Geen geschenken MET EEN G-LENING KUNT U ALLES EN NOG WAT BETALEN. Generale Bankmaatschappij uw bank VLOTTE OVERWINNING Beker van België Handbal Gratis toegang voor Avanti Lebbeke - Cl. Mechelen KORFBAL Ajax en Dendermonde geplaatst Vrouwenhandbal Nipt KORFBAL: Eerste puntjes Jeugdhandbal MONOGRAFIE OVER HET LEVEN EN WERK VAN STEPHAN G0RUS X 36 - 21-9-1979 - De Voorpost Avanti Lebbeke - St. Sport St. Maur: 16-20 De Franse landskampioen St. Maur heeft aan de Belgi sche bekerhouders Avanti geen geschenken gelaten. Het Franse team ondanks de afwezigheid van een paar titularissen bleek duidelijk sneller dan Avanti dat na een degelijke eerste helft onder de maat bleef tijdens het tweede wedstrijdgedeelte. Als men de naakte uitslag als maatstaf neemt zou men over een goede Avanti-prestatie kunnen spreken maar wie het Lebbeekse team «uiteen» zag vallen tijdens de tweede helft weet dat Avanti onder zijn mogelijkheden speel de. Ook het feit dat Ebel in een duidelijke off-day verkeerde heeft de taak van Avanti niet verlicht. Wij laten ons deze keer niet verleiden om de 'prestaties van de Avanti- spelers afzonderlijk te ana lyseren maar toch dient ge zegd dat H. Vermoesen samen met het keepersduo Ninkovic-Mertens tot de Lebbeekse uitblinkers be hoorden. Trainer-coach Eddy De Smedt besten dig op de bankhad als speler wellicht meer vaart kunnen brengen in de Avanti ploeg maar voor hem was het resultaat deze keer van minder belang. De wedstrijd startte al niet zo best voor Avanti. Er werd abnormaal veel balverlies geleden, Ebel miste een 7 m-worp en ook de breack- out werd slecht afgewerkt. Niettemin klampte Avanti aan zodat na een eerste kwartier een 4-7 score op het bord prijkte. Tijdens het volgende kwartier volgden dan de beste Avanti perio de. Het ging nu plots heel wat vlotter bij de thuisploeg en onder impuls van een raak werpende Vermoesen werd het8-9,5'voorde rust. De bezoekende keeper De Ronchi moest al zijn klasse die hij duidelijk had aanspreken om de Leb beekse aanvallen te stuiten. Via K. Verhofstadt en Ebel op penalty stelde Lebbeke gelijk (11-11) en het was slechts tijdens de laatste seconden van de eerste helft dat de Franse lands kampioen de 11-12 rust stand kon bereiken. Na de rust met Mertens in de plaats van Ninkovic in het doel, onderging Avanti on middellijk de kracht van St. Maur dat via Legrand de beste speler op het ter rein— tot 12-16 voor sprong nam. Ebel, zijn enige veldgoal, maakte er dan 13-16 van en dan moesten de toeschouwers meer dan 10' wachten vooraleer Avanti nog eens scoorde. Acht minuten voor het einde hadden de be zoekers reeds een 13-18 voorsprong opgebouwd. Tijdens deze periode bleek Avanti niet in staat zich col lectief te weer te stellen en aangezien men dan op de individuele toer ging was het vet duidelijk van de soep. De Vlieger en Ver moesen brachten daarna opnieuw evenwicht in de partij maar ondanks keeper Mertens nog twee 7 m-worpen onschadelijk maakte moest Avanti vrede nemen met een 16-20 ne derlaag. Wij schreven het reeds, op zichzelf geen slecht resultaat, maar Leb beke kan beslist beter. PLOEGEN Avanti Ninkovic en Mertens, De Batselier 2, De Pauw, Ver moesen 6, Moonen, Maes 1Comelis, Ebel 3, De Vlie ger 3, K. Verhofstadt 1, De Smedt. St. Maur De Rochi en Mibo, Boutel- lier 3, Legrand 6, Crepin 1, Roussel 7, Antis, Barboutte 3, Desplaces, Hoet, Boul- liot. EVA Zaterdag 22 september start de Belgische handbalkompetitie met de topper Avanti - Cl. Mechelen. Het Avanti-bestuur wil dit seizoen een speciale inspanning doen om zijn suppor ters het leven aangenaam te maken. Gedu rende het ganse seizoen wordt het mogelijk de thuiswedstrijden gratis bij te wonen! Het vol staat dat de sportliefhebber zijn gratis toe gangsbiljet uitknipt uit «Het Dendermonds Re- klaamblad» van 20 september en zich hiermee aan de