Morgan en Taylor falen Door pech overmand og in rodage Zonder pardon Eindelijk in de goede plooi De Voorpost EINDELIJK PUNTEN Derde klasse LEIDING BOUWT AAN ZEGE TOTALE OFF-DAY DE VOORPOST Eerste klasse 1 De Voorpost - 5-10-1979 - 27 PANTERS BAVI GEN' Geert Moens, seizoenbegin, door een grie tersteld. Via 7 maar Weekblad van Dender Durme- en Seheldestreek wedstrijd heeft de kijkers weinig of niet kunnen joeien. En inzonderheid omdat de Aalsterse tegen- and te zwak was. Het werd van Aalsterse zijde geen ervelend basket. Ten andere de afgetekende eindcij- fs spreken voor zichzelf en duiden op de onmacht mOkapi zo in verdediging als in aanval. Slechts in de irste minuten kon het enig voordeel halen. na een 2-6 stand schade enigszins kon be- ccht men spoedig alle illu- perken kwam door de in- js laten varen. Aalst breng van Minnebo en ook >rkte inderdaad weinig ef- van Ibens die een vier op vijf iènt af, leed enorm veel shotprestatie liet opteke- Iverlies, en dan inzon- nen Bij de rust keek Okapi irheid de Amerikaan Mor- tegen een veertienpunte- a en kon de press van de nachterstand aan. In het jjisploeg in het geheel niet begin van de tweede speel- ian Vooral de Aalsterse helft ging de thuisploeg het merikanen vielen bepaald dan op haar beurt ook iets en waren in een off- minder precies doen zodat j"y Ze prikten onder hun Okapi op een twintigpunte- iden nog geen veertig nachterstand bengelde ge nten op het scorebord durende meerdere minuten. >rgan leed bovenop nog Maarondankshetfeitdatde stienmaal balverlies. Sunair spelers er nogal erbij kwam dan nog dat eens naast mikten, was dit jnair knap afwerkte, falen niet van die aard om jnpbell en Hickx wonnen de Aalstenaars weer in de nook van verre het duel match te laten komen. Het >t Taylor en Morgan. Dat feit dat Campbell zijn vierde Jkapibijderustdantochde fout opliep bracht de over winning van Oostende ook al niet in het gedrang. Daar bij kwam nog dat haast de ganse basis ploeg van Okapi naar de bank werd gefloten. Het scheidsrech- tersduo leek net ijsventers. En zo moesten Morgan, Taylor en Ibens beurtelings en noodgedwongen op de invallersbank plaats ne men. Oostende kon het te gen de wisselspelers dan ook gemakkelijk halen. En zette ook de drie cijfers op het scorebord. Na drie speeldagen moet Okapi het dus zonder punten stellen. En alles laat voorzien dat het ook volgende zaterdag nog met de nul op het re kwest blijft. Heeft men wel al een paar niet gemakkelijke uitwedstrijden moeten ver werken, dan had men zich de aaphef van de kompetitie wel enigszins anders voor gesteld. Vooral de home nederlaag in de wedstrijd met het pas gepromo veerde Hellas is in de kleren gekropen. Wat men er ook van zegt het ziet er vrij be nauwd uit voor Okapi. Dat nu uitkijkt naar het wederop- treden van Van den Broeck. wat echter nog wel meer dan een maand kan aan slepen. Deze week komt de voet van Herman uit het gips, maar dan moet hij nog worden klaargestoomd voor de kompetitie. Het is dus nog wel een kwestie van weken. Zaterdag reist Okapi naar St. Truiden. Daar zal ook niets te rapen vallen. Te Oostende wer den voor de Aalstenaars de punten als volgt ingeschre ven: Segers 0-4, Lievens 0-2, Elias 4-2, Schorreel 3-0, Morgan 10-11, Ibens 8-0, Minnebo 8-8 Taylor 8-8, Corthals 0-2. J.V.H. De damesploeg GILL AND J WERE Dl - EIKENLO 63-113 BAASRODE GENT: 103-70 de Gentenaars heeft Panters eindelijk de zijn hand kunnen zetten. Het verschil nu gemaakt door postspelers. Cois Dierick, start in de basisvijf, had het vertrouwen en met een op 15 in de eerste helft en 4 op 9 in de tweede was hij onhoudbaar. Ook Noel Colpin kon lengtevoordeel in korven omzetten en kwam in de eerste helft tot 3 op 8, dan kon hij op aange- van Miel Van den Broeck in de laatste 