LUBANSKI UITSTEKEND Luc De Grauwe als een hinde over de Kluisberg Omtrent Lato en Velkeneers Van Moer: «Lokeren de sterkste!» Maurice De Schrijver: t vlotte aanpassing als laatste man EN-BERINGEN 3-0 jjCODEP COPEP il- En ook dit nog De Voorpost ren, nog steeds ongeslagen, ontving zondag Beringen dat buitenshuis nog geen I punt haalde. De mijnjongens boden echter beter tegenspel dan de zware 3-0 rs laten vermoeden. Nadat Lokeren reeds vroeg op voorsprong kwam speelden de ens van Felix Week vrij goed mee. Echt gevaar zat er evenwel niet in en Lokeren dan ook gepast de tegenaanval spelen. Door het uitvallen van spelmaker Van rwas alle diepgang uit de Limburgse ploeg verdwenen. Naar het einde toe schonk nÉgen bovendien minder aandacht aan verdedigen wat maksimaal door Lokeren, e an inzonderheid door een weer uitstekende Lubanski, werd benut Hierdoor kon ren, nog altijd zonder nederlaag en met opgejutte moreel, de verplaatsing van ag naar Club Brugge met een gerust gemoed aanvatten. H ïduizend toeschouwers van Van Moer. De Schot reeds recht, maar Guy vond 716 achtig zonnig weer, alsof speelde het echter niet alleen nog de mogelijkheid de bal st' n verlegen was voor haar klaar de Beringse spelmaker naast te koppen. Zijn optreden ge aktiviteit in de zomer en aan banden te leggen, hij was over de ganse wedstrijd was nog iets wilde goedma- ook nog aktief bij het aanvals- overigens vrij zwak. Later kon was zondagnamiddag op spel. Vóór de rust nog werd bij vernomen worden dat hij suk- ef am het dekor waarin Loke- Beringen aan de noodrem ge- kelde met een verkoudheid en 'to artij diende te geven aan trokken toen Larsen door- hierdoor ademhalingsmoeilijk- f9 gen. Bij Lokeren konden spurtte. Hij werd door Rogiers heden ondervond. Nadat een ekwetsten gerekupereerd gestuit op de rand van de grote lakse Fauter reeds menige ke- zodat met de type- backlijn. De vrijschop gegeven ren de ogen sloot voor eerder door Lubanski kwam op de paal onsportieve tussenkomsten gegaan werd. klassieke oriëntatievoet- 5?d i positie-kiezen bij de aan- 'in* het zich aanzien dat VRIJDAG 5 OKTOBER 1979 SPORT Mommens (onzichtbaar op de foto doch op het veld een opgemerkte figuur) knalt het eerste doelpunt voor SC Lokeren Door het uitvallen van Velkeneers tijdens de finale van de Beker van Vlaanderen diende er uitgekeken naar een nieuwe laatste man bij Lokeren. Maurice De Schrijver, die reeds op alle plaatsen speelde, kwam als eerste in aanmerking om deze plaats over te nemen. Aanvankelijk was er nog niet die wendbaarheid en positiespel, maar die aanpassing verliep vrij vlug. Nu, na zeven speeldagen, is hij uitgegroeid tot één der voornaamste Lokerse troeven. Wij hebben vandaag mijns inziens goed gespeeld, vooral een Belt was weer goed. Achteraan is het nu plezierig voetballen omdat zowel de voorlijn als het middenveld tijdig terugplooit. Er is vandaag misschien wel een half uur minder vloeiend gespeeld, maar dan moeten we wel rekening houden met kwetsuren van de middenvelders. Voor mij is het na de aanpassing als laatste man, ook op het konditionele vlak, best meegevallen. Ik kan rekenen op een sterke Dalving voor mij, die vooral in de lucht alles opvangt. Zo kan ikzelf beter positie kiezen. Ook vandaag is Hoogenboom weer niet ernstig bedreigd geworden, zodat we wel kunnen zeggen met een sterke verdediging te spelen. Zondag dient er afgereisd naar Club BruggeWat zijn de verwachtingen? Wij hebben zondag eigenlijk niets te verliezen, al wat we in Brugge halen is winst. Een punt zit èr ginder zeker in. R. Coremans ploegen bereid waren er y ien wedstrijd van te ma- lk feeds in de 9e minuut viel vroeg doelpunt voor Lo- Een voorzet van Dar- naar Lubanski die Ziem- •omspeelde en met een voorzet Mommens kon :en. Raymond besloot en enig mooi vluchtschot leper Kenens geen schijn tans liet (1-0). Kenens, aal vierde doelman bij de irgers, had zich in de ngsperiode bijna laten e|. sen door