Milieugroepering door schepen opgeschorst CWP iSF Vergadering Amylum - rbr?"ds^ n STREEKNIEUWS Aalst 1 __i -ï iSirüvt^vy •e redaktie is aiet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. En het tweede zwembad? Een eerste-paginabericht in «De Voorpost»» van vorige week laat i.v.m. de ge plande bouw van het tweede zwembad te Aalst, stad van 80.000 inwoners, aan duidelijkheid niets te wensen over. Minister Rika De Backer heeft via kollega Mare Galle officieus laten weten dat er ook voor 1980 geen frank voorzien is voor dit belangrijk Aalsterse pro- jekt. Rika draagt Aalst (we weten niet op wiens advies) bepaald niet diep in het hart. Het projekt is nochtans reeds in aanbesteding vanaf 1976, principieel werd door diezelfde Rika staats subsidie beloofd, maar de plannen blijven voorlopig in het donker van de ministe riële lade. We vragen ons daarbij af of de persdienst van Mare Galle, die stromen kommunikees de wereld in stuurt, nu zal melden «mi nister Galle krijgt en geeft staatssubsidie voor het broodnodige tweede Aals terse zwembad NIET». In tussen, alhoewel de 100- miljoen lening voor het pro jekt reeds door de gemeen teraad was goedgekeurd, blijft de Aalstenaar op het droge. Met de richtlijnen, die minister Galle onlangs i.v.m. de begroting 1980 aan de gemeenten heeft toegestuurd, wordt de hoop nog kleiner. Immers daar staat in te lezen dat «alle prestige-uitgaven moeten worden vermeden» (wie zal oordelen wat prestige is en wat niet?) en dat «er aange drongen wordt opdat geen aanbesteding of lening goedgekeurd zou worden zolang de daartoe op de begroting uitgetrokken kre dieten geen definitieve goedkeuring kregen». Met de belofte daarbij dat de begroting 1981 nog veel strenger (vermits nu de tijd om heel streng te zijn ont brak) met de hakbijl zal ge werkt worden ziet de zwembadtoekomst van Aalst er niet bepaald roos kleurig uit. Schepen De Neve (Openbare Werken) heeft wel het inzicht om de gemeenteraad voor te stel len dit bad met eigen midde len te bouwen, maarde Aalsterse financies staan reeds dik in de rode cijfers, hét plan kan dus niet verwe zenlijkt worden zonder een reuzelening en die lening moet de goedkeuring krij gen van de hogere over heid, die in laatste instantie weer de minister is. De vi- cieuse cirkel is meteen rond. Zo verstaat momen teel de regering de gemeen telijke zelfstandigheid, zo worden de gemeentebestu ren aan handen en voeten gekneveld aan het krisisbe- leid dat steeds minder en minder financiële mogelijk heden aan de gemeenten geeft, maar daartegen de zelfde gemeenten tot de grootste belastingsdruk dwingt. De soberheidspoli- tiek wordt ook op dit vlak ef ficiënt doorgevoerd. Hoe lang dit spelletje nog zal blij ven duren zal alleen alhan- gen van de sterkte van de weerstand vanuit de basis, dus vanuit de bevolking en waarom niet vanuit de ge meentebesturen die dan toch de dichtst bij de bevol king staande gezagsdra gers zijn. Niemand zal in het voorbeeld van Aalst durven stellen dat die stad van 80.000 mensen geen tweede zwembad nodig heeft. Fier stond het ont worpen model ervan te pronken op de tentoonstel ling van de «week van de vrije lijd». Aalst mag dit pro jekt niet laten sneuvelen op de grillen van de ministe riële zuinigheidspolitiek. Jos De Geyter king. In het hospitaal van Aalst, met zijn 400 bed den, kan de zieke reke nen op een vriendelijk onthaal en op een ge waarborgd perfekte be handeling en verzorging. De centrale overheid te Brussel moet eenzelfde vertrouwen hebben aan gezien zij aan het OCMW