MINISTER GALLE WIL BOSSEN OPENSTELLEN Minister op sportieve toer UUJ Q»®fFö+ Be redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. laatste gemeenteraadszitting te Aalst bracht CVP-opposi- tie het zo ver dat zij alle leningen, zelfs voor dringen den en allernoodzakelijkste werken, sistematisch ging verwerpen tot zelfs deze voor kerkfabrieken toe, en dat zij zich nu gaat opwerpen tot De Grote Bespaarder zonder ook maar met één woord te reppen over wat boven aan de top allemaal gebeurt. Het Aalsterse stadsbestuur is nochtans niet al te onwillig tegenover de «krisispolitiek» van de staat want zo werd er gezegd «een plaatselijk hak- bijlkomitee is bezig met werken en de resultaten daarvan zullen reeds in de begroting van 1980 te zien zijn.» Mare Galle mag voor lopig gerust zijn, vanuit officieel Aalst zal hij niet teveel last ondervinden te genover zijn van bezuinigin gen en beperkingen uitpui lende omzendbrief (zie vo rig artikel «met de strop om de hals»). Dit «hakken» werd door de CVP-Aalst gehuld in het kleedje van het «vast stellen van prioriteiten», daarbij goedmoedig gevolgd door BSP-fraktieleider Jan Van der Veken, ook vak- bondssekretaris. Raadslid Richard De Gols, ook al een vakbondssekretaris en PVV- er, sprak zich eveneens uit voor die prioriteiten en voegde er veelbetekenend bij «Dat van de lokale bestu ren verwacht wordt dat ze zich in de krisispolitiek in schakelen». We zouden zo zeggen «waar is der ouderen Aalsterse fierheid nu geva ren?» In dergelijke poespas van «ik zou wel willen maar ik mag niet, ik zou het wel anders wensen maar ik durf niet, ik weet dat het niet klopt maar ik kan niet» teelt de demago gie welig en verwijt de pot de ketel regelmatig dat hij zwart is. CVP-ers Willems en Bogaert zitten nu met een besparingsgezwel in de kop, ook al omdat ze op lokaal vlak niet mede aan de bestuurspot zitten. De aalsterse PVV volgt gedwee de lijn die reeds door voorman Willy De Clerck werd uitgetippeld. De Volks unie zwijgt en likt interne wonden. De BSP zit mee in de regeringsschuit, kan geen twee meesters dienen, en kan dit op plaatselijk terrein alleen trachten af te vlakken door regelmatig zogeheten kontroverse partijstandpun ten te publiceren en intussen niet te raken aan wat haar mandatarissen in de diverse besturen uitspoken. De nieuwe politieke sekretaris van de BSP-Aalst, Roger D'Hondt, is op dit vlak een kei. Regelmatig waarschuwt hij het stadsbestuur dat de BSP één en ander niet langer zal aanvaarden, maar in het college spelen haar vertegen woordigers het spelletje mee. Hij is tegen de «C en A» in het stadscentrum maar vóór de verdere groei van groot warenhuizen. Hij is zoge zegd gewonnen voor de standpunten van de vak- bonden-stadspersoneel en steekt een dreigende vinger uit naar personeelsschepen Blommaert, toevallig geen BSP-er. zonder daarbij met één woord te reppen over het feit dat diezelfde vakbonden vlak voor de vakantie door het Schepenkollege werden wandelen gestuurd met me dewerking van de BSP-sche- penen in dit College. Of zijn de beslissingen van dit Col lege misschien niet solidair? Op de laatste gemeente raadszitting schoot ook schepen De Neve (VU) een hoofdvogel af. Op vraag van Chris Lievens-Boons (CVp) naar de stand van zaken bj de prefab-'t Klaproosje (ste delijke kindertuin) flapte hij er doodgemoedereerd uit dat alle werken er vier dagen later zouden in orde zijn zodat de lokalen normaal zouden kunnen worden ge bruikt. De schepen wist dat dit niet mogelijk was. Nu, drie weken later is dit trouwens ook nog steeds niet in orde. Jan De Neve heeft de gemeenteraad gewoon voor de aap gehouden. Of dit voor politieke BSP-sekre- taris Roger Dbondt de aan leiding moet zijn om van «wraakroepend en nonsens» te spreken blijft een andere vraag. Want al te gemak kelijk vergeet hij dat ook de BSP-ers pakken beloften de wereld hebben ingestuurd en blijven insturen waarvan ze weten dat ze zelfs, niet Verdienstelijken of critici? In de Voorpost van 21 september 1979 las ik met