rpe.mere OET SUNVALLEY TE ERPE-MERE PLAATS IMEN VOOR PEPERDUUR ULTIFUNKTIONEEL CENTRUM? Minister Galle gaf 9.885.000 fr. subsidies STREEKNIEUWS Erpe-Mere AARCEL BEECKMAN IN MERE WEEKLACHTEN GEHOORD We hebben inderdaad onze landgenoten en tegelijkertijd onze lezers horen weeklagen over het tekort aan nieuwsberichten over*-'- - onze toch vrij aktieve en illustere gemeente. Daar hebben we pas de kermis voorbij in het dorpsgedeelte Mere en daarvan kregen we niet eens een deftig programma voorgeschoteld. Jammer klachten helpen niet in deze. Verontschuldigingen, al zouden ze eventueel gerechtvaardigd zijn, omwille van technische pro blemen, zijn hier niet op hun plaats. Nieuws, berichtgeving, verslagen e.d.m. over Erpe-Mere. Daarover gaat het nu. In de komende weken valt er inderdaad een en ander te beleven in Erpe-Mere. Sommigen beweren dat oktober de meest aktieve maand is. Wij denken dat die beweerders er zeker niet ver naast zitten. gemeente Erpe-Mere een funktioneel centrum wenst op ten, is alom bekend. De plannen voor een dergelijk die een gemeentehuis, sportcentrum en kuituurcenter >c*tten werden voorgelegd voor een gezamenlijke kostprijs «en half miljard frank. teenberg te Bambrugge is de plaats waar de ontwerpers iet gewestplan zelf een ruim gebied hadden voorzien voor en ontspanningsverblijf. romotors van het muitifunktioneel centrumprojekt echter len ook daar een gedeelte voor gemeenschaps- en open nutsvoorzieningen. lee werd slechts beves- wat reeds lang in werke- ld bestond. Deze plaats t namelijk sedert jaren jaar gebruikt als ontspan- oord, hoofdzakelijk als ep ancamping. ent niet de Sunvalley? Zijn 3ra vers, zwembad, sport- j j in? ir 5 uitbaters ervan, de heer r|C evrouw Poddevijn? n I ant de ganse kreatie van ns mvalley is een zuiver parti- >lp initiatief, dat enkel en al- 'y, door jaren hard werken, j lemen van financiële ri- ;te 5 en totale inzet van het |qe jaar Poddevijn, uitge- er id werd tot een rendabele :v( iksesvolle onderneming. "ce jlaats waar het goed is te ;v]even, waar rust en ont- W ning eerst aan bod kunnen t 2 in. Waar elke bezoeker zijn Jig vindt om na hard wer- ustig tot zichzelf te komen n aantrekkelijke omgeving, sveicht zijn de perfekte inplan- ribin het natuurlijk kader, de 3 d igen, de visvijvers en het i <g karakter van de omge- in de grote bekoring geweest vade openbare bestuurders em illen dit prachtig terrein dat ur als een parel in het oog is oepen voor hun eigen bure- oo dek ten administratieve ge- iceven voorrang op het be en# van de natuur? m unieke karakter van deze Gr s zou zeker teniet gaan l het neerzetten van de ge- Ga le gebouwen. ns komt daarbij kijken dat je onmiddellijke nabijheid tar administratieve diensten t G)t een kampeerplaats on- it snst zal zijn in de ogen van n mige bureaukraten. 5r aravancamping heeft dus 5idng kans tot voortbestaan ke le plannen van de gemeen de ie overheid doorgang vin- id oujntieel voor de kampeer- >r fizijn zeker de vijvers en een en nbaar gebouwencomplex. Je fineer deze onttrokken wor- zi aan de Sunvalley houdt de iping eigenlijk op te be- •D. n. leslissing van de gemeente- Is als het ware een slag in gelaat van de uitbaters. Is dit de manier waarop inzet voor een zaak bestraft wordt? NOEMT MEN DIT MIDDENSTANDSBELEID? De gemeenteraad heeft in elk geval reeds beslist tot onteige ning. Hiertoe is echter nog geen Koninklijk Besluit uitge vaardigd, zodat de betrokkenen zich nog steeds geruggesteund voelen door de grondwettelijke waarborgen waardoor de be schikking over de gronden aan het openbaar bestuur ontzegd wordt. De betrokkenen hebben het als de zoveelste intimidatiepoging aangevoeld dat woensdag 3 ok tober om 9 uur stipt het