Luc De Grauwe, Jan Bogaert, Etienne De Wilde, Benny Vermeulen en Luc Colijn: Buggenhout boven met Luc en Daniël Janssens Teirlinck finisht voor het peloton Lemmens Pro,s te Baasrode vijf cracks Gerrit Van der Aa onvermoeibaar Luc Lemmens doet het ook zonder broer Danny Ronny Westerlinck, Guy De Vreese en vooral Kort sport Wielertoeristen te Lokeren De Voorpost - 5-10-1979 - 35 Isi Van San spurtte zich te Buggenhout-Opstal tweede aan het eind van defeI betwiste amateurs- Op zaterdag 6 oktober hebben reeds «oef» >zegd. Het seizoen irde lang, het was kei- werken. Nog een bee- uitbollen en de winter- ist breekt aan. Laat de cy- jcrossers nu maar wat ifzien». Toch zijn er nog ■rscheidene onvermoei- ire kereltjes die tot de tste snik blijven vechten hun palmares week na iek nog wat glans bijzet- Zoals de twee klasbak- uit Buggenhout, Luc immens en Daniël Jans- 3. Daniël was in Sint 'ens-Houtem bij de pin- en won nog maar eens keertje. ging een totaal andere iting uit: hij kwam uit remelo met de zegebloe- "«fen na r huis. fis Heyman, een andere ^géetofte uit het blijkbaar erg te- nu rijke Buggenhout bleef dich ter in de buurt: hij ging in Berlare een rugnummer af halen en finishte er als nummer drie. Voor Johnny De Dobbelaer stak er in Sint-Gillis Waas een derde prijs in en Patrick Van Hul was daar vierde. Ronny Mettepenningen koerste twee maal ver bui ten zijn Durmegemeente: in Sint Lievens-Houtem was hij eens vierde en eens vijf de. In Sint-Gillis Waas bolden een aantal streekjongens bij de eerste tien over de streep: Patric Van Wetter was vijfde, Alex Polfliet zes de, Erik Wuytack achtste, Luc Van Puyvelde negende en Alain Koppen tiende. Luc Van Geyt zegde het met een negende prijs in Sint- Lievens Houtem. koers, (c) Profs te Buggenhout Met 90 wielrenners waren ze, allen opgekomen voor de eerste grote prijs «Willen is Kunnen» te Buggenhout-Opstal. Voor zitter P. Buys en zijn onder voorzitter J. Van Der Jeugt zagen tot hun spijt net na de start nog de Nederlandse Wereldkampioen Jan Raas en zijn ploegmaat Kees Priem arriveren. Intussen was de eerste beroepsren- nerskoers tijdens de Op- stalse jaarmarkt vertrokken, een wedstrijd die overigens werd georganiseerd in het teken van het gouden jubi leum van deze jaarmarkt. Reeds in de eerste door tocht aan de startplaats, viel er een ontsnapping te note ren. Zeven renners, Frank en Lucien Van Impe, Wil liam Tackaert, Oscar Die- rickx, Leo Van Tielen, Car los Cuyle en Lievien Klaas- sen, konden zich uit de groep los trekken. Etienne Van Der Helst trachtte nog even over te wippen maar een bandbreuk verplichtte hem in het peleton te blij ven. Stan Tourné, Jan Van Houwelingen, Willy De Ge est, Hendrik Caethoven en Johnny Van Der Veken sla gen er wel in bij het kleine kopgroepje te komen, maar toen was Klaassen er al uit verdwenen. Allen weer samen Zo draaiden de renners hun toertjes doorheen Buggen hout, De kopgroep vech tend om hun minieme voor sprong te behouden, de achtervolgers druk in de weer om hen in te lopen. Toch bleef de voorsprong telkens maar weer rond de minuut hangen. Vooraan werd het tempo zo opge dreven dat Frank Van Impe, de Zeienaar Tackaert, Die- rickx en Van Houwelingen stoom aflieten. Achteraan waren het vooral De Beule Etienne, Tony Houbrechts, Verstraeten Patrick en plaatselijke vedette Fons De Wolf die aan de touwtjes trokken. Pas toen de