1 SPORTIEF DERBY EERSTE NEDERLAAG Provinciaal voetbal Vierde Provinciale DOGGEN DOEN HET GOED DOELPUNTEN IN SLOTKWARTIER JjUS> VIERDE PROVINCIALE R. BAMBRUGGE NOG NIET GEKLOPT Vierde Provinciale I SOMBEKE BOVEN ALS LUC VAN MIER0P ER ZIN IN HEEFT 28 - 28-9-1979 - De Voorpost BOONWIJK-LUTTERZELE 1-2 De derby tussen de twee Sint-Gillisse ploegen Boonwijk en Lutterzele is uitgegroeid tot een sportief duel. De uitslag is daarenboven ook de juiste weergave. Dat wordt zowel in het plaatselijke als in het bezoekende kamp toegegeven. De be zoekers waren halfweg de eerste helft op voorsprong gekomen na een doelpunt van Luc De Bruyne na een voorzet van Mare Burssens. Na de kampwisseling verdub belde Antoine Van Den Burcht de cijfers. Lutterzele was duide lijk de gevaarlijkste ploeg. In dat opzicht moest Boonwijk- verdediger André Segers zelfs nog tweemaal redding brengen op de lijn om een zwaardere nederlaag te vermijden. Dat zou ook onredelijk geweest zijn. Toen drie minuten voor het einde René Van Marcke met het hoofd het eerreddend doelpunt scoorde, was men zelfs in de bezoekende kringen van oor deel dat dit doelpunt verdiend EDIXVELDE-AAIGEM 0-3 Bij het vernemen van de uitslag van de wedstrijd Edixveide-Aaigem (0-3) zullen velen wel even de wenkbrauwen hebben gefronst. Edixvelde had inder daad de drie eerste speeldagen de zegevlag aan de mast gehouden. En had op de derde speeldag zelfs royaal bij Heldergem gewonnen. De 0-3 cijfers berus ten echter niet op een vergissing maar waren de naakte werkelijkheid Voor deze afgetekende neder laag kon de thuisploeg wel als verzachting laten gel den dat ze haar eerste en haar reservedoelman moest vervangen. was voor de lokalen. Toch is de balans na vier wedstrijden niet zo rooskleurig voor Boonwijk. Voetballer André Segers hier over: «We tellen amper twee winstpunten, daar waar we voor de start van de kompetitie eigenlijk meer hadden ver hoopt. Uit de vier kompetitie wedstrijden puurden we amper drie doelpunten en kregen we er anderzijds vier tegen. Defen sief is dat nu niet zo slecht. Duidelijk is dat de afwerking in gebreke blijft. In dat opzicht is hopelijk zondag Eddy Van Ransbeeck opnieuw van de par tij. Die is in staat om weer meer punch in de aanval te bren gen.» Bij Lutterzele is men tevreden vooral dan over de jongste ver richting. Doelman Walter Reid hierover: «Het werd een spor tieve partij daar waar velen an ders hadden verwacht. Het werd bovendien een verdiende zege. Daarbij geef ikzelf grif toe dat het lokaal doelpunt in de laatste minuten eigenlijk wat mijn fout was omdat ik iets te ver was uitgekomen. Achteraf bleek dat geen invloed te heb ben op het resultaat.» Vermel den we tenslotte nog dat in deze wedstrijd een gele kaart werd getoond aan Boonwijkspeler Jean De Keyser. - N RL Boonwijk speelde tegen Lutterzele loor met 1-2. (c) Veldspeler Eddy Roelandt vorig seizoen nog bij Een dracht Nieuwerkerken- moest onder de lat. Maar de tegenstander stond insge lijks bij de klaagmuur. Ai- ge m moest het inderdaad stellen zonder zijn doelman Rudi Lievens, die echter op voorbeeldige wijze door Gustaaf Coppens werd ver vangen, die echter op voor beeldige wijze door Gustaaf Coppens werd vervangen en zonder zijn andere ba sisspelers Etienne Cool, Eddy Van Mulders en Jaak