TOPNUMMER ONBESLIST EENDRACHT MELDERT MEE OP KOP Eerste zege ■EXCELSIOR EN IBAZEL BLIJVEN DOORDUWEN Niet glansrijk Derde Provinciale C Van Strijdonck legt zege vast "Derde Provinciale D Tweemaal Frans Peeleman li kampioenenstijl Kijk op 3e Provinciale Op de vijfde speeldag kregen we in deze reeks een leider strio. Het gelijkspel van de tenoren in het topnummer en de markante overwinning van Eendracht Meldert in de wedstrijd met Voorde waren de aanleiding tot deze wijzi ging in de piek van de klassering. De beide Meldert se ploegen Eend recht en Thor Kokerij maken dus samen met een andere nieuwkomer Herzele het voetbalnieuws. Uit eraard ging op de recente speeldag alle aandacht naar de botsing aan de top Herzele - T.K. Meldert. Deze wedstrijd die tot een haast volwaardige cupmatch uitgreoide draaide op een gelijkspel uit. Wat wel een sukses voor de bezoekers mag worden genoemd. Deze hebben aldus het objektief niet verliezen bereikt. Een grote wedstrijd werd het echter niet. Daarvoor was de inzet te belangrijk. Maar al met al kregen de talrijke kijkers toch wel een spannend duel voorgeschoteld, waarin de spelers zeker niet zuinig omsprongen met hun inspanningen. Het spreekt ook van zelf dat de zenuwen meespeelden zodat het tot weinig voldragen aanvallen kwam. De bezoekers kwamen aan de leiding langs de aartsgevaarlijke De Jaeger. Na de bal met de hand te hebben meegenomen, beweerde men bij Herzele. Maar de scheidsrechter die deze partij in goede banen hield was een andere mening toegedaan. Die voor sprong van T.K. zou echter nog voor de rust de mist ingaan. Tegen de vrije trap van De Cock had de bezoe kende doelman niet het minste verhaal. Beide ploegen gaven blijk van een totaal inzet maar het bleef na de rust bij de l-l cijfers. Wat beiden moet bevredigen. Eendracht Meldert zit dus in de leiderszetel. En van deze pas gepro moveerde zal men dit zeker niet verwacht hebben. Het verwierf in de wedstrijd met Voorde een afgetekende zege. Die pas na de rust vaste vorm kreeg. Want in die eerste speelhelft hadden de bezoekers voor een degelijke afweer gezorgdVandaar dal de dubbele nu! op het bord bieef. Na de kampwisseling werd de voetbal logika dan toch geeerbiedigd. De beste ploeg klom toen vlot naar een afgetekende overwinning. Want eenmaal het openings- punt voor mekaar brokkelde het verweer van de tegen stander geleidelijk aan af. Met een afgetekende nederlaag als gevolg voor Voorde. Iets wat niemand bij het eerste inrukken toch niet had durven voorspellen, ofschoon in de eerste speelhelft de thuisploeg toch een bekwame indruk liet. In de tweede periode zorgde Eendracht dan voor spektakel en doelpun ten. Het loopt momenteel dus best met de ploeg van trainer speler Wilfried Van Royen die een oververdiende zege vastlegde langs Leroy vorig seizoen S.K. Aalst door een own goal, terwijl ook de wisselspelers Lelong en Pollet hun duit in het Eendracht zakje deden. Burst nam eerder gemakkelijk afstand van Erpe dat bepaald aan het zwalpen is. De eindscore wijst op een eenrichtingswed- strijd waarin bij de rust Oranja reeds reddeloos verloren stond. De stand luidde toen 3-0. En Van Aerde stak de lont aan. Van Herreweghe en S tamme leerdie later wegens blessure moest worden vervangen zetten de rustcijfers op het scorebord. In de tweede periode wijzigde het uit zicht van de match niet. Elaut en Van Herreweghe vervol ledigden het half dozijn. W. MoorseI was vorige zondag goed voor vier doelpunten. Men mag dus stellen dat er aanvallend een gunstige kentering te bespeuren was. De overwinning was tenvolle verdiend al dient de