Iroen-zwarten scoren weer TK MELDERT EN HERZELE MOETEN HET ZONDAG ONDER ELKAAR UITMAKEN LAAT DE KERMISVLAG MAAR WAAIEN ROTTIERS EN DE SCHEPPER TWEEMAAL AN VERMEIR DOET HET ■'/raniM lazel over jevaarlijke klip Voetbalkalender Kijk op 38 Provinciale JEAN TRAPPENIERS BIJ ALSO Voe t bal ui ts lagen HERLEVING SINAAI-HOOGEINDE 5-0 ICELSIOR-KRUIBEKE 3-0 praemploeg heeft tegen de ge Vlamingen uit Kruibeke zeker niet makkelijk gehad juntjes thuis te houden. Het en immers de bezoekers die f bij het beginsignaal de ssie voerden en hun gede- i (midden)veldspel aan de lenzwarten konden opdrin- i. Het orgelpunt tot bekro- Stcoig plaatsen bleef echter in het rthi^re veld steken. Nochtans )nctyd er gedraaid bij een 1-0 Pwjore. daar Demedts zijn ploeg orzi :k in dè 40' minuut eerder gevleid de openingstreffer inschoot. Ook na de rust bleven de be zoekers het beste spelpatroon op de grasmat leggen en moch ten dan ook sterk ontgoocheld zijn toen Jaak Van Puyvelde een gemaakte goal nog net voor de fatale lijn kon weghalen, hier mee zijn uitgespeelde doelman ter hulp komend. Tot overmaat van ramp voor de Veerjongens kwam de thuis ploeg 2 prachtige goals puren uit even zoveel kansen in de loop van gans de laatste pe riode. Luk Vereecken haalde nog eens bikkelhard uit op vrij schop (2-0: 73') en Dirk Smet kooide een sublieme retro (3-0: 81'). Al bij al een enigszins gevleide uitslag voor de Heistraatploeg, die hierdoor duidelijk geschikt blijken om dit seizoen een voorplansrol te spelen in hun afdeling. MANIL De vertrouwelingen van voor zitter De Meester beleven een ongekende start van hun nieuw verblijf in derde provinciale. Vier wedstrijden afsluiten met zes punten en een batig saldo van 11 tegen 7 doelpunten is een nooit geziene prestatie voor een nieuwkomer. Zondag moesten de Hoogein- denaars er werkelijk aan gelo ven, hoewel deze niet naar de kermisvierende Tinelgemeente gekomen waren om louter te verdedigen. Desondanks konden ze een werkelijk losgeslagen Hugo Creve onmogelijk aan banden leggen en zagen deze reeds vroeg in de wedstrijd de score openen (1-0: 5'). De duidelijk ontnuchterde Sint- Gillissenaars konden hun net ten dan toch ongeschonden houden tot na de rust, wanneer de gastheren dan eindelijk een nooit gezien meesterschap konden uitdrukken in een 2' doelpunt via Franky De Ruys- scher op voortreffelijke pass van Eric Van de Wiele (2-0: 55'). Twintig minuten later rondde dezelfde spits een slor dig ontzetten af tot een 3-0 stand. En om de forfaitcijfers rond te maken deden in respek- tievelijk de 80' en de 85' ook Eric Van de Wiele enHugo Creve nog een duit in het gou den zakje. We kunnen hierbij toch niet na laten naar de andere prestaties te kijken in deze afdeling, van de overige Wase klubs. Er staan inderdaad niet minder dan vier uit deze streek afkom stige verenigingen in de top 5 en enkel de kop-positie wordt gelaten aan het enorm sterke Merelbeekse elftal. Op rij zijn dit dan: Excelsior Sint-Niklaas en Eendracht Bazel met 7 op 8 en verder Kallo en Herleving Si- naai met 6 op 8. Daarentegen verkeren ook nog drie Wase vertegenwoordigers in netelige papieren met name Svelta Mel- sele en Sparta