Lbi»1 op een DOOD SPOOR Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitii Met de groeten van Ivan Bombeke Eerste uitzege aap* S.C. Menen-Jong Lede 0-3 fgWSST. y PRALINES I TOFFEES I 22 - 5-10-1979 - De Voorpost CERCLE BRUGGE- SK BEVEREN 3-1 Beveren inkasseerde nog maar eens drie doelpunten. Dagelijkse kost haast Twee treffers ook op stilliggende ballen, ook al geen nieuwtje. En om in de lijn van de traditie te blijven: SK diende nog maar eens met drie reserven te spelen. Geen Schönberger, geen Janssens, geen Stevens. Week na week moeten Robert Goethals en Rik Pauwels een nieuw elftal aan mekaar lijmen. Zondag is dan ook duidelijk gebleken dat de landskam pioen ontredderd door de kompetitie stapt De eerste helft speelde men met de schrik op het lijf en mocht Cercle tot vlak voor de grote rechthoek komen, waar de groenzwarten door een dubbel kordon werden opgevan gen. Met sukses vooralsnog omdat met name Pfaff weei in goede doen was. Na de appelsientjes (of wat vooi stimulerend vocht dan ook) liet Beveren zich even in een aanvallende gedaante zien. En ja hoor, dat leverde on middellijk sukses op via de zich goed integrerende Die ter Weihrauch. Beveren bleef komen, verdubbelde haast de voorsprong, maar liep toen tegen een rake counter aan. De geelblauwen klapten meteen in mekaar, werden met de rug tegen de muur gezet door een fris van de lever voetballend Cercle en inkasseerden op geen tijd 3-1 verliescijfers. Droefenis alom in de Beverse kleedkamer waar men zich afvroeg hoe het nu tegen Genève moest Beveren verving Janssens door de jonge Westduitser Dieter Weihrauch terwijl Truyens en Hoebeeck in de ploeg gehand haafd bleven. De geelblauwen werden van bij de start over rompeld door een entoesiast Cercle dat enkel in de vervan ging van de gekwetste Lokere- naar Querter moest voorzien. Gevaarlijke akties van Denier en De Waele werden gevolgd door een afgekeurd buitenspeldoel- puntvan Skov. In het kort opzit tend Brugse middenveld speelde «flankverdediger» Juul Verriest in een vrije aanvallende rol. Niemand hinderde de Westvlaamse ouderdomsde ken die keer op keer paniek zaaide in de Beverse verdedi ging- De Waaslanders lieten zich ook veel te diep terugzakken en zochten zelf de problemen. Cluytens en Weihrauch werden als het ware gedegradeerd tot Beheydt tracht vergeefs Baecke voorbij te spurten (C. Brugge-Beveren 3-1). (hdm) supplementaire flankverdedi gers. terwijl Baecke vaak in het centrum van de afweer ope reerde. Slechts eenmaal kwa men de bezoekers los bij een oprukken met veel allure van Weihrauch die Hofkens gepast bediende. Er kwam echter niets van in huis. Gelukkig voor een barslecht Beveren speelde ook Cercle veel te traag uitgesponnen en bleven verrassende uitschie ters meestal achterwege. Dat gold dan niet voor de vrij schopspetter van Verriest die door Pfaff subliem onder de lat werd weggeslagen. Jean-Marie diende met een nieuwe reuze save uit te pakken toen Truyens zwak ontzette en Skov van dichtbij mocht afdrukken. Verder viel er eigenlijk maar weinig te beleven, al bleef Cer cle komen. De enige fase die naar een doelkans voor Beve ren rook kwam er na een ge miste interceptie van Schepens waarop Albert alleen aan de haal ging. Schuin voor doel was een achterwaartse pass naar Hoebeeck aangewezen, maar Erwin schoot overhaast naar de wolken. Dat Beveren achteraan stand hield was mede te danken aan het weer puik verdedigen van Mare Baecke die stilaan zijn oude vorm terugvindt. Eddy Jaspers daarentegen faalde keer op keer. De man uit Wil- dert worstelt de laatste tijd blijkbaar met een vertrouwens- krisis die minder met fysieke tekorten te maken heeft. Wedstrijd breekt open Had Beveren moed gevonden na het uitblijven van Brugse doelpunten? Het startte de tweede helft in ieder geval met een heel wat offensiever gelaat en mocht daar direkt de vruch ten van plukken. De tweede