Wagtail, blikvanger op vrijetijdsweek varia fn verlenen, ïaanleg doo K ris Mulders i r I als inkom L van enkele viel van de kijkers. Deze demonstratie sprak vooral tot de verbeelding van de jong- sten onder de toeschouwers, die geestdriftig de bewegingen van de karateka begonnen na te bootsen. Wie deze eerste voorstelling van Karate heeft gemist, krijgt volgende zaterdag om 20 uur de gelegenheid om «Karate Do» aan het werk te zien en tijdens de slotdag van de «WeeK» zondagnamiddag, op nieuw «Shotokan» om 17 uur. DE INDIVIDUELE HOBBYIST Bij de individualisten hebben wij Marcel Colin aan het woord gelaten. Deze jongeman houdt zich in zijn vrije ogenblikken on ledig met de modelbouw van racewagens en moto's. On getwijfeld een eigentijdse lief hebberij. Behalve een telegeleide Por- Eén van de vele prachtige aquariums, hier bevolkt door charmante zeepaardjes. (Hugo) bakschieten of vo- gelpikken of praten over de kri- sis die voorbij was en over deze die komen zou. Geen tijd voor dure stokpaardjes dus. Hier en daar was er wel eentje, die erin geslaagd was een bescheiden verzameling postzegels bij el kaar te brengen. Van andere stokpaardjes of liefhebberijen was nauwelijks Hobby is oorspronkelijk een Engelse term, die in het Neder lands werd overgenomen, ter aanduiding van een prettige be zigheid als tijdverdrijf. Het woord schijnt af te stam men van «hobbin» of «hobin», variant van «robin» of «rob- bie». Dit was de naam van een luchtgeest die op het Engelse platteland allerhande grappen paar uurtjes laten meedrijven op de rustig kabbelende golfjes van de onmetelijke hobbystro men. Er valt inderdaad wel een en ander te bespeuren op deze stokpaardjesmarkt. In hoofd zaak schilderijen. Vooraan hangen niet minder dan veertig schilderijen van de hand van Remi Vinck, meestal in naïeve stijl. Het merkwaardige aan deze schilderwerken is, dat ze alle «Oud Aalst» als onderwerp hadden. En met Oud Aalst wordt hier bedoeld: Aalst, zoals het er rond de eeuwwisseling uitzag, met enkele uitschieters in de tijd, zoals «Werf-Molenstraat 1860» aid oudste zicht en het Begijnhof zoals het rond 1945 was. Liefhebbers van oude stadsge zichten komen hier beslist aan hun trekken en zullen ongetwij feld van deze gelegenheid wil len gebruik maken om deze unieke verzameling te komen bewonderen. DE UITERSTEN ONTMOETEN ELKAAR sche Turbo en een Porsche Turbo 934 RSR toont hij ons niet zonder trots het pronkstuk van zijn kollektie. Het is een Harley Davidson FLH 1200 waaraan hij drie maand lang praktisch alle dagen heeft ge werkt en die dan ook tot in de kleinste details de weergave is van de «echte» motorfiets. Binnenkort begint Marcel Colin met de bouw van een miniatuur Honda Civic, een werkje waar hij wel een tijdlang zoet mee zal zijn NOG MEER VRIJE TIJD Als eerlang de werktijdsverkor ting zal worden doorgevoerd, komen er nog meer uren vrij om zich «bezig te houden» Daarom was deze tentoonstel ling in de Keizershallen zo inte ressant. Ze is nog drie dagen te bezich tigen en kan voor vele mensen een vingerwijzing en een weg wijzer betekenen in de im mense wereld van hobby en vrijetijdsbesteding. Daarom wensen wij al degenen die zich hebben ingezet om deze tentoonstelling te verwe zenlijken, van harte geluk met hun initiatief. Wijzen wij eens te meer op de suksesvolle samenwerking tussen het stadsbestuur en de bevolking, in casu aan het Ko- Karateclub «Karate Do» gaf een karate-demonstratie. Ook de Scrabbleclub van Aalst was van de partij. mitee voor Vrijetijdsbesteding, nele hobby's. Want die Hopelijk komen volgend jaar ongetwijfeld en we zijn nog méér mensen opdagen om gierig