«r illy De Turck vraagt hulp in oliebevoorrading ELEX Openbare Werken OSCAR REDANT VRAAGT AANLEG FALLUINTJES- FIETSPAD elangrijkste interpellatie van de gemeenteraad van september was deze van CVP-raadslid Willy De r,r k, die het stadsbestuur vroeg een personeelslid aan te rïJen in een wat de interpellant noemde «Prijzenbureau brandstof met hulp aan mensen die ingevolge de ,te geen brandstof hebben.» Bij deze dienst zou men kunnen om inlichtingen te vragen over de dstofprijzen. Ook de adressen waar brandstof te len is zou er kunnen bekomen worden. Willy De zag het ook, als een klachtenbureau tegenover tnciers die van het tekort aan brandstof misbruik Ook zou men er volgens het idee van de "'Ipellant een dossier kunnen samenstellen om de '9 eraeester toe te laten op te treden omdat de mensen rlijk en figuurlijk» niet in de kou zouden staan. de behoeftigen zou een gerust stellen, aldus de heer re binding moeten tot De Turck. Meteen zou vol- gebracht worden met gens hem het bewijs gele- :MW. verd zijn dat het stads- Irekkend van een kon- bestuur zich aanpast en geval, dat de heer De inspeelt op de noden van de zelf meemaakte, bevolking, de het raadslid zijn Hij zag het meteen ook als inkomst op. Volgens een eerste begin van een leven immers heel wat ombudsdienst, zoals ooit sen in ongerustheid, on- gevraagd door het Verbond iheid of zelfs angst over der Aalsterse Dekenijen. Te- jevoorrading van hun vens sluit het ook aan bij het idstof voor de komende voorstel dat geuit werd door :r. De veronderstelling de politiek sekretaris van de er een even strenge BSP Aalst Roger D'Hondt, tr komt zoals verleden die in het weekblad Voor doet de angst nog Alen korte tijd geleden een i ofcmen. voorlichtingscampagne raadslid zag zijn voor- voorstelde over de prijs- :ls een hulp in zoverre er vorming van bepaalde pro- Mioende bekendheid gege- dukten, om aldus ook op het jpiwerd aan de bevolking, lokale vlak tot, een ernstig er op het stadhuis prijzenvergelijk en prijzen- nd aanwezig is die hun beleid te komen. In feite enkirradingsproblemen ging het hier om een kon- id! kunnen behartigen. Dit sumentenbureau. oo le burgers, en niet in het De interpellant drong aan de ouderen enigszins om zijn voorstel tot de bevoegdheid van het Stads bestuur te behouden, omdat zijn vraag naar een dienst voor rechtshulp, dat naar het OCMW werd verwezen, nog steeds in onderzoek is. Het zag de bevoegdheid zelfs konkreet in handen van de Burgemeester (Ekonomische Zaken) «Uit de ervaring die velen hier reeds hebben opgedaan is dit bijna de enige kans dat er iets van terecht komt» aldus het besluit van zijn tussenkomst. Onmiddellijk had de in diener sukses op de meer- derheidsbanken, want BSP- fraktieleider Jan Van der Veken was van oordeel dat het stadsbestuur dringend initiatieven in deze richting diende te nemen. Meteen gaf hij ook lezing van het artikel dat op 17 augustus 1979 in het Weekblad Voor Allen verscheen, en waarover zijn voorganger De Turck reeds sprak. Dit voorstel tot op richting van een konsumen- tenbureau werd in die periode uitvoerig in dit weekblad besproken. Jan Van der Veken vond het alleszins noodzakelijk dat de bevoegde kommissie zou samengeroepen worden. PVV-raadslid Oscar Redant was blijkbaar minder ge lukkig met het voorstel en de formulering ervan. Hij ver dedigde in een vurig plei dooi de middenstanders, die dikwijls zelf niets kregen van