rnteurs <m %:>v ft! ÜMpk s lilliam De Gendt, nny Vermeulen, leveninck en Etienne De Wilde ig niet koersbeu Luc De Grauwe, Etienne GOEDE DAG VOOR WASE PLOEGEN \ieuwelingen i Lucien Van Impe in Pamplona >g maar eens ic Lemmens p het schavotje sE&ÉÉ&Ëii EER DANNY JANSSENS, DNNY WESTELINCK, LIEVEN BRAECKMAN EN IY DE VREESE Nationale kompetitie kadetten: KORT SPORT I h >M Pm 'M\ p, parijs-Brussel wordt •er) zwaar wielersei- o goed als afgerond, blijven onze profs nog •ging. Ook de ker- lens moeten immers draaien. Van Impe blijft, buiten de landsgren zen fel gevraagde ve- jHij doet er veel meer fajn vriendelijk snoetje tonen: Van Impe koerst ook voor zijn centen. Beroeps liefde, ook al zijn er lieve centen mee gemoeid. Lucien Van Impe won het kriterium te Pamplona en bleek samen met zijn trouwe vriend Dillen en de piepjonge Spanjaard Fer nandez de beste tijdrijder: het trio deed het dus uitste kend. In Mellet werd het een eerder bescheiden 30ste plaats voor de ex- Tourwinnaar. Frans Van Vlierberghe ver dedigde zich uitstekend te Leuven en werd er derde. Onze andere streekprofs moesten het stellen met minder in het oog sprin gende resultaten. iioren de Bugenhoutse be- .uc Lemmens legt er ang het bijltje niet bij Hij gaat zelfs door met »n. InLonderzeel bleek e beste, de friste en de te In Herselt werd het lerde prijs. dorpsgenoot Kris lans wil niet onder voor zijn kollega. Een werd het niet, maar en tweede prijs te Be- vierde plaats in ide bleek hij tijdens iste weekeinde één ize beste jongeren. Mettepenningen trok de buurt van de ise Ardennen. Niet ir sukses. De Ham- bolde in Oude als nummer drie de finish en in Eine iet een vijfde prijs. Van der Meerssche liet zich niet onbetuigd: derde in Baasrode was hij. Patrick Van Hul reed in Landegem een prima wed strijd: zijn prestatie werd met een vierde prijs verzil verd. Een vierde plaats werd het ook voor Luc Van Geyt in Erpe-Mere, en Frans Van Nuffel bolde in Leeuwergem als nummer vier over de streep. Voor Daniël Janssens werd het een vierde prijs in Kalken. Johnny De Dobbelaer ein digde erg dicht te Londer- zeel: vijfde. Een vijfde prijs werd het voor Eric Wuytack te Stekene en Bruno Vehent was in Berlare vijfde. Gino Lauwereys, zesde te Eine; Peter Van Duyse, zesde in Stekene en Daniël Schol- laert zesde te Baasrode, klommen eveneens boven de middelmaat uit. Claude Heuninck toonde zich te Berlare: hij was er zevende. Ronny Dierickx graaide in Baasrode een zevende prijs mee en Kris Van den Neucker was ze vende te Stekene. Debutant Alex Polfiiet liet zich door de «oudere broers» niet in de hoek drummen: in Stekene was hij achtste. Jimmy Cornelis finishte twee keer bij de eer ste tien: achtste in Erpe- Mere en tiende te Kalken Voor Luc Maes werd het in Baasrode een achtste prijs. Jean-Pierre Moyson was er negende. Voor Dirk Van Moeseke noteerden we een tiende prijs in Berlare. Ver scheidene junioren uit het Voorpostgebied finishten bij de eerste 15, ze hadden al lemaal hun verdiensten. Jenny wint weer Nou ja: meedelen dat Jenny De Smet weer gewonnen heeft, is eigenlijk een afgezaagd liedje. Maar we zingen dat liedje heel graag. Koersende vrouwen werden lang als buitenbeentjes aangezien. Nu niet meer. En dat is maar goed ook. Jenny De Smet maakte in het Westvlaamse Merelbeke het zegegebaar en was vijfde te Ninove. (mm) Linda De Rudder Linda De Rudder blijft de ereplaatsen opstapelen. Zo begaafd als-zilveren Jenny- is hel Wase meisje niet, doch ze mag toch bij de betere fietsende dames- genoemd. Linda was er in Harelbeke bij van start tot finish en bolde als nummer zes over de