I RTSENTEAM SLAAGT ERIN LEVEN VAN DODE» VROUW MET 4 DAGEN TE VERLENGEN ALST IS GEEN DURE STAD Recepties op stadhuis worden gebundeld KNAP WERK RHBH S.K. Aalst start met kaartseizoen I wM*§*<iÊÊÊÈÈÊ AZOEI IENE KIER De Voorpost - 5-10-1979 - 3 :ijr oei rjjn minder ophefmakende titel, die heel wat realistischer he in de vorige week geblokletterde titels die in de p, u laden ophef maakten, aangaande het overlijden van en jnge vrouw. ïl tf onderwerp dat beter niet in de pers zou verschijnen, om dN lijden van de familie niet te verzwaren, werd door een Ol aide krant gebruikt om de sensatie haar vrije loop te en i. jei| deze dagbladen, begrafenis. Geef toe dat zo'n nu een jonge vrouw van 35 titel onmiddellijk in het een tweede maal gestor- springt, en beter zou thuis- he rijn op de dag van haar horen in sensatiebladen. Ook werd er het Onze- Lieve-Vrouwziekenhuis een grote nalatigheid verweten, namelijk het niet doorspelen van informatie. Omwille van het beroeps geheim dat in medische kringen heerst, is het ons niet mogelijk geweest een rekonstruktie van de feiten, zoals ze zich op de bewuste dag hebben afgespeeld, te geven. Formeel is wel dat geen enkele titularis van het ziekenhuis een onjuiste in lichting aan de heer Pro voost zou verstrekt hebben, en hem zou meegedeeld hebben dat zijn vrouw over leden was. Mevrouw Provoost is vanaf donderdag tot en met dins dag op de intensieve zorgen afdeling van het ziekenhuis verbleven, waar de heer Provoost haar elke dag heeft bezocht. Doch donderdagavond meldde de heer Provoost de begrafenisondernemer dat zijn vrouw overleden was. Indien de versie van het Onze-Lieve-V rou wzieken- huis juist is, én de verklaring van de heer Provoost tgo. de dagbladen óók juist is: blijft er slechts één mogelijkheid open. De kans dat de heer Provoost zo geobsedeerd was door hetgeen hij reeds mee maakte. dat hij werkelijk geloofde dat zijn vrouw reeds overleden was. Wel vinden we het hoogst eigenaardig dat «ernstige» dagbladen zo'n sensationele zucht naar nieuws hebben, en ongekontroleerde feiten publiceren voor algemene waarheid. iutfe maandelijkse perskonferentie reageerde burge- tlejster D'Haeseleer op de herhaalde kritische uitlatin- hc van BSP-zijde op zijn beleid. Het jongste evenement verband is een artikel, dat getekend werd door de -Socialisten, en dat onder de titeS «Aalsterse ver- ijkers slachtoffer van ekonomische politiek van het leJsbestuur» verscheen in het september-nummer van Rood. it artikel vallen de Jong- listen het ekonomisch be- van de stad Aalst aan. Hier- lekritizeren ze vooral bur- eester D'Haeseleer, die it het symbool is van deze iek. «Zonder te ontkennen er in sommige initiatieven de burgemeester ook pozi- ekonomische politiek en een aanpak van vier grote proble men. Vooreerst stelt men dat Aalst een dure stad is. Dit zou te wij ten zijn aan het feit dat onze stad aan de rand geen grootwa renhuizen heeft toegestaan, en door het feit dat de huur van de aspèkten zitten, valt winkelhuizen in het stadscen- ["Jal het dubbel gebruik en de trum zeer hoog is. Deze hoge Imninr, mot hoctoonHo i_ ■in huurprijzen worden doorbere kend in de prijzen van de pro- dukten. Volgens de J.S. zou de inplanting van een warenhuis buiten het stadscentrum de huidige monopolie-pozitie van de binnenstad doorbreken en prijsbrekend werken. Tevens stelt men zich de vraag