Poolse akrobaten toonbeeld van elegantie. 4 VIJF JAAR SCHAAKKLUB B0EY TE TEMSE EEL SUKSES VOOR TENNISTORNOOI TE TEMSE .N.A.: schaal Bruyninckx Z.N.A.: schaal Dauven Jptreden in Beveren, Temse en Dendermonde urnkring Kerels geslaagde de monstratie in Waasmunster aten hebben altijd een sterke aantrekkingskracht uitgeoefend op het publiek. blijkt ten overvloede uit het stormachtig applaus dat deze rasartiesten te beurt £tna een optreden in een cirkus. Dat was ook al zo in de oudheid toen Grieken en neinen zelfs deze vaak spektakulaire sprongen en handstanden op vazen ver- wigden. Akrobatie is dus ook van alle tijden. Toch kende deze vorm van turnen verbijsterend snelle ontwikkeling in de twintigste eeuw, toen voor het eerst jonale en zelfs wereldkampioenschappen werden georganizeerd, met als grote jinkers de deelnemers uit de Oostbloklanden. Toch kende de akrobatie niet de Ir als een olympische sport te worden erkend, iets wat wel gebeurde voor ijs- aatsen en andere vormen van turnen. Bij ons is van deze sporttak slechts het ïbling of het springen op de lange mat bekend. Maar partneroefeningen en het epswerk komt zeer zelden aan bod. Om de akrobatie als sportbeoefening en kt als shownummer in onze streken te propageren, wordt een voorstelling geor- serd van de bekende Poolse groep «Targowek». Optredens zijn voorzien in en, Deinze, Dendermonde en Temse. UWE IMPULSEN I sportieve akrobatie ver- j slechts de laatste ja- p enige internationale er- nning als wedstrijd- en Btatiesport. Maar bij ons iat men nog niet zo bie- nder ver. Het allereerste ionaal kampioenschap rdt pas dit jaar georgani- jrd te Deinze op 10 no- mber. Geeft toe dat we in vergelijking met Duitsland (waar er reeds in 1925 een nationaal kampioenschap plaats vond) en vooral de Oostbloklanden een flinke achterstand hebben goed te maken. Tenoren in deze sport zijn Rusland, Tsje- choslovakije, Bulgarije, Po len en ook Roemenië, Cu ba, Hongarije en zelfs de Verenigde Staten. Het zijn bovendien ook deze landen die zijn overgegaan tot de oprichting van een «We- reldverbond der Sportakro- baten». Ook België maakt van deze bond deel uit. De Poolse groep «Targo wek» die ons land bezoekt, bestaat uit 23 meisjes en jongens die behoren tot de Poolse nationale ploeg Sportieve Akrobatie en waarvan er verschillende hebben deelgenomen aan de Wereldkampioenschap pen in Saarbrucken en de World Cup in Katowice. Daar is onder meer het be kende dames-paar Ewa Anderszewske - Ewa Rucka dat zilver haalde tij dens de eerste Europese kampioenschappen in 1978 en nationale kampioenen in hun land. Ook Elzbiete Krzepkowska die vijfmaal Pools kampioene werd op de lange mat. Piotr Rula wordt een van de hoogte punten. Hij won op de Spar- takiade te Polen goud en werd ook eerste met Ma- riola Bisko bij de gemengde paren. Tenslotte is er ook nog Bronislaw Dziurla die tijdens de wereldkampioen schappen brons haalde. De groep staat onder de kun dige leiding van de natio nale Poolse trainers Konrad en Gisela Zielinski, die niet alleen als oefenmeesters een wereldfaam hebben venwon/en, maar ook tal rijke werken hebben gepu bliceerd over deze sport. Het zal niemand verwonde ren dat Tarhowek de toon aangevende club is in Po len. Men kan er niet alleen beschikken over veelbelo vende jonge elementen, maar ook de begeleiders zijn er aanwezig. Targowek is in feite de ideale kombina- tie tussen turners en trai ners. Hun oefeningen zijn een streling voor het oog, een staaltje van verfijnde akrobatie en van elegantie en kracht. Het loont werke lijk de moeite deze Poolse kunstenaars aan het werk te zien. OPTREDENS Targowek treedt in ons land viermaal op. Een eerste maal te Deinze op zaterdag 29 september om 20.00 uur. Het optreden heeft plaats in het Sportkompleks Palaes tra, Kastanjelaan 35 te Deinze (tel.:091-86.48.35). Kaarten zijn te bekomen op hetzelfde