0e Voorpost VOORZITTER ROGER COHANNIER: «BEVEREN PRESTIGIEUZE EUROPESE KLUB» Schönberger hinkte van het veld Hoe SK toch nog zijn kernploeg aaneenlijmde Terloops Peter Pazmandy: een suksesstory Ook anderen rerlaten het iuropees toneel Er werd alweer gelachen [CQMBOR? i spelers gelukkig •sens wringt zich tussen Guyot en Coutac en zal in,* Voor de aftrap konden de supporters hun optimisme nog de vrije teugel geven. dmJanssens, Guyot en het Britse scheidsrechterstrio. Referee White leidde trouwens voortreffelijk (dm) wordt al eens vaker met bloemetjes gegooid bij toespraken gelegenheid van recepties of officiële banketten, maar en daar werd dinsdagmiddag toch wel gegniffeld in de op Cortewalle. fens de ontvangst van het bestuur en spelers van Servette irde gemeente Beveren smeerde de Zwitserse klubvoorzit- het er inderdaad dik op: «Bij de loting in Ziirich waren we igenaam verrast toen Servette werd uitgetrokken tegen SK reren. Beveren staat immers bekend ais een prestigieuse b met Europese allures. Wat zij de jongste jaren presteerde ed haar internationaal groot aanzien verwerven». ger Cohannier wees vervol- gineelste: «Ik hoop op een is op de belangrijke ekono- boeiende en sportieve wed- ;che, politieke en sociale strijd, liefst met een 2-0 uit- den tussen Zwitserland en slag, maar het mag ook meer jië (hij vergat de financiële zijn», vernoemen) en verheugde Sponsor Homeer Ampe nam de h dat nu ook de sport het honneurs waar voor de afwe- reiQ was van deze kontakten: zige voorzitter en sekretaris van ben ervan overtuigd dat Beveren en dankte het gemeen- - ide klubs woensdagavond tebestuur van Beveren voor de voetbal in al zijn kracht en zoveelste gulle ontvangst die 'd loonheid zullen demonstre- stilaan een traditie is geworden en wenste de Zwitserse gasten nens de gemeente had bur- een aangenaam verblijf toe na neester Marcel Van der Aa hen te hebben gevraagd of zij zo gasten verwelkomd en een vriendelijk wilden zijn Beveren ihenk overhandigd. Zijn de kwalifikatie te gunnen...! wens was alleszins de ori- De receptie op Cortewalle was voor de Geneefse delegatie het onderdeel van een druk pro gramma. Voor de middag had den de spelers een bezoek ge bracht aan Antwerpen, nadien volgde de officiële ontvangst. Na de middag hielden de zes tien de traditionele siësta en kregen ze nog een aantal theo retische richtlijnen voor de na kende wedstrijd. Om 19 u. ging Servette trainen op de Freethiel en kon men wennen aan de licht installatie. Net zoals Barcelona was de Zwitserse delegatie maandag namiddag al toegekomen en namen Pazmandy en zijn pupil len hun intrek in Motel Beveren. Voor een keer dienden we dus niet ergens in Antwerpen naar de sportieve bezoekers te gaan speuren. Het gezelschap was overigens niet erg uitgebreid. Behalve de zestien spelers hadden enkel trainer Pazmandy, voorzitter Cohannier en een kinesist de verplaatsing naar België ge maakt. Bij SK. Beveren had men ook geen weet van andere bestuursleden die eventueel la ter zouden aankomen. De laat ste training van dinsdagavond leverde de bevestiging van de te verwachten speelwijze van Ser vette: snel uitgevoerde bewe gingen op de korte ruimte om dan met lange passes een vrij- lopende speler te bereiken. Dat men zich ook aan een kanno- nade verwachte bewees de ex tra training van doelman Engel die een serie ongelooflijke ko gels te verwerken kreeg en ach teraf naar de kleedkamer strompelde. Woensdag leefden