mi nuut was immers nog niet weggetikt toen Albert zich schitterend van drie belagers ontdeed en Cluytens langs de lijn wegstuurde. De hoge zwie per van Bert bereikte het hoofd van de inlopende Weihrauch die hard en goed geplaatst voorbij doelman Vander- schommen kopte (0-1). Ver rassend en in ieder geval ge vleid. De Waaslanders en een dolgelukkige Weihrauch meen den echter meer in hun bereik te hebben en toonden zich plots erg agressief. Ook Cercle kreeg nu meer ruimte en kwam gere geld gevaarlijk opzetten. Kortom, de match bloeide open en werd gered van de middel matigheid en verveling. Op de 51e minuut ontstond een enorm geharrewar voor het Be vers doel tot Verriest staalhard uithaalde en Pfaff weer magi straal in de trapeze ging han gen. Na een korte rustpauze brak Beveren massaal uit en bracht de bal voor doel waar Weih rauch in schietpositie kwam, maar de bal liet liggen voor de toesnellende Albert. Die schoot wat onbegrijpelijk naast, daar waar het doel breeduit voor hem open lag. Ook Hoebeeck was trouwens ter plekke om eventueel af te ronden. Het doelpunt viel echter aan de overzijde. Denier mocht op rechts een vrijschop trappen: de bal werd afgeweerd in de voeten van «Skov die onver biddelijk raak trof (1-1). Beveren leek als een kaarten huisje ineen te storten door die opdoffer. Geen twee minuten later werd langs de rechterflank opnieuw een Cercle-aanval op gebouwd, de bal leek ongrijp baar voor de geelblauwen tot het eindschot van Geert Broec- kaert, de onbetwistbare uitblin ker in het middenveld, door Jaspers in eigen doel werd ge- devieerd (2-1). De gele kaart voor Weihrauch na een fout op Schepens kaderde in de alge mene ontreddering. Simoen Van der Weeën knalt de bal door een bos van spelers naar doel. Pfaff zal echter puik redde, Brugge-Beveren 3-1). (hdm) werd op het veld gedropt in plaats van de wat nutteloos ronddolende Hoebeeck en kon het nog net meemaken hoe Cercle verder uitliep. Pfaff tor pedeerde Skov in de straf schopzone, maar de overigens goed leidende Schoeters kende wat onbegrijpelijk een onrecht streekse vrijschop toe. Het duurde erg lang vooraleer de muur konvenabel was opge steld maar je voelde zo aan dat het niet zou baten. En inder daad, de lepe Verriest schoof de bal achteruit tot bij de moe derziel alleenstaande Krijgh tegen wiens loeier Pfaff geen enkel verhaal had (3-1). Een wat zielig Beveren kwam er langs geen kanten meer aan te pas en mocht zich nog maar eens gelukkig prijzen een Pfaff in het doel te hebben. Jean- Marie stopte achtereenvolgens knallen van Denier en Van Kerckhof en toonde zich zelfze ker in al zijn tussenkomsten. Cercle deed in de slotfase nog een beroep op debutanten Coens en Charles (jawel, de zwarte parel uit Mauritius) en nestelde zich zo op een autori taire wijze in het kielzog van leider Lokeren. Het blijft in de Wase familie! Beveren zit echter op een dood spoor. Het wil zich wel herpak ken, maar wordt voortdurend gekonfronteerd met nieuwe tegenslagen die het moreel niet ten goede komen. Het blijft dus wachtenmaar liefst niet op Godot! DE PLOEGEN: Cercle Brugge: Vai| schommen, De Waele, pens, Krijgh, Verriest, kaert, Van Kerkhof. Vai weeën, Denier, Skov, Behi Beveren: Pfaff, Jaspers,! Genechten, Buyl, Baecke,F kens, Hoebeeck, Trujl Cluytens, Albert, Weihrai| Vervangingen: 67' Simoen i.p.v. Hoebeet 76' Coens i.p.v. Broeckaf 84' Charles i.p.v. Behey(| Doelpunten: 47' Weihrauch (0-1) 60' Skov (1-1) 62' Jaspers (own goal) (1 68' Krijgh (3-1) Gele kaart: Weihrauch Toeschouwers: 9.000 Scheidsrechter: Schoeter Jong Lede zou men na vorige zondag een ploeg van uitersten kunnen noemen. Want nadat het Marchienne op eigen bodem in de nederlaag had gedreven, kon het de week nadien met veel moeite Roeselare aan. De perspektieven voor de uitwedstrijd te Menen waren dus zeker niet te best. Vooral na het gelijkspet tegen Roeselare. Maar