ge meentebestuur met de hulp van de politie en Rijkswacht aange- stelden naar de terreinen zond. Dat dezen de protesten van de heer Podevijn volkomen ne geerden, dat aan zijn vraag tot het tonen van volmachten en uitvoerbare titels geen aan dacht geschonken werd. De uitbater werd volledig over het hoofd gezien, de terreinen wer den met geweld betreden, de aangekondigde werken aange vangen. Opmetingen, grondboringen en -ontledingen werden ver richt. Als dekmantel hiervoor zou het gemeentebestuur zich bazeren op een zeer oude rechtspraak. (1825-1838) dus voor herbes- taan van België! Rechtspraak gedaan door het Hof van Kassatie om deze wer ken nu reeds uit te voeren, ook al ontbreekt enig recht tot be schikken over de gronden. Deze wet kan aannemelijk ge noemd worden, gezien de tijd waarin deze van kracht werd. De besturen hebben immers het recht te weten wat even tueel geschikt is als aankoop. Vroeger duurde de procedure tot onteigening enorm lang; ja ren soms. Door de tijd en voor namelijk door het aanleggen van autosnelwegen werd een nieuwe en snellere procedure in het leven geroepen. Aangezien time money betekent, werd hier de openbare macht gemobili- zeerd en is het zelfs mogelijk een onteigening door te voeren binnen een tijdspanne van acht dagen. De vraag stelt zich ech ter of met de bouw van een muitifunktioneel centrum zó hoogdringend een aanvang dient te worden genomen. Over de opportuniteit van het projekt en over de financiële draagkracht van de gemeente nog gezwegen, daarover be slist het openbaar bestuur. De openbare opinie is echter formeel in zijn uitspraken. Eensgezind kant men zich tegen de realizatie van het pro jekt. Men spreekt van grootheids waanzin en geldverspilling. Inderdaad vraagt men zich af of Erpe-Mere financieel gezien voldoet op de bouw van het centrum te verantwoorden. Wanneer men het aantal inwo ners, ong. 19.000, stelt tegen over de raming van een half mil jard frank, vraagt men zich af of deze uitgave kan verantwoord worden ten opzichte van de ganse gemeenschap, die op nieuw diep in eigen zak zal moe ten tasten om aan de grillen van het openbaar bestuur te vol doen. Men heeft zware kritiek op het muitifunktioneel centrum dat tot koncentratie zal leiden van al het kultureel en sportief gebeu ren, wat automatisch een ver lamming van het gemeen schapsleven der deelgemeen ten zal teweeg brengen. De groepering van de admini stratieve diensten wordt alge meen wel aanzien als een ver betering Over de schade die zal worden toegebracht aan de handelaars van de deelge meente Mere, zonder admini stratieve diensten in de toe komst rijzen grote vraagte kens. Een hele omwenteling dus. Vast staat dat de openbare opinie zeker de lokalizatie van het muitifunktioneel centrum op de plaats van het rekreatie- centrum Sunvalley (steenberg) eensgezind afkeurt en dat ie dereen zich aansluit bij het front tot behoud ervan. Er is immers zoveel plaats te Erpe-Mere om een nieuw ge meentehuis te bouwen! Het hele projekt lijkt meer op een persoonlijke aanval tegen de uitbaters van de Sunvalley en tegen de talrijke kleine eige naars die na jaren hard werken een stukje groen bemachtigd en bewerkt hebben om samen een geheel te creëren van rust, ontspanning. Het belang van de mensen die zich ter plaatse kwamen vestigen, zowel voor dag- als rekreatieverblijf over weegt zeker het wijfelachtig openbaar belang. De rustige caravanners van Sunvalley aanzien het projekt als het verzwinden van de hoop om in de streek hun vrije tijd door te brengen in hun eigen caravan. Zij kunnen niet begrij pen dat belangen spelen die het mogelijk zullen maken dat hun ontspanningsoord van de kaart wordt geveegd. De meeste huurders