ns Zonnig Huis vierde zilveren jubileum S.V. ONS ZONNIG HUIS Geen vervalsing konkurrentieverhoudingen door stad Aalst MUZIKALE ANIMATIE BIJ STADSANIMATIE \Vk/ 1 een akademische zitting in de feestzaal van het stadhuis rde de Gewestelijke Landmaatschappij «Ons Zonnig Huis» erdagnamiddag haar 25-jarig bestaan. Deze plechtigheid rd ondermeer opgeluisterd door Staatssekretaris Daniel jns, die verantwoordelijk is voor de huisvesting in het amse Gewest Hij zorgde wel voor enige verrassing in zijn sspraak door prompt te reageren op een aantal stellingen n de spreker voor hem, de heer HEMELEERS Direkteur- neraal der Nationale Landmaatschappij. jewi pn Zijl vergadering, die ondermeer iwoond werd door de sena- én Wim Verleysen en Mevr. D'Hondt-Van Opden- ;ch en door volksvertegen- ordiger Jan Caudron, alsook go)p verschillende burgemees- en schepenen uit de omlig- e gemeenten, begon met openingswoord van de dige voorzitter van de so- e bouwmaatschappij, de er Henri Reychler. Hij hul de in de eerste plaats drie sonen, die de oprichtings- evan de vennootschap d.d. maart 1953 mee onderte- den, en die nog steeds als ieerder fungeren. Het zijn tname de heren Edgard Flo- t, de heer Jean Van Innis en heer Wim Verleysen, die jwens later op de namiddag rvoor zouden gehuldigd rden. heer Reychler was vervol svan mening dat de bouw- itschappij haar steentje kon ragen aan een aantal pro- men van onze huidige sa- nleving.Zo zijn de woonwij- van «Ons Zonnig Huis» i'r iedereen beschikt over huis met een tuin van min is vijf aren, een antwoord de overkoncentratie van het stedelijkt gebied. Wat de mi- iproblematiek betreft zorgen «Kleine Landeigendom- n» steeds voor voldoende en, bloemen en bomen, der zelfs de speelpleinen te geten. De voorzitter wees er rbij op dat de wijken van de uwmaatschappij door het groen steeds een eigen ca st meegekregen hebben, en lus door iedereen steeds rkend kunnen worden. Men iet maar denken aan de wijk «Hof Somergem» te Aalst deze bewering te beamen, tor de villakonceptie met een jmetuin, wordt ook het stre- naar onafhankelijk beant- ird. Toch werkt de vorm van woningbouw het aankopen mD7relaties met de buren in de )nd, aldus de voorzitter. grote tuinen zorgen er an- rzijds voor dat men ook aan probleem van de vrije tijd oplossing kan geven, bouwmaatschappij zorgt iter ook voor meer, vermits door haar financieringsbe- in staat is de minder finan- el begunstigden te helpen P'® or het verlenen van leningen iel' i een zeer lage rentevoet (w|iomenteel 6,5 procent) voor P^t bouwen of saneren van wo rgen, en door het bouwen k' n woningcomplexen, die aan rd meest gunstige prijs worden erkocht aan financieel zwakke 'n9 rknemers. heer Reychler gaf vervol- ns een opsomming van wat maatschappij reeds verwe- Jtlijkte. Van 1953 tot op he- :htl n werden aldus aan ruim 500 tinnen een lening verstrekt ku or het bouwen van een indi- ia® luele woning, of het saneren ^al! heen oudere woning. Ander- Is bouwde Ons Zonnig Huis 25 jaar tijd zowat 827 wo lgen, terwijl er nog een 150- in opbouw zijn, en 290 luwe huizen op het pro- mma staan. Samen geeft dit rat 1.267 woningen, nk zij de goede samenwer- ig met de verschillende ad- nistraties en uitvoerders nden de afgewerkte wonin- n meestal onmiddellijk be tten worden. De voorzitter dan ook iedereen die rgelijke realizaties mogelijk d gemaakt, eraan toevoe- nde dat de Raad van Beheer ias beslist had een jaarlijkse s in te stellen voor de best rcorgde wijk, de best ver- rgde straat of tuin. werd het woord ver- ad aan de heer HEME- ERS, Direkteur-Generaal der lionale Landmaatschappij, reeds 25 jaar voorheen »w betrokken was bij de eer- bouwprojekten van de Ge melijke bouwmaatschappij, een lang en bijwijlen gloedvol loog verdedigde hij het be- ian en de werking van de eatschappij waarvan hij ekteur-generaal was. Kort 'cht hij nog hulde aan wijlen lieer Jan De Schrijver, die aen met hem de Nationale idmaatschappij uitbouwde, fe parastatale zorgde niet al- o voor