Rogiers: tweemaal raak in slotsekonden ZEGEVIEREND DE KOMPETITIE IN SERGE VAN DER BURGHT 58 PUNTEN GEVAARLIJKE KLIP OMZEILD Werner Van Miegroet maakt het verschil me® prong op lellas had (inning dit ig zal ste ezwoegd logiers kv D.B.C. Aalst - Le Logls 60-42 - Hellas 89-91 q| ipi is ook nu met een home nederlaag de kompetitie Vorig seizoen schoot het op de openings- ij dfeg opmerkelijk tekort tegen B.C. Gent. Nu struikelde >t over de pas gepromoveerde Gentse klub Hellas, he s Aalstenaars werden met klein verschil geklopt na- kan it ze in de tweede speelhelft en meer bepaald na stien minuten de indruk hadden gewekt de eerste edstrijd tot een zege te kunnen ombuigen. liepen toen op negen 1-tnten boni en Hellas 3- aakte toen een minder 1- lede periode door. Ook 4- ndat haar spel- en doel- 2- mtenmaker Rogiers we- ms vier fouten aan de ank was gekluisterd. Het as diezelfde Rogiers die in allerlaatste minuten op- buw zijn verschijning aakte die het voor de be- lekers zou klaren. Hij pro- serde eerst optimaal van m balverlies van Okapi n het scorebord naar 89- te tillen. De bezoekers irwierven dan opnieuw ilbezit, speelden de bal tstekend rond, en op vier econden van het einde likte de volkomen losgela- m Rogiers opnieuw de bal Dor de Aalsterse korf. Me ien was de Aalsterse ne erlaag een voldongen feit. Zant Okapi kreeg nog wel en inworp in de slotsecon- en maar Taylons miste de Net zoals hij voor in een klare kans had erbrod en driemaal tereke een vrijworp de bal tegen e ring wierp. Wat voor Ikapi meteen de nederlaag etekende. Want toen Tay- irfaalde had het nog voor op het scorebord, had voor deze over- het moreel ste- steunen zeer hard en niet alleen in de kijker. Zo beheersten de Hellas Amerikanen vooral in de eerste speelhelft volledig het luchtruim. Okapi keek dan ook op een bepaald ogenblik tegen een tienpun- tenachterstand aan (25- 35). Waartoe ook Mayhew zijn steentje bijdroeg. Okapi schakelde toen over naar een hogere versnelling, werkte de achterstand weg en nam zelfs voorsprong. Voor die gunstige kentering waren Minnebo die pas vader van een zoon werd Taylor en ook Morgan aan sprakelijk. Rust 53-49. Na de rust werd het een minu tenlange zij aan zij tot Okapi dan een negenpuntenkloof 87-78 sloeg. Dat de partij toen in het voordeel van Aalst wentelde kwam mede door het feit dat Hens drie maal raak trof van op de hoek. Toen schakelde Gust Acke naar een press over en Hellas kwam terug mede door het Aalsterse falen bij de afwerking. Hoe Okapi tenslotte de das werd om- gestrikt vertelden we hoger. Doelpunten: Taylor 26, Morgen 19, Minnebo 20, Schorreel 12, Elias6, Ibens 6. De vooruitzichten bij Okapi kregen met die eerste nederlaag al een stevige deuk. Men had inderdaad in alle thuiswedstrijden op winst gerekend. Men kreeg dus al direkt een streep door Bij de vrouwenbasketbal- klub DBC. Aalst werd de start van de kompetitie met nogal gemengde gevoelens verbeid. De vraag rees in derdaad of de tegen vorig seizoen nogal vertimmerde Aalsterse ploeg het van meet af aan zou waarma ken. En met het gerepu teerde Le Logis als eerste tegenstander. Wat meteen een goede maatstaf bete kende. DBC is zegevierend de drempel overgekomen, al kreeg men daar pas vol ledige zekerheid over na de rust. Het had wel haast doorlopend voorsprong op het scorebord, maar Le Lo gis bleef steeds in de omge ving. Als DBC in de eerste speelhelft naar een 14-10 voorsprong klom, dan was dit vooral te danken aan Rely Malchi en Janine Woj- tal die onder hun beiden 24 punten lieten optekenen De eerste speelhelft lag in zake vertoon toch niet zo hoog. De speelsters vonden elkaar moielijk. En men kon zich van de gedachte niet ontdoen dat ze nog onvol doende op elkaar waren in gespeeld. Bij de rust leidde Aalst met 26-20. In de tweede periode lag het spelpeil toch hoger. Het liep meer