anaries met dane-compleks HECHTS KARIG BELOOND Kovacs komt kijken obert Willems: Mijn spelers echten u voor mekaar» Jong Lede beleeft pret aan eerste thuiszege n ook dit nog oalitie nekt Patrick Lerno kapi Aalst: nul op acht 'ommens opgeroepen voor de 11 Ïtte Duivels it vanti Lebbeke in Europabeker Sint-Niklaas - A.A. Gent mam De Voorpost UDAG 12 0KTG3ER 1979 SPORT Sint-Truiden - S.k. Sint-Ni klaas 0-3 pis vorig seizoen is Zidane Djamel, de Algerijn i bliksemsnel fysiek In orde wordt gebracht, «man geweest van de Slnt-Truidense spelers, lezer herinnert zich dat, na een lange [periode en de nodige aanpassing aan het |itme, Zidane voor de eerste maal vorig seizoen I tegen Sint-Truiden. De zwarte parel bleek jorm danig te pakken te hebben en scoorde i malen. Sint-Truiden stond er perplex van. wonder dat de Sint-Niklase voorspeler jaiijk geschaduwd werd zaterdagavond toen j» ploegen elkaar opnieuw partij gaven. m ortkring Sint-Niklaas is in goede doen: de twee tste wedstrijden tegen geen al te misse tegen- nders werden afgesloten met een vier op vier. t viel bovendien op hoe taktisch mooi het de ieg van Willems-Waeterinckx aan boord legt. Zo ide men de SDeelwiize van Wissmann Ho man bij St.-Tiuiden de lakens uitdeelt qua spelver- nng. tranky De Daele kreeg daarom de opdracht ex-Beverenaar aan de klap te houden. Wat de ge en talentvolle De Saele uiterst keurig en zelfs loos deed. iner Willems begreep een aantal persartikels niet heel goed mmige scribenten waagden zich aan een over- ssering van Sportkring... maar de beste ploeg d dan toch gewonnen. En daar kon Willems hele- ial niet mee akkoord gaan.met dat eerste bedoe- we 'e hebben het inderdaad taktisch gespeeld, maar irijf nu niet dat Willems de wedstrijd gewonnen m elt Da's gewoon larie, als het slecht ging bij ons ik toch ook steeds voorgehouden dat niet wij ar wel zij (de spelers) daarvoor verantwoordelijk ren. Kijk maar hoe zij geknoeid hebben tegen deiom en Hoeselt, niet toevallig twee ploegen die op lop f moment nog met nul punten op het aktief ston- Sint-Tmiden heeft niet verstandig gespeeld, em dat gerust van me aan. Pummy Bergholz heeft ral getracht het middenveld te overbnjggen, "Tbr dan spelen wij uiteraard de counter. Nogal |fech. 't de deur toedeed voor de Kanaries, is dan ook it. En kijk, we kregen mogelijkheden: De Raet fe dicht bij de vooriijn aan en Emanuelson nuitzijn temggetrokken positie —scoorde dan maar een doelpunt. Men moet ginder niet gaan eren dat wij zó verdedigend hebben gespeeld, hebben wel realiteitsvoetbal geproduceerd En onze spelers steeds maar voor elkaar blijven '<ten (zie maar naar Zidane) gaan we nog dikke aten behalen. De Algerijn liep zich gewoon voor de anderen. Scoren moest hij dan voor iet meer, daar waren dan toch Emanuelson en goed voor» s zit met een nieuwe breuk aan de voet en Nijs na A.A. Gent een gele schorsing uitzitten Voor 1st allemaal vreugdevolle gezichten, daar aan 'atermolendreef En dat is maar goed ook voor voorbereiding van het toptreffen S.K. Sint- - A.A. Gent van zondag a.s. A.G. iu st Zidane speelde bovendien uiterst verstandig. Dat betekende dat telkens hij bij een spelfaze betrokken was, niet min of meer dan twee a drie spelers aangetrokken werden. Zo kregen de Klaasjes ruimte waar ze dan ook verdiend van gebruik hebben gemaakt. Met Ronny Lambrechts avond aan den lijve on- nog op de gekwetsten- dervonden. Het bonken lijst en Caers die tijdens op de S.K.