Kaas met gaatjes IG ALLURE Ie ontgoocheling, stemming in de id ig volk, weinig uitstraling m lure. Dat merk je aan de set angst in het piepkleine se- aat, aan de snel verou- le akkomodatie van het grauwe stadion en aan de f ège weerklank die het Eu- se treffen met Beveren in tad te beurt valt. Genève zijn internationaal karakter duidelijk boven het volkse lalvermaak en ligt niet on- eboven van dit wat margi- gebeuren. b afstandelijke sfeer moet "J ette het zien te rooien met rrij beperkte aanhang, die lts zelden boven de tien- md uitstijgt Wat minnet oor een agglomeratie met dan tweehonderdduizend ners. ïtte behaalde liefst veer- andstitels en zevenmaal de serse beker. Het voorbije len haalde het zelfs de keislag binnen. De beker "^jde Alpen, een meer recente nizatie tussen klubs uit de jgende landen, werd sinds vier keer gewonnen, de eker tweemaal, internationaal maakte Ser- geregeld zijn verschij- Het is nu de veertiende at men in een van de drie 'l pese tornooien uitkomt, ais meest sprekende rezul- 2 ihet bereiken van de kwart os van Europacup II in en 1979. De volledige ere- geven we er graag bij. HONGAARSE VLUCHTELING De klub van voorzitter- mana ger Roger Cohannier wordt ge traind door de 41-jarige Hon gaar Peter Pazmandy. Deze kwam in 1956 als junior van 18 met een Hongaars team in Zwitserland spelen en vroeg er politiek asiel. Het waren de woelige dagen van de Russi sche interventie in Hongarije toen tal van vluchtelingen hun heil zochten in het Westen. Pazmandy moest twee jaar in- aktief blijven en trainde onder tussen met de reserven van Servette, waar hij uiteindelijk definitief aansloot. Hij is sinds dien altijd in Genève gebleven, werd trainer van CS Chênois en daarna van Servette. Hij wordt er bij het sportief be leid geassisteerd door de voor zitter zelf, die steeds op scou- tingstocht gaat, spelers volgt en koopt en nooit op een groepsfoto ontbreekt. Dat het wat minder goed gaat met Servette in de aan gang zijnde kompetitie komt enigs zins verrassend over, want het vertrok opnieuw als groot favo riet, zeker na het aantrekken van de talentrijke linksbuiten Cucinotta, de topschutter uit de Europabeker 76-77. Twee achtereenvolgende ne derlagen tegen Grasshopper en nu thuis met 0-4 tegen FC Zü- rich brengt de klub op een vierde plaats, drie punten ach ter Zürich. De recente home-pandoering mocht echter geen maatstaf genoemd worden in het voor uitzicht van de wedstrijd tegen Beveren. Servette ging ener giek in de aanval, drukte onop houdelijk, maar raakte niet doorheen de Zürich-defensie. Daarin slaagden de bezoekers wel toen ze vlak vóór de rust tweemaal scoorden binnen één minuut en onmiddellijk na de pauze een derde doelpunt op het bord brachten. Die stand bood een volledig vertekend beeld van het werkelijke spel- gebeuren en de ontmoedigde Geneven moesten nog een vierde treffer slikken net vóór affluiten, Natuurlijk werkt zoiets op het moreel, maar het zegt niets over de reële krachtsverhou dingen. Dat deden wel vol gende cijfers: cornerverhou- stormloop goed op en daarna ding 20-4 - foutenlast 9-24» komen de tegenkansen van- De boodschap van spion Ferket zelf»SK Beveren wist waaraan was duidelijk: «Vang de eerste zich te houden. H.S. Freddy Truyens doet zijn verhaal aan onze verslaggever, (dm) zo kon je Beverse van het Servette- best omschrijven. Be- als je weet dat de spe- ige tijd met een riante spositie rondliepen, 3t hand en tand verde- om uiteindelijk na een inkomend derde Zwit- jelpunt van het kastje muur te worden ge- In een eerste opwelling Ie men de beste kansen ^lebben verspeeld, fier Goethals bracht de ne- 'itig aan te leunen. •Sfi ware uitgenodigd chien hadden we getrokken. Ik ben we hier konden ve thuis minstens P fan vooral op aan- fisseren. Echt. ik iokken bij twee van devieerde hijzelf tltikkig toeval, het wat paniekerig maal wat tegen en (ftrkere indruk dan h perfekt aan b (geraffineerder en "a Ie ploeg haast on- Ijfkers worden dan en enorm lastige Vraag maar eens u. rden na een noch- '.