veel belangstelling de bij drage van Ghis Willems in de Vrije Tribune. Ghis Wil lems noemt het stadhuis een braderij waar men met andere woorden aan het braderen is gegaan en wel met recepties, ontvangsten en dergelijke. Dat artikel heeft me erg verwonderd, hoewel Ghis Willems inmiddels toch moet gekend zijn als een man die alles helemaal anders bekijkt naargelang hij deel uitmaakt van de coalitie of van de oppositie. Rekening houdend met het feit dat het kleine stadje Aalst is uitgegroeid tot een grote stad van 80.000 in woners, lijkt het me nogal vanzelfsprekend dat er nu meer recepties zijn dan tijdens het vorige bestuur. Trouwens, dat er nu in verhouding meer recepties worden gehouden iets dat ik niet zo vanzelfsprekend vind, laat ik hier in het midden. Als gemeenteraads lid heeft de auteur recht van inzage in alle documenten van gemeentelijk belang. Hij kan op het stadhuis de cijfers gaan bekijken en daarmee zijn artikel een beetje beter gaan argumen teren. Toch zijn er een paar punten die hij niet uit het oog mag verliezen. In kleine gemeenten is het vanzelfsprekend dat er bij voorbeeld geen voetbalploeg speelt zoals in de grotere steden. Dat betekent niet dat hun spelers, rekening houdend met de mogelijk heden van de club, minder verdienstelijk zijn dan die van de grotere, ook jubile rende of kampioenspelende club. De recepties zijn het middel bij uitstek om, zoals de schrijver het stelt, de afstand tussen het bestuur en de inwoners te overbruggen. De schrijver is van oordeel dat de Burgemeester en de Schepenen zich beter zou den verplaatsen naar de clublokalen om daar een pint te trakteren, voor zijn part «gerust op kosten van de stad». Daaruit besluit ik dat de schrijver meent dat de verenigingen om een pint verlegen zitten, of dat in een clublokaal betere relaties kunnen geschapen worden dan in een receptielokaal. Niets is minder waar! Misschien heeft hij er nog nooit over nagedacht dat een plechtige receptie, in aanwe zigheid van gemeenteraads leden, prominenten en de pers, op het stadhuis, voor de gehuldigden een belang rijke openbare erkenning inhoudt vanwege het stads bestuur, ook al kwamen er geen pinten aan te pas... In het vorig bestuur geleken de recepties werkelijk op een braderij, niet zozeer opdat er veel waren, maar omdat ze een vertoon waren van grote onverschilligheid en een ge brek aan interesse. De re cepties vandaag zijn ver zorgd, en hebben alle ken merken van een waardige plechtigheid zoals het past verdienstelijke mensen te ontvangen. Van het stads bestuur wordt inderdaad gezegd dat het «werkelijk onvermoeibaar lijkt». In mijn optiek zijn heel wat mensen verdienstelijker dan dat de schrijver wil doen uitkomen. Iemand die de dag van vandaag een on baatzuchtige inspanning le vert voor het sociaal, cul tureel of economisch leven van de stad is onmetelijk verdienstelijk. Er moesten meer dergelijke mensen zijn, en minder critici. Willy Van Renterghem De taal van de demagogen Het zogeheten krisiskeurslijf waarin de regering (onder welaanvaarde druk van het grootkapitaal) ook de lokale besturen dwingt brengt som- mige politieke verantwoor delijken tot zeer eigenaar dige bokkesprongen. Bij de zinnens zijn zich er aan te houden. Is dat alles niet de zuiverste demagogie? J.De Geyter ONZE BUITENLANDSE FAAM Om te weten wat buitenlan ders. die Aalst even aan doen, van onze stad denken was een artikel uit de Leeu warder Courant, dat mij on der de ogen kwam, bizon der leerzaam. De kores pondent van deze Friese krant was op Aalst afge stuurd om de begrafenis plechtigheid van Louis- Paul Boon bij te wonen en hij begaf zich dan ook naar onze stad met haar «chao tisch in elkaar stekend cen trum». Gekomen aan het stadhuis, is de beschrijving van de binnenkoer «met zijn naargeestige muren» tref fend: «ommuurd door groe zelige wanden waar de verf van afbladert. Bijna have loos ziet het er uit. Boven (de doeken), een rijtje vuile stenen. Daar weer boven in verschoten letters: stede lijke vrijwillege