van Sunvalley zijn be scheiden mensen die zich met een kleine investering een vrijetijdsomgeving trachten te scheppen. Velen onder hen zijn bejaarden en men kan terecht stellen dat Sunvalley een waar openluchtrustoord is. Kan de gemeente zich een goedkoper rustoord voorstel len? Voor de andere kampeerders telt enkel de manier van ont spanning van de eenvoudige mens die het niet zoekt of kan zoeken in dure buitenlandse reizen. Verweer tegen het ge meentebestuur haalt niets uit. Met de Rijkswacht, politie en diverse aangestelden als hulp haalt het persoonlijk verzet van de heer Poddevijn en een tiental eigenaars nul op rekest. De opmetingen zouden aan vaard worden; doch de omvang ervan stelt nieuwe problemen. De twee aangezochte firma's; In het bijzonder moet hier opgemerkt worden dat de kulturele voetbalploeg liet op Zijn beurt toevluchtsoord van zo'n 100 open Kring uit zijn krammen geschoten is en een drukke maand hun voorzitter aan het woord, gezinnen. afwerkt. Deze ploeg die in zijn eigen Stad Een vraag werd geopperd tot Als top-aktiviteiten vinden we het optreden van Joystick in niet over een voetbalplein kon het richten van een verzoek tot jeugdhuis Dido, Stampen en Dagen bij Open Kring, de viering beschikken, kreeg van de heer bescherming van de camping van 20 jaar Heemkunde in Erpe-Mere, de duivenshow in Erpe Poddevijn de toelating om gra- aan de instanties Leefmilieu en tis het voetbalterrein van de behoud der natuur. Ondertus- Sunvalley te gebruiken. Daar sen werden reeds de nodige waar elders voor een degelijk stappen hiervoor verricht, plein minstens 7.000 fr.-dient Niets wordt aan het toeval neergeteld. Terug een aantal overgelaten. met de meest beroemde duiven van het hele land, en tenslotte de voorbereidingsaktiviteiten voor 11.11.11. Een overzichtje. JOYSTICK EN HADJAZAP IN DIDO Een tweetal gekende popgroepen stuiven bij Dido aan op zater dag 13 oktober. Dus dit weekend! Jongelui die eens iets anders mensen die hun plaats dienen Ondertussen is het afwachten willen dan een doodstomme T-Dansant kunnen met genoegen af te staan. Overal waar de geboden, sport door de gemeentebestu- Veel hangt af van de uitspraak ren aangemoedigd en naar het van de klacht van de heer Pod- voorplan geschoven wordt; devijn; het feit dat met geweld wordt hier alles afgebroken en een eigendom betreden werd, tot verdwijnen verplicht. bijgestaan door politie en rijks- Een geleide rondgang van de wacht tekent ten volle uit dat er camping toonde ons een zee absoluut iets gerealizeerd dient van rust en orde. Iedere huur- te worden. der beschikt over 200 a 300 m2 Geen pozitieve punten dus in - r - plaats met twee meter tussen deze zaak. Voor de uitbaters geëvenaardI wordt. Een der voornaamste redenen.s te vinden in elke caravan. Een afsluiting van van de Sunvalley betekent dit het steeds duurder worden van de boeken. KWB-Mere is dan 90 cm, de mooie beplantingen alleen verlies van hun zorgvul- ook van oordeel dat er dringend een beleid van goedkope boeken dragen ertoe bij dat het geheel dig opgebouwde droom en moet gevoerd worden om een demokratische verspreiding van van de camping een fraai zicht langverdiende winst, wat ook 'ektuur mogelijk te maken, zodat iedereen m staat blijft zich een biedt, waar alle kampeerders geldt voor plaatselijke hande- goed boek aan te schaffen. KWB Mere zal zich hiervoor blijven naar dien Joystick kijken, luisteren en genieten Vorig weekend heeft Dido genoten van een feestmaal, zo maar elk jaar ten eigen voordele. Met gelukwensen aan de initiatief nemers, die ouders, vrienden en oud-leden bijeenbrachten. BOEKENBEURS KWB-MERE Vorig weekend heeft KWB Mere volgens goede traditie een boekenbeurs ingericht