-één vond ik nog '(fitter een hypoteek 'in onze kwaliftka- tigooie r kunnen uit- derlaag tot haar ware propor ties terug: «Uiteindelijk is die 3-1 net hetzelfde als een mi nieme 1-0 nederlaag waarmee de meesten wellicht tevreden zouden geweest zijn. Ook dan moet je immers met minstens 2-0 winnen om de volgende ronde te halen. Ik ben er trou wens van overtuigd dat de ver dediging van Servette op de Freethiel te pakken is. Over igens heb ik op deze uitslag niets aan te merken. Genève verdiende de zege ruimschoots om zijn onverpoosde aanvallen en de tot stand gebrachte kan sen. Van ons standpunt uit be keken is het natuurlijk spijtig dat de doelpunten er gekomen zijn na duidelijke individuele fouten, hoewel ik niemand spe ciaal zwaar wil aanvallen De aanvankelijk vrij aanvallende ingesteldheid van SK ver klaarde Beverens technisch di- rekteur door de wens om min stens een doelpunt op verplaat sing te scoren. Na de pauze speelde men heel wat behou dender gezien de op dat ogen blik bereikte stand, Het bleek naderhand niet de goede tak- tiek. «In Beveren zullen we voor een erg zware taak staan, maar De Zwitserse kaas is alom bekend en geroemd en wordt getypeerd door zijn typische vorm met tal van gaatjes. Je kan hier overigens heerlijke kaasfondue eten, een aange name bezigheid voor werkloze journalisten. Maar daar heeft de lezer geen boodschap aan. Wel aan de kritisch informatieve kaas uit Helvetië die we hier over drie pagina's uitsmeren. Om de gaatjes te vullen volgen hier nog een aantal'faits divers en wetenswaardigheden, heet van het fonduestel. k Bert Cluytens, die in een vliegtuig het koude zweet voelt uitbreken, kreeg de toestemming om met de wagen van bestuurslid Frans Lingier naar Annecy te rijden. Daar kwam hij dinsdagnamiddag ontspannen maar met stramme spie ren aan. Als toemaatje mocht hij 's avonds nog voor 100 km. de bus in. Hij kon de training dus best gebruiken. De spelers en de enkele meegereisde bestuursleden van SK logeerden in Annecy in een schitterend gelegen hotel vlakbij het meer. Over de Beverse spelers werd in de Zwitserse pers weer heel wat gefantazeerd. Zo maakte men van Jaspers een «publiciste», van Truyens een «vendeur», terwijl Cluytens als «magasihier» werkzaam zou zijn. Over Janssens be stond daarentegen geen enkele twijfel: docker» is al vreemd genoeg voor een topvoetballer en internationaal. Coutaz, de lieveling en maskotte van het Geneefse pu bliek begon voor een keer niet als invaller aan een wed strijd. Gewoonlijk wordt hij pas ingehaald als het slecht gaat en weet hij niet zelden een ommekeer te bewerken. De lichtgekwetste Valentini werd achteraan vervangen door Coutaz, die daarmee debuteerde in een Europacup-duel op een plaats die hij nooit eerder bekleedde k Ook Servette heeft een socio-club: «Le Club des 100», waarin fors betalende aanhangers worden opgenomen. Dit wat ekskluzieve gezelschap krijgt in ruil voor zijn genereuze steun een voorbehouden plaats in de tribune, een parking plaats en toegang tot de bar «Comité du Club des 100». de kloof is in elk geval te over bruggen,» besloot Robert, al weer bekomen van de door stane emoties. Zijn Zwitsers-Hongaarse kol- lega hield zich erg op de vlakte en waagde zich niet aan defini tieve prognoses: «Dat ene doelpunt van Beveren kan voor ons problematisch worden. Uiteraard ben ik echter tevre den met de duidelijke zege en de geleverde prestatie. Hoe het over veertien dagen verloopt zien we wel. Verdedigend zul len we in ieder geval niet aan treden Daar hebben we de spe lers en de mentaliteit niet voor. Het wordt wellicht weer een open en spektakulaire wed strijd. «Uitblinkers bij Beveren wilde of kon Pazmandy niet ci teren: «De grote sterkte van Beveren ligt in de kollektiviteit van zijn spel. Ze werken voor mekaar en de ploeg. Ook Jans sens is daar een prototype van Mijn pet af voor zijn fysieke pa raatheid, dat wel Die man le verde onvoorstelbare inspan ningen H.S. Het beeldverhaal van een doelpunt: Hamberg springt in de rug van een tegenstander en kopt. Jean-Marie gooit zich vergeefs naar de bal. Er blijft dan niet veel over dan het leder uit het net te halen of er zoals doelman Pfaff, verslagen te blijven bijzitten, (dm) i' noot Hamberg als ve meer als een en zwaar op Ie' ot meezit wordt het Het voordeel rde op zaken ierdaad nog eens De Beverse verdediging stond voortdurend onder druk. (dm)

De Voorpost | 1979 | | pagina 33