f) B f) r NEGEN GOUDEN MEDAILLES VOOR ASAHI KW Al ZELE l AVANTI KLOPT fan» BELGISCH KAMPIOEN JEUGDHANDBAL Lokeren wipt Grembergen Jochewoa Aalst verliest PATRICK DE MEY DERDE IN PROVINCIAAL KAMPIOENSCHAP UB w» 4 M" VDBJ BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Ajax Lebbeke bij de miniemen Wie wil Khripov (MAI Moskou) voor twee jaar? Handbal Beker van België HANDBAL - II LANDELIJKE B SUMO-KWAI JUDOKA JOZEF DE ROP 34 - 28-9-1979 - De Voorpost Avanti - Cl. Mechelen 22-19 Mechelen, zonder Antzack, k nog slechte een schim van de ploeg waarmee het vorig seizoen de titel in de wacht sleepte. Een zeer goed Avanti bleek duidelijk veel te sterk voor Soholowske en Co. en de einduitslag b uitermate gevleid voor de Mechelaars. Met nog 8' te spelen leidde Avanti met 7 doelpunten verschil (20-13) zodat het op een ware afstraffing ging lijken voor de kampioenen. De laatste 5' speelde Lebbeke echter zo nonchalant dat zij vier keer op balverlies betrapt werden en hiervan kon Mechelen gebruik maken om de nederlaag nog In welvoeglijke cijfers te houden. *Anv?ïiV* Reeds na__ 10' was het duidelijk geworden dat Avanti vlot draaide. (6-3). Onder impuls van een on stuitbare Eddy De Vlieger, uitstekend bediend door keeper Ninkovic, dreef Avanti de voorsprong verder op (11-5). Gelukkig voor Mechelen kon het rekenen op een zeer goede keeper Vinck (stopte 4 penalty's) zoniet was de 11-6 ruststand nog katastrofaler geweest. Zonder een humeurige Ebel startte Lebbeke de tweede helft, opnieuw aan een hoog tempo, maar SoholowsW» kon dank zij drie opeen- voigenae aoeipunten de ver nedering van Mechelen uit stellen. Koen Verhofstedt, opnieuw voortreffelijk, en De Vlieger kenden echter geen genade en 10' voor het einde leidde Avanti met 19-12. Nog even verbazing toen H. Vermoezen voor de derde maal 2' kreeg en meteen gediskwalificeerd was. Maes kwam dan nog even aan bod maar in de Euforie van de overwinning begon Avanti het dan te ingewikkeld te maken waar door Mechelen tijdens de laatste 5' de vernedering kon ontlopen. De weer eens over-talrijke Avanti aanhang voelde zich echter zeer tevre den. Hun Belgische Beker houders klopten nu de Bel gische Kampioen! Avanti: Ninkovic en Mer- tens, Maes 3, De Vlieger 5, Verberckmoes 3, Moonen, De Pauw, K. Verhofstadt 4, De Batselier 1, Cornelis 1, Ebel 5, De Smedt. Reserven: Avanti Lebbek Mechelen 19-18 Rust: 9-6. Scoorden: M. De Proft 4, H. Maes 2, De Pauw 2, Eddy De Smedt 4. De Vilder 2, J. De Proft 4, Verguit 1. EVA Aan het woord Ik ben zeker niet ont goocheld na deze neder laag.'Zonder Antzack bleek Mechelen tegen dit vlot spelend Avanti niet sterk genoeg. Niettemin blijven onze kansen volledig gaaf. Verliezen tegen Avanti te Lebbeke is echt geen ramp aangezien ik van oordeel bendat men dit seizoen vijf punten mag verliezen en toch nog titelkandidaat blijft. Ondanks dit alles blijf ik ervan overtuigd dat wij ook tegen dit Avanti een kans maakten. Ik had de Lebbeekse ploeg enkele malen gescout en ik was ervan overtuigd dat indien wij de tegenaanval konden lamleggen wij Avanti aan- konden.Blijkbaar heeft onze coach geen rekening ge houden met mijn scouting. Avanti scoorde 7 maal op tegenaanval en het resultaat is duidelijk. Ninkovic-De Vlieger kregen