van Aalst toestemming verleende tot het oprich ten van een groot en ultra-modern ziekenhuis aan de Siesegemlaan. Meer dan eens hoorde ik de laatste tijd vragen stellen over de wasserij van het hospitaal. Omdat er geen misverstanden mogen groeien is het goed de zaken klaar te zeggen. Het jaarlijks wassen van 200 ton erg bevuild lin nen is voor het hospitaal een niet te verwaarlozen zorg. Lange tijd werd de hospitaalwas integraal verzorgd in de eigen wasserij. Sinds de op richting van een centrale wasserij voor de openba re verzorgingsinstellin gen te Erembodegem wordt de eigen wasserij geleidelijk afgebouwd. De vragen die men hoort betreffen die geleidelijke afbouw. Waarom dan niet, zo hoort men zeg gen, de eigen wasserij dadelijk -sluiten temeer daar te Erembodegem aan kleinere kostprijs gewerkt wordt. Deze op het eerste zicht juiste redenering heeft het OCMW tot nu toe niet gevolgd omdat tal van redenen haar daartoe aanzetten. Nog steeds verzorgt de eigen wasse rij de schoonmaak van alle linnen uit de pedia trie, uit de materniteit en ook wel uit de rustoor den. Het OCMW wil wel iets doen voor het behoud van de tewerkstelling hetgeen al onmiddellijk verklaart dat het niet staat te trappelen om een dienst zoals een wasserij af te schaffen. Dit kan nochtans niet de doorslaggevende reden zijn van haar behouden standpunt. Het OCMW behoorde immers tot de mede-initiatiefnemers van de vestiging te Erem bodegem, het heeft zich daarna met de instelling loyaal verbonden en wenst er mede verder te werken. En toch zullen de huismoeders mij ver staan als ik zeg dat, wanneer de was uit huis gaat, het een heel werkje is om na te gaan of de gewassen stukken wel integraal terug keren. In wiens was bevindt zich al niet eens een vreemd stuk of is er een te veel of te weinig? De ontzet tend grote hoeveelheden linnen, die het hospitaal laat verwerken (het hos pitaal koopt steeds kwa- liteitsprodukten) is per stuk getekend, maar hoeveel moeilijker dan voor een huismoeder is het niet alle stukken terug te vinden, er de kontrole over te houden en ze te trieren per dienst. Tot zover dan dit praktisch bezwaar. Men hoort tenslotte de kostprijs van de eigen wasserij aanvechten als te hoog ten overstaan van die van het VOV te Erembodegem. Heeft zich echter al iemand de vraag gesteld over het verlies van de instelling zoals het blijkt uit de jaarbalans? Ik wil met deze korte uiteenzetting voor de le zer aantonen met welke grote zorg en met welke zin voor nuances wij pogen een verantwoord beleid te voeren. Elisa Blanckaert- Bourgeois OCMW lid IN DE AALSTERSE GEMEENTERAAD Tijdens de laatste gemeen teraadszitting heb ik na mens de VU-fraktie vol gende motie willen ter stemming leggen: «de ge meenteraad van Aalst, bij een op 27.09.79 is bezorgd om de eskalatie van geweld en terreur waarvan de Vla mingen het slachtoffer zijn in Voeren en Komen - Is van oordeel dat Voeren Vlaams is en blijft en dat de Vlamin gen in Komen recht hebben op een Vlaamse school, overeenkomstig de wet op de faciliteiten en in dezelfde mate als de Franstaligen in Vlaamse faciliteitenge meenten. Veroordeelt alle geweld en is verontwaar digd over de vrijlating van een potentieel moordenaar in 's Gravenvoeren». Omdat het mijn bedoeling was deze motie ëénparig door alle raadsleden te la ten stemmen, was ik wel verplicht rekening te hou den met sommige bezwa ren van de andere politieke groepen in de raad. Zo vond de CVP-fraktie dat er in Komen geen geweld of ter reur was en dat de tekst dan ook in cfie