ONDANKS PRIMA PRESTATIE Nationale voetbalkompetitie Nationale voetbalkompetitie Derde opeenvolgende nederlaag Trainers op de praatstoel {um Tweede Klasse K.v.Kortiijk-E.Aaist4-2 Robert Coremans Somers. s is, Dardi Couraii et KLUB BRUGGE-SC LOKEREN 22 - 12-10-1979 - De Voorpost ken dat hij het allemaal wel ge zien had. In de 77® minuut voltrok Meeuws dan het vonnis voor Lokeren. Hij trapte de bal voor bij Hoogenboom na een kopbal van Ceulemans (2-0). Uitbun dige vreugdeuitingen bij zijn medespelers. Was het om het enigszins verlossende doelpunt of uit sympatie met deze toch wel in moeilijke omstandighe den terechtgekomen speler? Aan de overzijde trapte Ver- heyen nog een vrijschop nipt over. Ceulemans, totaal leeg- gespeeld, werd nog vervangen door Clarke. Hoogenboom haalde ondertus sen de Brugse aanhang tegen zich in het harnas door breed gestikulerend met een gewor pen fles naar scheidsrechter Peeters toe te stappen. Dat Bob evenwel niet alleen flessen kan vangen bewees hij even later door tot tweemaal toe gevaar lijke en harde ballen van Sören- sen onschadelijk te maken. Lo keren onderging evenwel de Op de achtste speeldag kreeg Lokeren zijn eerste nederlaag Brugge puilde uit. Enerzijds zelf ook van bij de aanvang de hoekige voetballer die wat traag van het seizoen toegediend, en dit op het veld van Klub toeristen, vooral Engelsen die nodige sfeer. Brugge begon op gang komt maar zondag Bruqqe Olympia was eindelijk nog eens volgelopen voor er blijkbaar na een nacht Wieze met drie spitsen waarvan Ceu- door zijn vechtlust en techniek het treffen tussen twee titelkandidaten- de verwachte en nog niet genoeg van hadden en lemaris de imeest t«wegende, de Lokerse verdediging voor de onverwachte, Een sfeer die men in Brugge lange tijd Clarke werd op de bank gehou- heeft moeten missen. Lokeren startte erg zelfzeker met maa^en er jn de Westvlaamse in zijn plaats mocht Verheecke veel balbezit en vlotte kombinaties. De eerste helft verliep hoofdplaats een ware verkeer- Van start Bij Lokeren draaide vrijwel gelijkopgaand. In de tweede helft toonde Klub Schaos van. het aanvankelijk goed. Veel Brugge zich evenwel sterker, vooral onder impuls van Een half uur na de aftrap zagen balbezit, rustig over en weer VanuSreycken en kon Vla Csulsmans en Meeuws tweemaal We nog steeds supporters toe- spelend, misschien iets te kort scoren. Lokeren ging door tot op het einde, maar een komen. Reeds cp dê autoweg en te behoudend. Beide ploe- tegendoelpunt zat er niet meer in. Dit betekent meteen dat begon de strijd onder de aan- gen vielen op hun beurt aan en Brugge thuis nog geen enkel doelpunt tegenkreeg en zelf hang. Duidelijk herkenbaar aan zorgden oo^beurtejings voor een reeds elf maal skoorde. Op dit Klub Brugge zuilen nog velen de buitenhangende sneuvelen. problemen zette. Deze bleef goed georganizeerd door De Schrijver die voorlopig ook de gaten kon dichten. Brugge viel dan iets terug, iets minder sne dig, maar ook Lokeren ging minder diep. Peeters trok te recht een tweede maal geel, dit keer voor Verbruggen die met catchgreep Sörensen doelgevaar. In de negende mi- stopte. De Deen reageerde de a maakten sommigen er een nuut geloofde de Brugse ver- nogal fel en na aandringen van klaksonduel van. In het stadion dediging in buitenspel van Lar- Verheyen mocht ook hij het sen op voorzet van Lubanski. gele kartonnetje van dichtbij Een situatie waarin we de Deen bek'iken. Hii begreep het niet, dit jaar nog zagen. Hij mocht Wll eerl|lk 9ezegd ook met. ook nu doorgaan, ledereen Even vóór rust schoot Maes verwachtte zich aan een voorzet nog van ver op de lat, een ge- maar hij drukte zelf af. De bal harrewar voor doel, safe van sprong echter op de deklat en Hoogenboom maar er was opnieuw het veld in. Het gevaar reeds gefloten voor buitenspel, was echter niet geweken want Lokeren