ingang van de Lebbeekse sportzaal aanbiedt. Nu zaterdag wordt hij tevens ontvan gen door de Boule d'Or hostessen die hem nog een geschenkje zullen overhandigen. Maar ook op sportief gebied komt men zaterdag goed aan zijn trekken. Inderdaad, met de Belgische Be kerhouder Avanti tegen Landskampioen Mi chelen is het spektakel gewaarborgd. Avanl dat einde verleden seizoen de finale van de Beker van België won tegen datzelfde Meche len staat zaterdag wellicht voor een minder zware taak. Mechelen dat het zonder Antzack zal dienen te doen dient het op te nemen tegen een voltallig Lebbeke zodat de Lebbekenaars nu wel als favoriet aan deze wedstrijd beginnen. Avanti speelt met Mertens en Ninkovic, De Pauw, De Smedt, Vermoesen, De Batselier, Verhofstadt, Moonen, Maes, Ebel, Comelis en De Vlieger. EVA Ekerse 6 - Appels 12 Ajax Lebbeke en H.B.C. Dendermonde zijn er zoals verwacht in geslaagd zich te plaatsen voor de eer ste ronde van de Belgische handbalbeker door in de voorronde respektievelijk Temse en Buggenhout te verslagen. Ajax Lebbeke, de kersverse derde natio- naler, won met 12-31 cijfers van een bepaald zwak Temse. Bij de rust wees het scorebord 4-12 aan. Ajax speelde met D. De Bruyn, P. Vermeiren 1, Quidé 2, Van Medegael, Jacobs, D. Huyck 8, M. Huyck 7, Hofman 1, V. Geel 3, Hendrickx 6, Beeck- man 2. De volgende tegenstander van Ajax wordt nu de winnaar van de wedstrijd Hecerna - Zandvliet. Dendermonde won vrij gemakkelijk van een noch tans goed spelend Buggenhout. De derde nationa- lers telden bij de rust een 16-7 voorsprong. Voor Dendermonde speelden en scoorden: Quis- quater en H. Van Damme als keepers, De Bock 6, Bouteille P. 1, Van De Velde 5, D. Gyssels 1, Van Den Abbeel, B. Wuest4, L. Batselier 5, Timmerman 2, Kerremans 1 en De Nil 5. Dendermonde, dat in de volgende ronde Berchem ontmoet, dient volgens trainer-speler De Nil nog heel wat te dokteren aan de verdediging. Bij Buggenhout ziet men met vertrou wen de kompetitie tegemoet. De wedstrijd S.K. Grembergen - Lokeren wordt op donderdag 20-9 gespeeld en er staat nog geen datum op de wedstrijden D.B. Zwijnaarde - Joche- woa Aalst en Mechelse - Sparta Aalst. EVA Geen drukfout maar wel een onverwachte realiteit. Veel positiever nieuws dus van het Appelse korfbalfront dan vorige week. Deze on verwachte ovenwinning hebben de dames en heren van Appels K.C. wel ver diend, ze waren eenvou digweg de besten. Met de zon in het aange zicht domineerden ze zelfs de volledige eerste helft. Na 10 min wedstrijd ston den ze met 2-3 aan de lei ding. Dit dankzij doelen van De Winne, Van Hoorde en De Pelseneer. Toen deed men het even «kalmpjes» aan. Tot in de 21e min, toen schoot Van den Berghe uit haar krammen. Dit voorbe eld werd vrijwel onmiddellijk gevolgd door Verstraeten A. Nadat Ekeren een strafworp kon omzetten, vond Mi- chiels ook de weg naar de mand en kreeg men een drie-doelen kloof die de thuisploeg nooit meer heeft kunnen overbruggen. Inte gendeel. Na de rust ging het doelenfestival van Appels het middenvak en steeds weer goed opgezette aan- Avanti Femina - R.B. Dendermonde: 13-11 seizoen hoge toppen in tweede klasse KC Appels, dn schatten morele steun len zijn. We duimen Twee weken voor de eigen lijke kompetitiestart speel den Avanti Femina en R.B. Dendermonde een vrij leer rijke oefenwedstrijd. De thuisploeg won maar Ros Beiaard was zeker niet on tevreden. Na een gelijkop- gaande eerste helft waarin de thuisploeg eerst tot 3-1 voorsprong nam werd de rust bereikt met een 5-5 score. Onmiddellijk na de rust nam de ploeg van trainer Keppens voor- sprong, Dendermonde stelde gelijk maar na 12' in de tweede helft stond ee Lebbeekse overwinning vast (10-6). Dendermonde bleef echter goed in de wedstrijd en naderde tot 10-8, 9' voor het einde. Op nieuw ging het spel toen ge lijk op zodat de 13-11 