JO VAN BRABANT LAUREAAT MINISTER GALLE HULDIGT «DE RODE ROOS» IN DENKEND AAN FONS SINGELIJN PROS PUTTEMAN IN GALERIJ DAUWE TE ZELE GLENN MILLER-KONCERT TE LOKEREN Vorige zondag te 11 uur werd in de feestzaal van het Stadhuis voor de tweede maal de «Schaal Fons Singelijn» uitgereikt. Deze regionale kompetitieve postzegeltentoonstel ling is bedoeld als een postume hulde aan de gewezen expo-leider van de Aalsterse postzegel- september, kring «Philatelia Alosta», wijlen de heer Alfons °P dez® tentoonstelling Qinnoilin IS een Ereperk voorzien, amge j dat uitsluitend voorbe- Deze tentoonstelling gaat door in het kader van de «Week voor Vrije tijdsbesteding» en loopt dus eveneens nog tot 30 king ervan (dit kan een oud onderwerp zijn met een originele uitwer king) 25 pt. 2. Bladschikking 15 pt. 3. Kwaliteit en frisheid van zegels of stempels (moeten echt zijn) 25 pt. 4. Filatelitische kennis (blijkt uit de gebruikte filatelitische elemen ten) 20 pt. 5. Algemene indruk15 pt. Totaal 100 pt. Toelichtingen -artistieke illustratie en tekeningen zijn niet toe- De drie eerste prijswinnaars van de wedstrijd ingericht tijdens de tentoonstelling in de gelaten. Keizershallen. (Erik) houden is aan-de geldelijke waarde van 1De laatste winnaar van een zegel of dokument is de Schaal Fons Singelijn als waardemeter niet pri- om er zijn bekroonde ver- merend zameling op te stellen. De hoogste onderschei- 2. Aan de verzameling ding van deze tentoon- van de heer Gustaaf stelling is de «Schaal Keymeulen, die gewijd is Fons Singelijn» die zal aan «Leven en Werken toegekend worden aan van de Heer Alfons Sin- de verzameling die het gelijn». hoogste aantal punten De beoordelingskriteria zal hebben verkregen van van de jury zijn de de jury. volgende: 1De originaliteit van het Verslag van de jury onderwerp en de uitwer- De jury, bestaande uit de heren Redig uit Brussel, Baeyens uit Lokeren en Vanderstockt uit Gent, bracht volgend verslag uit: De jury feliciteert de ini tiatiefnemers van de ver standhouding van de Stad Aalst met haar uitzonderlijke prestatie tot het houden van een vrije competitieve post zegeltentoonstelling. Wij werden gekonfron- teerd met een zeer hoog staande participatie. En kele verzamelingen zul len beslist «hoger op» zeer bevredigende resul- De winnaar van de schaal Fons Singelijn, die hij in ontvangst mocht nemen van Wde. Singej (Erik) taten boeken. Diegenen welke een be paalde teleurstelling on dervonden adviseren we tot een grapje bereid... Tot die fatale julidag in 1976, toen het nieuws van zijn plotse heengaan om eens grondig de door hee| Aa|St beroerde, ons uitgebrachte opmer- Maar het beeld van deze rood met een witte we reldbol waarop een hamer rust. Dat zou de gedachte kunnen doen opkomen dat het in de bedoeling ligt de wereld met het socialisme plat te slaan. Eddy Dierickx heette de aanwe zigen welkom en stelde de sprekers voor die één voor één aan het woord zullen komen. De heer Victor Van der Heyden, voorzitter van Bond Moyson, komt als eerste aan het woord. Het is met rechtvaardige fier heid, aldus de voorzitter, dat de Bond aanwezig is omdat dit bewijst dat het niet juist is dat er geen mensen zijn die iets kun- haalt niet genoeg te kunnen on derlijnen dat er samenwerking moet zijn, want dat de wer kende klasse in de verdediging staat en dat de nu klassiek ge worden zogenaamde verwor ven rechten moeten beveiligd worden, dat één frank voor de arbeiders een miljoen is voor de kapitalisten. Met de hoop uit te drukken dat het spook van ver deling en haat geen intrede zal doen in het nieuwe lokaal beëindigde hij zijn toespraak. Deze eerste woorden geven min of meer reeds de toon aan van de woorden die verder zul- Optocht doorheen de straten van Hofstade. (Hugo) len gesproken worden. In die entezeggenwatzewillen.dat- ten van het leger en over de Wanneer het^applaus dat opzijn nen bewijzen. Hij feliciteerde de toon komt het gezellige, het zeifde kapitalisme