adres of op het stadhuis. Op zondag 30 september is de groep in Temse, waar de groep op treedt in de sporthal van Tielrode-Temse. In het ge meentelijk sportcentrum van Beveren, Klapperstraat 103 is een optreden vastge legd op dinsdag 2 oktober om 20.00 uur. Kaarten te verkrijgen op het nummer 031-75.58.81. Op woens dag is Targowek te gast in de nieuwe sporthal van Dendermonde, eveneens om 20.00 uur. Zaterdag viert schaakklub Boey uit Temse haar vijfjarig bestaan. Het jubileumfeest vindt plaats in het klublokaal, restaurant Temsica, op de Wilfordkaai. Tegelijk wordt hulde gebracht aan klubkampioen 1978-1979, Roger Van Geyt en aan de jeugdspe lers Johan Verbeke en Gunter Calle, die tijdens het voorbije jaar beslag legden op een nationale kampioenstitel. het gemeentelijk komplex aan de nijverheidslaan Jartte voor de plaatselijke turnkring De Kerels het P. luwe seizoen met een turngala waarvoor een bevre- jende opkomst te noteren viel. u de voormiddag werd er een mis opgedragen ter i gedachtenis van de overleden leden. Pastoor Tirez, /aracht deze mis in het teken van de dag van de sport, ejtórbij hij de Waasmunsterse turngroep feliciteerde a»t de behaalde resultaten. namiddagviering begon Te 15 uur had er in het ge- steen optocht waarbij het meentelijk kuituur- en ier mmelkorps van de kerels sportkomplex een grote velor de nodige aandacht demonstratie plaats. Voor °e rgde en meteen duidelijk een talrijke publieke be- ?®'jaakte hoe talrijk de turn- langstelling bracht voor- oep van de Durmege- eerst burgemeester isente is. Bocklandi-tevens voorzitter De kompetitie 1979-1980 start .voor Boey op vrijdag 21 september (20 u.). Alle geïnteresseerden kunnen meedoen. Zij gelieven (liefst vooraf) kontakt op te nemen met Patrick Michiels, Heid- straat 1A, Temse. Tel. 031-71.26.09 of Luc De Ryck, Steendonkstraat 132, Temse, tel. 031-71.10.43 of kunnen zich in de schaak klub zelf aanmelden (elke vrijdag vanaf 20u). Schaakklub Boey werd in maart 1974 opgericht door Patrick Michiels, Luk De Ryck en Guy Van Bruyssel. Spoedig beschikte de klub over een vaste kern, zodat in september van datzelfde jaar de eerste kompetitie van start kon gaan. Bij het begin daarvan stelde Boey (de naam werd ontleend aan internationaal meester Boey) alles organisatorisch op punt. Het oorspronkelijke bestuur bestond uit: voorzit ter Patrick Michiels, sekre- taresse Josiane Borrozee, penningmeester Roger Van Geyt, leden Luk De Ryck, Guy Van Bruyssel, Louis Maes en André Luypaert. Bij het begin van die eerste kompetitie beschikte de klub reeds over eigen bor den, stukken en klokken. Abdon De Keersmaecker, die als voornaamste titel kandidaat was gestart, loste de verwachtingen in. Hij werd kampioen voor Mare Caluwé, Luc De Ryck, Ro ger Van Geyt en Patrick Mi chiels. De klub was intussen door de sportraad erkend (december 1974). In 1975 pakte de klub uit met een eigen klubblad. De redaktie werd en wordt waargenomen door August Van der Meiren, Roger Van Geyt, Abdon De Keers maecker en Mare Caluwé. Het seizoen 1975-1976 kende enkele uitschieters. In de C-reeks van het Sin- terklaastornooi eindigde Boey derde (op 14). Samen met Beveren nam de Tem- sese schaakklub als enige Belgische schaakvereni ging deel aan de internatio nale simultaan seance van Roosendaal (31 januari 1976). Spelers namen het er op tegen de oud wereldkampioenen Max Euwe en Michael Tal, tegen de grootmeester Olafson en de internationale meester Dvorecki. Op 19 september van dat jaar namen twee echtparen van de klub deel aan het Belgisch kampi oenschap voor echtparen: van de dynamische turnk ring, een uiteenzetting van de vele aktiviteiten uit het voorbije seizoen. Hij dankte in zijn toespraak de bevol king voor hun bijdrage door de aankoop van tombola vignetten, zodat de Kerels konden overgaan tot de aankoop van tumblingmat- ten. Deze werden immers voor