-verdediging de midweektraining last had echter als gevolg dat kreeg met de voet, spel- de bezoekers vooral op onbekwaam, trad Sport- de counter uiterst ge- kring aan met het team vaarlijk waren. En pre- zoals het partij had ge- cies daarvoor hebben zij geven aan Kortrijk. Dat drie snelle spitsen J »u l"" m*"t» ik" ikAe" Willems-Waeterinckx: het van vreugde dansende duo Zelden kwam een match op een voor de Sportkring kassier zo gunstig tijdstip in 't kompetitiejaar ais dat met de zondagse derby Sportkring Sint-Niklaas - A.A. Gent het geval is. Bij Sportkring verwacht men dat alle rekords inzake toeschouwersaantal geklopt zullen worden, althans: de piek van dit jaar wordt ongetwijfeld bereikt, maar het historische maximum van méér dan 12.000 kijkers tegen Aalst in 1948 zit er wellicht niet in. Enerzijds is er de fruitige reklame die Sportkring zelf maakte in het verre Limburg. Ettelijke supporters waren erin hun sas, daar op Sint-Truiden, de sfeer was om te smullen. Drie-nul, wat een weelde! An derzijds kan toch van een topwedstrijd worden ge sproken: de Gentenaren staan tweede met acht punten en Sint-Niklaas zit ze op de hielen. Tongeren Kortrijk is nog zo'n hoogvlieger, maar voor konkur- rentie daarvan hoeft men in het Land van Waas niét beducht te zijn. En dan is er het ontbreken van eersteklassevoetbal in héél het Land van Waas en verre omstreken; noch van Beveren, noch van Loke ren hoeft men schrikte hebben als het op het afro men van de supportersschare aankomt, die spelen immers niet. En Aalst is al zo ver weg. En dan is er Gent, in goede doen ondanks de vorige zondag kwistig rondgedeelde gele kaarten en de rode kaart voor de bouwlustige voorzitter. A.A. Gent brengt traditioneel een forse aanhang mee. Alles samen, beciifertmen bij Sint-Niklaas, moet de derby zo'n achtduizend kijklustigen naar de Watermolen- drsöf kunnen iokken. Moet er nog zand zijn? Nee, maar 't weer mag gerust lekker zacht blijven. Wie beslist komt kijken, is voetbalmakelaar Kovacs, de man die Sportkring Sint-Niklaas trouwens Rudolf Emanuelson aan de hand deed. Op wie Kovacs z'n oog heeft laten vallen, ligt te raden: Zidane, of wat dach t je Djamels ster stijgt aan het firmament, maar bij Sportkring stelt men dat je op zijn voetbalper soonlijkheid géén prijs kunt stellen. Zidane, Gentse Sint-Niklazenaar met buitenlands scocerbloed, zondag te zien in het stedelijk SK- stadion. En 't zou wel eens een groot feest kunnen worden. De spelers zijn het overigens aan hun aan voerder verschuldigd. Want wordt captain Jèf Ëfei- rinckx precies zondag 14 oktober niet 28? betekent Lodewijckx terug op zijn libero plaats, Marc Nijs in het midden (tijdens de twee de helft vervangen door Deraeve) en met De Raet, Zidane kreeg onmiddel lijk de kans maar hij trapte het leder naast. Het eerste werk was echter voor Stickens toen Deraeve pardoes De Daele en Emanuelson op de handen schoot. En uiteraard naast zich. Een toen even later de ge- stevige middensektor vaarlijke Cleuren via een dus die erin slaagde het vrijschop de Sint-Niklase Sint-Truidense geweld doelman opnieuw be- degelijk op te vangen, dreigde, stond deze keu- Zoals reeds gesteld in de rig op de goede plaats, aanhef werd vooral op De Sint-Truidense druk taktisch vlak heel wat vergrootte echter. Zowel werk gepresteerd. Wiss- Cleuren, nogmaals, als man kreeg De