wordt zeer Zwitserse banken. Hulp aan woorden volgt wegsterft, krij toehoorders voor de volpakt- «kameraadschappelijke», de scherp aangevallen. De rijke ontwikkelingslanden wordt po- gen de uitbaters van het lokaal vreugde voor het verwezenlijkte families, de banken enz. wor- zitief genoemd maar er wordt bloemen aangeboden en staat slechts min of meer op de den van diefstal, zwaar bedrog de voorwaarde bijgesteld men recht om met zwaaiende tweede plaats. Meer op de en nog velerlei andere zaken terecht overigens dat vuist de Internationale te zin- voorgrond treedt de politieke beschuldigd. Daarom roept de we moeten weten waar het geld gen. Vooraleer met dansen te taal die meer dan eens lijkt op spreker op de strijd niet te sta- naartoe gaat. Daarom, aldus beginnen krijgt iedereen iets te een politieke scheldkanonnade ken, opnieuw de eisende partij nog steeds de minister, moeten drinken aangeboden en komt tegen het kapitalisme en voor te worden en niet te laten raken we op de hoogte blijven van men rond met belegde brood- het socialistische paradijs. aan de verwezenlijkingen van hetgeen in de wereld gebeurt, jes, geen toastjes, want dat is Herman Van Herzele, ABW- de jarenlange strijd. Nationaal stelde de minister het bourgeois en niet van het Volk. voorzitter, begint ook met zijn Minister Mark Galle doet het uitblijven vast van een overeen-" dank en gelukwensen te betui- bezadigder en gebruikt niet komst tussen de gesprekspart- gen aan diegenen die ervoor hetgeen men bijna de straattaal ners en waarschuwde voor een gezorgd hebben dat de socialis- van zijn voorgangers zou kun- hete herfst op politiek vlak. ten een onderdak vonden in nen noemen. Wel moet'hij Meer streekgebonden wees hij Hofstade en hoopt dat onder vaststellen dat het vuur al in het op de grote achterstand, het datzelfde dak diskussie, be- huis zit, ook al staat het er nog weinige werk, het grote aantal spreking en overleg zal plaats- maar pas. Het lokaal van Hof- pendelaars, het tekort aan in- vinden. stade wil hij voor de andere frastruktuur, de waterzuive- De ervaringen tonen volgens gemeenten als voorbeeld stel- ringsproblemen en dergelijke hem aan dat de arbeiders niet len opdat men ook daar een so- meer. Hij noemde het zijn taak genoeg politiek van gedachten cialistisch trefpunt zou maken, dit alles aan bod te laten komen wisselen en dat ze door gebrek De minister struktureerde zijn en wijst daarom op de nood- aan bewustzijn niet goed voor toespraak in drie niveau's. Op zaak van de top om op de zichzelf zorgen en daardoor internationaal vlak had hij het hoogte te blijven van wat de zelfs een schuldgevoel krijgen over de kas van Zaïre, de raket- basis wil. voor de slechte toestand. Ook de ABW-voorzitter valt zwaar uit tegen het kapitalisme dat er niet is om zich te verdedigen. Het kapitalisme dat bijna al de heid van de inrichting waarin hij een aanwijzing zag voor de aanwezige opofferingsgeest. Bond Moyson neemt dan ook met vreugde deel aan de inhul diging, want de nieuwe struk- tuur, aldus haar woordvoerder, bestaat in een ketting van loka len zodat na verloop van tijd overal eigen burelen ter be schikking staan. Deze nieuwe zaal is een schakel in de ketting De heer Van der Heyden be toogt verder dat de gemeenten die op het achterplan van de sociale strijd staan geholpen moeten worden en dat ook in de socialistische partij de rijken moeten denken aan de armen. Misschien is dat bedoeld als een losse suggestie voor de eventuele meer begoede toe hoorders. Een van deze laat- sten heeft in elk geval een maandwedde waarvan een ar beider alleen kan dromen. Dan wordt het tema aangesne den dat ook door de volgende sprekers zal worden aange roerd. Dat we sombere tijden tegemoet gaan, dat er krisis is enz. Daarop volgt een uitval tegen de geneesheren aan wie wordt verweten dat ze tientallen miljoenen in hun zak steken. De Bond Moyson-voorzitter her- kingen te doorlopen, en zij zullen in de toekomst