BARSLECHT MAG AMBITIES KOESTEREN ONHOUDBAAR THUISPLOEG STEEDS OP ACHTERVOLGING GOEDE Osiris knoopt met zege aan VERRASSEND DERBY LEIDERS IN EEN ZETEL START MOOIE UITZEGE r Basketball ra ïi Sgolba Aalter - Cabrita Magic Jeans 111 - 71 Een shotprestatie met 29 korven uit 79 pogingen, 25 keer balverliers, maar 20 verdedigende re bounds en maar 14 aan vallende rebounds over de ganse wedstrijd, wa ren de jammerklachten van de Zeelse basketaan hangers na de wedstrijd tegen Sgolba Aalter. Na 6 minuten had de thuisploeg al 15-4 op het bord en door toedoen van Peter Moens met een 6 op 9 konden de Zeie naars aan de 14e minuut de kloof verkleinen tot 31-26, maar meer zat er niet in. De oorzaak van het falen werd weer gezocht in de richting van de verdediging. Het is voor het vertrouwen van de jonge Cabrita spelers dringend nodig dat trainer Dirk Van de Put zijn verdedigings systeem aanpast aan de mogelijkheden van de spelers, zoniet wordt het eens zo sterke komparti- ment, waarmen zich vo rig jaar aan optrok, een zeer zwakke schakelEn de verdedigende re bound beheersen is van kapitaal belang om de aanval op te zetten. Aan de rust was de Cabrita rekening reeds gemaakt met 50-32. In de tweede helft moesten de bezoe kers de kelk tot de bodem ledigen en werd het verschil steeds gro ter. 71-49 aan de 7e minuut en zelfs 82-49 aan de 10e minuut. Paul Van Damme en Luc Famaey konden dan even terugslaan maar dichter dan 98-64 geraak ten ze niet. PuntenCoene 4-0, Moens Peter 12-9, Jan Moens 0-0, Famaey 6-14, Filip Van Hassel 2-0, Deprez 0-4, Van Damme 6-8, Van de Velde 2-4. BENO Hemaco Dendermonde - Erpe Mere 103 - 82 De wijze waarop de collegeploeg gedurende 40 minuten de bovenhand nam op Erpe Mere, een ploeg die niet zonder ambities van start ging, laat het beste verhopen voor het verdere verloop. Een vijftal dat dergelijk tempo kan aanhouden, is bekwaam om iedere tegenstander te kloppen. Een start a la Hemaco en 8-2 in minder dan geen tijd. Erpe Mere verloor zijn tweede grote jongen De Punt, reeds na 5 minuten, toen deze Wijnendaele foutief onder de korf stopte. Dit was zeker een niet te onderschatten handicap voorde bezoekers. Alhoewel Mere zich op trok aan de inbreng van vervanger Willy De Kim- pe, die zijn routine aan wendde om de kort op zittende verdedigers te omzeilen en met een 4 op 6 zijn ploeg na 7 minuten op gelijke hoog te bracht 16-16. Dit was alles wat er inzat, want aan de aanvalskracht van Van Nuffel-Wijnendaele viel niet te tornen en dit was aan de 13e minuut merkbaar op het score bord met 36-22. Van Cromphout met goede vondsten en Amerikaan Spann beten nog eens door en via 39-30, werd het 47-43, maar juist voor de rust kwam Ver bas op de proppen en Fransaer, was niet alleen goed in verdediging te genover de bezoekende buitenlander, maar kon hem in de aanval ook aan. Rust 54-43. In de tweede helft maakte de thuisploeg de zaak vlug rond. Onder impuls van spelmaker Pelicaen, die iet tempo nog opdreef sn een 7 op 10 binnen- mikte werd het 72-53 aan de 7e minuut. Van Cromphout kon het niet meer aan en maakte drie overbodige fouten en mocht meteen naar de bank. Spelverdeler Jo- han Callebaut, die in de eerste helft niet uit de greep van Pelicaen ge raakte, kon nu opportune korven scoren en samen met Spann-De Kimpe werd het aan de 15e minuut nog eens 88-72 en op dat moment kreeg Fransaer zijn vijfde fout. Hedwig Verstappen was zijn vervanger. Aan de 18e minuut werd het 99-78 en toen coach Versmessen aan Hans Wijnendaele aan applaus