Waasmunster, die zondag eerlijk de broodno dige puntjes deelden én het momenteel arme Hoogeinde Sint-Gillis, dat met de rode lan taarn (en één puntje) zit opge schept. Maar misschien wordt het, zoals Vreeswijk zingt, morgen beter! MANIL GREMBERGEN-KALLO 2-4 schop hiibekc). Kruibeke. De Excelsiorkeeper laat zich echter niet verschalken Excelsior ZE-SCHELLEBELLE 3-1 komt blijkbaar vaart in de prestatie gewagen. Tegen verleden seizoen geregeld tot (iezeploeg. Na minder ge- Schellebelle waren de lokalen de kern van een eerste provin- lagde vriendschappelijke over het algemeen de betere cialer behoorde moet uiteraard Bdstrijden en een niet zo bij- ploeg. Aanwinst Jan Vermeir twee-reeksen lager de spil zijn er fraaie seizoenaanhef kon was uiteraard weerom de beste om wie alles draait. Als terug- jen afgelopen zondag tegen man op het veld. Eigenlijk is dat getrokken midvoor schiet hij lellebelle al van een flinke ook logisch. Een voetballer die om de haverklap gevaarlijk uit kommentaar. «Voor ons rolde zijn startblokken. Afgelopen deze keer de bal, alhoewel de zondag was hij auteur van een knap tweede doelpunt dat al na n0g enkele minuten speeltijd tien minuten wedstrijd tot stand kanyjerde Miche| H^yvae'rt In een periode waarin de loka len minstens de evenwaardigen van de bezoekers waren wer den ze tweemaal gecounterd. Doelpunten waarbij de lokale defensiespelers beslist niet vrijuit gingen. Via Van Hese kon Grembergen net voor de rust milderen. Na de kampwisseling liepen de bezoekers verder uit om nadien nog een strafschop naast te besluiten. Bracht Jan Van Damme met een tweede lokaal doelpunt nog wat plaat selijke hoop, dan werd amper een minuut later de deur defini tief dichtgeklapt toen er een vierde Waaslands doelpunt in de netten van De Lathouwer te recht kwam. Auteurs van de bezoekende doelpunten waren De Schepper en Rotthiers die er elk twee voor hun rekening na men. In de bezoekende voet balmiddens was men uiteraard opgetogen over het resultaat. «We hadden van Grembergen meer verwacht,» was hun cijfers beslist niet eens over- waar men voor de start van de dreven zijn.» kompetitie eigenlijk meer had Bij groen-wit was de stemming verwacht. Ook voor de h. uiteraard naar de pessimisti- Burghgraeve is de bezoekende sche kant. Klubleider Burgh- winst meer dan verdiend te graeve is er zich duidelijk van noemen, bewust dat het op verre na nog E.D.M. niet draait in het elftal, daar fgaande op wat de eerste vier speeldagen brachten kan len, al is het misschien nog wel voorbarig, stellen, dat we een onthutsende kompetitie schrijden in deze reeks, 'et wil ons inderdaad voorkomen dat liefst een half dozijn negen zeer sterk aan mekaar gewaagd zijn en allen ogen nen naar de titel. En al was de opdracht van de ene 'ker moeilijker dan deze van de andere, de eerste vijf van Ie klassering faalden niet. kreeg co-leider Bazel het niet op een prezenteerscho- Jatje te St.