Debbaut. Sportkring heeft deze handikap goed kun nen opvangen omdat het nu over een meer uitgebreid spelerspotentieel beschikt. Terloops dient ook te wor den vermeld dat de splin ternieuwe doelman van Edixvelde insgelijks een goede beurt maakte. Aai- gem nam het eerste kwar tiervoor zijn rekening, maar daarna was Edixvelde de betere ploeg. Het zette de bezoekende verdediging onder een zware druk. Deze kraakte wel een paar keer maar begaf niet. In het half uur zou Aaigem er inslagen het evenwicht toch enigs zins te herstellen. Het kwam net voor de rust aan het be wind door een doelpunt van Ivan Ruyssinck. In de 55e minuut was het 0-2. Rudi Van De Wiele zorgde voor de voorbereiding. En deze knappe aktie werd al even knap door Rudi Van de Perre met een fikse kop stoot tot een doelpunt om gebogen. De eindcijfers kwamen tot stand na een raid van Jean Pierre Goos- sens. En deze gaf het Ivan Ruyssinck slechts voor het intrappen. Goossens was met zwier door de Edixvelde verdediging gegleden. Al met al een verrassende maar zeker niet onver diende zege van S.K. Aai gem dat de indruk wekte dit seizoen dicht te zullen ein digen. Aaigem was niet te best aan de kompetitie be gonnen, maar heeft deze minder gelukkige aanhef reeds doen vergeten. Het is ook reeds ten overvloede gebleken dat de van S.C. Lokeren afkomstige spelers Mare Annaert en Dirk Per- sijn aanwinsten zijn. Ze stof feren uitstekend het mid denveld, J.V.H. E.D.M. Lutterzele diende RC Boonwijk partij te geven, (c) SCHROEVERS MOORSEL-FC DOGGEN (E'bodegem) 1-3 Reeds na een drietal minuten spel was het reeds 1-0 via kapi tein van Schroevers Moorsel. De reaktie bleef echter niet lang uit en na zeven minuten was het reeds 1-1, doelpunt van Paul Trbch. Nog vóór de rust werd het 1-2, een own goal. Na de rust het- zejfde spelbeeld, Moorsel goed meespelend doch niet gevaar lijk. Mede dankzij een panieke rige uitverdediger werd het 1-3 via Wauters Eric op de 60'. Verdiende overwinning. De Doggen heeft dit seizoen een goede ploeg, doch er moet soms wat geluk bij zijn. Zie maar vorige week toen werd het 0-1 tegen Appels. Kansen genoeg, doch geen af ronding, een ontsnapping vol stond echter voor Sparta Ap pels. Kern van de ploeg: keeper Van Den Bergh (Patrick Vekeman). Emiel Christiaens, Hugo Remi, Johny Van Goethem, Eddy De Backer, Christiaan De Grève, Paul Troch, Frans De Grève, Yvan Godvinck, Eric Wauters, Erwin Rombaut, Eric Van Geyt, S.K. Lokeren - W.S. Som- beke 1-1 Dit toptreffen tussen twee ploegen die nog altijd met het maksimum stonden heeft de verwachtigen in ruime mate ingelost. Beide teams zorgden immers voor een spetterend duel waarbij vooral in de eerste helft een razendsnel tempo werd aan gehouden. In deze periode toonde Sombeke zich overigens de betere ploeg. Er straalde duidelijk meer ge zag en maturiteit uit van de bezoekende akties met de onverslijtbare Dré De Poortere als hard werkende draaischijf. De kansen ble ven evenwel beperkt. Poppe kwam wel alleen voor doel man Van Hecke na een misser van Vlaeminck ter wijl De Poortere niet kon afronden na een forste in spanning van de bezoekende libero Durickx. Telkens zorgde de lokale doelman trouwens voor een gepaste Na de rust gingen de lokale blauw- witten evenwel steeds beter spelen maar toen iedereen reeds in een