20 minuten 12 binnenmikken. Kollektieve 24 op 44 onder de Colpin Dierick was bepalend voor verschil. Onder hun beidjes scoorden ze 64 van 103 punten. Coach Piron vertrok gehandikapt. Moens, de meesf regelmatige speler van het werd in de loop van de week geveld een griepaanval en was nog niet voldoende Via 7-6 aan de 5e minuut en 18-12 aan de minuut konden de bezoekers nog gelijke tred jeÉpuden, maar bij de rijst werd er 47-28 genoteerd, n i ludy Vermeersch en Geert Moens werkten goed in de tweede time en van 57-32 na 5 minuten het naar 70-46 halfweg de tweede helft. Miel den Broeck, was niet precies met een 1 op 14, spelmaker was hij naar het einde toe kwistig 3 Imet de voorzetten, zodat de eerste zege met drie 3lli cijfers werd gevierd. Colpin 11-18, De Beule 0-4, Geert Moens Vermeersch 9-8, Stevens 0-0, Miel Van de ,rc|3roeck 2-4, Dierick 22-13. BENO ONSE - SPORTIEF TEMSE 58-73 jf» goaltje van Van den Broeck 'srode) (Baasrode-Bavi Gent 103-70). (wvc) Na de zware nederlaag te gen BCB Brussel was de thuisploeg dringend aan een revanche toe Eikenlo scheen de geschikte tegen stander om terug met de overwinning aan te knopen doch mentaal bleek Gill and J niet voor haar taak opge wassen. Na een initiale 6-0 start langs Luk Aerts - Marin kwam pech alle goede voornemens een neus zet ten. Luk Aerts de topschut ter der rood-zwarten liep een voetverstuiking op na 3 minuten bij een 8-4 stand. De verwarring was zo groot dat Eikenlo in een omme zien 8-24 plaatste zonder dat de thuisploeg reageer de. Kwam daarbij nog dat een nukkige Verbeke de weg naar de kleedkamers opzocht zodat de reeds ge- handikapte Gill and J ploeg. (Verleyen ziek), reeds na tien minuten een vogel voor de kat was. In rebound vol ledig gedomineerd door de veel grotere bezoekers gin gen de bordjes van 18-40 naar 28-58 bij de rust. Toch bleven de overblijvers nog vechten tijdens de tweede helft want met een opzit tende manverdediging stond na 5 minuten 40-66 op het bord. Dit was teveel voor Gill and J want het uit vallen van Marin 6e min. en Thiron 8e min. liet coach De Cock geen verdere wijzi gingen meer toe. Eikenlo wierp verse krachten in het veld en enkel Wilfried Aerts kon nog voor tegendoelpun ten zorgen. Vijf minuten voor tijd lukte De Backer 57-100 en met een zware nederlaag moesten de thuisspelers naar de kleed kamers. Punten: Gill and J: Marin 2-4, Aerts L. 4-0, Aerts W. 10-16, Ver- braeken 8-0, Aerts A. 4-5, Thiron 0-6, Thijs 0-4. Eikenlo: Van Wijnsberghe 4-8, Deleu 14-8, Rijckaert 14-8, De Puydt 10-15, Moerman E. 6-0, Moerman L. 2-6, Van Damme4-2, Be- irnaert 4-6, De Backer 0-2. WEGA De dames van Aurora bleken te sterk voor de baskettende meisjes uit Lokeren. bvw W. ROESELARE - OSIRIS 98-85 Aerts op weg naar twee nieuwe punten voor Were Di (Were Di-Eeklo 63-103). (dw) DOLE BEVEREN - EENHOORN BAZEL 109-69 Na een vroege 6-7 stand was.het vlug duidelijk dat na een rommelige eerste wed- strijdaanhef Dole toch dc betere was. Met snelle uit vallen werd na 13 minuten een 23-19 voorsprong in 36-19 omgetoverd langs Smet en De Burghgraeve en een late heropflakkering van Bazel kon bij de rust slechts voor 47-29 zorgen. Deyaert bleek Pieters in zijn greep te hebben en ook Van Renterghem kon tegen de Dole reuzen niet aan zijn trekken komen. Het ging van 63-39 onmiddellijk naar 76-39 en een hopeloos knoeiend Eenhoorn Bazel moest toezien hoe Dole met blitzaanvallen het verschil uitdiepte tot 90-46. De laat ste minuten veroorloofde coach Stoop zich de ver vanging van al zijn basis spelers en toen pas toonde Bazel zich bij machte om ge lijke tred te houden met de thuisploeg. Voor Dole een flinke seizoenaanhef met 3 op 4 terwijl Bazel nog Osiris had zich ontegen sprekelijk wel een betere kompetitiestart voorgesteld. Het