jeugdpagina ilsterse jeugdraad it nieuw werkjaar in Stad zoekt jeugd met tijdschrift NIEUWE AALSTERSE J0NGENSCHIR0 HEET ST.-MARTINUS @knipÈ tu//en hctójd Vijf jaar jeugd en ballet Troncon JEBR0N EU zomerreces is, ook voor de Stedelijke Raad voor nisaties. Tot nog toe gold dat Ivorming voorbij. Nu dinsdag bv. (9 oktober om 20 dit praktisch niet mogelijk is iedereen uit de jeugdboek uitgenodigd op de icne Vergadering van die raad in de Filateiiezaal, straat 33, Aalst. it programma staat een dient ter verduidelijking aan luurtje, waarop vragen toegevoegd dat aan de basis lenkingen kunnen ge- hiervan een vraag ligt van Jeerd worden. Aan- Michel Beckaert tot inven- gaat voorts uit naar de tariseren van de dienstverle- 'nfobeurs van volgende ning die de respektievelijke I. de gemeenschaps- jeugdorganisaties vanwege (wijk- en sportraden) de stad genieten. Onder deze voorstel inzake inven- vraag schuilt het gevoelen atie van de dienstver- dat de kristelijk geïnspi- g aan jeugdorganisaties reerde jeugdorganisaties esproken worden. minder tegemoetkomingen tent dit laatste punt, ontvangen dan andere orga- ADRESSEN EECKMAN 053-70.02.'t3 De specialist m maatwerk: De laagste prijzen der matraswn Schuimrubber, Latex, Staalveren Super-Bultex Bergemeersenstraat 18. Aalst /|dtU.| 0 "UW koffiehuis» specialiteit van V\ UK I HALS Kattestraat 20 n> Aaist Tel. 053-77.76.84 Het toffiehuls der denderstreek i LECTR0H0ME 053-21.89.53 Electronische componenten - teleloonbeanwtoordapparaten - au toradio's - antennemateriaal - stereoinstallaties - modelbouw met afstandsbediening Korte Zoutstraat 12. AALST OURUREN(Pelzen) Tel. 053-77.48.54 SKELLY FURS DERMATT THEO - Geraardsbergsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pelzen voor Dames, juffrouwen en heren, Aanvaard alle herstellingen ESMEED 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten enz M. De Backer. Kon, Albertstraat 75, Dendermonde ERMAN 052-21.38.16 Michem. Tapison nylontapijt, en andere vloerbekledingen In overgrote keus bij Hennan Michem, Potiaulaan 16. St.-Gillis- Denoermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen. 10-SP0RT 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledlj en camping. Statiestraat 21. Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels. kOM, LEEN GERUST 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhouding. Inlich tingen bi| Van den Berghe Droeskouterstraat 12, Haaltert. i E0NIDAS 053-21.08.91 De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST IEUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek Molendnes 3, AALST 053-21.63.91 IIEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder lot het dak ook onderhoud, verbe teren en herstellen Langestraat 116, 9300 Aalst VERGORDUNEN 052-21.35.50 ploegstofien (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louverdrape, vouw deuren. modern (old meten, afwerken en plaatsen Guido Mi chem. Potiaulaan 11Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten UAND0 052-21.40.60 om de reeks moeili|ke Latiinse woordies volledig te maken quis. quid, quo quando. quomodo enz wie. wat waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuuper letro Is een blik in het verleden VAN LIMBERGEN RETRO, Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish. Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reproduces van gekende meesters ■I Alomgekend voor salon-garnituren in leder COUPONNENHUIS 053-21.27.77 Enig m Aalst en omstreken Zelfbediening van alle stoffen (zelts per Moorselbaan 556. Aalst URWERKEN COVENS Lange Zoutstraat 44 Aalst 053-70.18.20 ergevlen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst y n 052-21.4Ü. 60 in foverlormule? Neen een vergelijking Uw inbreng en VONNE EN JOZEF 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Hofman. Schoolstraat 48. Aalst Alle herstellingen 1 jaar waarborg Gratis onder houd. Prijzen vanaf 4 900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. was. Het