Belangrijke gedaantewisseling ondergaan zeer ROZENDREEF EN DRIEVELDENWEG ZULLEN MANNEN DOEN WERKLOOSHEID DALEN LUDOVIC MOYERSOEN Dringende oproep Mikisklub vierde haar geldschieters Kampioenviering euif vergadering, die donderdagavond, plaats had in de verbruikerszaal van de sporthal aan i Rozendreef, werden door Schepenen De Neve en Monsieur de twee ontwerpen voorgesteld Jde or het nieuw BPA-Rozendreef - Drieveldenweg. Dit BPA omvat zowat het gebied dat gelegen is r-e jsen de Botermelkstraat, Leopoldlaan en Moorselbaan, tot vrijwel de grens met Moorse}. ioli ereen, die op deze vergadering aanwezig was kan getuigen dat ons stadsbestuur voor dit öc e| van de stad zeer belangrijke opties genomen heeft voor de toekomst wa [was de heer Martin Hutse- nni it, die de eer had deze talrijk dd |ewoonde vergadering voor Ier zitten. Het deed dit op de n m gekende zeer degelijke rsil mier, zonder af en toe niet te eci rgeten zelf een aantal vragen rde suggesties op te werpen. 3 h iman van de avond was on- 'vo |ensprekelijk Schepen van ns( lenbare Werken Jan De Neve, gsti shier nogmaals getuigde van Gf [uitstekende dossierkennis. 5Ch inder op dit ogenblik in detail willen treden (dit zal gebeu- lin een apart artikel dat vol einde week verschijnt) willen hier toch al de belangrijkste lies van de nieuwe BPA's ar voor brengen, de drukke Moorselbaan te Hasten voorziet de stad Aalst dit ogenblik twee nieuwe valwegen, richting Moorsel. oreerst wenst men een iuwe weg te realizeren op de staande spoorwegzate naar bb Dorsel, algemeen gekend als au Leirekesroute. Aan de an- mi re zijde van de Moorselbaan wordt binnenkort het eerste deel gerealizeerd van de zoge naamde Mijlbeeklaan. De aan leg van het eerste deel van deze weg werd zopas door de ge meenteraad goedgekeurd. Langs de Rozenweg en parallel met de Rozendreef, wenst men over de Paardendries een nieuwe laan aan te leggen, die de Moorselbaan opnieuw zal bereiken ter hoogte van de Ach terweg. Deze weg zal in de toe komst dan ook een belangrijke funktie krijgen enerzijds als ont lasting van de Moorselbaan, anderzijds als ontlasting van de Binnenstraat en Botermelk straat. Voor de Leopoldlaan en de Hei lige Hartlaan is men op dit ogenblik begonnen aan belang rijke verbeteringswerken. Door het scheppen van een midden- berg hoopt men de verkeersvei ligheid optimaal te benutten. Alle kruispunten tussen de Moorselbaan en Binnenstraat worden immers gesuprimeerd. Zeer belangrijk voor de toe komst is ook dat men in de ganse wijk van wat men-Drie veldenweg zou kunnen noemen enkel eensgezinswoningen plant. Niet alleen daardoor wordt de leefbaarheid maxi maal gepland, maar eveneens door het feit dat een belangrijk park voorzien is in de direkte omgeving van de Doornstraat en de Paardendries. Voor dit park voorziet de stad een mini mum aan onteigeningen, van tuinen en achterliggende perce len, en hoopt men toch een groene zone van zowat 2 hekta- ren te scheppen. Even hogerop aan de bestaande sportzone van de Rozendreef (sporthal en voetbalveld) wordt een belangrijke uitbreiding voorzien van de rekreatiezone voor de jeugd. Deze jeugd zal ook maximaal aan zijn trekken komen in de nieuwe sportzone die voorzien is in de direkte omgeving van de Dewaco- blokken. Zoals gemeld zullen wij volgende week op dit alles in detail terugkomen. Het tweede BPA, die meer aan sluit met de Moorselbaan, voorziet niet alleen de door steek van de Mijlbekelaan tot aan de Achterweg, maar voor ziet eveneens in een belangrijke ambachtelijke zone in de di rekte omgeving van het bedrijf Van Gijzegem. Het spreekt voor zichzelf dat dit alles heel wat nieuwe woonge legenheid zal creëren, en door een aantal nieuwe straten zelf worden onmiddellijk een aantal nieuwe verkavelingen gereali