Veel goals in IBS matige match VELOVERWICHT EERSTE PUNT LEBBEKE - FC RONSE 0-0 MAAR NOG GEEN GOAL Ref ziet penalty Denderhoutem op puntje van Dendermonde Kijk op 1e Provinciale BS teken (SK Aalst) haalt fors i IfSA" Aalst-Gandasparta 4- tegen F.C. is Lokerse S fiats»! SV-FC Denderleeuw. De bezoekende doelman kan het leder kleinvast plukken terwijl Dupont toekijkt. md Een goed voetballend Kemzeke schop het leder met het hoofd werd in de laatste faze van de in doel te deponeren. In deze match door scheidsrechter Van door beide ploegen sportief be den Abbeele een verdiende twiste wedstrijd vielen geen zege ontnomen. Brakel was doelpunten meer. mede door eerst op voorsprong gekomen het feit dat scheidsrechter Van (45') wanneer Garcia van den Abbeele in de allerlaatste dichtbij Rodrigo kon verslaan, minuut een zware overtreding nadat deze reeds een eerste van doelman Van der Stichelen schot met de voet had gered, op Roelandt onbestraft liet. Even voordien kon de van SK Zondag speelt Kemzeke uit Geraardsbergen overgekomen tegen Racing Wetteren, even- De Bleeckere nog een quasi ze- wel zonder de geel geschorste ker doelpunt naastkoppen. Tien Dirk Roeland, die zou vervan- minuten na rust kon De Bruyne gen worden door Gerrit Stre- verdiend gelijkstellen door bij mersch. een door Emans getrapte hoek- M Keeper Van der Gucht is verslagen. De Ronse O-O), (an) r PP> bal keilt evenwel over het doel van Ronse (SK Lebbeke - De Voorpost - 28-9-1979 - 25 lALST - GANDASPARTA 4-2 SK Aalst toch wel ver- deze belangrijke konfron-' ewonnen, dan werd deze net niet zoveel glans ver- n.AI werd hij dan ook van rse zijde met vier doel overgoten. En ondanks t dat de gasten ook iaat scoorden was er niet veel te beleven. En dit ook wel grotendeels tót feit dat de bezoekers ~n dijks naar voren durfden lgi i. Gandasparta hulde zich :elj !s van meet af aan in een keurslijf van een versterkte verdediging en graafde zich voor zijn doel- mond in. Het kwam er voor de bezoekers klaarblijkelijk op aan niet te verliezen. En het takti- sche bord was als dusdanig uitgekiend. En vermits de tegenstander vooral voor de rust niet aan aanvallen dacht kon SK doorgaans het initiatief nemen. Het legde een opval lend overwicht aan de dag. En de aanval kreeg ook een duwtje mee van de laatste lijn. Het duurde nochtans vrij lang alvo rens het zijn tegenstander een hak kon zettenWant de aanval- lers geraakten moeilijk wegwijs in het bos van spelers dat in de grote rechthoek van de bezoe kers gegroepeerd was. In de 37® minuut zou dan een verde diger de basis van het ope- ningspunt leggen. Van Lierde was mee opgerukt. En met een knappe voorzet haalde hij de verdediging dan toch uit ver band en Renneboog kon sco ren. En op slag van rust werd het 2-0. Eggermont die Renne boog al eens tegen de vlakte had gegooid waarvoor de scheidsrechter toen de ogen sloot werkte toen de Aals- terse spits opnieuw tegen het gras. Maar nu kon'de ref er niet meer naast kijken. Doelman Meersman klopte zijn vis-a-vis met een bliksem. In de 49e mi nuut stond het sein op groen voor de thuisploeg. Rivera gaf de laatste pas en Renneboog plukte zijn tweede roos. Toen kwam Gandasparta. En de par tij kreeg enigszins een ander uitzicht. De «Stroppen» togen ten aanval, maar waren beslui teloos. Van Renterghem en Fo- quet kregen zowaar een doel punt aan de voet, maar vertik ten het de bal tegen het vijande lijke net te prikken. In de 73® minuut pakte de thuisploeg met een vierde doelpunt uit. Schouppe leidde de aanval in en Renneboog schoot voor de derde keer raak. Debeyn zou nog milderen en ook nog een strafschop omzetten. Zodat de nederlaag toch binnen de per ken bleef. J.V.H. S.V. - F.C. Dender- S.V. er niet om de eerste te laten opte- hebben hard gewerkt om punten in hun bezit maar vooral de van Denderleeuw op een fout meer of Het begon overigens voor Lokerse aan- laude Van Bocxlaer a 7' onder de bal te en de bezoekers op winst kwamen, ketende meteen ene :nsief om de schade mogelijk te herstel len. Vooral Kint werkte daarbij keihard terwijk len. Vooral Kint werkte daarbij keihard