gesmeerd en na tien minuten zuivere speeltijd kon men vermoeden dat DBC op een eerste over winning afging. Er werd goed verdedigd waarbij ook Rommel haar aandeel had. terwijl Nora De Luyck de de finitieve kloof hielp slaan. Het werd 45-31 en de thuis ploeg werd in de nog reste rende minuten niet meer bedreigd. Nicole Van der Stock maakte een veelbe lovend heroptreden en ook het debuut van Rely Malchi was bevredigend. Is het nog wel te vroeg om verre gaande gevolgtrekkingen te maken, dan wil het toch voorkomen dat DBC een niet geringe kans maakt op een plaats in de piek van de ranglijst. De doelpunten: Rommel 2-3, Wojtal 14-5, Malchi 10-8, De Luyck 0-12, Van der Stock 0-4, Naes- sens 0-2, Heireman. J.V.H. Okapi Aalst: eerste nederlaag ondanks veelbelovende vooruitzichten, (eddy) die rekening. Het is nie- lukte dan gewoonlijk bij een ook nooit af. Een pluspunt mand ontgaan dat Okapi tweede poging. Dat was voor Aalst was de verrich- vooral in de eerste speel- meteen de sterkte van Hel- ting van Minnebo, terwijl helft vooral zwak was in de las dat nog wel ervaring mist ook Morgan en Taylor toch verdedigende rebound. Hel- maar dit dan door andere het volste vertrouwen blij- las mocht dan al eens mis- faktoren kompenseert. Hel- ven genieten. Ze schudden sen bij de afwerking men las liet inderdaad zelfs met een paar uitstekende num- rekupereerde snel de bal en een achterstand op het bord mertjes uit de mouwen. Basketball 2e Provinciale: BBC Eksaarde - BBC Erembodegem 41 - 79 BBC Were Di St. Niklaas 45-124 BBC Leeuwerik Lede inlegger van de Aalstenaar Elias (Okapi Aalst-Hellas tnt 89-91). (eddy) Vorige week had BBC Leeuwerik Lede, een gemiste «entrée» gemaakt in 2e provinciale, 54-94 verlies aan huis tegen BBC Patro Velzeke. De Ledenaars konden echter ruime verontschuldigingen inroepen voor deze nederlaag. Immers hun «vedette»» Serge Van der Burght, met optie overgenomen van BBC Erembodegem, moest wegens een handkwetsuur langs de lijn blijven. Nu echter op Were Di Sini-Niklaas was hij present. Reeds vroeg in de wed strijd liet BBC Leeuwerik Lede zijn voornemens duidelijk blijken. Ver trekkend uit een stevige 2-1-2 zone met een hoge driehoek, gevormd door Eddy Mertens-Hans Van den Driessche en Paul De Dier, kwam gemakke lijk de fast-break op gang en op de spits liep «haas» Serge Van der Burght, goed voor 21 punten in de eerste periode, met het gevolgd dat na 5' reeds een tienpuntenkloof op het bord stond. 8-18 en na 10'13-34. Were Di probeerde het tij te doen keren, met een box-and-one op de aal- vlugge Van Der Burght doch hij bleek niet te stoppen. Na 15' spel zag Lede de centuryscore in het bereik, en begon aan een zonepress, waar door de Waaslanders volledig het noorden ver loren. Rust 17-53. De tweede helft werd een kopij van de eerste. Echter om hun doel (100 punten) te bereiken, moesten zij Were Di ook laten scoren. Resultaat na 10' werd een 27-79 stand opgetekend. De Sint-N iklaascoach, die niet meer wist van welk hout pijlen maken, offer de twee man op om Serge te stoppen, doch niets baatte. Hij ging voort op zijn elan en scoorde nog 37 punten of een totaal van 58 punten tegen een duize lingwekkend gemiddelde van 24 op 27 of 10 op 14 vrijworpen. Aan de 16' overschreed Lede via Ed dy Mertens de beoogde kaap 33-101 en Serge Van der Burght, weer hij, en Hans Van den Dries sche zorgden voor de slotafrekening. Eind stand 45-124, en dan dient nog gezegd, dat de langste speler van Lede, Guy Coppens, afwezig was wegens een familie reünie. Coach Rudy Schandevyl, die nu zijn kat stuurde, weet waar aan zich te houden voor de streekderby van aan staande week tegen The Tower Aalst, en het zal hem zeker genoegen doen, indien hij de maat kan nemen van zijn vroe gere klub. Scoorden de monster score: Serge Van der Burght 58, Eddy Mertens 26, Hans Van den Dries sche 