zeerd (yb. aan Mijlbekelaan). Ook het belangrijke woonuit- breidingsgebied tussen Ro zendreef en Botermelkstraat werd uitgetekend. Hier worden niet alleen de bestaande tuin bouwbedrijven maximaal ge red, maar worden door de spe ciale vorm van bestrating de binnengronden voor 100 pro cent voor bebouwing benut. Pikant detail is dat men hier ook een nieuwe kerk voorziet. An derzijds wees Schepen De Neve erop dat het park grenzend aan Levensvreugde behouden blijft, als groene zone. Alles bij elkaar hoopte Schepen De Neve deze BPA's in 1981 bij Koninklijk Besluit goedgekeurd te krijgen, zodat pas nadien zal kunnen aan de realizatie van de uitgetekende projekten. Schepen Monsieur belichtte op zijn beurt nog een aantal deel- aspekten van het geheel. Zo meldde hij dat men hoopt vol gend jaar klaar te komen met een nieuw sanitair gebouw aan het Rozendreefsportterrein. Ook de bejaarden met een kaart- huisje zullen hierbij niet verge ten worden. De speeltuigen hoopt men bin nenkort ook te vernieuwen, zoals dit reeds gebeurde in het stadspark. Voor de sportter reinen aan Dewaco gaf hij de tails van wat er zal gerealizeerd worden. Inzake welzijnszorg noemde hij de twee BPA's dan ook een be langrijke stap vooruit. Meteen was het spervuur geopend voor de vragenstel lers. Deze vragen gingen over het probleem van de wooner ven, de Doornstraat, die zou doorgetrokken worden, tot het probleem van de uitbreiding van de stad en de timing van alle projekten. Ook andere be langrijke opties van het huidig stadsbestuur, zoals het nieuwe park aan de Aelbrechtlaan en het tweede zwembad kwamen hierbij aan bod. Alles bij elkaar kan gesteld worden dat deze eerste inspraakvergadering voor de nieuwe BPA's Drieveldenweg-Rozendreef zeer pozitief waren, en een uit stekend idee gaven van hoe dit stadsdeel in de komende gene ratie zal uitgroeien. VEHE Naar aanleiding van de viering van het 500-jarig bestaan van de St.-Martinuskerk te Aalst doet de WAK, de «Vereniging voor Aalsters Kuituur- schoon», een dringende oproep. Wie in het bezit is van schilderijen, tekeningen, foto's, binnen- of buitenzichten of andere voorwerpen waarop de Oude Kerk voorkomt of die ermede in betrekking staan wordt dringend verzocht dit mede te delen aan de WAK met aanduiding van de afmetin gen van die voorwerpen. U kan hiertoe schrijven of telefoneren naar voorzitter Jan Van der Hulst, Ploegstraat 7 (053) 21.32.80 ondervoorzitter Frits Courteaux, Acaciastraat 7 sekretaresse Maria Van den Steen, Ediksvelde 131, Nieuwerkerken (053) 21.83.67 penningmeester Clemens Uyttersprot, Eikstraat 50 (053) 21.25.72 Ook andere bestuursleden zullen uiteraard graag in kennis worden gesteld van uw mededelingen. LH Vorige zaterdag had in beperkte kring de viering plaats van deze personen, die het zes jaar geleden mogelijk maakten de Mikis Theodorakisklub in te rich ten. Dit klubhuis, dat gele gen is in de Nieubeekstraat en dat zowat het partijlokaal vande Aalsterse afdeling van de kommunistische partij is, kwam tot stand dank zij de inzet en de financiële in breng van een aantal leden en sympatisanten. Deze speelden het klaar om zowat 600.000 fr samen te brengen en dit bedrag door te lenen aan de Mikisklub. Anderzijds kende de klub- werking zelf een dergelijk sukses dat men amper na 6 jaar tijd de totale som kon terugbetalen aan de geld schieters. De terugbetalin gen gebeurden weliswaar zonder intrest, maar het is toch een hele prestatie ge weest voor een dergelijke relatief kleine partij als de K.P. om de schuld zo vlug af te lossen. K.P. voorzitter Ray De Smet was dan ook niet weinig fier dat hij op deze feestavond de laatste schuldbekentenissen kon «uitloten». Meteen be dankte hij ook alle mede werkers en sympatisanten, ie een dergelijk resultaat