VETERANEN KSV TEMSE MODERNIZEREN EIGEN KLUBHUIS PROPAGANDA bmMIM VC HADES TEMSE VC HADES TEMSE B 3 1 Tornooi Uitreiking «Gouden Kaatsbal» te Aalst Hades Temse in ander kleedje De vrouwen van VC Hades, (rdg) Daar Wetteren pas vrij dagavond meldde dat het zaterdag niet kon spelen was het voor het Hades- bestuureen onmogelijke opdracht nog een vervan gende ploeg te vinden die de propagandawed- strijd zou kunnen be twisten. Coach Veraert splitste zijn A-kern in 2 groepen zodat de talrijk opgekomen nieuwsgieri gen toch nog van een fijne partij volleybal kon den proeven. Voor Hades A speelden: Van Fraeyenhove Luc, Veraert Tony, Lijssens Danny, Van Bruynsel Dirk, Hörn Antoine en De Bock Raoul. Voor Hades B speelden Ti nek Jozef, Claeys E- tienne, Bosman Luc, Verbraeken Dirk, Mar tens Ronny en Losa Patrick. De eerste set werd ge wonnen door de ploeg van Jef Tinck. Na een spannende zij aan zij (5-5, 7-7 en 12-12) gaf de routine van Jef als pas- seur de doorslag. Met zware aanvallen van Luc Bosman konden de Tinckjongens de set uit maken (12-15). Vooral koncent rat iever- iies leidde ertoe dat in een minimum van tijd tijdens de tweede herne ming de bordjes 5-11 aanwezen, zodat door een voortreffelijk ploeg- spel de Veraertboys de bordjes in evenwicht konden brengen 8-15 en 1-1. De derde set mag men gerust noteren als een walk-over vanwege de jongens van coach Ver aert die kol lekt ief heel wat beter akteerden dan hun tegenstanders 15-3 en 2-1 In de vierde en meteen ook laatste set nam de A ploeg het echter wat te gemakkelijk op en dra keek men op een 4-10 achterstand neer. Dan kwam de A ploeg terug op dreef zodat de stand snel terug 10-12 werd. Met De Bock en Van Bruysel voortreffelijk in de lage verdediging en aan de opslag, werd er snel orde op zaken ge steld. Het voortreffelijk aanvalswerk op de gou den passes van Veraert en Luc Van Fraeyenhove deed de rest. (15-12). Zondag organiseerde het team dan een tornooi waarvoor heel wat ploe gen hadden toegezegd. Het viel echter te betreu ren dat een aantal teams ter elfder ure hun forfait meedeelden. De nationa le herenreeks leed hier het meest onder. VC Temse stak met kop en schouder uit boven hun Zaterdag stelde Hades Temse in de sporthal, Gasthuisstraat haar ploeg voor. Hades, dat n in het verleden het wel en wee in de volleybal rangen heeft meege maakt, gooit het dit seizoen over een andere boeg. Nieuwe krachtim pulsen van een nooit aflatend bestuur hebben tijdens de voorbije maanden wonderen ver richt. Bestond tot vorig seizoen enkel een eerste herenploeg, dan bezwe ken nu de bestuursleden niet alleen voor de char me van de dames, aan de zijde van de heren (3e nationale) zullen nu eveneens dames de Ha- deskleuren verdedigen (3 de provinciale). Daarbij maakte de groei van het aantal mannelijke spe lers ook de geboorte van een herenteam in vierde provinciale noodzakelijk. Deze prestaties werden aanzienlijk in de hand gewerkt door de twee sponsors. Voor de heren is dat J. Janssens, dia mantcentrum uit Sint- Niklaas en voor de da mes chapewerken René Maes uit Temse. Zij staken eveneens hun respektievelijke ploegen De juniores van VC Hades, (rdg) in een nieuwe spelers- of speelsters uitrusting. Zowel het heren- als het damesteam schitterde in hun rood-witte kleuren. Het bestuur: Ere-voorzitter: Omer Wauman en Raf De Voocht. Voorzitter: Gilbert Lo- ckefeer, ondervoorzitter Guillaume Verbraeken, sekretaris: Herman Huy- ben, schatbewaardster: Nicole Hulin, scheids rechters: Mare De Beer en Patrick Losa, be stuursleden: Henry Van Fraeyenhove, Ghislaine Janssens, Danny Lijs sens, Dirk De Waele, Dirk Van Bruyssel, Dirk Verbraecke, Constant Van Bogaert, Eric Geens en Franky Polfliet Sponsors: J. Janssens Diamantcentrum (heren) en Chapewerken René Maes (dames). Wedstrijden: De Hadesploegen spelen hun thuiswedstrijden in de sporthal in de Gast huisstraat. Heren 3e na tionale zondag om 18u30 heren 4e provinciale za terdag 16u. en dames 3e provinciale zondag 15u. De wedstrijden van de respektievelijke