16, Patrick De Borger 8, Patrick De Schepper 6, Paul De Dier 6 en Hugo Van Leuven 4. A. Van Hauwermei ren De basketters van Eksaarde die op eigen terrein werden afgestraft door Erembodegem. (dm) De thuisploeg bleek niet opgewassen tegen de ontketende Aalstenaars (Eksaarde-Erembodegem 41-79). (dm) Cibo Zele - Vlinders Buggenhout: 97-65 (hon ec! duelleert met de bezoekende uitblinker Rogiers De verjongde bezoekende ploeg kon in het regionaal derby gedurende 5 minuten wedijveren met de thuis ploeg, door toedoen van De Smet en De Bondt, twee spelers die het klappen van de zweep kennen. Maar bij 13-7 kwam de Cibo pivot Werner Van Miegroet op de proppen. Hij begon met een 2 op 2, maar zijn reeks tref fers voor de rust was bepa lend voor de wedstrijdwen ding. Met 7 kon/en uit even veel pogingen en 2 op 2 vrijworpen liep het verschil van 24-15 aan de 10e mi nuut naar 38-18 aan het kwartier. De Cibo verdedi ging had veel last met post- speler De Bondt en moest hem regelmatig foutief stoppen, maar kwam niet verder dan 9 vrijworpen uit 18 pogingen. Van Mieghem zorgde voor een voordelige 48-29 ruststand. In de tweede helft was Van Mieghem baas in de re bound en De Loose zorgde aanvallend dat het verschil minuut en 81-48 na 15 mi- op het bord bleef en naar nuten. De bezoekers had- het einde toe zelfs groter (jen af te rekenen met fou- werd met 71-45 aan de 10e Gestart met de bedoe ling hun huid duur te verkopen, heeft nu ook BBC Eksaarde ondervon den, dat BBC Erembode gem één van de grote kanshebbers op promo tie mag genoemd wor den. Gedurende 10' hebben de waaslanders, met een stugge manverdediging, BBC Erembodegem kun nen bedreigen (15-17). Dan was de wase kous af, en zij konden niet voorkomen dat de kloof steeds groter werd. Weer eens was Eddy De Wolf de bepalende figuur van de wedstrijd. Niet alleen scoorde hij 24 punten menigmaal gaf hij de beslissende assist aan zijn medemaats. Dat de bezoekers zich niet alleen aanvallend hebben uitgeleefd, be wijst ten volle de uitslag. Ook in verdediging was BBC Erembodegem de sterkste. De ganse ploeg verdient dan ook felicita ties voor hun defensief werk tegen een gerepu teerd team als eksaarde. De tussenstanden spre ken dan ook voor zich zelf. Na de genoemde begin periode brak de wed strijd definitief open. Via een uitmuntende Peter Praet, weer groots in verdediging, hierbij flink geholpen door Eddy De Wolf, liep Erembodegem van zijn tegenstander weg. Teruggekropen in zone moest de thuis ploeg toezien hoe deze twee onhoudbaar in hun verdediging infiltreerden en ook afwerkten. Rust 20-35. Na de pauze, stak Bert Van Liedekerke, goed voor 12 punten, even zijn neus aan het venster. Meteen was de wedstrijd gespeeld. 26- 53 na 10'. Carlos Cor- thals liet zijn reservema- terieel aanrukken dat op dezelfde elan als de basisploeg verder ging. Eindstand 41-79. Ver melden we nog de per- fekte leiding van het scheidsrechtersduo, de heren Okkermans en de Sint-Niklazenaar De Be- leyr. Volgende spelers scho ten de overwinning op het bord: Bert Van Lie dekerke 2-12, Ernie De Beer 0-2, René Tas 2-6, Willy De Mangeleer 2-6, Peter Praet 13-7, Guy Cobbaert 2-1 en Eddy De Wolf 14-10. A. Van Hauwermeiren Titelkandidaat Cibo Zele won in eigen zaal zonder veel moeite tegen Vlinders Buggenhout. bvw) tenlast en de inspanning van De Smet die eindigde met vier preciese worpen kon de situatie niet meer wijzigen. Punten: CIBO Zele: Goeman 0-3, Van Miegroet 21-14, Van Mieghel 9-8. Philips 0-1, De Loose 14-15, Vanderburgt 4-2, Van Langenhove 0-7, Van Lysebetten 0-0. Vlinders Buggenhout: Bursselmans 0-0, De Smet 10-15, Werst 0-4, Van der Straeten 0-0, Van Gucht 1-4, Van den Breem 2-0, Van Riet 0-0, De Bondt 11- 6, Van den Bergh 11-6, Van Esbroeck 6-4. BENO Het verjongde Vlinders Buggenhout was kansloos op Cibo Zele. (bvw)

De Voorpost | 1979 | | pagina 29