telt na vier wedstrijden amper twee punten zege bij Tissac Gentbrugge wat uiteraard een niet zo gunstig bilan betekent. Men kan echter bezwaarlijk be weren dat het reeds degra- datiezorgen heeft. Trou wens Osiris speelde bij Wy- tewa een beste wedstrijd en het werd vooral door de ar bitrage in de nederlaag ge- maneuvreerd. Gelet op de door haar over de ganse wedstrijdduur opgebrachte verrichting had Osiris vol komen recht op de zege. Doch na de kampwisseling werden beurtelings Van Keer, Putteman, D'Herdt en Schorreel naar de bank ge floten. Zodat alleen Ceup- pens van de basisvijf nog op het terrein stond. Het spreekt vanzelf dat Roese- lare de opgelopen averij kon goedmaken. Na de eerste speelhelft zag het er noch tans best uit voor Osiris dat toen de leiding op het sco rebord had. (38-47). Het kon niet worden ontkend, het was de beste ploeg. En vooral Lagring, Putteman die iedere week vorder ingen maken en een zeer produktieve Ceuppens la gen aan de basis van deze wegenpuntenboni. Van Keer daartegen kreeg al vroeg in die eerste periode vier fouten aangesmeerd en moest de weg naar de inval lersbank inslaan. Gedu rende die eerste speelhelft had Osiris wel een achter stand moeten wegwerken. Van 34-27 evolueerde het scorebord dan naar de 37- 47 rustcijfers. In minder dan vijf minuten hadden de gas ten deze scheve situatie rechtgetrokken. En het zag er naar uit dat ze regelrecht naar hun tweede seizoen zege zouden stevenen. Men had echter zonder de waard in casu het scheids- rechtersduo gerekend, dat na de rust niet minder dan negentien fouten floot tegen achter zijn eerste overwinning aanzit. Punten: Dele: Meire 18p. De Burgh- mm Icnne^Tme, Z. K 13SS6 VC FSC till Jacob 6p, Van Puymbroeck 9p, Van Loo4p, Van Dosse- laer 3p; Bazel: Smet 3p, Toté 18p, Van Renterghem 14p, Pie ters 8p, Willems 9p, Jans- sens 4p, Desouter 10p, Verschooren 3p. WEGA Osiris. Wat meteen het voortijdig verdwijnen van de vier basisspelers tot gevolg had Zelfs de Roeselare klubleiders schudden mee warig het hoofd bij ver scheidene scheidsrechter lijke beslissingen. Maar me teen werd ook de overwin ning op de helling gezet. Ceuppens speelde noch tans zeer sterk maar moest tenslotte ook buigen. De nederlaag van Osiris was dus zeker niet het gevolg van een minder goede pres tatie. De doelpunten: Van de Velde 0-4, Putteman 10-4, Van Keer3-0, D'Herdt 4-0. Ceuppens 12-21, Lag ring 10-2, Schorreel 8-5, De Brouwer 0-2. Heyvaert. Tij dens het komende wee keinde speelt Osiris te We- velgem een wedstrijd in het kader van de Belgische be ker. Daarna wordt het op nieuw kompetitie met een eens te meer lastige uit wedstrijd te Kontich. J.V.H. BREYDELBOYS SCHELDE GENT - HERMES 90-68 Beide ploegen speelden een zwakke eerste helft want na 5 minuten 13-10 bracht Acke (2,07m) zijn ploeg voor het eerst naar 23-12 en Hermes dat een bedroevend shotpro cent (25%) ten tonele bracht kon slechts even voor rust rea geren tot 31-27. Toen duwden Veldeman en zijn maats nog even op het gaspedaal en be ide ploegen konden gaan rus ten bij 37-31 cijfers. Oelbrandt zat nu wel degelijk in de greep van Acke en toen weerom Vel- 11 shotprestatie Schelde naar 80-49 wierp De off-day van het merendeel der Hermes ploeg werd echter opgevangen door een schitterende Etienne Moor- thamer die met 8 op 9 shot er voor zorgde dat het verschil nog binnen de perken bleef. Met Van Hoeyweghen - De Keyzer op de bank konden in derdaad nog eervolle cijfers op het bord worden gebracht te meer daar Acke ging rusten en Oelbrandt naar het einde toch aan scoren ging denken. Dit Sportief jongens uit rose hebben op de vierde teldag eindelijk hun eer- punten kunnen binnen 6n. Weliswaar gold het "match tegen de oudjes 'COC Ronse maar onze "rdvcerder sekretaris üels was