vervanging gunde, zorg de Pat Van Lembergen voor de drie cijfers. De 103-82 cijfers zijn niet overdreven. Maar Erpe Mere moet zeker niet wanhopen. Tegen derge lijk Hemaco kan men niet veel beginnen. In dien de collegeploeg die continuiteit volhoudt zul len er aan de Noordlaan nog spektakulaire wed strijden te beleven zijn. Punten Hemaco (46/92): Verhas 6-4, Van Lembergen 0-2, Wijnendaele 20-9, Van Nuffel 18-10, Fransaer 8-10, H. Verstappen 0-0, Pelicaen 2-14. Mere (38/83): De Punt 2-0, Van Cromphout 6-0, Johan Callebaut 6-12, Spann 17-14, De Kimpe 8-8, De Izegher 0-0, Lanckman 0-2, Lievens 4-1, P. Callebaut 0-2. BENO Fransaert Hemacoskoort (Hemaco-Erpe-Mere 103-82). (wvc) zakje. De vlugge afteke ning had voor de thuis ploeg een slechte wer king. De spelers voelden zicht te zelfzeker en aan de rust was de voor sprong geslonken tot 45-37. In de tweede helft greep coach Louis Coppens na de ondervinding van Raemdonck, die samen met Van Looi en Col man voor een nieuwe kloof zorgden 59-44 aan de 6e minuut. Alhoewel de thuisploeg vlug Van Broeck voor fouten ver loor en enkele spelers over hun beste krachten heen geraakten, kwam Evergem niet dichter dan 80-72 aan de 17e minuut. Punten: Ost 0-0, De Munck 1-0, Claessens 4-1, Van Houtte 3-0, Raemdonck 0-13, Col man 8-7, Van Looi 1-20, Van Riet 10-4, Van Broeck 4-4. BENO Een toch wel erg gemakkelijke korf (Wasocub-Geranimo Bornem). (dm) Of in deze faze geen fout wordl gemaakt, heren scheidsrechters? (Wasocub-Geranimo Bornem). Derde klasse Tissac - Osiris 75-85 Osiris heeft zich al onmid dellijk herzet van de neder laag die het op de ope ningsdag tegen Schelde Gent had opgelopen. Het speelde zondag trouwens stukken beter dan in de eer ste thuiswedstrijd. Toch werd de overwinning pas na de kampwisseling in een vaste vorm gegoten. Want bij de rust stond Osiris nog met drie punten in het krijt. Van Keer was toen reeds de richting van de invallers- bank ingeslagen, want hij kreeg na amper tien minu ten zuivere speeltijd al zijn vierde fout aangesmeerd. Hij werd echter uitstekend vervangen door Danny Scheldejeugd Temse - Rubac 91-95 D'Herdt die met de veelbe lovende Putteman en een insgelijke goed spelende Lagring de gasten in de eer ste periode in de wedstrijd hield. D'Herdt liet een 5 op 7 shotprestatie noteren. En ook de amper 17 jarige Lag- ring kwam aan een voortref felijk gemiddelde. Rust 44- 41. Na de kampwisseling zou Miele Ceuppens zich in de kijker hijsen Ceuppens speelde heel wat beter dan in de openingswedstrijd en kruidde zijn goede prestatie met liefst 23 punten. Het was dus zo dat de bolwas- sing die de spelers na hun matte prestatie tegen Schelde Gent over het hoofd werd uitgestort, haar effekt niet had gemist. Osi ris heeft dus wel degelijk propaganda gevoerd voor een volgende thuiswedstrijd met Mercurius als gast- ploeg. Mercurius is een ze ker niet te onderschatten tegenstander, die een drie tal ervaringrijke spelers in zijn rangen heeft. Zo Verlin den, Xhaet die zelfs door een paar groten werd bege erden Verstrepen. Het wordt dus wel oppassen voor Osiris. De doelpunten: Ceuppens 6-17, Putteman 11-10, Schorreel 5-5, Lagring 10- 4, D'Herdt 12-4, Van Keer 0-1 J.V.H. Met vier punten van Thuys- baert in de laatste minuut werd dit derby beslist in het voordeel van de newco mers in de reeks. Of dit vol ledig onverdiend was, zou den wij niet durven zeggen. De vreugde bij Rubac was daarvoor te groot en zij was ook de vrucht van een ge degen ploegspel waarbij Verschooren ongrijpbaar