Kompetitie start qo MET EEN G-LENING KUNT U ALLES EN NOG WAT BETALEN. Generale Bankmaatschappij uw bank Tafeltennis in Dender, Schelde, DurmeenWaas Tafeltenniskampioenschappen van Dender, Schelde, Durme en Waas Klubverantwoorde - lijken aandacht Beker van Brabant 34 - 5-10-1979 - De Voorpost Sneller dan verwacht staan we met de neus op het nieuwe interklubkampioenschap Tafeltennis In Oost-Vlaanderen. Vorige vrijdag nog vond de kalenderdag plaats en In de volgende dagen hadden de provinciale verantwoordelijken de handen vol met het samenstellen van de kalenders. Dit weekend gaat men er reeds tegen aan. Naast de lokale kampioenschappen gaat de kompetitie 1979-80 Immers van start op zondag 10 oktober 1979 om door te lopen tot 26 april 1980. Zoals we reeds stelden groeide de Oost-Vlaamse kompetitie andermaal aan en mag eerstdaags het 1000e spelende lid worden verwacht. Zoals gebruikelijk past het bij de aanvang van de kompetitie een wapenschouw te houden, de kansen en ambities van de verschillende kiubs naar voor te schuiven. Gesteld kan worden dat deze wel ver 'jiteenlopend zijn. niet van het goede teveel is. In de schaduw van deze Waaslandse toonaange- vers krijgen we dan Temse, Beveren en Kem- zeke. Drie klubs die vorig seizoen flink in de be langstelling kwamen. Kemzeke door het feit dat niemand in staat bleek De Coene en co ook maar iets in de weg te leggen en ook dit seizoen in derde provin- De bazisploeg van St.-Niklase tafeltennisklub Albert Schelfhout, Carl Van Camp, Alex De Wart cja|e de te kloppen ploeg en Walter De Cock, met in het midden voorzitter Alois Colijn, met de vedettenploeg van Maccabi moet bl ijkenBeveren Antwerpen (Walter Dugardin, Robert Van de Walle, Louis Heremans en Driessens) voor aanvang ^oor de Sterke weerstand van de oefenwedstrijd tussen beide teams. voor de klubverantwoor- Kan uitpakken, wat o.a. delijken en niet in het vorig seizoen tijdens de minst voor klubsekreta- heenronde het geval is ris Jef Govaert. geweest, waardoor de In het Waasland blijvend leerlingen van meester verzeilen we bij de grens- Rosiers lange tijd aan de ploeg Kieldrecht, klub top van de rangschikking die tijdens het vorig bleven meedraaien. Am- seizoen sterk in de ak- bities heeft men alvast te tualiteit kwam en door Melsele. Wel rijst zeer Danny Vermeulen, kopman bij Eerste Provincialer Herleving Dendermonde(jf) Beginnende in het Zoete Waasland bij de Oost- vlaamse nummer 1 St. Niklase, kan gezegd dat men met de A-ploeg die in Tweede nationale uit komt, een greep naar de titel doet. Albert Schel- faut en Carl Van Camp blijven de ruggegraat vormen van de basis- ploeg, die thans ver sterkt wordt door de andere Drive-speler Alex De Wart, met als vierde man Walter De Cock, die het vorig seizoen behoorlijk deed. De St. Niklase B-ploeg, die haar intrede doet in derde nationale, mag zeker als' een outsider beschouwd worden met Herman Snellings, Hed- wigh Amelinckx, Frans Messagie en als vierde speler de beloftevolle Bart Geussens die in veteraan André Schelfaut zijn dubbel heeft. In de provinciale kompetitie- houdt het viertal Luc en Dirk De Bosschere, Peter Daems en Gunter Corrijn de koord. Laatstgenoem de zal evenwel regelma tig afwisselen met Johan De Niel, die eveneens een van de beloftevolle St.