Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie Frankv De Daele in supervorm Twee supportersklubs voor Sportkring A&tST 44 - 5-10-1979 - De Voorpost iDe jonge Franky De Daele heeft een reuze- wedstrijd gespeeld. Bescheiden als hij is, wimpelt hij komplemen- tjes af. Maar je kan er niet omheen. Zei Luc Van Haevere niet over hem: «Die kan drie wedstrij den na elkaar spelenEn inderdaad de man heeft heel wat talent in pacht, een goed schot ook nog en een zuivere pass. Is dat niet be langrijk voor een zopas ontbolsterde speler? Hij heeft via een paar wedstrijden zijn plaats in het elftal opgeëist en wettigt dat nu ten volle. M.a.w. hij is een vaste titularis geworden. De Kortrijkse trainer, Henk Houwaert, zag echter nog andere lichtpunten. De komst van Zidane en het heroptreden van Nijs vond hij een houvast voor de andere spe lers, een soort motivatie, voor het publiek ook, zo stelde de Nederlander verder. En winnen konden we hier even goed. Kijk toch: Sportk ring stal in feite de show door erg behoudend te spelen. Als de score tijdens het eerste kwart uur 0-0 geweest zou zijn, dan hadden we nog alle kansen, je zou eens wat gezien heb ben. Het is doodjammer dat we geen enkel punt hebben gehaald, we hadden het verdiend. Het zou toch logisch geweest zijn met die bij wijlen vier spitsen waarmee we optraden. Een andere klok uiteraard in de Sint-Niklase kleedkamer. Uitbundigheid was troef, de kermis, in Itegem, je weet wel. De tweede helft zag het er anders niet zo roos kleurig meer uit voor Sportkring. Ook trainer Willems realiseerde zich dat. Maar wat wil je, klonk het eerder verontschuldigend, als zij aanvallen, dan moeten wij toch verdedigen, nogal logisch. Maar ja, wat wil je, De Raet moest naar voren (Caers bleef toch achteraan) maar zo'n opdracht moet je dan ook uitvoeren. Als je dat niet doet, is het best mogelijk datje onder konstante druk komt te staan. Nu bleef enkel Veytvooraan, en dan nog. Op onze vraag of het zaterdag a.s. nog kermis is als Sportkring naar Sint-Truiden trekt, heeft trainer Willems negatief geantwoord.... Doelman Stickens Sint-Niklaseduikelt onvervaard in de voeten van Pomini (Sint-Niklase-iï Kort rijk 1-0). (dw) S.K. Sint-Niklaas-K.V. Kortrijk 1-0 Als het kermis is in Itegem, zei een totaal vreugdevolle Robert Willems, win ik altijd. Vlug sukses dus voor de worden. En inderdaad, het moet wel zo zijn want Sportkring had tegen zijn gereputeerde thuisploeg. In feite was de Na rusten was het duo opponent genoeg aan de kleinste score om afstand te nemen. En dat gebeurde al in wedstrijd amper gestart. Veyt-Zidane opnieuw on- de tweede minuut na een vrijschop waarbij het korte hakje tot bij Zidane het stadion Vergote zat op de huid van verbiddellijk maar dat in vuur en vlam zette. Een machtige rentrée ook van de Algerijn, die dan uiteindelijk De Raet wat hem meteen broodnodige tweede doel- na zovele financiële strubbelingen opnieuw bewees nog niks van zijn technische een vrijschop kostte. punt kwam er maar niet. kwaliteiten verloren te hebben. Om met sukses de nieuwe leider, Kortrijk, tegemoet te treden, had trainer Willems •„«een plannetje vooropgezet. Dat heette: Zidane en Veyt vooraan, Marc Nijs, in de middensektor met Franky De Daele, De Raeten Ema- nuelson. De Surinamer kreeg meteen een andere rol toebedeeld wat inhield dat hij vanuit de middensek tor kansen kreeg om zijn snelle benen te tonen. Op die manier kon het niet an ders of de geelblauwen kre gen hun tegenstanders klein. Maar dat was dan toch buiten de waard gere kend want het krachtige team van Houwaert bewees dat de tweede klasse slechts een nieuwe over gangsperiode betekent om zo spoedig mogelijk dat be geerde plaatsje in de eerste nationale terug in te nemen. K.V. Kortrijk heeft op ons een zeer sterke indruk ge maakt Maar dat deden Verstraeten en Franky De Daele bij Sportkring ook Verstraeten had de aarts- moeilijke taak Albert De Lamper uit de wedstrijd te houden. Dat lukte hem vol komen ook al hield hij er geel (waarom eigenlijk?) en een blessure aan over. De ster bij Sportkring was ech ter naar ons oordeel de ge talenteerde Franky De Dae- Djamel Zidane deed een opgemerkte entree in het team de Klaasjes (St.