bleek voor Scheldejeugd. De eerste helft waren de bezoekers op achtervolging aangewezen maar het ver schil bedroeg maximaal 8 punten en toen halfweg 47-42 werd opgetekend stond Muys reeds met vier streepjes achter zijn naam. Na de hervatting moest Pierre reeds heel vroeg naar de bank en Rubac bleef met zijn set-play gelo ven in de winst. Thuysbaert en vooral Verschooren zorgden voor de doelpunten en de thuisploeg moest naar het einde ook Gosselin naar de bank roepen. Hier van profiteerden de Rubac spelers zodanig dat zij even voor de laatste minuut in het spoor der Scheepsbouwer! kwamen om zoals hoge e" gezegd het pleit op d| streep te winnen. Punten: Scheldejeugd: De Pauv Chris 36p, De Pauw Ivc 13p, Waltens 2p, Gosselif 30p, Cornelis 1p, Muys lp Kersé 2p, Van Lombergei 3p. Rubac: Thuysbaert T. 10p Thuysbaert Ph. 25p, God,) den L. 10p, Godden F. 3d Verschooren 43p, Verier 4p, Poppe M. Op. WEG A Tissac - Nielse 89-100 verdediging, maar ook Van Looi en Col man deden hun duit in het Misschien was de onder- voorsprong verworven door schatting van Nielse de een felopzittende verdedi- thuisploeg bij de eerste mi- gingsgordel aan te leggen nuten al fataal, want Nielse en al was de foutenlast liep langs Selleslaghs 2-10 reeds merkbaar bij die- uit en het kostte Gill and J zelfde Wijn en Suetens, heel wat moeite om na 10 toch kon Gill and J voor de minuten tot 19-22 terug te rust slechts terugstoten tot komen. Dit bleek slechts 49-53. strovuur, want spelverdeler Wie verwachtte dat de Wijn. vorige week nog uit- tweede helft een kolfje naar gesloten, wierp achtmaal na de hand van de thuisploeg elkaar binnen en de Waas- zou zijn. had het mis voor landers moesten vijf minu- want ondanks de foutenlast ten later tegen een 29-41 bleef pivot André Aerts he- opkijken. Nielse had deze lemaal op het droge en kon Wasocub geen enkel doelpunt binnen mikken. Gelukkig bewees Luk Aerts dat hij wel degelijk het pronkstuk is van de thuis ploeg, want door hem kon het vroeger Were di aan klampen tot 72-80 in de 11e minuut. Nielse wilde echter niet begeven en daar ook Verbraeken niet meer scoorde was de shotkracht bij de thuisjongens al te mi niem om een schitterende De Pauw aan banden te leggen. De opstelling van Verleyen bracht wel enige kentering 86-94 twee minu ten voor tijd maar de bezoe kers bleven ondanks het uitvallen van Wijn en Sue tens toch op de bres om verdiend te winnen. Punten: Gill and J: Verleyen 0-7, Aerts Luk 16-21, Aerts Wil- fried 6-2. Aerts André 5-2, Verbeke 8-6, Verbraeken 14-0, Marin 0-2; Nielse: Selleslaghs 10-12, Suetens 2-10, De Pauw 17-15, Wijn 16-0, Deherdt 6-2, Smets 2-0, Van den Bril Bavo Moerzeke - Evergem 94 - 80 De thuisploeg verwierf zijn eerste twee punten in de hogere reeks. Die zege hebben ze hoofd zakelijk te danken aan hun goede start. Ze begonnen met een 4 op 4 en via 15-4 aan de 5e minuut werd het na 11 minuten 30-14. Van Riet was bijzonder trefzeker vanop halvestand, zodat de bezoekers moesten overschakelen naar man WASOCUB-GERANIMO BORNEM 100-87 Tegen dit Wasocub was zon dagavond niemand bestand, want uiterst gemotiveerd liep de thuisploeg na 10 minuten al naar een vroege 26-16 voor sprong. Waterschoot en Gerlo zorgden voor een goede af scherming van Janscghcrs en Pauwels en een haast manver dedigend Wasocub bleef aan de leiding via 38-22 tot 50-36 aan de rust. Gcranimo trachtte het tij te doen keren door al zijn spelers in de strijd te werpen. Veel zou dit niet opleveren tegen Wasocub dat een supe rieure