ZELDEN GEZIEN SPEKTAKELSTUK! De Voorpost Verwarring Foto's: Danny Michiels Tekst: Herwig Staes Weekblad van Dender - Durme - en - m. NYLS7ISSE De bal wordt hoog in het penaltygebied gegooid, maar daar wisten de stoere Beverense verdedigers wel raad mee. (dm) Freddy Buyl bezweert Goethals dat het in Beveren wel voor mekaar komt. (dm) Servette Genève haalt gevaarlijk uit. (dm) Buyl een kwade klant, (dm) Hamberg was vervolg van blz21 noteerden voor de vuist g: een verbijsterend drib- inummer van Cucinotta die h in laatste instantie wat op- chtig liet vallen. Dan een .entiek solonummer van ruyens knap geassisteerd overigens door Hoebeeck tot voorbij laatste man Guyot, gesloten met een lage schuiver waarop Engel kansloos was. De bal ging naast de staander buiten. Na twintig minuten kon Buyl de opverende Hamberg maar net het scoren beletten. De corner zeilde tot bij Barberis die aan de tweede paal onge hinderd mocht inkoppen maar het zijnet viseerde. De reaktie volgde onmiddel lijk met een felle doorbraak van Albert na aangeven van de zelf doorspurtende Truyens. In plaats van deze direkt te bedie nen akteerde Erwin veel te per soonlijk en loste zelf een te zwak schot. Twee opeenvol gende zware loeiers van Ham berg en Trinchero werden ge keerd door Van Genechten eerst, een klemvaste Pfaff daarna. Het grote probleem voor Beveren was dat het maar geen vat kreeg op de voortdu rend van positie wisselende aanvallers en opkomende middenvelders. Andrey stuurde zijn spelers steeds een andere kant op, vatte zelf soms post voor de verdediging of in de spits. Een adekwate man dekking was in die omstandig heden ondenkbaar en vooral voor de fel belaagde vleugel backs Jaspers en Van Goethem bleef het afwachten wie er plots zou opduiken. Op de flanken was Beveren trouwens meest kwetsbaar. Jaspers is al een tijdje in minder goede doen en Van Goethem kon en kel zijn wilskracht inbrengen tegen het vaak briljante spel van zijn opponenten. Op het half uur kwam Servette bijna opnieuw op voorsprong. Een ééntijdskombinatie tussen Trinchero, Schnyder en Bar beris bracht laatstgenoemde al leen voor in op een paar meter van Pfaff. De snelheid van het gebeuren verraste blijkbaar ook de Geneef want hij kan- jerde huizenhoog over. De werkkracht van Beveren leidde ook nog tot kansen voor de geel-blauwen: Jaspers be reikte de weinig opgemerkte Hofkens met een lange laterale pass en de Nederlander vond direkt Hoebeeck die ongedekt de bal mocht kontroleren en schieten. Hij deed het echter slordig. Albert, meester in nagenoeg alle kopduels zonder dat er ei genlijk ooit een ploegmaat in zijn buurt was om daarvan te profiteren en lefgozer Truyens bleven de uitblinkers bij Sportkring. Ook Pfaff natuur lijk die heel sekuur alle hoge ballen uit de lucht haalde. Op vallend was hoe het hele mid denveld van Beveren er ir. slaagde om de Zwitsers steeds meer van het doel van Jean- Marie weg te houden, dikwijls door een dubbele dekking van de man in balbezit. Iets te behouden Beveren Opvallend hoe Servette er na de rust maar niet in slaagde zich op het niveau en tempo van de eerste helft te eisen. Truyens en Hoebeeck waren heer en meester in het midden veld, terwijl het duo Janssens Albert onmiddellijk de verde diging van de Helveten aan de tand voelde. Het minieme Hamberg heeft het derde doelpunt hoog in de touwen gekopt. (dm) Op de persbank verkeren wij konstant in verwarring. De lijnen met België overbruggen immers een vol uur. Als wij nog lichtjes verveeld naar een voorwedstrijd tussen twee jeugdteams kijken is Beerschot op het thuisfront al volop aan de slag. De stand komt geregeld door en dan maar rekenen of men daar nu al dan niet aan de tweede helft bezig is. Die voor match nooit gezien bij een Europees treffen lijkt de voorafbeelding van wat men straks zien wil. De thuisploeg, met shirts van een ondefinieerbare kleur (bruin - paars? alle versies doen de ronde), drukken de in geel uitgedoste gelegenheidstegenstander tegen hel doel. scoren keer op