zin moest «verbe terd» worden. Om het ont stellend gebrek aan feiten kennis wat aan te vullen heb ik gewezen op de afdreigin gen, nachtelijke telefoons en andere brutaliteiten waarvan de Vlamingen in Komen het slachtoffer zijn. Het gevolg van deze terreur is dat verschillende aanvra gers van de Vlaamse school hun handtekening hebben ingetrokken uit vrees voor broodroof en andere plage rijen. Moeten er voor de CVP misschien eerst doden vallen vooraleer men in een motie over «geweld» mag gewagen? Daar wij op zeker ogenblik het risiko lie pen de motie van de dag orde te zien afvoeren heb ben wij met tegenzin inge stemd een minder krachtige tekst goed te keuren, 's An derendaags heeft een jour nalist in de titel van' zijn kran tenverslag gemeend te moeten blokletteren dat de Vu haar harde taal over Voeren en Komen had in geslikt. De verslaggever zou er wel eens mogen aan denken dat de Vu de énige was die de motie indiende en dat het derhalve niet bil lijk is juist diegenen te bla meren die het initiatief heb ben genomen omdat ze, na een harde diskussie.niet het onderste uit de kan konden halen. Of had men liever geen mo tie gezien? Er zijn inder daad raadsleden die menen dat dergelijke moties over nationale problemen niet thuis horen in een gemeen teraad. Ik ben het daar ab soluut niet mee eens! Als bestuurders van één van de grootste steden van Vlaan deren is het onze plicht ook over de problemen die ver der reiken dan onze stads grenzen onze mening ken baar te maken en zodoende de hogere overheid te sensibiliseren. Of werd er tijdens de voorbije gemeen teraadszitting misschien niet gediskussieerd over de hoofdstad van het toekom stige Vlaams gewest? Dat de gemeenten ook een na tionale rol kunnen spelen die de grote politiek kan be ïnvloeden, werd bewezen in 1960 toen alle Vlaamse gemeenten weigerden mee te werken aan de organisa tie van de voor Vlaanderen nadelige talentelling. Het gevolg van deze collektieve burgerlijke ongehoorzaam heid was dat de talentelling niet is doorgegaan. Ik ben er van overtuigd dat, indien alle Vlaamse ge meenteraden zich duidelij ker uitspraken over het ge val Voeren en Komen, de regering Mariens wel een moediger beslissing zou ge troffen hebben en dat onze Vlaamse kinderen in Ko men nu reeds in «hun» klas sen zouden zitten. Jan Caudron Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat GEACHTE HEREN Men wordt gemakkelijker voor een demagoog ver sleten dan aangemoedigd. Deze ervaring heb ik eens te meer opgedaan na het lezen van de KP-tribune van 28.9 in deze krant. Ik vindt het bijzonder jam mer dat de Aalsterse kom- munisten «politiek», zij het nationaal of plaatselijk, van uit zo'n hoek bekijken. Vooral omdat juist zij mis bruik kunnen maken van hun eigen nederige, zij het onverdienstelijke, positie in het politieke gebeuren. Als KP volksvertegenwoor diger Van Geyt in een brief naar de bevoegde minister opkomt vóór de zaak Grain- dorge bijvoorbeeld, dan meen ik dat hij dit oprecht doet. De politieke tegenstre vers zouden er zich al te gemakkelijk kunnen van af maken met te wijzen op enige demagogie vanwege Van Geyt, dit ten overstaan van een zaak waarvan hij zelf de oplossingen niet hoeft te bepalen. Tussen haakjes: de zaak Graindorge levert ons vele vraagtekens op over de politieke staat die we reeds zijn of worden. De houding van de KP-Aalst zou op dezelfde wijze kun nen worden afgedaan. Tot nogtoe hadden wij socialis ten er niet over getwijfeld dat de KP ernstige voor stellen had te doen voor de gemeentelijke