het bevorderen van kleine landeigendommen, lor ook voor het verbeteren '■woningen, voor het grond- kid, Ook het toekennen van 'gen aan de minstbedeel den vond de spreker een prach tig sociaal initiatief. Zo werden over gans het land door de maatschappij 52.000 huizen gebouwd en werden 41.000 gezinnen geholpen bij aankoop van een eigen woning, wat dus samen 93.000 gezinnen be treft. Hiervan werden 60 62 procent in Vlaanderen gereali- zeerd. De heer Hemeleers was dan ook van mening dat de Na tionale Landmaatschappij de verwachtingen van de wet van 1935 ruimschoots had beant woord. Het platteland was trouwens tot Wereldoorlog II van vele voordelen verstoken gebleven. Ook hij durfde de vraag stellen of de sociale bouwmaatschap pijen nog sociaal bouwen. Met moeite bereikt men nog de minstvermogenden. Rekening houdend met de kostprijs van een woning (zijnde 2.100.000 fr. a 2.200.000 fr.) en het be drag dat men kan lenen aan so ciale voorwaarden (zijnde 1.525.000 1.575.000 fr. naargelang de gezinssamen stelling) moeten de mensen op dit ogenblik over 500.000 fr. a 600.000 fr. bezitten om een huis van de NLM te kunnen aankopen. Hierbij verwees hij terloops naar de toestanden op het ogenblik dat de wijk Immer- zeeldreef (Hof Somergem) in gehuldigd werd. Wanneer men op dat. ogenblik 30.000 fr, in handen had kon men eigenaar worden van zijn eigen huis met 500 fr. per maand afbetaling. Dit was amper 20 jaar geleden Om echter de grondprijzen te doen dalen was de spreker van mening dat men meer sociale verkavelingen diende te realize- ren. Dit kon ondermeer gebeu ren door grond aan te kopen dat in woonuitbreidingsgebieden gelegen is. Maar niet alleen de bouwmaat schappijen moeten de mensen helpen zoals in het verleden, ook de openbare besturen moe ten beter samenwerken. Hierbij wenste de heer Hemeleers een vluggere werking van de dien sten van Stedebouw en van de Aankoopkomitees. Deze zijn er soms de oorzaak van dat de prijs van grond op 2 jaar tijd verdrievoudigde. Anderzijds trachtte de Natio nale Landmaatschappij de bouwprijzen te drukken door te standardizeren en te rationali- zeren. Hierbij sprak hij over de geïndustrializeerde procédé's, die reeds op veel plaatsen ge bruikt werden. Ook de meerja- renmarkt zorgde voor een gun stige wending op dit vlak. Al leszins vond hij het onbegrijpe lijk dat de openbare diensten zelf mede de oorzaak zijn van een belangrijke stijging van de grond- en bouwprijzen. In de toekomst zal de maat schappij echter ook moeten denken aan de vernieuwbouw zeker in bepaalde dorpskernen. Vervolgens handelde de heer Hemeleers over het probleem van de regionalizatie en decen- tralizatie, waar de NLM reeds sinds 1.8.1974 mee gekon- fronteerd is. «Zo regionalizatie schrikt ons niet af», zo zei hij letterlijk, maar hij kantte zich meteen tegen de fuzie van de drie bestaande maatschap pijen, de Nationale Landmaat schappij, de Nationale Maat schappij voor de Huisvesting en het Nationaal Instituut voor de Huisvesting. Volgens hem diende de specificiteit van elke instelling bewaard te blijven. Voor de NLM ligt deze specifici teit in het feit dat men niet al leen een bouwmaatschappij, maar ook een kredietmaat schappij is. Tevens is men spe cifiek landelijk uitgebouwd. Een ander argument tegen de fuzie zag de spreker in het feit dat de NLM een zeer gunstige financiële bazis heeft. «Wij kos ten de staat niets» zei hij in dit verband. Geen enkele erkende maatschappij is trouwens defi- citair. Dat men voorstander is van de decentralizatie wenste hij ondermeer te bewijzen door het feit dat de feestvierende vennootschap Ons Zonnig Huis binnenkort zal kunnen beschik ken over een voltijds zaakvoer der. Ander verheugend nieuws was trouwens 'dat er heel wat kredieten ter beschikking lig gen van het Aalsterse, onder meer voor het uitwerken van projekten te Erpe-Mere en Kerksken. Onmiddellijk na zijn toespraak werd door de spreker zelf overgegaan tot het huldi gen met een gouden plakket van de