ondanks mijn raadgevingen vrij spel. Of Antzack terugkeert hangt nu van hemzelf af. Langs het B.O.C. en het Ministerie kreeg ik alle hulp zodat het nu afwachten wordt of onze Pool, die dus weg mag uit Polen, de eerstvolgende weken in Mechelen arriveert. Indien Mechelen het wenst kan het echter onmiddellijk op de 29 jarige Rus Khripov (Mai Moskou) beroep doen. Men gaf mij in Rusland de verzekering dat deze topspe- ler voor 2 jaar mag uit wijken. Eddy De Smet (Avanti): Avanti speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen, zowel aanvallend als ver dedigend. Wij scoorden 22 maal tegen Mechelen en dit als men bedenkt dat onze twee voornaamste afwerkers uit de tweede lijn, Ebel en Vermoezen, minder aan hun trekken kwamen en dat de bezoekende keeper Vinck naar mijn gevoel uitstekend speelde. Ebel was duidelijk niet in zijn beste doen als aanvaller daarom liet ik hem meer dan gewoonlijk op de bank. De ploeg speelde deze keer aanvallende beter zon der onze Duitser. Verde digend was Ebel echter voortreffelijk. Met Avanti beoog ik dit seizoen een derde plaats. Sasja en Neer- pelt zullen het uitvechten voor de titel. ir& Avanti Lebbeke versloeg landskampioen Mechelen Ajax - Avanti 11-7 Verdiende overwinning van de Ajax miniemen tegen hun Lebbeekse tegenstrevers, die in schotkracht en snelheid duidelijk onder lagen. De eerste helft was er een van de gemiste kansen, zodat de rust met een 3-2 score aanving. De 2e helft kende een daverende start, in 3' tijd bracht Van Biesen Avanti 5-4 voor, maar De Decker en De Saedeleir brachten met snelle tegen aanvallen Ajax naar de eind zege. Ajax: Van Biesen, De Saede leir D. en C., Wesemael, Van Sinay. De Decker, Cooreman, Bosman D. En C., Verheyden, Hiel, Michiels. Avanti: Van Hove, Consta zo, De Proft, Huyck, Biesen, Jacobs, De T Van Ransbeeck, Cardoi Vlassenroot, Walraevens. IC De heer V. De Donder, Lebbekenaar en bestuurslid van Belgisch kampioen Cl. Mechelen, heeft nog nooit verlegen gezeten om een tophandbalspeler van de Oostbloklanden naar België te halen. Dank zij zijn bemoeienissen kon Mechelen beschikken over de 2 Poolse internationalen Antzack en Soholowski en die klub werd dan ook Belgisch kampioen. Nu heeft hij de mogelijkheid om de Russische juniores- en militair internationaal Khripov naar een Belgische handbal- klub over te hevelen voor een tijdspanne van twee jaar. Deze 29-jarige rus - basisspeler bij Mai Moskou zou wel met vrouw en 2 kinderen naar ons land komen. De klubs die interesse hebben kunnen de heer De Donder, Klein Antwerpstraat 64A te Lebbeke kontakteren. Tevens kunnen daar inlichtingen ingewonnen worden betreffende een reis naar de Olympische Spelen te Moskou voor de periode van 26/7/80 tot 2/8/80. Tijdens de periode vinden o.a. de finalewedstrijden handbal plaats. EVA De Zeelse Judovereniging neemt een goede start in het nieuwe seizoen en als de prestaties van de jeugd overgedragen worden op de seniores, dan mag trainer Raymond Van Avermaet een goed seizoen tegemoet zien in de hoogste nationale reeks. De kadetten kampten om de titels te Oudenaarde. De zes ingeschreven Zeeise judoka's behaald»" evenveel medailles. In de voorronde van de Belgische handbalbeker valt de overwinning te noteren van H.C. Lokeren dat