het Ministerie van Ekono mische Zaken en dus ook niets aan de kliënten kunnen geven. Volgens hem diende men er in Brussel voor te zorgen dat de handelaars voldoende olie kregen. Aan de andere zijde van de arena werd de heer Redant bijgetreden door raadslid Etienne Bogaert (CVP) die van oordeel was dat het voorstel van zijn partijge noot Willy De Turck ge tuigde van kreativiteit, maar die toch meende dat het stadsbestuur andere doel stellingen heeft dan een prijzenbureau te zijn. Hij herhaalde dan nogmaals wat de heer Redant reeds zei, eraan toevoegende dat de ekonomische dienst van de stad Aalst reeds kontakten heeft met de ekonomische inspektie. Het voorstel van het prijzenbureau vond hij alleszins niet gelukkig. Na dat de heer Jan Van der Veken (BSP) nogmaals het standpunt van zijn partij verdedigd had, werd op nieuw het woord verleend aan de heer De Turck zelf. Deze was van oordeel dat men op bepaalde banken zijn interpellatie verkeerd geinterpreteerd werd. Vol gens hem, en dat had hij reeds in een vorige interpel latie een maand geleden ge zegd, was de administratie op dit ogenblik te ondoor zichtig geworden. Aldus stel de hij openlijk op de ge meenteraad de vraag dat men hem van een ekono- misch inspekteur en zijn adres zou mededelen. De stad was echter be langrijk om het vlak van de informatie en de hulpver lening, daar zij dicht bij de mensen staat en zich ge makkelijk kan en moet aanpassen aan de wijzigende omstandigheden. Reagerend op wat de heer Bogaert gezegd had wees de interpel lant erop dat er tien jaar geleden ook geen sprake was van een leefmilieudienst of een jeugddienst enz. Het stadsbestuur had vol gens de spreker alleszins een verantwoordelijkheid op het vlak van de informatie, en de hulpverlening o.a. wat be treft de bevoorrading in stookolie. Ondanks alles bleek zijn partijgenoot niet geheel te overtuigen zijn, want deze bleef erbij dat de stad eerder een klachtenbureau voor specifieke problemen zoals openbare werken moet op richten, maar niet voor pro blemen waar anderen reeds voor bevoegd zijn. Alles bij elkaar kende het voorstel van de heer De Turck toch sukses want de burgemeester besloot de dis- kussie en meteen ook de openbare zitting van de ge meenteraad met de woorden dat de bekommernis van de heer De Turck ook deze was van het Schepenkollege. VEHE spo Voor de uitvoering van de wegenwerken aan het Bosveld is de verwerving noodzakelijk van 23 ««pi percelen (geheel of gedeeltelijk). Zopas keurde gemeenteraad een eerste reeks verwervingen goed. Het gaat om 17 innemin gen. die in der minne hetzij geheel of gedeeltelijk kosteloos afgestaan worden in uitvoering van het taksreglement op de verwerving van de wegzate. In totaal is 4207,72 m2 kosteloos afgestaan en dit voor een waarde van 1.854.593 fr. inbegrepen waarde van afsluitingen, planten en gebouwen. Er dienen nog 6 innemingen geregeld waarvan reeds 2 eigenaars hun akkoord hebben betuigd'. Met de overige 4 wordt nog onderhandeld voornamelijk over de vergoeding voor planten en afsluitingen. Hierin is ook de eigenaar begrepen, die bezwaar heeft ingediend tegen het onteigeningspian. Voor de uitvoering van wegenwerken aan de Mijlbekelaan en Rozenweg was de verwer ving noodzakelijk van een groot aantal percelen, waarvan reeds een aantal in de minne werden geregeld. Uiteindelijk werd, met het oog op het bekomen van een K.B. voor gerechtelijke