een schijnbaar je /aarlijke bal. Hij zou zich Jvel weten te herpakken en kon de nederlaag zeker orden toegeschreven. Hij in de ploeg terecht nadat rk moeilijkheden maakte nt zijn nieuw kontrakt en en Franssen uitvielen (wetsuren. Beringen was a ij de bal, vooral onder im- /0, an een kalende Van Moer, va|el zijn haar maar niet zijn ezfn schijnt te verliezen, hfen werd hard aangepakt. Lubanski duelleert metZiembicki, terwijl Mommens en Larsen aanrukken om hulp te bieden (SC Lokeren-Beringen 3-0). (dm) scoren komen. Een opko mende Lubanski schoof de bal door naar een gepast vrijgelo- pen Larsen die hard op keeper Kenens schoot. De bal kwam terug bij Lubanski terecht die er kalm 3-0 van maakte. De strijd was meteen gestreden. Robert COREMANS Toeschouwers: 9.000 Scheidsrechter: de heer Fau- ters. 0e ploegen: SC Lokeren: Hoogenboom, Verbruggen, 0e Schrijver, Dalving, Verheyen, Somers, Lubanski, Mommens, Dar- denne, Bett, Larsen. K. Beringen FC: Kenens, Scheen, Ziembicki, Budisic, Rogiers, Geypen, Van Moer, De Greef, Franpois, Deacy, Deykers. Vervangingen; 47' Rogiers door Verniers 63' Dardenne door Gudjohn- reeks het kwartier een Larsen heft de voet erg hoog, nertje van Larsen, die Beringen 3-0). (dm) «rdedigers omspeelde en 'or en goed schot een eerste terecht. In de tweede speelhelft bewees hij toch een kaart bij er ichop afdwong. Beringen een zelfde beeld met een bedrij- zich te hebben. Een eerder on- goed meespelen maar het vig Beringen dat niet gevaarlijk schuldige fout van Geypen, die ac ïroeg niet verder dan de was en Lokeren dat op handige evenwel net onder de neus van rechthoek. De twee Be- wijze de tegenaanval speelde, de scheidsrechter gebeurde, leel.Dek het schot dat Preben afi'uurde werd geen goal (SC Lokeren- koosd wapen de tegenaan val uit te spelen. Alhoewel Lokeren nooit echt werd be dreigd was het toch lang wach ten voor de Lokerse aanhang op dat tweede, enigszins ge ruststellende doelpunt. Dat kwam er dan toch na een half uur spel in de tweede helft toen een vrije trap van Somers door Lubanski onhoudbaar werd binnengekopt. Larsen speelde zich nog vrij, maar de doelman kon nog net de bal met de voet spelen. Larsen, die uitstekende momenten kende, zou echter met een kwotatie te per soonlijk uit de wedstrijd komen. Mommens werd nog vervangen door Roland Ingels. Een leeggespeeld Beringen aasde nog op een eerreddend doelpunt dat het overigens wel verdiende, maar er niet kwam. Lokeren daarentegen, dat dit keer doorspeelde tot bij het eindsignaal, zou nog wel tot 74' Van Moer 86' Mommens Doelpunten 9' Mommens (1-0) 76' Lubanski (2-0) 88' Lubanski (3-0). Russo Ingels Ondanks hel feit dat de kompetitie reeds een hele tijd van start is gegaan, kon er bij Lokeren toch nog enig trans - fertnieuws opgevangen worden. Lato: Verleden week nog één van de meest opgemerkte spelers tijdens de interland die Polen tegen de DDR speelde, zou dit seizoen niet meer overkomen. Wat de betrokken speler zelf betreft was alles in orde. Van de Poolse autoriteiten bestond er echter bezwaar en mogen hun voetballers maar vanaf hun dertigste hun voetbalkwa liteiten in het buitenland gaan verzilveren. Lato bereikt deze leeftijd op 8 april 1980. Met de Belgische reglemen tering zou hij dan evenwel de vierde buitenlander worden bij Lokeren. Volgend jaar bestaat dit probleem niet meer aangezien Lubanski dan vijfjaar aktief is in het Belgische voetbal en zodoende door de Bond als Belg aanzien. Jan Lohman: Vanwege het Nederlandse NEC Nijmegen bestaat er heel wat interesse voor de Lokerse middenvel der Jan Lohman. Ondanks goede prestaties bij de inval lers kan hij niet in het fanionelftal worden opgenomen omdat hij Nederlander is en dus momenteel de vierde buitenlander in de ploeg. Hij zit vol ambitie en begrijpt anderzijds de situatie bij Lokeren. Hijzelf heeft dan ook gevraagd te mogen vertrekken. Persoonlijk zijn de zaken met NEC geregeld, doch de beide klubs