Daele aan Meeus gingen hun kans het been maar ook Jef Beirninckx kweet zich uitstekend van die taak. Van Haevere en Ver- straeten, altijd bij de maar scoren was er niet bij. Dat gebeurde in de aan val. Dat gebeurde wel aan de zaak trouwens, deden overzijde. Branchaute in- Stickens in een zetel terpreteerde een spelen, ook al diende die manoeuver verkeerd, liet enkele malen zeer attent zich de bal afsnoepen door Emanuelson zodat via een dubbelpas met Veyt de stand voor Sportkring geopend werd. Alles in de aanval De thuisploeg voelde het ries veruit het meeste gevaar komen. Dan maar werk afgelegd, maar alles in de aanval waar- stormen brengt nu een- bij het middenveld kom- maal niet altijd op. Dat pleet verwaarloosd werd. hebben zij zaterdag- Dat Sportkring dit af- tussen te komen. Sportkring mag zeker als verdienste aangerekend worden dat het taktisch puik speelde. En uit eindelijk werd er «ge makkelijk» gescoord. Toch hebben de Kana- strafte is meteen duide lijk. Danny Veyt om speelde dan maar, rond het uur, doelman Ver- deyen, en de zaak was bekeken. Moment waar op de enkele honderden Sint-Niklase supporters viktorie kraaiden en dat ook lieten horen daar in de tribunes. Melon werd bij de thuisploeg inge bracht om orde op zaken te stellen, maar dat leverde buiten enkele goedgerichte schoten van hem en van Gielen, niks konkreets meer op. De Truidense motor be gon bovendien sterk te sputteren. Sportkring overbrugde vaak in één tijd nu het middenveld. Bij een van die laatste fazen kon Veyt rustig Verheyden het leven zuur maken, die lobde zijn doelman zodat Sint-Ni klaas vier minuten voor tijd alle eventuele on zekerheden definitief wegnam met een derde doelpunt. Sportkring heeft dus rus tig propaganda gemaakt voor de wedstrijd van zondag a.s. tegen A.A. Gent. Treffen dat overi gens altijd pikant en vaak «doeltreffend» afge sloten wordt. Bovendien kwam trainer Noliet aan de Watermolendreef nooit aan zijn trekken, wat inhoudt dat er spek takel te over zal te zien zijn. Meteen zit er voor geelblauw de kans dik in dat de rangschikking nogmaals verbeterd wordt maar dan zal men de Gentse klip (zonder Van Den Daele) wel degelijk moeten omzei len. Het is de toe schouwers aangeraden zich bijtijds naar het stadion te begeven om geen nodeloos wachten voor de boeg te hebben. Sportkring houdt voor verkoop alle dagen' van 18 uur en ook zondag in de voormiddag. De ploegen Sint-Triuden: Verdyen, Mignolet, Brachaute, Verheyden, Beckes, Wissman, Snijders, Cleuren, Deraeve, Meeus en Gielen. Sint-Niklaas: Sickens. Verstraeten, Lodewijckx, Van Haevere, Beirinckx, De Daele, De Raet, Veyt, Emanuelson en Zidane Doelpunt: 43' Emanuel son (0-1), 62' Veyt (0-2) en Verheyden (0-3 via een own-goal) Wijzigingen: 46' Deraeve i.p.v. Nijs en 70' Melon i.p.v. Snijders Toeschouwers: 7.000 Kaarten: geel voor Nijs, Emanuelson en Verhey den. Scheidsrechters: Van den Bossche Djamel Zidane (Sint-Niklase) Jong Lede-FC Izegem 2-0 Haalde Jong Lede bij het kompetitiedebuut op eigen bodem weinig tot de verbeelding sprekende uitslagen dan moest het vorige zondag naar aanleiding van de konfrontatie met de tweede geklasseerde FC Izegem maar eens gebeuren. En het is ook gelukt en de manier waarop heeft Roger Mergeay en zijn mannen slechts hoop voor de nabije toekomst. Lede gaf inderdaad een indrukwekkende verrichting weg. De beste totnogtoe van het huidige seizoen. Het