onteigening, een onteigeningsplan opgemaakt voor 28 innemingen (Ge meenteraad van 30.5.1979). Van deze 28 innemingen werd reeds 1 geregeld door de Gemeenteraad van 21.2.1979 (inneming 0e Bruyn). Thans gaat het over de minnelijke verwerving van 15 innemingen die hetzij geheel hetzij gedeeltelijk kosteloos worden afgestaan in uitvoering van het taksreglement op het verwerven van de wegzate. In totaal was er aldus 1097,59 m2 met een waarde van 383.547 fr. kosteloos afgestaan en 818,36 m2 met een waarde van 550.987 fr. tegen vergoeding, afsluiting en planten inbegrepen. Derhalve blijven nog 12 innemingen te regelen nml.: 6 waarvan de eigenaars nog niet hebben geantwoord, 4 waarvan de eigenaars niet akkoord zijn met de prijs, 1 waarvan de eigenaar een duidelijk antwoord vraagt i.v.m. later te betalen verhaalbelas- tingen, en 1 waarvan verwacht wordt dat een gerechtelijke onteigening de enige an| oplossing is. /o( Meer en meer dringen zich onderhoudswerken op aan voetwegen, fietspaden en landbouw er] wegen. In het kader van de initiatieven die het bestuur wil nemen om de voetwegeltjes terug aantrekkelijk te maken en terbeschikking te stellen van de talrijke wandelaars, dringen zich o.a. daar dringende aanpassingswerken op Teneinde deze werken uit te voeren en er rekening mede houdende dat deze werken meestal gebeuren door eigen personeel wordt hier voorgesteld over te gaan tot het goedkeuren van een ontwerp betreffende het leveren van steenslag, dolomiet en slakken. Deze aankoop, die 552.508 fr. zal bedragen zal gebeuren bij middel van een openbare aanbesteding. De reingingswagen van het merk Saviem, die 4 jaar is, met een aantal werkende uren tot op dit ogenblik van ongeveer 5000 is aan herstelling toe. Door het feit dat de wagen nog in zeer goede toestand is, wordt voorgesteld hier uitsluitind de motor te vervangen na en' een prijsaanvraag bij de maatschappij, die destijds de wagen heeft geleverd. Het bedrag voor deze motor is 289.420 fr. BTW inbegrepen. In het gebouw Drie Sleutelstraat. 51 te Aalst is een filiaal van de bibliotheek gevestigd en een Si jeugdklub ondergebracht. De dakbedekking in oude cementpannen is totaal versleten en niet meer te herstellen bij gebrek aan deze materialen. Nieuwe dakbedekking met pannen dient dus voorzien, waarvoor een bestek opgemaakt werd. Deze werken worden aldus geschat op 228.288 fr. BTW inbegrepen. De stad Aalst zal een onderhandse overeenkomst treffen met de elektriciteitsmaat schappij voor een totaal bedrag van 51.953 fr. Het gaat hier om het uitvoeren van werken aan de openbare verlichting in 2 straten, ten eerste de Parkdreef te Aalst, waar een schadegeval hersteld wordt, en ten tweede de Dr. De Cockstraat te Gijzegem waar 4 nieuwe palen komen. Zopas werd het voorontwerp goedgekeurd van het laatste gedeelte van de collector 1 (linkeroever). Dit vak vormt de verbinding tussen de twee reeds ingediende voorontwerpen, respektievelijk voor de sektoren AT3 en de sektoren E/F. Het tracé verloopt als volgt: De Vilanderstraat vanaf kruispunt met Van Der Nootstraat, A Nichelsstraat. Burchtstraat en Werfplein over een totale afstand van circa 1 km Dit vak bevat geen aansluitingen met de stadsriolering via overstortinrichtingen. Het dient dus uitsluitend als transportweg voor het in de begincollector (Erembodegem) verzamelde afvalwater naar de eindcollector op de Werf De kostprijs voor deze werken