om er kennis mee ons kennis te laten nemen van ken andere, minder gekende, origi- tekenden deze mensen in een tijd i de beroemde figuurtjes uit strip verhalen. (Erik) Remi Vinck stelde zijn schilderijen tentoon. een spoor te bekennen, 's Zo mers zat de hele buurt buiten gezellig te keuvelen tot het he lemaal donker werd. De ge beurtenissen van de dag wer den er aan elkaar doorverteld en men haalde herinneringen op aan wat vroeger in de buurt voor merkwaardigs was ge beurd. Tijdens de koude winter avonden vormde men een kring rond de Leuvense stoof en de beste verteller van het gezelschap onderhield de rest van het gezelschap met zijn vro lijke of dramatische verhalen, naargelang de stemming waarin hij verkeerdeSoms trachtte men de tijd te doden met verhalen over spoken en boze geesten en lag dan 's avonds met open ogen in het donker te staren en bang te luis teren naar alle mogelijke ver dachte geluiden. Alle gekheid op een stokje: we bedoelen er enkel mee dat de mensen over weinig vrije uurt jes beschikten en niet zo veelei send waren als wij nu. Het woord «hobby» kende men hier dus niet of toch praktisch niet. uithaalde, volgens een tot het einde van de 17e eeuw levendig gebleven traditie. Hobby betekent eigenlijk voor keur. Maar het begrip slaat ook op de aansporing tot de hande ling die deze voorkeur bevre digt. Men kiest een hobby om uiting te geven aan zijn voorliefde voor bepaalde dingen of hande lingen, waarmee men liefst zijn vrije tijd wil vullen. Een hobby maakt het mogelijk aan de gevoelens van verveling en eenzaamheid te ontsnap pen AALST, ZOALS HET VROEGER WAS We zijn zaterdag de reusachtige muil van een vis binnengestapt om een kijkje te nemen van wat er in zijn duistere buik zoal te zien was. U dit innderlijk schouwspel voor de ogen tove ren, is de taak van een kollega en dus hielden we ons nota boekje dicht en verlieten na een tijdje de donkere ingewanden van het denkbeeldige dier en plonsden de wereldzee van vrije tijd inWe hebben ons een Op het programma van vorige zaterdag stond naast een scrabble-ontmoeting voor de inwoners van Aalst ook een demonstratie van karate op het programma. Dergelijke dingen maken de charme uit van de happening in de Keizershallen. Je kuiert er van het ene uiterste in het andere Aan de oproep van de Scrabble-klub Aalst hadden welgeteld 4 van de 80.000 in woners van de stad gevolg ge geven. Scrabble-animators Jules Bin- nemans en Walter Veriey6en hadden er de glimlach niet bi) verloren. Elke 1e en 3e dinsdag van de maand om 19u30 pro- payeren zij op het nummer 33 van de Kattestraat in de filate- liezaal de duplikate metode die het scrabbelen heel wat aan trekkelijker maakt dan het spe len met verschillende mensen op één bord. Bij de duplikate metode speelt iedereen op zijn eigen speel bord en heeft iedereen gelijke kansen. De meesten onder ons hebben wel al eens gescrabbeld en we ten dus, dat scrabble een denk sport is. In de ogen van het grote publiek dus niet spektaku- lair genoeg om er veel aandacht aan te besteden. Er is een grote woordenschat en scherp kom- binatievermogen voor nodig. Dat mag de beginners zeker niet afschrikken. Al spelend leert men. Jules en Walter vra gen niets liever dan alle kandidaat-scrabbelaars met de duplikate metode vertrouwd te maken. Met de lange wintera vonden in het vooruitzicht mis schien geen kwaad idee Wij wensten onze scrabble- vrienden veel sukses met hun pionierswerk en keken uit naar de plaats waar de karate- demonstratie plaats had. Moei lijk was het niet: van ver reeds konden we de ongeartikuleerde klanken opvangen die door de karateka werden