de eerste maal ge toond aan het aanwezige publiek. Tot slot bracht hij hulde aan de bestuursploeg van de Kerels, aan trainer Willy Permentier, Marleen Ketels en Viviane Van Lan- genhove voor hun inzet en doorzettingsvermogen als ook voor de prestaties die ze op hun naam brachten. Door laatstgenoemden heeft de Waasmunsterse turnkring al heel wat be kendheid verworven. Programma Het programma startte met een gemengde volksdans voor zowel jong als oud, klein en groot. Na heel wat prachtige nummertjes van de leerlingen en juffers zorgde de leiding voor een sensatienummer; namelijk de clowns dat werd opge voerd door de jongsten van de meisjes. Ook de per soonlijke werkers lieten hun kunst bewonderen. Dit door individuele nummers op de brug of op de balk. Het grootste applaus was er voor mej. Leen De Baere en Annick De Clercq die tesa- men een prachtige gron- doefening brachten die tot in de puntjes was verzorgd. Als slot van de turnde mon- stratie zorgden de leden en juffers voor sensationele pyramiden. Het publiek wilde tenslotte ook een bij drage doen door een over donderend applaus bij het beëindigen van deze sport- namiddag in het gemeente lijk komplex. Onder de aanwezigen be- Luc De Ryck - Andrie werd 8e, Gust Van der Meiren - Ysewyn werd 12e. Gust Van de Meiren was de reve latie van het seizoen 1975 - 1976. Hij werd kampioen voor Abdon De Keers maecker, Roger Van Geyt, Ward Caluwé en Luc De Ryck. Een ander belangrijk wapenfeit uit 1976 was dat Boey als jongste schaakklub van het Waas landderde eindigde in het interklubkampioen- schap van het Waasland. In 1976, blijkbaar een erg ge vuld én belangrijk jaar voor de klub, organiseerde Boey ook twee simultaan sean ces: één met internationaal meester Jozef Boey, één met de Beverse belofte (in middels tragisch om het le ven gekomen), Didier Buy- taert. Sinds dat jaar ook verzorgt Jozef Boey elk jaar een simultaan seance voor de klub die zijn naam draagt, en met wie hij in middels op vertrouwde voet leeft. De internationale meester neemt trouwens aan alle kampioenenvierin gen persoonlijk deel en ook nu zaterdag zal hij weer als eregast begroet worden. Het seizoen 1976-1977 kende een zeer spannende kompetitie. Mare Caluwé triomfeerde uiteindelijk voor Gust Van der Meiren, Roger Van Geyt, Abdon De Keersmaecker en Luc De Ryck. In het daaropvolgende sei zoen werd het al evenzeer spannend. Bovendien mengden zich nieuwe ge zichten in de titelstrijd: Pa trick Michiels en Louis Maes. Roger Van Geyt werd de nieuwe kampioen voor Gust Van der Meiren, Patrick Michiels, Louis Maes en Luc De Ryck. De kompetitie 1978-1979 werd in mei jl. beëindigd. Roger Van Geyt her nieuwde overtuigend zijn ti tel. De ereplaatsen gingen naar Gust Van Der Meiren, Jaak Van de Poel, Johan Verbeke en Luk De Ryck. Tijdens de voorbije kompeti tie werd de theoretische kennis van de leden bijge schaafd door Gust Van der Meiren en Abdon De Keersmaecker, die aan de hand van een demonstra tiebord bepaalde proble men toelichtten. Evenals in 1976 organiseerde de klub ook nu een tombola, kwes tie van de bodem van de «schatkist» opnieuw een bedekking te kunnen ge ven. De jongste drie jaar vindt bij Boey ook een snel schaakkampioenschap plaats. In 1977 triomfeerde Mare Caluwé, in 1978 Frans Huybrechts en in 1979 Gust Van der Meiren. Anno 1979 bestaat het be stuur van de schaakklub uit: voorzitter Patrick Michiels, ondervoorzitter Jaak Van de Poel, sekretaris Roger Van Geyt, penningmeester Omer Engels, public rela- tionsman Luc De Ryck. Het weze aangestipt dat Marcel De Bruyne van 1977 tot au gustus 1979 ondervoorzit ter was en zich in die hoe danigheid erg verdienstelijk maakte. Schaakklub Boey is vijf jaar oud. Haar palmares mag er zeker zijn. Wij wensen de klub dan ook graag een groei toe, die een waardig verlengstuk is van de hui dige gunstige evolutie. En men vergete het