alleen bedraagt 22.812 653 fr. (BTW inbegrepen) maar gelukkig wordt dit bedrag in zijn totaliteit door de Belgische Staat betaald. De Stedelijke Academie voor Schone Kunsten dient uitgebreid te worden bij plaatsge brek en tekort aan een aangepaste ruimte voor het Kunstonderwijs. Hiertoe wordt een zolder aangewend boven een bestaande klassenvleugel in een gebouw onmiddellijk palend aan de kapel van het Oud-Hospitaal, gebouw welke tot het komplex van het Oud-Hospitaal behoort Er werd een bestek opgemaakt voor restauratie van de zolder, vloer- en dakkonstruktie, en voor het inrichten en aanpassen van de zolder. Deze werken behoren tot de vleugel die niet zal gesloopt worden voor het oprichten van de nieuwe Academiegebouwen. De raming van deze werken bedraagt 4.172.760 fr. Bij het plaatsen van een nieuwe openbare verlichting op de Hopmarkt werden 191.018 fr. werken in meer uitgevoerden 110.987 fr. werken in min Dit betekent dat er in totaal 80.031 fr meerwerken zijn. Dit is voornamelijk als gevolg van het veranderen van de uitvoerings wijze: in plaats van toestellen aan de gevel, zoals voorzien in het bestek, werden palen geplaatst. Gelet op de bouwvallige toestand van de bestaande kerkhofmuur te Meldert, dringen zich degelijke herstellingswerken op. Na advies van de Commissie van Monumenten en Landschappen en na overleg met de dienst burgerlijke stand van de stad Aalst in verband met de nodige ontgravingen werd door deze technische dienst een ontwerp opgemaakt ond De keermuur wordt uitgevoerd in ongewapend beton. De parementmuur die ervoor geplaatst wordt bestaat uit herbruikbakstenen zodanig dat het uitzicht volledig identiek is aan dat van de bestaande muur. In de werken is de uitbraak voorzien van alle bestaande stukken in blauwe hardsteen. Door de eigen diensten van de stad zullen alle dekstenen en trappen in dit materiaal aangekocht en geplaatst worden. Er is 7,5 m3 natuursteen voorzien. De uitvoering brengt een tijdelijke verschuiving van enkele graven met zich mee. Door de dienst burgerlijke stand van de stad wordt hieraangaande een planning opgemaakt De kosten voor deze restauratiewerken worden geschat op 5.654.188 fr. In het geklasseerde Huis Van Langenhove wordt de elektrische installatie vernieuwd. Dit bestek is reeds op de gemeenteraad van 4 oktober 1978 geweest. Hierna werd het ter goedkeuring naar de Provinciale Technische Dienst en naar de Rijksdienst voor Monumenten en Landschapzorg gestuurd. Als gevolg hiervan moest het dossier aangepast worden o.a. wat betreft de verlichtingstoestellen. Wegens de vermeerdering hiervan en de wijziging van de types, moest de raming worden verhoogd. Om deze reden kwam het bestek nu opnieuw op de agenda van de jongste gemeenteraad. Dit werk dat uitgevoerd wordt ingevolge een openbare aanbesteding zal 4.525.160 fr. bedragen Op deze uitgaven zullen de maximale toelagen van Staat en Provincie aangevraagd worden. Tijdens de vroegere grenswijziging tussen ex-Erembodegem en Haaltert blijkt dat de parochie van de Kerk St-Jozef verdeeld werd in een bevolkingsverhouding van ongeveer 1/3 Haaltert en ongeveer 23 Erembodegem. Volgens art 132 van de gemeentewet moeten de uitgaven in deze zin verdeeld worden tussen de twee gemeenten. De uitgaven voor herstellingswerken aan de kerk, o.m. vernieuwen van dak en vloeren en herstelling van gevels en ramen worden geraamd op 8.453.591 fr. BTW en ereloon