zeker gunstiger uitsla gen bekomen. Ondervinding leerde ons dat er in klubverband nog een belangrijke taak te vervullen is namelijk filatelische informatie. De uitgebrachte opmer kingen, waarvan in het juryverslag sprake, zijn bestemd voor de mensen die onder de 60% grens bleven. Ze bevatten op bouwende kritiek en zijn enkel bedoeld om schoonheidsfoutjes te korrigeren, niet om de filatelist te ontmoedi gen. Dergelijke werkwij ze is weinig gebruikelijk, maar zeker na te volgen Voor altijd in het hart gegrift In zijn verwelkoming had burgemeester D'Haese- leer woorden van lof voor «Philatelia Alosta» en voor het «Aalsters Ver bond Verzamel Vereni gingen» dat begin van dit jaar werd gesticht en dat een unicum is in ons land. Dit overkoepelend organisme heeft alle hobby- en vrijetijdsvere nigingen in enkele maan den tijd dichter bij elkaar gebracht en het samen horigheidsgevoel ver sterkt. En als burge meester kon hij zich enkel verheugen over de groeiende vriendschap onder zijn medeburgers. Vriendschap: dat woord herinnerde hem aan zijn vriend Fons Singelijn. En het was niet zonder ontroering dat de burge meestereen beeld opriep van deze statige figuur, een man die overal bij betrokken was en die bovenal belangstelling had voor zijn evenmens. Een man voor wie geen standsverschillen be stonden. Fons Singelijn, Aaistenaar, karnavalist in hart en nieren, altijd erkentelijkheid voor man, die zich altijd i hart en ziel heeft ingef voor zijn hobby en zijn klub Filatelia Alod Tenslotte stuurde |2« heer Van Impe aan jW prijswinnaars zijn hart lijkste gelukwensen t<fns' «Voor alle deelnemLe heb ik respekt voor lrv' deelname. Overwinirr is niet altijd een nor1" zaak. Wat belangrijk pu: is deelnemen, naar tfLE ten treden met zijn hl 0t by, het hobby van verLhi melen, dat even op\4br dend kan uitgew«| is worden als de grootfc man staat onuitwisbaar en is mij voor altijd in het hart gegrift, zei de bur gemeester. Drie jaar na zijn dood staan wij hier samen om de laureaat te bekronen van de «Schaal Fons Singelijn», die niet toevallig naar hem werd genoemd. Want in de kringen van postzegel verzamelaars en in het bijzonder bij «Philatelia Alosta» leeft de herinne ring aan deze minzame voetbalwedstrijd en i man voort. alleszins aktieve gezijn Ook Willy Van Impe, <je vrijetijdsbestedingj z< voorzitter van het Komi- van de bovenste plankton tee voor Vrijetijdsbeste- Daarna werd overgeg^ ding Aalst, betreurde tot de uitreiking vanp11'1 het, dat Fons Singelijn prijzen aan de laureaj'" dit niet meer had mogen en werden bloemen arlJf meemaken. De bena- geboden aan mevrof ming van deze filatelis- Singelijn. tische kompetitieve is C.Ar een blijk van hulde en i Palmares «Schaal Fons Singelijn 1979» 1. Postgeschiedenis Jersey en Guerns* (selektie), Van Brabant Jo, Schaal Fonj Singelijn 871.. 2. Bahnpost in Belgiën 1914/18, Le Compt* Urbain, Prijs van de jury 82' 3. Poststempels van Aalst, Coppens Benn; Prijs Philatelia Alosta 81 4. Postgeschiedenis der Kanaaleilandei Merckx Raymond, Prijs van de minister 77' 5. Mechanische gelegenheidsstempels mt slogans van en door Aalst-Gent-Brugge-Oo! tende, met Felicitaties van de jury, Alders* Michel, prijs Rosa Luxembourg 75^er 5. Sterstempels van België van 1945 toiir heden, Couck André, Prijs schepen Roels 751|ed< 5. Spoorwegstempels Vlaanderen en privtjjke maatschappijen, Lampens Herman, Prijs Gitns Pierre 75<#Vc 8. Militaire post 1914/18-1919/29, De Nayden Daniël, Prijs Rosa Luxembourg 71 «rtr 9. Ballonpost, Permentier Mariette, Prijjioc Comité Vrije Tijd 70°/fl,< 10. De Bourgondische Wijngaarden, Abbelool0F Alfons, Prijs schepen Hooghuys 68°*- 10. De Loirevallei, Keymeulen Gustaaf, Priji schepen Monsieur 68^f| 12. België-Pubs en Postzegel boekjes, Smi kens Benny, Prijs Van Cauter Gustaaf 65 13. Scouting en Postmerken in Scoutismi Verspaille Jean-Marie, Prijs Philatelia Alos ta 62 14. Schilderkunst, Viersé Louis Prijs schep* De Maght 