De Voorpost f7 A 'S Nationale voetbalkompetitie Traditie De kleerscheuren van Boom 4 Voetbalkalender Het fluitjeskoncert van Mercier Voetbal it van Sanders, zodat even zodat deze MARCHIENNE-JONG LEDE 0-1 Jong Lede graaide, zonder de Groote, de volle inzet jongens Marchienne. Het was de eerste maar dan toch hart- SV Oudenaarde - E. Zele 2-0 De 2 - 0 nederlaag ligt in de lijn van de traditie, want de Zeienaars hebben tot hiertoe in het Thienpondt- stadion ooit slechts één punt veroverd. Nu echter meenden we dat onze tricoloren dubbel gemoti veerd in de arena zouden treden want ook de zwaarste nederlaag, die Zele in derde afdeling moest inkasseren van verleden seizoen lag nog zwaar op de maag. Het heeft allemaal niet moeten zijn en we zijn tot het vroegtijdige besluit gekomen dat de jongens van trainer De Borger zullen moeten knokken om de nodige punten bijeen te sprokkelen. We veronder stellen dat dit voor eigen publiek zal moeten gebeuren. voor Maes, maar na een 20 tal minuten terug de plaats moest ruimen voor Boeykens. Naast deze onbegrijpelij ke beslissingen in de samenstelling van de ploeg, is er daarbij een geheimdoenerij bij de selektie die de definitie ve samenstelling amper een paar uren (of onmid dellijk) voor de start prijs geeft Onbegrijpelijk De formatie die naar Oudenaarde werd ge stuurd, kreeg een be langrijke wijziging en dit bracht verwondering me de gezien de goede prestatie die tegen Ber gen werd geleverd. De Brabander schoof op naar het middenveld en Steeman, een uitgespro ken rechtsvoetige, moest zijn plaats inne men op de linker verdedi gende flank. Dit alles had voor gevolg, dat Kesteleyn naar de bank werd verwezen Tweede onbegrijpelijke beslissing lag in de vervanging van genoem de Kesteleyn, die na de .rust was ingesprongen Konklusies Het is gebleken, dat De Brabander van groter nut is in de verdediging dan in de halflijn. Ten Defensieve opdracht andere, in dit ploegon- Trainer De Borger had derdeel heeft men een aan zijn elftal een defen- zekere reserve van bruik- sieve opdracht gegeven bare elementen, want en Maes met de Ferrerre Hulders kan nog geen stonden als de afgezon- plaats gegund worden derde punten in de aan- °P de bank. val. In de loop van de 90 Steeman behoort in het minuten hebben deze centrale gedeelte van de voorspelers zich geen verdediging. Nochtans werkelijke kans kunnen zitten daar de pionnen scheppen voor het doel Jacobs en Goossens, eens de mogelijkheid om waarschijnlijk nog tijde- versterkende overwinning. En men kan deze bezwaar- '•jk tot een invallersrol |jj aanvechten. Omdat de Groenwitten haast door lo- zijn verwezen. pend het heft in handen hielden. En de tegenstander Lambrecht is tegenwoor- slechts in de eerste speelhelft een paar kansen in de dig meer aanvaller dan schoot vielen. Voor de rest was Marchienne ongevaar- verdediger, met het ge- lijk. Men mag dus stellen dat spanningniet het sterkste volg dat Cooreman soms punt van de wedstrijd was. gaten moet dichten. Aangezien de inspannin- De Waalse doelman daar- wekte tot een kwartier voor een tegenaktie een twee- 9en van Oswald "iet tot [e9an kree9 maer wark °P JLSP dfJ veSde doeT hun rendement komen, te knappen. Hijwerd ook zeker dik veraienae aoei stelt de vraag zich of door een door het doelhout Punt te wachten. Het was deze stevige verdediger gered bij een uitstekende Uyttenhove die het orgel- niet tot zijn oude rol zou Poging van Uyttenhove na punt plaatste. En voordien worden terug geroepen? een 9°6de aktie. Met een had ook al gevaar gedreigd Immers te Oudenaarde tikkeltje meeval had Lede uit de tweede lijn toen De werd Lambrecht dikwijls da" vr0GQ 'n de match aan gerold door de gevaarlij- leiding gestaan. Het had ke De Ridder. £,j de ruf 00k in .hf knl' kunnen staan want de de- te winnen tot het rijk der verbeelding behoorde. Na de hervatting hebben de Zeienaars zonder ge vaar aangedrongen, maar juist op het ogen blik dat de gasten het meest