mo gelijk maakten. Dat hij trouwens niet tevergeefs be roep doet op deze personen, moge blijken uit het feest moge blijken uit het feit dat zijn oproep tot steun aan het Vietnamese volk onmiddel lijk entoesiast beantwoord werd. De avond kreeg trouwens nog een speciaal cachet doordat alle genodigden op kosten van de Mikisklub konden genieten van een rijkgevuld koud buffet. VEHE ga. i ÏW-W VS M ekretaris Mare De Smet, schatbewaarder Pierre De Decker, voorzitter Etienne Van Den p ossche, waren graag bereid voor ons te poseren in het gezelschap van Mariette b ermentier. (Hugo) Als gevolg van een daling van de werkloosheid onder de mannen in alle kategoriën van ingeschreven, kent de totale werkloosheid eveneens een afname ondanks een toename bij de vrouwen. Eenzelfde verschijnsel is terug te vinden bij de jeugdige werklozen, maar bij de gedeeltelijke werklozen moeten we zowel bij de man nen als bij de vrouwen een stijging vaststellen. Op 31 augustus 1979 be droeg het aantal uitkering- trekkende volledig werklozen in ons land 287.700 eenhe den, dit is 1.101 eenheden of 0,4 minder dan op het einde van de maand juli 1979. In verhouding tot de aktieve bevolking bedraagt de werkloosheidsgraad 7 (4 voor de mannen en 12,5 voor de vrouwen). De daling van de volledige werkloosheid is hoofdzake lijk te wijten aan de seizoen schommelingen die in ver- scheidenen bedrijfsektoren samen vallen met de pe riode van het jaarlijks verlof. Onder dit aantal uitkering- trekkende volledig werklo zen telt men 90.657 jonge ren van minder dan 25 jaar oud. Hiervan zijn er 26.933 mannen en 63.724 vrou wen. Voor het arrondissement Aalst bedroeg het aantal uitkeringsgerechtigde vol ledig werklozen op het einde van de maand augus tus 10.154 eenheden, waarvan 3.697 mannen en 6.578 vrouwen. Dit betekent dat wij met genoegen mo gen vaststellen dat er dus 121 stempelaars zijn dan op het einde van juli, wat een daling van 1,18 betekent. Wat de werkloosheidsgraad t.o.v. de aktieve bevolking .betreft, deze bedroeg 9,50 e Werkgroep verenigd. (Hugo) TABEL I VOLLEDIGE WERKLOOSHEID AUGUSTUS 79 ARBEIDSGESCHIKTHEID Normaal Gedeeltelijk Zeer beperkt MVT 2.300 5.121 7.421 639 808 1.447 619 667 1.286 TOTAAL 3.558 6.596 10.154 Andere verplicht ingeschreven en 1.110 1.244 2.354 ALGEMEEN TOTAAL 4.668 7.840 12.508 Jeugdwerkloosheid (-25 j) 1.778 2.983 4.761 TABEL II: GEKONTROLEERDE VOLLEDIG Aldus zien we dat ons arrondissement nog ver bo ven het nationaal gemid delde ligt, wat zoals gezegd slechts 7 bedraagt. De daling met 121 eenhe den in totaal, komt voorna melijk ten goede aan de be roepsgroep de kleermaker gevolgd door de mekani- ciens de timmerlieden, de handlangers en de metse laars. Zoals gezegd stellen we binnen de groep van de jeugdwerkloosheid even eens een daling vast bij de mannen, namelijk met 62 eenheden, en bij de vrou wen een toename. Deze laatste toename, bedraagt 15 eenheden, zodat de groep der jeugdigen in to taal een daling vertoont van 47 eenheden. Procentueel gezien bedraagt de jeugd werkloosheid 25,55 van de volledige werkloosheid. Bij de mannen is dit 20,88 bij de vrouwen 27,79 In deze periode is de kate- gorie der «andere verplicht ingeschrevenen» belang rijk, omdat deze het jaarlijks resultaat der inschrijvingen van schoolverlaters ver toont. Deze groep verte genwoordigde op het einde van augustus 1979 een to taal van 2.354 eenheden, wat 38 minder is dan op het zelfde tijdstip van vorig jaar. Wanneer we een uitsplit sing maken in leeftijdsklas sen, zien we dat de groep van minder dan 20 jaar het leeuwenaandeel heeft met 1.387 eenheden, gevolg door de groep van 20 tot 25 jaar die 780 eenheden telt. De rest betreft personen ouder dan 25 jaar. De gedeeltelijke werkloos heid, die toch eveneens een