60' lav gel kameraden die staan te luiste- Te Zele, in Galerij Dauwe, Oudburgstraat 6, loopt van ren in een wagen laat rijden, 29 september tot en met 24 oktober 1979, de tweejaar- naar kleurentelevisies laat kij- lijkse tentoonstelling van recente schilderwerken van ken en dat hen bovenal de Pros Putteman. vrijheid geeft om te gaan en te staan waar ze willen, te denken Pros Putteman, geboren en getogen te Lebbeke (1928), begon na zijn studies aan het H. Maagdcollege te Den- dermonde en de hogeschool St-Aloysius te Brussel, zijn schildersloopbaan tijdens de vijftiger jaren in Cen traal Afrika. Na de Congolese troebelen vestigde hij zijn atelier in Vlaams - Brabant te Zaventem, waar zijn belangrijkste oeuvre ontstond. Na enkele contacten tijdens zijn jeugd met locale schil ders lijk Prosper Bosteels en vooral Juul Keppens en op latere leeftijd, in Afrika, met Flo ris Jespers en ande re, is Pros Putteman sedert vele jaren zijn eigen harde Minister Mare Galle tijdens zijn toespraak. (Hugo) weg gegaan als voortzetter festaties en culturele uitwis- en nabloeier van ons eigen seling (o.a. te Groningen, Vlaams expressionisme, in Leverkusen en op de Euro- de geest van Permeke, padagen te Keulen) Servaes en Hubert Malfait, Over Pros Putteman wer- met geëigende technieken den reeds twee werkjes uit en materialen. gegeven: een van de hand Bekend en vertegenwoor- van Karei Jonckheere en digd bij ons in Vlaanderen in Jan Vercammen «Licht en musea en culturele centra Kleur» (uitgeverij Van Wil- (Brugge, Antwerpen, Tie- derode) en een werkje ver- nen, Aalst, Mechelen enz.) zorgd door de welbekende en in openbaar en privé- kunstcriticus, de conserva- bezit, verwierf hij ook naam tor Marcel Duchateau «De en faam in het buitenland bij Kruisweg door Pros Putte- internationale kunstmani- man» (Uitgeverij Lannoo- Tielt). Bij deze 14 staties heeft Putteman, in het spoor van Breughel en De Troyer, de lijdensweg getrokken door het bekende dekor van de streek waar hij leefde als kind. Bovendien heeft hij en zodoende is hij nog een stap verder gegaan dan De Troyerde Christusfi guur de gedaante gegeven van een van de onzen, een gewone sterveling uit het nabije Vlassenbroek. In het merendeel van het werk van Pros Putteman staat de natuur en de ge wone mens centraal. Bij het aanschouwen van zijn oeu vre worden we onderge dompeld in een fantastische kleurenweelde van zonge- brande en koele hemels, lage luchten, beemden, op pers en stoere landlieden. Wanneer hij schildert dan doeken komt Pros ontlaadt hij zich als het ware man naar zijn gebooi^ van een knagende nostal- streek terug, gie naar het schone en het Een bezoekje aan Gaj eenvoudige in de natuur, Dauwe overwaard, naar het brave en het goede Toegankelijk elke dag, r in de mens. gezonderd donderdag, tL Met een veertigtal van zulke 14 tot 20 uur L Aalstenaars in de Durmestad - Moonlight Serenade, Tuxedo Junction, In th< Mooddat zijn enkele titels van gekende nunt mers uit het repertoire van de legendarische Ameri kaanse band-leider Glenn Miller. Deze, en nog vele andere «standards» zijn te horei iei tijdens een fantastisch jazzkoncert door de AAI Sp!e TERSE BIG BAND, vrijdag 28 september (20 u.) u zaal De Roos (Volkshuis), Markt te Lokeren. De Aalsterse Big Band bestaat thans een goede twe« jaar, maar heeft een 30-jarigë voorgeschiedenis ach' ter de rug; achtereenvolgens met de namen: d< Nachtvlinders, Old Swinging Gang, Hot Club, Bene ,g lux Actif Club, met uiteraard ook wisselende bezet- tingen. Tot er de grote reünie kwam die rezultcerde in de huidige 19-koppige Big Band. II Hierbij heel wat bekende namen, als Octaaf Boone, Odilon Mortier, Alberic Franc enLokeraar ir Etienne Clappaert, de gekende dirigent van Harmo nie Vooruit. Het wordt beslist een spetterend muzikaal festijn ft waarop niet alleen de jazzfans maar alle muzieklief^ hebbers verwacht worden. De eenvormige prijs bedraagt 100 fr. lis

De Voorpost | 1979 | | pagina 6