-Niklase jongeren is. Een ploeg die in eerste provinciale beslist brok stukken kan maken. In tweede provinciale krijgt Jo Snellings de jeugd op sleeptouw met Regie Dé Neef, Krista De Boes en De Niel Johan of Gunter Corrijn, terwijl Van Bel- legem voor het verwach te ruggesteuntje kan zor gen. De St. Niklase E en F ploegen komen uit in derde provinciale D, ter wijl de G ploeg in vierde van start gaat. Hiernaast krijgen we voor het eerst ook een damesploeg van St Niklase in kompetitie naast één jeugdploeg. In het totaal negen ploe gen. Werk in de winkel omstandigheden de titel vraag of in eerste provinciale ver- dubbele speelde op een ogenblik dat blijkbaar niemand haar nog kon verdringen. Of het dit jaar «de» revanche wordt, is een ander paar mouwen. Benny Van den Hende en zijn maats L. Struylaert, Gunter Van Puymbroeck, De Wilde en nieuwkomer Freddy De Pauw vormen een zeer ploeg. De tegenstander is nu echter verwittigd de deropstanding hoopt te het met de beginnen. Andere ploe- kompetitie, gen uit het Waasland die deelname aan de kompe- met gewettigde ambities titie Kath. sportverbond van start gaan, maar dan dat het wist te bieden aan de topploegen uit de reeks en waarop ook dit seizoen wordt gerekend. Temse tenslotte als de klub, die het niet wist waar te maken in tweede c 11 provinciale, maar thans in vierde provinciale zijn Waasland kijkt men de16 met Marcel Maerevoet Kruibeke en Haasdonk, kompetitie entoesiast te- als kopman aan de we- terwijl men te Stekene gemoet. Uitkijken Mestdagh, eerste officiële selektie en waardevolltfa n de A-ploeg van Herleving Dendermonde. (jf) hoopt dit jaar toch ietwat sterker van achter de hoek te komen dan vorig seizoen het geval is ge weest. Hoe ook in het naar wat er uiteindelijk zal worden gepresteerd. hnmoaene 0p 20nda9 7 oktober start gaat. mnstandfir 19^9 vanaf 10 uur worden Wie de lokale kampioen- in de sporthal te Lebbeke schappen van Dender-, w^r „rQne de lokale kampioen- Schelde-, Durme en hiJk,? mnPiiMkftr schaPPen van Dender, Waasland betreft: zij Pi°eaB.hbrlSirikr schelde, Durme en staan open voor alli Waasland betwist. Deze spelers en speelsters in kampioenschappen be- klubverband of indivi- wordt het waar te maken Niettemin wordt door j__ i*cu i 'kMvjöi iö«^i tappoi i u»- muuvci uai tu vj i imuivi- Slrnrh, netin,1 in <J- ,ekenen de jaarlijkse dueel aangesloten bij de Kieldrecht getipt in eer ste provinciale. Melsele brengt ook dit 'l'k? seizoen een zestal ploe gen in lijn. Of de gebroe- ders Verst raeten het met de steun van o.a. Rene Braem en Paul Vereist opnieuw zullen klaren in w. ,oron de kop van de rangschik- Oost-Vlaanderen za op- K a nieuw deelnemen aan de aanloop tot het officieel Nederlandstalige Vleu- interklubkampioenschap gel van de Kon. Belgi- op 8 oktober van scheTafeltennisbond. De inschrijvingen voor de kampioenschappen dienen gericht aan het adres van de H. Leo De Mey, Klinkkouterstraat 65, 9110 St. Amands- berg. In de Lebbeekse sporthal zal worden ge speeld volgens onderver- meld uurrooster: Heren: 10 uur D, 11 uur NK, 13 uur C, 15 uur B, 15u30 A, iji u alle jeugdreeksen vana e< 12 uur, veteranen te 1,'Ou uur en de dubbels vana 16 uur. Dames: niet geklasseerjiel den te 14 uur, C te 1! uur, B te 15u30, jeugd ti an 16 uur en alle dubbelfell vanaf 16u30. beker van Brabant, die king blijft voor alles een open vraag. Melsele A is K a dje op zondag 14 oktober 1979 aan zijn eerste trouwens een van doorsnee eerste provin- cialers die soms sterk ronde toe is. Het P.C. Oost-Vlaanderen ging selektie. Walter De Cock (St. Niklase), Frans Mes sagie (C4 St. Niklase), Karei Mestdagh (DO Her leving), Gunter Corrijn (D2 st. Niklase) bij de heren en Lamers en Herleving blijft lijstaanvoerder in Dender en Schelde. In de streek van Dender