I|||p| 25 1INISTER GALLE HULDIGT DE RODE ROOS» IN S.V. ONSZONNIG HUIS BOUWDE 944 WONINGEN IN JAAR MINISTER DE BACKER LAAT TWEEDE ZWEMBAD IN LADE LIGGEN MONUMENT VOOR BOON Editie Aalst eek voor Vrijetijdsbesteding in de Keizershallen een uitgave van VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN jl lat het allemaal VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1979 32* JAARGANG NR. 39 - 22 F De Voorpost In verband met de bouw van het nieuwe zwembad aan de Aelbrechtlaan meldde Schepen van Openbare Werken Jan De Neve dinsdagavond in de buffetzaal van de Rozendreef dat hij dezelfde dag, langs Minister Mare Galle om, verno men had dat de Minister van Vlaamse Aangelegenheden, Rika De Backer (GVP), ook voor 1980 geen subsidiëring voorzien heeft voor de bouwervan. Nadat het projekt reeds in aanbesteding gegaan was in 1976, en gedurende drie jaar in de ministeriële schuif verdwenen was, wordt ook volgend jaar geen enkele frank voorzien voor dit belangrijk Aalsters projekt. De Minister schijnt trouwens niet akkoord te zijn met de lening van 100 miljoen, die zopas door de Aalsterse ge meenteraad werd goedgekeurd, Dit bedrag van zowat 100 miljoen werd geleend in afwachting dat Minister De Backer de staatssubsidie, waarvoor zij reeds principieel goedkeu ring gaf, zou uitbetaald hebben. Schepen De Neve deelde de aanwezigen van de vergadering dan ook mede dat hij op één van de volgende gemeentera den dan ook zou voorstellen om niet langer op deze subsi diëring te wachten en het nieuw zwembad maar met eigen middelen te bouwen. Signaleren wij hierbij terloops dat de Schepen van Open bare Werken precizeerde dat het nieuw zwembad geen olympisch zwembad zal zijn, ondanks het feit dat de bad- lengte 50 meter zal bedragen. De helft hiervan wordt im mers uitgebouwd als instruktiezwembad. Het spreekt voor zichzelf dat de Schepen met de houding van Minister De Backer niet akkoord kon zijn, en haar beslissing, die negatief is voor de Aalsterse bevolkinq dan ook openbaar afkeurde. (VEHE) fml UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 S330 Dendermonde Tel. 052-21 40.60 Bankrek. KB 442.8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordelijke uitgever A, DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41.19 Op initiatief van o.m. Bert Van Hoorick en nog enkele vrienden van de in het voorjaar overleden schrijver Louis Boon werd een «Vereniging L.P. Boon» opgericht. Vorige week donderdag waren de initiatiefnemers met dit doel voor het eerst samen ten huize van Bert Van Hoorick. Naast de gastheer waren verder, op deze stichtingsbijeenkomst aanwezig: Jo Boon, zoon van de overleden auteur, Roel D'Haese, Maurice Roggeman, Willem M. Roggeman, Frans Vyncke, Jo Verbrugghen en verder Harry Langbroek en Maarten Ros respektievelijk van de uitgeverijen Querido en De Arbeiderspers. Ook kwamen er reeds adhesietoezeggingen van o.a. Leo Michielsen en Walter De Brock. Doel van dit alles is de gedachte aan Boon levendig te houden. Volgens deze vereniging dient dit In de eerste plaats te gebeuren door de oprichting van een gedenkteken. Dit gedenkteken dient echter niet noodzakelijk een afbeelding te zijn van de schrijver zelf. Men denkt veeleer aan het in herinnering houden van zijn nagedachtenis door, op een of andere wijze, zijn werk «Memoratief» te verbeelden. Aldus krijgt Boontjes geboortestad naast het «L.P. Boon-woonerf», meer dan waarschijnlijk - en zo vlug mogelijk aldus de initiatiefnemers - een heus L.P. Boon monument. EV I Stedelijk Komitee voor Vrijetijdsbesteding heeft in sa- iwerking met het stadsbestuur van Aalst opnieuw een sek voor Vrijetijdsbesteding» ingericht Deze heeft plaats to Keizershallen van vrijdag 21 tot en met zondag 30 sep- jber 1979. h groots opgevatte tiendaagse tentoonstelling met talrijke Iviteiten die passen in het kader van deze interessante Mifestatie. Tijdens deze periode zal een zo ruim mogelijk ynma aan mogelijkheden tot vrijetijdsbesteding op een li-disciplinaire