kugdpogiiiQ K L u ^kni pÈ Ypsilon's jonge kunst tu/zen h Jeugddagen op SL-Jozefparochie :n diepe beurs jeugdinfo •ns aan, wat de Aalsterse jeugd te wachten staat, in Van Veen zou bij wijze van spreken zeggen dat jn woorden voor zijn, maar er zijn er juist heel roor. Het programma van de jeugdinfobeurs in de rshallen van 3 tot 11 november is lekker goed ld. 1 jonstelling I opend zal er elke dag I 4 tot 20 uur tentoon- ig zijn met deelname leel vele plaatselijke, Hiciale en nationale ■organisaties. Daar rondneuzen en je in- ■ren, een kijk krijgen op ■r allemaal voor inte- ^%\s bestaat, tale p amma Vrijdag 26 oktober is er vooropening met het optre den van Klaus Schulze ((Duitse Synthesizer muzi kant) Zaterdag 3 november om 14 uur: officiële opening. Om 15 uur wordt de kin dermusical Spring o.l.v. Eva Bal opgevoerd. Dit is een produktie waarin kinde ren van nu in kontakt komen met kinderen van andere tijden, en die gemaakt is in 053-70. OZi'tsl I abtuii o koffiehuis» specialiteit van Wafels I ORTHALS jMia TeL 053-77.76.84l Hel koffiehuis der denderstreek HEB STEEDS BU DE HAKD uw nvu van ItelefoonnummersI ■en adressenH mp|Miiaatwerk De laagste prn?en der matrasaen Bchuimniböer. Latex. StaalverervSuper-Bujto^^B Bergemeersenstraat 18. Aalst^H 053-21.8153 Electronische componenten - telefoonbeanwtoordapparaten - au- I toradio's - antenne mate naai - stereoinstallaties - modelbouw met I afstandsbediening Korte Zoutstraat 12, AALST OURURENiPeian) Tel. 053-77.48.541 JjtELLY FURS 0DERMATT THEO - Geraardsöergsestraat 1 Aalst naast Politie Bureel Pelzen voor Dames, juffrouwen en heren. Aanvaard alle herstellingen lESMEED 052-21.27.621 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitingen, poorten, enz M De Backer. Kon. Albertstraat 75. Dendermonde Ierman 052-21.38.i6l Michem Tapison, nylontapijt. en andere vloerbekledingen li •- 1bij Herman Michem, Poliaulaj* Vraag vrijblijvend inlichtingen 0-SP0RT 052-21.17.591 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en r camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroostn)ke Gezmszegels. 0M, LEEN GERUST 053-21.60.16l ophandtekening Hypotheken,ver7ekerdegeheimhouding Inlich- tingen bi| Van den Berghe. Droeskouterstraat 12. Haaltert E0NIDAS De beste en goedkoopste pralines Specialiteit doopsuiker Lange Zoutstraat 37 AALST 053-21.08.91 IEUBELEN DE WOLF De grootste meubelzaak der streek. Mol end nes 3, AALST 053-21.63.91 1 IIEUWLANDT 053-70.28.611 Woonverbouwing van de kelder lot het dak ook onderhoud, verbe- teren en herstellen. Langestraat 116, 9300 Aalst F VERGORDIJNEN 052-21.35.501 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardi- sette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex. Louverdrape, vouw deuren modem fold, meten, afwerken en plaatsen Guldo Mi chem, Potiaulaan 11, Dendermonde UBLICITEIT 052-21.40.601 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in ton eenvoudig fl begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specialisten [UANDO 052-21.40.601 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig Ie maken quis. quid, quo, quando, quomodo enz: wie. wat. waar wanneer en I hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties I wordt U gegeven door Groep De Cuuper letro Is een blik in het verleden VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meu bilair in antiek-finish Kunstvoorwerpen, wandtapijten en reprodukties van gekende meesters Alomgekend voor salon-garnituren in leder C0UP0NNENHUIS 053-21.27.771 Enig in Aalst en omstreken Zelfbediening van alle sloften (zelfs per r