de Zwitsers wandelend en rustend naar de wedstrijd toe. De theorieles was er enkel nog pro forma want men wist maar al te goed hoe de opdracht luidde. Beve ren opvangen in het midden veld en zelf op een goaltje azen. Hoe dat in werkelijkheid zou uitdraaien kon men op geen en kel lesbord uittekenen... H.S. Vorige zaterdag was er heel wat nagenoeg uitgesloten, een mi- belangstelling op de Freethiel ra'<e' niette nagesproken, voor het wederoptreden van Beter verging het Bob Stevens. Heinz Schönberger en Bob Ste- Die verbeet alle pijn die de vens bij de reserven. Vooral de voortdurende inspanningen Duitse spelmaker werd door ie- hem opleverden en ging vooral dereen met argusogen ge- na de rust toen het al 1-3 volgd. Heinz had de hele week was erg goed spelen. On duchtig getraind en voelde ab- der impuls van een schitte- soluut geen pijn meer tot hij rende Benny Pintens kwam Be- vrijdagavond bij een kort oe- veren terug tot 3-3. Stevenslag fenpartijtje plots weer naar de aan de &as's van de gelijkmaker lies greep. Het ging echter weer van Toon Pfaff (een knappe over en men besloot hem op te doorsteek) en kopte nadien rSS Rmnno ew0°tUb|IU«eS Va° De^Mechelaar had^onaetwiif eld zi'n kwaker hem voor w s en berger zette toch een domper Cercle Brugge. Het vlotte aan- 9 i 7#>lf rip Pinpn dnplman uprclnpn nn hot pntnociacmo won rfo bü Wonder boven wonder maar Beveren raakte woensdaga vond aan tien fitte basisspelers. Hoe Heinz Schönberger na een negatieve test wegviel leest U elders op deze bladzijden. De Duitse spelmaker zal binnenkort naar zijn land trekken om daar de verzorger van de Nationalman- schafft te raadplegen. Deze wereldberoemde masseur heeft al meerdere spelers van aanslepende letsels ver lost en zal nu ook Heinz Schönberger in behandeling nemen. Hoop doet leven! Alle andere spelers raakten echter klaar voor het toch zo belangrijke treffen waaraan Beveren zich kost wat kost wilde optrekken. Jean Janssens lag bijna de hele week in bed met een griepvirus dat zijn darmen teisterde. Van trainen kwam dus niets in huis zodat Jean noodgedwongen ook weg bleef uit Brugge. In het weekeinde zelf begon de Wase aanvoerder zijn konditie weer aan te scherpen. Hij trainde maandag en dinsdag volop mee en zoals men Janssens kent volstond dat om woensdag zijn mannetje te kunnen staan. Bob Stevens van zijn kant is helemaal hersteld na een periode van oververmoeidheid. Hij bewees te werken aan een stijgende konditie toen hij zaterdag met de invallers geen enkele inspanning schuwde en twee fraaie doelpunten lukte. Meteen stond het vast dat Be veren eindelijk weer met zijn twee «torens» zou aantre den. De knie van Jean-Marie vormt een steeds terugkerend vraagteken maar een reis naar Kerkrade bleek een af doend middel om de Beverse doelman zonder veel hinder in het doel te laten plaatsnemen. Tot kort vóór de wedstrijd gold als enig probleem de vraag wie van Hoebeeck of Truyens de plaats van Schön berger in het middenveld zou innemen. Men opteerde uiteindelijk voor Truyens, die zich normaliter het best in de ploeg kon integreren. H.S. wo „"u i nnn Ppn riprrip kppr npsknnrri zelf de e'9en doelman versloeg, op het entoesiasme van de 'kij- XJfï en h'"h w"3 na een nÏÏtiaeinsSmi Het we,d uiteindeliik n°9 kers en SK-bestuurders. zowat van tedereen de bal toe- —j} maar het uitvallen van Schön- Scheidsrechter was de Engelsman White die nog maar as de vriendschappelijke interland Nederland-Belgi'é •idde in de Kuip van Rotterdam. 