tegenstand van Schellebelle zeker worden geloofd. S.O.S. kwam trouwens tweemaal terug. En hield aldus vrij lang de onzekerheid en de spanning in de match. De doelpunten van Schorree! en Van Goethem werden prompt door Ver heven een zeer gevaarlijk heerschap en De Kegel beantwoord. Goossens oriënteerde echter de match. Vlierzele - Hofstade was geen hoogvlieger. En de neder laag van de bezoekers wijst er op dat de deemstering blijft aanhouden. Dat het momenteel niet ronddraait en niet botert te Hofstade kan men zo van de rezultaten aflezen. Er moet een spoedige kentering komen om Wilskracht dal vorig seizoen nog een markante rol speelde van degrada tie te behoeden. Maar wie haalt het uit de slop? En dat is trouwens ook het geval met Erpe dat steeds een van de toonaangevers is geweest. St.-Gillis was meer produktief dan Meerbeke en haalde tenslotte zijn slag thuis. De doelpunten van Peleman en Puttemans werden nochtans in twijfel getrokken door de thuisploegMaar gevalideerd door de ref. J.V.H eerste doelpunt was Frans Peelman. Hij kreeg de bal in bezit van Dirk Braecke die voordien een mooie aktie had uitgevoerd met Leo Putteman. Peeleman drukte af en metéén stonden de Eendrachters op winst. Voor dubbele cijfers zorgde na dien Leo Putteman. Die was er op zijn eentje vandoor getrokken. Voor doel maak te de bal nog wel wat kapriooltjes maar Leo had nu wel hard genoeg tegen het leder aangetrapt zodat hij uiteindelijk over de doel lijn rolde. Een mooie uit gangspositie was dat alles zins om aan de tweede helft te beginnen. In die periode ging het voor de St Gillisse- naars niet zo gemakkelijk. Langs lokale zijde had men een offensief ingezet dat uiteindelijk tot de gelijkma ker moest leiden. Zover is dat riiet gekomen. Wel kwa men de lokalen tot 1-2 terug. Maakten het nadien de Eendrachtverdedigers nog dubbel moeilijk, maar uit eindelijk werden er zoveel In de St.-Gillisse voetbal- wedstrijd van komende zon- waar men nu al verschil- risico's genomen dat Frans kringen was men vanzelf- dag aan huis tegen Burst, lende jaren na mekaar naast Peelman. (weer hij) opnieuw sprekend tevreden met het Dan moet men bewijzen dat grijpt. zijn vuist ging tonen en op resultaat. Men zou het trou- men dit seizoen geen figu- D.M.E. inzenden van Aerts het sein wens voor minders. Metéén rant wil zijn maar wel wil weerom op veilig plaatste, ook een propaganda voor de meedingen naar de titel; Melsele S.K. Grembergen 3-1 Deze wedstrijd werd doorgaans door de lokalen be heerst die ook een verdiende zege behaalden. Dat werd na afloop ook toegegeven door de Grembergse voorzitter Herman Burghgrave die het niet onder stoelen of banken stak dat zijn ploeg alles behalve draait. «We waren nochtans goed van stapel gelo pen» zegt Burghgrave. «Maar na een kwartier was er van die goede aanzet niet bijster veel meer te be speuren. Dat we de laatste twee wedstrijden zomaar eventjes zeven doelpunten moesten inkasseren roept wel vraagtekens op. Uitgezonderd Van Hese. stond onze verdediging deze keer op lemen voeten. Normaal dan ook dat een doelman er zenuwachtig bij wordt.» Neels had al vrij vlug in de wedstrijd de openingstref fer gerealiseerd. Via een twintig-meterschot van Fons Van Mele kwamen de Grembergenaars welis waar op gelijke hoogte maar nog voor de rust inging zou Van Strijdonck de lokalen weerom op voor sprong plaatsen. Na de kampwisseling kwam Grem bergen er niet zo heel veel meer bij te pas. Een derde lokaal doelpunt, weerom langs Van Strijdonck deed uiteindelijk de deur volledig dicht. Vermelden we ook nog dat twee Grembergse spelers, Luc Tassent