erpe.mere laamse aktie 11.11.11 ook te Lede LEEDSE KLEINVEETENTOONSTELLING WINT AAN BELANGRIJKHEID 2" dag socialistische gepensioneerden Mere: sukses over ganse lijn 3ï Geef ons werk TREEKNIEUWS Groot-Lede STREEKNIEUWS Erpe-Mere De Voorpost - 28-9-1979 - 15 ng Lede zet zich dit jaar in voor de Vlaamse aktie 11.11.11. 565 *r(laar ^ct tema van dit jaar luidt: «De jongeren in de DO ie Wereld-, zodat men de armsten in onze samenleving een kans wil geven. een goed gekoördineerd programma te kunnen uitwer- /0| en naar buiten te kunnen brengen, heeft schepen Grep- (j vorige week een vergadering belegd in het Kultureel biltrum- j ge vrijdag was er daar een Toen werd het woord gegeven j-iaan de heer Boudewijn Van Belle, provinciaal sekretaris tp edelegatie aanwezig. Wij ten leden op van de Ou- sad. de Sportraad, de Kul- ^raad. de Jeugdraad, de- traad. het Rode Kruis, de :oren, en van het jeugd- Leeuwerik. En natuur de mannen van Lede Kar- wl, waren er ook vertegen- digd in de personen van h oorzitter van de Sleuren, Ee idervoorzittervandeOrde edfee Hovaardige Boer en idoor keizer Padova. het schepenkollege werd H tvens Grepdon ook Hen- ij U verwelkomd, terwijl er: pen Minnebo veront- Idigd werd. ^0 was dan ook schepen idon die het woord nam en rgaderingopende meteen van het Nationaal Centrum voor Ontwikkelingssamen werking. (N.C.O.S.). Deze afgevaardigde betoogde zeer blij te zijn omdat hij in Lede mocht komen spreken. Hij leek zeer verheugd met de tal rijke opkomst en veronder stelde daardoor dat er in onze gemeente een grote interesse bestaat voor de aktie en dat er terdege zal meegewerkt wor den. Spreker sprak zijn vol doening uit over Lede en zei dat jongeren en volwassenen moeten samenwerken aan de vooripgezette humanitaire ak tie, waarvan sommige mensen zeggen: daar moet de staat toch voor zorgen opf, dat die men- omsgroet. Hij betoogde sen zelf hun plan trekken... fier te zijn en tevens zeer De heer Van Belle weeserech- eden, gezien de talrijke ter op dat er honderd jaar gele- omst van de diverse ver- den ook in de streek Lede een ingen. Tegelijkertijd ver- reeks arme mensen waren. Er chuldigde hij schepen werd toen ook een strijd voor nebo en feliciteerde hij de pen Hendrickx, die daags I dien nog ziek te bed lag en :h op stond om aanwezig l |n. De heer De Cremer was E leens verontschuldigd, vs als de heer Van Den te, die voor de tweede keer iw :r gevvorden was en dus boudelijke bezigheden De heer Van Loken had cht dat hij later zou komen. hen gestreden: de Daensen, L.P. Boon... Door de strijd, door de aktie die gevoerd werd, werden deze mensen tot welvaart gebracht. In de derde wereld zijn er echter veel min der mogelijkheden, aldus de spreker. Nog veel minder dan honderd jaar geleden in Vlaanderen. Daarom is het een nationale kwestie om iets te doen aan het probleem van die «anderen»! Hierop kregen de aanwezigen een diamontage te zien, waarin de nadruk werd gelegd op de oorzaken en op lossingen van het probleem. Het dokument riep inderdaad op tot medewerking. Een dik kwartier werden de toeschou wers ervan overtuigd dat er in de Derde Wereld een tekort is aan water, aan zaden, aan ge neeskundige verzorging, dat de overbevolking een enorme negatieve rol speelt en dat er te weinig onderwijs gegeven wordt. Visueel en auditief werd de nadruk gelegd op de kinderarbeid, die bij ons ver dwenen is en ginder heel nor maal is tegen «uitzuigers- lonen». De arbeidsduur be draagt in de armere landen 14 uur per dag en dit zeven dagen per week! Het moet gezegd, na deze