Tweemaal op voorsprong Weer een thuispunt kwijt ugène Van Eerdeghem skoort erste kompetitiedoelpunt Denaert scoort weer euweling Stremersch scoort Kijk op V Provinciale t K.A.V. DENDERMONDE MET N00DPL0EG NAAR S.K. AALST? Eerste zege van Lebbeke teDenderhoutem KANSEN WERDEN NIET BENUT! DE VOORPOST De Voorpost - b-iu-ia/a - KAV Dendermonde - Brakel 2-2 de gekwetsten Ju in den Broecke en Pol i Jauter kreeg de thuis- i -1 na tien minuten nog weede opdoffer toen e een bal kopte en te- let gras ging en met de k jbaar diende geëva- d. Ondertussen was 0-1 geworden want il was er onmiddellijk rote snelheid van door in kreeg reeds na vijf m een open kans ie Bleeckere de hoek vizeerde en zijn kopbal over het doel botste. Twee minu ten later was het dan toch zo ver. Een centerschot van zowat vijfentwintig meter viel achter een graaiende Pol Hofman in het net en 0-1. Niet onverdiend, want tot dan was de bezoekende ploeg al het gevaarlijkst en aktiefst opgetreden. Den dermonde wilde wel wat te- gendoen doch liep slag om slinger in de buitenspelval die uitstekend functioneer de. Het was trouwens na zevenentwintig minuten dat Schelfout vanop 25 meter uithaalde en met dit nipt over de kooi van Van Sti- chele gaand schot het eer ste gevaar liet noteren. Dat was dan het sein voor de thuisploeg om te gaan druk ken, al gebeurde dit met te weinig samenhang om het defensief goed uitgebalan ceerd Brakel uit verband te spelen. Op twee minuten tijd stond de thuisploeg r.nmvv tri IKAVDsteekt een voetje voor de bedoelingen van de Brakelse -opzitters- (KAVD tl 2-2) (WVC) 'ordt fel op de huid gezeten door een bezoekende aanvaller (KAVD- Brakel 2-2) (WVC) bijna op voorsprong. Een snelle kombinatie op rechts met De Lentdecker - Ver- helst bereikte de doorge- spurte Gevaert die laag over de grond inschoot doch zijn kei gestopt zag door een goed geantici peerde Verstichelen. Amper uitgetrapt was de ak- tie weer op rechts ditmaal met De Man als bepalende figuur die met een lange voorzet het hoofd van Ge vaert bereikte. De ex-AA Gent spits trof de paal, doch Van Meirhaege was net op tijd om het terugspringende leder in de netten te depo neren (1-1) Met het heilig vuur van de slotminuten uit de eerste helft was Den dermonde gedurende tien minuten uitgesproken baas en zag een wervelende ak- tie gestopt door een ver meend buitenspel toen Van Meirhaege listig achter zijn eigen voorzet aanliep en de vrije ruimte voor zich had. Uitgesteld was dan wel niet verloren al was er toch een volledig onnodig handspel van Valepijn nodig om Hil- laert toe te laten vanop de strafschoppunt te trappen. Was het maneuver goed in gezet, doelman Verstichele lag al rustig in de verkeerde hoek, de trap deed de deklat beven en moest De Lent decker gepast inlopen om af te ronden (2-1). Lang duurde die vreugde niet want Brakel sloeg ver rassend fris terug. Een knappe kombinatie langs links zorgde voor het prach tigste doelpunt van de partij langs Ollivier (2-2) en kreeg De Bleeckere één minuut la ter de kans hard voorlangs te schoppen. De thuisploeg kreeg het nog enkele malen erg warm want al bleef het evenwicht in de partij, Brakel toonde zich nog het gevaarlijkst waartegen paars-blauw slechts een aktie van Ge vaert kan stellen die door een ver uitgelopen doelman Verstichele foutief diende gestopt. Vermelden we tenslotte nog dat Van Meirhaege terecht geel zag opduiken voor herhaald protesteren en even voor het einde Rudy Belis met kwetsuur diende vervangen. (gdp) mderhoutem - S.K. Lebbeke afloop van de wedstrijd tegen F.C. Ronse had lersdoelman Jan Verhulst in de Lebbeekse kleedka- gezegd dat hij een voile bak bier zou betalen aan wie seizoen het eerste doelpunt zou skoren. Na vier Strijden had Lebbeke immers nog geen enkel doelpunt, jelopen zondag gebeurde wat niemand had