inbegrepen. Na aftrok van de toelagen door Staat en Provincie, zal het stadsaandeel betaald worden in verhouding met de verdeling van de parochie ten overstaan van de gemeente Haaltert De uitgaven ten laste van de stad Aalst zijn te dekken door middel van kredieten voorzien in de buitengewone begroting 1980. Het rooiplan voor de Hof ter Burchtstraat werd zopas definitief aanvaard. Dit rooiplan is opgemaakt met het oog op de regularisatie van g'rondafstanden en in het vooruitzicht van de overdracht der wegen voor opnmeing in de openbare wegenis. Het betreft hier wegen aangelegd, deels in privéverkaveling De Geyter en deels door de gemeente Erembodegem, tussen Dr. Carlierstraat en de G. De Schepperstraat. Een vooront werp van rooiplan werd door de gemeenteraad Aalst aangenomen in zitting van 29 november 1978. Dit voorontwerp werd nadien aangepast aan de richtlijnen en opmerkingen van de Provinciale Technische Dienst en is als «rooiplan» voorlopig aangenomen in zitting van 29 augustus 1979 Dit voorlopig rooiplan werd aan een openbaar onderzoek commodo et incommodo onderworpen. Het openbaar onderzoek werd gesloten op 20 september 1979 zonder dat er opmerkingen werden gemaakt. De gemeenteraad keurde dan ook dit nieuwe rooiplan definitief goed. Ook het onteigeningsplan voor wegenwerken aan het Bosveld te Aalst werd definitief aanvaard. Dit onteigeningsplan is gebaseerd op het ontwerp van rooilijnplan, door de Gemeenteraad voorlopig aangenomen op 30 mei 1979. Het werd aan een openbaar onderzoek onderworpen van 4 tot 20 september jl. Er was één schriftelijk en één mondelinge klacht uitgaande van éénzelfde eigenaar, die wenst dat de onteigeningsgrens zou opgeschoven worden naar de overkant van de straat zodat hij minder zou onteigend worden iets wat aanleiding zou geven tot een grotere onteigening van zijn overbuur. Ook gaat het bezwaar over de onteigeningsvergoeding zelf. Voormelde eigenaar heeft geen bezwaar ingediend tegen het ontwerp van rooilijnplan waar omtrent reeds in 1978 een openbaar onderzoek werd gehouden. De onteigeningsvergoeding werd vastgesteld door de Ontvanger der Registratie en kan alleen vermeerderd (of verminderd) worden bij gerechtelijke onteigening. Er bestaat geen enkele reden om de klacht te aanvaarden, aldus het stadsbestuur en het ontwerp van onteigeninsplan te wijzigen. Nadat voor dit plan een K.B. is bekomen kan overgegaan worden tot een gerechtelijke onteigening. In de Dr. André Goffaertstraat wordt het huisje nr. 86 door de stad Aalst aangekocht. Dit huisje ligt reeds tussen stadseigendommen aan de hoek van de Osbroekstraat en Dr. Goffaertstraat De stad Aalst is reeds eigenares van grond in de Osbroekstraat. die bekomen werd als grondrestant voor aanleg van de straat, alsook een stuk grond ingevolge ruiling met een aangelande (in 1978). In de Dr André Goffaertstraat zelf werd grond bekomen na afbraak van het bouwvallig huisje nr. 88. en nr. 84 ingevolge aankoop in 1977. Na aankoop van nr. 86 beschikt de stad over een volwaardige bouwgrond waarvoor een verkavelingsvergunning zal worden aangevraagd om vervolgens openbaar verkocht te wor den De schattingsprijs voor het klein huisje bedraagt 650.000 fr Op 17.12.1974 besliste de toenmalige gemeenteraad van Gijzegem de wegenaanleg over te nemen van de zogenaamde Fatimawijk. Deze beslissing werd door de Bestendige Deputatie niet goedgekeurd omdat de overname