keer De in steeds dichter drommen cuinschuivende Geneven hebben er duidelijk plezier in en brengen sfeer in het hitierend verlichte Stade des Charnilles. Geel en blauw zoek je vruchteloos in de menigte. Slechts tweehonderd supporters maakten de verplaatsing mee en zijn niet te zien of te horen. Een nieuwe ers-aring! Nog vijftien minuten. Over de telefoon mist Mucher een strafschop. Pfaff maakt zijn verschijning, de geïmprovi seerde supportersfanfare ook. De show kan beginnen. geel-blauwe legioen zo'n tweehonderd man sterk ging zowaar aan het zingen. Rond de 50c min. laveerde Janssens voorbij Coutaz en zond laag voor doel waar En gel de bal nog onderschepte. Het verwende publiek uitte al direkt zijn ontevredenheid en men kreeg echt de indruk dat Beveren het gebeuren zou gaan beheersen. Buyl kreeg met de minuut meer greep op Hamberg die in zijn duels alles gebruikte wat ie aan zijn lijf had. De Belgische landskam pioen maakte toen de denkfout om een al te afwachtende hou ding aan te nemen. Hoebeeck ging meer en meer aanleunen bij de verdediging, terwijl ook Janssens en Cluytens zich meestal lieten uitzakken. En kel Albert bleef eenzaam vooraan. Zo kreeg Servette ongevraagd weer de kans om te gaan drukken, aanvankelijk niet meer zo gevaarlijk, daarna toch met aandrang. Niettemin bleef Erwin Albert op zijn eentje een konstante dreiging. Op de 62" min. kon uitblinker Coutaz hem maar net van een doorbraak afhou den. De ommekeer kwam echter met een doelpunt, al even on gelukkig als de openingstref fer. Van Genechten verwerkte wat paniekerig een hoge voor zet in hoekschop. Die werd ge trapt door Andrey en de afge weerde bal bleef ergens in het pak steken. Coutaz schoot toe en knalde, weer via een of meer benen, voorbij de mach teloze Pfaff. Die wat onverwachte treffer sneed de Waaslanders de adem af terwijl Servette plots vleu gels leek te krijgen. Het nu losbrekend geweld moest in niets onderdoen voor wat men voor de rust liet zien. Er brak als het ware een wervelstorm los die de stilaan doodver moeide Beverse spelers bijna omver blies. Aanvallen was er voor Janssens en co nauwelijks meer bij, op een eenzaam nummertje van de aanvoerder zelf na. Met nog slechts een kwartier te spelen verdween de gekwetste Bizzini voor Dutoit. Het onverpoosde slotoffensief werd nog voorafgegaan door één enkele massale Beverse aanval, door Albert tot bij Janssens gebracht. De kopbal van Jean, precies onder de dwarsligger, noopte Engel tot een werkelijk magi strale redding. Minder geluk kig was Pfaff. Hij kwam uit zijn doel om een hoge ge kruiste bal van Coutaz te pluk ken, aarzelde plotseling en bleef staan. Voor Piet Ham berg was het toen maar een koud kunstje om een zacht kopballetje over Pfaff in de netten te laten verdwijnen. Dat derde doelpunt kwam aan als een mokerslag. Hoe Beveren in die laatste tien minuten overeind gebleven is onder de verstikkende druk van Servette begrijpen wellicht ook de spe ler zelf niet. Sommigen kropen letterlijk over het veld, maar telkens was er toch nog wel een Van Genechten of Van Goethem om de bal weg te kei len als Schnyder Sarrasin of Andrey het hele pak oprolden. De inbreng van Simoen voor Hoebeeck kon daar evenmin iets aan verhelpen. Ontgoocheld waren enkel spe lers en trainers van Beveren. Zij zagen hun gedroomde uit gangspositie immers verloren gaan na een spektakulaire match die iedereen in vervoe ring bracht. Geef ons maar meer van dat soort voetbal! De ploegen Servette: Engel, Schnyder, Bizzini, Trinchero, Guyot, Barberis, Cucinotta, Coutaz, Hamberg, Audrey, Sarrazin. Beveren: Pfaff, Jaspers, Van Genechten, Buyl, Van Goe them, Hofkens, Truyens, Hoebeeck, Cluytens, Albert, Janssens. Vervangingen: 75': Dutoit i.p.v. Bizzini 80': Simoen i.p.v. Hoebeeck Doelpunten: 2': Van Genech ten (own-goal): 1-0 5': Janssens: 1-1 65': Coutaz: 2-1 78': Hamberg: 3-1 Scheidsrechter: Antonin Wencl (Tsjech.) Geel: Guyot en Janssens. Toeschouwers: 18.000. HERWIG STAES pwippende

De Voorpost | 1979 | | pagina 34