groef zich niet in maar Dardenne kon uithalen van op moest toch de pressing van de grote rechthoek. Hij zou te Brugge ondergaan, dat ge- hoog mikken en de bal zou steund werd door gezang en ge- overgaan. juich van hun supporters. Meteen was Klub verwittigd Men vreesde tijdens de rust dat voor de tegenaanvallen van de Klub Brugge de inspanningen bezoekers. Een minuut later geleverd in de eerste vijfenveer- keek Dalving reeds tegen geel tig minuten zou moeten beko- aan. Een fout van hem aan de pen. Dat zou echter niet in die middellijn op Ceulemans deed mate gebeuren. Wel geraakten Peeters een eerste maal naar Ceulemans en Courant wat uit zijn bovenzak grijpen. Na een geraasd, maar anderen ston- spetterend aanvangskwartier den klaar om over te nemen, nam het geweld enigszins af. Vooral Vandereycken en De- Brugge mocht met hoge voor- bougnoux traden op de voor zetten het hoofd van Ceule- grond terwijl achteraan Balint Larsen en Dardenne komen aangespurt. Ook refPeelers is voor één keer bij de zaak. De bal blijkt mans, die evenwel in de greep een opmerkelijke prestatie echter ongrijpbaar (Klub Brugge - SC Lokeren 2-0) (DS) Larsen en Dardenne zien een kans verloren gaan (Club Brugge-Lokeren) (ds) Eendracht Aalst kon vorige zaterdag te Kortrljk zijn speelde vorige zaterdag zeker niet slecht maar het derde opeenvolgende nederlaag niet ontlopen. En goede voetbal van Aalst leidde echter tot geen het onmiddellijk gevolg hiervan was dat het verder positief rezultaat en tot geen puntenwinst. Wat weggleed in de ranglijst. Men zit nog wel niet in zak uiteraard het belangrijkste is. Het begon nochtans en as maar het is toch de hoogste tijd dat het goed voor Eendracht dat in de twintigste minuut opnieuw met de zege aanknoopt. Eendracht aan de leiding stond. van de Lokerse verdediging weggaf. Brugge begon zenu- bleefCeulemans was dan toch wachtig te opereren omdat zij even gevaarlijk toen Bett hem moesten winnen en bijgevolg niet te pakken kreeg. Dalving dienden te skoren. Men kon echter zijn schot blokke- speelde zeven minuten in de ren. tweede helft toen Brugge een Verheyen, die blijkbaar aan vrijschop mocht nemen. Grijzenhout iets wilde bewijzen, G speelde tot dan toe als een uu*1 echte spelverdediger in het Vandereycken achter de bal, middenveld bijgestaan door niet een gemeten vrije trap tot Mommens en een weer uitste- bij Debougnoux die schuin kende Bett. In de 25® minuut de voortrok. Hoogenboom kon vlotste aanval van Lokeren uit niet bij de bal. Achter hem de wedstrijd. Lubanski ver ach- stonden niet minder dan drie teruit gekomen ontfutselt de bal Bruggelingen klaar om af te aan Debougnoux, de bal kort ronden. Daarvan was Ceule- gespeeld naar Verheyen die rnans de hoogst opverende en met een vleugelverandering hij kon er met het hoofd 1-0 van Bett bereikt, een sliding van maken. James voor de aanstormende Lokeren bleek aangeslagen en Courant en brengt zo het leder diende een tijdlang de Brugse in de voeten van Dardenne. druk te ondergaan. Het mid- Deze laat Maes ter plaatse maar denveld kon de spitsen niet besluit in het zijnet. Ondertus- meer gepast aanspelen, ook al sen bleef Brugge drukken, speelde Bett opmerkelijk. Vooral onder impuls van een Brugge trok zich op aan het beweeglijke Ceulemans, een doelpunt en ging rustiger spe- len. Bij Lokeren werd de onder tussen klassiek geworden wis sel doorgevoerd met Gudjohn- son voor Dardenne. Bij Brugge werd een vermoeide Courant gewisseld voor Walter Meeuws. Walter zou vrijwel onmiddellijk na zijn inkomen een levensgrote kans missen. Hij trapte gewoon naast de bal op een achterwaartse pass van Verheecke. Meeuws liep trouwens in het middenveld verloren. Zijn op stelling daar dient eerder gezien te worden als een teken van good-will van Grijzenhout tegenover de man rond wie de Het openingsdoelpunt werd goed