wijze worden belicht delbouwer Marcel Colin aan het werk in de Keizershallen. go) Niet minder dan negentig vrijetijds-, verzamel- en sport verenigingen en een veertigtal individuele hobbyisten verle nen hun medewerking. Om al deze mensen in de gele genheid te stellen nun aktivitei- ten te ontplooien is een ten toonstellingsruimte van meer dan 4.000 vierkante meter voorzien! De «Week voor Vrijetijdsbeste ding» werd voorafgegaan door een grandioze aquariumshow in de voorhall van de Keizers hallen. De show, die in de pers heel wat weerklank heeft ge vonden, startte op zaterdag 15 september en sluit verder aan bij de «Week». Dit zijn enkele technische gege vens, die ons enig inzicht ver schaffen in de hoge vlucht die hobby en vrijetijdsbesteding in het vijfendertigjarige na oorlogse tijdperk hebben ge nomen. DE TIJD DODEN Een halve eeuw geleden bleef er de gewoïie mens niet veel tijd over om zich met wat anders dan met hard werken en het kweken van meerdere kinderen onledig te houden. Als vader na zijn dagtaak thuis kwam, nuttigde hij het avond maal en ging zijn krant zitten sta zaterdag 22 september 1979 had de officiële inhuldiging d cèats van het Volkshuis en de bijhorende zaal «De Rode Roos» de Blektestraat te Hofstade. déji dag werd een ware hoogdag voor de Vlaamse socialisti- partij van deze deelgemeente. Sedert jaren had men er te ien met een ontoereikende huisvesting en dito akkomoda- de talrijke politieke, vakbonds- en kulturele aktivitei- een optimale manier te kunnen ontplooien. in het najaar van 1978 de zaak en het socialistisch ideaal,- aan het verricht werd. Gestaag, omdat volkshuis met veel alles diende te gebeuren tijdens j Istdrift door de leden van het de avonden na de eigen dagtaak werden aangevat was en op zaterdag en als het nodig ervan overtuigd dat het was zelfs op zondag, zou slagen, leder deed Het zou te ver leiden om hier zijn eigen kennis een deel alle medewerkers en hulpverle- het werk zodat dit traag ners te vermelden, en bij de vorderdeTraageerste gelegenheid zullen er wel uitsluitend weer zijn die de opmerking ma- was dat onbe- ken dat hun naam niet werd dus voor de goede vermeld, maar toch kunnen in Burgemeester D'Haeseleer, minister Galle en schepen Monsieur vol belangstelling voor de stand der Aalsterse Vinckeniers. (Hugo) lezen of naar de radio luisteren Een hobby? met-de-pet was een biertje 's als hij die bezat, terwijl moeder Dat was voor de rijken, die er de zondags in de stamkroeg, breide of haakte of waste en tijd en het geld voor hadden. Een kaartje leggen met de plaste. Het enige verzetje van Jan- vrienden, Lees verder p 4 In het Belgisch Staatsblad van 31 maart 1953 publiceerde de oprichtingsakte van de Samenwerkende Vennootschap «Ons Zonnig Huis». De toenmalige stichters waaronder de heren Edgard Flobert, Jean Van Innis en Wim Verleysen zullen nooit gedacht hebben dat zij 25 jaar later een dergelijk resultaat konden voorleggen als datgene wat in hun zopas verschenen jubileumbrochure wordt vermeld. het bijzonder Jozef Bogaert, Aimé De Rick en William Troch worden vermeld voor het vele werk dat ze verricht hebben. De minister van het Vlaamse Gewest Mare Galle had niette genstaande zijn drukke agenda en zijn talrijke ambtsbezighe den de tijd uitgetrokken om persoonlijk en met rode schaar het lint te komen doorknippen. Voor het echter zo ver kwam had de harmonie Hand in Hand een optocht gehouden door de gemeente om het volk het ge beuren kond te doen onder het spelen van de Internationale. Met vlag en wimpel werd dan stilgehouden aan het lokaal. Ook de vlag van het ABVV was er bij: Lees verder p 6 De start van de sociale bouw maatschappij ging blijkbaar niet zo vlot want het duurde tot in 1958 vooraleer de 81 eerste woningen, die opgericht wer den in de gekende wijk Hof So- mergem te Aalst, betrokken werden. De bouw hiervan duurde wel een drietal jaren. In de periode 1958 tot 1962 werden 24 woningen gebouwd op de wijk Dries te Gijzegem. Eind 1979 wordt een nieuw