brandweer». Tot zover deze weinig vlei ende teksten. Of het proces van een ver keerd stedelijk beleid in zake gebouwenaanwen ding! Ze kopen gebouwen op de hoop (hoeveel? waarvoor?) maar ze gebrui ken ze niet. Erger nog: ze onderhouden ze niet. Zo heeft de oude brandweer kazerne op de historische binnenkoer van het stad huis geen bestemming meer. Menig pompiershart moet bloeden bij het zien van de deerniswekkende toestand waarin de ver trouwde gebouwen zich be vinden. Speciale vermel ding daarbij voor de stin kende W.C. naast de poor ten van de kazerne; het is misschien het vuilste toilet van de stad en ter plaatse een ware schande. De Noord-Nederlandse persman heeft ons ook ge leerd dat ons stadscentrum «chaotisch» is, daarmee waarschijnlijk doelend op de ondraaglijke en steeds groeiende verkeershinder ten gevolgen van allerlei werken. Het is al genoeg gezegd, ik wil er niet op nieuw over bomen, alle mensen spreken ervan. Zijn er eigenlijk nog invalswe gen die zonder akrobatie naar het centrum leiden? Het is de laatste tijd nog verslechterd, het staat op geen beteren, er wordt geen informatie verstrekt, maar de mensen ergeren er zich dood aan. Ghis Willems AALST EN HET FRANS KILJONISME Het treft me steeds pijnlijk te moeten vaststellen dat er ook nu nog in Aalst mensen bestaan die menen dat de vlaamse taal enkel goed is voor het gewone volk, maar dat zij in hun betere kringen (sic) toch maar frans moe ten praten. Op recepties, op feestjes stelt men vast dat het frans hun voertaal is. Wel is waar verwaardigen ze zich met «de flaminganten» vlaams te converseren, maar zo gauw mogelijk wordt over geschakeld op hun «elite taal». Zoiets gebeurt zelf op een «festival van Vlaanderen». Dit festival is nochtans een vlaams - kulturele aangele genheid, men kan dan ook venvachten dat daar kuituur bewuste mensen naar toe komen. Is de taal niet de eerste ui ting van KULTUUR? En is onze taal niet zeer RIJK en geschakeerd? Maar ja «deze franssprekende» we ten dat niet... Oh, neen, het gaat hier niet over vreemdelingen; maar over geboren en getogen Aalstenaars Mensen met hoge plaatskens (zoals de volksmond het zegt), men sen met een vrij beroep, mensen die goed leven van en door de gewone man, met wie men wel vlaams spreekt, om de centen. Deze feiten tonen aan, dat zelf in de stad van «priester Daens», er nog mensen le ven die geloven dat «stand en standing» volksvreemd moeten zijn. SCHOOL... SCHOOL... WELKE SCHOOL? De dichter zegt het zo schoon: Van het leven dat wij droomden, is het leven de weerglans niet...! En we moeten hem met heel ons hart nazeggen: van de scho len die wij (voor onze kinderen) droomden, zijn de scholen de weerglans niet! Want er wordt veel gepraat over scholen, maar wie vraagt er aan de vaders, aan de moeders: «Welke school wilt gij voor uw kind?». In spraak, medezeggingsschap, het waren zulke mooie woorden in de voorbije jaren van '60. Het is allemaal zoveel moei lijker gebleken om er iets van te realiseren Toch hebben vele ouders wel eens gedroomd over die school voor hun kind... Een open school, een glazen huis, zodat de scheiding tussen gezinsleven en schoolleven niet zo totaal is. Een school waar leraressen en leraars de vrienden van hun kinderen zijn; een school waar alleen waarlijk - volwassen mensen les ge ven. Een school waar hun kinderen niet gekwetst wor den door de ironie of de machtswellust van be paalde «grote» mensen die hun problemen uitwerken op puberniveau. Een school waar men heeft negedacht over de woorden «de eer sten zullen de laatsten zijn; wie zich verheft zal verne derd worden; de grootste onder u zal de dienaar van allen zijn; ziet hoe zij, die de macht hebben anderen er onder houden. En waar men deze woorden, en vooral de geest die in die woorden leeft, dan eens wérkelijk in praktijk gaat brengen. Hoe moeten onze kinderen zich voelen als ze het leven van Jezus lezen en als ze de vergelijking maken met hun leven? Zou er een school kunnen zijn waar prestatie minder be langrijk is dan