t 0e Voorpost 1LEEN AAN DE LEIDING NUL OP ZES rste zege van Buggenhout NIET AKKOORD MET SCHEIDSRECHTER Kijk op 1e Provinciale Dendermonde leider met de hulp van Hamme lijk op 2e Provinciale Hoegen die een knappe kompetitiestart namen en njok vier op vier haalden liepen op de derde speel- de klippen. De «echec» van Denderhoutem en jrakel was meer indrukwekkend dan deze van srmonde. Het slippertje van laatstgenoemde had een verliespunt tot gevolg. Daartegen werden ■houtem en F.C. Brakel geringeloord door Lo- S.V. respektievelijk V.W. Hamme. geferl ner ef d rt erléla< de term verrassing in eginstadium van de ilitie niet zo heel veel tracht, dan mag men gen die Lokerse en op vreemde boden ireven toch als niet it bestempelen. Al latten we de moge- len van de bide ploe- >ker niet. Feit is ook imzeke het puntje te loefjrmonde zeker niet m heeft. Kemzeke nderdaad aanspraak op de halve inzet. En wierf deze al voetbal- in scha' lend. Het legde immers zeer goede kombinaties op de grasmat en zette de thui sploeg zelfs op het randje van de nederlaag. Als de stand bij de rust 0-1 luidde kon men daar weinig graten in vinden. Na de rust kanjerde Ge- vaert, alweer hij, de gelijk maker binnen. Maar deze aansluitingstreffer was toch niet van aard om het spelpa- troon van K.A.V.D. te wijzi gen. Men bleef inderdaad klungelen. Het verlies van een punt en dit op eigen volk zal Dendermonde mis schien diets maken dat in de hoogste provinciale reeks geen enkele ploeg mag on derschat wil men van nog andere ontgoochelingen gespaard blijven. Afgaande op de blote 1-0 cijfers zou men kunnen vermoeden dat de wedstrijd Lovendegem S.K. Aalst een onvervalst thriller was. Niets was ech ter minder waar. Lovende gem nam de meeste aan- valskties voor zich, maar kon deze moeilijk .verzilve ren. En alleen de Lovende gem supporters beleefden enkele emoties toen «De Jeugd» telkens dicht bij een doelpunt loep. Op het einde van de match S.K. Aalst plots nog eens gevaarlijk uithaalde. Doch Zouai stuurde de bal net boven de dwarsligger. Zij die veel van het duel Denderhoutem-Lokerse SV hadden verwacht zijn ze ker bedrogen uitgekomen. De thuisploeg zou in de eer ste periode haar tegenstan der wel een paar keer onder druk zetten. En met het openingspunt als gevolg. Lokerse zou echter nog voor de rust gelijkstellen. Het speelde daarna behou dend terwijl Dendertioutem met het verlies van een punt voor ogen zich meer in de aanval gooide. Het dwong een beste kans af met de medewerking van Schatte- man, maar Van Impe trof nu niet de roos. De bezoekers legden de zege vast in de 84e minuut toen het leder devieerde op De Schrijver. Denderhoutem speelde toen allers voor alles, maar Lokerse alhoewel het daar toe gelegenheid kreeg profi- teerdeniet van de risiko's die de thuisploeg toen nam. De hang naar persoonlijke nummertjes bij de bezoe kers was er de oorzaak van dat het tenslotte bij 1-2 bleef. Hamme bracht de niet gemakkelijk verplaatsing maar F.C. Brakel tot een goed einde. Met een doel punt in iedere speelhelft maakte het zijn overwinning rond. Boelare van wie alles zins een betere kompeiti- eaanhef was verwacht haalde nu bakzeil te Den derleeuw. F.C. scheen de nederlaag van de week voordien te Aalst opgelopen reeds verteerdte hebben. Het speelde inderdaad een voortreffelijke partij die pas in de tweede periode vruh- ten afleverde. Denderleeuw viel opnieuw in de goede plooi en bleef doorgaans baas. In een tijdspanne van amper vier minuten was de nederlaag van Boelare een voldongen feit. Lebbeke prijkt nog steeds met de nul op de puntentabel. Iets wat men bij S.K. zeker niet zal verwacht hebben. De aan val, reeds vorig seizoen het zorgenkind, rendeert ook nu niet. Bewijs daarvan; Leb beke lukte