verwacht, [ene Van Eerdegem skoorde voor S.K. Lebbeke het doelpunt van de kompetitie 1979-1980. ialleen dat doelpunt zou schikking blijft behouden. ':n oorzaak zijn van een Daar was men natuurlijk :nde vreugde in de tevreden met de Lebbeekse :ekse voetballokalen, zege. S.K. heeft alleszins de zelfs. Het feit dat het overwinning niet gestolen. :n twee punten ople- Sekretaris Robert Huyghens lag wellicht meer aan hierover: basis. Het werd een «Dank zij een algehele inzet te zege. Eerlijk gezegd, hebben we dit resultaat hadden het niet ver- behaald. In dat opzicht mag 'it. Wie had immers ik gerust gans de ploeg :n vooropstellen dat de feliciteren. We hadden deze :elgoedpioeg die blijk- keer te doen met een tegen- het skoren verleerd strever die weliswaar geen zomaar het sterke hoogstaand voetbal bracht, lerhoutem in eigen ves- maar een ganse wedstrijd ging kloppen. Onrecht- drukte en geregeld gevaar- :ks stak blauwwit een lijk uit de startblokken lje toe aan leider Den- schoot. Doelman Herman londe, dat meteen zijn Van Mossevelde was evenwel voorsprong in de rang- onkreukbaar. Dat wil nu niet zeggen dat die man een drukke namiddag mee maakte. Integendeel. Maar et werk dat hij opknapte was perfekt en straalde bovendien vertrouwen uit. Anderzijds hielden we er een ganse wedstrijd een 4-4-3 systeem op na. Dat was er de oorzaak van dat ook wij minstens even gevaarlijk voor doel kwamen als de tegenstrever. Na een tiental minuten in de tweede helft viel dan het enige en beslis sende doelpunt. Het kwam tot stand na een hoekschop en afgerond door Eugene Van Eerdeghem. Ik geef grif toe dat we nadien nog bange momenten hebben meege maakt. Dat is ook logisch wanneer een thuisploeg, vooral dan van het kaliber als Denderhoutem op ach terstand wordt geplaatst. In die periode werden we enigs zins verplicht op de counter te gaan spelen. Maar onze defensiespelers (Meert, San ders. Verhulst, Van Dessel) wisten op een keurige en sekure manier de aanval op te vangen», aldus secretaris Huyghens die tenslotte nog wees op de werkkracht die Delsin vooraan aan de dag wist te leggen. In Lebbeke is nu duidelijk het vertrouwen weergekeerd. Dat is alvast veelbelovend in het vooruit- zciht van de wedstrijd van komende zondag, tegen F.C. Denderleeuw. Een wedstrijd die wellicht nog meer bete kenis heeft vermits het Den- derleeuws doel wordt verde digd door ex-S.K. Lebbeke doelman Dré Verhavert. De Lebbeekse kanonnen zullen alvast op extra-scherp wor den gesteld. Den Dré weze gewaarschuwd. Inmiddels weten we nog altijd niet of Jan Verhulst zijn gedane belofte in vervulling heeft gebracht... E.D.M. Het gaat KAV Dendermonde, koploper in Eerste Provin ciale, niet voor de wind. Op de dinsdagavondtraining moesten zeven kernspelers verstek laten gaan wegens kwetsuren. Achter de namen van Wets en De Man kan een vraagteken geplaatst. Misschien zijn die tijdig weer opgelapt. Het is evenmin onmogelijk dat Gevaert aan de kick-off komt. Slechter is het gesteld met Gribbe, die gedurende vijf weken op het bankje met de gekwetsten zul zitten, en met Belis, voor wie een afwezigheid van drie weken in uitzicht wordt gesteld. Van den Broucke blijft gedurende twee weken langs de lijn en voor Van Cauteren wordt een afwezigheid van één week gevreesd. André Turneer kon evenmin trainen, zodat het niet uitge sloten is dat zondag een noodploeg naar SK Aalst reist. Bij paarswit verliest niemand zijn goed humeur ondanks deze weinig opkikkerende situatie. Voor de klubleiding is het een positief punt dat KA VD acht van de tien te winnen punten meegraaide. Het is afwachten en hopen dat de Dendermondenaars één punt meebrengen uit de Keizer lijke Stede, (mm) EVERGEM-SK AALST 2-2 Nadat SK Aalst van Gandasparta met nogal duidelijke cijfers had gewonnen, ondanks het feit dat het geen