leerzucht, ja, waar prestatie helemaal niet te pas komt...? Zou er zo'n school kunnen zijn waar men begaan is met het persoonlijk geluk van het kind, met "t welzijn, de gees telijke rust van elk van die kwetsbare mensen op die schoolbanken, waar dat primeert boven het afwer ken van het programma, het uitblinken boven het «ge middelde». Wat is dat, on der mensen, een «gemid delde»? Zou er een school kunnen zijn waar jonge mensen gevoelig en begrij pend worden behandeld opdat zij later gevoelige en begrijpende mensen zou den zijn? Mensen met een warm en opengebloeid ge voelsleven die gelukkig kunnen zijn en die een goed en gezond zelfwaardë- ringsgevoel hebben zodat zij vanuit dat gevoel ook ande ren gelukkig kunnen ma ken. Want ouders wéten hoe belangrijk een school is. Zij voelen immers dage lijks aan hun kinderen wat de school doet aan dit kind, hoe de school inwerkt op dit kind. Het is soms angs twekkend hoe hevig de haatgevoelens kunnen zijn die door een leraar in een kind worden opgewekt. Wie draagt in zulke gevallen de verantwoordelijkheid, wie is de «opvoeder», wie is de «volwassene»? De wereld heeft nood aan gelukkige mensen, geleerde mensen die zijn er genoeg. Laat dus de school een plaats zijn waar men gelukkige men sen vormt. Waarom zou dat niet kunnen samengaan met het doorgeven van de nodige kennis? Hoofdzaak lijkt mij, dat die mens die voor de klas staat een fijn en fijngevoelig mens is. Ie mand die er zich van bewust is dat een belediging, een belachelijk-maken. zeer lang kan doorwerken in een jong gemoed. Moet men daarvoor een eindeloos ge duld opbrengen? Staat men dikwijls voor kinderen die thuis al brutaal zijn behan deld, en van wie de geest al een knak heeft gekregen? Niemand zal dun/en bewe ren dat lerares of le raar zijn niet een veelei send en zwaar beroep is. Laat het daarom een roe ping zijn, want dat is het ze ker. Een kind is, in wezen, niet slecht. Een kind wordt hard en hebzuchtig ge maakt door wat het vanaf de eerste levensdagen «er vaart» rondom zich, in die «grote-mensen» wereld waarin zoveel kleine men sen een grote mond opzet ten. Mogen ouders dromen van een school waar kinde- o di ren de kans krijgen o groeien tot mensen di staat zijn om lief te hebb omdat ze, toen zij kind ren, zoveel liefde hebb ondervonden. Want enige wijze om te komen een wereld waarin ment elkaar lief hebben, is a nu, die mensen van lal lief te hebben. Over* hoofden van de out heen wordt veel over-t weer gepraat over schol zus en scholen zo. 0 «What's in a name?» Shakespeare. Geef on kinderen een school waf ze gelukkig kind kunn zijn. geef hen een midd bare school waar ze lei liefhebbende mensen zijn, geef ze een universil waar ze humaan en red vaardig behandeld wordi waar de hooggeleerde fi ren eerbied hebben vc hen omdat zij ook mens zijn met hun eigen angsl en moeilijkheden. Gi onze kinderen zulke sch len, dan is er hoop vi onze samenleving! ALEIDIS DIERK tie zr -I Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat AKTIE ROND GUATEMALA Op 20 september II. organiseerde de Aalsterse Adop- tiegroep van Amnesty International, in samenwerking met de plaatselijke afdeling van Oxfam Wereldwinkel, een openbare briefschrijfavond rond Guatemala. Zij waren daarvoor te gast in de lokalen van Jebron te Aalst. Een inleiding werd gegeven door Guido De Schrijver, een Scheutist, welke drie maanden geleden uit Gua temala terugkeerde, waar hij gedurende 14 jaar ver bleef. Guatemala is van de zes republieken van Midden - Amerika het dichtstbevolkt. Ongeveer 75% van de mensen zijn Campesinos (boeren). Zij bewerken het land om in hun eigen levens onderhoud te voorzien; dit aangevuld met de schaarse inkomsten van loon- of sei zoenarbeid. Agrarische produkten vor men het belangrijkste ex portmiddel van Guatemala. De buitenlandse politiek van Guatemala is sinds 1954 gericht op de Ver enigde Staten. Guatemala heeft de Ameri kaanse Konventie van de Rechten van de Mens on dertekend en is deelnemer aan de Amerikaanse Ver