eind- score wellicht een juiste weerspiegeling is van de huidige waardeverhouding tussen beide ploegen. Avanti speelde met: Hauwe- laert, Van Langenhove, K. Biesemans, M.L. Cools, H. Bleyaert 2, V. Lissens 1, R. De Meersman 2, S. Muy- Iaert3, P. Van San 1K. Van Damme 4, A. Veireman, Van Handenhove. EVA Atlantis Lebbeke - Zelzate 3-0 De ploeg door. De Schelde- en Den- derkinderen bleven domi neren. Met vlugge akties in vallen kon men vlug een uit stekende 5-9 stand op het bord toveren. Vooral Mi- chiels Tonia bleek de pro- du ktiefste; zij nam drie doelpunten voor haar reke ning. Toen ook nog De Rouck, Vermeir, Verstrae ten N. en ook nog eens Van den Berghe hun duit in het duit in het zakje wat resul teerde in een beste wed strijd van het team. RESERVEN Atlantis Lebbeke Zelzate 0-1 Voor de reserveploeg van Atlantis draaide het op een nederlaag uit, zij het met de zakje deden was er voor ploeg. Laat ons nu hojj Ekeren geen lieve moede- dat deze ploeg onder lei« ren meer aan. Zelfs al trof- van hun, ook al uitsteken» fen ze in de tweede helft nog kapitein De Rouck ookfc vier keer raak. Van Cau- gevreesde Volba de I wenberghe Wim kwam wel zal kunnen. Het zal niet aan de bak als doelen- gebeuren zodat de supi maker, doch deze jonge ters zeker een niet te ont speler heeft zondag beslist bewezen dat hij ruim schoots verdient van op genomen te worden in de vaste kern van de eerste- kleinste score. Toch heeft de zege er dik ingezeten maar het overwicht kon ze niet ombuigen tot een doel punt. Er moet nog wat ge dokterd worden aan de af werking. Thans waren de aanvalsakties veel te door zichtig zodat ze zelden groot gevaar oplever! voor de Zelzaatse waarin (en dat moet &e, gezegd worden) niet minj, dan zes titularissen van^ eerste ploeg speeldenj dat licht dan gezien isfc uitslag zeker niet slecht AND Beker van Oost-Vlaanderen De Beker van Oost- Vlaanderen voor jeugd- ploegen werd ontsierd door de vele forfaits die er te no teren vielen. UITSLAGEN Miniemen Ajax - Avanti 6-4 Avanti - Scaldis Dend.10-2 Scaldia Dend. - Ajax 2-12 De finale Ajax - Avanti wordt op 22-9 te Lebbeke ge speeld. De Avanti-ploeg: W. Van Hove, B. Van Ransbeeck, W. De Proft, L. Dardon, St. Vlassenroot, J. Van Biesen, J. De Donder, P. Huyck, L. Constanzo, P. Jacobs. Kadetten Avanti I - Avanti II 5-10 Scaldia D'monde - Ajax 5- 10 Ajax - Avanti I 3-10 Scaldia - Avanti I 3-12 Ajax - Avanti II 4-19 Scaldia - Avanti II 4-18 Finale Avanti I - Avanti II 14-24 (rust 8-14) PLOEGEN Avanti I Ruysbergh, De Ridder 3, Herssens 2, Van Langen hove 2, Smekens, Vlassen- root 5, Van Den Abbeele 2, Van Damme, Van Den Broeck. Avanti II Vermeiren, Daelman4, Van Gucht4, Van Onsem 8, Van Mol2, Verbeeck 4, Sanders 1Bosteels 1 De eerste thuiswedstrijd van de Lebbeekse korfbal - klub Atlantis werd met een zege afgesloten. Dat de cij fers niet hoger opliepen was te wijten aan de bezoe kende ploeg uit Zelzate die op de 29ste minuut het veld verliet en op die wijze aan een grotere verliesscore ontsnapte. Wanneer een bezoekende speler voor brutaal spel van het veld werd gestuurd nadat hij voordien reeds geel kreeg wegens protest op de lei ding namen de bezoekers het niet en stapten op. Er waren 29 minuten ge speeld en tot dan toe had den we een uitstekende thuisploeg aan het werk ge zien die de bezoekers van het kastje naar de muur speelde. Na twintig minuten wezen de bordjes 2-0 maar de score had veel hoger kunnen oplopen want een aantal doelworpen misten van een niet de goede rich ting. De factor inzet speelde in het voordeel van de Leb beekse bevorderingsklub, een ploeg waarin niemand uit de toon viel. Via De Maesschalck en Veldeman werd het 2-0 en net voor de vrouwelijke ref de wedstrijd stillegde, scoorde Pierre Verhaevert een derde doel punt. Daar de bezoekers het terrein verlieten, krijgt deze wedstrijd