-Amandsberg waar het op de tenen moest om de •et te bemachtigen. Ruim een uur gingen de Gentenaars let open vizier in de kamp. Ze lagen nooit onder in het beuver maar konden geen enkele aktie verzilveren. En moor was de stoere Eendracht-defensie wel voor het itste gedeelte aansprakelijk. \oewel dan anderdeels ook dient aangestipt dat de lies minder precies werden afgerond. Toen Bazel zijn ïwg doelpunt skoorde, waarmee het dan de verdere aan- iting met lijstaanvoerder VV Merelbeke verzekerde tokkelde het verweer bij de thuisploeg toch geleidelijk af. Maar de bezoekers konden hiervan niet meer opterenIn de derby met Heusden kon Meulestede in de Irste periode zijn wil opdringen. Maar het overwicht vam niet op het skorebord. Zodat de 0-0 ruststand toch *>el goedkoop uitviel voor Heusden. En nel op het ogen blik dat de gasten meer inspraak kregen werd het I -O. En meteen verdween de strijdlust uit de rangen van Heusden. In het laatste kwartier kwam de thuisploeg opnieuw aan ;p< bet kommando en met een meer juiste uitslag als gevolg. Alhoewel Sinaai in de wedstrijd met Hoogeinde onmiddel lijk de aanvalsklok luidde, zijn gasten in de verdrukking speelde, en hel vroege doelpunt na amper vijf minu- jollfn een goede uitgangstelling vormde, moest het toch it bijna een uur wedstrijd wachten om zekerheid te krij- aH Z?" Toen kwam De Ruisscher driemaal opeenvolgend ne het kanon. Hoogeinde dat voor een taai verweer had tezorgd werd toen meermaals op een hoopje gespeeld. En 1 bon de forfait-cijfers niet ontlopen. Hoogeinde lukte tot nogtoe geen doelpunt. Tussen de l-l eindstand van de ontmoeting Waasmunster-Melsele was geen speld te krij ten Iedere ploeg bleef trouwens in een speelhelft baas. Foor de rust hadden de gasten meer vat op de match. En lot rezulteerde in het openingspunt. Daarna was Waas munster toonaangevend en kwam dan ook normaal langs- tij. Uit de 3-0 eindcijfers van de wedstrijd Excelsior- ruibeke zou men kunnen afleiden dat Jong Vlaanderen Ót «r underdog was. Niets was echter minder waar. Want )Of Kruibeke gleed nooit weg uit de match. Het was zelfs ïul IPnaangevend onmiddellijk na de aftrap en het duurde Stl fel kwartier alvorens Exelsior in de match kwam. Maar ife< thuisploeg sloeg echter munt uit haar aanvalsakties vef *n zelfs ruim. Na de kampwisseling kon Exelsior nooit jfjl bepaald zijn wil opdringen. Maar het vond ook dan beter au wef> "aar de netten. En vermits in voetbal de doelpun- nC| <rn het rczultaat bepalen Grembergen kreeg op eigen ,rej bodem de kous over de kop van Kallo. Het viel net zoveel n, ion als zijn gast, maar was minder produktiefl Wat me- affl <ee" 'll'derlaag uitlegt. Het enige hoogtepunt van de i/0t jste Periode in Stekene-De Klinge, was het doelpunt dat ni *°°r de thuisploeg werd geskoord. Toen Samon de voor- z& tyrong verdubbelde betekende dit echter geen volledige veiligheid. Deze kreeg men pas in de 71 minuut toen de iVl fnc^sla"d °P het bord kwam. JVH Jean Trappeniers, de ex-internationaal, en respek- tievelijk doelman van Anderlecht, Antwerp en nu Eendracht Aalst, is de eregast van de voetbal scheidsrechters van het gewest Aalst- Dendermonde-ALSO. De vergadering heeft plaats op vrijdag 5 oktober te 20 uin het lokaal «Bergenhof», Stationplein te Aalst. Er staat nog meer op de agenda dan het interview met «Trap»: verslag en briefwisseling, inlichtingen door de afgevaardigde van de Provinciale