voorstelling waren alle aanwe zigen even onder de indruk. Het bleef enkele minuten stil, alsof er individueel nagedacht werd. De gastspreker deelde ondertussen heel wat publici teit uit: een aktiekrantje, een werkingsdossier, en derge lijke. Op de nationale aktie vo rig jaar werden 49.029.649 frank verzameld. Lede had hierin een aandeel van «selchts» 67.209 frank, terwijl Aalst een bedrag rondhaalde van 103.063 frank. Nadat de afgevaardigde van het N.C.O.S. verschillende ma nieren van geldinzamelingen had uitgelegd (briefomslagen, verkoop kaarten...), meende de heer Bosman dat er nog niets konkreets kon vooropge steld worden. Hij wou dat het gemeentebestuur het initiatief zou nemen en een komitee zou oprichten. Daarna zouden de verschillende verenigingen een vaste man kunnen aandui den die voor de aktie zou in staan. Hij meende dat er ter plaatse nog geen definitieve afspraken konden gemaakt worden. De heer Van Belle pikte hier op in en meende dat men te Lede zeker een komitee kon oprichten waarin de ou derverenigingen, de jongeren. de verschillende scholen en enkele informatie-mannen zouden zetelen. Iemand van de jeugdraad merkte op: «Wij zijn hier allemaal voorzitters of se- kretarissen van een vereni ging. Wij hebben reeds veel werk. Laat ons eerst kijken in onze organisatie wie er ge schikt is voor dergelijk initia tief. Nadien kan elke vereni ging één man naar het komitee sturen...» Voorzitter Quintijn deelde ook zijn visie mee: «Het is veel be ter een kleine groep voor het komitee te voorzien. Deze kunnen gemakkelijker initia tieven en beslissingen nemen, die nadien aan de verenigingen worden medegedeeld». Hierna gaf de schepen Grep don zijn zegen over al deze voorstellen en suggereerde een volgende vergadering op 1 ok tober. Een instemmend geknik van verschillende aanwezigen, wees er op dat iedereen hier mee akkoord was en dat er de avond zelf geen vaste afspra ken zouden gemaakt worden, hoewel ze wel op de agenda voorzien waren. Wat het zal worden berichten wij U over enige tijd. RDV r de kcrmisaffiche van Groot-Lede werd per vergissing ver- 1jn d dat de Tweede Wervelend Wanhoops-TD plaatsgrijpt op eptember. Dat moet zijn op 29 september, een week'later (met Dreefkcrmis). cT.D. gaat door in zaal «De Klub» op zaterdag 29 septem- om 20 uur. lUljrOGING TE KOMEN ikt ;rdag is er een betoging te Komen voorzien. De VU, de 10 en de Vlaamse Klub Lede zullen een autobus inleggen i Our deze betoging tegen de machtswellust en vooreen Vlaamse 3 ooi. De bus zal vertrekken van op het Dorp Lede en zal via de 'inilgcmeenten naar Wervik rijden, waar er om 14.30 u. verza- ïvding wordt geblazen. De inrichters doen een oproep tot al hun rdén, al de verenigingen en alle pressiegroepen om deel te aafen. MVERTONING jg iliefhcbbers moeten alvast 7 oktober vrijhouden. In het dhuis Leeuwerik zal die dag om 20 uur de voorstelling ven. worden van Three Days of the Condor. L SCHEPEN HENDRICKX ®fbal van schepen Hendrickx gaat door op zaterdag 13 oktober 3Z%e zaal «De Klub» (het ex-brouwershuis), Rammelstraat U 5. De organizatic is in handen van de VU-Lede. Van bij het Stalen der deuren om 20 uur staat het orkest van André Baert in fijne amuzementsmuziek. Toegang 50 frank (voorver- 'icip). aan de kassa 80 frank. nC SLAG TOMBOLA v( LETIEKKLUB WANZELE r(j winnende nummers zijn 6503 7160 2259 7514 4344 4010 6294 8031 7274 0087 ■j 7 7600 5786 6275 6716 5302 3632 7926 1628 3382 0298 ,b 65643 7771 7507 5973 0950 7924 0090 1247 6968 1711 U773 1327 2607 2466 2648 7097 rezervcnummers zijn: voor de eerste prijs: 5402, voor de Vorige dinsdag was voor alle Groot-Ledenaars weer de grote dag van «hunne» kermis. Het dorpsplein staat vol met kindermolens, de omliggende straten werden ingenomen door de marktkramers. Het volk stroomde in drommen van het een naar het ander, de kafees niet vergetend. De herbergiers waren voor één keer voor den tienen uit hun bed, want kermisdinsdag is te Lede wat speciaals... Opdat de ouders rustig hun «inkopen» zouden kunnen doen, verzonnen de Leedse Kalveren iets om de kinderen rustig mee bezig te houden. prijs 0405 en voor de derde prijs 2336. De prijzen afgehaald worden tot 31 oktober. OffJRTAKTIVITEITEN Leedse Sportraad deelt mee dat de hengelwedstrijd op de ijver «Eden Roe» te Lede, doorgaat op7 oktober om 13 uur. Wl zondag 14 oktober start om 15 uur de grote propagandaveld- }e!f ingericht door de atlctickklub van Wanzele met de mede- ira ting van Vlierzele sportief en het gemeentebestuur. Terrein: it- en Speelplein in de Molenstraat te Wanzele. •iSKURSUS it fcdag 8 oktober om 20 uur start de nieuwe danskursus in .(je n-Roc, Stccnland te Lede. De lessenreeks (een inrichting de Leedse VTB-VAB) omvat tien lessen die telkens op p| dagavond gegeven worden door een zeer goede dansleraar. jnanie per koppel: leden VAB-VTB 1.500 frank, niet-leden :n 1.700 frank. Inschrijven is nog steeds mogelijk bij man Coppens, Grote Kapellestraat 72 te Lede (21.92.98) of logcr Quintijn, Nieuwstraat 19 te Lede (70.01.71). Het il deelnemers is beperkt. 'ER-TUIN-BARBECUE OORDEGEM VAB-VTB-afdeling Oordegem biedt zijn leden en al de 'c patizanten op 29 september een super tuin-barbecue aan. Op 11 reuze houtvuur worden op de terreinen van «Levet Scoone» gespecializeerde vaklui varkenshammen en de fijnste stuk- alfsvlees geroosterd. Tussen 19.30 en 20.30 u. worden alle s nemers verwacht. Ze kunnen er tiaar eigen keuze en eet- iit de diverse vleessoorten, sausjes, groenten en brood ver- eri ren. s wordt overspoeld met wijn van 't vat. Een aangepaste 'Js ick en een feeërieke verlichting zorgen voor de echte VTB- r Er kan nog steeds ingeschreven worden bij de bestuursle- leden 350 frank, niet-leden 375 frank. De avond zelf kan 3 'aan de ingang nog inschrijven NINKLIJKE HARMONIE as» -CECILIA LEDE *erkingskalender van de Koninklijke Harmonie Sinte- 1)111 ilia Lede ziet er voor de komende dagen als volgt uit; lig 28 september: 19.30u. herhaling voor het trommelkorps *n 20.30 u. herhaling voor de harmonie; lcfilag 29 september is er om 9 uur les notenleer, om 10 uur enspel voor de debutanten en om II .30 u. samenspel voor J Rommelaars; ig 30 september is om 10 uur een herhaling van het zang- voorzien. Het ontstaan Zowat vijf jaar terug werden de eerste stap pen gezej door de karna- valgroep «De Leedse Kal veren» om, na het ver dwijnen van de jaarlijkse veemarkt, een nieuw ge beuren op touw te zet ten. Oorspronkelijk werd gedacht aan een kleinvee markt voor kinderen. Dit initiatief stuitte op heel wat administratieve be slommeringen én op het verzet van het toenmali ge gemeentebestuur. Denis De Backer, de voorzitter van de toen nog jonge vereniging, paste daar handig aan mouw aan. De benaming «markt» werd vervangen door «tentoonstelling», zodat we nu spreken van een kleinveetentoonstel- ling, met daaraan ver bonden een serie prijzen voor de jeugdige deelne mers. De idee sloeg in. Stilaan wordt deze ten toonstelling, waar alle Leedse kinderen met een ciertje worden toegela ten als ze tussen 4 en 12 jaar oud zijn, even druk bezocht als de veemarkt van