voorbereid door Geert Van Roy en door Marievoet verlengd. Het gejuich van de noch niet zo talrijke Aalsterse aanhang was nog niet eens uit de lucht of het was al 1-1. En het is in de loop van deze kompe titie al meer dan eens gebeurd dat men door gebrek aan concentratie een doelpunt moet pak ken. En dat gebeurde ook nu. Pomini kon ge makkelijk scoren. Tegen de «knaller» van de K.V. aanvaller had Trappe- niers niet het minste verhaal. Aalst probeerde nog terug te komen maar het werd uitstekend op gevangen en doelman Legge ging na het eerste Aalsterse doelpunt niet meer in de fout. Een dracht dat aan de wed strijd was begonnen zon der Ferrera, door Eys- ackers die sterk speelde vervangen, zou net voor de rust op afstand wor den gezet. En alweer door Pomini die opnieuw al even verrassend toe sloeg als bij de aan sluitingstreffer. Als Kor- trijk dan onmiddellijk na de kampwisseling Aalst op 3-1 trapte was het meteen ook bekeken. Alweer een doelpunt die tot stand kwam door een onoplettendheid van de Aalsterse formatie. En Pomini die men maar niet kon grijpen maakte zijn hat trick vol. In het uur tilde Schwabe Kor trljk naar 4-1. En op de valreep zette Ferrera die voor Schouppe was inge komen een toch meer rechtvaardige uitslag op het scorebord. Uit de cijferverhouding zou men kunnen afleiden dat de Witzwarten meer maals in de verdrukking werden gespeeld. Niets is echter minder waar. Er werd voetbal van goede kwaliteit gebracht zo ook van Aalsterse zijde maar het leidde eigenlijk tot niets. De lof die de Eendrachters na de wedstrijd werd toe gezwaaid was eigenlijk een pleister op een hou ten been. Men zocb trou wens naar geen veront schuldigingen voor de nederlaag. Met Kortrijk won immers de meest realistisch spelende ploeg die ook meer ge vaar in haar akties legde. Men hield van Eendracht zijde nochtans voor dat een K.V. doelpunt werd gescoord nadan men Ba ten foutief had wegge zet. Anderdeels viel er ook een treffer nadat de grensrechter voor bui tenspel had gevlagd. Ar- nolis die meende dat de scheidsrechter zou in gaan op het zwaaien van zjn assistent greep Blije bij de trui. En het was strafschop. Voorzitter Daeleman was van oor deel dat zijn ploeg wel degelijk maar anderdeels toch weinig efficient had gevoetbald. Er zat ook te weinig beweging in de Aalsterse formatie en vooral het middenveld reikte niet aan zijn nor maal peil. Alleen Eys- ackers die de ganse wed strijd speelde kon recht doen gelden op de aan schrijving «goed». Door het feit dat het midden veld niet draaide werd de druk op de verdediging vaak zeer sterk. Desan- ghere treft geen schuld en ook Sergeant deed het goed. Hij voerde eens te meer de hem opgeledgde opdracht voortreffelijk uit. Wat de aanval betreft was Marie voet onze gevaarlijkste spits» Aldus voorzitter Daeleman die de neder laag van Eendracht niet trachtte te weerleggen. Nu zondat speelde Aalst op eigen terrein tegen R. Jet. Het wordt lang geen gemakkelijke opgave te gen de nieuweling die reeds flinke uitslagen neerzette. En vriend en tegenstander verbaasde. Eendracht mag op eigen bodem geen avery meer oplopen. Wil het uit de gevaarlijke zone blijven. Het ligt immers voor de hand dat het zijn puntjes op eigen bodem zal moeten verzamelen. «Uit» kan men zelden een vuist maken. J.V.H. Stampen en duwen om Lubanski van de bal te houder (Club Brugge-Lokeren) (ds) Han Grijzenhout: Kort na de wedstrijd werd de f door de Brugse trainer (ex-Lokeren) ontvangen in t speciaal daarvoor bestemd lokaal onder de tribune v Olympia. Gezamenlijk konden er dan vragen worden steld waarop de trainer vlot, maar zijn woorden wikken inging. Voorzichtigheidshalve ging hij de lopende zak lijke affaire met Lokeren uit de weg die verder juridis zal afgehandeld worden. Wel zinspeelde hij hier op to hij breedlachend verklaarde: Ik ben dubbel gelukk vandaag met de winst; ten eerste om het sportieve suks én ten tweede om de achtergronden die ik met Lokeren h en nog zal hebben.Verder liet hij zich lovend uit over Lokerse ploeg, die moeilijk uit verband te krijgen w maar hij meende niettemin te mogen stellen dat de sterk ploeg ook winnaar geworden was. 