1 Beveren-Servette werd gevolgd en verslagen door zo- rat 60 journalisten. Niet zo'n overrompeling als tegen Waan en Barcelona dus. Bondscoach Jan Zwartkruis was een aandachtig toe- chouwer op de Freethiel In elke ploeg liep immers een Nederlandse belofte. Hofkens en Hamberg traden al ge- egeld aan met de Nederlandse B-ploeg terwijl de spits an Servette zelfs bankzitter was voor Nederland-België 1 Ongeveer 14.000 toeschouwers bevolkten de tribunes Ttwjj neerkomt op een ontvangst van om en bij de vijf [mm nee (J«Hjoen. I* Het v ruim 20 'ernieuwde Freethielstadion biedt nu plaats aan 20.000 toeschouwers: 4.400 overdekte en genum- •rde zitplaatsen. 7.000 overdekte staanplaatsen achter tt doel, 3.000 overdekte staanplaatsen in de lengte en .600 niet overdekte staanplaatsen. Dinsdagmiddag was Jean Janssens de gast in het life- idioprogramma - Wie van de drie -Jean toonde zich een lotte verteller en zei vaak zinniger dingen dan enkele van ize geïnterviewde kollega's. Dat hij ook graag een wit- m op zijn duivekot wil hebben weze een waarschuwing Yvonne. H.S. let valt de Beverse supporter allemaal wat zwaar. Vorig aar de niet afnemende euforie, overwinningen bij de vleet, leut en plezier, roem en vertierNu verdwijnt SK Beveren overal stilletjes van het voorplan. Ook Europees hebben de geel-blauwen zich niet echt kunnen rehabilliteren zoals - iedereen zo hartsgrondig had gehoopt. Wel toonden ze - voor het eerst dit seizoen weer hun ware gelaat: het Beveren met het grote hart. En daar kiemt de nieuwe hoop, de grote verwachting. Beveren kan onmogelijk zoveel van zijn plui men verloren hebben. Het had daarentegen wel af te reke nen met een aantal bepalende faktoren die de terugval in de land werkten. Als het geloof in eigen kunnen terugkeert en ooral als die enorme ploeggeest het geheel weer aan- ensmeedt kan SK voetballendminnend België beslist nog ekoren Belangrijk is ook dat de supporter zich niet van ijn klub afkeert. Wie eerlijk is zal hebben vastgesteld dat de Vaaslanders woensdag tekort kwamen tegen een sterk iervetteook al omdat de uitgangspositie niet de ideale was lm de heropstanding in te luiden. Maar in ieder geval ebben de leeuwen mee het spektakel verzorgd en naar est vermogen aangevallen. Sportkring hoeft met met rode aken uit de arena te stappen. Er zijn er anderen die het uropese toneel verlaten en die het zullen aanvoelen als een aakslag. Het Belgisch voetbal maakte een slechte beurt, laar daar had Beveren met een tegenstander als Servette auwelijks schuld aan. te kompetitie en niet in het minst het bekerderby op Loke- fcn wachten. De voetbalpret is nog lang niet op. Herwig STAES Je maakt het niet veel meer mee deze dagen. Een toptrainer die zo minzaam iedereen te woord staat, rustig wat tijd uittrekt voor wie hem wil spreken, wars van iedere vorm van vedet- tisme. We hadden een afspraak met Servette-trainer Pazmandy vlak na de training van dinsdaga vond en ja hoor, hij wist het nog en was direkt bereid zijn spelers wat te laten wachten in de klaarstaande autocar. Zoals de lezers stilaan al weten belandde Peter Pazmandy een Hon gaar— in 1956 in Zwitserland toen hij als lid van een Uefa- ploeg politiek asiel vroeg en kreeg. Na de vereiste wachttijd werd hij als speler bij Servette ingelijfd en bleef bij de Ge neefse klub tot 1967. Toen stapte hij als 29-jarige over naar FC Chênois, een derde klasser uit dezelfde stad. Hij