reserve- ploegen starten 1 uur voor de aanvang van de eerste ploeg. Transfers: Van het Hadesteam, dat uit de tweede nationale tuimelde, verlieten vijf spelers de kern. Danny Van Puyvelde naar Puurs om als trainer-speler te fungeren, Gilbert De Lamper(VC Temse), Dirk Remon (Pardaf Kruibeke) Erik Vermincksel (Vites se Kruibeke) en Paul Mi- lants (Steendorp). Hades wierf slechts één speler aan: Luc Bosman uit Beveren, maar bekwam een spelersvergunning voor de coach Tony Ver aert. Hierbij tekenden nog tal van jongeren een aansl.uitingskaart en zij staan ëveneens te trap pelen aan de poort voor de grote volleybalstap. Propagandawedstrijd Ter gelegenheid van de voorstelling van de ploe gen en de overhandiging van de spelersuitrustin gen speelde het Hades damesteam een wed strijd tegen VC Temse dames II en zou het herenteam tegen Jong Wetthra Wetteren spi len. Tornoo Wetteren gaf echter foi| fait, hierdoor werd kans geboden aan al' kernspelers om te tonejj wat ze in hun nu hebben. De uitreiking van de trofeeën gouden-, zilve ren en bronzen kaatsbal te Aalst wordt stilaan een traditie. Het was inderdaad reeds voor de zesde maal dat het Stadsbestuur de prachti ge stadsfeestzaal tér be schikking stelde van de organ izatoren. Er was een ruime belangstelling voor deze plechtigheid, waarbij het, Stadsbestuur vertegenwoordigd was door de Schepen van Financiën Van den Eede, die de heer Burgemees ter D'Haeseleer en de Schepen van de Sport Monsieur verontschul' digde. Voor de eerste maal ging de trof® «gouden kaatsbal» ever ovér de taalgrens. Robefl1 Pierette (Bever) was lau reaat. Eddy Driegelmd( (Viane) kreeg de «zilverer kaatsbal» terwijl ook m Pierre De Plecker (Ham me SK) op het «schavot t je» kwam. Hij werd m eigenaar van de «bronzei kaatsbal». jvl De feeststemming was vorige week van de gezichten Bondt, Frangois Verhey- derclub. In de beginfase van de veteranen af te lezen. Deze maal ging het echter den, Mariman en de Gente- speelden de veteranen hun niet om een voetbaloverwinning, maar wel om de her- naar Moral. Het initiatief wedstrijd op een weide van opening van het eigen clubhuis, dat grondig verfraaid sproot uit de samensmel- Frans Van Nespen in Sint- werd. ting van Temsica en Spor- Niklaas tot zij ook hun veld Het initiatief hiertoe lag hoofdzakelijk bij uitbater Willy ting, de twee voetbalclubs jn de schoolstraat kregen. Viaene en secretaris Jacques Goossens. Het clubhuis toen in Temse. Daardoor 0e verplaatsingen, waar neemt in het leven van elk old-K.S.V.'er een aparte voegden zich Baziel De onder het Nederlandse plaats in. Maeyer, Etienne Stuer, Ro- Hulst, Axel en Terneuzen platte bal, men wjjde er) men kon voetballen. De rest, het goede of minder goede hoefde men erbij te nemen. Joop De Bock de voorzitter van 1960-1965 werd opgevolgd door Mar cel Heirman. In 1969 kreeg Mare Goossens het bewind In een gezellige sfeer wordt gerelaxd na de match. Ook de bezoekende elftallen worden verwend, tenminste na de wedstrijd. Zij hunke ren er dan ook naar om tij dens het seizoen de Temse veteranenploeg een bezoek te brengen. Het veteranenlokaaltje is ook nog in trek bij andere clubs, zo vergaderen er on dermeer de supportersclub van K.S.V., het koerscomité Schoolstraat - Past. Boel straat e.a.. Het vernieuwd clubhuis is werkelijk een parel gewor den en vele veteranen kon den hun ogen niet geloven over de gedaantewisseling van hun tweede thuis. Het geheel onderstreept nog maals de inzet van de club. Tijdens de heropening van het vernieuwde clubhuis konden we van het bestuur een overzicht krijgen uit het Het lokaal van de veteranen van KSV Temse werd opengesteld. Alleen lachende gezichten. Hoe kan het ook anders? (rdg) verleden van de club, die bert Roosen, Marcel Heir- verliepen nietaltijd in ideale, in handen, maar stond in reeds lang bestaat maar man en Baziel Verhulst maar wel in plezierige om- 1977 zijn skepter af aan jong van ideeën blijft. hierbij aan. Als clubkleuren standigheden. De reis met OmerHendrickx.dienunog n c kwam rood-wit