pro jekt gestart dat in 3 dagen de bouw van 96 woningen bevat. In hetzelfde jaar als de wonin gen te Gijzegem betrokken werden, werden ook 28 wonin gen in gebruik genomen in de Dwarsstraat en Schoolstraat te Nieuwerkerken. Ook aan de bouw van deze huizen werd een drietal jaren gewerkt. Tussen 1957 en 1966jyerrezen anderzijds 152 woningen in de wijk «Ringlaan» genaamd te Denderleeuw. Een belangrijk aantal woningen (100) werd in 1968 in gebruik genomen te Ninove. Hier gaat het om de gekende woonwijk «Hof ter Duyst». In 1978 werd hier gestart met de realizatie 81 woningen, die in 1970 be trokken werden. Ondertussen is men in 1975 gestart met een nieuw projekt «Hoogsteen- veld» dat 120 woningen omvat. De eerste reeks omvatte 56 pre fabwoningen die in 1977 wer den bewoond. In 1978 startte een 2de reeks van 41 woningen van het traditionele type, die begin 1980 betrokken kunnen prominente figuren op een rijtje. (Hugo) De heer Reychler, voorzitter van ons Zonnig Huis opende de akademische zitting van de Gewestelijke Landmaatschappij in de feestzaal van het stadhuis. (Erik) van een uitbreiding van onge- worden, veer 90 woningen. In een eer- Maar nog is de reeks van ver ste faze worden 40 prefabwo- wezenlijkingen niet ten einde, ningen gebouwd die midden In 1973 huldigde men aldus de 1980 bewoond kunnen wor- wijk «Anjerstraat» te Hofstade den. Aan de andere kant van het in met een totaal van 76 wonin- arrondissement te Sint- gen. Het gaat hier om 54 tradi- Lievens-Houtem met name tionele woningen en 22 pre- realizeerde Ons Zonnig Huis 70 tabs. woningen in de wijk van de Groot Ninove kwam dus een «Olmenlaan». Ook deze wo- tweede maal aan bod met de ningen werden in 1968 betrok- wijk aan de Sint-Pietersstraat te ken. In feite omvat het projekt Meerbeke, waar in 1977 reeds 70 prefab-woningen waarvan 82 woningen betrokken waren, de laatste 22 begin 1979 wer- Het projekt omvat in totaal 106 den bewoond. prefabwoningen, waarvan in In de wijk «Nedersteenveld» te 1971 met de bouw van 30 wo- Welle bouwde Ons Zonnig Huis ningen gestart werd en waar in 1979 de laatste 24 zullen opge richt worden. Een ander gekend projekt van Ons Zonnig Huis is de wijk Har ding op het grondgebied van de gemeente Herdersem. In totaal gaat het hier om 77 huizen waarvan 30 in traditionele bouw en 47 prefabwoningen. In totaal realizeerde de sociale bouwmaatschappij, algemeen bekend onder de naam «Kleine Landeigendom» aldus 771 wo ningen. Hierbij wenst men het echter niet te laten want zoals reeds gedeeltelijk vermeld, zijn nog -heel wat bouwwerven in uit voering. Zo zullen er in 1980 in de reeds vermelde wijk «Hoog- steenveld» te Welle nog 23 wo ningen in aanbesteding gege ven worden. In de Braamlanden te Iddergem werden 93 woningen gepland, waarvan de 36 eerste nog dit jaar bewoond zullen worden, en in 1980 een tweede reeks kan starten. Een ander projekt omvat de op richting van 70 woningen in de Plaatsstraat te Kerksken, waar van 40 in opbouw zijn. De be woning hiervan wordt gepland voor het einde van 1980. Groot-Aalst komt ook nog tweemaal aan bod. Een eerste projekt betreft de gemeente Meldert waar op Goosenbroek 33 huizen gebouwd worden, die als alles naar plan verloopt in 1979 betrokken moeten worden. De gemeente Gijze gem krijgt binnenkort een be langrijke wijk van 96 woningen bij aan de «Kruisstraat» waar van dit jaar met de bouw van een eerste reeks van 40 wonin gen begonnen wordt. In totaal komt men aldus aan 496 bouwloten, waarvan reeds 173 zullen gerealizeerd zijn eind£,1979. Het werkgebied van de S.V. Ons Zonnig Huis telt nog 2 fu- ziegemeenten, die niet bespro ken'werden, met name Groot- Lede en Erpe-Mere. in Groot-Lede is er nog geen projekt van de Nationale Land maatschappij, alhoewel vroe ger reeds kontakten gelegd werden die tot op heden zonder resultaat bleven. Lees verder p 5 BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 AALST Jel. 21.23.22 Kattestraat 73 Tel. 21.56.00 AALST

De Voorpost | 1979 | | pagina 1