was er drie jaar speler-trainer en tenslotte nog vijf seizoenen full-time oefenmeester. Paz mandy bracht zijn toenmalige klub in vier jaar van derde naar eerste afdeling om daarna zijn tenten opnieuw bij Servette op te slaan. Hij is nu zijn vierde seizoen als trainer op Charmil- les bezig en stapelde daar de suksessen op aan een nauwe lijks te volgen tempo: tweemaal de beker van de Alpen, twee maal de ligabeker, tweemaal de beker van Zwitserland, lands kampioen en kwartfinalist in Europacup II. De vaardige stylist Peter Paz mandy aardde direkt in het zachte Zwitserse voetbal en entte zijn pozitieve ideeën ook als trainer over op een klub als Servette. Het harde agressieve voetbal ligt hem hoegenaamd niet: «Ik ondervind maar al te dikwijls hoe hard er in Europa wel wordt gespeeld. Nederland en België zijn typerend voor die trend. Alles wordt geaksen- tueerd op fysieke kracht, uit houdingsvermogen en het uit schakelen van een gevaarlijke tegenstander. Ik kan echt niet zeggen dat Beveren bij ons bru taal gespeeld heeft, maar toch hielden we aan die wedstrijd drie gekwetsten over waarvan Sarrasin nog altijd onzeker is. Zonder overdrijven durf ik stel len dat Servette in Zwitserland tot de sportiefste ploegen be hoort. We moeten het hebben van onze snelheid van uitvoer ing en aanvallende ingesteld heid. Dat heeft natuurlijk voor gevolg dat we nogal eens di kwijls het slachtoffer worden van de agressie van onze tegenstanders.» Geen onderschatting Pazmandy en zijn spelers wa ren niet helemaal gespeeld. Hoewel hij erg sta tisch akteerde resulteerde dat toch in enkele schitterende dieptepasses. Op een ervan, een draaiende vrijschop, kon Bob Stevens de openingstreffer aantekenen. Achteraan vlotte het niet en een herhaaldelijk fla- terende Danny Pfaff lag aan de basis van de Brugse gelijkma ker. Even later gevolgd door een tweede doelpunt van de groen-zwarten. Met Heinz ging het ondertussen alsmaar slech ter. Hij durfde duidelijk geen enkel duel aan en was de ploeg van geen enkel nut meer. De pijn in de liesstreek had zich immers weer gemanifesteerd zodat er voor de ongelukkige Schönberger niets anders op zat dan de kleedkamer in te trekken. De diagnose van de klubdokter ontnuchterde iedere optimist' ^en momentopname van de schitterende solo die Albert op links opzette. Spijtig genoeg vol spelen tegen Servette Genève is ee" slech,e Pass- (dm) de 3-1 uitslag in Genève: «In de eerste instantie hadden we be paald schrik van en ontzag voor Beveren, gezien de Europese prestaties van die klub vorig seizoen. Het verrassende sko- reverloop in de aanvangsfaze was ook al niet geruststellend voor ons, maar achteraf beke ken hebben we zoveel doelkan sen gekreëerd dat de zege rui mere vormen had moeten aan nemen, zeker na dat tegen doelpunt van Beveren. Nu zul len we nog erg op onze tellen moeten letten willen we geen twee doelpunten pakken. Er is bij mijn spelers dus absoluut geen sprake van onderschat ting van tegenstander of op dracht. Wel gaan we met veel vertrouwen aan de wedstrijd beginnenen trachten te skoren om helemaal gerust te zijn.» Vorig weekeinde bekerde Ser vette op het veld van derdeklas ser Delemnnt. De Zwitserse landskampioen kaapte er moei zaam een 0-1 zege weg. Paz mandy tilde echter niet zwaar aan dit minder positief inter mezzo. «Je weet toch dat zo'n bekerwedstrijden altijd een apart karakter hebben en je ge- konfronteerd wordt met ploe gen die hun match van