vrij onverwacht maar duidelijk S.K. Grembergen wist uit te schakelen. Sparta Aalst werd uitgeschakeld tegen Mechelse na een vrij zwakke wedstrijd. Reeds na de eerste 30' bleek de onmacht van de Spartanen die toen reeds 5 doelpunten achterstand tel den. Samen met H.B.C. Dendermonde en Ajax Leb beke plaatste zich dus Lo keren als derde streekploeg voorde 1/64 finales. S.K. Grembergen - Lok (+3): 16-21 Een zwak S.K. Grembergen gaf nooit de indruk Lokeren te kunnen verslagen. De Lokerenaars met een su blieme keeper Van Vaeren- bergh tussen lat en palen, en met J. Caudron (ex. G.S.K.) als voornaamste afwerker, leidde na het eerste kwartier reeds met 5-11. Voor G.S.K. kon alleen Heirman de schade enigszins beperken. Een keeperswissel bij de thuisploeg waar De Jonghe Van Hecke verving, bracht wel een zekere kentering maar aan de rust leidde Lokeren toch met 8-13. Tijdens de tweede helft trachte S.K. Grembergen toch nog de bakens te verzetten maar dichter dan 14-18 cijfers 10' voor het einde geraakte zij niet. Trainer-coach De Braece- leer, ondervond vooral tij dens de eerste helft wel enige moeilijkheden om van zijn G.S.K.-spelers een geheel te maken. Ploegen: S.K. Grembergen: Van Hecke en De Jonghe, T. Van Haute, H. Van Haute 1, Trienpont 3, Dauwe 1, Heir man 5, Rosseel 1, De Braeckeleer 1, St. De Swaef 2, P. De Swaef 2, De Meyer. H.C. Lokeren: Van Vaeren- bergh en Huyge, Sonck 2, Philips. Gyssels 1, Rogiers 3, Rombaut, Caudron 6, De Bruyne 2, Schalkens 2, D'Hanis. EVA De kompetitiestart in 2e gen helemaal niet met onze Grembergen zal deze zege Sp. Aalst werd zoals voor- landelijke bracht onmiddel- pronostiek. Voor de Aalste- een hele opluchting bete - zien een overwinning voor de lijk twee regionale derby's naars, vóór het seizoen nog kenen na de nederlaag tegen ploeg van trainer Van op het programma. Voor ons als mogelijke titelkandida- Lokeren in de Bekerkompe- Temsche. strookt de nederlaag van ten aangezien, moet de pil titie. Het andere regionale Jochewoa Aalst te Grember- hard aankomen en voor S.K. derby Brabo Denderbelle Brabo Denderbelle - Sparta Aalst 14-21 Het bijna totaal gewijzigde Brabo Denderbelle heeft slechts gedurende de eerste helft kunnen weerstand bie den aan de grotere tref kracht van de Spartanen. Jfijdens de eerste 30' zag men een zeer degelijk Brabo langs D. Van den Abbeele gelijke tred houden met Sparta Aalst. Via 2-1 werd het 6-6 en bij de rust was nog alles mogelijk (8-9). In een nogal rommelige tweede '"ïielft kon Sparta dan vlug het verschil maken en aan gezien D. Van den Abbeele toen minder aan het Brabo kanon kwam kon Mens en Co. nog naar een afgeteken de zege stevenen. Scoorden Denderbelle: Van den Ab beele 7, J. De Bisschop 2, D. Van Goethem 1, D. Uytter- beurten namen G.S.K. en sprot 2, P. De Bisschop 2. Jochewoa voorsprong maar Sparta Aalst: Mens 7, W. de laatste 10' van de wed- Bomon 4, S. Bomon 3, G. strijd stonden in het teken Corthals 2, Van der Meersche 2, F. Bomon 1, K. Bomon 2 van de Grembergse suppre- matie die recht naar de 17-14 overwinning leidde. EVA S.K. Grembergen - Joch woa Aalst: 17-14 Jochewoa Aalst, zonder kee per Coppens, speelde een rommelige wedstrijd tegen S.K. Grembergen dat duide lijk niet afgeschreven mag worden als