Groen Wit verbaasde op de jongste voetbaldag eens te meer. Het zette te Menen de wed strijd volkomen naar zijn hand. En haalde er een onbe sproken zege. De 0-3 cijferverhouding loog er trouwens ook niet om. En men had hier dus nogmaals te maken met de onberekendbaarheden die de voetbalsport aantrekke lijk houden. Doch niet alleen de cijferverhouding was op vallend. Ook de manier waarop deze voor mekaar werd gevoetbald. Lede gaf inderdaad een uitstekende verrichting-misschien de beste totnogtoe van de hui dige kompetitie, weg en zette deze met drie treffers dik in de verf. Ivan Bombeke bewees daarbij dat hij werkelijk kan scoren. Hij lukte een on vervalste hattrick en op merkelijk was dat geen en kel doelpunt bij een kopbal-het sterkste wapen nochtans van Ivan- werd gescoord. Bij de rust had Lede reeds de leiding op het scorebord. Het doelpunt viel in het net op het halfuur. En gaf Groen Wit heel wat zelf vertrouwen mee. Voordien hadden ook Del- mulkle en De Winne, Van De Walle reeds hard op de proef gesteld maar deze had toen het openingspunt kunnen voorkomen. In die eerste periode was Menen hooguit eenmaal gevaarlijk. En toen moest Van den Bossche op zijn ta lent beroep doen om de aansluitingstreffer te ver hinderen. De Lede doelman lukte toen «de» save van de match die zelfs bij de tegen standers een «open doek je» uitlokte. In de beginfaze van de tweede speelhelft zou Menen dan op de ge lijkmaker jagen. Entoen kon de Lede verdediging haar degelijkheid bewijzen. Er diende toen hard te worden geknokt om die krappe voorsprong op de lei te hou den. Maar door een samen bundeling van krachten- want Lede speelde kollek- tief een sterke partij- kon men de averij afwentelen. En mede door een hard werkend middenveld kreeg men daarna opnieuw de greep op de match. En met nog twee treffers in amper evenveel minuten als kon- kreet resultaat. En twee maal Bombeke die fors uit haalde. Lede maakte opti maal gebruik van de zwakke momenten die S.C. Menen doormaakte vooral nadat het tweede doelpunt was gevallen. Want er was in de slotminuten nog een knap spelende Van de Walle nodig om de schade tot de drie treffers te beper ken. De speelwijze van Lede bracht de tegenstan der inderdaad vaak in moei lijkheden. Lede zorgde voor een uitstekende wedstrijd. En wat vooral positief was, het scoorde nu ook doel punten. En dit telkens na een vloeiend maneuver. Het hoeft nauwelijks te wor den betoogd dat deze zege het moreel front enorm zal stimuleren Jong Lede speelde vooral econo misch. Wars van alle tirre- lantijnjes. Daarbij werden de gegeven richtlijnen naar de letter uitgevoerd. Het vormde opnieuw een hechte formatie. En dan is het ijzersterk. Dat geheel moet bij machte zijn zich naar een ereplaats te hij sen. Het elftal diende dan ook in blok geciteerd. Want het zou werkelijk onrecht vaardig zijn een speler te noemen die boven de ande ren uitreikte. Onze zege is het produkt van een uitste kende kollektieve verrich ting gepaard aan een enorm enthoesiasme. Mijn spelers keken immers niet op een inspanning. We lieten geen ruimte tussen de lijnen, le dereen sloot goed aan en vandaar dat de tegenstan der weinig kans werd g >la- ten. Al met al een knappe prestatie. Jong Lede heeft nu twee thuiswedstrijden voor de boeg. Het ontmoet zondag het vooraan staande Izegem zodat we Herwig S Een hoge bal bestemd voor Van der Weeën wordt door Jean-Marie Pfaff geplukt (A Brugge-Beveren 3-1(hdm) op een degelijke wedstrijd kunnen kijken. Daarna werd het derby nummer met Eendracht Zele geprogrammeerd. Het kan dus vier op vier worden. Op voorwaarde dat men het doet zoals ophet veld van S.C. Menen», aldus Roger Mergeay J.V.H. Marchienne-E. Zele 2-3 Een zeer beperkt aantal pronostiekers heeft het aan gedurfd een gelijk spel in het vooruitzicht te stellen, wat wil zeggen dat de overwinning te Marchienne be haald als een verrassing, maar