waarom men niet opteert voor de ont wikkeling van enkele kleinere winkelcentra, verspreid over het Aalsterse grondgebied. Het tweede probleem dat aan geraakt wordt is dit van de woonfunktie, die door uitdei ning van het winkelcentrum worat aangetast. De J.S. zijn van mening dat de «woonstra ten» snel evolueren naar «win kelstraten». De stad werkte volgens hen hieraan mee door de aanleg van vele parkings. Men stelt aldus dat de stad Aalst een politiek voert van in krimping van de woongelegen- ofaingen van een elektoralist heid. aeseleer gevolgd en aange- Het derde probleem is de inko- - mensverhoging door maximaal gebruik te maken van de te werkstellingsmaatregelen. De stad zou volgens de Jongsocia listen van de bestaande moge lijkheden moeten gebruik ma- lapping met bestaande i- üeven op,» aldus de Jong- alisten. Ook het projekt van zogenaamde permanente jonstelling van Aalsterse H lukten, dat zal opgericht den in het te restaureren aan het Keizerlijk Plein (10 pioen) vindt men niet nodig verwachte hoeveelheid ex- verhoging weegt niet op nde investering van 19 mil- intrestkosten fyngs- en personeelskos- Want moest dat wel zijn, hadden de Aalsterse lidaat-exporteurs reeds zo'n tentoonstellings ite opgericht, aldus Jong met het «Aalsterse eko- lische protektionisme» is niet gelukkig. «Met groot enoegen hebben de Aals- Jongsocialisten de onver- hi woordelijkheden uit en gd. Zoals het nu gaat kan be naar onze mening niet meer ieier.» zo schrijven de stel- ,it van het artikel letterlijk, j's nwist dan ook een grondige e| ziening van de Aalsterse ken om belangrijke arbeidsin tensieve projekten op het ge touw te zetten, zoals herbe bouwing, oeverversterking van de Dender en van de parkvij vers, enz. Dit zou nochtans aan heel wat inwoners waaronder vele jonge werklozen nieuwe kansen geven, zowel financieel als mentaal. .Het laatste probleem is dat in het di ie bladzijden lange artikel wordt aangeraakt is dit van het aantrekken van bedrijven en de decentralizatie van de Brus selse overheidsdiensten. Hier menen de J.S. dat de in spanningen voor het aantrek ken van nieuwe nijverheden verwaarloosd worden, alhoe wel men beseft dat de kansen hierop niet zo groot zijn. Ook voor de centralizatie van de in Brussel gevestigde overheids diensten zou men de koppen eens bij elkaar moeten steken. De J.S. eisen dan ook dat men zou stoppen «met de showpro gramma's die niets wezenlijks veranderen, en de stad veel geld kosten». Men wil dan ook dat de ekonomische politiek van de stad een totaal andere richting uitgaat. «De Jongsocialisten zijn vast besloten konkrete aktie te gaan voeren mocht dergelijk cirkus- beleid verdergezet worden en indien er geen nieuwe ekono mische politiek komt waarin de belangen van de Aalstenaars als verbruikers centraal staanaldus tot slot het artikel in Jong Rood. REAKTIE Op de perskonferentie, die vrij dag jl. plaatshad, ging de bur gemeester in feite niet in op de verschillende geuite klachten van BSP-zijde (er was ook nog het artikel van Roger D'Hondt in Voor Allen over de houding van de schepenen Blommaert en De Neve). Hij omschreef de kritiek als een modeverschijn sel, een politieke mikrobe, die van Brussel overwaait. Daar durven partijleiders immers ook hun ministers aanvallen. De burgemeester verklaarde nog dat hij leerde met kritiek te leven. Hij wees er trouwens op dat de