mogelijke titel kandidaat. Öe thuisploeg nam een uitstekende start die resulteerde in een 5-1 score. Aalst kon bijbenen zodat een gelijkopgaande eerste helft eindigde op een 9-9 score. Het eerste gedeelte vande tweede helft verliep vrij gelijkopgaand. Om Groot-Bijgaarden 13-25 - Lokeren: Lokeren ondervond niet zo veel moeite om de thuisploeg de nederlaag toe te dienen. De ploeg van keeper Van Vaerenbergh nam een vlotte start maar ging daarna toch wel even flateren in verde diging wat Groot-Bijgaarden toeliet tot 3-6 te naderen. Onder impuls van Caudron en Rogiers ging Lokeren dan drukken wat resulteerde in een 6-13 ruststand. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Lo keren liet nu speelgelegen- heid aan iedereen en boekte nog een vlotte 13-25 zege. Scoorden: Lokeren: Caudron 6, Ro giers 7, Lenaerts 3, De Bruyne 3, Schalkens 1, Sonck 1, Rombaut 1, Philips 1, Saye 1, D'Hanis 1. EVA Nationaal kampioen Freddy De Schrijver kwam nu in de reeks -42 kg uit en ook in die kate- gorie was hij de beste. Eddy Van De Cauter versloeg vier tegenstre vers en werd in de reeks -51 kg de nieuwe titel houder. In de reeks +56 kg zorgde de pas gepro moveerde groene gordel Patrick Van Acker voor een aangename verras sing. Hij liet zijn vier tegenstanders niet de minste kans en won telkens met ippon. De andere Zeienaars won nen bronzen medailles en dit waren Franky Ras- schaert (-38 kg) en Domi nique Dauwe en Ronny De Block (-38 kg). Een sukses dus voor de 13 en 14 jarigen. Maar de beloften en juniores deden het te Beveren-Waas zo niet nog beter. In de kategorie beloften (15 en 16 jaar) stond Asahi Kwai ook driemaal op het hoogste schavot je. Het begon met Fran ky Huyghe in -48 kg. Nadat hij in de voorron den zijn tegenstanders met houdgreep tegen de tatami hield, kwam in finale tegen Spileers (Sam. Ronse). De Zeelse judoka geraakte met yu- ko op achterstand en was gehandicapt met een verwonding aan de tenen. In de laatste sekonden maakte hij zijn achterstand goed en met een gelijke stand viel de beslissing in zijn voor deel. De nieuwe Oost- vlaamse kampioen kon zijn medaille niet afhalen daar hij op dat moment verzorgd werd in de kliniek. In de reeks -52 kg stond er geen maat op de superioriteit van Said Bouarrak. Deze klasrijke jongen, die een grote toekomst wordt voor speld in de judowereld, demonstreerde zijn klas se met een variatie van de bestaande technie ken, gaande van houd grepen over worpen naar armklemmen. Al zijn te genstanders overwon hij met ippon (AO punten van voordeel). In de reeks -57 kg won Ivan De Raedt zijn eerste gouden medaille. Zijn nervositeit resulteerde in een moeilijk eerste kamp die hij op het nippertje won met yuko. De vol gende twee wedstrijden ging het heel wat beter en hij spijkerde zijn tegenstanders tegen de mat met houdgrepen. In finale kon zijn tegenstre ver Johan Brack uit Gent zijn kansen wegens kwetsuur niet verdedigen en moest opgeven. In de reeks van -62 kg kwam het tot een streek- finale met het Asahi Kwai lid Eric Van Rie en de Dendermondse De Rop op de tatami. Van Rie kwam op lichte ach terstand (yoka) en on danks hij de kamp be heerste, geraakte hij niet op gelijke hoogte. Hij kon De Rop niet in zijn greep krijgen, zodat deze de titel won