streep, (mm) Marina Van de Velde Het Baasroodse meisje Marina Van de Velde geeft nog lang de moed niet op. Samen met zus Patricia heeft ze in haar buurt hel entoesiasme voor de wielrennerij goeie impulsen gegeven. Volgend jaar verwachten we ze bij de subtop, en nadien groeit ze misschien nog meer. Intussen werd het in Gheux een tiende prijs, (mm) Paul De Brauwer Voor Paul De Brauwer is de eerste veldrit van het seizoen een overwinning geworden. De dubbele Oostvlaamse kampioen stoomde zich gedurende enkele weken klaar in kortere wegkoersen en kriteriums en trainde ook in het veld. Resultaat: een duidelijke zege te Laarne. (mm) Jan Bogaert Gehavend, gewond en toegetakeld is Jan Bogaert uit de Toekomstronde naar huis gekomen. Twee valpartijen op twee dagen waren er te veel aan. Sterke Jan stapte nood gedwongen uit de -Tour de TAvenir-, In ons volgend nummer wijden we een exclusieve reportage aan de stoere Temsenaar. (mm) Mare De Bruycker Mare De Bruycker won in Sint-Amandsberg een koers voor vrijetijdsrenners De Schellebellenaar heeft dit seizoen al verscheidene topprestaties laten bewonderen. Tweede te Sint-Amandsberg was zijn oud-dorpsgenoot Jean Van Driessche, destijds een gewaardeerd amateur. mm) Buggenhoutse schaal voor Jenny Ter gelegenheid van de suksesrijke - Haringfeesten - die vorig, weekend te Buggenhout - Opstal werden georgani seerd, werd de Hamse wielervedette Jenny De Smet (tweede in het wereldkampioenschap voor vrouwen) ge vierd. Door toedoen van raadslid Jef De Baerdemaeker kon aan De Smet een linnen schotel van de gemeente Buggenhout overhandigd worden. Een gebaar dat dooi de wielrenster en haar supporters naar waarde werd geschat. JPDL( V Am Zo klopte het keesje Van der Rakt in Waasmunster een pleiade streekamateurs. (dm) De Nederlander Van der Rakt won de amateurskoers te Waasmunster, (dm) ereurs zijn stilaan aan het uithollen: september zit er zijn sas op een parkoers dat neer dan de helft op. Met het vallen van de bladeren velen afschrikt omdat er moet cyclocrossers in aktie geschoten. De winter is in geklommen en hard op de pe- icht. Met de «Grote Prijs Meert» te N'ieuwerkerken dalen geduwd. Zoals in Gooik, Ide laatste «grote koers voor amateurs» gereden. Wat waar het een nieuwe seizoen- ba komt, is een epiloog. tar van die over 170 ki- uigcsmccrde Nieu- *5 rksc krachtmeeting oor 89 wingrage kerels opdagen. werd e De Wilde, een man dat binnenkort prof Op tien kilometer van reep demarreerde de de flits» en liep alleen De spurter maakte er immcrtjc tijdrijden van. tarcth werd het eerder •'eede prijs. ook, die prestatie van de lenaar Etienne Steven- Die zette in Stekene de p voor schut. In «zijn» pte, -voor «zijn» fans, deed Etienne het eveneens prima met een derde plaats. Winnaar in Hamme werd Wil liam De Gendt, een zege die erg simpatiek aandoet, omdat ze naar een jongen ging die een massa «dikke» en «dichte» prijzen bijeenfietst, doch zel den op het hoogste schavotje mocht klimmen in de afgelo pen maanden. Te Stekene was De Gendt vijfde. En wat dan gezegd van Luc De Grauwe, de koene strijder, de zege werd voor deze begaafde, doch soms onderschatte ama teur. In Deux-Acres was Luc zevende. Benny Vermeulen, één van 's lands besten en rijp voor de stap naar de profs, won in Blaasveld. Hans D'Haese heeft zich in «zijn» Lede traditiegetrouw geweerd als een duivel in een wijwatervat. Een overwinning is het, jammer genoeg voor Hans en zijn talrijke fans, niet geworden. Wel een fraaie tweede plaats. Geen zege ook voor Luc Co- Gooik en werd er zevende. Voor Johan De Man werd het een achtste plaats te Lede. Robert