laatste ronde werd ingebeld moesten de vluchters zich gewonnen geven. De groep reed toen in hoog tempo de eindmeet tegemoet, doch kon op een goeie kilometer voor de streep Willy Teirlinck met de hulp van ploegmakker Van Der Helst nog een paar se conden meepikken. Waar door hij op het schavotje kon komen om de bloemen te mogen ontvangen. En kele seconden later flitsten alle anderen ook door de fi nish met Michel Vaarten en Rik Van Linden voorop. Na de wedstrijd verklaarde de winnaar dat zijn perk- ploeg de hele wedstrijd had kunnen domineren. Sport bestuurder Lelange was immers met z'n bijna voltal lige ploeg naar Opstal ge komen. Vermelden we ook nog dat de eindstand der klasse mentsspurts de meeste punten achter de naam van Lucien Van Impe bracht. L.V D. kamp, William De Gendt, butant Dirk Van Moeseke. 15de Ie Sint-Pauwels, Rudi elfde in Sint-Pauwels. Peter Baeyens, 18de te Sers- Van Huffe! 13de te Sers- kamp, Eddy De Wilde, 18de kamp, William Despeels, in Sint-Pauwels en Walter Hel bestuur mn ,s en yermaak. ,e Baasrode orgamzem de negende grote prijs voor Sin-Pauwels en Blancquaert 19de te Berlare bemepsrf,mers: een -In tnemoriam Petrus Van Hoorenbeeck. (c) 15de te Berlare, Romain bolden eveneens de kilome- Van Bever, 15de te Sers- ters rond. Hedwig Bloem AI is hij intussen een dagje ouder, toch blijft Hedwig Bloem fietsen met de ambitie van een nieuweling. Hij won twee keer bij de «vrijetijdsrenners»: in Ressegem en in Sint-Gillis-Waas. (mm) Jean Bogaert Jean Bogaert, niet Jan uit Temse, was in zijn tijd een stevige belofte die later de wielrennerij als hobby bleef beoefenen. Bij de cyclosportieven en de WAOD treedt hij regelmatig op het voorplan. In Ressegem was hij tweede achter Hedwig Bloem. In Sint -Gillis-Waas werd het een derde prijs, (mm) Linda De Rudder Het Wase meisje Linda De Rudder blijft moedig voort- koersen. En fietst behoorlijke resultaten bijeen. In Tri- court bolde ze als nummer zeven door de finish. Paul Lauwaert Geen zege tijdens het afgelopen weekeinde voor de Ste- kense cyclocrcsser Paul Lauwaert. Wél een negende prijs te Destelbergen en een 14' te Sint Jan in Eremo. (mm) Paul De Brauwer Paul De Brauwer lijkt weer op weg om in het wereldje van de cyclocrossers de plak te zwaaien. Nu won hij in Sint Jan in Eremo. Paul duldde geen tegenstand. Hij moest niet eens diep in de reservekoffer putten om met een riante voorsprong te winnen (mm) Richard Buckaki Richard Buckaki reed te Berlare zoals in zijn beste dagen. Samen met de veel jongere Ludo Delcroix bleef hij buiten het bereik van de «meute». In Berlare heeft de Wase Hollander al eens meer gewonnen. Vandaar. Ditmaal moest hij echter vrede nemen met de tweede prijs, (mm) Frank Arijs Frank Arijs had meer verwacht van dit seizoen. In een kleinere ploeg kon hij zelden op de voorgrond treden. Toch maakte hij er het beste van. In Berlare spurtte Franske naar een vierde prijs. Patrick Lerno Patrick Lerno kreeg voor eigen fans weinig bewegings vrijheid. Het werd in Berlare dus «slechts» een tiende plaats. Tc Templeuve duelleerde hij met Daniël Willems voor de vierde plaats, doch de jonge sterrijder toonde zich een zuchtje sneller dan de man uit Berlare. (mm) Ronald De Witte Ronald De Witte is een «internationaal». De roemruchte Italiaanse vedette Moser weet wat hij aan de Kruibekcnaar heeft: een kraan van een «medewerker». Moser won