voor de groene tafel wellicht een andere uitslag die zwaar kan doorwegen. In het mid denvak kregen we een jong duo, Borms - Collewaert dat van bij de start zich liet op merken door een grote werkkracht. Verhaevert - Van Hauwermeiren hielden de bezoekers uit de omge ving van de korf. Het stond vast dat Atlantis naar een afgetekende zege steven de. Knap werk leverde ook het dameszestal waar dui delijk bleek dat de zusters Van Praet (Lisette en Ma- riette) weten hoe een ner veuze tegenstander aan te pakken. Dierickx draaide mee op haar routine terwijl, zoals in alle wedstrijden, een nooit afgevende Lut- garde Coppens opviel. Het jonge korfbaltalent Chantal Raes liet zich onder de ogen van haar vader van haar beste zijde zien en Anne- Marie De Wit deed ook haar De korfballers van Atlantis Lebbeke behaalden hun eerste kompetitiezege tegen Zelzate (AN) Onlangs werd een «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus» uitgege ven. Het werk werd geschreven en samengesteld door Lode De Kimpe. Het prachtige kunst- en kijkboek in mooie stoffen omslag, is nog steeds te koop. De auteur. Lode De Kimpe, neemt de lezer of kijker mee op stap door het leven van de kunstenaar Stephan Gorus. Hij doet dat aan de hand van een bibliografie van de kunstenaar om vervolgens bij middel van afdrukken van schilderijen van Gorus meerdere werken werden in meerkleurendruk in het werk opgenomen de evolutie in het werk van de kunstenaar, aan te tonen. Stephan Gorus wordt erin beschreven als een vertegenwoordiger van de optimistische vreugde, die in stralende kleuren zijn jubel uitzingt over het heerlijke leven. In zijn werken staan vaak de kreatievc daad en de emotionele expressie centraal. Vandaar ook dat de kunstenaar Stephan Gorus zoveel mensen weet aan te spreken. Uit het kunstboek blijkt trouwens overduidelijk dat Gorus' doeken het temperament en de innerlijke gevoelens uitstralen, kortom zij zitten vast aan het leven van de alledaagse mens, in zijn verschillende facetten. Het fraaie'werk wordt bovendien nog vervolledigd met uittreksels uit lofbetuigingen aan het adres van de kunstenaar, met gedichten en een rijke biografie die een overzicht geeft van de belangrijkste binnen- en buitenlandse tentoonstellingen van de kunstenaar. Het kunstboek «Monografie over het leven en werk van Stephan Gorus» werd gedrukt door Drukkerij De Cuypcr. Het kost slechts 400 F en is onbetwistbaar een ideaal geschenk voor wie van kunst houdt. Men kan dit werk bestellen door het invullen van onderstaande strook: I Ondergetekende: I Adres: I wensteksempla(a)ren te ontvangen van de «Monografie over het leven en werk y j van Stephan Gorus, aan de prijs van 400 F per cksemplaar. I Handtekening I Stuur deze bestelbon terug naar Drukkerij De Cuyper. Oude Vest 35 te 9330 Dender- monde. |Q Avanti Scholieren voortreffelijk Trainer Eddy De Vlieger is erin geslaagd een bepaald sterke scholierenploeg op de been te brengen a Nadat de Avanti scholieren met een 2-14 overwinning van E.VAalst beslag legden op de Beker van Oost- Vlaanderen, versloegen zij in een oefenwedstrijd Ka- pek uit Ekeren met overtui gende 20-14 cijfers. Na een goede eerste helft (12-6) kwam Kapektot 12-10 terug maar onder impuls van Maes en Verguit werd het toch nog een ruime Leb beekse overwinning Avan ti: Vermeiren. De Proft 4, Verguit 7, Van Damme 1, Maes 6, De Pauw 2, Smet, Verheyden. De EVA bouwgrond, auto's, meubelen, verfraaien van de woning, belastingen, bijzondere kosten, enz... voordelige voorwaarden een onmiddellijke beslissing voorbeeld:. G-lening 150.000 F - duur 42 maand, u betaalt 4.426 F per maand en bespaart 14.490 F (wettelijk tarief) G-lenmg 300.000 F - duur 42 maand, u betaalt 8.763 F per maand en bespaart 27.720 F (wettelijk tarief) Vraag inlichtingen in ons G-Bankkantoor

De Voorpost | 1979 | | pagina 36