heren beheerders Flo bert, Van Innis en Verleysen van «Ons Zonnig Huis». Deze drie personen waren immers 25 jaar geleden medestichters van de Gewestelijke bouw maatschappij. Meteen was het de beurt aan Staatssekretaris Coens om zijn beleid inzake sociale woning bouw uiteen te zetten. De ma nier waarop hij ingeleid werd door voorzitter Reychler moet hem nochtans geen al te beste indruk van onze streek gegeven hebben. Zo werd hij voorge steld als de oud-burgemeester omdat de socio-kulturele infra- struktuur in de bestaande ker nen grotendeels voorhanden is. Daarom zag hij als één van zijn eerste taken die de uitvoeringsbe sluiten inherent aan de wet van 1 augustus 1978 te laten ver schijnen. Op 10 januari 1979 verscheen reeds een Koninklijk Besluit van 15 december 1978 over het opruimen van onge zonde woningen en het sane ren, verbeteren of aanpassen van ongezonde verbeterbare of gezonde maar onaangepaste sociaal-verantwoord grondbe leid schuilt in een nog vrij kon- servatieve opstelling van de grote meerderheid van de be volking. Daarom moeten de mensen bewust gemaakt wor den en overtuigd van de nood zakelijke hervormingen. Al de genoemde maatregelen moe ten echter op termijn rezulteren in een globale aanpak. In dit licht feliciteerde hij de Na tionale Landmaatschappij met haar eigentijdse initiatieven tot het opnemen van nieuwe bouwprocédé's (prefabwonin gen) en tot het uitschrijven van Nade akademische zitting, gingen alle genodigden naar de gezellig «dineetje». Iedere genodigde werd in de bloemetjes van Sijsele, huidig burgemees- woningen. Nog tal van andere ter van Damme, gekend om zijn besluiten liggen klaarter onder- talrijke goede restaurants. De tekening, inleider zei ook dat de staatsse- Zo is er een besluit klaar om kretaris op dit ogenblik van de dezelfde wettelijke voordelen te enereceptie naar de andere voorzien voor de aankoop van reisde. een bestaande woning als voor De heer Coens replikeerde on- nieuwbouw; een ander besluit middellijk dat hij ook nog wat voorziet premies op bestaande anders deed dan naar recepties woningen aan te passen en te gaan. Meteen greep hij echter modernizeren; tenslotte is er de kans te baat om in zijn toe- een besluit klaar dat voorziet in spraak te reageren op een aan- de verruiming van de infra- tal uitspraken van zijn voorgan- struktuur in de sociale woon- ger. Volgens de Westvlaamse wijken en verkavelingen. Zo Staatssekretaris mag de regio- werd voor de gemeenten bene- nalizering niet betekenen dat den de 10.000 inwoners het men alles in België met drie zal minimum aantal te bouwen vermenigvuldigen. Alhoewel hij woningen herleid van 25 naar alle waardering had voor het 15 huizen, terwijl de Wet Brun- werk dat door de Nationale faut eveneens van toepassing Landmaatschappij verricht wordt voor de uitbreiding van werd, toonde hij zich nochtans bestaande kernen met tenmin- voorstander van een rationali- ste 10 eenheden. Een nieuwig- zatie van de instellingen, dit te- heid is tevens dat de boven- vens met het oog op mogelijke vermelde wet van toepassing is besparingen. Voor hem was op een groep van tenminste 15 het rezultaat voor de mens be- woningen in wijken waar langrijker dan de instellingen sanerings-, verbeterings- of zelf. Uit deze woorden bleek het aanpassingswerken worden duidelijk dat de heer Coens uitgevoerd, voorstander is van de fuzie van De minister hoopte nog dit jaar de drie bestaande nationale in- de uitvoeringsbesluiten te kun- stellingen, met name de Natio- nen uitvaardigen. In zijn beleid nale Landmaatschappij, de Na- wil hij aan dit alles een absolute tionale Maatschappij voor de voorrang verlenen, omdat men Huisvesting en het Nationaal een grote bijdrage wil leveren Instituut voor de Huisvesting, tot de gezondmaking of aan- die elk op een identiek terrein passing van de 430.000 onge- werkzaam zijnzond verbeterbare woningen en Nochtans was de spreker, die de 242.000 funktioneel onaan- op dit ogenblik zowat het ganse gepaste