onderhandelen nog verder. Lokeren wil zijn toekomst niet in de weg staan en hem onmiddellijk met een uitleensysteem laten gaan. NEC daarentegen dringt aan op een optie bij verkoop volgend seizoen. Einde deze week verwacht men uitsluit sel in deze zaak. Johny Velkeneers: gekwetst aan de knie sedert het sei- zoenbegin, speelde zaterdag met de invallers. Alhoewel er tegen Beringen met 1-0 werd verloren was Johny toch gelukkig met de positieve test. Hij heeft nog weinig hinder ondervonden en werd zelfs voor zondag opgeroepen als bankzitter, maar moest verstek laten gaan omdat de in spanningen van de reservenwedstrijd nog niet voldoende verteerd waren. Laroy werd dan nog in extremis opgeroe pen. R. Coremans spitsen bleven in de Bij Beringen diende ingevolge werd bestraft met geel. De kwa- In Orroir heeft Luc De Grauwe zijn zesde seizoenzege bij liteit van het spel nam enigszins de amateurs bijeengefietst na een bijna onvoorstelbare van de Lokerse defensie, kwetsuur" flankverdediger Rb- ;l bewegende Deacy kon giers vervangen te worden, af. gaten maken, terwijl be- Verniers kwam in. In de 51" Een kwartier gespeeld in de Guy Frangois een weer minuut een verloren gewaande tweede helft toen Verheyen een spelende Verbruggen op bal, die toch nog door Lubanski één-twee beweging met Lu id kreeg. Ondertussen gaf kon worden gerekupereerd. Hij banski lukte. René ging door s Bett in het middenveld kon met een gemeten achter- tot op de lijn maar de bal werd imerkelijke partij weg. Hij waartse bal Dardenne bereiken in extremis door keeper-Kenens lelast met de bewaking De Lokerse aanhang veerde uit de voeten van Lubanski ge haald. Dardenne werd in de 63' minuut vervangen door Gud- johnson. Even later een charge met de schouder van Bett op Van Moer die spektakulair neerging. De ex-gouden schoen bezeerde zich bij het neerkomen aan de schouder en zou later dienen vervangen te worden door Russo. Door het wegvallen van zijn spelmaker kon Beringen zijn draai niet meer vinden. Na een schermutseling waarbij Larsen was betrokken kreeg Lokeren een vrije trap mee. Verheyen zond de bal hoog voor doel tot bij Lubanski die hard voortrok op het hoofd van Larsen. Via de handen van Ke nens sloeg de bal van de paal opnieuw in het veld, waar dit keer Gudjohnson uithaalde, maar via een Berings verdedi ger werd het hoekschop. Even later opnieuw sensatie na een hoge voorzet. Gerrie Deykers (ex-PSV) speelde in de eigen grote rechthoek de bal duidelijk met de hand. De Lokerse spe lers gingen bij de scheidsrech ter appeleren voor penalty doch deze floot doodkalm een fout tegen Lokeren. Hij had inder daad terecht een voorafgaande- lijke duwfout gezien. Beringen ging risiko nemen en trok verdediger Budisic in een wanhoopspoging mee naar vo ren. Deze taktische wijziging zou echter later fataal worden, omdat het juist aan Lokeren de mogelijkheid gaf zijn gelief- floop van de wedstrijd tegen Beringen vonden we in beringse kleedkamer duidelijk vermoeide spelers. Eén er hen was ex-gouden schoen Wilfried van Moer, die édstrijd vroegtijdig diende te verlaten wegens schou- wetsuur. «Ik kwam ongelukkig neer na die charge van De fout zelf was helemaal niet erg, hij speelde zelfs trende heel de tijd erg sportief. Deze jonge Schot is wel meegevallen een sterke speler. Lokeren was 'igens veel sterker dan wij. Zij zijn zowel kollektief als vidueel zeer goed en hebben zeker hun plaats niet olen. Nochtans hun tweede goal bleef lang uil en wij innen in onze kansen te geloven. Het naar voren halen onze stopper werd evenwel afgestraft met nog relatief trecijfers. We dienden dit risico evenwel te nemen. Het ovendien niet zozeer op verplaatsing tegen bijvoor- 'd een Lokeren dat we onze punten dienen te halen. Bij enkele van uw tussenkomsten en ook bij uw vervan- ging het publiek negatief reageren. Vanwaar deze Hes? 