voorvallen er precies toe bijdragen dat men in het sche penkollege «ongelooflijk kolle- giaal» wordt. De burgemeester meende ook dat de politieke se- kretaris van de BSP Roger D'Hondt zich vergalloppeerde en dat hij een grotere verant woordelijkheid aan de dag diende te leggen. Opvallend was het standpunt van schepen van de burgerlijke stand Edgard Hooghuys, par tijgenoot van Roger D'Hondt, die samen met zijn kollega Van den Eede (PW en schepen van Financiën) de perskonferentie bijwoonde dit standpunt in feite beaamde. De schepen verwees in dit verband naar het pro bleem tussen Van Miert en Si- monet, en benadrukte dat de standpunten van de heer D'Hondt geen partijstandpun ten zijn. «Roger D'Hondt is niet de partij,» zo werd er nog letter lijk gezegd. Burgemeester D'Haeseleer reageerde trouwens ook nog op de kritiek van de Jongsocialis ten als zou Aalst een dure stad zijn. Hij ontkende dit met klem, hierbij verwijzend naar cijfers over het nationaal gemiddelde waar Aalst zou onderzitten. Men komt naar Aalst winkelen vanuit een groot hinterland, omwille van de specialiteiten, zoals tekstielprodukten. Ondertussen wordt nog ver nomen van politiek sekretaris Roger D'Hondt dat de BSP- Aalst wel degelijk achter zijn uit latingen aan het adres van de schepenen De Neve en Blom maert staat. Hij betreurde het trouwens dat de BSP- gemeenteraadsleden zich niet strijdlustiger opstellen tijdens de raadszittingen en om aldus het eigen BSP-gezicht in de meerderheid te affirmeren. Men kan zich trouwens de vraag stellen of de Jongsocia listen even gelukkig zijn met de «groeiende kollegialiteit» in het schepenkollege, waar de BSP- schepenen te oordelen naar de woorden van de heer D'Haese leer als één man achter hun burgemeester en zijn beleid staan. Duidelijkheidshalve dient erbij vermeld dat schepen voor de Jeugd en de Sport en tevens eerste schepen Eddie Monsieur op de perskonferentie afwezig was. VEHE Omdat de leden van het Aalsterse Kollege van Burge meester en Schepenen bijna geen enkel weekend meer thuis waren, besliste het stadsbestuur zopas van de talrijke recepties die op het stadhuis plaatsgrijpen te bundelen op twee zaterdagen per week zijnde de 1ste en de 3de zaterdagnamiddag van de maand. Deze innovatie zal misschien wel tot gevolg hebben dat men recepties aan de lopende band zal kunnen meemaken, maar dit nadeel weegt dan weer niet op tegen de voordelen. Want tot de nieuwe maatre- hand toesteken, steeds gel werd niet alleen overge- maar hoger opliep. Het gaan om de leden van het spreekt dan ook voor zich- Schepenkollege enige rust zelf dat tevens onze stads- te gunnen, maar tevens financiën baat zullen vinden omdat de kostprijs van de bij deze maatregel, overuren van de talrijke Toch zal het ook in de toe personeelsleden, die op de komst kunnen gebeuren dat recepties een helpende van deze algemene regel zal dienen afgeweken te worden. Men denke hierbij bijvoorbeeld aan 111 en 15 november wanneer een aantal vaderlandslievende plechtigheden plaatsgrijpen en waar meteen de vader landslievende verenigingen op een drink in het stadhuis worden uitgenodigd. Als men er nu nog toe komt om enige selektie door te voeren in de keuze van de gevierden, die met een re ceptie bedacht worden, zal Aalst beslist een inspanning geleverd hebben op de weg tot sanering van de defici- taire stadsfinanciën. VEHE In een