politiek. Maar als de BSP-Aalst in haar standpunten (wekelijks in Voor Allen) sommige zaken betreurt dan spreekt de KP van demagogie. In het an dere geval zou ze hebben geschreven dat de BSP alles maar laat gebeuren zonder reaktie. Het treft bijzonder mezelf dat de KP zich daaraan overgeeft. Sinds enkele tijd is de BSP op weg om haar verloren gegane positie als strijd- partij terug te winnen. Het heeft niets met mode te maken zoals iemand ten onrechte heeft opgemerkt. Het is een lange traditie dat de socialisten eigen stand punten innemen en er voor vechten. Er is dus in feite niets veranderd dan gewoon maar terug onszelf te zijn. Een strijdpartij hoeft even wel niet steeds een opposi tie taktiek te voeren. Het zou een onverstandige keuze zijn. De kommunisten, al sinds jaren in de minder heid, hebben uit deze kuur nog geen nieuw leven geput welke hen vooruit kan hel pen. Uit deze partijpolitieke houding afleiden dat we niet achter onze mandatarissen zouden staan, zoals een andere krant melde, is al te voorbarig. Wij zijn ervan overtuigd dat onze mandatarissen hun werk doen. In de laatste gehouden gemeenteraad heeft BSP-voorzitter Ven der Veken trouwens nog gezegd dat schepen Hooghuys een «pluim» verdiende voor zijn beleid inzake de begraaf plaatsen. Terwijl ikzelf in de VP-tribune schepen Mon sieur heb gefeliciteerd met de organisatie van de «Vrije- Tijd Beurs». Dat een opener en demo- kratischer aanpak van de politieke problemen door onze partij, niet voor ieder een welgelegen komt, is begrijpelijk. Zeker niet voor diegenen welke vooraf ver klaarden het beter te kun nen! Roger D'Hondt Politiek Secretaris BSP In naam van ons oudercomité en als antwoord op uw artikel in Kruislicht: schoolschoolWelke school? in de Voorpost van 28-9-79 stuur ik U hierbij ter publikatie twee teksten. Deze teksten verschenen in onze laatste uitgaven van onze schoolmagazine: «de Kattekrant» van het Stedelijk Onderwijsinstituut der Vrijheidsstraat te Aalst. Hopende dat U onze vraag welwillend kunt beant woorden. Namens het Oudercomité Rousseau G.-Voorzitter BIJ ONS IS HET GOED! daar moet je zijn! Het Stedelijk Onderwijsin stituut Nr. 1, Vrijheidsstraat 65, Aalst, in de volksmond genoemd «De Kat» is niet zomaar een onderwijsin richting in de grote reeks. Het is ONZE school, de school van de ouders, van de leerlingen, van de leer krachten en van de verte genwoordigers van de ou ders in het oudercomité. Het is in verhouding tot de reu zen in onze stad een kleine school, gelukkig maar zou den we zo zeggen, want al les blijft er op de normale menselijke schaal, leder een kent er iedereen, ieder een is er belangrijk, het per soneel zet zich in zoals het moet, er is de gemoedelijk heid van een kleine men sengemeenschap en de opofferingsgeest om van de opvoedende taak te maken wat ze moet zijn. De metho des die er toegepast wor den zijn de meest moderne en de middelen die aange wend worden om ze te doen slagen zijn velerlei. Er is een kinderdagverblijf waar kin deren vanaf 2,5 jaar terecht kunnen van 7 uur 's mor gens tot 18.30 u. 