en Leo Van Cauwenberghe tegen een gele kaart aan liepen. Voor Grembergen wordt het de hoogste tijd dat er weerom punten worden gewonnen. Wanneer men opnieuw een ganse kompetitie met het degrada tiespook in het hoofd moet lopen worden het alvast weer droeve tijden. Voor eigen volk tegen Kruibeke moet S.K. winnen, hoe dan ook. D.M.E. De Voorpost - 5-10-1979 - 25 Voor T.K. is deze draw trou wens een overwinning waard. Immers op het veld van een hoog aangeschreven tegen stander geen nederlaag moeten slikken, is natuurlijk al een sukses op zichzelf. Uit deze partij is gebleken dat de beide ploegen beslist mogelijkheden hebben om in de top van de klassering te blijven meed raaien. Ze beschikken inder daad over een degelijk speler- spotentieel en bovenop over enkele knappe individualitei ten. Beiden spelen positief voetbalDat het vorige zondag minder gesmeerd liep kwam door de hoge graad van nervo siteit die bij de beide ploegen aanwezig was. De zenuwen speelden inderdaad mee. En dat drukte ook het spelpeil. Zeggen we nog dat de beide formaties zeer goed in mekaar steken en ook bekwaam wor den geleid. J.V.H. liet verrassen en daarmee de gelegenheid bood aan Excelsior en Eendracht Ba zel de leiding over te ne men. iéi t het topduel Herzele - T.K. male inzet van de beide elftal- kt( :ldert dat met 800 kijkers len die diep in hun ademvoor- df d ruime belangstelling ge- raad putten. Kwam geen van >ei ot is geen van beiden als beiden aan die l-l eindstand te/ nnaar naar voren kunnen bedrogen uit, dan konden we Jt. den. Door te vertellen dat ons toch van de indruk niet St( t een kwaliteitswedstrijd ontdoen dat de Herzele trainer is zouden we echter de De Eerlanger toch wel lichtjes 'at iarheid geweld aandoen. Dit ontgoocheld was. En stellig op lo rd evenwel gekompenseerd een overwinning, zij het dan uk or menig spannend moment ook met klein verschil, in stilte <rs t in dit treffen te noteren had gehoopt. Het is echter bij da !b En ook door de maksi- deze vrome wens gebleven. ii. la vijf speeldagen nog slechts twee ongeklopten namelijk xcelsior en Bazel. V.V. Merelbeke moest afhaken. Het •rloor de Gentse derby bij St.-Amandsberg met slechts tering verschil. Excelsior kwam zegevierend uit de kon- 'rontaiie met Heusden dal op geen enkel ogenblik een mist kon maken. Heusden ging er dun ook met liefst 0-3 ijfers onder. En die verhouding was reeds vastgelegd na minder dan een uur wedstrijd. Excelsior speelde agressief ov en superieur. Het slaagde in zijn opzet; zo spoedig moge- \d\ of stand van zijn tegenstander te nemen. Vermits F.C. Heusden ook nu geen infiltratie noch aanvalskracht had kon het niet terugslaan nadat Verlinden tweemaal aan het kanon was gekomen. Van Royen duwde de thuisploeg nog verder in de nederlaag. Bazel had aan De Klinge wel een laaie tegenstander. En andaar dat men vrij lang op het openingspunt moest wachten. Nochtans had Eendracht wel een gelegenheid gekregen om aan de leiding te ko men. Maar het faalde vanop de elfmeterstip. Het was echter slechts uitstel. Want in de 70* minuut viel dan toch iet doelpunt dat al eerder in de lucht hing. Bazel bracht iet toen nog tot meerdere splijtende akties en met een 'eede doelpunt als logisch gevolg. In het Gentse derby- ver raste St.-Amandsberg - Merelbeke met een snelle start, n deze had het openingspunt tot gevolg. De eindstand dan ook na amper zeven minuten vastgelegd. Want laderhand zou de thuisploeg deze kleine winst met sukses beschermen. Ei zo na kwam St.