belangrijke indikator is voor de ekonomische aktiviteit, vertoont een ander beeld dan de volledige werkloos heid. In ons arrondissement telde men tijdens augustus 5.785 gedeeltelijke werklo zen, waarvan 2.426 man nen en 3.859 vrouwen. In vergelijking met de vorige maand betekent dit een toename met 2.613 eenhe den. Dit heeft dan ook ge volgen op het gebied van het aantal verloren arbeids dagen. In augustus gingen er 33.834 arbeidsdagen ver loren, wat 19.729 dagen meer is dan gedurende de maand juli 1979. Er dient echter bij de vergelijking wel rekening gehouden te wor den met het feit dat de maand juli de vakantie maand is, zodat deze toe name toch enigszins dient gerelativeerd te worden. Ondanks de mindere goede tijden, ontvangt men bij de Rijksdienst voor arbeids voorziening toch werkaan- biedingen. Gedurende au gustus werden aldus 282 aanbiedingen ontvangen, terwijl er 363 werden vol daan. Volgende personen werden voornamelijk ge vraagd: bedienden, hand langers, kleermakers, met selaars, mekaniciens en timmerlieden. Ondanks de grote werkloosheid bleven op het einde van de maand toch nog 32 werkaanbie- dingen open. G.D.B. WERKLOZEN GEMEENTE M V T LeeLede 102 284 386 Impe 16 30 46 Oordegem 22 73 95 Smetlede 15 32 47 Wanzele 10 41 51 LEDE 165 460 625 Aalst 674 38 56 Erembodegem 142 267 409 Gijzegem 20 52 72 Herdersem 43 72 114 Hofstade 60 122 182 Meldert 27 43 70 Moorsel 57 95 152 Nieuwerkerken 110 198 308 AALST 1.151 2 025 3.176 Erpe 65 101 166 Mere 75 105 108 Aaigem 29 26 55 Bambrugge 14 42 56 Burst 38 75 113 Erondegem 25 49 74 ERPE-MERE 246 398 644 Ludovic Moyersoen werd op 1 augustus 75 jaar. Om deze gebeurtenis luister bij te zetten werden tal van tuinfeesten georganizeerd, waarop heel wat prominente figuren van België uitgenodigd werden. Zondag 23 september was het de beurt aan de Aalsterse «hoge heren» om de oud-minister eer te bewijzen. leder uitgenodigde die zichzelf respekteerde kwam naar het tuinfeest, waar naargelang de stemming vochtiger werd, er ook een aardig woordje Frans gesproken werd. We waren dan ook tevreden om in deze hoge kringen te mogen zweven en wensen de heer Moyersoen nog vele gelukkige jaren toe. bij de belottemaatschappij «De Dirk Maartensvrienden» die hun tienjarig bestaan vierden tijdens hun jaarlijks souper op zaterdag 22 september, in de «Week van vrije tijdsbesteding». In het lokaal «De Driekoningen» op het Keizerlijkplein werd een punt gezet achter het lottekampioenschap 1978-79. De kampioen kan maar aangeduid worden bij de laatste lieurt en dit na een maandenlange spannende strijd. Uiteindelijk kende Linthaut Leon een beetje meer geluk dan zijn onmiddellijke opvolger Pijck Gustaaf, die op enkele punten sneuvelde. De prijsuitreiking werd bijgewoond door }en afgevaardigde van het stadsbestuur, de heer E. Monsieur - 1ste schepen van sport - jeugd - vrije tijd en gezinszorg, die er aan gehouden had het plaket van de Stad Aalst te overhandigen, aan de voorzitter van onze maatschappij. Het bestuur onder voorzitterschap van Rogghe Etienne; o.v. De Kerpel Luc; de secr. Pyck Gustaaf; schatbew. Van de Meersche Jan en als leden De Prever Gustaaf, de dames llebaut, Bosviaens en de Breucker Em. zorgden het hele seizoen voor een zeer vlot rloop. Het feestmaal verliep in een meer dan gezellige sfeer, gekenmerkt door een monster- tombola. Het nieuwe seizoen 1979-'80 startte met 32 aangesloten leden. De eindstand: 1. Linthout Leon, 2. Pijk Gustaaf, 3. De Swaef Gustaaf, 4. Van Caelemberg Alois, 5. Smekens Jozef, 6. Cooman Clemence, 8. Van Doorselaar Leonel, 9. Van de Spten Martin, 10. De Schutter Louis, 11. De Kerpel Luk, 12. Van de Meerssche Odile, 13. De Vuyst Marcel, 14. Lambrecht Martin, 15. Van Nieuwenbergh Eddy.

De Voorpost | 1979 | | pagina 3