'ng Wieze Oktoberfeesten nu te Aalst IE BRANDWEERMAN EN IDEALIST •TAD AALST ÏEN ECHT LABYRINT IE MOTIE OVER KOlMEN EN VOER ZORGT VOOR TWEE SCHORSINGEN Editie Aalst AALST Meerderheid terug niet in aantal vbrpsdag ie zaterdag moest de Aalsterse brandweer al vroeg de deuren opengooien om uit s? kken. enden de «Open-Deur-Oagen» een onverwachte avant-première: om 9 uur 's w ens werden de spuitgasten gealarmeerd door het alarmsysteem van de Akademie 1 s| Schone Kunsten. Bt fjileek al gauw een loos alarm te zijn, zodat men onverrichterzake naar de kazerne is Vrijheidsstraat moest terugrijden. an andweertermen noemt men dat een «nutteloze rit». Zoiets komt wel vaker voor, de brandweer is steeds alert en laat nooit iets aan het toeval over. handiging van de eretekens door burgemeester D'haeseleer aan kapitein Remi Van Vae- peRrgh, burgerlijk kruis 2* klas, Adjudant Henri Michiels, burgerlijke medaille 1' klas en tant Marcel Van Volsem, burgerlijke medaille 2* klas. (Hugo) EEN GONZEND WESPENNEST Aalst was die dag één en al be drijvigheid. Op het ogenblik dat de rode auto's met hun doordringende sirenes akademiewaarts reden, hield een ijzige wind de meeste Aalstenaars nog binnenshuis en ondervond de luidruchtige rode karavaan weinig hinder om in een minimum van tijd zijn doel te bereiken. Anderhalf uur later zouden zij heel wat meer moeite onder vonden hebben om zich een weg te banen doorheen dit gon zend wespennest, of hadden zij een andere reisroute moeten nemen. Om halfelf kon men inderdaad, zoals de Aalstenaars het zo sprekend uitdrukken, op de Grote Markt «nog oever, nog deir»! Er was de wekelijkse markt enerzijds, de braderij van de Molenstraat en Kapellestraat anderzijds, met daartussen een parade van verschillende fanfa res midden 'n haag van ki|k- lustigen. Het was een kleurige bedoe ning: alle vlaggen van de vorige Wieze-Oktoberfeesten waren present en de binnen- en bui tenlandse muzikanten bliezen en trommelden dat het een lieve lust was. Er heerste een opgewekte feeststemming in het centrum van de stad en we vermoeden dat de Aalsterse brandweer die morgen weinig bezoekers zal moeten hebben rondleiden in haar keurige lokalen. Eerlijk gezegd, wij zijn ook pas 's anderendaags naar de Vrij heidsstraat teruggekeerd. Intussen was het immers prachtig weer geworden, geen zuchtje wind meer te bespeuren en verder geen vuiltje aan de lucht. En wat doe je dan? Je verlegt heel even de aksen ten en de werktijden en geniet gewoon met volle teugen van de charme van het ogenblik. EEN UURTJE LANGER SLAPEN... Fris en monter klommen we zondagmorgen een uurtje vroeger uit de veren na toch een uur langer te hebben geslapen en waren er dus opnieuw vroeg bij om de plechtigheden bij te wonen in het kader van de «Week van de Brandweer» Lees rerder p. 6 Officiële opening van de Wieze Oktoberfeesten op de Grote Markt te Aalst (Erik) VRIJDAG 5 OKTOBER 1979 32® JAARGANG NR. 40 - 22 F Auf der Wiese! Waar de jaarlijkse oktoberfees ten in de Bayerische hoofdstad München plaatshebben op een weide, «auf der Wiese», zat er alvast een spiritueel element van woordspeling in het feit dat Wieze, destijds gemeente met Om haar vlaaien, hop en ajuin werd Aalst uitgekozen als start plaats van de 24e Wieze-Oktoberfeesten. Zo verklaarde ten minste Jan Van Roy, na het op rust gaan van de dinamische heer Hendrickx, waarnemend voorzitter van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en Toerisme van Wieze. Vlaai als sym bool van gulle gastvrijheid, hop, onmisbaar, element van deugdelijk bier en ajuin als humoristisch kruidend pigment Ook uiteraard werd dit mogelijk door het verkeersvrij zijn van de Grote Markt waardoor nu ruimte was voor optredens en shows door de vele deelnemende verenigingen. niet minder dan drie brouwe- opening van de 24e feesten, rijen. Van Roy, Callebaut en werden afgevaardigden van de Wagon, ook dergelijke feesten deelnemende groepen in de wilde inrichten. feestzaal van het stadhuis door Internationale burgemeester D'haeseleer ont vangen terwijl buiten, op de ontmoetingsplaats: Qrote Markt, marktgangers en Verleden zaterdag, bij de voor- geïnteresseerden werden ver gast op een uur puike staaltjes van fanfaremuziek en majoret- tencharmes. In aanwezigheid van schepen De Bisschop, stadssekretaris C. Willems, raadsleden Gracienne Van Nieuwenborgh, Etienne Bo- gaert en André Doorns en OCMW-raadslid Piet Rousseau mocht de burgemeester en de afgevaardigde van de Oberbür- germeister Van München, Stadtsrat Hess, sekretaris- generaal van de Belgische sek- tie van de Vereniging van Euro pese steden en gemeenten Le- clercq, de leden van de VW Wieze, Lees verder p. Tl Een zicht van uit ons stadhuis: net karnaval. (Erik) geeft de indruk van één grote beuren hetzij door andere put te zijn. openbare besturen