van de infrastruktuur hierin niet begre pen was. Er werd ook nooit voldaan aan de vraag van de Goevemeur van 1976 omtrent het profiel van de weg, de prijs van infrastruktuur, e.a. Slechts in Oktober 1978 kreeg het huidig stadbestuur ingevolge een brief van de v.z.w. Sint-Vincentius a Paulo kennis van deze aangelegenheid. De stadsdiensten hebben onmiddellijk het nodige gedaan om het dossier te vervolledi gen. In feite besliste de gemeenteraad zopas tot de kosteloze overname van 3567,34 m2 wegzate met een waarde van 897.867 fr., de wegenwerken met een waarde van 606.908 fr. en de elektriciteitswerken met een waarde van 84875 fr. of in totaal 1.589.6950 fr. Vehe Rechtover het St.-Maarteninstituut aan de Moorselbaan bevinden zich bouwvallige gebouwen, die vroeger gebruikt werden als een katolieke wijkschool. Deze gebouwen waren eigendom van de familie De Vis, wier erfenis door het overlijden van het laatste lid van de familie vakant verklaard werd. Systematisch gaat men nu trouwens over tot de verkoop van de talrijke eigendommen die deze familie in Groot-Aalst bezat. De eigendom aan de Moorselbaan werd testamentair overgemaakt aan de Verpleegsterschool, gehuisvest in de O. L. Vrouwkliniek. Zopas besliste het kollege van Burgemeester en Schepenen echter dat de oude gebouwen aan de Moorselbaan onbe woonbaar verklaard werden. Hierdoor worden de eigenaars gedwongen om de eigendommen te slopen. Wat er verder met de gronden zal gebeuren blijft op dit ogenblik nog een raadsel. De inwoners van de wijken Terlinden en Paddenhoek hebben goed nieuws. Zopas bereikte het stadsbestuur een overeenkomst met het Ministerie van Openbare Werken-dienst Bruggen en Wegen om een ondergrondse voetgangerstunnel aan te leggen ter hoogte van de Raf- felgemstraat Hierdoor zal het voor de voetgangers mo gelijk worden om zonder gevaar de zeer drukke Boude- wijnlaan (deel van de Aalsterse ring) over te steken. Ook worden op dit ogenblik de plannen uitgewerkt voor een nieuw verkeerskruispunt aan de kruising van de Siesegem- laan en de Merestraat. Dit nieuwe kruispunt wordt reeds uitgewerkt in funktie van het nieuw stedelijk hospitaal dat aan de Siesegemkouter in opbouw is. Uit wel ingelichte bron vernamen wij dat dit kruispunt hoogstwaarschijnlijk ook met tunnels zal uitgebouwd worden. Zopas besliste de Aalsterse gemeenteraad het kontrakt met S.K. Aalst voor de verhuring van een perceel grond van circa 33 a, dat vervallen was op 1.5.1979 met één jaar te verlengen. Deze gronden worden, in afwachting van een nieuw administratief onderzoek verder verhuurd aan de symbolische frank. De stad Aalst kreeg een legaat van wijlen Mevrouw Jean- nette De Pauw, weduwe Maurice Crick, die overleed te Dilbeek op 20 november 1978. Dit legaat begrijpt een bedrag van 60.000 fr. en een bedrag nodig tot het onder houd van de grafstede Crick-Van Puyveld op het begraaf plaats te Aalst Volgens de opgave van de stedelijke be- graafplaatsdienst bedraagt deze som 100.000 fr Alle rech ten en kosten in verband met de aanvaarding van dit legaat zijn ten laste van de algemene legaten Op 22.8.1979 verviel de overeenkomst tussen de stad Aalst en de toneelgilde «Hoger Op» voor de ingebruik name van een gebouwtje in het Beukenhof. Op vraag van de toneelgilde kan een nieuw kontrakt worden opgesteld voor een periode van drie jaar. Het schepenkollege is van oordeel dat de kosteloze ingebruikgeving