-Niklase-KV Kortrijk I-0). (P>n) Zidane en Nijs achter de Wél waren er nog tal van bal, een kort hakje en de Al- standjes voor het S.K.-doel. gerijn mocht al juichen. Je Kortrijk belegerde de ves- moet het maar kunnen. ting als in de goede oude tijd De wedstrijd startte dus on- waarbij ook dan de lokale der een goed gesternte. verdediging ruim aan de Maar Kortrijk liet het daar trekken kwam. helemaal niet bij. Het eerste Het was gewoon alle hens kwartuur stond Sportkring aan dek roepen bij Sport- onder de felle druk, maar kring, het had de verdienste er Immers aanvallend kwam steeds goed te kunnenuit- men er helemaal niet meer komen. Moment ook uit en dat kon ook niet want waarop Veyt al te persoon lijk zijn stempel drukte op een aantal keurige akties. En toch kroop Kortrijk nog tweemaal door het oog van de naald. Eerst en vooral toen Zidane aan Veyt een Ie, een eigen produkt van doelpuntgeschenk gaf, S.K. Wat die man aan tech- maar die hield er slechts Sportkring moet nu maar nische bagage en uithou- een hoekschop aan over, een nieuwe periode ingeluid dingsvermogen etaleerde vooral dank zij het kordate worden. Met Zidane op grenst eenvoudig aan het ingrijpen van de jonge Kor- dreef kan dat. Wie heeft ongelooflijke. Een doorbijter trijksaan Legge. Een man immers zulke parel in zijn van jewelste. En dat was van amper 20 maar lef zo- rangen lopen? Met een bikkelhard nodig ook, want veel als je maar wilt. middenveld waarbij nog Kortrijk-met zijn gerepu- En later toen een kopbal Deraeve wegens kwetsuur teerde namen- doet het nog van Veyt nog op de lijn door afwezig is moet men zowat altijd lekker goed. Timmerman kon gekeerd alle tegenstanders de les kunnen spellen. Een eerste hit in die richting zullen we wel krijgen als de geelblau wen naar Sint-Truiden trek ken. En misschien is het in Itegem nog wel sluiten van kermis... De ploegen S.K. Sint-Niklaas: Stic kens, Verstraete, Lode- wijekx, Van Haevere, Be- irinckx, Nijs, De Raet, De Daele, Emanuelson, Veyt en Zidane. K.V. Kortrijk: Legge, Ver gote, Bourgeois, Schwabe, Wijzigingen: 57' üauwe straeten (zegt hijzelf mat Timmerman, De Volder, i.p.v. Nijs 78' Stockman dat heeft blijkbaar nieman Pomini, Braem, Ver- i.p.v. De Volder en Caers gezien) meersch, Blije en De Lam- i.p.v. Zidane Toeschouwers:4500 per. kaarten: GEEL VOOR Scheidsrechter: Doelpunt: 2' Zidane (1-0) Vergote en ook voor Ver- <je heer Come hoe men het ook draaide of keerde, Kortrijk teerde nog op dat voetbalkundige eer ste klassepeil. Sporadisch zag men nog Veyt en alweer Zidane vooraan tot hij -moe gespeeld- van het veld te ruggeroepen werd. Voor Danny Veyt heeft voorgetrokken. Djamel mist op het nippertje een tweede doelpunt (St.-Niklast KV Kortrijk l-O). (jtm) Nadat Ronny Lambrechts de plaats van Toon Pfaff inge nomen heeft bij The Corners, is het op 5 oktober a.s. de beurt aan Stickens die Hans Van Someren als peter zal vervangen. De supportersklub luistert daar aan de Park laan naar de naam van De groenen Boom. Een week later is het de beurt aan Pierre De Raet om Danny Bonne te vervangen in Lamme Goedzak, Lokerse Baan te Bclsele. Ook daar starten de festiviteiten om 20 uur. Tussen Vermeersch en Pomini gaat de door Pierre De Raet naar Danny Veyt getrapte vot (St.-Niklase-KV Kortrijk 1-0). (pm) Tweede Klasse E. Aalst-A-A. Gent 0-2 Kon Eendracht vorig jaar om een riante en bovenop overver- diende zege, die bij de rust reeds paalvast stond juichen, dan lag het nu helemaal anders. Er werd toen daarbij zeer behoor lijk gevoetbald, doch vorige zondag herviel men totaal in de derbytraditie. Het is inderdaad zo dat men in derby ontmoetingen de spelkwaliteit niet hoog ligt en dat hebben de ruim negenduizend kijkers die het Pierre Cornelisstadion vul den (dat was ook jaren geleden) wel tot hun schade kunnen ervaren. De vlam sloeg immers nooit in de pan. En zelfs toen AA Gent naar voorsprong klom, kon Aalst niet terugslaan. Men mag dus na deze wedstrijd, waarvan toch veel werd verwacht, kon- kluderen dat hij zelden aan het peil van de tweede klasse reikte. Bij Eendracht voerde Eén van de talrijke duels tussen Coenye (AA Gent) en Salvador (E. Aalst), (eddy) men als verontschuldiging aan dat men niet kon beschikken over Marievoet en Van Roy. Het is inderdaad gebleken dat men vooral eerstgenoemde niet kan wegdenken uit het fanionelftal. Ofschoon hij vaak door de Aals- terse aanhang op de korrel werd genomen. Nochtans dient te worden aangestipt dat Eric Verhoeven en Rudi Van den Be- rghe hun uiterste best deden om deze toch niet geringe han dicap naar het beste vermogen op te vangen. Deze piepjonge spelers missen echter de erva ring om zich met hard opzit tende tegenstanders die Hans- sens en Heyt ook waren te me ten. Waar vorig seizoen in deze Oostvlaamse derby inzon derheid het middenveld Een dracht naar de zege tilde met Ar- nolis als draaischijf dan ging er nu van dit ploegenon- derdeel te weinig stootkracht uit. Arnolis werd beperkt in zijn bewegingen. En meteen had men de speler die normaal de aanvallen moet inleiden aan banden gelegd. Vandaar dat de aanval onvoldoende kon wor den gevoed. En dan over de ganse wedstrijdduur geen en kele klare kans aan de voeten kreeg. Laurijsen sleet naar ons gevoelen een van de meest rus- tige namiddagen uit zijn loop baan bij AA Gent. Het was ook zo dat Salvador in de greep zat. Coenijs hield de Aalsterse Brazi liaan zo goed als uit de wed strijd. Salvador werkte noch tans zeer hard. Was veel bij de bal, maar kreeg de vereiste ruimte niet. De zege van AA Gent alhoewel deze zeker niet in een grootse stijl behaald werd kon alles bij mekaar toch moeilijk weerlegd worden. De «Stroppen» konden op be paalde momenten meer gevaar in hun akties leggen en vooral naar het einde toe, toen een paar Eendrachters er bepaald doorzaten. Gent zorgde ook voor meer dreiging maar toch kreeg het in die eerste periode hooguit een doelkans die dan nog door een vorige zondag onzekere Trappeniers in het le ven werd geroepen. De Aals terse doelman weifelde inder daad om de snel in de ruimte spurtende Raes tegemoet te gaan. Deed het dan uiteindelijk toch, maar kon toch niet belet ten dat Raes de voorzet lukte. De bal huppelde naar het Aals terse doel. De witzwarte aan hang hield het hart vast, dóch de snel teruggekomen Johan Dierickx, die naar'ons gevoelen Ferera (E. Aalst) drukt keihard (eddy) een van de beste Eendrachters was, kon de bal net van de doel lijn weghalen. Hiermee was het echter niet geklaard. Want Vanhaecke die in de wed strijd zelden te zien was kon hernemen maar opnieuw redde Dierickx op de lijn. Dierickx maakte aldus het slippertje van zijn doelman ongedaan. Me teen kon men het stellen wat de vlakke eerste speelhelft betrof. Na hetgeen de eerste speelhelft van Aalsterse zijde had ge bracht mocht men met een ge lijkspel dik tevreden zijn. En ook in de tweede periode voet balden de beide ploegen kram pachtig, Maar de wedstrijd zou dan uiteindelijk in het voordeel van de Gentenaars evolueren. In de 68e minuut werd dan over de inzet beslist. Heyt legde toen af, doch de bal vliegt naast de zij staak (E. Aalst-AA Gent 0-1 de bal in het bereik van Van haecke die de bal tegen het Aalsterse net prikte. Voor Eendracht dat toen reeds zijn beste krachten had aangespro ken was er van terugkomen geen sprake meer. Het inbren gen van Van Roy, pas terug van de wittebroodsweken en na maandenlange afwezigheid van Ronny Eysackers bracht geen zoden aan de dijk. In de 84' minuut tilde Raes Gent naar 0-2. Toen had Koudijzer zijn enige duel van Hedwig Ser geant gewonnen. Sergeant hield de AA-spits inderdaad volkomen uit de wedstrijd. In- zoverre dat Koudijzer er op be paalde momenten zelfs kribbig bij werd. Door te zeggen dat de opruimers aan Aalsterse zijde Sergeant en aan Gentse zijde Coenijs de meest markante fi t guren waren doen we de waai heid zeker geen geweld aan Jammer voor Hedwig werd he echter een maat voor niets Doelpunten: 68 Vanhaeck (0-1); 84' Raes (0-2). De ploegen: L Aalst: Trappeniers, Sei geant, Van Kemseke, Dierickx j Desanghere, Arnolis Schouppe, Ferrera, Verhoevei (60' Van Roy), Salvador, Vai den Bergh (69' Eysackers). AA Gent: Laurysen, Han sens, Coenije, Benoot, Crk Vanhaecke, Quipor, Heyt Raes, Koudijzer en Hinderijckx Geel voor Hanssens en Crief J.V.

De Voorpost | 1979 | | pagina 44