ter gelegenheid van kermis-Mere. Niet tegenstaande de beurs weer een groot sukses kende qua aantal bezoekers meent KWB dat de opbrengst van vorige jaren niet terecht fier op zijn. laars die met lede ogen moeten De heer Redant, een kleine ei- toekijken hoe de honderden va- genaar, gepensioneerde en te- kantieverblijvers uit de Sunval- vens medeslachtoffer van gans ley dienen te verdwijnen, deze zaak wist te vertellen dat Het gemeentebestuur ziet het hij jarenlang gewerkt heeft om eigen projekt goed. zich dat stukje grond te kunnen Zij wensen alleen hun gebou- inzetten. Naast deze boekenbeurs werden ook platen aangeboden. Per soonlijk menen we dat er hier een te kleine keuze was om een ernstig aanbod mogelijk te maken. De ouders van Chiro-Mere hebben bij die gelegenheid bloemen en planten te koop aange boden om de zaak op te fleuren. Ook het Rode Kruis van België, afdeling Mere, zag brood in het KWB-initiatief en zette een stand op om de bezoekers de werking van het Rode Kruis te leren kennen. Daarmee sloot een vrij gevarieerde kermisviering af. In Pvba Adinco uit Brussel en veroorloven. Hij kan zich moei- wen in te planten in een be- Pvba Aero Survey uit Sint- lijk verzoenen met het feit dat staand rekreatieoord, ook al - Niklaas zijn bezig twintig meter zijn plekje zomaar dient afge- dienen de gebouwen van de het Hof ten Dale - Vlaams Centrum loopt nu nog een erg mooie diepe boringen uit te voeren, staan, in éénmaal, zonder enig Sunvalley daartoe volledig met tentoonstelling van beeldhouwwerken. Alles wijst erop dat dit de voor- verweer. de grond gelijk te worden ge- bereidende werken zijn tot het onder de kampeerders zijn ook maakt, en al gaat dit ten koste oprichten van gebouwen op talrijke stadsmensen, die hier van de natuur. Hopelijk bieden grond waarover men geen be- jn de weekends de stad ont- zij oor aan de talrijk gemoti- schikking heeft. vluchten om hun kinderen te veerde protesten en laten zij op Ondanks herhaalde schriftelijke |aten fietsen, volleyballen, de balans van hun geweten bu- verzoeken geeft het gemeente- zwemmen, zaken die in de stad reaukratie en natuur tegen el- bestuur geen uitleg. gewoon onmogelijk zijn. kaar opwegen. De heer Poddevijn heeft wel Qok zij zien hun kostbaar ver- Zolang geen definitieve uit- klacht neergelegd bij de Proku- gaarde investering teniet gaan. spraak wordt gedaan blijft de reur des Konings tegen inbraak q6 heer Verleysen, vizueel ge- hoop op het voortbestaan van op zijn eigendom. Zijn symbo- handicapt en reeds jarenlang de Sunvalley en blijft nog altijd lisch verzet van de eerste dag vaste bezoeker van de Sunval- de kans dat de gezagdragers tot ley zei dat alles diende gepro- hernieuwde inzichten komen, beerd tot het behoud van dit R M. Dl lunstschilder Marcel Beeckman werd geboren te Vlierzele-Papegem op 4 april 1939. Het «ren de jeugdbelevenissen van de schilder zoals het boerenleven, de kermis met processie bi dergelijke die hem sterk aangegrepen hebben en dan ook terug te vinden zijn in zijn torken. De stijl van de schilder behoort tot het expressionisme en roept een sfeer op zoals wij die "oeger kenden. De kunstenaar zit aan ruim 120 tentoonstellingen verspreid over het ganse land. Met als voornaamste centra Hasselt, Gent, Lier. Het was destijds Frans Van Mechelen (ex-minister van Kuituur) die in 1971 de tentoonstelling te Lier opende. Het geheel van werken die er cn« tentoongesteld werden, zijn genoemd naar een werk van Felix Timmermans «En waar de Joe Serre bleef stille staan»doch deze zijn helaas niet te koop. De opening te Lier werd eveneens naJ vereerd met de aanwezigheid van de hele familie Timmermans. ,x) Ver(ter is het kunstatelier van de schilder