Bestuur van de Jeugdraad, dat op 4 septem ber samenkwam, stelt echter dat er inderdaad en drin gend een «totale inventari satie» gewenst is. Het voor stel, dat dindag dus bespro ken zal worden, omhelst dat er dient nagegaan te worden welke voordelen de verschil lende organisaties krijgen (o.a. van de plaatselijke, provinciale en nationale overheden, de mutualiteiten, parochies, partijen, privé). Melden we nog dat «Sirius» (hobbyklub voor sterre- kunde en ruimtevaart) door het bestuur niet aanvaard Omdat de private jeugdballetschool Trongon vijf jaar bestaat, wil men wat speciaals doen. Begin volgende maand zal in de Sint-Annazaal (Roklijf, Aalst) «De Schone Slaapster» van Peter Tschaikowsky opgevoerd worden door de balletleerlingen van deze school. Op de muzikale tonen van die beroemde komponist zullen ze, in prachtige kostumering, dit bekende sprookje vertellen met de taal van het dansende lichaam. De inkom is vrij voor wie een lidkaart heeft. Die kan men zich aanschaffen bij de leerlingen van de school of op het sekretariaat (mw. Van De Vondel, Terlindendreef 4, Aalst - tel. 053/21. 04.67.). De opvoeringen gaan door op zaterdag 3 november (om 19u30) en op zondag 4 november (18u30). Wie kennis wil maken met «Jeugd en Ballet Trongon» zal dit o.m. ook op de Jeugdinfo- beurs kunnen alwaar een informatiestand zal opgesteld staan. (Pd) JEBR0N startte zaterdagnamiddag met een nieuw werkjaar, een reden om een gezellig - zonnige namiddag door te brengen met gesprekken en spelletjes. wordt als lid van de jeugd raad. Na grondig onderzoek werd vastgesteld dat Sirius statutair een hobbyklub van 't Satellietje is. Gezien de interesse wordt «Sirius» wel administratief ingeschakeld. (P.D.) «Jeugd en Stad», da's de naam van het kontaktblad van de stad Aalst met zijn jeugdwerkers in de ruime betekenis want ook leraars en politie bv. vallen daaronder. «Jeugd en Stad» is kortgeleden voor de tweede keer verschenen. Potsierlijk daarbij is dat dit driemaandelijkse tijdschrift als ondertitel kreeg «2de jaargang nr. 5». In dit nummer, dat je ning van schepen Mon- gratis kan vinden op het jeugdservicecentrum staat geen foto van een lid van het schepenkolle- sieur, met allemaal kin dertjes rond zich. Ge woonweg vertederend... Verder is er weinig in pen we op, wordt bv. de derde jaargang, nr. 9 wel wat dat tegelijk aange naam om lezen is en bruikbaar voor de hon derden jeugdveldwer- kers. Is dit dan nu niet het geval? In tegenstelling tot het eerste nummer staat er deze keer wel iets in dat interessant is. Het gaat echter eerder om achtergrondinforma- dellijk dienstig is of in l'e- opgevat is dit een begrijpbare taal ge- nummer een «service» steld is voor (laat ons die er ma9 z'in- De erin maar zeggen) gewone opgenomen inventaris jeugdleiders. Jammer, van diensten en de info- maar geen woord over de 9'ds van de stedelijke komende 11.11.11 .-aktie jeugdraad zijn echt wel konkrete informatie over de moeite, de plannen van speel- De inhoudeen interview pleinvernieuwing, geen metWinoc Vermeiren aktiviteitenkalender, (Nationale Dienst voor liteiten voor gebruik van schoollokalen en terrein- nen van het Rijksonder wijs buiten de schoolu ren, beschouwingen om trent werkloos zijn, een infogids, een algemene benadering van het feno meen «gemeentelijke jeugdkonsulent», een gesprek met schepen Monsieur omtrent het Jaar van het Kind in Aalst, een overzicht van de gemeenteraad en het jeugdbeleid, plus nog enkele weetjes. Onze be oordeling moet geïnte resseerden (die het dus al zijn!) niet afschrikken want voor hen is dit nummer bedoeld. geen enthoesiasmering voor de jeugdinfobeurs. in. Wel een reuzeteke- opgenomen dat onmid- Misschien, en daar ho- Speelpleinen en Recrea tie) omtrent speelpleinen en ravotterreinen, moda- Je wèet het of je weet het niet, maar op zaterdag 30 september 1979 is er een derde Aalsterse jongenschirogroep bijgekomen. Sint-Jan en Maeva krijgen