indertijd. De kinde ren zijn niet weinig fier om hun diertjes te laten bewonderen en meteen een prijs mee naar huis te nemen. Het doel Het is de bedoeling van de Leedse Kalveren, de inrichters, om de kinde ren op een aangename manier een prijs te laten verdienen op de kermis dinsdag-, terwijl de vol wassenen hun plezier op een andere plaats en op een andere manier zoe ken. De vereniging wil tegelijkertijd aktief blij ven na het karnavalsei- zoen, hetgeen zeker de vriendschapsbanden nauwer aanhaalt. Hoe wel er elk jaar een finan ciële aderlating wordt gedaan, denkt de vereni ging reeds van bij de prijsuitreiking aan het volgende jaar. Langs de ze weg worden vele mensen bedankt door de inrichters, voor het schenken van prijzen of voor een andere onbaat zuchtige steun die de organisatie mogelijk maakte. Het verloop: Niet minder dan 70 in schrijvingen werden ge noteerd door de inrich ters, die vanaf negen uur paraat zaten in kafee Duiven post aan de Leed se Nieuwstraat. Toch waren er na telling niet 70 maar 158 dieren mee gekomen met hun jong baasje. Sommige kinde ren hadden inderdaad meerdere dieren mee. Op het Pastorijpleintje was er een drukte van belang, ledereen wou de ten toongestelde dieren zien en er werden nog vragen gesteld ook. Of de jeug dige eigenaartjes daar konden op antwoorden blijft ons een raadsel. We wandelden tussen de konijnen, honden en poezen. Ook de zeeratjes of cavia's waren degelijk vertegenwoordigd. Ver der zagen we nog enkele pony's en een geit. Som migen hadden hun vo gelkooitje meegebracht en toonden fier een paar parkieten. Een klein ventje schonk ons nog een stencil met een heel «parkieten verhaal» op. Dank u wel, we leerden er iets van! Naast een geweldige bulldog, eigendom van Franky De Wilde, bewon derden we nog enkele uitheemse visjes (al wa ren het maar gewone goudvissen) en een bo kaal wandelende takken kreeg de algemene aan dacht. Vermoedelijk had den nog maar weinig Ledenaars dergelijke diertjes te zien gekregen. De beoordeling: De inrichtende Leedse Kalveren hadden voor de beoordeling een speciale vereiste gestelder werd gewerkt in drie katego- rieën, de hoefachtigen, de huis- of troeteldieren en het plujmvee. De ras dieren moesten om in de prijzen te vallen, niet persé rasdieren zijn. Eén van de organisatoren deelde ons terecht mee dat de grootste straat hond het liefste dier kan zijn. Waar vooral op gelet werd was de ge zondheid, de verzorging en zeker de relatie tus sen de eigenaar en het dier. De jury bestond uit de heer De Backer van de dierenbescherming en de heer dokter Schollaert veearts. In het kader van het jaar van het kind hebben de organisatoren gemeend er goed aan te doen om de kinderen ook hun inbreng te laten doen. Daarom werden twee kinderen van onge veer 13/14 jaar aange zocht om mee te jureren mejuffer Conny De Win- ne en jongeheer Dirk De Cock waren natuurlijk reuzefier! De prijsuitreiking Alles was goed georga niseerd. Voor de zaal Lelie, Kasteeldreef, werd een podium geplaatst. Hierop werden, tot groot jolijt van de kinderen, een groot aantal prijzen uitgestald, die ze straks konden meenemen naar huis. Om vier uur startte men met het afroepen van de uitslag. Wij geven hier de eerste vijf uit elke reeks, omdat anders het geheel nogal zou uitlo pen... In de kategorie huis- en troeteldieren werd Van Der Eecken Els vijfde. Vierde werd Verhamme Isabelle, gevolgd door Coen De Jonghe. Twee de werd Petra De Schrij ver en de winnaar van de reeks werd Bart De Jon ghe. Bij de hoefachtigen werden maar acht deel