drukten, viel uit de doelpunt van de ge vaarlijke Ampe en met een viel het gordijn over dit treffen. Met deze twee verlies- R kmirtAn L|.;inn K.iïr. fensie gooide Bremch zo beurten buiten huis moet .,„„r r-Armaar een doelpunt voor de Eendracht gaan denken VQet Hij dook moederzjek niets uit. aan het verzamelen van - ->■i:-' alleen voor Van den Bos- punten en we hopen, dat SChe 0p maar faalde geluk- dit toekomende speel- kig voor Lede bij de laatste dag ten nadele van Wille- stoot. In de tweede speel- broek zal gebeuren. Het helft waren de bezoekers wordt echter een zeer toonaangevend, doch ook zware opdracht want de nu konden de aanvallen niet oranjen doen het be- doeltreffend worden afge paald steviger dan verle- rond. Men diende, ofschoon den seizoen. men voordien zeker een B. drietal kare kansen ver- Eerste Nationale Antwerp - SC Lokeren (22.9.79 om 20 uur) (Ponnet) SK Beveren - Beerschot (23.9.79 om 15 uur) (Van Volcem) Tweede Nationale Sint Truiden - Eendracht Aalst (22.9.79 om 20 uur) Hoeseit - SK Sint Niklaas (Boeckx) Derde Nationale A Jong Lede - SK Roeselare (Deroulou) Eendracht Zele - Willebroek (Picard) Eerste Provinciale Hamme - RC Wetteren (Schrauwen) Kemzeke - Brakel (Van den Abeele) Evergem - KAV Dendermonde (De Saedeleer) SK Aalst - Gandasparta (Lippens) Lokerse - FC Denderleeuw (Devisscher) SK Lebbeke - FC Ronse (Meganck) Tweede Provinciale B E. Moerbeke - Temse (Vervaeke) Borsbeke - E. Nieuwerkerken (Vercauteren) Sint Pauwels - Sint Gillis Waas (De Winne) Baasrode - Robur (Steels) Oudegem - Vrasene (Wiels) Buggenhout - Winnik (Matthijssens) Derde Provinciale C TK Meldert - Mere (Lauwereys) Wieze - Schellebelle (De Meyer) Kerksken - W. Moorsel (Van Imschoot) Terjoden - Vlierzele (Kielemoes) Hofstade - E. Meldert (Eeckeman) Voorde - Burst (De Bruyn) Erpe - Meerbeke (Lievens) Eendracht St Gillis - Herzele (Van Droogenbroeck) Derde Provinciale D Sinaai - Hoogeinde (Boone) Stekene - Klinge (Anné) St Amandsberg - Bazel (Janssens) Excelsior - Kruibeke (Colpaert) Waasmunster - Melsele (De Bosscher) Grembergen - Kallo (Van de Gehuchte) Vierde Provinciale B Valentino's Overmere - SK Kalken (Moulin) Laame - SK Overmere (Heggrick) Zaffelare - Rabot (De Kimpe) Vierde Provinciale G Iddergem - Smetlede (Eeckhaudt) Erondegem - Bavegem (Baudewijn) Edixvelde - Aaigem (Leroy) Erembodegem - Welle (De Meulenaere) Oordegem - Ede (Steels Chr.) Bambrugge - Westrem (Van Impe) Vierde Provinciale H Boonwijk - Lutterzele (Rottiers) Wichelen - Schoonaarde (De Jonge) Berlare - R. Lebbeke (Teugels) Herdersem - Opdorp (De Clippeleer) Gijzegem - Opstal (Michiels) S. Moorsel - Doggen (Van Hoey) Vierde Provinciale I Wachtebeke - Verrebroek (De Greyt) Meerdonk - Kiledrecht (Van Gijsel) FC Moerbeke - Haasdonk (De Bruyne) Rupelmonde - Str. Stekene (Vandendaele) WB St Niklaas - Eksaarde (Van Damme) SK Lokeren - Sombeke (Rietens) Gerda - Heikant Zele (Van Haver) Dames Kamillekes Aalst - Sp. Ronse (Roelandt) Weekblad van Dender - Durme - en Scheldestreek Sint-Niklaas-Boom. Het schot van Ernmanuelson schampt af op de brede rug van Vinck. (pin) SK Sint-Niklaas - FC Boom 0-2 Eigenlijk zou men het zeer ironisch kunnen stellen op deze wijze: Boom kwam er niet zonder kleerscheuren vanaf, maar hield er al bij al toch de volle buit aan over. Toen even vóór rusten Pierre De Raet nogal vrijpostig met het been slingerde, velde hij zowaar het broekje van Vinck. Die speelde dan maar even met het verhakkelde kleinood verder om even later het achterste van dat andere broekje aan de eretribune te tonen. En ook dèt was gescheurd. Meteen had De Raet zijn werk goed gedaan. Het was een lachertje dat op dat moment graag werd meegenomen, want toen al stond Sporting al een kwartier met 0-2 cijfers in het krijt. En dat was nou net een reprise van wat de uitgave van vorig seizoen was. De laatste wedstrijd om precies te zijn: Boom had nog één puntje nodig maar slaagde erin de volle pot mee te