klaring van de Rechten en Plichten van de Mens. Amnesty International schat het aantal slachtoffers van moorden en verdwijningen sinds de zestiger jaren op ruim 20.000, berekend op basis van alle beschikbare informatie. In 1975 interpelleerde de Organisatie de Guatema- laanse regering over de schending der mensenrech ten in haar land, zonder hierop een afdoend ant woord te ontvangen. Op 12 december 1976 pu bliceerde Amnesty Interna tional dan een landenschrift over Guatemala, waarin een schets werd gegeven van de buitengerechtelijke vervolgingen en executies waarin officiële of semi- officiële para-militaire orga nisaties de hand hebben. De aandacht dient geves tigd op het feit dat de poli tieke moorden en verdwij ningen op het platteland ook veelal samenvielen met problemen die ontstonden als landbouwgronden, tradi tioneel bewerkt door de In diaanse boeren, door spe culatie in waarde stegen. Alleen al voor de periode van juli 1977 tot juni 1978 registreerde Amnesty Inter national 300 gevallen van personen die verdwenen waren nadat zij door de «doodseskaders» waren ontvoerd. De meesten wer den na hun arrestatie ver moord. De lichamen der slachtof fers vertonen meestal erge sporen van martelingen. Te noteren valt dat hoger- vermelde «eskaders» bij hun optreden geen enkel ri sico op strafmaatregelen lopen! Stc De deelnemers aan Guatemala-aktie hebbfcoi brieven gericht aan de au riteiten van Guatem ife waarin aangedronj wordt een einde te stel aan de onwettige exeeul en verdwijningen en I wettig toepassen van doodstraf volgens het str recht van Guatemala. Amnesty International v oordeelt beide vormen doodstraf en beschoi deze als schending van fundamentele recht op ven. Voor meer uitgebreide formatie over het ond werp kan u terecht bij fam Wereldwinkel, Burd straat 20, Aalst en bij AL, nesty International, Adr tiegroep Aalst, Leo de thunelaan 96-10.93.00 Aalst. Aalst, 21 september 19! A| Slechts een vijfde van het Belgisch grondgebied is groene long, bos. Van het totale bosareaal ligt dan nog 70% in Wallonië zodat voor onze kontreien er niet zo bar veel rest. Onze provincie is samen met West-Vlaanderen dan nog stiefmoederlijk bedeeld met 4,5 en 2,5%. Voeg daar dan nog bij dat vier vijfden van de Vlaamse bos sen privé-bezit zijn en U hebt een duidelijk beeld van de schaarse groenvoorraad die dan daarenboven nog in fel versnipperde toestand voorkomt. Aan deze toestand wil Mi nister van het Vlaamse Ge west Mare Galle, zoals hij op een perskonferentie in zijn kabinet aan de Belliard- straat meedeelde, in de mate van het mogelijke ver hinderen. Begin oktober zijn de bossen op zijn mooist. Alle mogelijke tinten en schakeringen groen zijn nog voorhanden doch wor den nu aangevuld door een weelde van licht- en don kerbruin naar dieprood. Paddestoelen zijn op dat ogenblik ook veelvuldig. Uitgerekend in die periode, namelijk van maandag 1 tot en met zondag 7 oktober, organiseert het departe ment in samenwerking met de Vlaamse Bosbouwver- eniging, het Onderzoeks centrum voor Bosbouw en het Centrum voor Bosbiolo- gisch Onderzoek de eerste «Week van het Bos». Gebroken moet worden met het afspannen van alle bos sen met prikkeldraad en met het weren van de re- kreant uit deze bij uitsték gezonde en serene sfeer die het bos ons bieden kan. Een mentaliteitsverande ring bij velen dringt zich daarbij uiteraard wel op maar, nu ekologie, akties voor een beter leefmilieu en streven naar een adekwater natuurbehoud beter aan bod komen schijnt het mo ment gunstig. «Van elk bosbezoeker wil len we een bosbeschermer maken,» verklaarde de mi nister, het komt erop aan de rekreatie-zoekende mens te doen inzien dat hij zich in het bos diskreet hoeft te ge dragen, brommer en tran sistor beter thuislaat, respekt opbrengt voor planten, bo men, bloemen, bosbewo- ners allerhande en elke be vuiling voorkomt.» Om dit te bereiken stelde de minister beleidsopties voor. Bossen in privébezit aan kopen is er een van en dit werd reeds voor een ge deelte