nemers geteld. Derde van de reeks werd Geert Van Den Abeele, gevolgd door Eric-Wouter Joos. Winnares in deze serie: Daisy Maesschalck. Ook het pluimvee werd verte- genwoordigd door slechts negen deelne mers. Hier werd Katrien Matthijs vijfde, Mieke Matthijs vierde en Hein Van Den Abeele derde. De tweede plaats werd verworven door Bart D' Hondt en Bart Oste mocht de palm in ont vangst nemen. Na deze overhandiging van vele duizenden fran ken prijzen (iedere deel nemer had een waarde volle prijs!) ging het bestuur over tot de spe ciale prijzen. De algeme ne hoofdprijs ging naar Lieve De Roeck uit de Kloosterstraat. Met een lief klein hondje won zij niet alleen een mooie trofee, maar tegelijker tijd een volledige kinder studio, bestaande uit een tweedeurs kleerkast, een volledig bed, een bureau met boekenkast enz... Voor het meebrengen van de meeste dieren, werd Mieke Matthijs be loond met een speciale prijs. Zij stelde niet minder dan 17 beestjes tentoon! Het uniekste dier werd dit jaar een konijn met een baard zoals Vader Abraham. ««Geef ons werk» onder dit motto brachten de jongsocialisten het probleem van t jeugdwerkloosheid aan de man op de Aalsterse Grote Markt (Hugo) Kasyncabaret van de jongsocialisten uit Turnhout, gaf een straattoneel en -zang ten beste op de Aalsterse Grote Markt (Hugo) Het dier heet trouwens Ie herinneringsprijs. Nie- meegekregen prijs onder «baardeman». De eige- mand van de deelnemers de arm. Natuurlijk tot naar Geert Van Den had een klacht. Integen- grote voldoening van de Abeele werd eveneens deel, elkeen toog fier ouders en de inrichters, bedacht met een specia- naar de kermis, met de RDV In de zaal De Motie, ging de 2" Dag van de Socialistische Gepensioneerdenbond Mere door, onder zeer grote belangstelling. (D.G.) Bond Mere: sukses over ganse lijn! In de zaal De Moté te Mere ging de 2e dag van de Socialistische gepen- sionneerdenbond door. Vorig jaar een eerste maal ingericht ter gele genheid van de inhuldi ging van hun nieuwe vlag kende die dag zo'n ge weldig sukses, dat de inrichters besloten, om jaarlijks een dag in te richten, die deze gepen- sionneerden uit verschil lende gewesten samen brengt. Ongeveer 350 oudjes zaten aan bij de koffietafel hun aangebo den door de inrichters. Rond 16u30 kwamen de socialistische streek- vooraanstaanden bin nenvallen, onder wie mi nister Mare Galle, Johan De Wolf en Alfons De Spiegeleer respektieve- lijk 1e en 2e schepen van de fusiegemeente Erpe- Mere. Zij stonden de menigte, bestaande uit afvaardigingen van Zot- tegem-Denderleeuw- Ronse-Erpe en het eigen Mere, te woord en kre-, gen hiervoor een harte lijk applaus. Tot de genodigden be hoorden eveneens Van der Niepen, Van Hoo- rick, Van der Speeten en de OCMW-leden van Er- pe-Mere. Hammondorgelvirtuoos André De Graeve zette er de stemming in, aan de tafel en op het einde van de dag maakten de DJ's Dirk, Ignace en Ruud Special de zaak rond met meezingertjes, die door de oudjes erg warm onthaald werden. Voor de initiatiefnemers een hartelijk proficiat en doe voort op de ingesla gen weg! AVH MERE-KERMIS 7.10.79 Spetterende Drive-in show met Wout Wolkema, de gouden DJ 1978, in de zaal De Moté, te Mere. BELOTTERSAVOND 13.10.79 Ingericht door PVV Mere. Aanvang: 19 u. Inleg: 40 frank. Zaal De Moté, Mere. ORGANIZATIE: OPEN KRING 20.10.79 Aanvang: 20 u. Stampen en dagen. Zaal De Moté, Mere. ORGANIZATIE: DJ'S VAN MERE 4.11.79 «Top 100 door de eeuwen heen», mixed bij Dirk. Ignace en Ruud Special. Zaal De Moté, Mere.

De Voorpost | 1979 | | pagina 15