'Heel wat spelt vertoonden de tweede helft moeheidsverschijnselen, onder andere Pol Courant die ik heb moeten vervangt Hij verhuisde deze week en dat brengt toch heel w beslommeringen met zich mee. Ik vond het nodig d Lokeren een halt toegeroepen werd want een zespunlt kloof zou wel eens onoverbrugbaar hebben kunnen zijn de eindafrekening. Voor mij waren bij Lokeren vooral l Schrijver en Bett de betere spelers. Ze blijven voora gevaarlijk maar naar mijn gevoelen werden de spits vandaag niet goed aangespeeld. Ook heb ik geen aanvi lende risico's van de verdediging gezien. Voorlopig bl[ bij Klub hetzelfde trio vooraan opereren, een Clarke minder in vorm en blijft voorlopig op de bank. Verheet heeft nu de kans om iets te bewijzen. Ik wil dat de spelt voelen dat zij vertrouwen krijgen van de trainer wanne ze dit waard zijn.» Wat dit laatste punt betreft heeft hij dan, na het verlat van Lokeren, toch heel wat geleerd. Het zijn evem goeden die uit hun fouten leren. Urbain Haesaert: Klub Brugge speelde beter dan vandaag en heeft verdiend gewonnen. Wij hebben één v onze mindere wedstrijden gespeeld. We hebben te heho dend en te voorzichtig gespeeld, zo konden we hier n winnen. Het was van onze zijde geen slechte tweede ht en we hadden zelfs een kwartier de wedstrijd in handt Brugge mocht hier evenwel niet falen. We hebben on eerste nederlaag geleden tegen een befaamd tegenstre\ en dat is eervoller dan tegen een bescheiden ploeg. I moreel van de spelers zal dan ook niet aangetast zijn- stel ik mij toch vragen omtrent hun mindere wedstn wellicht zat de sfeer en de faam van Klub hier voor i lussen. Ook een zwakke leiding van scheidsrechter Pet ers heeft zeker in ons nadeel gespeeld. De meeste foi beslissingen vielen in ons nadeel uit, gaande van het «I toepassen van de voordeelregel tot het niet toekennen een flagrante hoekschop.» Jozef Vacenovsky: Bescheiden en vriendelijk als aIn gaf hij in een mengeling Nederlands-Duits voorzicht zijn mening weer. -Ik ben niet zo tevreden over ons sp vandaagde ploeg heeft niet goed gespeeld. Zowel indl dueel als koflektief is er het een en ander fout gegaan, j sterkste van de tegenstrever heeft er wellicht toe bijgedi gen dat we ons niet zo gemakkelijk konden verplaatst De verschillende kompartimenten sloten ook onvoldoen R. COREM/tf De beste man van Lokeren, de Schot Bett (Club Brugge-Lokeren) (ds) Bijna kon Dardenne scoren (Club Brugge-Lokeren) (ds) laatste tijd heel wat te doen is wet van de sterkste en veriöor geweest. Het inhalen van Gud- een wedstrijd waarin ook zij johnson bleek een pluspunt te mee voor het spektakel hadden zijn Eén van de zwakkere akteurs zondagnamiddag was onget wijfeld scheidsrechter Peeters. Deze militair zou langs beide zijden dubieuze en vaak zelfs lachwekkende beslissingen nemen. Illustrerend hiervoor is de faze waarbij Bett oprukt en Larsen iets verder ten val komt doordat Leekens hem opzette lijk aanloopt. Peeters onder brak de aanval en hield het geel dit keer in zijn zak. Zijn enige bedoeling was te laten opmer- helpen zorgen. Scheidsrechten Peeters Aantal toeschouwers: 28.000 De ploegen: Klub Brugge: Jensen, Bas- tijns, Balint, Leekens, Maes, Ceulemans, Vandereycken, Verheecke, Debougnoux, Cou rant, Sörensen. SC Lokeren: Hoogenis Verbruggen, De Schrijver, ving, Verheyen, banski, Mommens, Bett, Larsen. 60' Gudjohnson voor Darófjrc 63' Meeuws voor 84' Clarke Doelpunten: 52' Ceulemans (1-0) 77' Meeuws (2-0) Gele kaarten: 10' 39' Verbruggen en Sören r

De Voorpost | 1979 | | pagina 22