uitgestoten. De leden van de Shotokan Ka rate Club demonstreerden ver schillende gevechtstechniekeo aan het vrij talrijk publiek. De gebaarde Jean-Pierre Gryson bracht gevat en geestig kom- mentaar uit, die in de smaak Het verwonderde ons niet dat Wagtail, de akwariumvereniging van het Aalsterse, de mooiste stand opbouwde van de gehele vrijetijdsbeurs. We zeggen dit niet om afbreuk te doen aan de andere standen, die ook mooie inspanningen leverden en bij droegen tot de kulturele «ontspanning». Wagtail had inderdaad met man en macht gedurende 8 volle dagen gewerkt om er het beste van te maken. Zomaar 6540 liter water, 10.000 watt om plant en vis van verwarming te voorzien, geven een idee van het grootse karakter van de onderneming. De klub zal zeker in haar doel geslaagd zijn. Ongeacht het feit dat ieder reeds een «uitverkoren» hobby beoefent, durven we toch vooropstellen dat de akwarium- liefhebberij een van de mooiste is en tevens een onbegrensd aantal mogelijkheden schenkt om de menselijke kennis in ver schillende richtingen uit te breiden en te verrijken. Wetenschappen als biologie, aardrijkskunde en scheikunde worden gekonkretizeerd in het akwarium. Het wonder der voortplanting van vis en plant speelt zich voor uw ogen af. Menig ontmoedigd akwarium- liefhebber keerde door gebrek aan ervaring deze liefhebberij de rug toe. Raad en een beetje hulp van de vereniging op het juiste ogenblik zou hier de red dende engel geweest zijn. Reeds meer dan 30 jaar is Wag tail in het Aalsterse aktief. Het was in 1948 dat deze vereni ging boven de doopvont ge houden werd, door mevrouw Denul en.de heren De Bie, Lim- bourg, Blanckaert A. en Vinck M. De klub sloot onmiddellijk aan bij de pas ontstane B.B.A.T. Een vlugge aanwinst van leden, door suksesvolle tentoonstellingen in 1951, 1954 en 1964 (tropenweelde), betekende voor de klub waar dering. Bij de tentoonstellingen Schepen De Bisschop opende vrijdagavond de prachtig ingerichte aquariumtentoonstelling. (Erik) Zaterdag kwamen enkele striptekenaars afgezakt naar de vrijetijd-tentoonstelling. (Erik) Zeer origineel was de deur die toegang gaf tot de aquariun J toonstelling. (Erik) in 1966 in de Belfortkelder, in 1969 en 1972 in de Belfortzaal Voor de en in 1976 in de Feesthallen, en Tuindienst de deelneming aan de wijk van reuze Wagtail als inkom L] de vrijetijdsbesteding Aalst in de heer Van Mossevelde My 1972,1973,1974 en 1975 viel Karnavalgroep «Lotj ons q deze klub steeds op door haar heeft de vereniging niet* J nieuwe inzet. Tijd noch moeite lof c werden gespaard om de bezoe- Dikwijls denken de mense kers aan te tonen wat een ver- onrechte dat deze liefhei eniging aangesloten akwarium- stukken van mensen liefhebbers met eenvoudige Daarom geven we graat middelen, regelmatige bijeen- voorbeeld van een volledig komsten, bezoek aan tentoon- gerichte akwarium, mei ef stellingen van zusterverenigin- lichting, filter, zand, pla )r gen, voordrachten enz. kon vissen enz. voorde afmeti presteren. 80-50-40 cm. Deze akwi 0( De doelstelling was en is nog kost slechts 3.000 a 5 00^ steeds liefhebbers bij elkaar en vraagt per week een tuL te brengen om samen tot be- onderhoud. Natuurlijk kt rn tere rezultaten te komen. meer geld gespendeerd m Op een van de laatste openin- den, zoals dit bij iedere j gen van een tentoonstelling kan, maar een beginneling was het dan ook een grote eer zonder twijfel het best van j uit de mond van bondsvoorzit- basis, om zo via ervaring^ ter Mr. Lepommete mogen ho- klimmen naar de «Kunst- n ren dat Wagtail steeds iets spe- de akwariumliefhebberij. ||j ciaals in zijn tentoonstellingen Mensen