woningen in Vlaande- land doorkruist er zich van be- ren. Trouwens ook ruimtelijk wust dat de wijken van de Na- was nieuwbouw voor de heer tionale Landmaatschappij Coens niet meer wenselijk, steeds voorbeelden zijn in hun Een volgende prioriteit voor soort, niet alleen door hun hem was de aanmoediging van kleinschaligheid en hun mens- de eigendomsverwerving door vriendelijkheid, maar ook de hypotekaire lasten draaglij- doordat de woningen steeds in ker te maken. Aldus ligt een een landelijk milieu ingeplant nieuw K.B. klaar waarbij de zijn. maximale verkoopwaarden van De bewogenheid en inzet van de woningen worden verhoogt de maatschappijen bleek niet al- tot een éénvormig bedrag. Te- leen uit de bouwaktiviteiten vens worden de absolute pla- doch evenzeer uit de sociale rol fonds afgeschaft en de staats- als kredietinstelling. De diverse waarborg uitgebreid tot de aan- realizaties zag hij als de koop gevolgd door sanerings-, schoonste beloning voor die- verbeterings- of aanpassings genen die gevierd werden voor werken. Borse d'Amsterdam voor een gezet meerjarenmarkten. Hierop kwam hij even terug op de regionalizering, waarin men de Vlaamse eigenheid moet kunnen terugvinden. Deze struktuurhervorming mag niet enkel een middel zijn om te her- struktureren, maar ook om de regionale instanties te laten uit groeien in een «eigen kader». Hij vroeg dan ook dat iedereen in de nabije toekomst een in spanning zou doen om be-' paalde accentverschuivingen en heroriënteringen te onder schrijven. Op zijn beurt felici teerde de spreker de geweste lijke landmaatschappij «Ons Zonnig Huis» voor haar beleid tijdens de voorbije 25 jaar. Ook in de toekomst moet men er voor zorgen dat iedereen zou kunnen beschikken over een gezonde en komfortabele wo ning. Vooraleer het ganse selekte ge zelschap overstapte naar de trouwzaal van het stadhuis, waar een drink aangeboden werd door het stadsbestuur, dankte senator Wim Verleysen, mede namens zijn twee venno ten voor de huldeblijken die zij in ontvangst mochten nemen. Nochtans was de rij sprekers hiermee nog niet afgesloten, want in de trouwzaal zelf werd nog het woord gevoerd door Burgemeester D'Haeseleer en Schepen voor Leefmilieu en Huisvesting De Maght. Onze Burgemeester had blijkbaar wel begrepen dat het stilaan van het goede teveel werd, want bon diger dan hij het deed kon het moeilijk. Hij feliciteerde voor namelijk staatssekretaris Coens voor zijn benoeming de de regering, tevens akkoord gaande met wat even voordien nopens zijn beleid gezegd had. Mevr. De Maght tenslotte hul digde nog eens speciaal «Ons Zonnig Huis». Uit eigen erva ring wist zij immers dat de nood aan sociale woningen groot is in onze stad. De nieuwe wijken die gerealizeerd werden waren volgens haar trouwens bijdra gen tot een betere ruimtelijke ordening. Vooral de ontspan ningsmogelijkheden, de kalmte en de rust in deze wijken genoot haar waardering. Tenslotte stipte zij nog even aan dat de stad Aalst bijna klaar is met de lijst van alle beschikbare bouw gronden. VEHE De 74-jarige Renilde Van de Voorde sukkelde tijdens een wandeling in de Dender. Vorig weekeinde vond men te Erembodegem het stoffelijk overschot Dat de Aalsterse minister Mark Galle besliste om, ondanks alle mogelijke druk niet alleen van jagers, maar ook van bevriende politici de jacht op de houtsnip dit jaar riiëTte openen, hebben wij reeds in dit weekblad gesteld. Maar meteen kwam de minister ook in de nationale belangstel ling, en een aantal krantentitels getuigen hiervan. Zo kon men ondermeer in «Het Belang van Limburg» volgende titel lezen: «Minister uit één stuk» Naar aloude Aalsterse gewoonte worden op de zondag voormiddagen tussen 30 september en einde november vogelmarkten ingericht op de Hopmarkt Alle vogelkwe kers zijn welkom om hun vogels te komen verkopen, zo meldt het stadsbestuur. Het standpunt dat de politieke sekretaris Roger D'Hondt een veertiental dagen geleden publiceerde in het BSP- Weekblad Voor Allen is