Scheids- rechterskommissie, de traditionele ALSO-kwis en de tombola. De bestuursvergadering begint om 19 u. en er is ook een nieuwe sekretaris: Jozef Lembrecht, Verbrand- hofstraat 79 te 9300 Aalst, tel.: 053-77.33.84. (jvh) kwam. Het bracht meteen rust vanop 25 meter een schot van in een ploeg die moes winnen formJat in de be20ekende tou. won men vermijden al na een wen Metéén keerde de voor. paar weken als figurant te wor- djen jetwa( gescn0kte rust weer den aangewezen. Eestermans een ,«a, |ijk e|fta| dat had voordien al voor de ope- steeds Jer een >betere indruk ningstreffer gezorgdNa de laat en ,ond Ja„ Vermeir a||ich( zoeterefneërfkoft'offensiett£ bekwaam is °m no9 m00ie re" zoekers in een kort ottensiet te su|taten te rea|jSeren ook op rug. In die pemóe straalde Mere de tegenstander van de doelman Danny Matthys even- komende aee|d fc w|e2e wel het noodzakelijke vertrou- in staat win"stpun?en op 2ak te wen uit. Een paar keer moest hij steken tussenbeide komen om de ge- E.D.M lijkmaker te verhinderen. Met Erwin Coen komt een fraktie van een sekonde te laat om de bal in de ledige goal te koppen (Terjoden-Vlierzele l-O). I Nationale Cerkel Brugge - SK Beveren SC Lokeren - Beringen II Nationale Eendracht Aalst - AA Gent Sint-Niklaas - KV Kortrijk III Nationale A Marchienne - Eendr. Zele Menen - Jong Lede I Provinciale Lovendegem - Lokerse Evergem - SK Aalst RC Wetteren - Kemzeke FC Ronse - Hamme Denderhoutem - SK Lebbeke KAV Dendermonde - Brakel II Prov. B Robur- Oudegem S. L. Houtem - Baasrode St. Pauwels - St. Wetteren Temse - Borsbeke Appelterre - Buggenhout (Van Droogenbroeck) Vrasene - Haaltert (Matthijssens) St. Gillis Waas - Nieuwerkerken (Anné) III Prov. C E. Meldert - Voorde Vlierzele- Hof stade Kerksken - Terjoden Mere - Wieze Herzele - TK Meldert Meerbeke - Eendr. St. Gillis Burst - Erpe W. Moorsel - Schellebelle (Schoeters) (Fauter) (Peeters) (Cornet) (Giet) (Dumont) (Taeleman) (Vercauteren) (Van den Berghe) (Bral) (Verniers) (Callebaut) (Delombaerde) (Kielemoes) (Colpaert) (Coppens) III Prov. D Heusden - Excelsior Hoogeinde - Stekene Kallo - Sinaai Melsele - Grembergen Kruibeke - Waasmunster Bazel - Klinge IV Prov. B SK Overmere - Azalea Lochristi - Val. Overmere IV Prov.G Welle-Oordegem Heldergem - Erembodegem Edivelde- Massemen Smetlede - Erondegem Serskamp - Iddergem (Van Hoey) (Rottiers) (Lievens) (De Greyt) (Steels R.) (Van Haver) (Lenaerts) (Ryndziewicz) (Baudewijn) (Eeckeman) (Ravijst) (Michiels) (Moulin) Ede - Bambrugge (Van Droogenbroeck André) (Balthazar) (Melkebeeck) (Van de Gehuchte) (Cooreman) (Dobbelaere) (Van Herreweghe) (Staes Luc) (Heiremans) Aaigem - Bavegem IV Prov. H Opdorp-Gijzegem Baardegem - Herdersem Lutterzele - Wichelen Doggen - Boonwijk Opstal - Appels Rap. Lebbeke - Schoonaarde IV Prov.I Eksaarde - SK Lokeren Str. Stekene - WB Sint-Niklaas Moerbeke - Rupelrhonde Verrebroek - Meerdonk Sombeke - Gerda Haasdonk - Kieldrecht Dames Kamillekes Aalst - Zultse (De Clippeleer) (De Jonge) (Van Imschoot) (Drieghe) (Van der Haegen) (De Meulenaere) (De Kimpe) (Verheyen) (Eeckhoudt) (Van de Velde) )De Brauwer) (Teugels) (De Bosscher) (Draps) De kopploegen hebben