en Schelde blijft Herle ving Dendermonde de toon aangeven. De Her- levingers, die hun ver- jongingspolitiek blijven doordrukken haalden in deze optiek Vic Eylen- bosch naar Dendermon de. Vic Eylenbosch, woonachtig te Liedeker- ke kwam vorig jaar in derde nationale uit en was er zowat de kopman var, TTC Liedekerke. Vic Eylenbosch komt in de basisploeg terecht op de tweede plaats achter Da- ny Vermeulen die uiter aard kopman blijft met Karei Mestdagh en Jean Boudou respektievelijk als derde en vierde spe lers. Dit team moet volgens ingewijden in staat zijn tussen de drie eersten in eerste provin ciale te eindigen. Bij Herleving is men eerder voorzichtig in het maken van een pronostiek. Toch wordt gehoopt op een flink resultaat, dat de klub dan een goede uit gangspositie zou moe ten bezorgen voor de verdere uitbloei. Herle ving gaat er dit seizoen vrij sterk tegen aan. De B-ploeg gevormd door Marcel De Bruyne, Bob Boudou, Hubert Van Langenhove, Guido Ring en met Roger Tecqmen- ne als wisselspeler moet zeker in staat zijn zich in de voorste gelederen van tweede provinciale te be wegen. De Herleving C- ploeg met o.a. Dirk Van Damme, Pierre Eemans, Jozef De Maeyer en anderen kunnen het in derde provinciale waar maken, terwijl de D- ploeg in vierde provincia le eveneens versterkt aan wist te eindigen en dank- de start komt. Inzake de zij de verdere uitbouw dames kompetitie wordt van de derde provinciale veel verwacht van het trio kon promoveren. Best Linda en Gerda Van Lan- maar want jongens .als genhove en Myriam Ma- De Ruysscher, Heyvaert, charis, terwijl voor het enz. in de Herlevingsgeschie- hun denis ook zeer jonge dames als Ingrid Joos en Ann Vermeulen in kom- spreken. Met petitie zullen worden uit- Wichelen gespeeld samen met dan meer geroutineerde speelsters als Monique en Annie Van Hauwer- meiren en Rita Vander- straeten, die gezien de omstandigheden wel een rol als non-playing cap tain tot zich zal nemen. Ook de veteranen, die het vorig seizoen flink deden willen zich thans laten gelden. In de Denderstreek wordt eveneens uitgekeken naar Elckerlyc Aalst. Het huwelijk tussen Elcker lyc Erembodegem en Ku- klos Aalst heeft tijdens het vorig seizoen groten deels aan de verwachtin gen beantwoord. Wel zullen sterke jongens als Kinck en Fleurinck iets wat ontgoocheld zijn ge weest toen de titel in tweede provinciale net aan hun neus voorbij ging. Het wordt dit sei zoen alvast een nieuwe poging om tot de hoog ste provinciale afdeling door te dringen wist klubsekretaris Eric Pau wels ons nog toe te ver trouwen. In derde provinciale kun nen we de schijnwerpers dan richten op Casino Lebbeke. Een jonge ploeg onder de leiding van Julien Heyvaert, die vorig seizoen op de beste ereplaats in vierde zullen er best op plaats zijn. Een jonge ploeg die ook in derde van zich zal doen Madeion, Wetteren zijn we rond. Madeion Opdorp, de nieuwelin gen vorig seizoen deden het zeer behoorlijk en kunnen geschaard rond de Eddy's Van den Broeck en Baetens zeker verdere vooruitgang boe ken. Gustaaf Fonteyne en Robert Pauwels heb ben er nochtans moed op en hebben zich voor genomen vooral de jeugd te stimuleren tijdens het komend seizoen, wat dan toch een waarborg inhoudt voor het verder bestaan en verdere uit bloei van de klub. Ko renbloem Wetteren gaat scheep in derde provin ciale. Paul Van Doorse- laer is in dit verband zeer hoopvol gestemd. De Wetterse klub mag zich trouwens ook in een verder sukses verheugen gezien nog drie andere ploegen worden in lijn gebracht in