GEVAERT IN SLOTFAZE GEEN SCHOMMELINGEN IN DE PIEK BOEMAN WALTER VAN HAVER SNEDIGE AANVALLERS WIE HAD DAT VERWACHT? MOTICA ZET LICHT OP GROEN TERUGSPEELBALLEN FATAAL GRANDIOZE EERSTE HELFT Kijk op 1e Provinciale Voetbal KI^K OP 2e PROVINCIALE ■>o< Evergem Center - Kav Dendermonde 0-1 Dat Gentse duo zorgde amper acht minuten voor tijd voor het enige doelpunt van de partij. De ex-Aalter- linksbuiten pikte de bal op uit een overbevolkt midden veld, flitste het terrein over en bediende een instormen de Gevaert die met een goal, zoals hij alleen ze kan maken, zijn zeventiende KAVD-doelpunt aanteken den. Amper afgetrapt was het Hillaert die Gevaert in praktisch identieke omstan digheden aanspeelde doch ditmaal kon de plaatselijke doelman dank zij een memo rabele save zijn doel vrijwa ren. Deze laatste tien minuten waren dus duidelijk paars blauw getint. Anders ver liepen de aanvangsminuten van deze wedstrijd. De be zoekers ietwat onwennig op het slechtliggende en smalle veld, kregen het zwaar te verduren en moesten alle hens aan dek roepen om alle gevaar te weren. Het ver sterkte middenveld speelde een grote rol in de afweer temeer daar de plaatse lijken niet zo goed weg vonden in een doolhof van benen. 'Uit alle opstroppingen kre gen de bezoekers nog de mooiste kansen, eerst langs De Anderlechtenaars kregen het niet steeds onder de markt tegen de soms v Dendermondse aanvallers. wvc Defanions worden gewisseld. Er kan getosst worden. De kapiteins en ref Anne staan beginnen (KAV Dendermonde-Anderlecht). (wvc) Gribbe, nadien langs Van siever van wal stak en nu Dendermonde speelde Meirhaege met een halve meer aandeel in de spel- Hofman, Vernimmen, omhaal. Evergem liet noch- ontwikkeling opeiste... met Wets, Schelfout, tans doorlopend blijken niet het gekende gevolg. De Man, Gribbe (83' voor niets aan de top thuis te Nu zondag ontvangt KAV rysse) en Hillaert, Van horen en bleef erg attent op Dendermonde de ploeg uit haeghe en Gevaert. de Dendermondse verdedi- Brakel. Sekretaris Jan Van ging wegen. Damme deelde ons mee dat Dat beeld wijzigde dan wel het voltallig gemeentebe- rrassend toeslaande enjgszjns na de rust toen stuur van Brakel op de paars-blauw vooral agres- wedstrijd zal aanwezig zijn. F.C. BAASRODE - ffen BUR 4-1 Een eerste vaststelling aan de vierde voetbaldag te knopen is dat de thuisploegen best aan hun trekken zijn gekomen. Slechts twee bezoekende overwinningen met Vrasene en Ap- pelterre. Deze van laatstgenoemde is de meest verrassende. Vermits ze bij R. Haaltert, dat zijn puntjes toch in zijn thuis wedstrijden zal moeten verzamelen, werd geboekt De zaak werd voor Eendracht vergemakkelijkt omdat de thuisploeg er aanvallend weinig of niets van terecht bracht Het kon luttele prangende momenten scheppen en Appelterre had dan ook aan een treffer genoeg om de volle pot mee te nemen. Haaltert nam wel de meeste aanvallen voor zich maar was onmondig. Voor de Tabaks- planters» de volle inzet waarop ze zeker niet gerekend hadden. Ze zouden zelfs dik te vreden geweest zijn met een onbeslist. Anderdeels vielen er in de spits van de klassering geen wijzigingen te noteren. De meest vooraanstaanden, de ene toch wel iets moeilijker dan de andere, handhaafden zich op hun stellingen. Standaard Wetteren won met nogal royale cijfers van St.