Moorselbaan 556, Aalst URWERKEN COVERS 053-70.18.20 Lange Zoutstraat 44. Aalst ergeylen R en zoon 053-21.49.91 Manufacture van bontmantels Molenstraat 58-60 - Aalst opdracht van het ministerie van Nederlandse Kuituur n.a.v. het Jaar van het Kind en 1000 jaar Brussel. Ook om 15 uur is er muzi kale animatie met Walter De Buck. Om 17.30 uur is er een informatiegesprek over kind in teater (m.m.v de akteurs, muzikanten kin deren en Eva Bal uit de pro duktie Spring). Om 17.30 uur treedt de kunstgroep Alkuone uit Aalst op. Om 20.30 uur wordt deze eerste dag met New Wave afgerond. Daar zorgen de Aalsterse forma ties Lavvi Ebbel en Ex Hole voor. Zondag 4 november: Sint-Maartenfeest voor alle Aalsterse kinderen om 14 uur met een speel goedruilbeurs, totaalspek takel Fantasialand (spre kende pop, vlugtekenaar, poppenspel, goochelaar, wedstrijden, zang en dans) en het officieel bezoek van Sint-Maarten. Om 17 uur: volksdans Van 17 uur tot 19 uur: door lopende toelichting en dia montages rond Jongeren in de derde Wereld (m.m.v. N.C.O.S. en Unicef) cef) Om 19 uur: tekst en poëzie akting door Gustaaf De Meersman. Om 20.30 uur treden Conny Vandenbos (Nederlandse chansonniè- re) en Lieven op. Maandag 5 november: om 19 uur film «mishandelin gen» van Lasse Forsbeg. Om 20 uur: konfrontatie tussen het schepenkolle ge, de gemeenteraad, de jeugdraad en wijkkomi- tees Jaar van het Kind. Om 20.30 uur treedt Didier op (café chantant met Brus selse akkoestische gitarist). Dinsdag 6 november: van 9 tot 17 uur keuze tussen twee studiedagen: één rond gemeentelijk jeugdbeleid (de rol van de plaatselijke overheid in het gemeentelijk jeugdbeleid) en een rond Jeugdklub Ypsilon stelt nog tot zondag tentoon wat men «alternatieve jonge kunst» noemt. Het gaat om een ruime gelegenheidsverzameling van kreatief werk van klubleden Egon, Luc Tombeur, Luc Holvoet, Erik Eelbode, Greta en Eddy De Vadder, Ann Van Huyne- ghem, Hendrik De Man en Annouck Eberhaerd. Som mige onder hen zijn akademisch gevormd, maar geeneen heeft reeds zelfstandig geëksposeerd. kindermishandelingen (oorzaken, opsporing, be handeling en voorkomen van kindermishandelingen). Om 20 uur: voordracht rond de situatie van het kind in de Skandinavi- sche landen meer bepaald in Denemarken met een ak sent naar het vernieuwd ba sisonderwijs. Woensdag 7 november: van 14 tot 17 uur: open in- fonamiddag jeugdwerk loosheid. Ook om 14 uur seksualiteitsbeleving bij jongeren (meer bepaald een bespreking met film) Om 19 uur een film «op voeding tot ongehoor zaamheid van Gerhart Bott. Ook om 19 uur: optreden van de Aalsterse punkgroep The Onion Dolls. Om 20.30 uur: optreden van Toy (Belgische tower-rock) Donderdag 8 november: 14 uur: tienerkabaret Tijdelijk Geschift (een produktie van het BKT in een regie van Eva Bal. Om 20 uur de bat jeugdwerkloosheid (met vertegenwoordigers van de verschillende vak bonden). Om 20.30 uur op treden van de Aalsterse jazzgroep rond Patrick Mortier Pat Moore Band. Vrijdag 9 november: om 14 uur: instrumentenwork- shop in 't Kliekske. Om 18 uur: optreden van de fanfare van KSA Sint- Maarten Aalst. Om 19 uur: optreden van groep Flow (Aasterse rockgroep) Om 20 uur: open gesprek over samenlevingsvor men met vertegenwoordi gers van traditioneel en al ternatief huwelijk, kommu- ne, kloostergemeen schap Om 20.30 uur op treden van Dirk Stalaert en Jan Veldeman (Bra bants duo in kafé chantant). Zaterdag 10 november: om 14 uur Sint-Maartenfeest van de vriendenkring van het Stadspersoneel. Ook om 14 uur filmvertoning «stilte, wij draaien» (een film gerealiseerd