op het stadhuis, en inzonderheid bij de schepenen Blommaert (VU) en De Neve (VU) in slechte aarde gevallen. Volgens schepen Blommaert zal de heer D'Hondt hiervoor op het matje geroepen worden. Daar waar de kleuters over het ganse land als hun eerste woorden mama en papa aangeleerd worden, krijgen de kleuterleidsters (of leiders) te Aalst een moeilijker op dracht Zij moeten de kinderen onmiddellijk vertrouwd maken met het woord «Omleiding». Weet U waarom de Aalstenaars steeds met hun hoofd van links naar rechts schudden? Doordat zij met hun hoofd van het ene verkeersplakkaat naar het andere geschud worden. Beter is het te Erpe-Mere, waar de Nationale Landmaatschappij de onderhandelingen voor de verwerving van een blok grond te Erpe (Ommegangstraat) met sukses kon afronden in 1979 en waar in de komende jaren door de s.v. Ons Zonnig Huis een bouwaktiviteit zal kunnen ont plooid worden. Uit dit alles blijkt dat de maat schappij reeds 944 woningen effektief heeft gebouwd, en samen met de projekten die nog in uitvoering zijn betekent dit een effektief van 1267 kleine landeigendommen. Tot slot weze nog vermeld dat een bescheiden start werd ge nomen met het verkopen van uitgeruste sociale bouwgron den (zogenaamde sociale ver kavelingen). Alleszins een prestatielijst om fier over te zijn. VEHE In onze editie van 14 september laatstleden verscheen onder de titel «Stad Aalst .vervalst konkurrentieverhoudingen» een artikel in verband met de stand van de stad Aalst op de jongste Jaarbeurs. Rond de aanwezigheid van de firma So- mati op deze stand waren ons namelijk opmerkingen ter ore gekomen. Volgens gegevens ons verstrekt zou de firma Braco, die eveneens zoals de firma Somati brandbestrij- dingsmaterieel vervaardigt, geen uitnodiging ontvangen hebben teneinde deel te nemen aan dit initiatief van de stad Bij de stadsdiensten gaf men aan deze sportstand. Reeds op ons, na verschijning van bo- 30 mei 1979 werd namelijk vengenoemd artikel, een abso- reeds naar alle bedrijfsleiders lute verzekering over het feit van Nieuw-Aalst een rond- of alle Aalsterse bedrijven al schrijven gestuurd waarbij hen dan niet uitgenodigd waren het voornemen kenbaar ge- hun medewerking te verlenen maakt werd vanwege het stadsbestuur om in de ko mende jaren op allerlei wijzen de promotie te verzorgen van de Aalsterse produkten, dit telkens rond bepaalde thema's. In uitvoering daarvan werden de bedrijfsleiders in hetzelfde schrijven medegedeeld dat tij dens de jaarbeurs in de Kei- zershallen van 18 tot 27 augus tus gratis Aalsterse produkten zouden tentoongesteld worden rond het thema sport. Ook hun jarenlange inzet. In het bie- zonder huldigde hij hierbij se nator Wim Verleysen voor zijn verwezenlijkingen inzake so ciale huisvesting. Vervolgens belichtte staatsse- Ook het grondbeleid zelf de staatssekretaris nauw aan het hart. Grondspekulatie vindt hij trouwens onverantwoord, en hij wil dan ook de voorthollende prijsstijging van de grond defi- kretaris Coens zijn vizie op het nit'ef afremmen, huisvestings- en grondbeleid. Om dit te bereiken wil hij on; Volgens hem volstaat het niet dermeer de nodige uitvoe- meer de sociale woningbouw ringsbesluiten treffen van de wet en de grondpolitiek gewoon te van luni iy/ö die de ge- ondersteunen. De overheid rneentebesturen verplicht een moet deze ook in handen ne- inventaris op te stellen van alle men. In deze zin moet zij vol- beschikbare bouwgronden gens hem verruimd en geher- welke thans voorhanden zijn. oriënteerd worden naar de ver- Tevens wil hij een grondfonds koop van sociale kavels en naar oprichten waardoor het moge- de vernieuwbouw. Deze nieuwe "ik za' z')n het aanbod te verho- doelstellingen zullen echter niet 9en z?dat de prijs daalt. De fi- geheel rimpelloos verlopen, nanciële middelen voor dit Ook volgens hem komt de so- Fonds zijn voorhanden, zodat ciale nieuwbouw meer en meer het operationeel worden kan buiten het bereik te liggen van geschieden in 1980. de gezinnen met