's avonds onder de hoede van toege wijde specialisten, aan een tarief van 65 f per dag als bijdrage in 't eten; er is de kleutertuin die gerust als model kan staan en er is de lagere school die we on danks de geboorte-afname terug tot bloei aan het bren gen zijn. Er is nog meer. Het is een stadsschool, wat be tekent dat wij ons tot de in richtende macht, de ge meenteraad en het sche pencollege kunnen wen den, vlak bij de deur door rechtstreeks menselijk kontakt wanneer dit nodig blijkt en steeds in dezelfde geest van bekommernis om het stedelijk onderwijs. Onze school is volstrekt neu traal, elkeen kan er zich thuis voelen in de warme sfeer van een leefgemeen schap gemaakt opde maat van het kind. Er is een refter en een turnzaal, een spe ciale afdeling uitsluitend voor de kleuters, kortom een uitgerust geheel waar het goed is te zijn tussen vrienden die men allemaal kent en waarmee men om wille daarvan ook gemakke lijker leert omgaan. Het kind, misschien straks of hu reeds, ook UW kind, voelt er zich goed en het fabeltje dat uw kind op een grote school met veel goede naam moet zijn om later te slagen in het leven kunt ge gerust verge ten. Het kind is geen onper soonlijke leermachine die men volpropt met boeken- voedsel tot de overvloedige last overborrelt. Uw kind is in de eerste plaats een mens in wording die zijn ontplooiing zoekt naar alle mogelijke richtingen. Daarom vraagt het van wege de ouderen aandacht en belangstelling voor alles wat het doet, beleeft en voelt. Dit kan het best in een ge meenschap waarvan de afmetingen niet boven het vermogen van het kind uit groeien, in een omgeving geschapen op kindermaat. Daar voelt het zich fijnenvol vertrouwen. Dit alles heeft onze school aan uw kinde ren te bieden. EN DE OUDERS? Maar er is nog veel meer. Als ouders zijn wij gegroe peerd in het Oudercomité van de school. Niet zo een formeel iets waar alleen wordt gewerkt om door een bal of een tombola het geld bijeen te krijgen om nog wat extra aan onze rakkers te kunnen bezorgen. Dat doen we ook, maar we hebben ook op alle terreinen in onze school heel wat te vertellen. Ouders en leraars helpen mekaar in die moeilijke op dracht die de opvoeding is, We hebben de snoep van school geweerd en het melkverbruik terug tot leven gebracht. We beschouwen onze bijeenkomsten met di rectie en personeel niet als een klachtenbank voor per soonlijke gevallen, maar als waardevolle ontmoetingen waarbij wij mekaar steunen, van gedachten wisselen, mekaar trachten aan te vul len in onze respectievelijke opvoedingsrol ten bate van Alle kinderen van onze school. We zetten onze schouders onder die reuze last die opvoeden op school isen we leggen onze ideeën bij mekaar om het leven op school nog beter, nog aan genamer te maken. Zo zijn we momenteel volop aan de planning en straks aan de uitbouw toe van een schoolspeelplaats waar het goed zal zijn te spelen zoals onze kinderen het bijna nergens meer vinden. Wij stellen vertrouwen in het personeel op onze school omdat we weten dat het stuk voor stuk bekwame mensen van goede wil zijn. We helpen materieel waar we kunnen, maar we zeg gend ook onze mening over alles watin de schoolge meenschap gebeurt. En we worden aanhoord. Ons ou dercomité, waartoe elke ouder kan, magen zou moe ten toetreden, elk met zijn mogelijkheden, maakt on verbrekelijk deel uit van de school,en dit helemaal niet in 'n schone theorie, maar in de dagelijkse praktijk. In- die zin zien wij onze taak als ouders ook in de toekomst met vetrouwen tegemoet. Op zaterdag 16 juni na de middag komen we in de school allemaal bij mekaar, onze kinderen om er naar kinderpoëzie te luisteren en er aan te mee te doen en achteraf zich te vermaken met een marionettenteater; wij, de ouders, om er met elkaar nog eens samen te zijn in een gezellige sfeer ook de nieuwkomers deel te laten nemen aan het geloof dat wij in onze school heb ben, Jos De Geyter Oudercomité MIJN SCHOOL Ik ben een kind en vind he fijn. Ik