-Lievens- Houtem, dat werkelijk geen vaste voet in de kompetitie krijgt. En na de vierde speeldag zelfs eigenaar is geworden van de weinig begerenswaardige rode lantaarn, Sint-Lievens-Houtem bleef te Wetteren toch wel een uur, min of meer overeindMaar liep dan in een tijdspanne van een goed kwartier regelrecht in de neder laag. In die dolle vijftien minu ten scoorde Standaard liefst driemaal en meteen kon Hou- tem het vergeten. Borsbeke hield zich insgelijks in de plek door Nieuwerkerken kansloos te kloppen. De overwinning van Vrasene te Oudegem lag, met de goede prestatie van deze laatste, in zijn jongste uitwed strijd, toch niet zozeer in de lijn van de verwachtingen. We mo gen dus wel stellen dat de Waaslanders hun geloofsbrie ven hebben aangeboden. Ou degem kon voor die nederlaag wel als verzachting laten gelden dat het niet op zijn sterkst op het terrein kwam. Doch de ver richting van Vrasene kan men toch niet naast zich leggen, zelfs al kreeg het een «lucky goal». Maar het kan niet ontkend dat het in de eerste periode sneller kombineerde en gevaarlijker was. Baasrode verwierf zijn eerste punten. En het scoorde daarbij ook zijn eerste doelpun ten De verrassing hier ligt in de cijferverhouding waarmee Ro- bus werd geklopt. Men zou echter hieruit kunnen afleiden dat de bezoekers zich zo maar lieten wegspelen. Niets was minder waar. Maar de thuis ploeg hanteerde met sukses het wapen van de tegenaanval. En dat was tenslotte ook lo nend. Al kreeg ze van de FC- defensie wel een duwtje mee. In het Waaslandse derby bleef St.-Pauwels aan de winnende hand. Sint-Gillis werd op een nederlaag getrakteerd. En deze vergt weinig kommentaar. Ze kwam in amper drie minuten tot stand. In een tijdspanne die zich van de 55e tot de 58® mi nuut situeerde. Sparta Bug- genhout haalde een kleine overwinning in zijn thuiswed strijd met Winnik. De bezoe kers zetten zich inderdaad zeer schrap en vooral de bezoe kende doelman bleek niet te kloppen. Hij neutralizeerde met de glimlach de beste en meest precieze schoten. Behalve de elfmetertrap van Boons. Bug genhout had immers een pe nalty nodig om op het zegepad te blijven. Moerbeke-Temse was een aantrekkelijke wed strijd, waarin de toeschouwers van de ene emotie naar de an dere werden geslingerd. En dan inzonderheid na de rust. Toen zette Temse een vrij bedenke lijke situatie recht. En in amper een paar minuten. En Moer- beke moest toch opzijn beurt in de achtervolging. Uiteindelijk kwam er dan toch een recht vaardige uitslag (2-2) op het scorebord. J.V.H. Van Boven skoorde het eerste doelpunt voor de thuisploeg. Keeper Van Cleemput was kansloos Baasrode-Robur 4-1). wvc) Vorige week nog hadden we het over deze derby «uit de oude doos» waarin FC Baasrode maar eens moest proberen punten te scoren tegen een ploeg die blijk baar ook al niet zinnens was vroegtijdig de vlag te strij ken. Het is verbazingwek kend dat net in deze streekwedstrijd de geel - blauwen uit Baasrode als een schotvaardig geheel uit de strijd zijn gekomen. Het begon trouwens in majeur met Van Boven die binnen de eerste acht minuten al twee kansen kreeg en miste om tenslotte op de 9e mi nuut zijn derde kans suk- sesvoi te benutten (1-0). Robur bleef geenszins bij de pakken zitten en eiste de spelontwikkeling voor zich op. Dat deed het zelfs met brio doch liet zijn akties doodlopen net voor het plaatselijk strafschopge bied. Eenmaal trof men dan toch raak, het doelpunt kwam van de voet van Coe- ne. Amper twee minutei ter zou Hendrickx hoekschop benutten om t( thuisploeg weer op vf sprong te schieten. Tot aan de rust was R( de meest aanvalle ploeg, Baasrode aange zen op de