bescheiden Tenslotte is er het toekennen inkomsten, hiermee herhalend aan a'.'e openbare besturen en wat zijn voorganger reeds ge- instellingen van openbaar nut zegd had. van een rec^ van voorkoop in Daarom dacht de staatssekre- bepaalde zones. Voor dit laat- taris dat de aankoop van be- ste deed hij dan ook een oproep staande woningen, gepaard tot de aanwezige senatoren op gaande met de nodige bat het door de Kamer goedge- sanerings- en modernize- keurb voorstel van wet zo vlug ringswerken een haalbare op- mogelijk zou aanvaard worden, lossing zijn. Vernieuwbouw is Persoonlijk was de heer Coens volgens hem trouwens kosten- ervan overtuigd dat de belang- besparend voor de overheid, rijkste hinderpaal voor een DELTA BRASS BAND De «Delta Brass Band»die bij zijn optreden in Aalst op 2 september jl. pas uit de States terug was gekeerd, is samengesteld uit leden van de Cotton City Jazzband en de Rudi Balliu Society Serenaders. Het is de enige Belgische band die herhaaldelijk met sukses in Amerika optrad en steeds mag rekenen op kontrakten in bekende nightclubs en koncertzalen. De Delta Brass Band brengt streetparades in de originele New Orleans-stijl. Tijdens de Kunstambachtenmarkt gaven ze een staaltje van wat men bij de begrafenis van een vooraan staand jazzmusicus zoals Sidney Bechet destijds te Parijs te zien en vooral te horen krijgt. Aanvankelijk wordt gedurende een vijftal minuten in traag ritme het medeleven om het afsterven verklankt. Dan gaat men, volgens de wens van de overledene, over tot het typische jazzritme. Daarna schakelt.men over naar swing, om tenslotte met uitbundige klanken het eindpunt te bereiken. Zo wil de overleden musicus: geen getreur .over zijn dood, maar opgewekte muziek alsof hij zelf nog deel uitmaakte van de band. Zo ging het er ook aan toe, toen.de Delta Brass Band zich van de Grote Markt naar de receptie toe speelde, improviserend tot en met, iederëen voor zichzelf, in een nooit gehoorde waterval van meeslepende muziek Nooit voorheen beleefde het Aalsterse Stadhuis een (dergelijke opgewekte happening C.A.T. produkten die er onrecht streeks mee in verband staan, kwamen eveneens in aanmer king. De bedrijven moesten een aanvraagformulier invul len en de produkten opgeven die zij in verband met sport zelf vervaardigen, dit indien zij ruimte wensten op de sport-stand. De bedrijfsleiders die geen spontaan gevolg ga ven aan deze oproep kwamen natuurlijk niet in aanmerking voor de gratis tentoonstelling van hun produkten in de stand van de stad op de jaarbeurs. Dit betekent dat het de bedrij ven zelf waren die de beslis sing namen of zij al of niet vertegenwoordigd waren. Vanwege het stadsbestuur werd dus geen enkele selektie gemaakt tussen de bedrijven, want al diegenen die de oproep beantwoordden waren aanwe zig. Het was dus de firma So mati zelf die van mening was dat brandblustoestellen jn ver band staan met sport en aldus het aanvraagformulier heeft te ruggestuurd. Op 14 augustus volgde dan een tweede rondschrijven waarin de bedrijfsleiders werd mede gedeeld dat tijdens dè jaar beurs een stand was ingericht rond het thema sport. Het stadsbestuur rekende er dan ook op dat alle bedrijfsleiders, ook degenen die het aanvraag formulier niet hadden terug gestuurd, een kijkje zouden komen nemen tijdens de jaar beurs, waarschijnlijk teneinde degenen die niet gereageerd hadden aan te sporen dit in de toekomst wel te doen. Aangezien het stadsbestuur «normale» adressenlijsten ge bruikt heeft waarop alle be drijven voorkomen en dus alle bedrijven verwittigd heeft, en er daarenboven geen enkele se lektie gebeurde door de stads diensten maar wel door de be drijven zelf, mag men beslui ten dat er geen enkele poging ondernomen werd de konkur rentieverhoudingen te verval sen. Bij de firma Braco blijft men echter beweren het eerste rondschrijven van 30 mei niet ontvangen te hebben, wel dat van 14 augustus. Is de post bode dan de schuldige? GDI3

De Voorpost | 1979 | | pagina 5