niet: be langstellenden zijn steeds hartelijk welkom. ge ite t tennistornooi te Temse D#t vorig weekend zijn ont- ee aping kende, kan bogen een suksesvol en spek- jmUlair vertoon. Uit alle na êken van het Vlaamse gej waren deelnemers ge- ra nen en zij traden aan in lie *en kategorieën: twee •ie iksen dubbel dames, er» reeksen dubbel ge- mgd en drie reeksen g«. dubbel mannen. In totaal namen 250 ploegen deel, dus 500 spelers. Het tomooi, dat zich in een ruime belangstelling mocht verheugen en een onberis pelijk, sportief verloop ken de. kende volgende uitsla gen: Dubbel vrouwen: reeks 1:1. Solange en Nadine Conard 2. Gipsy Acar en Parianne De Crop; reeks II: 1. Jo Ber- duyn en D'Hollander 2. Ka- rine De Smet en Janssens. Dubbel gemengd: reeks I: 1. Marianne Van Haute en Jan Willemsen 2. An Hans en Paul Honorez; reeks II: 1. Veerle Van Cauteren en Paul De Clercq 2. Ilse Merckx en Jean-Paul Her mes Dubbel mannen: reeks I: 1. Paul Honorez en Clement Osier 2. Erik Jottieren Mare Luypaert; reeks II: Patrick Cambier en Marck 2. Johan en Peter Pelicaen; reeks III: Jan Verschraegen en Koen Verheyden 2. Rudy De Meu- lenaer en Vincent Cantens De organisatie van dit schit terende tornooi berust bij de Tennisklub Temse, waarvan de leiding in han den is van voorzitter Jozef De Caluwé en sekretaresse Leo Brys. merkten wij ondermeer het schepenkollege, tal van raadsleden, de h. Meys- kens nationale trainer van de Belgische katholieke turnbond, trainer Willy Per mentier enz. De h. Meyskens wenste de Waasmunsterse trainer en het bestuur proficiat voor deze hoogstaande turngala en hoopte dat de Kerels in het gestartte seizoen nog heel wat successen zou mogen behalen. P.V.G. n ie Brussel (Alalante) betwistte wedstrijd 9/79) met zowel groeps- als individuele koersen net programma. or de ZNA meisjes ren prachtige resulta- weggelegd. Inder- id een eerste plaats >r de 4 x 100 meter e slag dames in een van 4.25.7/10, en tweede plaats voor 4 x 100 meter wissel met dezelfde groep wezenlijkt. De tijd t de eerste plaats teelde maar 58/100 sten. Deze vier snelle kleppers waren Permen tier Muriölle, Rooms In- grid, An Bombaert en Sergeant Rosita. Indivi dueel gezien waren de volgende tijden het ver melden waard Bombaert An. 100 m vrije slag dames 1.04.8 (tweede plaats). Rooms Ingrid: 100 m vrije slag dames 1.05.8 Van den Broeck Erica: 100 m vrije slag minie men 1.11.2 Mergan Yves: 100 m vrije slag miniemen 1.11.07 Permentier Pascal: 100 m vrije slag kadetten 1.05.07 Permentier Muriëlle: 100 m rug benjamins 1.16.06 (eerste plaats). Van sommige boven staande zwemmers (sters) waren volgens hun kategorie, het geen denderende tijden, maar wel voor hen zelf een tijdsverbetering, punt dat ook verdient onder lijnd te worden. RM Op hel gemeentehuis te Temse werden de schuttersprijzen van de sector Beveren uitgereikt(DW) Op 16 september II. greep de finale plaats van de Aalsterse Klub drie fina- Dauven schaal te Luik: een jaarlijkse betwiste listen opgebracht: Pae- wedsirijd over de vier zwemwijzen 100 m. met de linck Kristin voor crawl, zes beste tijden van België aan de start en dit voor Permentier Marianne de kategoriën eendjes, benjamins en miniemen, voor schoolslag en Per jongens en meisjes. mentier Muriëlle die ter üe schiftingen te Eeklo Vlaanderen) op 2 sep- dier gelegenheid een dis- (voor Oost- en West- tember hadden voor de triktrekord zwom in dol fijnslag kategorie benja mins, afdeling Oost- Vlaanderen met de fa meuze tijd van 1.13.6/10 In de finale zelf wist Marianne na een span nende nek aan nek race beslag te leggen op een derde plaats en mocht zij aldus op het schavotje en dit met een tijd van 1.31.7/10. Eveneens goed voor een f derde plaats was Kristin met een tijd van 1.12.9/ 10. Proficiat aan de drie finalisten die met drie medailles naar huis te rug keerden. RM

De Voorpost | 1979 | | pagina 41