moet, nee, ik wil, ikg; naar school. Ook daar wil kind zijn. Ik wil erheen. Ikv er leren. Ik wil er spelen, wil er lerend spelen. Ik wil kleine leergierige broekven of een toffe mini-meid zijn Ik wil er vriendjes hebbei die iedereens vriendjes zijn Vriendjes waarmee hew goed is te spelen, samen ti I" groeien, samen te leren" mekaar te helpen om veel ti ,n leren. Ik wil ook dat mijnheer voor mijn klas o(4t! die mevrouw met de vrien i. delijke lach mijn vriendei zijn. Ik wil dat ik ook hui vriendje ben. Het bord, di lessenaar, de banken, he zij zijn slechts stukjes van mijif- klas. mijn klas is slechts eei stukje van mijn school. Ik w er groen, ik wil er leven zier dieren verzorgen, de natui leren kennen, in de natuuje spelen, echt spelen, uitle st ven dingen zien, dingen ho ren, dingen maken. Ik wJ mezelf als kind zijn en da men mij aanvaardt'zoals i ben. Ik wil geen numme zijn, maar iemand, een le^sl vend iets waarmede mij school rekening houdt. Ikw niet verloren en verlate staan in een grote griji groep, noch met dertig veertig als sardientjes een klasdoos zitten. Ik heb behoefte aan vrien J', delijke mensen, die me be grijpen of tenminste probe ren mij te begrijpen. Ik he behoefte aan een omgevin i waarin ik me thuis voel eclf kan zijn, kind kan zijn. Ik wil geen grote mens kindermaat zijn. Neen, ik kind zijn zolang de natuuL het wil, open, vrij, spontaanj^ echt. Ik droom van school waar ik zo echt ka zijn. Het is maar een droorr maar ik vind het fijn. Di school waar ik van droon zo moet die zijn. Mijn droom is werkelijkhei geworden in mijn scho< «de Kat». Veerl tve Beste Redaktie Tot onze grote verbazing zagen we als kommentaajj onder de foto's over de aktie ««Geef ons werk en (Voorpost 28-9-1979, pag. 15) ««Geef ons werk onder dit motto brachten de Jongsocialisten h<yoi probleem van de jeugdwerkloosheid aan de man o ttir de Aalsterse Grote Markt». In realiteit ging het hier (R.A.L.) aan meewerkenjg immers om een gezame- Aangezien we onze be na lijke aktiviteit van de pas langen geschaad ziö 'er opgerichte ««Werkgroep door jullie foutieve kom v< Jeugdwerkloosheid» mentaar onder de foto'!N waarin naast de Jong verzoeken we bovefie Socialisten ook de ABVV staande rechtzetting Jongeren, de Culturele publiceren in de volgei Centrale - ABVV, de de uitgave van «De Vocx Kommunistische Jeugd- post», bond (KJB) en de Revo- Namens de RA lutionaire Arbeidersliga Michel Markt Sekretac DE ZORG VOOR ONS HOSPITAAL. Het stedelijk hospitaal beheer ik als OCMW lid deelneem, geniet tot mijn vreugde groot ver- EEN MOTIE OVER trouwen bij de bevol- VOEREN EN KOMEN PVV-WUKKLUB SCHAARBEEK TE AALST organizeert in de loop van het winterseizoen '79-'80 opnieuw een kaarttornooi belotten ?n ditmaal om de beker - Volksverte genwoordiger Willy Van Rentcrghem»Het tornooi loopt over7 reeksen en de eerste kaartavond start op zaterdag 6 oktober in het café St.-Apolonia. bij Hugo De Pauw, Oude Gentbaan 50, Aalst. KWB H.-HART Op vrijdag 5 oktober gaat de jaarvergadering van KWB door in de Kring. Op het programma staat: 20 u.: welkom en receptie. Te 20.30 u.: etentje. Te 21.30 u.: jaarvergadering. Te 23 u.: einde. Er is gelegenheid tot inschrij ven bij uw wijkmeester, gerante van de Kring of de pastorij. Inschrijvingen: uiterlijk op 3 oktober binnen! De vergadering van het door schepen De Maght en het kollege opgericht komitee, dat de problemen tussen Amylum en de omwonenden moet regelen, was maandag 1 oktober '79 in rekordtempo afgelopen. Of om gans juist te zijn, kan men beter