Veyt toonde eindelijk Eddy De Wilde bolde twee nog eens een flits van zijn keer met de eerste tien over de nochtans onmiskenbaar talent: streep: negende te Hamme en tweede te Hamme. achtste in Stekene. Frangois De sterke Eric De Wilde is er Nauts was negende te Stekene. helemaal bovenop na een Nog meer streekamateurs bol- massa degenslagen: tweemaal den de kilometers rond: Victor derde. Eens in Merelbeke en Van Landegem, tiende te Nieuweling Dirk Troch won in Burcht (DW) eens in Lede. Voorts koerste de Wichelcnaar ook in de kei harde «Prijs Meert» te Nieu- werkerken. Met een 14' plaats als gevolg. Jan Joos was in Olsene derde Ruien en twaalfde te Stekene, Eric Arijs, elfde te Lede en 17l' in Nicuwerkerken, Rudi Brus selmans, elfde te Hamme en 17*' in Beigem. Lode Beeck- man, 12'' in Merelbeke, Mar en voor Roger Beelaert stak er cel Verbiest, I2e te Hamme, in Blaasveld een derde prijs in. Johnny Van de Kerckhove, GHENT SWIMMING CLUB WASE ZWEMKRING 4-14 onvermoeibare vechter, doch hjn. Wel eendrchte pnjs inde de renner ook die meestal in de hrechlenslopende maraton te hoek wordt gezet door kerelt- N,euwerkerken, waar Luc een jes die veel sneller spurten dan dc »e"Vf 8"*=™ de Oudcgcmnaar. Luc is m °"ere,nde «even. H,j was derde. Marc Van Gijscgem finishte te Gooik als nummer vier en was 20'' te Lede. Tweemaal mikte Willy De Backer hoog: vierde in Olsene en vijfde te Nazareth. Voor Pe ter Van Huffel werd het een vijfde prijs te Sint Amands- berg en Patrick Joos was zesde in Hamme. Alain De Smet koerste in 13' te Hamme, René De Bruecker, 14'' in Opbrakel, Robert Verbiest, 14'' te Hamme, Romain Van Bever, 14'' te Massemen, Patrick Egghe, 16'' te Hamme, Mare Poppen, 16r in Lede, Rudi Baeyens, 16*' te Opbrakel, Eric Bonnaerens, 16** te Massemen en Eddy D'Herde I8r in Op brakel. gzoals in dat oude Zuidaf- liedje: «Maar die kal :er» fee nieuwelingen komen jtijd dezelfde namen te len bewijs dat het kcrelt- Ji die in hun kategorie de Kwaaien, in afwachting 1de «grote konfronlatie» (oudere) junioren door- Janssens koerst liefst zijn eigen «vlakke Hij moet het van een rijden «bergop en bc- hebben. De resultaten feer niet om. Nu kwam hij [spclarc armenzwaaiend onder het spandoek gereden. Ronny Westelinck was in As- pelarc eveneens op de af spraak: tweede was hij er. In Stccnhuffcl deed de Zeienaar nog beter. Hij won er. Ook al in Aspclare (er kwamen daar dus verscheidene steen- gocic jongeren opdagen) werd het voor Lieven Braeckman een vijfde prijs. De Aalstenaar liet het weekeinde niet voor bijglijden zonder zijn fans een palm aan te bieden; Lieven won in Zegelsem. Gerrit Van der Aa bleef in het Waasland pleisteren. Meer bepaald in Sint Pauwels waar een tweedaagse werd opgezet. Gerrit finishte er eens tweede en eens derde. Was goed voor een eindzege in deze twee daagse. En Guy De Vrccse? Nee, echt: we vergeten de Erembode- gemnaar niet. Kan ook niet: zijn uitslagen steken de ogen uit. Hij won in Bellingen zon der dat tegen zijn meester schap ook maar iets was in te brengen. Uit Galmaarden bracht hij een negende prijs nice naar Erembodegcm De pittige Gaston Pieters was in Burcht tweede en finishte te Sint Pauwels als nummer ne gen. De getalenteerde Rudy Haent- jes liet zich door niets of nie mand van de wijs brengen en toonde zich eveneens: tweede en vierde in Sint-Pauwels. Hij werd slechts door Gerrit Van der Aa van de eindzege in de tweedaagse gehouden. Ferdi Dierickx finisht steeds in de spits. Winnen doet hij af en toe, doch hij had al eens meer een plaats op het hoogste scha votje verdiend. Voor Ferdi werd het een tweede prijs te