toegankelijk het eerste weekend van de maand in de Serskampstraat nr. 30 te Groot-Lede. heeft hij gestaakt. Het doel hiervan was enkel zijn protest te uiten tegen het eigenmachtig optreden van het gemeentebe stuur, dat de openbare macht gebruikt tot het verkrijgen van gelijk in een betwistbaar admi nistratief dossier. Ter verduidelijking van gans deze zaak. die algemene ver ontwaardiging oproept bij de ganse bevolking van Erpe- Mere, werd maandag II. een perskonferentie belegd in de gebouwen van de Sunvalley. Talrijke betrokkenen, zowel huurders als kleine eigenaars van percelen die deel uitmaken van de Sunvalley waren verza meld om hun solidariteit te be tuigen aan het echtpaar Podde vijn. Volksvertegenwoordiger Ghis Willems nam de taak op zich om de aanwezigen een duide lijke uiteenzetting te geven van de feiten zoals die er momen teel voor staan. Later op de avond werd aan de massaal opgekomen sympati- zanten de kans gegeven hun grieven naar voren te brengen. Het woord werd het eerst aan gevraagd door een van de talrijk opgekomen gepensioneerden. Zij vroegen zich af waarom de plaats waar bejaarden en ge handicapten enkel in een goede verstandhouding onder elkaar van de natuur wensen te genie ten op zulk een brutale manier dient te verdwijnen. Vervolgens nam iemand het op voor de vissers. 3.000 kilo vis is reeds besteld om het volgend jaar de visvijvers te bevolken, met volle overtuiging werd ge vraagd wat hiermee moest ge beuren. De heer Poddevijn lichtte ver volgens toe dat het zwembad van de Sunvalley diende geslo ten. Het zal enkel in de zomer- van het patronaat een pracht initiatief van Guy Van Damme. De integrale opbrengst zal aan één of meerdere paters werkzaam in een ontwikke lingsland overhandigd worden. (Rik) De Aalsterse Minister Mare Galle was reeds een echter voor ons arrondissement Sinterklaas sinds hij tot Mi nister van Vlaams Gewest benoemd werd. Tot zijn bevoegdheid behoort immers ook het subsidiering van gemeentelijke werken. De indrukwekkende lijst van minder dan 6.217.000 frank maanden in gebruik gesteld gesubsidieerde werken in subsidie verleend voor ver worden. Financieel gezien is dit het arrondissement is on- beteringswerken aan de zwembad een zorgenkind, we- dertussen opnieuw geste- Halfbunderstraat en de Ha- gens verbod tot zwemmen in de gen met 39.218.415 frank, zeibeek te Aaigem, de vijvers werd de noodzaak van Groot - Aalst komt in deze Gentsestraat en de Dorps- de bouw ervan ingezien; dq lijst ditmaal niet voor, want straat te Burst, kosten werden gedrukt, gedeel- het is vooral het zuidelijk Lede krijgt door tussen- telijk dan, door de toelating van deel van ons arrondisse- komst van Schepen Min- gemeentescholen, deze laat- ment dat-ditmaal met een nebo 3.668.000 frank sub sten, wie weet onder welke belangrijk deel van de koek sidie voor werken aan de druk, verloren hun interesse in gaat lopen. Geraardsber- Ledezijdestraat en de het zwembad en wensen er gen krijgt aldus 22.382.961 Dorpstraat, geen gebruik meer van te ma- frank; Herzele krijgt Rekening houdend met wat ken. 3.219.000 frank; Ninove reeds vroeger toegekend Dit bracht een sterke financiële wordt begunstigd met werd door onze Aalsterse terugval met zich mee zodat, 2.138.900 frank; Dender- Minister komt men aldus tot samen met forse stijging van de leeuw krijgt 2.986.000 het fabelachtig bedrag van stookolieprijzen werd overge- frank Aan Erpe-Mere 265.502.836 frank subsi gaan tot gedeeltelijke sluiting. werd door tussenkomst van dies. 1 SK Superstar, een Aalsterse Schepen De Wolf voor niet VEHKEK KALENDER VOOR HET WEEKEND Vrijdag 12 oktober: 19 uur in patronaat-Mere: KBG belotterskaarting met 3.000 frank vooruit en een inleg van 25 fr. Aanvang van de kaarting: 19u30. Te 20 uur: in 't Mereland: vooropening van de tentoonstelling «Marcel Vercauteren»Kunstschilder. Inleiding door de heer Roel Van de Plas, hoofdredakteur van ons blad «De Voorpost». Opening door burgemeester P. De Lat. De vooropening wordt opgeluisterd door het koor «Singhet Fro». Er is vrije toegang, iedereen is welkom. 