scoreloze drawn ging geloven kwam Sombeke op voorsprong op de 76' toen Poppe een geharrewar met succes kon afronden. Lo keren reageerde nu bijzon der fel. Een geweldige aktie van een steeds beter spe lende René Vermoes be zorgde een kans aan Mare Van Damme die evenwel tegen de deklat knalde. Op de 85' was het dan toch raak toen weer Vermoes knap de bal aanbracht. Van Damme kon De Coster bereiken die in één tijd in de beneden hoek knalde. W.V.L. extremis door Durinckx gestopt. md Lokeren-SombekeMarc Van Damme wordt SK Lokeren dat een sterke wedstrijd speelde legen leider Sombeke. (md) Geert Suys. Christiaan De Grève als voor- Trainer: Albert De Cuyper. stopper, Marc Van den Berghe, Goede wedstrijd, vooral van ^ie zijn vertrouwen herwint. A m In de vierde provinciale reeks G heeft S.K. Aaigem zijn minder goede kompetitieaanhef volledig in de vergeethoek geduwd. Aaigem liet zich immers op m de openingszege en op eigen veld dan nog door W Iddergem de volle inzet afhandig maken. Maar het herstelde zich daarna zeer flink ipzoverre dat het 01 met V.C. Ede aanleunt tegen leider Bambrugge. de Daartegen zakte Iddergem enigszins af. Aaigem omzeilde vorige zondag de niet ongevaarlijke klip Edixvelde en met vrij duidelijke cijferverhouding. Sportkring Heldergem dat de week tevoren een vaag uit de pan kreeg van F.C. Edixvelde boog nu de uitwedstrijd te Massemen tot een overwinning if1 om. Massemen kan zich in deze kompetitie maar Ij11 niet doorzetten. Wat vooral opvalt is zijn doelpun- tengemiddelde. Het kwam totnogtoe slechts aan een doelpunt, maar moest er liefst elf toestaan. Bambrugge dat net als Smetlede nog niet verloor maar laatstgenoemde heeft echter twee wedstrijden minder gespeeld, omdat vorige zondag de konfron- tatie bij Iddergem voortijdig werd afgebroken, kreeg het niet breed tegen F.C. Westrem dat nochtans aan de staart van de klassering bengelt. Racing moest zich met een doelpunt tevreden achten maar dit volstond meteen voor de volle inzet. Erembodegem dat de nederlaag bij Ede opgelopen moest doen vergeten trok in zijn thuiswedstrijd met S.K. Welle x toch aan het langste eind. Veel armslag kreeg de thuisploeg in deze doorgaans op spanning drij vende wedstrijd niet. De zege van V.C. Ede te Oor- degem had men wel kunnen verwachten. Maar c/ej^ nederlaag die Erondegem op eigen veld van Bave- gem moest slikken stemt toch meer tot nadenken. Het is nochtans zo dat Olympia ook vorig seizoen,n minder goed begon. Maar zich naderhand naar de spits van de klassering hees. En misschien doet het nu identiek. In de vierde provinciale reeks H was er9 de royale zege van Herdersem, dat Dolfke Coor- eman opnieuw op de bank zette. De zege van Her dersem die werkelijk moeiteloos werd afgedwon gen werd vastgelegd met doelpunten van De Wolf, Hendrickx - die naar de aanval was overgeheveld Van Bockstael en Van den Bogaert. S. Moorsel da bij Lutterzele een gelijkspel had afgedwongen moest nu de duimen leggen voor Doggen. Het heei dat «Schroevers» wel met enig pech had af te reke nen. Wilskracht Gijzegem vindt insgelijks moeilijk zijn goede draai. Het lukte in vier wedstrijden slechts drie doelpunten. Het was vorige zondag aan zijn *c derde nederlaag toe. Lutterzele bleef baas bijae Boonwijk en zit nu in tweede stelling. Het wordt