werd dus geen kleurloze en smaakloze wedstrijd. Het publiek kreeg van een goed draaiend Lede een portie degelijk voetbal opgedist, waarbij dan het piment van doelpunten niet ontbrak. Indebeginfazekonmennoch- Tot op het kwartier er toch Bossche af te gaan. De Lede tans de bedenking maken dat meer vaart in de match kwam. doelman die eens te meer zeer het slechts slappe koffie zou De bezoekers hadden echter attent was belette het ope- worden. Want om de haver- toch al eens gevaarlijk uitge- ningspunt. In het kwartier stak klap speelden de beide ploegen pakt. Toen kreeg Messelis de Lede een paar keer de neus aan de bal op hun doelman terug, kans om regelrecht op Van den het venster alhoewel er weinig Jong Lede-lzegem. Aan De Winne had de Izegem verdediging de handen vol (eddy) ruimte werd gelaten voor krea- tief voetbal. Delmulle, eens diep in de bezoekende verde diging gedrongen, moest fou tief van de bal worden gehou den. Maar de scheidsrechter had er slechts een hoekschop voor over. In de 20® minuut was er een uitval langs Ooster- linck. Deze trok de bal knap voor doel maar de kopbal van Bombeke zeilde naast. Wan neer Lede even later balverlies leed kon Mortier oprukken. Maar opnieuw redde Van den Bossche, die ook nu nooit in de fout zou komen. Inde 30® mi nuut stootte De Winne door. Hij zwiepte de bal voor doel. En Oosterlinck die uit de tweede lijn was opgedoken nam de bal in een tijd op de slof. Santelé had niet het min ste verhaal. Zonder bepaald ri- ziko's te gaan nemen zou Ize gem nu toch meer aan aanval len gaan denken maar de se- kure Lede verdediging won schier alle duels. De Izegem aanvallers zouden er trouwens doorgaans niet te veel aan te pas komen. Ofschoon ze niet zuinig waren met hun inspan ningen en flink bewogen. De zone verdediging van Groen wit wist bijna telkens raad. Mees zou dan de Izegem ach terhoede nog een paar keer omspelen, maar het bleef tens lotte bij die 1-0ruststand. Inde tweede speelhelft en meer be paald in het vierde kwartier Het hoeft nauwelijks te worden betoogd dat de Lede aanhang heel wat voldoening heeft beleefd aan de verrichting van zijn ploeg, die haar eerste home- overwinning met twee fraaie doelpunten, zo naar voorbereiding als naar afwerking, in de verf zette. Er was naast het genoegen om de dik verdiende zege trouwens ook nog de manier waarop deze tot stand kwam die de supporters aansprak. En anderdeels mag men dan ook aanstippen dat Izegem met een zwaar passief de Openveldstraat had kunnen verla ten. Want doelman Santelé werd nog drie keer door het doelhout gered toen hij reddeloos verloren was. Er hadden dus wel forfaitcijfers op het scorebord kunnen prijken. Het hoeft nauwelijks te worden on derstreept dat Roger Mergeay dik tevreden was. Jong Lede heeft aangetoond dat het niet alleen degelijk kan voetballen maar ook gevaarlijk kan zijn. We speelden eenvoudig maar efficiënt. En vooral rechtstreeks. De bal moest het werk doen. Er werd veelal in een tijd gespeeld zodat vrij snel van de verdediging naar de aanval was overgeschakeld. Ook was het teamwork prima. En er vielen geen hiaten in de ploeg te bespeuren. Onze defensie ging nooit in de fout, het middenveld werkte enorm en de aanvallers bewogen voortdurend. Indien we ook te gen E. Zele op een dergelijke manier spelen winnen we zeker. Alhoewel een derby toch nog altijd iets anders is».

De Voorpost | 1979 | | pagina 21