zoals staat Nochtans blijkt slechts onge- en provincie hetzij door de tal veer één derde van de huidige rijke nutsmaatschappijen zoals werken uitgevoerd te worden telefoon, intercom, water- op last van de stad Aalst. De dienst, andere openbare werken ge- Lees verder p 4 een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 3330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481 36 Prijs per nummer: 22 F Abonnement: 1 jaar 990 F 6 maand 545 F 3 maand 285 F Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70.41 19 De Stationsstraat te Gijzegem. (Erik) Het is opvallend hoe de Aalsterse gemeenteraad steeds op nieuw bij de aanvang uitgroeit tot een konfrontatie tussen meerderheid en oppozitie. Oorzaak hiervan die bij hoogdrin gendheid op de agenda geplaatst worden. Ditmaal betrof het een voorstel van motie over de toestand in de gemeenten Voeren en Komen, ingediend door raadslid Jan Caudron (VU), alsook een vraag om inlichtingen van oppozitielid Raymond Uyttersprot over geruchten die hij opgevangen had over de niet-subsidiëring van het nieuw Aalsters zwembad. Alles bij elkaar bleef de raadszitting nochtans sereen en wer den de 48 agendapunten op een goede twee uur afgehandeld. Opvallend was trouwens het ontbreken van zo bekritizeerde leningen, en het feit dat zowel de Burgemeester als de oppozi tie herhaaldelijk verklaarden dat zij nog een beetje in vakan tiestemming waren. Nochtans zag het er niet zo goed uit voor de meerderheid toen raadslid Uyttersprot on middellijk bij de aanvang van de zitting opmerkte dat de meer derheid niet in aantal was. De heren Vander Beken, Carlier, Breckpot en Van Laethe hadden zich immers laten verontschul digen. De heer Uyttersprot vond echter dat men velen nog in vakantiestemming verkeer den, en liet dan toch toe dat alle agendapunten behandeld wer den. Dadelijk daarop stelde de VU- fraktieleider Jan Caudron voor een motie goed te keuren in verband met de situatie in de Voerstreek en te Komen. In deze motie uitte de Aalsterse gemeenteraad haar bezorgd heid over de eskalatie van ge weld en terreur te Voeren en te Komen, waarvan de Vlamingan het slachtoffer zijn. Tevens be nadrukte men dat de Voer vlaams is en blijft en dat Komen recht heeft op een Vlaamse school. Tijdens de vooraf gaande vergadering van de meerderheidsgroepen had het raadslid reeds water in zijn wijn moeten doen door de zin «De Raad veroordeelt alle geweld en is verontwaardigd over de vrij lating van een potentieel moor denaar in 's Gravenvoeren» te schrappen. Gezien de oppozitie echter geen kennis had van de tekst van deze motie, vroeg en bekwam zij een korte schorsing. Na mens zijn groep wenste de heer Uyttersprot dat de steden Ko men en Voeren in de tekst niet met elkaar zouden geasso cieerd worden. Raadslid Cau dron was van mening dat er ook in Komen terreur was door af dreigingen en nachtelijke tele foons. Schepen van Feestelijk heden De Bisschop van zijn kant wou het woord vlaamsta- lige school vervangen zien door nederlandstalige school. Na een langdurige stilte, waar bij blijkbaar niemand meer wist waarin of waaruit, bleef CVP-lid Uyttersprot erbij dat de feiten te Komen en in de Voeren dienden gesplitst te worden, daar het in Komen niet zo een vaart liep. Raadslid Lambert Van de Sijpe (CVP) pleitte er voor dat in het vervolg de motieteksten vooraf aan de raadsleden zouden ken baar gemaakt worden. Hierin werd hij dadelijk gesteund door de Burgemeester, die er bij de raadsleden op aandrong om de teksten vooraf aan het stads bestuur over te maken. Ook BSP-fraktieleider Jan Van der Veken steunde zijn oppo- zant Van de Sijpe en hij stelde meteen dat de socialisten be zorgd zijn om wat erin ons land gebeurt. Deze partij dringt vooral aan dat er een inspan ning zou geleverd worden om de sociaal-ekonomische toe stand op te lossen, «want straks zijn we niet enkel Vla ming of Waal, doch allemaal werkloos». Raadslid Willy Van Mossevelde (VI. Volkspartij) was het hier mee niet eens en zei dat men als Vlaamse Socialisten diende te Lees verder p 4 die op dit ogenblik door de stad Aalst moeten rijden, winden de grootste moeilijkheden om wegwijs te raken in irwar van omleidingen. Een groot aantal in- en uitvalwe- rijn immers voor alle verkeer gesloten, zodat het zelfs voor «chte Aalstenaar onmogelijk wordt om nog zonder proble- van het ene uiteinde van de stad naar het andere te rijden, nigen zijn zelfs de mening toegedaan dat men de huidige tand nooit voorheen gekend heeft nigen L tand n t KAALST Top club zig-zag in koffer kompleet 4.995 F Ook op het stadhuis zelf is men zich van deze situatie bewust. Op de jongste perskonferentie, die vrijdag jongstleden georga- nizeerd werd, sprak Burge meester D'haeseleer zelf van een waar labyrint. Gans Aalst

De Voorpost | 1979 | | pagina 1