gerealiseerd. Ook gronden die voor bebossing in aanmerking kunnen ko men kunnen staatseigen dom worden. Verder zou den openbare besturen een aantal bossen in pacht kun nen nemen en zou «Waters en Bossen» privé-bossen kunnen beheren. Dit alles blijkt echter met de huidige wetgeving een uto pie zodat wijzigingen in het Boswetboek een must wor den. Alleen dan zou de overheid, op vraag van de eigenaars, het beheer van waardevolle bossen voor zijn rekening kunnen ne men. Dit vergt natuurlijk heelwat studie op voorhand met besprekingen met de eigenaars en vaststellen van voor beide partijen inte ressante voorwaarden zo dat ook de eigenaar er gun stig tegenover staat. Minister Galle ziet dan in het totaal areaal speelbossen, parkbossen, wandelbossen en ook produktiebossen. Vanzelfsprekend kan een bos tot meer dan één van deze kategorieën gelijktijdig behoren. Aan de gemeentebesturen en verenigingen wordt ge vraagd initiatieven te ne men op dit gebied en ook de scholen komen aan bod. Uitgebreide informatie hier omtrent zijn ten andere te bekomen bij het «Bestuur van Waters en Bossen», Stwg op Elsene 29-31 te 1050 Brussel (02- 512.39.10), bij de «Vlaamse Bosbouwvereniging», Ge- raardsbergsesteenweg 267 te 9231 Gontrode (091- 5221.13), bij het «Centrum voor Bosbiologisch Onder zoek», te Bokrijk, 3600 Genk (011-35.35.83) of op het Kabinet van de Minister, Belliardstraat 32. De Stad Aalst, meer be paald het schepenambt Huisvesting, Leefmilieu en Grondbeleid, neemt dan ook terzake volgende initia tieven om de ons nog ver blijvende bosrelikten eens in de kijker te plaatsen: op vrijdag 28 septem ber, dus vandaag, voor dracht en diavoorstelling te 20u in de feestzaal van het stadhuis over «Het Bos in Oost - Vlaanderen». op zondag 30 septem ber te 15u met samenkomst aan de ingang van de terreinen aan de Park< te Aalst geleide wandel in en rond het Osbr< Laarzen noodzakelijk. op zondag 7 okt( met samenkomst aan Hof te Putte, Putstraat dert, geleide wandelii het Kravaalbos. Herdersem doet ook duit in het zakje en or< seert, eveneens op de' tingsdag van de «Weel het Bos», op zondag 7 ber, een geleide wam waarover elders meer. Natuurwachters! Naast de «Week van Bos» lichtte minister N Galle ook zijn milieube in het Vlaamse Gewestl Vlaanderen kan inderda wegens de regionaliser een eigen milieupol voeren. Galle wil dan ooi dienst «Waters en Boss uitbreiden en er een Advi raad aan toevoegen. Is wetenschappelijk werk, het praktisch plan ziet minister het zitten in tuurwachters» die mo< zorgen voor de noodza lijke begeleiding van bosrekreanten. In de Hoge Raad voor I tuurbehoud zou volgens minister dan ook Vlaamse Kamer diene» worden opgericht die zou laten bijstaan door technische kommi! Hieruit zou dan een Instil voor Natuurbehoud kui groeien. Nochtans kan niemand ons er van beschuldigen taalfa- natiekers te zijn op'euro pees of wereldvlak. Is het niet overal gekend dat wij «Vlamingen» steeds ons best doen om ons in vreemde landen verstaan baar te maken in de taal van het volk waar we te gast zijn? Is het niet zo dat juist de «flaminganten» vele andere talen kennen en zeker ook frans. We weten dat het een verrijking is voor onze per soonlijkheid vreemde talen te leren spreken. We zijn er fier op dat ONZE mensen de meeste wereld talen beheersen. Maar we zijn en blijven Vla ming en een Vlaming spreekt ZkJN taal in ZIJN stad en land. Degenen die dat nog niet begrepen hebben be schouwen we als blaaska ken. Respekt kan men daar niet voor opbrengen. De taal siert het Volk. Het Volk siert niet immer de taal. Wie zich schaamt over zijn afkomst is kleinzielig. Wie zijn neus schendt, schendt zijn gezicht. Wees vlaming om Europeër te worden is meer dan ooit «IN». Maar als europeër willen we bewust Vlaming zijn. Piet Heyma/is Ronde v bal van Mare Galle ontving op zijn kabinet Eddy Merckx, waarmee hij reeds de I Vlaanderen voor juniores volgde. Eddy Merckx zal ook aanwezig zijn op het b Minister op 13 oktober eerstkomend.

De Voorpost | 1979 | | pagina 2