nog geen doel punt. Ganda Sparta daarte gen scoorde wel tegen Evergem. Maar het doel punt bracht geen zoden aan de dijk. Want Center toonde zich een doelpunt sterker. Bovendien was over de in zet reeds in een kwartier beslist. Evergem verraste de thuisploeg met een blik- semstart. Ganda Sparta zou naderhand wel loven swaardige pogingen aan wenden om de situatie recht te zetten doch het bleef hierbij. Wetteren had aan een doelpunt voldoende om afstand te nemen van Leb beke. S.K. liet zoals reeds gemeld aanvallend niets zien, zodat de Racing de fensie slechts eenmaal met een probleem werd gekon- fronteerd. J.V.H. WETTEREN-LEBBEKE 1-0 Drie doelpunten tegen en zes punten verspeeld. Dat is het resultaat na drie zon dagen voor S.K. Lebbeke. Meteen is men in het bezit van de rode lantaarn geko men, iets wat men in geen jaren in Lebbeke heeft meegemaakt. Wanneer men geen doelpunten scoort, kan men onmogelijk wedstrijden winnen. Bo vendien is de kleinste fout van een verdediger of van de doelman voldoende om punten te verliezen. Dat wil nu niet zeggen dat Lebbeke tijdens de voorbije wedstrij den werd overspeeld. Inte gendeel. Over de prestaties zelf is men niet geheel onte vreden, alhoewel het elftal vooralsnog niet draait zoals het zou moeten. In Wette ren verkeek Luc De Wae- geneer al na vijf minuten een reuzekans. Toen een kwartier later de openings treffer voor de lokalen viel was het duidelijk dat Leb beke het bijster moeilijk zou krijgen. Nochtans was men in de eerste helft de betere ploeg. Na de kampwisseling moest men evenwel erva ren hoe de lokalen hun wil opdrongen en het doelman Van Mossevelde biezonder moeilijk maakten. Voor S.K. wordt het nu wel hoogtijd dat er punten wor den gewonnen. De situatie is vooralsnog niet drama tisch maar wil men de pu blieke belangstelling op een redelijk peil houden wordt het de hoogste tijd dat er doelpunten worden ge scoord en punten gewon nen. Dat moet hoe dan ook zondag gebeuren. Zelfs al is het F.C. Ronse dat op be zoek komt. E.D.M. r k r Jlobur is er vorige zondag ingeslaagd het laatste Hoebeke. En dit legt me- imum uit de ranglijst te borstelen. Het hield lijs- teen de minder goede kom- r oerder St. Wetteren van zijn derde opeenvol- petitieaanhef uit. St. Lie- e zege, want het kon de gevaarlijke spitsen aan de vens Houtem bracht in de - houden. Anderdeels moest Marc Van Hyfte- [j jer Eendracht Aalst-een paar keer zijn talent uit eerste speelhelft van de wedstrijd met St. Pauwels 'Jn om de goed draaiende thuisploeg formatie van een markant veldoverwicht loelpunt te houden. vaak met de glimlach de pogingen van de onmon dige thuisploeg. Oudegem haalde zijn tweede over- «Tabaksplanters» kunnen voor deze home nederlaag op. Maar het kon de bezoe kende verdediging niet in verlies van een punt spelen was Toen verdub- gebreke vinden. Deze werd als gevolg dat Wette- belde Verberckmoes die inderdaad nooit voor hete de klassenng Bors- voorsprong die door Steur vuren gezet, maar keerde naast zich krijgt. Naast om de plank werd gezet, lalve nederlaag van Temse puurde uithet offen- ïren, was er de eerste sief dat het na deze tweede ophefmakende over- bezoekende treffer ontke- ng van Sparta Bug- tende slechts het erreddend winning. Het troefde Appel- gg out, die natuurlijk de punt. S.t Lievens Houtem terre af op eigen veld; De de) acht trok. Het positief liep, op eigen veld dan nog bat van Sparta ver- opnieuw op een counter. St. d nog in aanzien als Pauwels zorgde voor deze die ook al niet in de lijn van er bijneemt dat dit op stunt. Dat «Houtem» na drie de voorspellingen lag, «ld van Temse werd speeldagen aan de start ruime verzachtende om- ezenlijkt. K.S.V. wordt van de ranglijst zou benge- standigheden laten gelden, daad