20 uur: in Chiroheem Mere: KA V-dansles: niettegenstaande het enorm sukses van deze dansles kan jc er nog bij. Er wordt een beroep gedaan op mannelijke dansers. 20 uur: jeugdhuis Dido Erpe: drie kursusreeksen: volksdans, makramé en klassieke gitaar. Zaterdag 13 oktober 13.30 uur: in jeugdhuis Dido: Basket: JH Albatros-Dido 14 uur: krachtbal 16.30 u. Klassieke dansles. Doorlopend: in 't Mereland: kunst tentoonstelling Marcel Vercouteren tot en met zondag 21 okto ber Priester Daensfonds: geleid bezoek aan de Priester Daensten- toonstelling tg Brugge (inlichtingen over vertrek en kostprijs in 't Mereland). 19 uur: socialistische gepensioneerden: maandelijkse kaarting en bijhorende koffietafel en gratis tombola in het Volkshuis. 19 uur: in de zaal De Moté: grote PVV-kaarting met liefst 4.000 fr. vooruit. En enkele bekers er bovenop. Inleg 40 fr. 20 uur: in jeugdhuis Dido: Joystick. Zondag 14 oktober: Een rustige zondag, zodat je naar een voetbalmatch kan kijken. Jammer dat Luik zover ligt K.A.V. Mere: NAAIEN VOOR KINDEREN Op maandag 15 oktober organiseert KAV-Mere een rustige naailes, waar de leden kunnen kleedjes maken voor hun kinde ren en kleinkinderen. Wie beweert er daar dat kinderkleedjes zo erg duur zijn? Daar wil KA V iets mee aan doen. De demonstra tieavond vangt aan te 19u30 en gaat door in het patronaat. TWINTIG JAAR KRISTELUKE GEPENSIONEERDEN Te Mere bestaat de K.B.G.-afdeling blijkbaar reeds 20 jaar. In vrij intieme sfeer zal de groep deze heuglijke gebeurtenis vieren. Op dinsdag 16 oktober. BOND TE ERPE: NIEUWE FORSE START Vorige zaterdag heeft in de Pax te Erpe een ledenfeest van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen plaatsgehad. Het was de eerste aktiviteit sinds het voorzitterschap van de heer De Baere overgedragen aan de heer Jef Van den Einde. Hij is ook voorzit ter van KWB-Erpe. Het bestuur is bovendien helemaal vernieuwd. Een vrij uitge breid programma is aan de leden voorgelegd. De Bond verwachi zich aan een strenge winter, maar ze zullen zich warm werken. FREDERIK VAN EEDEN De Kleine Johannes is in de Nederlandstalige literatuur nog steeds een van de grote idolen. Frederik Van Eeden is er de schepper van. Over deze grootmeester en schrijver zal minister Galle op dinsdag 16 oktober een uiteenzetting geven in 't Mere land. Iedereen is welkom. Aanvang 20 uur. 11.11.11-AKTIE TE BURST, BAMBRUGGE EN AAI GEM De voorbereiding van de komende 11.11.11-aktie voor Burst, Bambrugge en Aaigem heeft plaats te Burst op donderdag 18 oktober te 20 uur in de parochiezaal. Er wordt een uiteenzetting met dia's gegeven over de toestand in Zimbabwe-Rodesië. Voorstellen voor de steun aan een projekt worden op tafel verwacht. En praktische schikkingen voor de aktie op 10 no vember worden uitgewerkt. Laat de massa maar binnen. BROOD EN TAARTEN SVV Mere wil zondag a.s. 14 oktober zelf brood en taarten bakken. Vanaf 14u30 in het Volkshuis, Kerkhofstraat. Na het bakken is er koffie en proeft men het eigen gebak. Het C.M.B.V. van Erpe-Mere houdt op woensdag 17 oktober een uiteenzetting over het tema: «Zeg ook eens: ik heb ge noeg Afspraak in 't Mereland te 20 uur. ZWEMKLUB SPORTIVA De vrouwelijke zwemklub van KAV-Mere zoekt naar uitbrei- ding op woensdag tussen 20 en 21 uur in Hillegem voor de zwemlessen!

De Voorpost | 1979 | | pagina 13