zeggen dat ze nooit plaatsgreep. Naast de schepen en haar Ray De Smet vroeg dan ook sekretaresse dokter Goos- bij het openen van de sens, voorzitter van de ad- vergadering door de schepen viesraad voor Leefmilieu, onmiddellijk het woord, om Ray De Smet die de bewo- te weten aan wat men toe ners van het Begijnhof ver-t was. Hij trok er de aan- tegenwoordigt. twee afge-' dacht op. dat hij bij het vaardigden van de Van ontvangen van een delegatie Wambckekaai, kwamen de van de bewoners van het heren Kroonakker en zijn Begijnhof daarvoor aan de kollega die regelmatig Amy- schepen de toelating had lum vertegenwoordigen, gevraagd en dat de verga- liefst met drie andere heren dering toen normaal had opdagen. Twee daarvan wa- kunnen zetelen vooraleer de ren Ray De Smet bekend als delegatie ontvangen werd, de respektievelijke syndikale terdeze maal niemand werd afgevaardigden van ABVV verwittigd, en Liberale Vakbond, zodat Toen bleek uit het antwoord mag verondersteld worden, van de schepen, dat zij niet dat de derde heer dezelfde op de hoogte was wie de funktie heeft vanwege het nieuwe aanwezigen waren, ACV legde Ray De Smet volgende Overlegkomitee of strijd- verklaring af die aan duide- patronaat? lijkheid niets te wensen over liet: «Ik heb er niets tegen dat deze vergadering wordt bij gewoond door méér mensen die de zaak kunnen voor uithelpen. Ik stel echter zoals bij de allereerste ver gadering nog voor het komitee werd opgericht vast, dat de direktie van Amylum opnieuw manoeu vreert om haar personeel tegen degenen op te zetten die de milieuvervuiling niet nemen en voor hun rechten opkomen. Het is ditmaal des te erger waar het syndikale afgevaardigden betreft. De Amylumdirektie wil haar personeel doen geloven dat wij de tewerkstelling be dreigen, daar waar wij het zijn die in onze gezondheid en ons woonrecht bedreigd worden. Ik heb inzake de verdediging van de tewerk stelling in onze stad van niemand lessen te krijgen. Ik protesteer dan ook met klem lap bij het stadsbestuur en bij direktie van Amylum en 1 dit eveneens doen bij vakbondsleidingen.» De heer Schoonakker v Amylum probeerde het U met een verklaring dat 1 niet om «chantage» ging dat de drie heren in kwe! er niet waren als syndik afgevaardigden, maar hun werkmakkers in lichten, terwijl zijn kolk de vergadering wou zi doorgaan bij Amylum of een kafee. De schepen was echter ev« eens over het manoetfl verbolgen en schorste vergadering. Deze zal h! nomen worden in klaarte in geest zoals op de v<x gaande het geval. Andt heeft het komitee geen i zo besloot zij. CVP-AALST Op 13 en 14 oktober richt de CVP-afdcling Aalst, een etentje in voor al haar vrienden en kennissen. Menu I aan 280 fr.Soep, Kaaskroketten, Steak-champignon of nature of béarnaise. Frie ten en Koffie. Menu 2 aan 200 fr.: Soep, Kaaskroketten, Koude schotel. Frie ten en Koffie. Kinderen beneden de 10 jaar betalen halve prijs. Inschrijven voor 7 oktober. Waar: in 't Apostelkcn, Onzc-Lievc-Vrouwplein te Aalst. Ope ningsuren: zaterdag van 18 u. tot 22 u. en zondag van 11.30 u. tot 14 u. en van 18 u. tot 22 u. PAROCHIE ST.-JOZEF De raad van beheer van de jeugdklub vergadert op donderdl oktober te 20 u. in de kleine klub KAV op maandag 15 oktober te 19.30 u. demonstratie niet onderwerp: veiligheid in huis en buitenshuis. SOCIAAL DIENSTBETOON: vergadering op dinsdag 9 ob ber te 19.30 u. JEUGDLITURGIE: vergadering op woensdag 10 oktober te u. in lokaal Meisjeschiro. KWB: vergadering op maandag 11 okl. te 20 u.

De Voorpost | 1979 | | pagina 2