counter mi bepamende figuur de jc Jan Lijnheel, echt een ti op het middenveld. Na de rust werd het ei z 3-1 met een snelle d:, braak van Van der Vre die de bezoekende g< tot een indrukwekki save verplicht. Uitgesteld is niet verl want met Van der Vr<Dk( nog tweemaal op het dium (66' en even vooi einde 84') haalt een zege dat het niet wachte waarwei verdif omwille van de totale en het intelligent spelerj een taktiek die deze ma goede bleek te zijn. j Aan Baasrode nu om t< wijzen dat het zich niet legt bij zijn predikaat voorhand veroordeeld^ echt wil vechten vooi behoud. Zorgen zij ii daad voor een verrai van formaat? all let Sint-Pauwels - St.-Gillis W. 3-0 Moerbeke-KSV Temse 2-2 Het ziet er naar uit dat Moer- beke de specialist wordt van de drawns, na vier wedstrijden, -die telkens op een punlende- ling eindigden. .Moerbeke opende de skore maar zag hoe Temse tijdens dezelfde speelhelft in twee mi nuten in evenveel doelpunten lukte. De achtervolgingsrace van de thuisploeg werd be loond. Het werd een strijd met veel animo. Eindigde de wed strijd op een gelijk in aantal doelpunten, dan was dit even eens het geval voor het aantal keer dat de teams het doelhout raakten. Moerbeke pakte uit met een spetterende aanval. Knipping paste naar Meert, die in één tijd de bal tegen het kruis joeg. De meeste spelers hadden nog niet eens het leder aangeraakt. KSV zorgde in de 15'* minuut langs Walter Van Haver voor enig gevaar, maar de aktie ein digde in hoekschop. Moerbeke bleef zich gevaar lijk aanstellen tijdens de eerste dertig minuten. Een samenspel De Jonghe-Meert werd door laatstgenoemde besloten maar Robert Van Lombergen ont zette. Het leder sprong voorde voeten van Bellemans, die de andere hoek vizeerde, maar de KSV-portier wipte zich vlie gensvlug ook in de baan van de bal. In de 25* minuut moest de Temse nummer 1 zich toch gewonnen geven toen Pelle- mans, op voorzet van Deur- broeck, de bal in één tijd op de schoen nam (1-0). De vreugde duurde maar 15 minuten en werd toen kil verstoord door Temse-doelpunten: Twee aanvallen in twee minuten werden met evenveel doelpun ten bekroond. Walter Van Ha ver de «herrieschopper» in de thuisverdediging lag tweemaal aan de bazis. De aalvlugge en technisch bekwame Temse- voorspeler schudde telkens enkele spelers van zich af en gaf Franky Verberckmoes en Jaak Leemans maar voor het intikken (1-2). Een hoekschop voor Moerbeke, afgedwongen door Bellemans, was de laatste noemenswaardige aktie in de eerste speelhelft. Na de kampwisseling trof Wil liam Bosman de staander. De andere akties langs beide zij den werden door de doelman nen onschadelijk gemaakt of werden naast het doel beslo ten. Aanvallen waren er ge noeg om de ogen bij het ver toon te houden. In de 62" minuut was het terug de beurt voor de thuisploeg om de bezoekende verdediging aan de tand te voelen. Belle mans wees de bal richting doel, Knipping en Patrick Van de Vel duelleerden maar met sukses voor Moerbeke. Dc bal verdween hoog tegen de tou wen (2-2). Tijdens het laatste kwartier stelde Bellemans zich nog gevaarlijk aan voor de thuisploeg en waren Walter Van Haver en Jacques Lee mans de schutters voor de blauw wittenTemse riep in de 81'' minuut Erik Van Goe- them nog tussen de lijnen in de plaats van Franky Verberck moes. De puntendeling bleef echter een voldongen feit. Zondag treedt KSV Temse aan tegen Borsbeke, dat momen teel op de tweede plaats staat Voor Franky Verberckmoes wordt het alvast zijn laatste