door Gent se Jefikinderen). Om 15 uur volksdans en om 20 uur: De jongleurs vroeger en nu door het Kollektief In ternationale Nieuwe Scène. Zondag 11 november: 14 uur: optreden van Jeugd en Ballet Trongon, om 15 uur volksdans om 16 uur: informatiegesprek met diareportage omtrent Taxistop. Om 19 uur een verhaal over kinderen, spel en speelgoed (dia montage en gesprek over de kommercialisering van speelgoed op de eigenste Sint-Maartendag). Om 20.30 uur slot met een op treden van Joystick en Raymond van het Groe- newoud. Ziezo, als dat geen belegde boterham is. Kankeraars kunnen zeggen dat deze Jaar-van-het-kind-slotakti- viteit niet enkele voor het kind opgevat is, maar voor «jeugd» zo ruim mogelijk genomen. Hoedanook, het kind is ze ker niet vergeten. Deze al ternatieve handelsfoor ver dient alle aandacht! (PD) besteding) was er; in zijn toespraak stelde hij de toe nemende belangrijkheid van de vrije tijd als uitda ging. Kreatief omspringen met zijn vrije tijd vond hij in dit licht een opgave voor de hedendaagse mens. Hij nieken en tot uiting ge brachte ideeën, zit zeker één en ander dat de moeite waard is van een bezoekje. Speciaal op zondag is er ook de mogelijkheid tot zelf- kreativiteit met zeefdruk en miniatuurtjes. Dit laatste is In zijn openingswoordje op de vernissage vrijdag 5 ok tober had klubvoorzitter Guido De Cock het daar over. De bedoeling van de tentoonstelling is trouwens niet-kommercieel (er wordt geen inkom gevraagd en er is geen ekspliciete ver koopmotivatie). Het gaat erom de kreativiteit die bij klubleden bestaat eens te etaleren. Op die manier leert men niet enkel de jonge kunstenaars op een andere wijze kennen, de be trokkenen worden ook in zekere mate gestimuleerd in hun kreativiteit. En ande ren worden er misschien toe aangezet vanuit ideeën en aangewende technieken. Daarom werd er niet ge schift bij de diverse schilde rijen, tekeningen, akwarel- len, beeldhouwwerkjes, gravures Zowat vijftig personen wa ren aanwezig op die offi ciële opening. Onder hen en daar is de jeugdklub blij Pentekeningen, schilderwerkjes en akwarellen geëxposeerd door klubleden. (Hugo) om diverse vertegen- verheugde zich erover dat woordigers van volwasse- aandacht hiervoor binnen nenorganisaties en buren, een jeugdhuis mogelijk is. Ook schepen Monsieur Ook het niet-kommerciële (Jeugd, Sport en Vrijetijds- aspekt van deze tentoon stelling werd onderstreept. In de tentoonstelling, met een ruime waaier van tech- een nog vrij onbekende techniek waarbij kleuren door mica «opgezogen» worden tot mooie «minia tuurschilderingen». Een vorm van kreativiteit voor jan en alleman. Eens binnenlopen! (Pd) y n 052-21.46.601 een fovertormule? Neen een vergeli|king Uw inbreng en onze r vaklui geven samen een fqn resultaat aan uw reklameproblemen. Bel even naar Groep De Cuyper V0NNE EN JOZEF 053-70.33.95| rijden met een bromfiets van Hotman, Schoolstraat 48, Aalst. Alle herstellingen. 1 jaar waarborg. Gratis onder houd. Prijzen vanaf 4 900 F tot 150.000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar. Tussen de regels of tussen pot en pint... Tussen de soep en de patatten of tussen haakjes... Of zelfs tussen de aanhalingste kens. Netjes op een rij gezet geeft dit het volgende: JEBRON Vrij. 12: 19.30 uur tot 20 uur: gebedsbijeen komst. «ledereen is welkom om zich bij dit bidden aan te sluiten». Zat. 13: 19 tot 22.30 uur: ontmoetingsavond Zon. 14: 19.30 uur: gebedsdienst Taizékern Di. 16: 19.30 tot 20 uur: wekelijkse gebedsbij eenkomst. Vrij 19: film «Hugo och Josefien». Zat. 20: 19 tot 22.30 uur: ontmoetingsavond IN ZAAL OKAPI, BURCHTSTRAAT Zon 21optreden van Elly en Rickert om 20 uur. Kaarten kosten 95 fr. en daarvoor moet je naar de Muziekboetiek in de Botermelkstraat, Aalst. TANU Vrij 12: Filmavond van motoklub Cobra's vanaf 20 uur. Op het programma: T.T. Assen 1954, Golden Jubilee Isle of Man T.T. 1957, Toen en Thans, Vrouwen achter het stuur. Allé motorfans zijn hartelijk welkom. Zon 14: autotocht naar «de zwarte toren» te Brussel. Vertrek om 13 uur in de klub. Zat 20: 20 uur (in zaal Madeion) optreden van Ex Hole en de Kreuners. ZON NESTRAAT Vrij 12: filmvertoning «Jesus Christ Superstar» om 20 uur. Inkom voor leden 40fr. Voor anderen 60 fr. Een abonnement van 7 films kost 200 fr. V.V.K.S. SINTE-MARGARETA Vrij. 19: grote belotterswedstrijd in de parochiezaal. Aanvang 20 uur Zat. 20: 14 uur: autowas. 20 uur: dans- en drankgelegenheid tijdens een T-Dansant en Bodega. Zon. 2110 uur: verdere autowas. Van 12 tot 15 uur: groot eetfestijn met op het menu: mosselen, kip en frieten. Ondertussen zal er reeds vanaf 13 uur van start gegaan zijn met een grote fietsrally en verder in de namiddag zal er nog een boogschutterswedstrijd gehou den worden. In de loop van de avond is er dan nog eet-en dansgelegenheid. Dit alles als vierde editie van de «Bouwfeesten» ten voordele van verdere afwerking van de lokalen van deze skoutsgroep. YPSILON 12-13-14 oktober: laatste dagen van de tentoonstelling «alternatieve jonge kunst», (zie elders in dit blad). Op vrijdag en zaterdag vanaf 19 uur, op zondag van 10 tot 13 uur en van 15 tot 23 uur. WETSWINKEL Houtmarkt 5: «omdat in onze maatschappij het recht nog steeds aan de kant van de machtshebbers staat» gratis jurydisch advies elke vrijdag van 19 tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 12 uur. Liberaal jeugdwerk: een p.v. Het Aalsters Liberaal Jeugdwerk (koepel van 5 jeugdorganisaties) heeft er een permanent verant woordelijke bij. De 32-jarige Rudi De Smet is aangeworven in het Bijzonder Tijdelijk Kader en hij wordt administratief medewerker. Als p.v. zal hij ook als kontaktpersoon fungeren tussen de verschillende liberale groeperingen. Rudi is te vinden in de lokalen van het Liberaal Jeugdwerk, Hammestraat 20. te Aalst elke werkdag van 8.30 uur tot 17 uur evenals zaterdagnamiddag van 14 tot 17 uur. BRUIN VAN GEVALLEN BLADEREN Ik ben er zeker van dat er ooit eens een tijd komt dat ze ons (met of zonder historische kritiek) gewoon voor gek verklaren, 't Zal nog niet in het jaar 2.000 zijn, dan zitten ze nog met UFO's en kompjoeters en zo. Maar veel langer zal het toch niet duren. Hoe is 't mogelijk, zullen bioskoopgangers zich afvragen, dat die scholieren van toen een kafee interessanter vonden dan huflklas. Ze zullen een traan pinken als blijkt dat die klas nog ongemengd was en dat die scholier geregeld een afspraak had boven de flipperbak met iemand die hem nauw aan het hart lag. En ze zullen de sociaal-ekonomische krisis- omstandigheden erbij vermelden, als ijdele poging om iets te verklaren. Je zal beelden zien van doppers, die je enkel nog in Bokrijk vindt of op ambachtsmarkten. De filmmakers zullen niet nalaten het vele werk te tonen dat toen (vandaag dus) nog te wachten lag. De derde wereld en zo, de natuurvervuiling, de volwassenenvorming, de kreatieve vrijetijds- vorning, de vermenselijking van de arbeid. Wedden dat ze het allemaal schoon in de retroverf zullen zetten. Een geleerde professor zal er wat bij vertellen en de Vlaamse Radio en Televisie zal er wat duiding bijgeven zodat ieder tevreden is. Maar één ding zal zeker zijn. Een