vorige editie hekelden we de toestand van de speeltuigen in ons Aalsters park. Nu moeten we met veel genoegen bekennen dat de diensten van schepen Mon sieur er hun werk hebben van gemaakt Zij zorgden voor verantwoorde speeltuigen. i onder het wakend oog van de parkwachter. Wat je met een autoband allemaal aanvangen kunt (Hugo) Een uitkijktoren. De droom van vele «krijgertjes». (Hugo) Dit alles Verantwoord speelgoed. Misschien wel gevaarlijker dan een regenachtige dag? (Hugo) En maar klimmen kinderen. (Hugo) op aal die weiken. monjen, ja 'k zol pekanst gon teive zeggen, jorenda'k ne kier oevergesleigen hèm hier op deis plosj 'n betjen Olsjters ten beste te geiven, dad 'n zal meh na toch zeikes nimmani kolèk pakken hein? Doboy, degein die weiten hoe da't komt, weite ge noeg - en 'n ander heit er 't flooiten noor. Mor 'k zeg ajjer ien dingen, as 't er in a hooishaven iet veirevalt gelèk as ekik de léste droy vier weiken gezeiten hem, awei tèn verschiet ek er zelf af da 'k mor ien weik oevergesleigen hem. Jonges toch, 'k jon 't nimmani zee, mor allei 't es na toch al eh ghiel klein betjen beiter. 'k Teif verom nor hoois kommen zonder ne schaan nek... En as de keininginne in de kerf zitj, hemmen de weirkbiekes verom goeste ver te weir- ken, hem ek aal zé leven hoeire zeggen... Wa da 'k oeik nog hoeire zeggen hem, allei, 't schantj da't ghiel zjust es, dad es da z'in Deiremonne weiral ne kier meh pereklodden zitten, 't Er was dor gezeid en herzeid da ze 't noste joor, in 1980, as den hondert- foyftegsten verjoordag van Belzjen gevierd werd, nog ne kier meh heer peerd ginke rondgoon. Mor volges da 't schantj lei ghiel da geval na vérgoed in den Denjer, allei, in 't woter! Ni omdat da peerd nie 'n wildj, want da bistjen kom gere genoeg ne kier op 't stroot meh aal da volk rond zè gat. Hoe zojje zelf zén as ge mor alle zoeiveil joor nekier meigt booitekom- men... Ni omda ze gin Hoymanskinjeren 'n vinnen, want 't schantj dat er dor hooishaves zén die der heer in spesjalezeiren... Mor wel kwestje van de moene- ka! Want as z' hier ba ons in Olsjt sengsken ba sengsken leggen vér toch ne stoet op te baan, in denne stoet mei te loeipen of nor denne stoet gon te zing - zelfs al moeghet alle joren tèn nog iet defrèmt zén - in Deiremonne kom'het op de poeng oon! En moake z' hier ba ons al ne kier makandere zwèrt, smatj den biskop meh zènne staf en de koyzer meh zén kroein, op 't enje van 't spel weite men toch dat de Vastelaoved der komt en dad allemaan on 't zélde zjiel trekt as 't er 't op oon komt. Geer in de Perestad zitte ze standvasteg meh heren telleram beizeg: azoei van: acht miljoeng of acht miljoeng-n-half... as mén 't profoytelèk doeng, missching zes miljoeng... en wajjer 'n kroygen mor zoeiveil van de Stoot... nie jonges, 't'n kaan nizèn... Folklore of gien folklore. En tèn werd die zélde folklore toch mor nog ne kier gebeizegd en werd er gezeid: nie, ons peerd 'n mag mor om de zoeiveil joor ne kier van 't staal.En domei zén ze geer tèn al gepooid. En va plèk van 't bizjeken booiten t' holen, zelle ze in de plosj mor agaa ne kier ne stoet loten baan... iene meh veil reizen. De die moete ze mor einviteiten en door 'n moete ze zelf niet on flikken. Domei hemme z'oeik iet gedoon en 't 'n kost gien moeite. En doveir 'n moeje allensj a ver stand ni noyg lote weirken... in de veronderstellink dagge