wedstrijd speelde. Kin- ders bleef meester in de aan vallende raket en tussenstan den als 73-54 en 92-68 zeggen genoeg over het shot van de Gcrlo-boys. Het was enkel tij dens de laatste minuten dat Bornem nog van zijn achter stand kon ophalen maar toen waren de Wasocub schaapjes reeds lang op het droge. Vermelden wij nog het uitval len van Windey aan de lll" min. met een technische fout. Maar ook deze verzwakkinfcni betekende geen hinderpaaj w voor het superieure Wasocub» Punten: Waasmunster: Geril 10 p.. Kinders 33 p.. Van deL Bossche 24 p.De Geest 5 pLj, Windey 14 p.. Waterschoot ll^! P- Gcranimo: Hertogs 4 p.. Jar». seghers 26 p.. Smet 24 p Pauwels 4 p., Dewit 12 p Kerremans 2 p., Jansegers I p.. Laureys 12 p.. Van de Broeck 2 p.. Christiaens 8 p (weg i Waasmunster dat Bornem op bezoek kreeg, (dm) Erpe Mere, verdienstelijk tegen Hemaco, maar toch te licht bevonden, (bvw) Bavi Gent - St. Niklase 65-86 Haantjes - Eenhoorn Bazel 96-69 Dat de thuisploeg de eerste minuten uit alle hoeken raak trof 14-10 na 5 minuten, was hoofdzakelijk het werk van Cortvriendt en Poffijn. De Klaaskens gingen hun verdediging op punt zetten met Karei De Block achter aan als reboundkoning en spoedig was het Bavi-liedje uit Na 24-20 stand moest de thuisploeg het duo Mar tin en Guy Sauviller laten gaan die in Ronny Dhaen een goede hulp vonden om een eerste voorsprong 31- 36 te laten optekenen. Bavi verloor toen de trappers want na de 35-44 ruststand waren het weer diezelfde knapen die voor 37-54 zorgden en het fysisch zwakke Bavi kon niet ver helpen dat de Klaaskens er nog na 10 minuten een 47- 66 van toverden. De thuis ploeg reageerde nog wel even maar met een knappe uitzege is het voor de SNBC wel degelijk mogelijk om zich deze keer heel vlug uit de degradatiezone te wer ken. SNBC: De Block 25p, Sau viller Martin 16p, Sauviller Guy 14p, Dhaen 15p, De Groeve 2p, Willaert 9p. Van der Linden 7p. Bavi: Vanderhaegen 4p, Poffijn 6p, M. Vernimmen 19p, Cortvriendt 18p. De- martelaere 14p, Stocké 2p. Tijdens de eerste helft bleek hoe zwak Eenhoorn Bazel wel verdedigden want pas was de wedstrijd een 10-tal minuten oud of er stond reeds een onoverbrugbare kloof op het bord. Het Bazel vijftal was enkel gevaarlijk langs Pieters - Van Ren- terghem terwijl spelverdeler Smet trachtte de bakens te verzetten. Dit was onvol doende tegen het homo geen Haantjes, dat met een knappe Jones heel wat meer schutters in zijn ran gen telde. Vergucht (ex- Schelde) wierp de pannen van het dak en Dhoop, nog een Scheldezoon, vond in De Vriendt een welkome af lossing om bij de rust al 58- 26 te laten optekenen. De thuisploeg was nu tevreden want de winst kon niet meer ontsnappen. Dit betekende voor Eenhoorn Bazel dat kon gedacht worden om de verliesscore tot een mini mum te herleiden. Er kwa men inderdaad nog eervolle cijfers op het bord, maar dit omdat een ongeconcen treerd Haantjes nooit meer echt op de pedalen drukte en al zijn spelers gelegen heid gaf hun kunde op het terrein te tonen. Het wordt voor Eenhoorn Bazel nu echt de hoogste tijd om een overwinning binnen te rij ven, want spelers als Pie ters en Smet zijn toch nog echte eerste provincialers die met de steun van een Toté en Van Renterghem toch tot meer in staat moe ten blijken. Punten: Haantjes: Jones 18p, Ver gucht 33p, Dhoop 20p, Mat- thijs 4p, De Vriendt 14p, Dhaeyer 7p. Bazel: Smet 21 p, Toté 8p, Van Renterghem 14p, Wil- lems 2p, Pieters 16p, Jans- sens 2p, De Souter 6p. WEGA

De Voorpost | 1979 | | pagina 30