vorige zondag ontegen sprekelijk propaganda gevoerd voor de hoofdscho tel van het op de komende kompetitiedag af te wer ken programma. Dan moeten Herzele en T.K. Mel dert het onder mekaar uitmaken wie naar de kroon grijpt. Het moet nauwelijks onderstreept dat voor deze topperwant dat wordt het zeker heel wat voetballiefhebbers zullen opdagen. Op de jongste kompetitiedag stonden te Meldert twee vroegere Eendracht Aalst spelers tegenoverme kaar. Ze vervullen beiden de funktie van speler trainer. Romain Van Stichel bij het ambitieuze T.K. Meldert. Rudi Van den Haute bij het nog steeds onder de maat blijvend F.C. Mere. Dat vorig seizoen nog tot de tweede provinciale behoorde. F.C. Mere was geen partij voorde lijstaanvoerder. Het was een eerste vaststelling aan deze wedstrijd te knopen. Want tegen dat Meldert was eens te meer geen kruid gewassen. F.C. Mere werd een paar keer in de vernietiging gespeeld en met het gevolg dat Thor Kokerij een markante uitslag liet inschrijven. Trainer Van Stichel loofde vooral de inzet en de kollektieve prestatie van de ploeg die momenteel op volle toe rental draait. «Ik had het reeds in de wedstrijd te Schellebelle kunnen vaststellen dat het stilaan ge smeerd liep. En vorige zondag speelde we omzeg gens nog beter. Wat trouwens werd geïllustreerd niet alleen door de uitslag maar ook door het over wicht dat we opbrachten. We leven dus met een tamelijk gerust gemoed naar de wedstrijd tegen Herzele toe. Gelukkige T.K. supporter dus die zijn ploeg op een dergelijke manier ziet evolueren. Mere kan voor zijn tamelijk afgetekende nederlaag inroe pen dat het eens te meer diep in zijn reserve potenti eel moest tasten. Trainer-speler Van den Haute heeft dus alle reden om aan de klaagmuur post te vatten. Hij kon in geen enkele wedstrijd zijn beste opstelling tussen de lijnen brengen. Zeggen we nog dat Meert, De Jaeger en De Leeuw laatstgenoemde uit strafschop scoorden voor Meldert. Dat in verde diging insgelijks op stevige grondvesten stond. Een geestdriftig spelend Herzele nam de volle inzet mee bij St. Gillis. Het trapte deze overwinning voor me kaar in het laatste kwartier. Want het had toen on betwistbaar meer energie en aanvalskracht in huis dan de thuisploeg. Te St. Gillis dacht men er trou wens niet aan deze overwinning aan te vechten. Deze vormt voor Herzele ontegensprekelijk een goede uitgangstelling om de wedstrijd met Meldert aan te pakken. Wie van beiden het pleit in zijn voor deel zal beslechten is moeilijk te bepalen. Zeker is dat de Herzele kassier goede zaken zal doen. Terjo den - Vlierzele was niet om er naar huis over te schrijven. Vlierzele zorgde in de eerste speelhelft vooreen paar prangende momenten, die dankzij de Terjoden doelman Van der Steen tot geen doelpunt aanleiding gaven. Van der Steen bracht in deze periode immers «de» save van de match. Na de rust tapte Terjoden dan toch uit een ander vaatje. Het kwam meer in het offensief maar kon de Vlierzele doelman slechts eenmaal te grazen nemen. Bij de beide ploegen was de afwerking zeker niet het sterkste wapen. Trainer speler Muylaert kon dik te vreden zijn, niet alleen met het door Burst geleverde