zijn mogelijkheden overtuigd te hebben. Fredje Truyens speelde op zijn gewoon niveau, sterk in de afbraak en het rekupereren van de bal. Vooral zijn eerste helft mocht gezien worden toen hij met Sigurvinsson enkele robbertjes uitvocht. Toon Pfaff was de verrassing, net als zijn selektie trouwens. Slechts zaterdagmiddag werd hij op de hoogte gebracht van het feit dat hij moest meereizen en spetenHoewel hij konditioneel achterstaat op de rest zorgde zijn ervaring en techniek voor heel wat rust in het middenveld. Toon speelde een energieke partij en beschouwde dit als een enorme stimulans: 'Natuurlijk zou ik graag in de kern komen, maar daarover beslis ik niet. We zullen zien wat de toe komst brengt. In ieder geval meen ik bewezen te hebben nog een nuttige kracht te zijn voor de kern. Mijn vervanging berustte wellicht op opportunisti sche overwegingen, want ik voelde me nog fit". Rudy Van Goethem is geen nieuwkomer meer. Vroegere jaren een certitude, later door kwetsuren teruggevallen is hij de man om opengevallen plaat- tred Iruvens Jan Simoen Toon Pfaff. Dieter Weibrauch. sen in de verdediging op te vullen. Rudy kreeg het zwaar te verduren bij de niet aflatende Luikse storm loop, maar hield toch het hoofd koel. Naar het einde toe bleef hij duidelijk meester over zijn belagers en snoepte Edström zelfs de bal af. Herwig Vosters kreeg de minst dankbare taak. Als voorstopper debuteren in zo'n heksenketel. Tegen Edström had hij in de lucht weinig te vertellen, maar over de grond demonstreerde hij wel zijn techniek. Vooral verdienstelijk was zijn uiterst kalme start met enkele zeer goede tussenkomsten. Zijn gestalte lijkt hem eerder te bestemmen voor een plaats in het middenveld of op de flank. Een geboren voorstopper is hij in ieder geval niet. Dieter Weihrauch, een onvervalste linksbuiten die vorige week nog een subliem doelpunt lukte op Beerschot deed op Sclessin zijn kompetitiedebuut. In het halfuur dat hij speelde kreeg hij niet zoveel kans om iets te laten zien. Meestal liep hij in de riskant opgestelde buitenspelval, terwijl het over grote deel van de Beverse akties zich aan de over zijde afspeelden. Bij momenten gaf hij toch blijk van een grote aanleg, iets te persoonlijk misschien, maar voetbaltechnisch uiterst begaafd. Jantje Simoen, de opportunist, zoals hij doorgaans wordt bestempeld, heeft die faam waar gemaakt. Luttele minuten na zijn verschijnen scoorde hij im mers een goal van goudwaarde die Beveren nadien toeliet Standard onverwacht op zijn donder te ge ven. Jan stond op de goede plaats (een kwestie van inzicht en feeling) en kopte beheerst binnen. Nu Stevens wat op de sukkel is kan de man van de kust eindelijk bewijzen dat Beveren aan hem een goede zaak deed. Hij was dringend aan die morele opkik ker toe. overdekte zitplaatsen: 700 fr. Vakken A en AC 600 fr. Vak B 500 fr. Vak C overdekte staanplaatsen: 400 fr. Vak E (lengte) 300 fr. Vak F (doel) onoverdekte staanplaatsen: 200 fr. Vak D 100 fr. kinderen (12 j.) Voorverkoop: Aan de lokketten van het stadion vanaf donderdag 20 september van 9 tot 12 uur en van 15 tot 18 uur. Abonnees genieten van een voorkeurrecht tot 29 september, daarna vrije verkoop. In de verkooplokalen Café De Duif, IJzerhand 50 Café P. Oellibrand, Markt Café De Meir, Klapperstraat De Heer Van Avermaet Rudi, Kasteelstraat 22, Temse, telefoon 71.00.20. De thuisploeg heeft het beslist niet gemakkelijk ge had. In de eerste helft wist men zich zelfs op een 1-4 achterstand geplaatst door een Charlies Club dat in de voorbije weken nieuw bloed heeft gekregen met Francois De Clercq en Gerrit Ver- meir. Pas dan, de ernst van de situatie beseffend, kwa men de G.Z.R. keerders ietwat beter op dreef en de ploegen kwamen gelijk bij 4-4, het werd zelfs 5-5 en 40-40 en uiteindelijk ging men rusten bij een 6-5 stand. Charlies Club zou zich dus niet naar de slachtbank laten leiden en bleef ook na de herneming de evenwaar dige ploeg, alhoewel moet worden gezegd dat G.Z.R. ver beneden zijn waarde speelde. Zo werd het 8-8 en pas in deze beslissende faze van de wedstrijd lukte de thuisploeg er in afstand te nemen en de kloof te maken naar 11-8. Charlies Club kwam echter nog gevaarlijk opzetten tot 11-10 maar moest uiteindelijk met 12-10 verliescijfers vrede nemen. Heden zaterdag is Gallant Zilver Roos te gast bij Zele Rubbens, ploeg welke men in de eerste ronde met 12-0 huiswaarts stuurde. Zo'n vaart zal het nu wel nie Zo'n vaart zal het nu wel niet lopen. Toch moeten de Kille-jongens van deze ge legenheid gebruik maken om de conditie op peil te zetten voor het grote treffen tegen Ons Vermaak. Een week later op 29 september. Terrein: Rinkhout Zele Aanvang: 15 uur. Standard-Beveren. Riedl had hel inzenden van Gerets maar in te tikken. Met deze forse kopbal zet Salvador zijn ploeg voor de eerste maal op voorsprong

De Voorpost | 1979 | | pagina 23