iet kentj on 't weirk zetten dagge nie 'n hetj... En domei kenne ze geer na kood zen op moy as ze teis leizen. In de veronderstellink da ze 't kenne lei zen... Anders moete ze mor nog 'n betjen nor 't schoei goon. Per eksempel geer in die nieve Vlomse schoei on de schreif, in Komen. Die de Vloamingen geer azoei kadao gekreigen hemmen van da goe- vernement womei dad alles ne kier gink noyg veran deren... Awei ja, veranderd es 't wel zee... mor hoe? As ge's meires a gazet oepeslotj 'n leisde ni as van: dad es opgesleigen, 't gein goot opsloon en ba 't ander komt er zoeiveil boy. 'k Zeg het alle daogen hein, dor es va serrevoerdeg mor ien dingen dad gralèk afsloot, van dag tot dag... en dad es onze frang. Hoe mier da z'ons beloeven en hoe mier dat er gezjieverd werd hoe groeier dat dènne pit in onze portemonnei werd en hoe groeier dad hol in de kas van de Stoot. Ik begin al steirk te peizen dat er ne kier ne moment zal kommen dat dad hol zoei groeit zal werren dat de Stoot der zelf zal lozzendeir slibbe ren... En wa werd er on gedoon? Jakken! En wa kenne me wajjer dor on doeng? Nog minder. En doboy kom' het dat er de lésten toyd zuveil vortjes verteldj werren. Oever de doppers, oever den op slag, oever aai die dinges cfie men op onze nek kroy gen, gelèk as de vrémdelingen die hier 't kinjergeldj kommen ooitzooigen en wa-weit-ek-allemol-nog... Want al lachenen zei ne zot zén mienink en ne kier zwanzen doe vantoyd 'n betjen de mizeire vergeiten. En doboy kom'het da 'k naa weit worom dat d' Amei- rekonen meh de neigers op heren nek zitten en waj jer meh de Wolen: omdat d' Ameirekonen vanoyges weiral ne kier heren ieste meige kiezen hemmen... DOLF. Op 14 september werd in het lokaal van de S.K. Aalst het kaartseizoen ingeluid. De vriendenkring was ten zeerste verheugd met de talrijke opkomst. Niet min der dan 63 deelnemers, waaronder elf dames, wer den voor deze eerste belotting ingeschreven. Zelfs de heer Florent van Bellingen (95 jong) ontbrak niet op het appel. Tevens verheugend en verrassend was het feit dat 17 nieuwe leden konden verwelkomd worden door het bestuur. Met heel wat kunde en sluwheid, werd er duchtig op los gekaart. De spanning steeg met het moment, ledereen poogde natuurlijk een behoorlijk punten- score te behalen. Overvloedig gerstenat en boter hammen met gehakt (geschonken door een simpati- sant van de klub) droegen eveneens bij tot een ka meraadschappelijke en gezellige sfeer. Hadden sommige kaarters wat ongeluk in het spel, ze gingen dan toch tevreden naar huis met een prachtige (ge wonnen) tombolaprijs. De uitslag van de eerste kaarting: Eerste werd Albert Meuleman met 4445 punten. Ar thur Van Pottelbergh werd tweede met 4420 punten. Hierna ontstond een grote kloof: Florine Dumoulin behaalde «slechts» 4326 punten, terwijl Willy Muy- laert zich moest tevreden stellen met 4290'punten. Vijfde werd Edward Muylaert met 4271. Om technische redenen geven wij hier slechts de uitslag van de eerste vijf geklasseerden. Samen met alle andere deelnemers worden de punten van de volgenden ingeschreven op een speciale lijst, welke zich bevindt achter de inschrijvingstafel in de kantine. Deze lijst is steeds ter inzage van de spelers aanwe zig. De volgende kaarting gaat door op 12 oktober vanaf 20 uur 15 in de kantine van S.K. Aalst, ledereen is welkom! RDV

De Voorpost | 1979 | | pagina 3