terwijl Mare Van Rumst als opkomende verdediger voor een stevige steun zorgde. Van Rumst was trouwens betrokken bij een knappe aanval die een uitstekende kans opleverde maar de bezoekende doel man stond op de goede plaats om het schot van Dullaert te keren. Op de 37e minuut stonden de ploegen dan toch gelijk toen Denaert voorbij twee tegenstanders draaide en onhoudbaar bin nen knalde. Renneboog kogelt naar doel en skoort (SK Aalst-Gandasparta 4-2). (eddy) Een duwnummertje om de steeds opzittende Renneboog van de bal te houden (SK Aalst- Gandasparta 4-2). (eddy) Onmiddellijk na de herne ming ontsnapte Lokerse aan een tweede doelpunt toen De Cock alleen voor doelman Van den Bogaert kon op duiken maar die bracht redding. Lokerse ging dan onverdroten op zoek naar de winning-goal maar dit lever de alleen een veldoverwicht op. Achteraan speelde Den derleeuw immers sterk ge sloten en aarzelde niet om naar de noodrem te grijpen wanneer gevaar dreigde. Het bleef meteen bij een karige 1-1 stand. W.V.L. Goal: de bezoekende doelman is voor de zoveelste keer geklopt (SK Aalst-Gandasparta 4-2). (eddy) SK Lebbeke is er ook in deze vierde kompetitiewedstrijd niet in geslaagd doelpunten te sco ren. Trainer Peeters had noch tans enkele wijzigingen, ge bracht in de opstelling van zijn falend elftal. Uiteindelijk heeft dat maar weinig vruchten opge leverd. Dat wil niet zeggen dat kort daarna tegen dezelfde kleur aankijken. Was in deze technisch vrij hoogstaande wedstrijd Leb beke vooral in de eerste helft de betere ploeg, dan keerde het tij na de kampwisseling in het voordeel van de bezoekers. Luc de Konkelgoedploeg "minder- Janssens, ontegensprekelijk de waardige verrichtingen levert, beste man op het veld, maakte Integendeel al vlug een dreigende vuist in de Tegen FC Ronse bracht het een richting van doelman Van Mos waardig vertoon. Vooral in de sevelde. Omdat het Lebbeekse eerste helft liet het de vrij talrijk middenveld wat ging weg- opgekomen toeschouwers deemsteren, kregen de bezoe- te scoren. Voor trainer Peeters is dat alvast het grote probleem in zijn ploeg. Voor hem komt het er- evenwel op aan zo vlug mogelijk de witte merel te vin den die de weg naar het doel weet. Zoals het nu gaat is drin gend handelen noodzakelijk. Denderhoutem is de volgende tegenstander van de Lebbeke- naars. Het wordt zeker geen gemakkelijke karwei. E.D.M. mooie kombinaties bewonde ren. Meest opvallende figuren daarbij waren Herman Van Langenhove op het middenveld en Danny Vermeir in de achter ste gelederen. In dat kompar- kers ook meer vrije ruimte. Lauwers verplichtte de Leb beekse doelman op al zijn kunde beroep te doen. Het ge vaar van een nederlaag inziende namen de lokalen in de laatste fe SF-FC Denderleeuw. Kopduel voor het bezoekende doel met onder meer Denaert en at vrt. (md) timent deed ook Leo Verhulst twintig minuten opnieuw het als sekure opruimer zijn naam roer in handen. Van Langen- alle eer aan. De aanval, inzon- hove, die kort voordien ook al derheid kapitein Delsin, faalde geel had gekregen, trapte in die in alle opzichten. Slechts in periode keihard net iets te hoog zeldzame omstandigheden en de ingevallen Ronny De Fey- werd de bezoekende doelman ter kwam in de slotfazen wat bedreigd. Dat was hoofdzake- tekort om zijn ploeg een eerste lijk langs Luc De Waegeneer die overwinning te schenken. On- halfweg de eerste helft nog op danks het winstpunt is Lebbeke een gele kaart werd getrak- er dit seizoen nog niet in ge teerd. Ook Bougalem moest slaagd om maar één doelpunt V. Denderhoutem heeft vorige zondag een goede beurt gemaakt. Het kwam aan de overwinning te Denderleeuw en zeker niet toevallig terwijl de andere achtervolgers min of meer bakzeil haalden. V.W. Hamme bracht het in de homewedstrijd tegen R. Wetteren niet verder dan tot een scoorloos gelijk spel, Lovendegem kwam bij Boelare insgelijks aan een scoorloze drawn, terwijl Lokerse zich op eigen veld een puntje liet ontfutselen door F.C. Dender leeuw. Lokerse S.V. schijnt zowat de ploeg van de uitwedstrijden te zullen worden. Het verzamelde reeds vier punten