als een kans- len had men bij het begin Appelterre moest immers op de eindzege van de kompetitie toch niet een niet geringe handikap 'p en. Die zege, waar- verwacht. Misschien is de torsen. Een drietal spelers JU Buggehout de gemiste transfer van Van Impe die die een sleutelpositie bezet- de kop indrukte, kan nu bij Denderhoutem het ten moesten noodgedwon- haar ook een nieuwe goede weer en de doelpun- gen verstek laten. Dit neemt •op betekenen Bug- ten maakt, een te grote echter niet weg dat Oude- out kreeg zekerheid aderlating geweest. Komt gem een goede verrichting ent een eerste sukses daarbij dat men niet kan be- opbracht en verdiend won. ™er nog een kwartier te schikken over spelmaker Winnik-Haaltert eindigde Robur - Wetteren 0-0 Ontevredenheid over het optreden van de scheids rechter bij Robur Moerzeke waar men zich meer dan te kort voelt gedaan. Dat is al thans de mening van club leider Freddy De Maere die geen goed woord over had voor de fluitenier. «Wat we hebben meegemaakt grents aan het ongelooflij ke» aldus de h. De Maere «We dwongen doorlopend een veldmeerderheid af en liepen verschillende keren dicht bij het openingsdoel punt. Zover is het nooit ge komen omdat onze spelers, eens de omgeving van het bezoekende doel bereikt, hardhandig werden aange pakt zonder dat de scheids rechter sanctioneerde. Ak koord, er kregen drie be zoekende spelers een gele kaart, maar dat maakt onze rekening niet. Meer dan eens hadden we recht op een strafschop. Dat was in de eerste helft minstens twee keer het geval, nadat men tegenover Eric Raem- donck meer dan onspor tieve middelen gebruikte. Iets wat op het einde van de wedstrijd nog flagranter ge beurde. Anderzijds knalde Walter Coen niet minder dan tweemaal tegen het doelhout. Bovendien mag men doelman Van Hifte on tegensprekelijk als winnaar van het punt vooropstellen. Ondermeer zweefde hij een vrijwel onhoudbaar af standsschot uit het doel- vlak. Auteur van deze trap was Etienne Lelie, die het nadien nog een paar keer van ver probeerde. Ook Walter Coen liet zich in dat opzicht gelden, maar weer om was de Wetterse doel man bij de zaak.» Over de prestatie van de ploeg zelf was men in de Moerzeekse voetbalkringen tevreden. Zondag staat de derby tegen F.C. Baasrode op het programma. Men steekt het in Moerzeke niet onder stoelen of banken dat rode duidelijk minder ge- men thans bij de buren de smeerd loopt, volle winst beoogt. Die kans E.D.M. steekt erin nu het in Baas- Weekblad van Dender - Dnrme - en Scheldestreek }tk ne JJ Dendermonde-Kemzeke 1-1 'm- )a{ n helft ook niet zoveel het bezoekend verdedi- ebicd leek bijwijlen wel ;s de matige prestatie van het plaatselijk KAV Den- Dnde kon er zondagavond om 18 uur toch de glimlach lor het homeverlies van de twee co-leiders had paars- aan het verworven gelijkspel tegen Klauwaarts Kem- ;enoeg om de leiding te bezetten, erdiend punt toch want vooral de tweede helft toonde Disploeg zich beter en vinniger dan de bezoekers die met snelle tegenaanvallen, die dan nog meestal in de 'fljispelval eindigden, het kamp konden zuiveren. doelkansen kreeg trouwens deze speler die een irmondc tijdens die aarzeling in de paars-blauwe verdediging daadwerkelijk af strafte en in twee maal de bal voorbij Pol Hofman kreeg. De usselse Louizalaan op thuisploeg reageerde daarop ujgiitsuur. Daar kon trou- verwoed doch met te weinig lijn om werkelijk een tegen doelpunt te verdienen. Een in zenden van Van Cauter be landde nog bij Gevaert die al vallend naar doel kopte doch door een zekere Rodrigo van een doelpunt werd gehouden. Op een stap van rusten knalde Van den Broeck van ver naar doel. De botsende bal werd door Rodrigo in twee tijden gestopt. Ondertussen w?s de gekwetste Van