'en idee van, het heeft mij echter geenszins gehinderd, lelijk is dat nog een overblijfsel van in de tijd dat ik bij eren speelde. Ik begrijp echter niet waarom men daar nog dient op terug te komen.» De laatste tijd is er rondom de figuur Van Moer op- iw heel wat belangstelling gerezen, inzonderheid dan betrekking tot het terug inhalen in de nationale ploeg n mijnentwege is er niet veel interesse meer voor de Imale ploeg. Die bladzijde is voor mij omgedraaid, is ook niet met oudere spelers dat ze moeten bouwen een ploeg er zijn momenteel jongeren genoeg manden- R. Coremans demonstratie. Twee ronden kregen de renners om de spieren los te rijden. Daarna stuurden de organisatoren de deelnemers zeven keer de Kluisberg over. Aan de «race» namen verscheidene vedetten deel. Jan Bogaert bievoorbeeld. En Paul Picard, twee jongens die ook in de Tour de TAvenir» meer dan eens in het middel punt van de publiciteit stonden. De Grauwe heeft in Orroir de konkurrenten niet met en «ommeland» nog maar rust laat. Pas tijdens het eens zijn vechterstempe- seizoen 1979 trad hij voor- rament de vrije teugel gela- goed naar voren. Tot vorig ten. Hij was erbij toen een jaar bleef hij eerder in de groepje van vijf de mimte schaduw. Waarom? Ge- koos. Die beklimmingen woon omdat hij nu 100 pro- van de Kluisberg waren cent voor zijn sport leeft. En een kol je naar zijn hand: vijf omdat hij boordevol zelfver- maal kwam hij als eerste trouwen zit. over de top, twee keer Vij van zijn zes overwinnin- tweede. gen kwamen er na een so- De vijf bleven niet bijeen, loren. Dat heeft wat te bete- Twee moegestreden dur- kenen: je moet boven te te- vers moesten afhaken. Luc genstanders uittorenen, De Grauwe won ten slotte anders kom je er niet. de eindspurt. De eerste Luc De Grauwe is nu 22. keer in zijn leven. Een mira- Een leeftijd waarop je in ons kei? Bijlange niet: hij was landje prof mag worden. gewoon de sterkste na een Ziet de Oudegemnaar wat kelijk werk opteert Hij lijkt veeleisende en diep in de in een loopbaan als brood- veeleer geroepen om met kuiten bijtende wedstrijd. rijder? Jawel. En er zijn tertjd in ronden te worden momenteel kontakten met uitgespeeld. Al is een Er voor leven sportgroepen. Kluisberg lang geen Tour- Het gezin De Grauwe Luc De Grauwe zou niet maletofeen Aubisque, toch woonde lange tijd in Ant- meteen als kopman funge- is zo klaar als een klontje werpen, doch verzeilde ren. Daar zijn twee redenen dat hij gemakkelijk bergop een paar jaar geleden op- voor: als niet-spurter, moet rijdt. En dus alle troeven in nieuw in het land van Den- je teamwork verrichten in de hand heeft om een dermonde. Luc De Grauwe dienst van de snelle jon- klimmer van betekenis te debuteerde in de «Ant- gens. Ten tweede moet hij worden, werpse periode». Dra bleek de «stiel» leren. De over- Luc De Grauwe heeft lang dat hij een stevig stukje kon stap van de amateurs naar en geduldig aan de «op fietsen. Een eindschot de beroepsrenners is im- standing» gebouwd. Het zoals dat van een Sercu of mers geen lachertje. bijna afgelopen seizoen een Van Linden was er niet was een onverdeeld suk- bij. Nog niet. Beresterk is Ronderenner? ses. En nu maar afwachten Luc wél. Precies dèèarom Vandaag kan onmogelijk bii welke sportgroep hij on- zoekt hij liefst een parkoers voorspeld of Luc De der dak kan- Belangrijk dat selektief is, waarop Grauwe het kan waar ma- voor hem is evenwel wat de moet geduwd en gewerkt ken in het profgild. Eén "bazen» van de ploeg van worden. De Grauwe is een waarheid staat als een paal Plan z'in om ,n 1990 «koersmaker», een mandie boven water: hij is geen Luc De Grauwe won de lastige amateurskoers te Orr mannetje dat voor gemak- sturen naar kleinere ron- daar da toekomst van den Want uitgerekend de sterfte Luc De Grauwe. Mare Marcel «sandwichmannen»''uit te -Beveren botst op onkreukbaar Servette Genève -Eendracht Aalst kan AA Gent niet bedreigen -Djamei Zidane helpt S.K. Sint-Niklaas aan zege -Avanti Lebbeke: tophandbalklub

De Voorpost | 1979 | | pagina 21