-Amandsberg op een 2-0 doorsprong. In de tweede periode zou Merelbeke dan de us aan het venster steken. Maar tevergeefs. Sinaai kon Kallo een 0-1 voorsprong tot een 1-3 overwinning fribuigen. ember gen verdedigde zich bij Melsele beter dan de 3-1 rliescijfers laten vermoeden. Maar ook nu schoot het 'kort bij de laatste stoot. Hei riep na de rust de spanning -h terug toen het een 2-0 achterstand tot 2-1 herleidde. nog voor een uur wedstrijd opzat had Melsele reeds tor zekerheid gezorgd. Waasmunster haalde hel volle pond bij Kruibeke dat ook nu aanvallend in gebreke bleef. De gakten profiteerden van een slippertje in de Kruibeke iefensie om naar voorsprong te klimmen. Kruibeke was ia de rust ontegensprekelijk de meest aanvallende partij. I/aar met een counterdoelpunt stelde Waasmunster de lege veilig. Dat Stekene bij hekkensluiter Hoogeinde zou winnen was voor de hand liggend. De thuisploeg slaagde tr evenwel in het verlies tot een paar doelpunten te beper- Ie" J.V.H. Meerbeke - St Gillis 1-3 3d iLLO-HERLEVING SI- namen alle illuzies van de v/s (Al 1-3 grensploeg weg. Eerst geen enkel moment kon langs De Ruysscher (in de thuisploeg haar wil aan 65® minuut) en vervolgens bezoekers opdringen, langs Hugo Creve (in de dichter nog: de blauwge- 78ste minuut). Laatstge- £>e iverontrustten om de ha- noemde die de niet geringe Si rklap de lokale doelman, reputatie krijgt steevast zijn d$ Ruysscher en Creve za- graantje, in de vorm van een asfi de Kallose sluitstukken goaltje. mee te graaien aallfs zodanig op de huid dat De Kallonaars reageerden 7e n erg hoge voorzet door dan toch eindelijk langs Luk dfa van deze backs op Van Ael. Met een knappe ji bitterende wijze voorbij goal, maar dan waren de a/n verbouwereerde doel- bezoekende schaapjes di in werd gedoeld. Een reeds geruime tijd op het in erigens erg gevleide ma- droge! geir om aan het openings- Meteen klimmen de blauw- Ht elpunt te komen, maar de gelen op naar de derde =6 zoekers bewezen verder plaats samen met ex-leider n$de wedstrijd dat het niet Meulestede. dat zich bij Tjgjmaar een gelukje was en White Star St.-Amandsberg Op Meerbeke was St.-Gillis al aan de rust tot 0-2 uitgelopen. Auteur van dat Frans Peelman heeft opnieuw zijn naam eer aangedaan. De man die wacht op de uitspraak van het provinciaal komitee na zijn rode kaart van twee weken geleden, scoorde in Meerbeke weerom twee doelpunten. De Frans weet waar de goal staat, en als hij er bovendien zin in heeft maakt hij ook als spelverdeler het mooie weer. J. De Schepper (Kallo) heeft afgedrukt naar doei maar de bal zal naast gaan. Mere-Wieze 3-1 F.C. Mere heeft tot met de vijfde speeldag moeten wachten om met de zege te kunnen aanknopen. Een overigens verdiende over winning ondanks het feit dat Wieze zich niet goedschiks in de nederlaag liet duwen en over de ganse wedstrijd- duur zelfs flink meespeelde. Die eerste zege die net op zijn tijd kwam, zal uiteraard haar moreel effekt niet mis sen en zeker Roodzwart naar nog meer suksessen stimuleren. Trainer speler Rudi Van den Haute die het in het begin van de kompeti tie met een fel verhakkelde ploeg moest doen kon het nu op Schollaert en De Thaey-die er de eerste maanden wegens knieletsel niet zal bijlopen-na, met zijn geijkte ploeg doen. En het resultaat was er meteen. De aanval evolueerde in zijn beste opstelling en Wieze werd het «slachtoffer». Mere kreeg dan nog het ma terieel en moreel voordeel van een vroege openings treffer mee. Waardoor uit eraard ook het zelfvertrou wen steeg. Tot bij de rust bleef het echter bij deze krappe 1-0 voorsprong of schoon de thuisploeg lo venswaardige pogingen aanwendde om de stand op te voeren. Maar anderdeels liet Wieze zich ook