voorafgegaan door Berlare dat een wedstrijd meei won. Lutterzele verloor weliswaar nog niet maai speelde tweemaal gelijk. S.K. Berlare was met eer^ nederlaag in de kompetitie gestapt maar liep daarm geen averij meer op. J.V.H D< I0| m|na pk) im de ird net Net zoals verleden jaar voeren suikerstad op de tweede ra de Sombeekse White Stars het terwijl de polderklub bij get klassement aan na vier mat- Meerdonk van een eerste chen. Zondag moesten ze ech- re's thuiskwam (2-1 verlies ter hun eerste kompetitiepuntje prijsgeven aan Sportkring Lo keren dat ook sterk is begon nen. De kleine vertekening in het klassement (sommige teams met drie andere met vier ge speelde wedstrijden) doch evenmin de flitsende start van de Sint-Niklase start van de Sint-Niklase White Boys uitko men. Herinneren we er U aan dat deze ploeg enkel op bezoek bij de Sombekenaars in peni bele omstandigheden verloren. De twee dalers Red Star Haas- lri< Wachtebeke schuift ongem op maar veelbelovend omhooi n wacht dan ook met spanip naar zwaardere konfrontati Onderaan zitten Eendracht l rebroek (de verliezer van Wi B- tebeke zondag) en Straat kene alweer in het welbekeftc sukkelstraatje. De Stekem behaalden echter een i hard bevochten puntje Olympia Rupelmonde. Verder kan men op Tereec weer duidelijk misnoeHj stemmen horen over de wis turigheid van het plaatse 1» ue iwee uaietb neu owi naab- R t nnriank~ nnpd donk en Sporting Kieldrecht debootingirlgtegendSeHeil)te hadden het zich wellicht iets m"et "eigenaardige, gemakkelijker voorgesteld het i. verloren plaatsje te veroveren. De Red Star staat desondanks ey dankzij een overwinning in de cijfers, meteen de eerste Zei ff -; - Gerda-Heikani 2-J ['"(dw)'" D""''*'e ec hte' wel ee" hoekschop moei toeslaan Alhoewel twee Gerclaspelers hem belagen, zal keeper Van Doorsselaer Heikantde bal grijpen (Gerda-Heikant Zeie 2-3). dw WHITE B0YS-EKSAARDE SC 3-1 De Puitvoetenaars vreesden na Zelfs twee doelpunten vieler de jongste pil op White Star thuisploeg nog te beurt, om Sombeke weer hetzelfde de blauwwitten naar het eii schuitje in te moeten toen rond toe inderdaad de beste fyi de 20e minuut door noncha- demonstreerden. Op aange lance van de plaatselijke libero van Moerloos scoorde Luc de pijlsnelle Eric Vervaet de al- Gendt verrassend (66e fl lereerste kans omboog tot 2-1) en alweer Luc Van Lief voorsprong (0-1). Toch kon (75° min. 3-1) die verlei 2 André Van Aerde zijn poulains week met gele straf langs terug de hoogstnodige vecht- kant bleef, legde d lust en dito inzet inschreeuwen knappe eindscore vast. en zag dan ook tot zijn en ieders voldoening dat Luc Van Lierop Een alleszins knappe uitgan (na 't jaartje soldatenkoeken) pozitie hebben de Puitvoet zijn schutterstalenten opnieuw woners hiermee verworven r verzilverde in de gelijkstellende de óp het eerste gezicht niel goal kort vóór rust. zware verplaatsing n Straatje Stekene voor de bol De tweede helft bood een boeiend spelbeeld tussen twee Zondag zal alleszins Piesse mekaar op sportieve wijze be- terug in het doe! postvatte kampende elftallen, dit vooral Patrick die reeds tegen t dankzij de zeer kordate en alom saarde zijn terugkeer na lan geprezen scheidsrechter, de inaktiviteit volkomen heer Van Damme uit Buggen- maakte, hout.

De Voorpost | 1979 | | pagina 28