c BENNY VERMEULEN EN LUC COLIJN LIJSTTREKKERS FERDI DIERICKX, GASTON PIETERS, GERRIT VAN DER AA, RONNY WESTERLINCK EN LIEVEN BRAECKMAN BUCKACKI, ARMS EN VAN VL1ERBERGHE VOORAAN jBYJWIiWlllIHlil BENJAMIN VERMEULEN PRIMUS TE MARIEKERKE unioren <RIS HEYMANS ")P HET SCHAVOTJE DE BRAUWER DE BESTE nieuwelingen f®-u beroepsrenners AL FIETSEND ROND DE WERELD 32 - 28-9-1979 - De Voorpost Zele won in Berlare de nieuwelingenkoers. (jj) Ronnx Westerlinck uit ia Over Jan Bogaert en zijn prestatie in de Landenprijs vertellen we in een ander stukje. De «thuiskoereurs» lieten zich, evenmin als de Temsenaar, onbetuigd. Benny Vermeulen staat op de drempel van een prof- baan. Hij blijft intussen naar stig voortdoen bij de ama teurs. In Mariekerke fietste de Klingenaar naar de zege. In Stekene was hij achtste en in Landegem negende. Luc Colijn, verstandig bege leid door Hubert Van We- semael en de gewezen Ronde Van Vlaanderen- specialist Achiel Buysse, von in Schoonaarde. In Ber- ire werd het een tweede •ijs. ené De Bruecker toonde ch in Berlare eveneens: or de Aalstenaar stak er een derde prijs in. Te Schoonaarde werd het een twaalfde prijs. Roger Beelaert kan bogen op een prima konditie: derde in Mariekerke, zesde te Lede en negende in Mal- degem was hij. Hans D'Haese streed in «zijn» Lede traditiegetrouw weer op het voorplan: het werd een derde prijs. Jan Joos was in Stekene derde en achtste in Marie kerke. Willy De Backer blijft de ereplaatsen opstapelen: vierde in Berlare, vierde te Schoonaarde en zevende te Landegem. Etienne Steveninck was in Stekene vijfde en in Schoonaarde zesde. Voor William De Gendt stak er te Mariekerke een vijfde prijs in en Lode Beeckman was vijfde te Maldegem. Walter Blancquaert veroverde te Berlare voor eigen fans een zesde prijs. Het was nogal stilletjes rond Etienne De Wilde: die was zevende in Rozebeke. Beter verging het Luc De Grauwe die uit Bellingen met een zesde prijs naar huis kwam. De Pouwe» blijft het goed doen: Ghislain De Clercq was in Lede zeven de, te Stekene achtste en in Schoonaarde 14de. Voor Erik De Wilde noteerden we een achtste prijs in Schoon aarde. Marc Van Gijsegem was ook achtste, maar dan in Rozebeke. Te Lede werd het voor Mare een 13de plaats. Alain De Smet fietste met wisselend sukses te Marie kerke en in Lede: hij was respektievelijk negende en 20ste. Peter Van Huffel fi nishte te Schoonaarde als nummer negen. Een ne gende plaats werd het in Lede voor Rudi Baeyens. Walter Ongena was tiende in Schoonaarde en Johan De Man tiende te Bellingen en 20ste in Berlare. Eddy Van den Abbeele blijft een kriteriumspecialist. Te Houthulst werd hij elfde. Erik Bonnaerens was 13de te Berlare, Robert Veyt 14de in Schelderode err 18de te Schoonaarde, Eddy De Wilde 16de te Stekene en 17de te Lede, en voor Mare Poppe werd het in Schelderode een 18de plaats. Niet minder dan 51 liefhebbers, onder wie een heel pak Nederlanders, kwamen in Mariekerke hun rugnummer af halen. Sterrijder Benjamin Vermeulen toonde zich tijdens de slotfase de sterkste. De Kleinbrabantse wielereer werd door de zesde plaats van Isi Van San gered. j Buggenhoutenaar Kris jymans was tijdens het gelopen weekeinde de lige streekjunior die op het reschavotje mocht klim men. Kris Heymans maakte in Ninove het zegegebaar. Luc Lemmens eindigde twee keer in de spits: te Sint Pieters - Leeuw en in Mui- Voor Gilbert Van der Meer- sche werd het een vierde orijs te Sint-Pieters-Leeuw. Alex Polfliet bewijst bij de junioren dat hij ook het ho gere ritme en het groter aan tal kilometers uitstkend aankan: hij was in Kield- recht vijfde. Voor Marc Van Lierde werd het een vijfde prijs te Okegem. Twee keer finishte Gino Lauwereyns bij de eersten: zesde