gensters had geslagen, keek men toch met meer ver trouwen de uitwedstrijd bij Evergem tegemoet. Deze konfrontatie is best meegevallen. Want het was niet eens tegen de logika in dat SK er tweemaal aan de leiding kwam. Het legde trouwens heel wat overtuiging in zijn aanval len die zeker niet minder talrijk waren dan deze van de thuisploeg. Daarbij bezette men uitste kend het middenveld van waaruit ook enkele goede akties vertrokken. Waarvan er twee werden verzilverd. Eigenlijk had men de wed strijd in zijn voordeel kun nen doen wentelen. Men kreeg er de kans toe. Doch enerzijds door overhaasting en anderzijds ook wel door het ontbreken van een tik keltje meeval moest men dan toch met een puntje te vreden zijn. Het was niet te gen de gang van zaken in dat de bezoekers nog voor rusten was gefloten aan de leiding kwamen. SK had in die eerste periode al een paar stekelige akties op zijn aktief gezet. En de Center verdediging had toen ook al een paar keer geplooid. Het entoeziasme waarvan SK blijk gaf wierp vruchten af met een doelpunt van Ren- neboog. Evergem zou nochtans terugslaan. Het werd in het uur 1-1. Maar de Aalstenaars waren door dit gelijkstellende doelpunt niet in het minst aangeslagen. Ze bleven zich beijveren om opnieuw aan de leiding te komen. En het lukte. Het voetbal met offensieve inslag dat het ten beste gaf was lonend een kwartier voor het einde. Zou- ai skoorde het tweede Aalsterse doelpunt. Maar daarna trok Evergem alle registers open en zette ook nog eens de Aalsterse net ten bol. En meteen was ook een min of meer rechtvaar dige eindstand bereikt. SK zou dan in de slotminuten nog wel eens een vrije baan naar het vijandelijke doel krijgen. Maar anderdeels zorgde ook Center voor nog een paar prangende ogen blikken. Al met al toch een goede partij voetbal. En dit van de beide ploegen. Deze werd aan een tamelijk hoog tempo betwist en beiden schudden meerdere goede aanvalsbewegingen uit de voeten. Een wedstrijd die beslist het aankijken waard was en de toeschouwers in de ban van de spanning hield. Of SK Aalst zich florissanter door de kompetitie zal loodsen dan vorig seizoen moet het volgende zondag aantonen. De komst van Dender monde is voor Oranje- Groen een gelegenheid om zijn mogelijkheden te de monstreren. De vraag rijst of het bij machte zal zijn KAVD, dat zo spoedig mo gelijk zijn plaats in de vierde klasse wil hernemen, in zijn eerste nederlaag te duwen. Lovendegem 1-1 Lokerse S.V. WETTEREN- 1ZEKE 0-1 ter de geel geschorste Roelandt, heeft een spelend Kemzeke lag dank zij een kop- belpunt van de jonge mersch een verdiende op Racing Wetteren laid. leren domineerde aan- telijk, doch de enkele kansen die Van Caneghem en Nevens voor de voeten werden gelegd, werden of wel gemist ofwel gered door een attente doelman Ronan Rodrigo. Een vluchtschot van verdediger Karei Van Hecke kende evenmin suk- ses wat een 0-0 ruststand met zich meebracht. In de herneming trokken de bezoekers het laken naar zich toe en ontstonden tal rijke knappe aanvallen. Zo kon Kris De Bruyne een kwartier voor tijd op links doorbreken, doch zijn schot belandde via de paal in de handen van doelman Leus. Drie minuten later kende Stremersch meer sukses wanneer hij een inzenden van Gerrit Emans omboog in een schitterend doelpunt. Kemzeke hield de match in handen en liet de punten- winst niet meer ontglippen. Bij de thuisploeg werd kapi tein Verleye nog gekwetst en vervangen door Van Os- selaer en kregen de Kem- zekenaren Rodrigo en Bonte nog de gele kaart. Zondag speelt Kemzeke aan huis tegen de ploeg van speler-trainer Pierre Car- teus, FC Ronse. LIN Lokerse S.V. heeft ook nu een sterke wedstrijd ge speeld maar dit keer was het geluk niet op de kant van de rood-witten. Tweemaal kwam het doelhout de gast heren ter hulp, zodat de