vierde pro vinciale. De opdracht luidt: flink figuur slaan in derde provinciale en uit vierde provinciale een nieuwe ploeg overbren gen naar derde. Samenvattend kan ge steld dat de streekploe- gen op enkele uitzonde ringen na, die hun moge lijkheden zagen vermin deren, hoopvol starten. Zowat overal worden flinke inspanningen ge leverd om de jeugd voor de tafeltennissport tijdens zijn jongste ver- Struylaert (C2 Kiel- gadering over tot de drecht) vormen zowat de samenstelling van de ruggegraat van de selek- selektie die Antwerpen A tie bestaande uit 12 op zondag 14 oktober in eenheden. Een aanwijzi- de sportzaal van TTC Van ging temeer dat het der Veken te Mortsel zal kruim van de tafeltennis- ontmoeten. sport wat Oost-Vlaande- Gesteld kan worden dat ren betreft in de streek de streek Dender-, Dender-Schelde-Durme Schelde-, Durme- en en Waasland zit. Waasland een zeer grote VC inbreng heeft in deze Vanaf heden brengen we elke week op deze bladzijde een overzicht van het tafeltennisge- beuren in de steek Dender-Schelde-Durme- Waasland. Wanneer u wenst dat een ruime ruchtbaarheid wordt gegeven aan het leven en de resultaten van uw klub, gelieve u dan regelmatig in kontakt te stellen met de verantwoordelijke van de tafeltennis bij Con stant Vermeulen, Weggevoerdenstraat 48, 9330 Dendermonde, tel.: 052/21.29.64, die er zorg voor draagt dat alles netjes wordt opgenomen. Voor eventuele spécfale gebeurtenissen, top wedstrijden in de kompetitie, vieringen, to/nooien enz. doet u er best aan vooraf in kontakt te treden met onze tafeltennismede- werker. De redaktie HKH Hamme en Patro Tivoli in hetzelfde lokaal winnen,en wanneer deze er is een doordacht op leidingsprogramma werd uitgedokterd. Positieve zaken die de tafeltennis sport ten zeerste zullen ten goede komen. C. Vermeulen Een uniek feit heeft zich in de Durmestreek vol trokken. Twee Hamse klubs hebben hun tafels opgesteld in één en plikaties met zich. De huwelijk tussen beiden kans zit er natuurlijk ook zou natuurlijk een ster- hetzelfde lokaal nl. in de zaal Tivoli in de Kerk straat. Wat dit uiteinde lijk gaat worden mag joost weten. Patro-Tivoli Hamme krijgt in zijn lo kaal het gezelschap van HKH Hamme dat vorig seizoen uitkwam in de Vlaamse Schouwburg. Een klein rekensomme tje wees uit dat gezien beide klubs ook in het kampioenschap van Hamme of het Kath. Sportverbond uitkomen er zowat 14 ploegen aan bod moeten komen in voornoemd lokaal. Hopelijk brengt zulks geen bijkomende kom- in dat zulks een eerste vorm van toenadering is tussen de twee tweede provincialers, en dat dit zou leiden naar een fusie, beide klubs mo gen in tweede provincia le tot de middenmoot worden gerekend. Een ker front in de hand werken. Of dat de uitein delijke bedoeling is van de HKH en Patro Tivoli klubleiders zal spoedig blijken. Vlierkouter, de derde Hamse klub hoopt dat de derde keer de goede keer wordt in vierde provinciale. Vori seizoen werden de Han menaars op de met geklopt, en thans kijke Cesar Permentier andere De Kimpe reed uit naar wie hen seizoen de voet willen dwars zetten. bouwgrond, auto's, meubelen, verfraaien van de woning, belastingen, bijzondere kosten, enz... voordelige voorwaarden een onmiddellijke beslissing voorbeeld:... G-lening 150.000 F - duur 42 maand, u betaalt 4.426 F per maand en bespaart 14.490 F (wettelijk tarief) G-lening 300.000 F - duur 42 maand, u betaalt 8.763 F per maand en bespaart 27.720 F (wettelijk tarief) Vraag inlichtingen in ons G-Bankkantoor

De Voorpost | 1979 | | pagina 34