dan een zeer aangena me, uit de bus kwam. Immers in het verleden zaten de rood-zwarten weinig aan de feestdis in het Walenland. Het is misschien de eerste keer, dat de Zeienaars er in geslaagd zijn over de taalgrens drie doelpunten aan te tekenen. Het is ten andere van begin november van voorgaand seizoen geleden en wel meer bepaald op 3 november te Willebroek, dat de Eendrachters er in gelukten drie keer buitenshuis te skoren. De grote verrassing kwam van Kesteleyn, die twee doelpunten aantekende en hetgeen te Marchienne ver leden speeldag in één wed strijd gebeurde, daarvoor had Etienne verleden jaar een heel seizoen nodig. Hij wordt met vier voltreffers de beste goalgetter van de ploeg. Meteen kan gezegd worden dat deze aanvaller in het verleden bepaald een gebrekkig zelfvertrouwen vertoonde UITBLINKER De uitblinker van deze ont moeting, die eigenlijk op geen hoogstaand peil ver liep. was Jaak Goossens. De manier waarop hij de verdediging organizeerde en de gaten vulde, die bijwij len ontstonden, bewijzen dat de speler met de grote kwaliteiten van het verleden naar een der beste kampi oenschappen evolueert. Ook toonde hij zich een waardig aanvoerder door de verantwoordelijkheid op te nemen bij het toekennen van een strafschop. Dank zij zijn geplaatste elfmetertrap kwam de volle inzet mee De afwezigheid van Freddy Jacobs was op dat cruciale moment HET probleem: men miste niet alleen een eminente verdediger, maar eveneens de specialist in het nemen van penalty's. Het is meer dan jammer dat Jacobs in onmin blijft met het bestuur, want eenieder (hijzelf, zijn mede maats en de kijker) heeft er baat bij dat deze prima-verdediger een verzoenende houding aanneemt. DANKZIJ STRAFSCHOP De eerste zege op verplaat sing kon verwezenlijkt wor den door het toekennen van een strafschop een viertal minuten voor het einde. Er was misschien een gelukkig toeval mee gemoeid. Im mers door een misverstand kwam Hulders niet in lijn om de totaal leeggespeelde Ferrerre te vervangen. 4n een laatste krachtinspan ning ging Dirk door de ver dediging en werd opvallend gehaakt. De gelukkige ont knoping hebben we reeds bovenaan beschreven. Vermelden we nog dat Maes afwezig was wegens een bloedstorting opgelo pen in de wedstrijd tegen Willebroek. De ploeg: Van Puyvelde, Lambrechts, Goossens, Steeman en De Brabander, Cooreman, Boeykens en Abbeel, Michiels, Kesteleyn en De Ferrerre. Op het bankje namen De Decker, Hulders en Coles plaats. Voor het kermistreffen waait SK Roeselare over, dat op zoek is naar de eerste overwinning buitenhuis. We hopen dat Zele met de no dige inzet en geestdrift zal optreden om de jongens van de Rodenbachstede te verhinderen de kermis- stemming te bederven (B) Onze reporter Herwig Staes in gesprek met de trainer van Servet te Genève. (dw) Cercle Brugge-SK Beveren SC Lokeren-Beringen E. Aalst-A.A. Gent St.-Niklaas-KV Kortrijk Marchienne-Eendr. Zele Menen-Jong Lede Lovendegem-Lokerse Evergem-SK Aalst RC Wetteren-Kemzeke FC Ronse-Hamme Denderhoutem-SK Lebbeke KAV Dendermonde-Brakel Robur-Oudegem S.L. Houtem-Baasrode St. Pauwels-St. Wetteren Temse-Borsbeke Appelterre-Buggenhout Vrasene-Haaltert St.-Gillis-W.-Nieuwerkerken E. Meldert-Voorde Vlierzele-Hofstade Kerksken-Terjoden Mere-Wieze Herzele-TK Meldert Meerbeke-Eendr, St.-Gillis Burst-Erpe W. Moorsel-Schellebelle Heusden-Excelsior Hoogeinde-Stekene Kallo-Sinaai Melsele-Grembergen Kruibeke-Waasmunster Bazel-Klinge SK Overmere-Azalea Lochristi-Vel. Overmere Welle-Oordegem Heldergem-Erembodegem Edixvelde-Massemen Smetlede-Erondegem Serskamp-lddergem Ede-Bambrugge Aaigem-Bavegem Opdorp-Gijzegem Baardegem-Herdersem Lutterzele-Wichelen Doggen-Boonwijk Opstal-Appels Rap. Lebbeke-Schoonaarde Eksaarde-SK Lokeren Str. Stekene-WB St.-Niklaas Moerbeke-Rupelmonde Verrebroek-Meerdonk Sombeke-Gerda Haasdonk-Kieldrecht

De Voorpost | 1979 | | pagina 22