spel na de rust. Maar ook om de verdiende zege die ermee gepaard ging. Voorde zou in het eerste half uur nochtans de indruk wekken op een zege af te gaan. Het kwam een paar maal dicht bij een doel punt, maar de Olympic doelman Herve Goossens was er de hoofdoorzaak van dat de thuisploeg niet mochtjuichen. Daarna nam Burst het heft in handen. En oriënteerde langs Stammeleir, Geert en Hugo Van Herreweghe de wedstrijd. W. Moorsel is totnog toe zowat de ploeg van de uitwedstrijden. Het haalde immers op vreemde bodem vierpunten, ter wijl het er in eigen huis evenveel liet glippen. Dins dagavond praatte trainer speler Berre Michiels eens ernstig met zijn spelers. En dat heeft naar hij ons vertelde toch enige baat bijgebracht. Michiels was zelf aan heroptreden toe. En dit bracht meteen rust in de verdediging. Kerksken ondernam wel pogin gen om te scoren. Maar er stak te weinig gevaar in zijn akties. «Er was echter ook onze invallersdoel man die de thuisploeg een paar keer uitstekend de weg versperde. Ons doelpunt was er een van zeer goed gehalte. De Smet die pas was ingekomen stelde Van Goethem in de gelegenheid met een knaller Kerksken te kloppen. In de nog resterende vijf minuten kon de tegenstander niet meer terug slaan». Aldus de Wilskracht trainer. Nog een detail. De wedstrijd begon een half uur te laat. Het was vergeefs wachten op de scheidsrechter. Gustaaf Thienpondt als gelegenheidsref, hield tot eenieders voldoening trouwens, de wedstrijd in goede banen. J.V.H. Eerste Nationale Antwerp - S.C. Lokeren 0-1 S.K. Beveren - Beerschot 1-0 Tweede Nationale Sint Truiden - Eendracht Aalst 1-0 Hoeselt - S.K. Sint Niklaas 2-1 Derde Nationale A Jong Lede - S.K. Roeselare 1-1 Eendracht Zele - Willebroek 1-1 Eerste Provinciale Hamme - R.C. Wetteren 0-0 Kemzeke - Brakel 1-1 Evergem - KAV Dender monde 0-1 S.K. Aalst - Gandasparta 4-2 Lokerse - F.C. Denderleeuw 1-1 S.K. Lebbeke - F.C. Ronse 0-0 Tweede Provinciale B E. Moerbeke - Temse 2-2 Borsbeke - E. Nieuwerker ken 4-2 Sint Pauwels - Sint Gillis Waas 3-0 Baasrode - Robur 4-1 Oudegem - Vrasene 1-2 Buggenhout - Winnik 1-0 Derde Provinciale C T.K. Meldert - Mere 4-0 Wieze - Schellebelle 3-1 Kerksken - W. Moorsel 0-1 Terjoden - Vlierzele 1-0 Hofstade - E. Meldert 1-2 Voorde - Burst 1-3 Erpe - Meerbeke 0-2 Eendracht Sint Gillis - F{er- zele 1-3 «- Derde Provinciale D Sinaai - Hoogeinde 5-0 Stekene - Klinge 4-1 St Amandsberg - Bazel 0-1 Excelsior - Kruibeke 3-0 Waasmunster - Melsele 1-1 Grembergen Kallo 2-4 Vierde Provinciale B Valentino's Overmere - S.K. Kalken 1-1 Laarne - S.K. Overmere 3-2 Vierde Provinciale G Iddergem - Smetlede 1-2 Erondegem - Bavegem 1-3 Edixsvelde - Aaigem 0-3 Erembodegem - Welle 2-1 Oordegem - Ede 0-2 Bambrugge - Westrem 1-0 Vierde Provinciale H Boonwijk - Lutterzele 1-2 Wichelen - Schoonaarde 1-1 Berlare - R. Lebbeke 1-0 Herdersem - Opdorp 5-1 Gijzegem - Opstal 2-3 S. Moorsel - Doggen 1 -3 Vierde Provinciale I Wachtebeke - Verrebroek 3-1 Meerdonk - Kieldrecht 2-1 F.C. Moerbeke - Haasdonk 1-2 Rupelmonde - Str. Stekene 1-1 W.B. St Niklaas - Eksaarde 3-1 S.K. Lokeren - Sombeke 1-1 Gerda - Heikant Zele 2-3

De Voorpost | 1979 | | pagina 37