Stccnhuffcl en een derde plaats in Galmaarden. Stcfaan Van Leeuwen trok naar Letterhoutem. Het werd geen «beenhouwersreis» want de Lokeraar was er vierde. Voor Gunther Smet stak er te Burcht een vierde prijs in en Peter Van den Broeckc was vierde in Sint-Maria Hore- bekc. Frankie Matthijssens zegde het met een vijfde plaats te Sint-Pauwels en ook al vijfde, maar dan in de andere wedstrijd te Sint Pauwels, werd Danny Laureys. Voor Jean-Marie De Nil werd het een vijfde prijs te Galmaarden en Karei De Ben finishte als nummer tien te Sint-Pauwels. Met periode - scores 1- 3/0-4/1-5/2-2 dreef de Wase kadettenploeg naar een afgetekende 4-14 overwinning. Duidelijk is wel dat pas in de laatste periode Ghent ge lijke tred kon houden met de Wase; maar hier had coach Rudy Van Mieghem. bij toch reeds veilige 2-12 voor sprong, geoordeeld dat een beetje wedstrijdritme best aan enkele minder ervaren spelers mocht bijgebracht worden. Op de 28 werd het alras 0-1 met doelpunt van Kris Fou- bert. Ghent kon toch vlak daarop langszij komen, maar om beurt lukten Nest De Maesschalck en Johan Van Mullem iedereen Waas doelpunt, en klom de score naar 1-3. In de 2de periode klom die score rustig naar 1-7, met goals van Kris en Wim Fou- bert, Erik Peeters en Frank Lyssens. De 3de periode zag de Wase overheersing nog verder doordrukken: Yves Wouters, Johan Van Mul lem, Wim Foubert, elk een maal, en Erik Peeters met drie goals dikten de WZK - voorsprong aan; Ghent mocht éénmaal tegensco- ren. De vierde periode tenslotte, met neofieten als Bart De Maesschalck en Jan Van Roey, in de vuurdoop, kon Ghent tweemaal de Wase doelman Vincent Geeraert verschalken, maar Erik Peeters en Frank Lyssens neutraliseerden deze te- gengoals. Prima wedstrijd trouwens van de Wase Vin cent Geeraert als zeer be trouwbare doelverdediger. Nationale kompetitie Ju niores: MZV Eeklo/Wase zwemkring 5-6! Onverwacht maar toch ver diend, is Wase met de wed- strijdpunten gaan strijken. De «snelzwemmers» van Eeklo mochten dan nog in eigen bad telkens weer naar het Wase doelgebied stor men, ér was altijd nog een gevatte tussenkomst van de achterhoede en uiteindelijk van de Wase doelwachter, die de Meetjeslanders het scoren beletten. De eerste periode sloot af met een 0-1wegens vlotte Wase kombinatie puik inge schoten door Jan Foubert. De tweede periode bleef Wase even fel aandringen; nu was het Frans Lyssens die de stand op 0-2 bracht, en toen Eeklo een tegen doelpunt had gelukt, kwam weer Jan Foubert een Wase tegenaanval suksesvol be sluiten, en de score naar 1-3 heffen. In de 3de periode, met nogmaals 2 doelpunten van dezelfde Jan, en een te- gengoal van Eeklo, liep de score naar een toch wel ge- rustellende score van 2-5 op. Maar in de laatste pe riode lukte dan MZV slag op slag twee doelpunten, en hiermee ging het zelfver trouwen van de Wase wel even zwalpen. Totdat dan Luk Heynderickx van erg ver, maar zuiver een 6de goal voor Wase in de lin kenwinkelhaak schoot. Er restten dan nog luttele mi nuten te spelen, en Eeklo ging nu erg zwaar drukken op de Wase formatie die he lemaal in verdeding terug plooide. En zowaar kon MZV de stand nog terug brengen op 5-6. Maar dan liep een MZV-speler, we gens al te brutaal spel, defi nitieve uitsluiting op zonder vervanging, en zo bleef dan ook de score verder zonder wijziging. Knap resultaat van de Wase ploeg, waarop ze voor aan vang van de match niet had durven rekenen. Tegelijk een zoet revanche voor de 0-6 nederlaag die de Wase dametjes de dag voordien ondergingen te gen de «clan» van de Ver- bawens. Pé VANCA

De Voorpost | 1979 | | pagina 35