wedstrijd voor zijn strafzon- dagen, twee, die ingaan als gevolg van een rode kaart. Tegen de buren uit Sint- Gillis heeft Sint-Pauwels een in ondubbelzinnige eindcijfers uitgedrukte zege behaald. Niet in de eerste helft liet voorspellen dat het evenwel zo'n vaart zou lopen Toen voor rusten werd gefloten stond de 0-0 als een groot vraagteken op het bord. Motica, een man die steeds gevaarlijk is en nu weer over al zijn enorme mogelijkhe den blijkt te beschikken, zette Sint-Pauwels in het goede spoor. Dat was het resultaat van een niet afla tende forcing die dreigender en zwaarder werd naarmate de minuten verstreken. Drie minuten later stonden de bezoekers voor een on overkomelijke opdracht: Burm maakter er op dat moment 2-0 van. Met een zeer laat goaltje van Van de Velde stonden de 3-0 eindcijfers vast. Na deze zege bijt Sint- Pauwels zich nog dieper vast in de kuiten van koplo pers Standaard Wetteren en Borsbeke. Sint-Gillis won vooralsnog geen enkel keertje en puurde zijn twee punten uit evenveel drawns. De thuisploeg mag met een «uitstekend» gekrediteerd; kapitein Ronny Herremans moest zijn jongens niet eens opjutten voor een flinke prestatie: iedereen zette zich in. Geen mens die er achteraf aan dacht de bezoekende akteurs wat te verwijten: ze konden gewoon niet optor nen tegen een steengoede ploeg, die vooral fysisch sterk uit de hoek kwam en in de tweede periode afstand nam van zijn tegenstan ders. Doelman Van Hoecke mag zelfs op een prima richting terugblikken: ti de drie goaltjes vermoc niets. Sint-Pauwels krijgt het dag niet onder de mï koploper Standaard W ja„ ren rukt aan. Het wor< at match van de waarhei jeL het is niet onmogelijk d< ai( Waaslanders de lei overnemen. Sint-Gillis krijgt het bei van Eendracht Nieuweil ken dat uit Eerste de y deerde. Wordt dit een y genheictom de eerste u( zoenzege binnen te rijt |jei Er zijn zo van die dagen dat alles misloopt. De blauw- witten uit Oudegem hadden zondag j.l. zo'n dag. In de eerste helft kwamen er twee gelegenheden die normaliter geen gevaar zouden ople veren doch nu rijp waren voor evenveel doelpunten. Reeds na twee minuten gebeurde het. Een terug speelbal naar de doelman kwam bij Van Houcke die nogal ongelukkig tussen beide kwam en in eigen netten besloot. Deze op doffer kwamen de thuis- spelers, die al zonder Geerinck en Colman (beiden ziek) moesten aantreden, niet zo snel te boven. Vrasene etaleerde daarbij nog een fris van de lever voetbal, dat niet zo gemak kelijk werd ontworteld. Even voor het half uur voltrok zich het volgende drama. Een tweede terugspeelbal werd op het nippertje door een bezoeker onderschept die zonder problemen 0-2 maakte. Na rust zette Oudegem alle zeilen bij om de achterstand te milderen. Zenuwen en overhaasting waren slechte leermeesters zodat enkele kansen teloor gingen. Op de 75e minuut gebeurde dan Oudegam - H. v'ase"fc ini toch het lang verwa int Een poging van Eve tel leverde het eerste 0 tel gemse doelpunt op dat kwartier later dan ook enige bleek te zijn. Tijlitfc de laatste minuten rfe Vrasene zich erg st It zetten doch begaf niet. en Borsbeke-Nieuwerkerken 4-1 Toen Borsbeke met een 2-0 voorsprong bij de rust naar de kleedkamers trok had het de Eendracht-muit nog niet zoda nig veel onder vuur genomen. De thuisploeg nochtans baas in het middenveld, dat zeer goed werd bezet, bleef doorgaans baas in het maneuver. Ze bracht daarbij uitstekende kombi naties die de niet zo se- kure Eendracht-verdediging