in Okegem en ze vende in Ninove. Twee zesde plaatsen voor Dirk Van Moeseke: eens in Den derleeuw en een andere keer te Erembodegem. Luc Van Puyvelde was zesde te Kieldrecht. Ronny Mettepenningen fietste te Erembodegem naar een zevende prijs en Peter Van Duyse was in Sint Ulrikskapelle zevende. Luc Van Geyt bolde in Ninove als zevende over de streep en Kris Van den Neucker werd in Erembodegem achtste en tiende in Oke gem. Filip Zaman werd ne gende te Denderleeuw en Frans Van Nuffel veroverde ook een negende prijs. Dat was te Ninove. De talrijk aanwezige toe schouwers kregen zaterdag namiddag te Mariekerke een vrij spannendê wedstrijd voor geschoteld. Pas gestart, was er al een uitval van Fons Van Camp, Danny Kennes en de Nederlanders Cees De Brou wer en Adriaan Van De Poel. Onder impuls van Isi Van San, Fons Cools uit Puurs en Bor- nemnaar Alex Robberecht werd deze vroege uitval spoe dig tenietgedaan. Toen er zich rond half wed strijd echter een kopgroepje vormden waaronder de Klein- brabanders Lauwereyns (Ruisbroek), Robberecht (Bornem), Fons Cools (Puurs) en de plaatselijke Van San ging de spanning aan de aan- komstlijn met een ruk de hoogte in. Maakten nog deel uit van dit kopgroepje: sterrij der Benjamin Vermeulen uit De Klinge, de Waaslander Roger Beelaert, Bomemnaar Raoul Bruyndonckx en de Ne derlanders Peter Heeren, A- driaan Van De Poel en Adriaan De Jaegher. Deze spitsrijders verstonden mekaar zo voort reffelijk, dat de grote groep er spoedig een kruis mocht over maken. Vooraan werd Ver meulen natuurlijk de gevi seerde renner. Toch liet Isi Van San zich door de faam van deze tegenstander niet impo neren. Tevergeefs probeerde hij met om er alleen vandoor te gaan. Tijdens de slotfase toonde de Vermeulen zich veruit de sterkste. Hij schreef dan ook ruim verdiend deze wedstrijd op zijn naam. Isi Van San eindigde op een ver dienstelijke zesde plaats. De Puurse postbode Fons Cools eindigde nog veertiende, ter wijl Jan Lauwereyns uit het naburige Ruisbroek en Bor- nemnaar Alex Robberecht res pektievelijk beslag legden op de zestiende en zeventiende plaats. (FA) Paul De Brauwer was in Ek- Toen kwam uit de achter- Voor Paul De Brauwer werd saarae uë rneesi SifijJvaar- grond Ken Groenendael, het een schitterende zege. dige renner. een Nederlander die het we kijkêfi dan ook be- Van bij aanvang trok hij ten onze veldrijders nog lastig nieuwd uit naar komende strijde en kreeg Martin De zal maken. wedstrijd te Moerbeke waar JosC\htel?mSansraennCiSpaui Groenendael kwam tot bij Maujits Schaut al heel wat Lauwaert rrn^ Voor rfë! achtervolgers en me. vijf om lang echter want De Brau- f^fd^f^akte ee" aantrekkelijk kijkstuk te wer ging alleen door en de Brauwer oie niet verzwaKte vier anderen volgden op en ze'^s. no9 jneer voor- Deve enkele seconden. sPron9 bijeentrapte De Nederlander Jonckers was in Berlare onze streekamateurs le vlug af. (jj) In Zaventem heeft vech- tertje Ferdi Dierickx een formidabele demonstratie gegeven. Ferdi trok er reeds voor halfweg vandoor. Moederziel alleen. En bleef voorop. Hij diepte zijn voor sprong tot meer dan drie minuten uit. Niemand bleek bekwaam een vuist te ma ken. Dierickx koerste ook in Sint Kwintens Lennik. Daar kon hij niet alle konkurrenten af schudden. Het werd een tweede prijs. De pittige Gaston Pieters knoopte ook opnieuw met de zege aan. Dat gebeurde in Kemzeke. In datzelfde Kemzeke kwam Gerrit Van der Aa er minder goed uit: negende. Geen nood ech ter: Gerrit behaalde ook nu zijn onvermijdelijke zege: in Baasrode finishte hij als nummer één. Ronny Wes terlinck ging er met de grove borstel door. De Zeienaar duldde geen tegenspraak: noch in Berlare noch in Kal ken vermochten de konkur renten