graaien. Sportkring scheen daar niks tegen te kunnen inbrengen. Ook zondag jl. niet toen het, eens op achterstand, plots begon te twijfelen aan de eigen kansen. Zelfs een strafschop mocht niet baten, want Veyt gaf hem pardoes in de handen van de jonge doelman Kerremans. Sportkring heeft dus niet kun nen waarmaken wat velen had den gehoopt: na 3 wedstrijden alleen aan de leiding prijken. En dat zat er mits winst uiter aard dik in vermits de grootste opponenten allen ver lies leden, of dan toch een puntje dienden prijs te geven. Nu neemt Harelbeke die fakkel over. De geelblauwen traden bijna aan zoals ze partij aan Meche- len hadden gegeven. Dat bete kent met Lodewijckx op zijn li beroplaats en Beirinckx op nieuw in de plaats van De Daele, Sportkring kreeg ruimte in de middensektor, héél véél ruimte. Boom, dat tot dan toe nog geen enkel punt had ver worven, kwam met duidelijk defensieve stelling afgezakt naar de Watermolendreef. Dat betekende in de realiteit: konstant een man of zes, zeven achteraan houden en hopen op een counter met aal vlugge pion nen als Degelaen en Bouma. En dat lukte de Steenbakkers wonderwel. In zoverre zelfs dat ze slechts tweemaal de midden lijn over moesten om dan nog evenveel keer te doelen ook. j Daar blunderde de Sportkring verdediging wel lelijk. Waar was b.v. Jef Beirinckx toen De gelaen aan zijn kant nog wel een voorzet kon geven die feilloos ingetrapt mocht worden door Bouma? Wel, nergens te be speuren. En dat kan toch niet in een ploeg die uit het goede hout lijkt gesneden. PECH VOOR S.K., BOOM SCOORT Het leek bovendien dat Sport kring, dat al probeerde wat het kon om doorheen dat pak Boomse benen te geraken, nog heel wat pech zou kennen ook. Men zou hier een opsomming kunnen geven van een aantal Sint-Niklaas-Boom. Kerremans keert de strafschop van Veyt. (pm) goede doelkansen die telkens naast of nipt over werden be sloten. Auteurs daarvan waren zeker De Raet, Dauwe, Veyt, Lambrechts en Ernmanuelson. Verder dan de backlijn zou Sportkring overigens niet gera ken. Boom voerde daar een stukje komedie op door net vóór de fatale lijn een SK-speler neer te leggen. Binnen het eer ste halfuur gebeurde dat zo eventjes een vijftiental keren. Scheidsrechter Mercier hield het wel sekuur maar zocht te vergeefs naar de gele kaart in zijn achterzak! Daardoor imponeerde Boom wel, de thuisploeg had sterk te lijden onder dat weinig voetbal- kundig systeem. Een zware foutenlast voor Boom dus dat twee keer door de mazen van het net glipte. Al in de zevende minuut toen Degelaen op rechts het op een spurten zette, de vrijopgestelde Bouma alzo de kans gaf de stand te openen: een flater in het SK-huishouden van jewelste. Winne en Delmulle even aan het kanon kwamen. Marchienne zou na dit doel punt nog wel trachten de bakens te verzetten maar het offensief draaide op Toen liet de Lede defensie zich niet meer op een slip pertje betrappen. Het kan niet worden ontkend, de overwinning van Lede kwam net op haar tijd. Het was immers vrij lang gele den dat de zegevlag nog eens aan de mast mocht. De richtlijnen werden door de spelers nauwkeurig op gevolgd en dat was volgens trainer Roger Mergeay ook de sleutel van het sukses. «Het is zo dat de midden- di kr velders nu ook wel meerl vijandelijke obiektief op korrel hebben genom Iets wat we toch in de vot wedstrijden niet hebt meegemaakt. De verdedigers die het t( K niet te moeilijk kreeg n ol weinig risiko's behoudi p die ene kans die Brenich 'f voor de voeten viel. Die Br fensie speelde sober en Is fectief en bleef goed ge er ganizeerd en was goedoS sloten». Aldus Roger geay. De gangbare men was dat Dirk De Neef ^ec beste wedstrijd had speeld. Hij benadert ideale konditie. Oosterli ik speelde stukken beter me de week voor dien en ooi ch form komt. Uit de rece ct wedstrijd mag men dan sc leiden dat Groenwit |e weer aan de top zal me el raaien. Zondag speelt L sr in eigen huis tegen Roe iri lare. Het moet