Cauteren er afgehaald en vervangen door De Lentdec- ker. Na rust moest ook Van den Broecke, nog steeds last met de gekwetste achillespees, het veld ruimen voor Gribbe. Men hoopt nu maar de gekwet sten klaar te krijgen voor de moeilijke uitwedstrijd die zondag te Evergem Center wacht. Dendermonde speelde met Hofman, Vernimmen, Belis, Schelfout, Wets, Catrysse, Van den Broecke (76' Gribbe), Hillaert, Van Meir- haege, Gevaert, Van Cauter (43' De Lentdecker). Kemzeke: Rodrigo, Van der Staal, Danis, Bonte, Van Hcckc, Strobbe, Ongena, De Roeck. De Bruyne (79' Hend- rickx), Eemans, Roeland. (gdp) Erik Gevaert ook over (/e reken want die moest iertal verdedigers van f houden om na vier mi- in de tweede helft een in de winkelhaak van as m Rodrigo verdedigde trappen, later scheerde een knal VU jfplfhout de deklat doch ee was de aanvallende van de thuisploeg ver rste helft zou Dcnder- wel het initiatief opei- och met moeite stand 'les n in het middenveld, de Heen Van den Broecke nsi tlmakcr kon optreden. jelj lisploeg zou een eerste doelkans afdwingen na linuten spel. Een hoek- getrapt door Van Mcir- tot bij Van Cauter die sfcorspurtende Van Meir- bediende die nipt voor- ton schoof. Tien minuten la nd Van Meirhaegc een rfljlen tot Gevaert die de ,j ingcr op de borst kontro- en in één beweging af- maar naast. Ondertus- it Kemzeke niet stil. as: veren-speler Roelandt c/fl'erg gevaarlijk en gaf de de rmondse defensie meer e handen vol. Het was dal zoals het begon. Met een dubbelblanke score. Tegen deze was niet veel in te brengen. De beide ploegen konden immers weinig dei wedstrijd werden twee pe nalties gefloten. Toen de Vos naar de noodrem greep kreeg Moerbeke een elfme- tertrap toegewezen. En ning verwekken. De aanval- verhinderde aldus wellicht Iers trokken doorgaans aan de nederlaag van zijn ploeg. het kortste eind. Nieuwer- kerken liet zich op eigen bo dem een puntje afsnoepen van Moerbeke. De gasten konden het gelijkspel zeker Ook Paul Janssens die bij de rust voor Wachtelaer wa ingekomen, mocht eens aan de elfmeterstip. Maar hij trapte de bal naast de Luc Janssens scoort het vijfde doelpunt voor de thuisploeg (Vrasene - Baasrode 5-0) (DW) verantwoorden. Ze lieten zijstaak. Te Nieuwerkerken trouwens een goede indruk meende men zich zeker niet en kwamen niet bij toeval bekocht met deze draw. aan dit onbeslist. In deze J.V.H. Goal: Gevaert skoort voor paarsblauw de gelijkmaker (KAV Dendermonde-Kemzeke I -1wc) Rodrigo Kemzekekreeg ruimschoots de gelegenheid zich te onderscheidenH ier grijpt hij de bal |ahaa||||ama aI AMfl aMqan voor de opspringende Hillaert KAV Dendermonde-Kemzeke l-l). (wvc) vCIIIwCMIIvI v w&UIIU dllCwll Vrasene-Baasrode 5-0 Een sterk Vrasene trok alle aanvallende registers wijd openen plaatste de Baasroodse defensie bijna doorlopend on der zware druk. De eerste helft kon de Baasroodse doelman Janseghers de schade nog be perken tot één doelpunt; na de rust echter was alle tegenstand gevloden en geraakten de thuisspelers nog aan een vij- fling. Baasrode is nu alleen rode lan taarndrager geworden en mocht al elf doelpunten inkas- seren zonder er één tegen te skoren. Geen mooie uitgangs- pozitie voor de geel-blauwen die dringend aan moreelop- krikking moesten gaan doen willen ze de boel nog enigszins redden. Zondag met de komst van Ro bur krijgen we nog een ouder wetse derby over de vloer zo dat er zeker geen geschenken zullen uitgedeeld worden. Misschien wel dé gelegenheid voor de thuisploeg om zich nog eens extra in te zetten. (gdp) Het was gloeiend heet voor de bezoekende kooi: keeper Rodrigo kan nog op het nippertje de bal meegraaien voor die in het doel zou vliegen (KAV Dendermonde-Kemzeke l-l). (wvc)

De Voorpost | 1979 | | pagina 25