het jaar spelen. Het niet vertrouwd zijn met het vaak kleine en slechte speelveld en de verminderde koncentratie werken dan ver rassingen in de hand. Vorig jaar stonden we zelfs lange tii ter tegen een vijfdeklas we aan een nipte zege g ten. Toch veroverden v dien de beker!» Het sportieve levensverh Peter Pazmandy is suksesstory. Begrijpel dat hij op de vooravoni return niet echt aan de keling van Servette da recht! Niet at te sombere gezichten achteraf op de receptie boven het zwembad. Naarmate de avond vorderde konden de meeste spelers en bestuursle den alweer lachen en vooruit zien in de toekomst. Het ligt niet in de Beverse aard om lang te blijven kankeren. Er zijn immers teveel geneugten in het leven en juist nu komt het zo goed uit dat SK geen louter professionele bedoening is waar de rezultaten een must zijn. Wij liepen kriskras rond en sloegen enkele gesprek spartners aan de haak. Klubdokter Paul Noppe zag het al op voorhand niet meer zitten, vertelde hij. «De wed strijd kwam enkele weken te vroeg. De ploeg groeit men taal weer naar een nieuwe top toe maar daar is tijd voor no dig en wellicht raakt binnen kort ook Heinz Schönberger weer speelklaar. Ik voorzie een knappe prestatie tegen Be- rchem omdat het elan is terug gevonden en de geel-zwarten toch niet te vergelijken zijn met Servette. En op Lokeren kwali ficeren we ons voor de beker, daar kun je van op aan.» Urbain Braems wist te vertel len dat het er dinsdagavond op Anderlecht heel wat somber der aan toeging dan nu in Be veren: Wij hebben slecht ge speeld tegen een ploeg die een klasse minder was dan dit Ser vette. Eerlijk, ik vond dat we vanavond weer het echte Beve ren zagen, alleen ontbrak Schönberger om daar nog een andere dimensie aan te geven. Deze ploeg kan zeker nog pot ten breken.» Jean Janssens was al voor de wedstrijd pessimistisch ge stemd omdat hij sterk vreesde voor een tegendoelpunt: Niet moeilijk als je ziet hoe we ie dere week flateren achteraan. Nochtans begon ik er weer vo lop in te geloven toen het vrij snel 1-0 werd. De automatis men waren er weer, de ploeg werkte enorm, allemaal posi tieve vaststellingen. Na de ge lijkmaker en zeker na de rust zag iedereen dat het echt niet mogelijk was om deze ploeg weg te spelen. Normaal dat we naar het einde toe ook ver moeid werden. Zowel ik als Bob misten de grote konditie, maar ook anderen zaten er door. Fredje Truyens toonde zich wel ontgoocheld: «Na een kwartier kon het gebeurd zijn. Als hel dan wat meezit leiden we al en gaan we dt licht met 2-0 in. Ni niemand er nog ec doelpunten scoren daag onmogelijk, orde op zaken moi in de kompetitie en Lokeren is gewaars Bob Stevens: uw i plaats gelukkig zwarte periode voorbij was. Naai toe zat ik welisw maar voor de rest hoorlijk mee. Spijti. er achteraan weer iet bij dat doelpunt. Eei dekkingsfout en da Marie die niet reage Dat hoorden we wot. vond verschillende J.M. is een reuze keep: hij slaat ook al eens letje mis. Het zou he: mocht hij dat groo kunnen toegeven en nit met de vinger naar wijzen. De verdedigers naar hem luisteren bij i. ganizeren van het vei stelt hij bij herhaling. Ter maar ook hij moet al een - oor te luisteren leggen H Janssens werd duidelijk van de bal gezet door Bizzini. Het leverde hem een vrijschop op. (dm) schietpositie komen. Engel stopt de knal echter, (dm) Weekblad van Dender Durme - en Scheldestreek De Voorpost - 5-10-1979 - 33

De Voorpost | 1979 | | pagina 33