uit de bus. de charbang, getrokken met veel overgave de taak ue btart Het eerste yaandel van de door twee paarden bracht van voorzitter in handen De veteranenploeg werd veteranen vertoont nog reeds de fine geest onder heeft, opgericht in 1938, aan de deze kleuren, nu 41 jaar la- de spelers. Men zeurde Tornooien blijken eveneens basis hiervan stonden Jozef ter zijn de kleuren blauw-wit toen niet over het vervoer, een geliefkoosde manier Vergauwen, August De geworden zoals de moe- slecht speelveld, harde of te om hun hobby in stand te De eerste ploeg van VC Hades, (rdg) Het bestuur van de veteranen van KSV Temse. (rdg) houden. Tot de voornaam- sten behoorden het twee daagse tornooi in Gorin- chem in 1960, een interna tionaal tornooi met 18 teams in Breda en een tor nooi in 1964 waarop Temse Anderlecht met 2-5 een lesje gaf prijkt eveneens nog fris in het geheugen. Aan het goedkope argu ment dat de «Boerkes» vanTemse hadden mogen winnen, tilde men in de overwinnaarskleedkamer niet zwaar. Andere tor nooien zoals in Bergen-op Zoom, Blankenberge, Waeslandia en Dusseldorf waren niet alleen aantrekke lijk omdat Temse er won. Marathonvoetbalseizoen Wie denkt dat men als vete raan geen uithouding meer moet hebben, trapt de bal mis. Jaarlijks krijgt men on geveer 40 wedstrijden op de voetbalkalender, tornooien niet inbegrepen. Tijdens het voetbalseizoen krijgen de voetbalschoenen enkel rust tijdens de maand decem ber. Vanaf 15 juni mogen zij aan hun zomervakantie be ginnen, De veteranen kern, die 25 spelers telt, heeft geen wekelijkse training en toch beschikken zij overeen verbazingwekkende li chaamsconditie. Maar naar zij zeggen leven zij voor hun sport. Huidig bestuur Voorzitter: Omer Heynd- rickx, secretaris Jacques Goossens, penningmeester VC HADES TEMSE (DAMES) - VC TEMSE DAMES II0-3 Een meer geroutineerde Temseploeg heeft het in deze propagandaderby gehaald van een niet onverdienstelijk Hades team. Keurig uitgedost in de spiksplinternieuwe •IJeding van René Maes kon de kersverse Hades- coach beroep doen op 13 speelsters. Hij heeft ze allen de kans gegeven hun kunnen te tonen. De eerste set ging aanvan kelijk gelijk op. Toen volgden zware Temse- opslagen en knappe aan vallen, die moeilijk ver werkt werden door de Hadesmeisjes. De recep ties van Hades lieten soms te wensen over. Bij een 6-8 stand brak de veer echter en deze Tem- se-dames konden de set uitmaken met 9-15 cij fers. In de tweede en derde set primeerde voor de Hadescoach zoveel mogelijk speelgelegen- heid geven aan de wis selspeelsters. De set standen 1-15 en 6-15 spreken hierbij boekde len. De Hadesdames kunnen niettemin terug blikken op inspanningen rekening houdend dat de meesten onder hen slechts een goede maand aan de trainingen zijn begonnen en voor heen nooit volleybalden. Hadescoach is Antoine Claessens die pas verle den week de taak heeft overgenomen van inte rim-trainer Etienne Brijs. konkurrenten. Tweede werd Antigoon en Hades I legde beslag op de derde plaats. Dan volg den Elversele en Hades II. Bij de provinciale heren bleef de KLJ Tem se de baas over Steen dorp en Hades lil. Bij de provinciale dames klom Puurs op de hoogste trede, gevolgd door VC Temse dames, Hades Temse, Eksaarde, Bazel en Stekene. De verantwoordelijken van de ploegen mochten de prijzen in ontvangst nemen uit de handen van burgemeester August Maes. Hades Temse, die de eerste volleyballucht te rug over de gemeente blies, mag terugblikken op een geslaagd tornooi. SA Het bestuur van VC Hades, (rdg) Karei Raes en mité met als leden: Van Britsom, Jan Verdong Fernand Mathieu en Van der Graaf. Erevoorzi ters zijn. Joop De Bock burgemeester Augu Maes. Kortelings zal de ploeg Neuerburg (Duitsland) a een tornooi deelnemen. Maar de hoop van de spf Iers veteranen is een wei strijd te betwisten voor ee liefdadig doel in Temse ti gen niemand minder da het veteranenteam van Ai derlecht met als vedette Eddy Merckx, Paul Vi Himst, Georges Heylen Plastie en André De Wolf

De Voorpost | 1979 | | pagina 36