op vreemde-bodem en tegen ge reputeerde tegenstanders, Wetteren en Denderhou tem. Maar verloor er reeds drie voor eigen publiek. Nederlaag tegen F.C. Ronse en drawn tegen F.C. Denderleeuw. En het is ook zo dat Denderleeuw insgelijks de volle inzet in zijn bereik had. Want het was gevaarlijker en produceerde meer score kansen dan S.V. Trouwens de bezoekers brachten een vloeiend samenspel en stonden ook sterk in het verweer. St. Denderleeuw - Denderhoutem is uitge groeid tot een levendige wedstrijd. Verloor Stand aard, dan mocht het zeker de niet geringe verdien ste opeisen dat het deze derby tot een genietbaar kijkstuk hielp uitbouwen.'Het is gebleken dat Den derleeuw zeker mogelijkheden heeft. Het dreef op enkele zeer goede individualiteiten die het geheel als'geolied lieten draaien. Voeg daarbij dat Dender houtem insgelijks goed en produktief voetbal speelde en men had meteen alle ingrediënten voor handen voor een spektakulaire wedstrijd. Wat het trouwens ook was. Voor de liefhebbers van goed voetbal waren er doorgaans vlotte aanvalsbewe- gingen. De liefhebbers van doelpunten kwamen in sgelijks best aan hun trekken. Want de wedstrijd werd met acht treffers gekruid. De bijna tweedui zend kijkers kregen geen tijd om zich te vervelen. Zeggen we nog dat die acht rozen doorgaans van goed fabrikaat waren. Van Impe deed zijn naam van opportunist alle eer aan. Hij prikte immers de bal driemaal tegen het vijandelijk net. Bij een 3-0 stand kreeg Denderleeuw dan gelegenheid tot aanvallen omdat de bezoekers zich even terugtrokken. Stand aard herleidde tot3-1. En bleef vlijtig voortdoen. Een tweede doelpunt hing een paar keer in de lucht. Doch in plaats van 3-2 werd het 4-1. En dan 5-1. Maar Standaard maakte de nederlaag meer aan schouwelijk. Het ging tot de laatste minuut door en kon tot 5-3 terugkomen. En nog geen doelpunt voor Lebbeke dat in de wedstrijd met F.C. Ronse toch wel deining kon verwekken. Als S.K. dan toch niet tot scoren kwam, ondanks lovenswaardige inspannin gen, dan was in de eerste plaats de F.C. doelman Van der Burght hiervoor aansprakelijk. Hij stopte een paar vrij goed gerichte ballen. Maar anderzijds is het ook zo dat Lebbeke ook nu een paar keer faalde bij het besluiten. Scorenis lang niet zijn sterk ste wapen. Ronse moest het rooien zonder Pierre Carteus. En dat was voelbaar. Iemand die zich bij de bezoekers insgelijks in de schijnwerpers speelde, was Van Coppenolle vorig seizoen F.C. Dender leeuw De Lebbeke - aanvallers geraakten er in derdaad niet gemakkelijk voorbij. Bij Lebbeke bleek dan Verhulst een onoverkomelijke hinderpaal, terwijl Delsin ontgoochelde. De scheidsrechter haalde te recht of ten onrechte viermaal geel boven. De kon- fro/itatie tussen de nieuwe eerste provincialer Ever- gem en de Vroegere vierde klasser Dendermonde, voor wie het er vooral op aankomt zo spoedig moge lijk te promoveren, was zeker het aankijken waard. Pas in de 85e minuut orienteerde de lijstaanvoerder de wedstrijd in zijn voordeel. En natuurlijk met een kopbal van Gevaert, die alweer match winnaar werd. Zonder echter afbreuk te willen doen aan de in spanningen van zijn ploegmaats. Wat vooral moet onderstreept is dat deze partij een sportief verloop kende. En dat Evergem zich niet liet intimideren door de reputatie die Dendermonde meevoerde. Het op zet van Lovendegem te Boelare was van meet af aan duidelijk. Een puntje meepikken. En het heeft ook deze betrachting kunnen verwezenlijken. Lo vendegem speelde de tegenaanval en kreëerde in de eerste helft een paar kansen. Na de rust was er een offensief Boelare, maar de gasten hielde het been stijf. Er viel wel een doelpunt maar het werd niet gevalideerd. Gandasparta is nog steeds naar zijn eerste puntje op zoek. Maar kan men wel scoren als men van meet af aan in een versterkte verdedi ging kruipt. De thuisploeg was meer dan op haar beurt in de aanval. Hier rent de geroutineerde Ronseverae- diger Van Coppenholle aan om deze Lebbeekse infiltratie te neutralizeren (SK Lebbeke-FC Ronse O-O), (an) KEMZEKE - BRAKEL 1-1

De Voorpost | 1979 | | pagina 25