Sint-Martinus als jonge broertje. De groep is gehuisvest in de Sint-Kamielschool, in de schaduw van de watertoren. Vroeger (d.w.z. tot vorig jaar) bestond daar KSA Jong en Blij. Een totaal nieuwe jeugdbeweging is het dus niet. Hoewel proost Jan Keymeulen en de vierkoppige begeleidingsploeg het verleden laten voor wat het was en in chirohemd nieuwe wegen willen bewandelen, start de nieuwe Chirogroep op de grondvesten van die oude KSA-bond. Twee vroegere KSA-be geleiders zitten nu in Chiro-uniformen van het veertigtal jongens die de startspelnamiddag mee maakten zijn er nogal wat oude KSA-ers. Ook het vergaderritme ('s za terdags van 14 tot 17u) herinnert nog aan het recente verleden. Toch is daarmee gebro ken. Om meer dan één reden, vertelt de groeps- proost ons. Naar zijn mening richt KSA zich overwegend tot de stu derende jeugd en kinde ren die daar later toe gaan behoren. Chiro daarentegen is volkser en dit komt ook zo bij de wijkbewoners over. Hij wijst erop dat de aanwe zige kinderen zowel van vrije als staatsscholen komen. Deze openheid alsook de grote aandacht voor alle bevolkingsla- leidingsploegen ter hand wordt gesteld door het Chiroverbond veruit te verkiezen zijn boven wat momenteel door KSA- VKSJ uitgegeven wordt. konflikt in KSA-VKSJ op provinciaal vlak. Moei lijkheden die de werking in zekere mate verlam den en die men beu was, ook al is KSA-VKSJ her- Dit geldt in het bijzonder stellend van die ziekte. voor pastoraal werkma teriaal. Een derde reden, Dat het uiteindelijke «Chiro» werd en niet bv. de onmiddellijke aanlei- skouting heeft ook zijn ding eigenlijk, is te toevallige oorzaken, vinden bij de konkrete werking de laatste jaren De nieuwe Chirogroep SL-Martinus opgericht in het begin van het schooljaar 1979. C telt reeds 35 aangesloten leden. (Hugo) gen, komt volgens hem van «KSA Jong en Blij». Chiro Sint-Martinus.. wel in Chiro en niet in KSA-VKSJ tot uiting. Ten tweede stelt hij dat publicaties en werkma teriaal dat aan de bege- De kinderen kregen niet Alle jongens tussen 6 en altijd de begeleiding 16 jaar zijn welkom! waarop ze recht hadden. (pd) Ten vierde is er ook het interne Oostvlaamse Gespikkeld En zo is alles weer in gang geschoten. Vanop een kunstsatelliet kan je dat goed zien, naar we zelf konden vaststellen. Je ziet met een verrekijker natuurlijk) de schooltaskinderen optrekken 's mor gens vroeg. Verkeersopstroppingen ter hoogte van de kruispuntagenten. Je ziet de overvolle klasfuiven en de jeugdbewegingen in het weekend. Je vermoedt er vergaderingen, kongressen, en andere statutaire dingen bij. In de studentensteden is de voornaamste bron van inkomsten aangeland en ogenschijnlijk is alles terug in zijn ouwe plooien gevallen. Er is ook al terug winteruur en de avonden zijn dus nog zo lang. Maar daar niet over gezeverd, en eigenlijk is er ook niet zoveel om over de schrijvelen. Het gewone is te gewoon voor krantepapier en het sensationele is nou net iets te aangebrand om zomaar onder nieuws gierige maar ozogevoelige ogen te brengen. Of het is één brok tristesse al dan niet met zijn maatschappe lijke wortels. Iedereen weet het al. net zoals de Grote Verloedering die onze natuurrestjes bedreigt. In Antwerpen zullen ze zondag ludiek schreeuwen of er soms nog zand moet zijn. Voor ons niet gelaten. Het is de zoveelste keer dat we «geknipt» aan mekaar kleven, en de emmers zand staan klaar naast de schrijftafel. Er staat ook een groot zoutvat bij. Nee, mensen, Elly en Rickert die voor de derde opeenvolgende oktober naar Aalst komen. De weinige interesse voor een 1111 11. De lesoverhoringen waarmee onze scholen opgescheept zitten. De klasfuiven waarop de naam van de school niet mag vermeld worden. De werkloosheidscijfers die afgezaagd beginnen te worden voor wie werk heeft. De inflatie. De blaadjes die van de bomen vallen zonder enig gevoel voor lawaai and order. Je zou gerust alles kunnen afschrijven van vorig jaar. Wat ons eergevoel (tussen aanhalingstekens) niet toelaat. Je zit er wel tegenaan te kijken. Het overspoelt je, zuigt je mee, heeft zijn eigen natuurwetten,... dat ritme van alledag. Zonnestraat: filmprogramma Noteren maar met de eerste de beste schrijfstok: 't Is altijd op een vrijdagavond, 't begint om 20 uur en het kost 40 fr. voor leden. Anders 60 fr, maar met een abonnement ben je 'r voor 200 fr vanaf. En dit staat op 't programma: Jesus Christ Superstar: 12 oktober Pat Garel en Billy the Kid: 16 november Maxiroofin ntinicoopers: 14 december De bloedige aardbeien: 11 januari the Sting: 14 maart Vampiers op het bal: 18 april Pink Floyd in Pornpeï: 3 mei Allemaal te zien in jeugdhuis Zonnestraat in Aalst Zat. 6: optreden «La Vie en Rose» (linkse Antwerpse punk) met mogelijkheid tot beentjes uitslaan. Tanu in zaal madeion Zat 20: 19 uur: optreden van Ex Hole, de Kreuners en veel new-wave-gefuif daarrond en daarin. «De Kreuners zijn van Lier en één van de meestbelovende nieuwe Belgische groepen. Ze bren gen eenvoudig gebrachte popmuziek met Neder landstalige teksten en beschikken over een simpele maar goede podiumact (met vooral zanger Walter Grootaerts in de hoofdrol). Een paar grote platenfirma's zijn geïnteresseerd om de Kreuners te hebben en binnenkort wordt dan ook hun eerste single verwacht. De hoofdgroep van de avond is «Ex Hole» uit Aalst. Hun eerste single «Kick of Stone/Comin' Tune» en hun live-optredens krijgen overal gunstige kritieken. Ze spelen New-Wave-muziek. Korte en altijd krachtige en boeiende nummers, zonder overbodig solowerk en dommig aankondiging en onderbrekin gen; Dansen is 't belanrijkste.« Ingang 80 fr. Voorverkoop 60 fr. V.V.K.S. Ste-Margarcta Baardcgcm Vierde en voorlaatste bouwfeesten ten voordele van lokaal 't Kastrolleken. Vrij 19: grote belotterwedstrijd in de parochiezaal. Aanvang 20 uur Zat 20: 14 uur: autowas/ 20 uur: dans- en drankgelegenheid tijdens een TD en Bodega Zon 21: 10 uur: verdere autowas/ van 12 tot 15 uur: groot eetfestijn met op het menu: mosselen of kip met friet. Ondertussen zal er reeds vanaf 13 uur een grote fietsrally van start gegaan zijn en wordt verder in de namiddag nog een boogschutterswedstrijd gehouden. In de loop van de avond is er dan nog eet- en dansgelegenheid. Iedereen welkom natuurlijk. Antrakt in stadsschouwburg Zon 7: 20.30 uur: filmvertoning: Brutti, Sporchi e Cattivi In zaal Okapi, Burchtstraat Zon 21: optreden om 21 uur van Elly Nieman en Rikkert Zuidervelt. Kaarten aan 95 fr. te verkrijgen aan de ingang, of in Muziekboetiek, Botermelkstraat 8, te Aalst. Ypsilon Vrij 5: 20.30 uur: officiële opening en vernissage van de tentoonstelling «Alternatieve Jonge Kunst». Deze tentoonstelling bevat pentekeningen, schilderwerkjes, aquarellen... van klubleden: Luc Tombeur, Annouck Eberhaerd, Erik Eelbode, Greta en Eddy De Vadder, Ann Van Huynegem, Hendrik De Man en Luc Holvoet. Deze tentoonstelling heeft geen kommerciële be doelingen en de inkom is vrij. Verder te bezichtigen tot 14 oktober. Openingsuren: woensdag, vrijdag en zaterdag vanaf 19 uur, zondag van 10 tot 13 uur en van 15 tot 23 uur. Op zondag worden eveneens kreatieve technieken (o.a. miniatuurtjes en zeefdruk) gedemonstreerd. Wets winkel Elke vrijdag van 19 tot 22uur en zaterdag van 10 tot 12 uur: gratis juridisch advies. (Houtmarkt 5, boven HAK) Vrij 12: filmvertoning «Jesus Chris Superstar» om 20uur (zie geknipt) Provinciale jeugdraad en bestuur van Oost-Vlaan- dcren Zat 6: provinciale kinderdag voor alle Oostvlaamse kinderen in het domein Puyenbroek in Wachtebeke van 10 tot 17 uur. Gratis toegang en d'r is heel wat prettigs te doen. Diverse Aalsterse jeugdgroepen en -ateliers zullen er ook zijn. Basisonderwijs van ons land Woe 24: overal wordt een hele dag rond de derde wereld gewerkt. Terloops: deze dagen krijgen alle kinderen het vierde nummer van de «kinderkrant» waarin het speciaal gaat over de Derde Wereld.

De Voorpost | 1979 | | pagina 17