een go ei wedstrijd worden want ik Westvlamingen heb i< eengoede start genorr w Ze gaan trouwens Leek de ranglijst vooraf. Het k er dus voor Lede voora aan niet te verliezen. T wens op eigen bodem men geen puntje (s) grabbel gooien. me k We weten niet of scheidsrechter Mercier wel zo'ti isj gelukkig man was na zijn laatste fluitsignaal. Int- mers hij had het fluitje nogal flink gehanteerd. Dai had gerust gehalveerd kunnen worden indien hij wa\ vlugger de gele kaart had getrokken. Het had over igens ook het peil van de wedstrijd naar boven getrokken. Nu brandde die vooral, dank zij de nega tieve inbreng van de Steenbakkers, op een laag pil pitje. En toch heeft Sportkring de eerste helft naai behoren gespeeld. Na de pauze verloor het echter de [e moed, en je zou voor minder. Je krijgt de kans de voorsprong van de opponent te milderen via strafschop, maar ook die wordt door Kerremans ut het doelvlak gehouden. Van op dat moment Sportkring niet meer herkenbaar. Boom, dat nog geen enkel punt bezat, vormde een voudig een dijk van spelers voor Kerremans. WiTk daarover probeerde te geraken werd neergelegd. Mercier liet zich degelijk vangen. Was hij kordater, kon Boom dat anti-spel niet spelen. Maar dat was blijkbaar boter aan de galg. Trainer Willems keek in eigen boezem: - Wij ver keerden gewoon in een off-day en daarmee is alles gezegd. Als je ziet dat je dan ong heel wat pech bij dt 11 afwerking hebt en je laat je vangen aan het Boomsi spelletje, wat wil je dan nog dat ik zeg. Bovendieï nam Ernmanuelson enkele malen de verantwoorde lijkheid op tot het nemen van de vrijschoppen en da nou net zijn opdracht niet. Dat er dan niks vai terechtkwam, is dan ook overduidelijk. Trouwens, we hadden deze week meer dan een uur geoefend op t> de vrijschoppenEen pover resultaat hebben we dai sc toch bij elkaar gebokst, als je het zo bekijkt». 01 Over het afnemen van Lambrechts: Ronny wai Cl vermoeid, aldus de dokter. Hij speelde vorige weel niet minder dan drie wedstrijden, waarbij twee me de militairen.» Ook leek Ernmanuelson helemaal niet in zijn sas. V( De Surinamer was ziek, trainde amper mee en da cr is niet voldoende om je te handhaven op een tweede n klasse peil. Ook geen balsem op de wonde als Willems stelde da we nu best kijken naar wie achter ons staat. Bin nenkorl zien we dan wel welke ploegen vóór ons de rangschikking het meeste gevaar kunnen sche\ pen». A.G. sin Rond het halfuur deed Van Bosch dat nog eens over zodat al een kwartier vóór rusten SK naar een flinke achterstand op keek. Maar niemand had toen gedacht dat de zaak verloren leek. Immers in de tweede helft werd Danny Veyt nogal flagrant geduwd in de strafschopzone wat meteen Mercier (die over igens niet onaardig deed tegenover de Klaasjes) naar de witte stip deed wijzen. Kerre mans vertrok té vroeg, dat zag Veyt ook, maar toch ging dat inzenden naar de vallende Ker remans. Die sloeg dan maar de bal terug het veld inen de kans was verkeken. Meteen zat Sportkring geplaagd met Em- manuelitis. Wat beduidt dat de Surinamer nergens te bespeu ren viel, precies hij die de ba kens had kunnen verzetten Maar wat wil je, als je twee da gen ziek te bed gelegen hebt? Sint-Niklaas-Boom. Ernmanuelson kende geen meeval bij dit schol dat de deklat scheerde, (pm) Sportkring moet nu maar de zaken gaan rechtzetten op Hoe seit om dan paraat te zijn tl Kortrijk bij de volgende strijd aan huis. DE PLOEGEN SK Sint-Niklaas: Stickl' Verstraeten, Lodewijckx,® Haevere, Beirinckx, I brechts, Dauwe, Deraeve^ Raet, Veyt en Emmanuelsi FC Boom: Kerremans, M Clement, Verboven, Van rebeeke, Vinck, Van den Bo Degelaen, Bouma, Rede Tielemans. Doelpunten: 7' Bouma (0-1) 31'Van den Bosch (0-2) Kaarten: geel voor Maris effj Raet Vervangingen: 40' Caers i Lambrechts: 46' De C i.p.v. Dauwe; 85' Wao i.p.v. Degelaen en 87' M paey i.p.v. Bouma. Toeschouwers: 4.000 Scheidsrechter: de heer I cier. André GOVAf 6

De Voorpost | 1979 | | pagina 24