meermaals aan het wankelen brachten. Borsbeke had veel balbezit en deed er veelal oók iets goed mee. Toch moest de lokale aanhang tot in het kwar tier op de openingstreffer van Van der Stichelen wachten. Deze zou ook dfc dominerende figuur van de wedstrijd wor den en Nieuwerkerken verder in de nederlaag duwen. Amper een kwartier later zou hij de voorsprong verdubbelen. In middels had Eendracht al een paar uitschieters gewaagd, waarbij Janssens zich eens een goede kans had gecreëerd. Doch deze poging werd op het nippertje door de aandachtige Borsbeke-verdediging verij deld. In de tweede speelhelft brach ten de bezoekers het dan toch tot betere kombinaties. Het liep toen meer vloeiend waar men voordien slechts zelden tot een voldragen aanval kwam. Toen Van Bockstael voor 3-0 had gezorgd kwam onmiddellijk de repliek van Benny De Boeck. De beste Eendrachten In de 80° minuut bekroonde Van der Stichelen zijn opmer kelijke prestatie met zijn derde roos. Bij Eendracht kon men niet hoog van de toren blazen mét de opgebrachte verrich ting. Men was kennelijk onder zijn mogelijkheden gebleven. Ook als was men er van over tuigd dat men tegen een kans hebber op de titel had moeten optornen. Dit nam echter niet weg dat de kohezie zo goed als zoek was in de gelederen. En dat men slechts een half uur had kunnen optornen. Daarbij kwam dat de aanval het niet deed. En dat er ook in het mid denveld hiaten vielen. Het ligt dan ook voor de hand dal de ploeg die vorige zondag St.- Gillis moest partij geven zal gewijzigd worden. Benny De Boeck, die als voorstopper de eer moest redden te Borsbeke zal meer dan waarschijnlijk naar de spits van de aanval worden overgeheveld, terwijl trainer-speler Paul Janssens in het middenveld zal evolueren om daar enigszins orde op za ken te stellen. En er moet ie mand gevonden worden die kan skoren. JVH Sparta Buggenhout - winnik 1-0 De thuisploeg heeft gedu rende vijfenveertig minuten alle registers opengetrokken. Dat was dan een aange name verrassing voor de lokale aanhangers die al het nieuw en oud talent plotse ling zagen renderen. In de eerste helft inderdaad kreeg Denderwindeke weinig voe ten aan Buggenhoutse grond en moest zich beperken tot stug verdedigen. Gelukkig konden ze tenvolle beroep doen op hun doelman die gloeiende kogels van onder meer Van der Berghe, erg aktief, en Steur kon neutra liseren. Buggenhout kwam dan toch verdiend op voor sprong na vierentwintig minuten. Een poging van Van den Berghe wordt fou tief gestuit in de strafschop zone en.. Boons moch zich op het elfmeterpunt opstel- Eén - Nul na 24'. De rest van de eerste helft bleef Buggen hout de dominante zonder er evenwel in te slagen nog verder uit te lopen. In de tweede helft was onmiddellijk sensatie, cobs moest eerst de vai\de wedstrijd lukken, i, wijl bezoeker Van de I ,t op de 52' op de paal keilt Buggenhout moest nu duidend wat stoom atl doch bleef wel gevaai Drie minuten voor het e werd Van den Berghe eens gepakt in de doel doch ditmaal volgde er strafschop. Eén-nul, goed voor twee punten. Met weinig wijzigingen ten opzichte van de ploeg die donderdag j.l. de nationale reserven van Anderïecht met enkele kernspelers - partij gaf en tot een 0-0 gelijkspel dwong, maakte KAVD de verplaatsing naar het derde geklasseerde Evergem Center. Een punt was de optiek van de ploegleiding die opteerde voor een voorzichtige 4-4-2 opstelling met als spitsen Van Meirhaeghe en Gevaert.

De Voorpost | 1979 | | pagina 26