niet on betuigd. Het lanceerde op zijn beurt meerdere steke lige akties maar Johnny De Nayer-die opnieuw op een goede konditie loopt-stopte alles. Ook na de rust en of schoon het alras op een 2-0 stand was gezet, onderging Wieze de wedstrijd niet. Het bleef er trouwens in geloven en kwam steeds maar te rug. Rijckaert bracht prompt antwoord op de tweede Mere roos. Met dit tegen doelpunt kwam er nog meer spanning in de partij. Rudi Van den Haute - de auteur van het tweede Mere- doelpunt-zou het echter naar een eerste zege lei den. Hij had een voet in het doelpunt dat Mere zeker heid schonk. En een paar minuten voor tijd door Geert Coppens werd gescoord. Het wilskrachtig aanvals- spel van Mere gekoppeld aan een goede kollektieve verrichting wierp dus wel degelijk vruchten af. Trainer speler Rudi Van den Haute maakte inzonderheid de lof voor Paul Van der Haegen die naar de trainer ons ver telde een haast komplete gedaanteverwisseling on derging. Tenslotte haalde de van Eendracht Aalst af komstig Pierre Dumoulin een paar keer fors uit maar een doelpunt kreeg hij toch niet. Al met al een voor de toekomst toch hoopge vende prestatie van Mere. J.V.H. De Lokerse Uefa-juniores reisden zondagvoormiddag jongstleden naar Brugge, om aldaar hun leidersposi tie te verdedigen. Zij slaag den erin om Club Brugge het scoren te beletten, maar daardoor waren de presta ties van Lokeren weinig glansrijk. De wedstrijd was slechts 2 minuten oud, toen Brugge reeds een kans kreeg. Een puike aanval werd op touw gezet door Van Den Heede,die op rechts Car- rette aanspeelde, die op zijn beurt Hinderyckx lanceer de. Doch doelman D'Hondt redde. Daarna kreeg men gedurende enkele minuten voetbal van goede kwaliteit te zien. Maar Lokeren werd geïntimideerd door het uit blijvend doelgevaar De Lo keraars kregen in de eerste helft enkele kansen langs Aelgroet en Van Veirde- ghem, doch geen van beide kon afronden. Brugge daar entegen speelde aanval lend en opmerkelijk snel. maar alle doelkansen wer den door doelman D'Hondt, gedirigeerd door een goede verdediging, gestopt, Beide ploegen gingen tevreden met de 0-0 stand, naar de kleedkamers. Na de rust kende het spel een lichte heropflakkering, doch deze was slechts van korte duur. Brugge kon aanvallend blijven spelen, doordat het Lokerse mid denveld uit zijn gewone doen opereerde. Brugge schepte kansen langs het trio Langbeen, Carrette, anders, maar een goed bewaakte Van Den Heode kon niet in de netten besluiten. Dit lag dan ook aan de basis van de ver vanging bij Brugge. In de 63e minuut werd Van Den Heede vervangen doorVan Maele. Bij Lokeren werd na de rust de gekwetste Ael- goet door Carista vervan gen. Lokeren kwam in de tweede speelhelft toch het dichts bij een doelpunt. Een samenspel Carista, Migom, Van Veirdeghem werd in eerste instantie door doel man Van Daele gestopt, hij loste en de Lokeraars beslo ten op de binnenkant van de paal, doch de bal rolde terug buiten. De stand bleef 0-0. Ploegen: Club Brugge: Van Daele; Van Pottelberghe; De Buyzere; Dermui; Blon- deel, Langbeen; Carrette; Christiaens; Hinderycks; Sanders; Van Den Heede (63' Van Maele). Lokeren: D'Hondt; De Vos; 43' Neys- kens; Bogaert; Van Craen; Polfliet; Brusselmans Mar- Uefa-juniores club Brugge-Lokeren 0-0 nix; Janssoone Raf; Ele- Gele kaarten: Lokeren: Van Rode kaarten: Club Brugge: waut; Aelgoet (41'Carista): Veirdeghem; Club Brugge: Langbeen Migom; Van Veirdeghem. Langbeen (B.d.V.) Wieze verloor in Mere maar liet er toch een goede indruk na. (mdgr) Doelman De Nay er (Mere) komt gepast uit.

De Voorpost | 1979 | | pagina 25