de Ronde van Venetië. De Witte finishte met de kopgroep. Hij was 18°, maar de behaalde plaats had geen enkel belang: de zege ging naar de ploeg, (mm) Etienne Van der Helst Etienne Van der Helst reed een verdienstelijke «Grote. Herfstprijs» (de klassieke Parijs - Tours die elk jaar ergens anders aankomt. De Ledenaar eindigde met het peleton dat achter de sterrijders binnenliep, (mm) Jean-Marie De Nil een vijfde prijs in, en Rudi Haent- jens was in Godveerdegem vijfde Voor Danny Janssens werd het een vijfde prijs te Asper en een achtste in Lande- gem. Wim De Smet ging in Schoten een rugnummer afhalen en werd daar ne gende. Het bestuur van wielerclub «Sport en Vermaak» wijk Broekkant zal de 9e Grote prijs voor beroepsrenners niet vlug vergeten. Toen op 30 mei 1979 voor zitter Petrus Van Hooren beeck overleed werd niet al leen het bestuur van de wie lerclub «Sport en Vermaal- diep getroffen, doch alle sportverenigingen van de wijk Broekkant verloren hun voortrekker. Zijn heengaan liet een grote leemte na in de sportmid- dens en niet in het minst in de rangen van «Sport en Vermaak». Bij het aanvatten van de or ganisatie van de 9e Grote prijs voor beroepsrenners ondervond het comité best welk baanbrekend werk de betreurde voorzitter ver richtte. Geruchten liepen rond dat de 9e grote prijs niet zou doorgaan, doch dat namen de leden van «Sport en Vermaak» niet. Onder impuls van schepen Alfons Hermans, bestuurs lid van de wielerclub «Sport en Vermaak» werd het be stuur in algemene vergade ring bijeengeroepen om het levenswerk van de overle den voorzitter verder te zet ten, en in zijn vervanging te voorzien. Jean Jacobs is tot nieuwe voorzitter verkozen. Hem wacht de zware taak zo goed mogelijk de ont stane leemte aan te vullen. In een sfeer van echte teamgeest, met het beeld van Petrus Van Hooren beeck voor zichwerd in een minimum van tijd de organi satie van deze wielerwed strijd klaargestoomd. Mede dank zij de plaatse lijke bevolking, handelaars en neringdoeners, het stadsbestuur van Dender- monde en alle sympathisan ten zal op 6 oktober 1979 deze wielerwedstrijd door gang vinden. Inze amateurslichting is een erg rijke. Spurters, rachtrijders, klimmers, Kortom: winnaars; ieder op jn eigen domein. jic De Grauwe won in Arrior, nadat de koereurs zeven eer over de Kluisberg waren gestuurd. De man uit LDudegem haalde het zelfs in de spurt, wat een hoogst ma nerkwaardig feit kan genoemd: hij sprintte voorals nog geen enkele keer de snelste van een of ander aer leloton of pelotonnetje. 1! j t( in Bogaert, die in dat- lelsjelfde Orroir als nummer door de finish bolde, deed er ook nog eentje bij: sterke Jan maakte in Ever beek het Luc De Grauwe: toekomst als ronderenner, (c) Etienne De Wilde, ook al op de drempel van zijn profde buut, bleek in Destelbergen de beste en was negende te Berlare. Luc Colijn zocht het niet ver van huis: hij maakte een mi- nitripje nnar buurdorp Sers- kamp en niemand bleek be kwaam hem in de hoek te duwen. In Zwijnaarde was hij twaalfde. Benny Vermeulen bleef eveneens in zijn eigen streek: te Sint-Pauwels werd het voor de Klingenaar de zoveelste seizoenzege. Willy De Backer heeft zich in «zijn» Berlare als niet een ingezet om de thuisfans te laten juichen. Hij werd der de, wat toch ook prima kan genoemd. In Serskamp werd het een tiende prijs. En Erik De Wilde dan? De Wichelaar gaat een bee