wedstrijd reeds in de eind- faze zat toen Denaert de verdiende gelijkmaker kon binnenduwen. Het zag er aanvankelijk wel benard uit voor de ploeg van trainer Huth. Lovendegem ging bijzonder sterk van start en duwde Lokerse onmiddellijk op eigen helft. Daarbij bleek tevens dat de bezoekende defensie niet in grote doen was en dit niettegenstaande Etienne Everaert als flankverdediger werd uitgespeeld wat meteen de kans bood om Michael Van Bocxlaer in de ploeg te halen. Maar S.V. bleef voorlopig overeind en toen de lokale furie was overge waaid kwamen de Lo keraars steeds sterker in het spel. Forceville kende even wel een eerste keer pech toen hij een vrijschop tegen de deklat knalde terwijl de opgerukte Van Rumst tegen de staak knalde. Maar juist in deze periode dat Lokerse steeds nadrukkelijker ging domineren viel het openings doelpunt. Een aarzeling in de rood-witte defensie liet Lemmens toe om er 1-0 van te maken. Na de rust pakte Lokerse evenwel onmiddellijk uit met een fors offensief maar voorlopig kwamen de gasten niet tot scoren. Een lobbal van Dullaert werd van de lijn gekuist terwijl een kopstoot van Denaert zeker een doel punt verdiende. Dat kwam er evenwel op de 69' toen de opgerukte Everaert Denaert kon bereiken die uit een moeilijke positie toch raak trof. (W.V.L.) Lokerse speelde met: Van den Bogaert, Van Rumst, Claude Van Bocxlaer, Ott, Everaert. Forceville, Kint, De Caluwé. Michael Van Bocxlaer, Dullaert en De naert. Het ziet er zo naar uit dat het eigen speelveld Den derhoutem niet te best ligt. De splinternieuwe eerste provincialer speelde er immers al vierpunten kwijt, waarmee het dan ook uitde top van de ranglijst werd geborsteld. Tegen Lokerse S.V. schoot de ploeg van voorzitter Vijverman een doelpunt te kort en nu verloor ze met het kleinste verschil tegen S.K. Leb beke dat zijn eerste doelpunt scoorde. Geen klas siek maar eerder een lucky-goal toen Van Erdegem op hoekschop de bal tegen het net devieerde tot grote consternatie in de Verbroedering rangen. Door te zeggen dat Denderhoutem een minder goede wedstrijd speelde zouden we de waarheid verkrachten. Het was inderdaad gewoon een kwes tie van meeval of onkans. awant indien het de thui sploeg meezat had deze zelfs met een paar doel punten verschil het pleit in haar voordeel kunnen beslechten. Want het aantal werkelijke doelkansen lag ruim in haar voordeel. Trouwens Lebbeke kon er zich slechts een paar halve scheppen over de ganse wedstrijdduur. Bovendien was de Leb beekse keeper Van Mossevelde in een genadeslag. Het is wel zo dat de knappe doelman Van der Hae- gen een paar loeiers van Van Dessel die uit de achterste lijn was meegekomen, moest neutrali seren maar voor de rest zat er weinig punch in de Lebbeke aanval. De achttienjarige Denderhoutem doelman bracht hiermee zijn talent aande man. De hang naar persoonlijke nummertjes van Kesten werkte ook misschien de nederlaag in de hand. Kestens liep zich inderdaad veelal te pletter op «rots» Verhulst. De knap leidende scheidsrechter Verniers moest in deze partij viermaal geel trekken en de kaarten waren evenredig verdeeld. Al met al kwam Lebbeke gelukkig weg te Denderhoutem. Inde wirwar van uitslagen waardoor bijna iedere voetbal dag in de hoogste provinciale afdeling wordt gekenmerkt baarde de nederlaag van Wetteren in eigen omgeving tegen Kemzeke insgelijks opzien. Kemzeke had aan een doelpunt genoeg om de volle pot mee te grabbelen. Waardoormen dan onmiddel lijk tot de vaststelling komt dat Racing er aanvallend niette veel van terecht bracht. Het produceerde zich zeker meer kansen dan de tegenstander. Maar ver gat volkomen de afwerking. Daartegen puurde Kemzeke uit een minimum aan gelegenheden een maksimum aan doelpunten. Er was bij Racing nie mand die er aan dacht de zege van de tegenstander