die meer inlichti n< heeft, het resultaat van een aangaande deze fijne liefhi q, goede scholing. De akwa- rij wensen te krijgen, k% riumshow welke thans in de zich steeds met Vlasschaei lui Keizershallen doorgaat kwam Watertorenstraat 53, Aalfyi tot stand dank zij de medewer- verbinding stellen. is king van het stadsbestuur, het G.V 2 komiteit voor Vrijetijdsbeste- g ding en de welwillende deel- j i name van O.V.A.T. die hun «Toen op het einde van vorige eeuw rond de steden, als gevolg van de industrialisering een typische arbeiders maatschappij ontstond, was werken de enige zinnige levensvervulling in de maatschappij. Sindsdien is er heel wat weg afgelegd. Momenteel kan men het zo stellen dat in het leven van de mens voornamelijk drie milieus evolueren: het werk- of schoolmilieu, het gezinsleven en de vrijetijdsbesteding». (Schepen Eddie Monsieur tijdens zijn openingstoe spraak) Dirk Roelandt stelt medaljes, diploma's en trofeeën tentoon; hij is een fervent beoefenaar van de wandelsport. Reeds tijdens de openingsdag van de ten toons teUing stelde hij vast dat één van z(jn medaljes spoorloos was. Hij had de onderscheiding ontvangen voor z(jn prestatie in de lOO-km-Iange Bornemse «Dodentocht» en was er bijzonder aan gehecht. Alles werd dan ook in het werk gesteld om ze terug te vinden. Al gauw werd een 16-jarige knaap als de dader aangewezen. Hij wist van de prins geen kwaad... De bewuste medalje was danig in zijn smaak gevallen en hij vond het dan ook niet meer dan normaal dat ze zijn eigendom werd. Hij wilde ze betalen en begreep er geen snars van toen men hem vertelde, dat zulks niet de bedoeling was. Eigenaardige mentaliteit... Zondagnamiddag te 14 uur vertrok op de Grote Markt de fietstocht «Grenzen van Groot Aalst». Ruim tweehonderd fietsers boden zich aan om deze grenzen te gaan verkennen. In «Studio Vrije Tijd» besteedde de Vlaamse Televisie zondagnamiddag te 16.10 uur in zijn rubriek «Studio Vrije Tijd» ruime aandacht aan het Aalsterse initiatief in de Keizershallen. Schepen van Sport, Jeugd, Vrije Tijd en Gezinszorg Eddie Monsieur is de grote bezieler van de «Week voor Vrijetijdsbesteding 1979», maar hij had niets dan lof voor de mensen die zich gedurende de afgelopen maanden voor deze manifestatie met hart en ziel hebben ingezet. Ook wij vermelden graag de namen van degenen, die bijgedragen hebben tot het welslagen van deze unieke tentoonstelling: de voorzitter van het vrijetijdskomitee de heer Willy Van Impe, alsook de ondervoorzitters van dit komitee de heer en mevrouw Van Damme, en de heer Pereboom, de afgevaardigden van de 9 onderscheiden sekties, de heer Van den Berghe voor de verzamelklubs en als voorzitter van het Aalsters Verbond voor Verzamelverenigingen, de heer Van Damme voor de rekreatiesporten, de heer Eeckhout voor de hengelaars, de heer De Schrijver voor de vinkeniers en de ornitologische vereniging, de heer Callebaut voor de duivenvereniging, juffrouw Cop- pens voor de hobby- en de kaatsklub, de heer Van Puymbroeck voor de vrije hobbyisten, de heer Vlasschaert voor de aquariumliefhebbers en verder de leden de heer F. De Schrijver, de heer W. Becqué, de heer O. Callebaut, juffrouw M. (foppens, de heer M. Eeckhout, juffrouw R. Reynaert, de heer F. Schockaert, de heer R. Van den Berghe, de heer R.Van den Bossche, de heer V. Eeckhout, de heer J. Van Puymbroeck, de heer J. Vlasschaeert en in het bijzonder de heer Georges Meert, sekretaris van het vrijetijdskomitee. De ekspositie is nog drie dagen open: vrijdag 28/9 van 14 tot 20 uur en zaterdag 29 en zondag 30/9 van 10 tot 21 uur. C.A.T.

De Voorpost | 1979 | | pagina 4