verantwoord is door het feit dat Hoger Op alle kosten van verwarming en verlichting op zich neemt, en ook nooit aanspraak maakt op voordelen die aan andere maatschappijen worden toegestaan zoals o.m. het kosteloos gebruik van de toneelzaal aan het Vredeplein, het optimmeren van dekors door stadsper- soneel, enz. De aanleg van een fietspad op de vroegere spoorwegbed ding Aalst-Opwijk werd reeds jaren geleden beloofd. Volgens raadslid Oscar Rendant (PVV) uit Moorsel heeft men de indruk dat er in dit dossier weinig schot schijnt te komen. Op de jongste gemeenteraad vroeg hij het Schepenkollege dan ook naar de stand van zaken, terzelfdertijd benadrukkende dat de aanleg van dit fietspad noodzakelijk is. niet in het minst voor de talrijke leerlingen die op dit ogenblik de gevaarlijke Moorselbaan moeten gebruiken om met de fiets de scholen, in het centrum van de stad gelegen, te bereiken. In haar antwoord stipie Mevr. Schepen De Maght aan dat een deel van deze oude spoorweg reeds eigen dom is van de stad Aalst. Zo kon Aalst zelf de bedding aan van de grens tot Moorsel tot aan de Aelbrechtlaan. Het vroegere Moorsel zelf kocht indertijd het deel aan dat op haar grondgebied lag. Vanaf het station van Moorsel tot aan de grens Baardegem-Opwijk is de bedding nog eigendom van de N.M.B.S.-groep Brussel. Op 27.2.1979 kreeg het stadsbestuur aldus een brief van de NMBS waarbij ge meld wordt dat de over dracht officieel geregeld werd met het 2e Comité van Aankoop te Brussel. Op dit ogenblik is men bezig met de opmetingen van de gronden, en tegen einde oktober 1979 hoopt men met dit werk klaar te zijn, waarna het Comité voorstellen kan in dienen tot verkoop van de vroegere spoorwegzate. Het is pas daarna dat het Aalsterse stadsbestuur kan beslissen tot de aankoop hiervan, en meteen ook tot het aanleggen van het zo lang verwachtte fietspad. In zijn tussenkomst wees raadslid Lambert Van de Sijpe (CVP) erop de de VVV Falluintjesstreek drie jaar geleden reeds de Ministriële toezegging gekregen had (van Minister van Verkeers wezen Chabert) tot aanleg van een fietspad vanaan de grens van Baardegem-Op wijk tot aan het vroegere station van Moorsel op nationale kosten. Volgens hem diende de stad Aalst de minister nog eens aan deze belofte te herinneren. Terzelfdertijd herinnerde hij de raadsleden ook nog eens aan de voorstellen die de bovenvermelde V.V.V. op dit vlak uitgewerkt had. Zo ziet men het besproken fiets pad als een del van een lus van fiefspaden doorheen de Faluintjesstreek. Deze vertrekkende in Baar- degem zou aldus dienen te lopen tot aan het Beuken hof. waar reeds een rekrea- tieve akkomodatie bestaat. Vandaaruit zou dan een ander fietspad kunnen ver trekken richting Affligem en Meldert. De bedoeling van dit alles is natuurlijk het fietsverkeer veiliger te ma ken. en de streek meteen toeristischer uit te bouwen. Meteen kwam ook Schepen van Openbare Werken Jan De Neve (VU) aan het woord, die mededeelde dat het stadsbestuur ook volop bezig is met de uitbouw van een nieuw fietspad van Aalst naar Gijzegem.' Hieraan hecht het stadsbestuur even veel belang, en het dossier is reeds inzoverre gevorderd dat de NMBS reeds toelating gaf tot de aanleg ervan op de vroegere spoorwegbedding Aalst-Dendermonde. Het technisch dossier voor dc aanleg van dit fietspad wordt trouwens op dit ogen blik reeds uitgetekend. VEHE

De Voorpost | 1979 | | pagina 5