paal boven water. Dat we gek zijn met die kerncentrales en verkwisting, hoge arbeids- tempo's en noem maar op. Dat we liever de gebakken peren zelf opgegeten hadden. Misschien beleven de lezers van een jeugdpa gina dat gezegende moment nog wel. Wie weet. YPSILON ERKEND Het ministerie van Nederlandse «kuituur» (bestuur voor jeugdvorming) heeft met een welwillende handtekening jeugdklub Ypsilon uit Aalst (Meuleschettestraat) erkend. Dat betekent subsidies, en voor het publiek ook de garantie van een degelijke werking. Proficiat Ypsilon BEZINNINGSAVONDEN VOOR LEER KRACHTEN In Jebron worden binnenkort drie bezinnings- avonden ingericht voor leerkrachten. JezuTet F. Cromphout zal daar voor instaan. Op maandag 5 november gaat het over «geloof als uitdaging in deze tijd». Op 19 november over «gebedscul tuur» en op 3 december over «beroepsspirituali- teit». Telkens op een maandag om'20 uur. HULPAKTIE ANTILLEN Weet je 't nog, die orkaan die de voorbije zomer de Antillen teisterde. Voor de Dominicaanse republiek wordt door de missiegroep van de paters Redemptoristen een blitz-hulpaktie op het getouw gezet. Dringend wil men golfplaten e.d. naar ginder opsturen. Kwestie van het noodzakelijke onderdak. Jebron helpt mee aan die aktie. Onder andere werd aan Aalsterse schoien gevraagd 5% van hun opbrengst tijdens de missiespaarweek af te staan voor die aktie. Eén school zegde reeds 25.000 frtoe. Mensen die persoonlijk iets wensen af te staan kunnen dit via postchequerekening 000-0045283-81 van het Missiewerk der paters Redemptoristen met vermelding etHulpaktie Antillen». DE KOTERAAR: SCHOLIERENWERKING TWEEDE JAARGANG In 't Fabrieksken (Burchtstraat 20) is het elke schooldag van 12 tot 2 instuif voor scholieren, met een hoop mogelijkheden tot spel en aktief wezen. Er zijn ook speciale plannen. Zo bv. voor een vrouwendag en misschien ook het Grafisch Kollektief uit Antwerpen uitgenodigd. REVOLUTIONAIR REFORMISME Daarover willen de Aalsterse Jongsocialisten in janurari-februari een kadervorming over inrich ten. De kursus zou vier avonden in beslag nemen. 'T SATELLIETJE Die jeugdklub voor tieners richt elke vrijdag avond pingpong-en kickertornooien in. leder is daar welkom op. Tevens wordt er een nieuw hobbyatelier fotografie opgericht. Door de katholieke jeugdraad van de Aalsterse Sint- Jozefparochie wordt van 19 tot 21 oktober een jeugd- driedaagse ingericht Het gaat om een jaarlijkse traditie waarin zowel aan kinderen als «rijpere jeugd» gedacht wordt. Die jeugdraad kan voor de organisatie van deze «Jeugddagen» rekenen op de achterban die hij verte genwoordigt: Chiro Sja- loom, Chiro Maeva, jeugd club Ypsilon, het parochiaal jeugdkoor, de werkgroep jeugdliturgie en KSA Sint- Maarten. Het programma: Op vrijdag 19 oktober is er een dropping voor jonge ren vanaf 14 jaar Het ver trekuur is bepaald om 19 u. Thuiskomst rond midder nacht. Vertrek op de koer van de Meuleschette- school. Zaterdag 20 oktober is er om 13.30 u. een fietsen- karavaan. Deze wordt om 15 u. gevolgd door een film voor alle leeftijden, 's Avonds om 20 u. gaat in 't Kapelleken een kabareta- vond door, wellicht het hoogtepunt van deze «jeugddagen». Inkom 20 fr. in voorverkoop. Aan de in gang 25 fr. Op zondag 21 oktober is er om 11 u. een jeugdmis ge volgd door volksdans op de Asplanade. Om 14 u is er spelnamiddag op de koer in de Meuleschettestraat. De kinderen worden in leef tijdsgroepen onderver deeld. Het einde is voorzien om 18 u. 's Avonds is er nog een instuif voorzien voor jongeren vanaf 14 jaar. (pD)

De Voorpost | 1979 | | pagina 17