wat tegen het mees terschap van deze topbelof- te. Het verging Lieven Braeck- man al even gunstig. De Aalstenaar maakte twee keer een verre verplaatsing. Dat legde hem geen windeieren. Lieven maakte in Doornik het zegegebaar en bolde ook te Wiers als nummer één over de streep. Jean-Marie De Nil was tweede te Zaventem, achter de ongenaakbare Ferdie Dierickx. Te Overijse werd het een zesde prijs. Geen palm ditmaal voor Guy De Vreese. Wél een tweede plaats te Lierde ach ter Marnis Segers, een an dere sterrenner bij de aller jongsten, en een vijfde plaats in Sint Kwintens - Lennik. Nico Leus streed evenmin op het thuisfront. Hij tufte helemaal naar Sart Dames Avelinnes. Nico deed het daar prima: hij was eens tweede en eens zesde. Omdat aan de tweedaagse een eindklassement ver bonden was, kreeg Leus nog een toemaatje: derde in de klassering. Dirk Bruyssinck was in Kemzeke tweede en voor Dirk Troch werden het twee ereplaatsen: derde te Kem zeke en vijfde in Baasrode Geen overwinning ook voor de getalenteerde Peter Van den Broecke: hij was derde in Berlare en vierde te Kal ken. Voor Danny Laureys werd het in Baasrode een vierde prijs. Peter Verhelst was vierde te Kemzeke. Stefaan Van Leeuwen vierde in Ber lare en zevende te Kalken. Thierry Van Gasse ver overde een vijfde prijs in Kemzeke en Johan Koppen was in Kemzeke zesde. Paul Mannaert, zevende te Berlare, Benny Mechant, negende te Berlare, Karei De Ben, tiende te Kemzeke, en Peter Burms, tiende te Berlare, fietsten eveneens behoorlijke resultaten bij mekaar. Nieuwelingen Baasrode. Gerrit Van der Aa Perre en Danny Laureys. (c) HHHHK de massaspurt te Baasrode voor Frank Van de 4-4' Drie ovenwinningen voor onze streekprofs: Ghislain Van Landeghem, Frank Van Impe en Etienne Van der Helst. Het kan niet meer op. Over de esbattementen van de «drie» wordt elders in dit blad meer verteld. Een |^1 en ander mag ons de pres- ï|i taties van de andere streek 1 profs niet over het hoofd I doen zien. Kijk bievoor- beeld naar de Wase Neder- lander Richard Buckaki. Die koerste in het Westvlaamse Grote prijs Muonen voor nieuwelingen te Baasrode. Gerrit Van der Aa in de bloemen na zijn Vichte en was er vierde Te prachtige overwinning, (c) Herne werd het een 12de prijs. Frank Arijs blijft vergeefs achter een zege aanzitten. In Adinkerke was de Eron- degemnaar uit Aalst noch tans «in goeden doen». Hij finishte er als nummer vijf. De Wase veteraan Albert Van Vlierberghe deed in Stekene aan «teamwork». Dat ligt Albert trouwens uit stekend. Hij hield er nog een dikke ereplaats aan over. Etienne Van der Helst deed nog meer dan winnen: in Vichte was hij zevende en tiende te Heme. De dichtste plaats voor José De Cauwer was achtste te Mortsel. Johny De Nul was in Mortsel negende en Ronny Van de Vijver tiende te Ekeren Voorts reden ook Ronon Onghena, Rik Caethoven, William Tackaert, Lucien Van Impe, Patrick Lerno en Etienne De Beule enkele prijzen bijeen. Ghislain Van Landeghem: ze ven jaar wachten Ghislain Van Landeghem is in de profpelotons geen jeune-premier meer. En ook geen vedette die de heetgebakerde fans achternazitten om een handte kening af te bedelen. Maar het is een van de betere kermiskoersers. Dat heeft hij tijdens de afgelopen weken verscheidene keren met uitstekende resulta ten onderstreept. Winnen zat er er al jaren niet meer in. Doch eigenlijk was dat geen must. Een broodrij der kan ook zonder in het oog springende zeges zijn gangetje gaan en zijn boterham verdienen. In Stekene is het dan toch eens gebeurd. Van Lan deghem sprong drie «vluchters» in de nek. Drie minuten voorsprong fietste het viertal bijeen. Maar toen reed Ghislain lek. Meer dan een halve minuut achterstand en een poosje