alles behalve in wolken over de gele tte prestaties. De eerste kon Temse naar een 29-39 voorsprong stevenen maar de afwerking liet nog duidelijk te wensen over, Kwam daarbij nog dat de Ronsenaars tijdens de tweede helft nog tot op drie punten naderden en alles is gezegd. Tegen deze vete- ranenploeg zou dit nooit mogen gebeuren aldus Eric Engels en hij had overschot van gelijk. deman achter het kanon ging verlies is eigenlijk een herha- staan steeg de voorsprong van ling van de geschiedenis want de Gentenaars tot 59-37. De man van de match werd echter de jonge Peter Baeyens (ex- Erpe-Mere) die met een 10 op de laatste vier jaren is Hermes er nooit in geslaagd bij Schelde te gaan winnen en steeds tij dens de tweede helft kreeg de Eigenlijk draait het allemaal nog niet rond bij Sportief want nu was Van Laeken weer niet van de partij. Gil bert Aertgeerts lost de in hem gestelde verwachtin gen nog steeds niet in en kollektief kunnen de presta ties heel wat hoger liggen. Wij verwachten binnenkort een stunt van Sportief Temse dat toch heel wat ta lent in zijn rangen heeft. WEGA ploeg van Louis De Bruyne er de klop van de hamer. Punten: Hermes: De Keyzer 4p, Moor- thamer 18p, Oelbrandt 23p, Van Hoeyweghen 10p, Van den Berghe 2p, Verdonck 2p, Rillaerts 7p, Dejardin 2p. Schelde: Van Marsenille 10p, Baeyens 27p, De Ceunmck 6p, Acke I9p, Veldeman 15p, Mot- tet4p, Schepens3p, Terrijn3p, Bauwens 2p. Onze zegsman ter plaatse vermeldde nog dat Hermes speler Kerckhove voor een vier tal weken in het gips zit wegens kniekwetsuur WEGA Beveel aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar voor zijn De thuisploeg getooid met nieuwe modeluitrusting ge schonken door sponsor se kretaris Vercruyssen, moest niet lang wachten om zijn meesterschap betoond te zien. Spelverdeler Van Damme kon samen met Pauwels en pivot D'Hooghe vlug orde op zaken zetten en halfweg kon Vlierzele nog slechts hopen op een eervol resultaat. Na 2Q mi nuten stond al een 54-38 voorsprong op het bord en het was slechts door de vele VLIERZELE 114-86 vervangingen die de thui sploeg invoerde dat het ra derwerk soms iets mank liep, zoniet zouden de Put- bosjongens een daverende nederlaag hebben moeten slikken. Gelukkig was Mar- coen met ex-Black Boys speler Van de Maelen in een hardnekkige bui zodat ook Vlierzele de kaap van de 80-punten kon over schrijden. Breydelboys lijkt ons dit sei zoen echter voor vriend en tegenstander te sterk en wint normaal dit kampioen schap met een straat ver schil. Punten: Breydelboys: Vonck 5p, Persiau 12p, Maes 12p, Van Gerrewey 9p, Bonnae- rens 11 p. Van Damme 18p, Pauwels I7p, D'Hooghe 22p, De Beleyr 8p Vlierzele: Marcoen 26p, Van Trappen 10p, Van de Maelen 30p, Govaert 4p, Lievens 6p, Bonner 5p, WEGA SCHELDEJEUGD TEMSE - LEEUWERIK LEDE 115-70 Na een mislukte start (ver lies thuis van Rubac) is de Scheldejeugd ploeg einde lijk in de goede plooi geval len. Met een kollektief sterke aanval waarin zes spelers uit alle hoeken raak schoten was de wedstrijd reeds halfweg beslist 55- 37. De Lede ploeg die wel over heel wat gestalte be schikt was echter te weinig beweeglijk om motor Chris De Pauw het zwijgen op te leggen. Ook de jongeren Gosselin - Van Lombergen bleken in een goede dag te verkeren, terwijl pivot Wal-1* tens zijn vorderingen der Chris 34p, De Pauw Ivo laatste weken schijnt te be- 16p, Gosselin 23p. Van vestigen. Scheldejeugd Lombergen 17p, Muys 11 p. blijft ons inziens de gevaar- Waltens 14p. lijkste dobber voor leider Breydelboys, want in eigen Lede: Van Leuven 2p, Mer- zaal kunnen de scheeps bouwers steeds rets meer Punten: Scheldejeugd: De Pauw tens 10p, Van Driessche 20p. De Borger 4p, Schan- devijl 12p, Schepens 1p WEGA Okapi 114-78 (.Oostende

De Voorpost | 1979 | | pagina 27