aan dte vechten. Men erkende er sportief dat met de Waaslanders de beste ploeg won. En vooral dat de overwinning het produkt was van een degelijk voet bal gepaard aan een enorme inzet. Wat bij de Wet- terse aanhang verwondering baarde was dat Van Caneghem op een bepaald ogenblik uit de ploeg werd genomen. Van Caneghem is een jongen van eigen kweek, die zeker niet uit detoon viel en bo venop niet zuinig was geweest met zijn inspannin gen, daar anderen zo beweerde men bij Racing er eerder als toeristen bijliepen. Al met al gooide Ra cing op eigen bodem twee kostbare punten te grabbel. In het oog sprong ookde halve nederlaag van lijstaanvoerder Dendermonde in de thuiswed strijd tegen F.C. Brakel. Zeggen we al direkt dat de bezoekers dit puntje zeker gestolen hebben. K.A.V.D. kreeg er inderdaad weinig vat op en zou deze nooit in de verdrukking kunnen spelen. Brakel kreeg zelfs nadat het in het uur langs zij was gekomen meer armslag. Maar het bleef tenslotte bij een gelijkspel. S.K. Aalst bracht een puntje mee van Evergem. En dit had het gelet op de spelontwikkêling zeker ver diend. Wat meer is de thuisploeg werd tweemaal op achtervolgen aangewezen maar kon tenslotte de nederlaag afwentelen. Voor S.K. Aalst toch wel een veelblovend rezultaat in het vooruitzicht van de derby met leider Dendermonde van volgende zon dag.. Naar de uitslag van deze belangrijke wedstrijd zullen ook wel F.C. Denderleeuw en F.C. Ronse die dichtst bij de leider aanleunen informeren. Voor S.K. Aalst komt de wedstrijd met K.A. V.D. net op zijn tijd. Het draaide te Evergem inderdaad uitstekend en het onbeslist dat wel een zege waard is zal ook wel zijn moreel effekt niet missen. Het wordt voor de leider dus wel oppassen geblazen. Het hoeft nauwelijks te worden betoogd dat voor dit derbytreffen van vol gende zondag heel wat voetballiefhebbers in be weging zullen komen. F.C. Denderleeuw dat de derby van Standaard won zit nu in tweede stelling. De konfrontatie tussen de twee Denderleeuwse klubs werd wel geen hoogvlieger maar dan toch wel een spannende partij voetbal. F.C. kon tenslotte zijn krappe zege verantwoordendoor een beter tweede speelhelft. Het ha d met Van den Bossche en Ver eist meer ervaring aan boord en ook meer infiltratie kracht. Het is echter nogmaals gebleken dat Stand aard toch wel meer vermag dan zijn huidig minder gunstige klassering laat doorschemeren. Vermel den we nogde fel opgemerkte prestatie van de Standaard doelman Troch. Gandasport mocht zijn eerste winstpunt inschrijven. Lokerse bracht de halve inzet mee van Lovendegem wat zeker niet onverdienstelijk was. Hamme dat in de eerste speelhelft onmiskenbaar meer gevaar in zijn akties legde kon de partij te Ronse echter niet naar zijn hand zetten. Het kwam minstens driemaal dicht bij een roos maar een attente doelman Van der Gucht voorkwam averij voor F. C. Het was Janssens die na de rust de wedstrijd in het voordeel van Blauw-wit orienteerde. J.V.H. St.-Lievens-Houtem - Baasrode 3-1 Wie van alles np de hoogte wil wezen moet lezen Gelijkopgaande eerste helft met Baasrode dat uit zijn ruime overwinning van vo rige week mentaal genoeg sterkte had geput om aan de heropstanding te wer ken. Ondanks kansen voor Van der Vreken (tweemaal) en Van Boven bleef de baasroodse score op nul staan en was het daarente gen St.-Lievens - Houtem dat de skore opende. Die 1-0 was niet dramatisch te noemen, doch toeh^amper na een achttal minuten 2-0 werd opgetekend was het kalf ver verdronken. Een own-goal van Hendrickx deed de deur toe, want een tegendoelpunt van Van der Vreken was het doekje voor het bloeden. Resumerend kan worden gezegd dat de thuisploeg de kansen benutte, Baasrode het kruit niet had gedroogd en voor de plaatselijke doelmond tandeloos bleef. (gdp)

De Voorpost | 1979 | | pagina 23