verwoed jagen, kostte hem die tegenvaller. Van Landeghem keerde terug. In de finale kon alleen Rudy Hendrickx in het spoor van de Waaslander blijven, maar ten slotte moest ook hij afhaken. Eindelijk won Ghislain Van Lande ghem nog eens een profkoers. Het was sinds zijn debuut geleden. Toen maakte hij in het West vlaamse Ledegem het zegegebaar. (mm; Frank Van Impe met een zuchtje Frank Van Impe kan wat. Experts zien in de jongere broer van Lucien een ronderenner. Maar voor een Tour is hij nog te freel. En te jong. Hij leert de stiel. In kortere rittenwedstrijden. En in de races rond de paardemolens en de frietkramen. Maar komen doet ie er. Hij wordt trouwens met bekwame hand geleid en geinitieerd in het harde beroep van koereur. Frank toont af en toe een flits van zijn talent. Winnen Nee: zo snel spurt hij niet. En alleen naar hei span doek rijden, is geen makkelijke opdracht. De konkur renten kunnen ook een stuk uit de voeten. In Mortsel won Frank Van Impe. Op enkele kilome ters van de finish flitste hij als een raket uit het koppe- loton weg. De snelle jongens bekeken mekaar. Doch dat bleef niet duren. De jacht werd georgani- zeerd en de voorsprong van Van Impe slonk als sneeuw voor de zon. Het zag er naar uit dat het koene Merenaartje door de wolven zou verslonden worden. Maar dat gebeurde niet: een half wieltje voorsprong hield Frank onder het spandoek over. Genoeg om te winnen. (mm) Nu ook Etienne Van der Helst Van Etienne Van der Helst kan gezegd dat hij een pechvogel is. Een sterke jongen. Verstandig ook. Iemand die eerst studeerde en zich pas nadien op de wielrennerij toespitste. Was een uitblinker als amateur en werd als piepjong baasje prompt door Peter Post onder de arm genomen. Maar het bleef niet duren. Vorig jaar werd hij door de machtige Postfalanks in extremis de zege in de Ronde van Nederland afgepakt. In 1979 fietste hij voor Kas, Een groep die opgedoekt wordt Van der Helst is ook de specialist van de Ronde van Vlaanderen. Wat aantoont dat hij in een klassieker een hoofdrol kan vertolken. Een seizoenzege zat er in 1979 nog niet in. Als gevolg van ongunstige om standigheden. In Ekeren werd het een schot in de roos. Het was geen dag te vroeg. Etienne verdiende reeds lang een grote onderscheiding» (mm) Patrick Lerno: wielbreuk Volle 250 kilometer fietste Patrick Lerno in de spits van een lange en lastige Parijs - Brussel. Zijn naam werd verscheidene keren genoemd door de verslaggevers die de renners op de voet volgden. De jonge prof uit Berlare bereikte evenwel de eind streep niet. Pompaf? Steendood? Vergeet het maar. Patrick zou zonder pech niet hebben gewonnen. Wél was hij een kanshebber in de spurt voor de zesde prijs. Wantdemanuithetpuitenkloppersdorp is razendsnel aan de finish. De waarheid is simpel, maar een beetje triestig voor Lerno. In het zicht van de haven leed hij wielbreuk. Zodat hij noodgedwon gen zijn matten oprolde. (mm) Etienne Van der Snickt: her senschudding Als debutantje was hij een belofte. Legerdienst trok een dikke streep door de aspiraties van de Berlare- naar, maar hij kwam temg. Van ver zelfs. En was als amateur laureaat van de Ronde Van Vlaanderen Al een poosje stapt hij bijna onopgemerkt door het leven. Meer dan een figurantenrol stak er voor Etienne vooralsnog niet in. Doch hij blijft voortdoen. En doet wat zijn bazen hem opdragen: niet iedereen ontpopt zich tot een autentieke vedette. Pech was er eveneens bij. In Mortsel pletste hij tegen het wegdek. Geen onschuldige val. Want de ambulancewagen moest opgeroepen. In het zie kenhuis werd een hersenschudding vastgesteld. Daarmee zit het seizoen er voor deze moedige ren ner waarschijnlijk op. ind lui

De Voorpost | 1979 | | pagina 32