tje in hetzelfde bootje scheeps als Luc De Grau we: beresterk, doch geen raket als het naar de finish gaat. Hij graaide in Sers kamp een derde prijs mee en arriveerde te Berlare als nummer 12. Voor Jan Joos werd het in Sint-Pauwels een derde plaats en Eddy Van den Ab- beele kwam als derde uit het kriterium te Tielt. Walter Ongenae was vierde te Berlare en 12de te Sers kamp. Etienne Steveninck koerste in Sint-Pauwels naar de vierde plaats en was 18de te Berlare. Twee keer startte René De Bruecker te Buggenhout: zesde en 13de was hij. Ro ger Beelaert pakte in Bug genhout een zesde prijs. Hans D'Haese, zevende te Serskamp, Johan De Man, tiende te Buggenhout, de- Luc Lemmens is nog steeds in topkonditie. Tijdens de afgelopen septembermaand maakte hij vijf keer hetzegegebaar. Dat kan tellen. Hierdoor is zijn aan tal seizoenzeges tot 14 opgelopen. Als je dan ook weet dat hij tevens nog 28 keer met de eerste vijf over de streep bolde, mag gezegd dat de Buggen- houtse junior een schitterend zomerseizoen 1979 aan het bijeen fietsen is. Luc heeft meteen bewezen dat de tweelingsbroer het ook zonder elkaar kunnen waar maken. Broer Danny is immers nog op nonaktief na de polsbreuk die hij in augustus te Grimbergen opliep nadat hij er zijn vijfde overwinning behaalde. Danny hoopt dat de genezing snel verloopt, zodat hij er volgend jaar de beuk kan ingooien. Luc hangt de fiets nog niet aan de wilgen: vooraleer de boeken worden dichtgeklapt wil hij nog een paar palmen nee naar huis brengen, (mm) 'dewielertoeristische ka- dan de 1ste Grote Prijs tier zijn einde nadert en Café 'tNijphuis, Eksaarde- weermaker zeer zelden laan 106, Lokeren. i de partij was in het De tocht krijgt zijn vei loop arbije jaar. hadden de over prachtige landelijke poelevrienden» gedacht wegen De afstand be- nog een aktiviteit aan toe draagt 60 km. voegen Inschrijving van 12.30 u. tot 13 oktober krijgen we 13.30 u., start 14 uur. Gerrit Van der Aa «un kein Ende». Zo zouden we het kunnen stellen. Gelukkig maar: een belofte zoals de pittige Waaslander duikt niet alle weken op. Gerrit won ook nu twee keer. Om dat al eens gezegd wordt dat in de allerjongste kate- gorie moeilijk geldige maat staven kunnen worden ge bruikt omdat de jongens meestal in eigen regio blij ven, is het voor een piep jong koereurtje erg interes sant zich af en toe buiten zijn streek te begeven. Van der Aa doet dat. Regelmatig zelfs. Zoals tijdens het voorbije weekeinde: toen maakte hij in Kasterlee en in Deerlijk het zegegebaar. Baankapiteins zijn De Kegel Wij verwachten dan ook een Ronny Westerlinck kijkt Raymond en Van Damme massa deelnemers in klub- evenmin op een kilome- Felix. verband als individueel tertjemeerofminderomzijn Luc Lemmens kan het ook zonder zijn tweelingbroer talent aan de man te bren gen. Hij startte in Havre. En won. Zo simpel is dat. Maar je moet het kunnen. Een andere crack is de Erembodegemnaar Guy De Vreese. Tweede te Smeerebbe-Vloerzegem Laureaat in Asper. Asje blief. De Aalstenaar Lieven Braeckman was ook in Smeerebbe. Daar werd trouwens twee keer ge koerst tijdens de kermisda gen. Tweede was Braeck man. Peter Van den Broecke trok helemaal naar Chastre- Villecourt. Hij graaide er de derde prijs mee. Twee keer finishte Stefan Van Leeu wen vooraan: derde in AV per en negende te fólalde- gem. In Havre stak er voor

De Voorpost | 1979 | | pagina 35