en de zilveren medaille naar Van Rie ging. De katego rie 75 kg werd be heerst door de Zeelse judoka's. Danny Claeye werd de nieuwe kam pioen en zijn medemaat Peter Broek, zorgde met een derde plaats dat er twee Zeienaars op het schavotje stonden. Ivan De Pieker (-68 kg) en was de enige die geen me daille won. Ivan is daar nochtans toe bekwaam, maar hij verkeerde in een offday. Bij de juniores (17-19 jaar) lagen er ook twee titels op Asahi Kwai vertegenwoordigers te wachten. In de reeks -60 kg was de comingman Johan Fierens, de grote favoriet en hij maakte dit ook waar en Johan werd voor de eerste keer pro vinciaal kampioen. In de finale overwon hij Van Vaerenberg uit Ninove met yuko. De tweede titel ging naar soldaat Marc Van der Haegen (-78 kg). Marc was in grote stijl gestart en eerste twee kampen duurden respektievelijk 17 en 11 sekonden en in finale moest de uittre dende kampioen Johan Biebout van Aalst er met een houdgreep aan gelo ven. In de reeks -65 kg werd Maurits De Leenheer uit- ef geschakeld. In de kate ,nl gorie zwaar -95 kg kwannj een heroptredende Maricf^' Bouwens, na twee inaktiviteit, goed aan zijl trekken. Hij moest it finale alleen onderdoet voor Guy Van der Lindeijj, uit Ronse, maar hac voordien de beste mar van Ronse Yves D^el Buysschere reeds uitge^rr schakeid. BENÜirai Drie Ham-se Judok. werden zondag waardig bevonden om deel te nemen aan het kam pioenschap van Oost- Vlaanderen in de Sport hal te Beveren. Met een ruime bezetting met al de vedetten van Ronse, St. Niklaas, Beveren en Zele en de vele andere Oost-Vlaamse klubs was net sportieve sukses ge- waardborgd. Dat bitsig gestreden werd voor de eervolle medailles, ondervond Geert Van Moerzeke, die een kilootje te zwaar werd bevonden en aldus in een andere reeks terecht kwam. Tijdens de eerste ronde werd deze stoere knaap reeds ge wipt zonder mogelijk heid tot herkansen. Ludo Van Handenhove en Pa trick De Mey deden het zo voortreffelijk dat bei den tot in de hal|0( finales kwamen. Dit bet tekende het einde va^ Ludo, die gekwetst (fcn strijd diende te stakeen alhoewel een mooie defen de plaats wenkte. Patrick De Mey botste op groc b meester Bockstal vj ei Ronse en na een harofci strijd diende hij zi)w meerdere te herkenneEn in deze kampioen, w een mooie toekom: wordt voorspeld. Ge€et nood, meende Patric al de rest kan ik aan. Z deed hij ook en met no twee mooie overwinnir gen verzekerde hij zie van de bronzen plak meteen ook van vast deelname aan de regio UI nale kampioenschappfl volgende maand te Eel a lo. Wat weer een pracht tige parel betekent aai el de kroon van judoklujet Jitsu Kwai Hamme at Zondag selekteerde Jo zef De Rop zich voor de regionale kamp te Eeklo door kampioen van Oost- Vlaanderen te worden. Onze Dendermondse ju doka kwam uit in de reeks Beloften -62 kg. waar hij in de schiftingen makkelijk de Ronsenaar en een Aalsterse judoka achter zich liet, in de kwart-finale ontmoette hij de sterke judoka u m Herzele, die hij met Kok a voorsprong versloeg uiteindelijk de finale U »i gen de Zeienaar Van Riser ook deze fel aangemos a digde judoka moest m< koka voordeel de duim* leggen, wat voor d Jj Zeelse judoclub een tiW minder was in het ove^j volle palmares.

De Voorpost | 1979 | | pagina 34